daredevil

dizisi çıkmıştır. *

dipçe: tuttum bu diziyi.

http://dizipub.com/daredevil-1-sezon-1-bolum-izle/
gerçek adı matt murdock olan görme engelli süper kahramandır. diğer duyularının gelişmesiyle kapatır bu engelini. adalet için gündüzleri avukat olarak, geceleri kanunsuz olarak savaşır. baş düşmanı kingpin lakaplı mafya babasıdır. açıkçası spider man çizgi filmleri dışında pek bir alakam olmadı daredevil'la. bu yıl çıkan dizisi sağlam yorumlar almış ama onu biliyorum. arrow'u gömdü diyorlar. marvel diye ne kadar ertelesem de izleyeceğim sanırım. you have failed this city moron oliver.
new celebrity crush'ımı buldum sanırım sözlük.*


ayrıca marvel'ın yaptığı tüm filmlere tapan ama agents of shield'dan sonra burun kıvıran adam olarak bu diziyi ayakta alkışladım. eğer sırf adam yüzünden böyle düşünüyorsam birisi beni silkelesin lütfen. ama çok silkelemeyin zaten mutsuzum.
2.sezon fragmanı yayınlandı, görünüşe bakılırsa sonunda elektra ile the punisher da ikinci sezonda yer alacak gibi. tabi bu birinci sezonun ilginç derecede abukluğunu azaltmıyor.

2.sezon trailer-


--- spoiler ---

ya senin adın daredevil, cehennemlerden fırlamışsın. sürekli o kadar cool cool ekolu konuşup havada lastik top-sonic gibi dönmeler/taklalar attın, zaten 13 bölümün 13'ünde de kapı gibi dayak yedin, bitchboy oldun gittin. yani bir mr foggy bile senden daha sağlam karakter. onun dışında hikaye örgüsü filme nazaran daha farklı ama kötü değil, sadece öyle dev bir ilişkiler sarmalı yok. true blood'ın jessicası da ayrı bir tatlış olmuş. king pin desen almış başını gitmiş böyle bir oyunculuk, hele de böyle bir detaylar-geçmiş yok, tek kelimeyle harika.

ayrıca daredevil'in meşhur elbisesi diye bildiğimiz takımı da stüdyo her ne kadar görmeyeceğimizi söylese da sanırım 12.bölüm sonu ve 13.bölümde görmeye başladık, sevindirdi. umuyorum ki kendisi 2.sezonda daha az dayak yer.

--- spoiler ---
dizideki birkaç karakterin, bu sene çıkacak olan the defenders isimli yapımda yer alacak olmasından dolayı üçüncü sezonunu ancak 2018 de göreceğimiz dizi.
charlie cox'a yoğun erotik ve duygusal hisler beslememe vesile olan dizi