pashaart

Durum: 246 - 0 - 0 - 0 - 05.01.2020 11:17

Puan: 4852 - Sözlük Kezbanı

12 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 13

bearımsı film ve dizi karakterleri

robert walker branchaud walking dead ve stranger things'de ki çok kısa rolleriyle dikkatimi çekmişti. iki dizide ki rollerini toplasan 10 saniye etmiyordur belki ama asla gözümden kaçamaz böyle şeyler.
şuraya da şunu koyayım

konya

konya'nın kulu ilçesine yeni atanmış bir gey olarak üstteki girdiden anlıyorum ki yarrağı sadece mecazen yiyeceğim.

süleyman soylu

son zamanlarda bir kaç kez pkk ile lgbti'yi aynı cümlede kullandığına denk geldim. bakın bu gülünüp geçilecek basit bir şey değil sistematik bir harekettir. lgbti'nin ne olduğunu bilmeyenler ve zeka seviyesi elverişli olmayan insanlar zaman içinde lgbti'yi terör örgütü olarak görmeye başlayacaktır. zaten seçmenleri bunlar osursa oh ne güzel koktu diyecek insanlar. kısacası bu adamlar bir 10 yıl daha gitmezlerse çok ciddi sorunlar bizi bekliyor.

borcunu ödemeyen adama tecavüz eden esnaf

ülke filmlerde ki kuralsız distopyalara döndü aq, yaşamak için güçlü olmak zorundayız artık.

oruç tutmak

genelde fakirlerin hâlinden anlamak için tutulduğu iddia edilir ama ben hiç ''önümde yemek yemeyin, önümde sigara içmeyin, su içmeyin'' diyen aç veya fakir görmedim.

istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçiminin iptali

tek bir adam koskoca bir ülkeyi nasıl sikti be, demokrasiyi sikti, hukuku sikmelere doyamadı. yalnız bir konuyu da atlamayalım. öyle dilimizde ki kadar gururlu onurlu şanlı bir millet olsaydık bu adamlar buralara gelip bunları yapamazdı. o yüzden yarın seçim yapılmadan istanbul'un başına binali'yi koysalar sanmayın ortalık birbirine girer. hiç bir bok olmaz. aksine akpliler gayet çıkar alkış tutar.

game of thrones

 spoiler!
arya beni bitch'in yap

the order

finalinde çok sövdüm ama eğlenceli bir dizi. ölüm kavramının bu kadar önemsizleştirildiği bir dizi daha görmedim sanırım.

captain marvel

gayet güzel, görsel efektlere doyuran, tam bir süper kahraman filmi olmuş. civil war 2'de ki insanı karakterden soğutan aşırı kuralcı captain marvel imajının olmaması iyi olmuş. galiba bu tip filmlere fanatiklerin yorumlarına bakmadan gidip izlemek gerekiyor.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

fiziksel aldatma vs duygusal aldatma

her iki türlü de sevdiğiniz güvendiğiniz birini kaybetmişsinizdir. o yüzden pek fark yok aslında.

captain marvel

imdb'de ki yorumlar filmi yerin dibine sokmuş, sanırım diğer marvel filmlerine göre daha basit kalmış içerik olarak ama yine de gidip sinemada görmek lazım.

irredeemable

baş karakter the plutonian'ın yani superman'in kendi yaptığı hataları ve insanların tatminsizlikleri yüzünden kendini kaybedip süper kahramandan süper kötüye dönüşmesini anlatan çizgi romandır. superman'in bir kötü olarak neler yapabileceğini en vahşi şekillerde göstermişlerdir. dünyaya zevk için meteor fırlatmak gibi. kötü olmadan önceki takım arkadaşları ise bu kötü superman'i durdurabilecek yegane kişilerdir.
çizgi romanın asıl güzel yanı ise her şeyi gerçekçilik çerçevesi içinde veriyor olması. öyle ki superman'in sevdiği kişinin iç organlarını parçalayabileceği için seks yapamadığına kadar değinmişler.
çizgi roman severlerin kesinlikle okuması gereken bir seri.

brightburn

konsept olarak işlenmiş olsa da işleyiş olarak orijinal olabilir. bekleyip görelim.

(bkz:irredeemable)

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük'teki takip et butonu ne işe yarıyor

sağ üstte profil adınıza tıklayıp çıkan menüde takip ettiklerim'e girince göreceksiniz ki takip ettiklerinizin entry'leri çıkıyor sırasıyla.

the haunting of hill house

bir ailenin hayaletli bir ev yüzünden başına gelen olayları anlatan gerilim dram türü netflix dizisidir. ailenin her bir bireyinin tek tek işlenmesini ve yıllar içinde dönüştükleri hallerini izlemek keyifli olmuş. bu yönüyle korku gerilim unsurlarını daha arka planda bırakan hikaye odaklı bir dizi.

en iyi oyun müzikleri

berkcan güven

çok güzel taşak geçiyorlar yahu, gösterdikleri kişilerde iyi malzeme vermişler. videonun sonunda duygulara tercüman olmuş sağolsun.

riccardo federici

son yıllarda çizgi roman sektöründe yükselen roma doğumlu italyan bir sanatçı. saria adlı çizgi romanı ile akıllara zarar işler çıkartmıştır ve dc'de aquaman'i çizmeye başladığında da diğer çizerlerden farkını hemen belli etmiştir. her sayfanın her panelinde perspektifi ve anatomisi ile adeta küçük küçük tablolar ortaya koyan sanatçı yetmezmiş gibi bir de bunları akrilikle realist bir tarzla renklendiriyor. bu sabrı nereden bulduğu ise merak konusu.

 spoiler!

 spoiler!

 spoiler!

 spoiler!
  • /
  • 13

ekrem imamoğlu'nu gözünde çok büyütenler derneği

erdoğanı götünde büyütenlerden iyidir, ki erdoğan büyüttükleri götlerinden bu kişileri sikmesine rağmen bu kişilerin götünde büyütmeye devam etmeleri, bu kişileri tecavüzden zevk alanlar derneği'ne de otomatik olarak üye yapar.

gaylerin heterolardan daha iyi oldukları şeyler

istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçiminin iptali

yaklaşık 1 haftadır tüm sosyal medyada bu hadisenin yankısını yaptılar, nabız ölçtüler.
istediklerini başaracaklar ne yapıp edip seçimi hile ile alıp -ötekileştirdikleri %50 yi kışkırtacaklar.
türkiye'nin başına gelen en art niyetli insanlar bunlar.

ayı sözlükteki ak parti düşmanlığı

(bkz:merhaba ben ilgi budalasıyım)
aslında trollerin başlıklarına entari girmek istemem ama ne olduğunu söylemek istedim.

kerimcan durmaz

durum beni ilgilendirmez, skandal diye zıpladığımız bidünya olay skandal sahibine $ olarak geri dönmüştür. kerimcanı da sevemedim hiç ama benim olayım bu da değil benim olayım videodan önce gay friendly olup video sonrası homophobic olan medyatik isimler gündeme göre insanların hassasiyetleriyle oynamaktan çekinmiyorlar tehlikeliler.

ap'lerin asıl amacı

aplerin asıl amacı a ları p , p leri de a yapmaktır.sonuç olarak ta herkesin ap olmasını sağlamaktır.msn de aktif yatakta pasif kişiler de onlarda hayal kırıklığı yaratmaz duruma hemen ayak uydururlar.diğer görevleri de üçlü sekste ortada bulunup birleştirici görevi üstlenmektir.gurup seksin olmazsa olmaz öğelerinden biri de ap lerdir.doğal olarak durdukları yer pasifin arkası aktifinde hemen önündedir.o yüzden duruşları da gayet nettir.

seri eksi oy veren ezik

rosenhan deneyi

psikolog david rosenhan'ın akıl hastanelerinde akıl sağlığı teşhisinin doğru verilip verilmediği ile ilgili yaptığı deneydir. bu deneyde rosenhan'ın kendisi ile birlikte akıl sağlığı sorunu olmayan 8 kişi farklı akıl hastanelerine giderek kabul edilmek için sesler duyduklarına dair yalan söylerler. anlaşılacaklarından korkmalarına rağmen çok çabuk kabul edilirler. deneye göre bundan sonra yalancı hastalar bir daha rol yapmayacak, dürüst olacaklardır. lakin hastaneden çıkış giriş kadar kolay olmaz. hastaların 7'si şizofreni olmak üzere hepsine teşhis konulur. en erken çıkan kişi 19 günde çıkar. rosenhan deney sonuçlarını açıkladığında ortalık karışır ve deneye meydan okuyan bir hastane olur. hastane bundan sonra gönderilecek sahte hastaların bulunacağını söylemektedir. rosenhan kabul eder ve hastane 41 sahte hastanın bulunduğunu söylemektedir. ancak ve ancak rosenhan hastaneye sahte hasta göndermemiştir. http://www.aktuelpsikoloji.com/rosenhan-...

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

üstteki entrynin sahibi temsili*.


dün seda sayan'a bağlamamak için sustum. bölüneceğiz diyen yazara da katılmıyorum fakat "burası senin ülken ha?" lafı gerçekten canımı yaktı. en basitinden dilek tutarken, dua ederken es geçmediğim bir yer türkiye. kimi zaman yaşanılmaz olsa da benim ülkem. insan üzerinde yaşadığı topraklarda neler oluyor diye sorgulamaz mı? niye bunu sorgulayan insanlara ırkçı damgasını yapıştırıyorsunuz? toprağını sevmek ne zaman ırkçılık olmuş? sen evini sevmez misin? sen evinde huzurlu yaşamak istemez misin? neyse bunu geçmek istiyorum. anlamanızı beklemiyorum.

türkiye'ye kimler kimler gelmiş. kim bu kadar yaygara koparmış bu zamana kadar? kimse. çünkü adamlar adapte olmaya çalışmışlar. mülteci olarak geliyorsan uyum sağlamak zorundasın. tepemize çıkman kabul edilebilir bir şey değil. sen misafirliğe gittiğinde böyle mi davranıyorsun ev sahibine? ev sahibine tecavüz mü ediyorsun? ev sahibinin çocuğunu mu öldürüyorsun? kedisini mi boğazlıyorsun? ev sahibini huzursuz edersen o da seni istemez. bir şekilde seni göndermek ister.

kaç senedir bu ülkedeler ve memnun bile edememişiz. bırak adapte olmayı hepsi avrupa'ya kaçma niyetinde. ama avrupa'da onları alacak bir ülke yok. senin özendiğin hümanizmin fikir babaları manyak çünkü değil mi? ırkçılar, faşistler. vah vah. sorun hümanizmde değil ama. sorun hümanizmi bilmeyip hümanizm kasanlarda. kendiyle aynı fikirde olmadığı için çatır çutur insan öldüren yaratıklara hoşgörü göstermek hümanizm değildir. bunun uzun vadede ne gibi sonuçlara yol açacağını sorgulamak ırkçılık değildir.

kötü günlerden geçiyoruz. kendi kendimizi düzeltebilmiş değiliz. nasıl depresyondayken arkadaşımızın dertlerine yardımcı olamıyorsak aynı o şekilde suriyelilere de yardımcı olabileceğimizi düşünmüyorum.

kedi babası

31 m ist u asl ? :d
birden irc zamanlarını özledim

Toplam entry sayısı: 246

ayı sözlük erotik erkek fotoğrafları kampanyası

şişkolara benden bir artı bir favori garantisi, ilk fotoğrafa özel nickaltı yorum, beşinci günün şafağına kadar günaydın mesajı, paylaşımı takip eden ilk cumaya özel hayırlı cumalar mesajı.

grindrda gay arkadas arayan hetero kadinlar

ruh hastalığından başka bir şey değil. maymun muyuz amk biz, muhabbet kuşu muyuz.

ayı sözlük yazarlarının en sevdiği bilgisayar oyunları

bir gaymer olarak 'en'lerim:

assassin's creed: syndicate
batman - arkham origins
sleeping dogs
beyond good & evil
dead space
devil may cry
dishonored
mirror's edge 1
dying light
far cry 2
hitman - blood money
manhunt
metro 2033
prince of persia - warrior within
ryse - son of rome
middle earth - shadow of mordor
remember me
splinter cell - conviction
the evil within
the witcher 2
outlast
fallout: new vegas
metal gear solid v : phantom pain
black & white
ghost master
tropico 2
port royale 2
portal 1 - 2
the sims 3 <3

istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçiminin iptali

tek bir adam koskoca bir ülkeyi nasıl sikti be, demokrasiyi sikti, hukuku sikmelere doyamadı. yalnız bir konuyu da atlamayalım. öyle dilimizde ki kadar gururlu onurlu şanlı bir millet olsaydık bu adamlar buralara gelip bunları yapamazdı. o yüzden yarın seçim yapılmadan istanbul'un başına binali'yi koysalar sanmayın ortalık birbirine girer. hiç bir bok olmaz. aksine akpliler gayet çıkar alkış tutar.

acar baltaş türkiye'nin en seksi erkeğidir

ayı sözlük erotik erkek fotoğrafları kampanyası

şişkolara benden bir artı bir favori garantisi, ilk fotoğrafa özel nickaltı yorum, beşinci günün şafağına kadar günaydın mesajı, paylaşımı takip eden ilk cumaya özel hayırlı cumalar mesajı.

benim eşcinsel arkadaşım da var

eee napalım dedirten ifade. bir insanın homoseksüel dostu olması onun iyi biri olduğunu ya da her konuda geniş düşünebileceğini göstermez. aksine özellikle bizim için çok yanıltıcı bile olabilir. homoseksüel olarak böyle birine gereksiz bir sempatiyle yaklaşıp sonradan göt olabiliriz.

ayı sözlük yazarlarının depresyondan kurtulma taktikleri

porno izliyorum durmadan, böylece beynime kan gitmiyo.

ayı sözlük yazarlarının gün ışığına çıkmayı bekleyen fantezileri

ha bir de küçüklüğümden beri bir fantezim var. iki heteroyu bir odaya hapsedip günlerce oradan çıkarmamak ve her öğünde yemeklerine afrodizyak atmak. acaba ne kadar dayanırlar diye hep merak etmişimdir.

ibrahim tatlıses ve çükü

evli bir erkekle ilişki yaşamak

ahlaki açıdan tartışmaya açık bir konu olmasıyla beraber, ortada zaten ahlaki olarak son derece iki yüzlü bir toplum varken bozuk olan her taşı düzeltme çabasına girmemeliyiz. toplum baskısıyla evlenen geyler tabiki de birileriyle beraber olmaya devam edecek. eşinin düştüğü durum hoş olmasa da bu durumu toplum yaratıyor unutmamak lazım. hatta belki o eş bile bu durumu yaratan homofobiklerden biri olabilir. kendi kazdığı kuyuya kendi düşmüş olabilir. o yüzden böyle bir hayat yaşayan kişilerin ağır bir şekilde eleştirilmesine karşıyım.ayrıca büyük konuşmamak lazım, yarın öbür gün belki sizi de çocuğunuzu okula bırakıp koliye giderken görürüz.

70 milyon kime çıktı

atılan tweet şu an silinmiş durumda, ulaşılamıyor. bence türkiye'de gayet olası bir durum ama ''sayın öcalan'' diye tweet atan bir adamın lafı da pek geçerli değildir benim için. bir de böyle bir şey yapılacak olsa bilal erdoğan en son seçenek olurdu herhalde.

yazarlardan bear fotoğrafları

gay olması umulan kişiler

(bkz:ahmet mümtaz taylan)

kendisine bi biskrem vermek isterdim doğrusu.

travestiyle seks yapmak eşcinsellik mi

eşcinsellik olduğunu düşünmüyorum, sonuçta o kişi sadece erkek vücudunda olan bir kadın. tavrıyla, giyimiyle bir kadın. sadece erkeklerden hoşlanan bir kişinin de gidip travestilere ilgi duyduğunu hiç duymadım. erkeklere ilgi duyup bunu travestilerle bastıran kişiler var elbet ama bu durum zaten problemli bir durumdur, örnek gösterilemez.