pashaart

Durum: 199 - 44 - 12 - 2 - 17.01.2019 15:10

Puan: 3694 - Sözlük Kezbanı

7 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 10

nickname

insanın kendini tek kelimeyle kısmen de olsa özetlemesidir gibi geliyor bana. kendinden bir şeyi nickname'ine yansıtırsın illa ki. tabi bu nick çok gençken alınmışsa daha sonra pişmanlığa da dönüşebilir. nick öyle bir şeydir ki onu keşfettiğinizde ergendiyseniz yıllar sonra bile o nick ergenlik kokar. *

lokimuadili

pinktriangle

kedi babası

yazarlardan bear fotoğrafları

hipnotize eden videolar

70 milyon kime çıktı

atılan tweet şu an silinmiş durumda, ulaşılamıyor. bence türkiye'de gayet olası bir durum ama ''sayın öcalan'' diye tweet atan bir adamın lafı da pek geçerli değildir benim için. bir de böyle bir şey yapılacak olsa bilal erdoğan en son seçenek olurdu herhalde.

metro exodus artyom edition

fps türü müthiş oyun serisi metro 2033'ün yeni çıkacak oyunu metro exodus'un sadece 10 adet ile sınırlı özel sürümüdür. içinde oyunda kullandığımız ufak tefek alet edevatların gerçek boyutlu versiyonları varmış ama en önemlisi oyundaki saatin gerçek, kullanılabilir halinin olması.not: malesef yazar pakete dahil değil.

made in abyss

animesini iki oturuşta bitirdiğim efsane bir anime serisidir. japonların sınırsız hayal güçlerine tekrar hayran kaldım. animasyon kalitesi de çok iyi ve çizim tarzının aksine son derece dehşet verici olaylar ve sahneler içermekte. ilk 4 bölüm sakin geçiyor diye hep öyle gidecek sanmayın, asıl macera sonrasında başlıyor.

ayı sözlük erotik erkek fotoğrafları kampanyası

erotik olarak sınırlandırılmasa belki ön kameradan çekilip yollanan fotoğraflardan buraya koyan olurdu ama bu şartlarda zor. herkeste futurelavirs özgüveni olmayabilir.

psycho pass

hikayemiz insanların psikolojik durumunun polislerin silahları aracılığıya sibyl sistemi tarafından ölçülüp ona göre kişinin cezasının kesildiği, herkesin değil çoğunluğun mutluluğunun önemli olduğu felsefesi üzerine kurulu bir sisteme sahip bir ülkede geçmektedir. fakat bu sistemin bazı sorunları vardır. sistem bir suçtan etkilenen ve travma geçirmiş kurbanları da ölüme mahkum etmektedir. fakat toplum huzuru için bu görmezden gelinmektedir. baş karakterimiz olan bir kadın poliste (aslında polisten ziyade sistemin kendine ait özel bir tim) bu tip insanlık dışı durumları düzeltmek için işe koyulur ve sibyl sisteminin gerçek doğasını keşfetmeye başlar.

one punch man

yumruğunun rüzgarıyla dağları ovaları delen stajyer süper kahraman. mangasıda çok başarılıdır. çizim olmasına rağmen sanki o yumruklar yüzünüze çarpıyor gibi bir hissi yaratabilmişler. yinede aksiyon sahnelerinin hakkını verdikleri için mangayı geçip direkt animesi izlenebilecek bir yapım olmuş.

swinger parti düzenleyen kişiye 33 yıl hapis cezası verilmesi

devletin ön ayak olduğu kerhanelerden birini kiralasalardı sorun olmazdı bence.

hornetin cılkının çıkması

hornetin cılkının çıkması

profilinde ''bayan harici yazmasın lütfen'' yazan badem bıyıklı bir davarı da gördükten sonra kesinliğinden emin olduğum durumdur. beyin olmadan da yaşanıyor demek ki.

betasalic

egzema gibi cilt hastalıkları için kullanılan saç losyonudur. ilk yıl düzenli daha sonraki iki yıl gerektikçe kullandım. çok ciddi derecede saç dökülmesine sebep oldu. son bir buçuk yılda saçımda fark edilir derecede kellik oluşmaya başladı. son üç aydır ise kullanmıyorum ve saç dökülmem üç kat azaldı. kesinlikle önermiyorum. doktor bile verse kullanmayın çünkü kalıcı bir çözümde sunmuyor özellikle egzema ve türevleri için. ceradolin gibi klinik şampuanlara yönelin.

tumblr

bir internet sitesi ne kadar özlenebilirse o kadar özlediğim site. eski sevgilimi bu kadar özlemedim. bir çok kişi twitter'a göç etti ama aynı şey değil ki be gülüm. sen başkaydın.

intihar müzikleri

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

en büyük sorun türkiye'de olmaktan kaynaklı olarak insanların ilişkiden bir gelecek beklentisi olmadığı için durumu içselleştirip 'biz' olamamasıdır. çünkü neticede sevdiğiyle bir eve çıkıp ölene kadar onunla yaşama şansı imkansıza yakın bir durumdur. altmış yaşında iki adamın aynı evde yaşaması sorun olacaktır. gün gelip iş dolayısıyla yolların ayrılma ihtimalide yüksektir. evlilik olamadığı için eşlerin sosyal hakları da kullanılamaz. dolayısıyla kişiler arada gerçek anlamda bir bağ kurmaktan kaçınır. bu yüzden 'para' bile arada sorun teşkil eder. ilişkide sorun yok gibi gözükse de ayrıldıktan sonra yapılan masrafların bedeli geri istenebilir ki bunu etrafımda çok gördüm. bu bile zaten ilişkilerin içten pazarlıklı olduğunu gösteriyor. diğer yandan sosyal olarak tatminsizlik de başlı başına bir sorundur çünkü geyler olarak diğer geylerle yeterince iletişim halinde olamadığımız için bu ihtiyacı sıklıkla tek geceliklerle yada fuck-buddy'lerle karşılıyoruz. bu durum ise sevgili olunan kişinin instagramda yada facebookta takipleştiği kişilerin çoğunun daha önce yattığı kişiler olmasına ve ona karşı daha en baştan paranoyak yaklaşmanıza sebep oluyor. tabi bu güvensizlik güçlü başlayan aşkı yavaş yavaş içten çürütüyor. bütün bunlar ilişki yaşamayı malesef çok güç bir hâle sokuyor ama şartlarda şimdilik böyle devam edecek gibi duruyor. umarım ileride daha farklı olur ama o günleri biz görmeyiz muhtemelen.

bilgisayarına yüklediğin ilk oyun

bilgisayarcı warcraft 3 yüklemişti sağolsun alırken. kendim ilk the sims yüklemiştim sanırım. tabi arkadaşın bilgisayarından disketle aldığım oyun exe'lerini saymıyorum.
  • /
  • 10

kedi babası

31 m ist u asl ? :d
birden irc zamanlarını özledim

kral leopold'un afrika'da yaptıkları

belçika kralı ıı. leopold.

insanlık tarihinin belki de en büyük soykırımlarından birisini yapmış, milyonlarca kongoluyu katletmiş bir cani.

öyle bir cani ki, askerlerinden attıkları kurşunların boşa gitmediğini ispatlamaları için, kurşun atılan kişinin elini veya cinsel organınını kesip getirmelerini isteyecek kadar.

fakat, öldürdükleri insanlar afrikalı olduğundan olacak ki, adı asla bir hitler kadar dillere pelesenk olmadı, lanetlenmedi.

aksine belçika’da paranın üzerine resmi basıldı, sokaklara heykelleri dikildi.katliamları dünyaya duyuran ise üstteki fotoğraftı. üstteki fotoğraf, 1900′lü yılların başında, kongo’da, bir din adamı tarafından gizlice çekildi. fotoğraftaki adam, kendisi gibi köle olan ve yeterince kauçuk toplayamadığı için cezalandırılan 5 yaşındaki kızının kesilen sol eli ve sağ ayağına bakıyor.

bu fotoğraf, yaklaşık 23 yıl süren kral leopold işkencesini belki de en net anlatan fotoğraf karesi. yaklaşık 5 milyon insanın ölümünden, 10 milyon insanın da sakat kalmasından sorumlu olan leopold, arkasında sömürülmüş ve katledilmiş bir toplum ve yok olmaya yakın bir fil nüfusu bırakmıştır.

söz konusu şirket sayesinde de kendisine dev bir kanlı servet sağlamıştır.

kral leopold’un yaptığı işkenceleri, dünya kamuoyuna en çok yansıtan gazetecilerin başında gelen morel, 1900’lü yılların başında kongo’daki katliamlar ile alakalı birçok yazı yazdı. daha sonra da bu katliam ve işkenceleri daha fazla protesto etmek amacıyla, dünyanın pek çok yerinde yürüyüşler düzenledi. leopold’ün yaptıklarını manşetlere taşıdı, yakılan köyler ile sakat edilmiş kongoluların resimlerini yayınlattı, mark twain ve sir arthur canon doyle gibi o zamanın tanınmış yazarlarının desteklerini sağlayıp leopold’ü kınayan yürüyüşler düzenledi.

leopold, bu protestolar sayesinde 1908′de kanlı ellerini kongo’dan çekmek zorunda kaldı ve bir yıl sonra da öldü.

osuruğuyla kediyi kusturan köpek

kedinin ifadesinde koptugum video

azazil

hanok'un kitabında ismi geçen kötü varlıklardan biridir. bu apokrif metin dışında da ismi ne eski ne de yeni ahitte geçmez, eski ahittin başlarında şeytan'ın varlığına bile rastlanmaz. babil sürgünü sonrasını (ester kitabından itibaren) anlatan kısımlarda bildiğimiz anlamda şeytanla karşılaşırız. ortada bir tek "cinlerin reisi" sıfatıyla ifade edilen baalzebub vardır. bu azazil muhteremi de her halde apokrif olmasına rağmen öğretilen hanok kitabından dolayı ibrahimi mitolojide var. belki de folklorik anlatılarla bugüne kadar gelmiştir. sonuçta lilith'de ibrani metinlerinde geçmez ama efsane olup anlatılır halk arasında.

suriyeli zannedilmek

herkese nasip olmayan bir duygudur. insana bir anlığına ayrıcalıklı ve üstün bir varlıkmış hissi verir ama geçicidir. çünkü siz vergisini ödeyen, işinde gücünde olan sıradan bir türk vatandaşısınızdır ve suriyeli olmak şerefine nail olmak gibi bir şansınız malesef yoktur.

made in abyss

akihito tsukushi tarafından çıkarılan bir manga ve anime serisidir.
dünyada tek keşfedilmemiş olan devasa çukur ve mağaralar sistemine “hiçlik(abyss)” deniyordu. derinliklerinde garip ve harika yaratıklar barındıran bu mağaralar sistemi aynı zamanda şu anki insanlığın üretemediği kalıntılar ile de doludur. abyss’inin sahip olduğu bu gizemler, insanları onu keşfetmesi için cezbeder. uçurumdan aşağı çukura dalan bu maceracılara ise “mağara akıncıları” denilir. abyss’in kenarında bulunan ousu şehrinde yaşayan kimsesiz bir kız olan rico’nun hayali ise annesi gibi bir mağara akıncısı olup, mağara sisteminin gizemlerini çözmek. bir gün rico mağaraya keşif yapmak için gittiğinde insana benzeyen bir robot ile karşılaşır. bu karşılaşmayla neşeli ve bir o kadarda heyecanlı hikâyemiz başlar.

swinger parti düzenleyen kişiye 33 yıl hapis cezası verilmesi

adana'da gerçekleşen ve neden verildiğine dair anlam veremediğim ceza. biri bana anlatabilir mi lütfen? diğer taraftan 18 sanığa da 2 yıl vs cezalar verilmiş. ciddili şekilde çözemedim ben bunu. seks suç mu? tecavüzcüler, katiller sokakta gezer, seks yapanlar hapse girer. gk adaleti!

https://www.haberturk.com/gundem/haber/1...

swinger parti düzenleyen kişiye 33 yıl hapis cezası verilmesi

burnumun dibinde olmuş. aynı haberi dün twitter hesabımdan yayımlamıştım. 177 yıl hapis ile yargılanan var. çocuk istismar etselerdi 6 ay sonra çıkarlardı.

ayrılırken söylemek istedikleriniz

deli gibi sevdim ve seveceğim, hiç sevmesende..
deli gibi özlüyorum seni ve özleyeceğim. hiç özlemesende.
gitme ne olursun dur...

(bkz: sevgiliye söylemek istenip söylenemeyenler)

yastığa sürtmek

bazı geceler yastığı sıkıştırıp arasına vermişliğim vardır.

Toplam entry sayısı: 199

ayı sözlük yazarlarının en sevdiği bilgisayar oyunları

bir gaymer olarak 'en'lerim:

assassin's creed: syndicate
batman - arkham origins
sleeping dogs
beyond good & evil
dead space
devil may cry
dishonored
mirror's edge 1
dying light
far cry 2
hitman - blood money
manhunt
metro 2033
prince of persia - warrior within
ryse - son of rome
middle earth - shadow of mordor
remember me
splinter cell - conviction
the evil within
the witcher 2
outlast
fallout: new vegas
metal gear solid v : phantom pain
black & white
ghost master
tropico 2
port royale 2
portal 1 - 2
the sims 3 <3

grindrda gay arkadas arayan hetero kadinlar

ruh hastalığından başka bir şey değil. maymun muyuz amk biz, muhabbet kuşu muyuz.

buying time

post-apocalyptic bir zamanda geçen, gey bir tosuncuğun kısa aşk hikayesini anlatan dijital bir çizgiroman. bir meteor çarpması sonucu dünyada ki hayatın neredeyse bittiği bu çizgi romanda büyük felaketten kurtulan insanlar meteor çukurunda yaşamaktadırlar. insanlar bu çukurda farklı katlardan oluşan bir sistem oluşturmuşlardır. tabi ki alt katlarda fakirler üst katlarda ise zenginler yaşamaktadır. her şeyin kısıtlı olduğu bu dünyada bir arkadaşınla muhabbet etmek bile ücret karşılığıdır. ihtiyaçlarını karşılamak için en alt seviyelerde çalışan esas oğlanımızın adı ise vinnie smalls. bir gün mola saatinde yemek yerken çok beğendiği ama konuşmaya çekindiği iri yapılı iş arkadaşı galvin cross yanına gelir ve oturur. böylece hikayemiz başlamış olur.

çizgi roman severlere şiddetle tavsiye ediyorum. hikaye flash'la yapıldığı için yarı animasyonlu ve mouse ile tıklayarak ilerliyor.tasarımlar, çizimler ve renkler gerçekten harika. hikaye akışı da çok güzel ve sürükleyici. ayrıca içinizi ısıtıcak bir romantizm var. yer yer tadımlık erotizmde var tabi. bence bir bakın.

http://buyingtime.the-comic.org/comics/2/

acar baltaş türkiye'nin en seksi erkeğidir

gerçek hayatta duygusuz olmak

kendimden gözlemlediğim kadarıyla ailenin veya sevgilinin yıllarca duygu sömürüsüne maruz kalıp bu duruma gereğinden fazla bağışıklık kazanma durumudur hatta duyguları yok sayma durumu bile olabilir. anime izlerken bile ağlarsın ama sevgilinden ayrılırken öylece bakarsın.

benim eşcinsel arkadaşım da var

eee napalım dedirten ifade. bir insanın homoseksüel dostu olması onun iyi biri olduğunu ya da her konuda geniş düşünebileceğini göstermez. aksine özellikle bizim için çok yanıltıcı bile olabilir. homoseksüel olarak böyle birine gereksiz bir sempatiyle yaklaşıp sonradan göt olabiliriz.

ayı sözlük yazarlarının depresyondan kurtulma taktikleri

porno izliyorum durmadan, böylece beynime kan gitmiyo.

ibrahim tatlıses ve çükü

ayı sözlük yazarlarının gün ışığına çıkmayı bekleyen fantezileri

ha bir de küçüklüğümden beri bir fantezim var. iki heteroyu bir odaya hapsedip günlerce oradan çıkarmamak ve her öğünde yemeklerine afrodizyak atmak. acaba ne kadar dayanırlar diye hep merak etmişimdir.

grindrda gay arkadas arayan hetero kadinlar

ruh hastalığından başka bir şey değil. maymun muyuz amk biz, muhabbet kuşu muyuz.

evli bir erkekle ilişki yaşamak

ahlaki açıdan tartışmaya açık bir konu olmasıyla beraber, ortada zaten ahlaki olarak son derece iki yüzlü bir toplum varken bozuk olan her taşı düzeltme çabasına girmemeliyiz. toplum baskısıyla evlenen geyler tabiki de birileriyle beraber olmaya devam edecek. eşinin düştüğü durum hoş olmasa da bu durumu toplum yaratıyor unutmamak lazım. hatta belki o eş bile bu durumu yaratan homofobiklerden biri olabilir. kendi kazdığı kuyuya kendi düşmüş olabilir. o yüzden böyle bir hayat yaşayan kişilerin ağır bir şekilde eleştirilmesine karşıyım.ayrıca büyük konuşmamak lazım, yarın öbür gün belki sizi de çocuğunuzu okula bırakıp koliye giderken görürüz.

70 milyon kime çıktı

atılan tweet şu an silinmiş durumda, ulaşılamıyor. bence türkiye'de gayet olası bir durum ama ''sayın öcalan'' diye tweet atan bir adamın lafı da pek geçerli değildir benim için. bir de böyle bir şey yapılacak olsa bilal erdoğan en son seçenek olurdu herhalde.

yazarlardan bear fotoğrafları

gay olması umulan kişiler

(bkz:ahmet mümtaz taylan)

kendisine bi biskrem vermek isterdim doğrusu.