istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçiminin iptali

an itibari ile ysk denen sözde kurumun kararı ile gerçekleşen olaydır. millet iradesinin ve demokrasinin yok sayıldığı, onlarca insanın aptal yerine konulduğu korkunç bir olay.

gelecekte utançla hatırlanacak bu karar için, cb ve akp sokakta mız mızlanan bir çocuk gibi yenilgiyi kabul etmemiş, "tek adam rejimi" nin gücünü kullanarak seçimleri iptal ettirmiştir.

artık gerçekten hiçbir şeye inancım kalmadı. lanet olsun böyle işe ya. günlerce ysk merkezlerinde çuvalların üzerinde oylar çalınmasın, bir şey olmasın diye uyuyan insanların emekleri her şey bir anda yok oldu. sırf hırs için. hırsınızda boğulursunuz inşallah.
ayrıca akp bu kararın verilmesinde başrol oynayarak, asıl tek dertlerinin halka hizmet falan değil hırs olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

zararlı çıkacaklar bu hareketlerinden. inşallah bir kez daha o sandığa gömülürsünüz. bu sefer daha ezici bir farkla. tek dileğim bu.
menderes gibi kendi sonlarını getiriyorlar. 3 yıl daha dişinizi sıkın.
tek bir adam koskoca bir ülkeyi nasıl sikti be, demokrasiyi sikti, hukuku sikmelere doyamadı. yalnız bir konuyu da atlamayalım. öyle dilimizde ki kadar gururlu onurlu şanlı bir millet olsaydık bu adamlar buralara gelip bunları yapamazdı. o yüzden yarın seçim yapılmadan istanbul'un başına binali'yi koysalar sanmayın ortalık birbirine girer. hiç bir bok olmaz. aksine akpliler gayet çıkar alkış tutar.
demokrasinin birilerinin tekelinde olduğunu göstermiştir. bu saatten sonra yapılacak tek mantıklı şey sine-i millet olacaktır.
gerekçe olarak kamu görevlisi olmayan sandık kurulu başkanı ve üyeler gösterilmiş ve sadece büyükşehir belediye başkanlığı seçimi iptal edilmiş. o gün ben zarfa üç ayrı oy pusulası koydum. eğer seçim kurulu usulsüz ise neden sadece büyükşehir belediyesi oyları iptal oluyor? istedikleri ilçeleri ve meclisteki çoğunluğu aldılar tabii. böyle bir hukuksuzluk daha önce görülmemiştir.
sevgili sözlük yazarları 23 haziran çok riskli bir tarih. okullar kapandıktan sonra binlerce öğrenci belki istanbul'dan memleketlerine dönecek. yani bunların hepsi planlı yapılıyor.

evet kendi ayaklarına sıktılar ama bir kılıfını mutlaka uydurmuşlardır. allah sonumuzu hayır etsin.
sinirliyiz, neredeyse öfke doluyuz ve daha çok şaşıramayız inancının gafletine düşerek daha çok şaşırtılmış durumdayız. ama bu defa kurşun sekerek kendi ayaklarına isabet etti. kalan son itibar kalıntılarını da ıkınarak topladıkları son bir sandıklık güçlerini yanlış kullanarak kaybettiler, kısacası kendi ayaklarına sıktılar.

gözlerimize soktukları bu aleni hazımsızlıklarının onları daha da küçültmüş olmasıyla hiçbir şakanın güldüremeyeceği kadar komik bir mantıkla bozdukları bu karar sayesinde öfkemize yenik düşmekten kendimizi alıkoyacak morali bulmamıza da yardımcı oldular aslında, sizi gidi rezil şeyler. kendi kalelerine attıkları bu gol beraberinde attığımız gol farkını katlayarak onları yenmekle kalmayıp kümeden düşüreceğiz.

bugüne kadar köprüyü geçene kadar söyledikleri ne kadar söz varsa tersini uygulamaktan geri kalmadılar. bunu hepimiz biliyoruz. milletin iradesi diye diye yırtınıp ortaya koydukları iradeyi reddetmek ve allem edip kalem edip geçersiz kılmak son şakaları olsun. bizler ise bunu hiç komik bulmadığımızı ve son gülenin nasıl daha iyi güleceğini 23 haziran'da göstererek bu demokrasi katliam dönemini kapatalım.
yaklaşık 1 haftadır tüm sosyal medyada bu hadisenin yankısını yaptılar, nabız ölçtüler.
istediklerini başaracaklar ne yapıp edip seçimi hile ile alıp -ötekileştirdikleri %50 yi kışkırtacaklar.
türkiye'nin başına gelen en art niyetli insanlar bunlar.
apo'ya avukatını gönderdiler, yakında selo'yu serbest bırakıp hdp oylarını kendi taraflarına çekmeye çalışacaklar. zaten adamı hiç yoktan hapiste tutuyorlar, hukuksuzluk yeni değil bu ülkede, yıllardır var.

belediye başkanını tekrar seçeceksek neden belediye meclis üyelerini tekrar seçmiyoruz? meclis üyelerinin çoğunluğu akpli olduğu için olabilir mi? zarfa 4 oy koyduk, 3 oy hilesiz, sadece belediye başkanı oyu hileli. sandık sandık olalı böyle zulüm görmedi, faşizm hiç bu kadar baş göstermedi. diren sandık, diren ekrem imamoğlu.
gezi sonrası insanları yine bu karar ile sokaklara döktüler. birçok semtte protestolar var. ayrıca sindirilmiş ünlüler de bu kararı twitter üzerinden protesto etmeye başladılar. ekşi sözlükteki başlığın linkini veriyorum.

https://eksisozluk.com/6-mayis-2019-imam...
şu halk tv dilini şuraya taşımanıza gerek yok. biraz daha konuşursa oyları azalacak. bırakın şu mahalle ağzını yapılmak istenen ikililiği kirli siyaseti görüyorum ki aklı selim yazarlarımızda bünyesinde barındırmakta. tüm solcu cenah, akp zulmünden köteği yemiş tüm kesim bu seçimlerde bir oldu. bakın biz başardık bir olmayı. ısrarla oyuna gelmeyin diyorum. hdp aday göstermeyerek ki genel başkanları chp oylarıyla içerideyken bağrına taş basıp yinede demokrasi deyip sayın imamoğlunu desteklemişken bunu yapmayın, yaralamayın.
dipnot:selo değil selahattin demirtaş diyeceksiniz.
ceketi çıkarıp kolları sıvadığı an hiç bir endişem kalmadı. güçlenerek gelecek ve her şey güzel olacak.
art arda gelen dayanışma haberleri sevindirmiştir.

demokratik sol parti, türkiye komünist partisi, saadet partisi, halkların demokratik partisi ve bağımsız bazı adaylar tekrarlanacak istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinde aday göstermeyeceklerini belirtmişlerdir.
edit: saadet yan çizecek gibi gözüküyor.
askere gideceğim için oy kullanamayacağım. gitti verdiğim oy, gitti bireysel iradem. ayrıca üstteki yazarın üzerine bu kadar gitmeyin. hem ibne hem müslüman hem de ak partili. hiçbirimiz bu kadar zor bir hayat yaşamıyoruz. ben olsam kafama sıkardım valla. kendisi iyi dayanıyor.

edit: kafama sıkardım demişim pardon. ölmem garanti olsun diye yüksek bir binaya çıkar öyle kafama sıkardım.
ramazan da (hak yiyerek ) oruç bozma durumu
şeçime ne gerek var. alternative çözümü var: (bkz:kayyum)