pierrot

Durum: 1357 - 0 - 0 - 0 - 23.06.2019 23:34

Puan: 21262 - Sözlük Kaşarı

4 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Çaylak.

I wanna take a ride on your discostick
  • /
  • 68

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

solo

bir tuvalet kağıdı markası aynı zamanda.

solo

italyanca ve ispanyolca gibi latin kökenli dinllerde "yalnız, tek" anlamına gelen sıfat.

you need to calm down

off ben çok sıkıldım artık. iki kelam edicem şurda izninizle. taylor yılanını hiç sevmem. bilen bilir sinsi, yapmacık ve yılanın tekidir kendisi bence.

neyse, gelelim asıl konuya. benim canımı sıkan sey "lgbti+ nin eğlence endüstrisine alet edilmesi" evet bu cok canımı sıkıyor.

özellikle son yıllarda bu durum çok artmış durumda. albümleri tutmayan, ya hemen kankalarını toplayıp ya da hemen "lgbti+ boost"lu bir klip çekiyorlar. tamam oldu. hepimiz sizi destekliyoruz, çok seviyoruz diyeceğimizi sanıyorlar.

ya siz bugüne kadar zaten kendi camianızda yeri yerinden oynatmış insanlarsınız rupaullar, queer eyelar, ellen degeneresler, adam ripponlar gerçekten buna ihtiyacınız var mı ? sırf taylor swift klibinde oynadık demek için cidden gerek var mı?

klip zaten ayrı bir olay. bir yanda protesto edenleri falan koymuşlar. allah'ım götümle güldüm resmen. (bkz: katy perry)'ye ayrı kızgınım zaten. bu orospu bir dansçı yüzünden senin ağzına yüzüne sıçtı. böyle masum masum yanına gitmeler falan. ay sinir basıyor.

neyse sonuç olarak, cidden en başından beri lgbti+ leri destekleyen onların gerçek savunucusu sesi olabilmeyi başarmış ve bunu özel hiçbir çaba sarf etmeden gerçekleştiren gerçek starların (bkz: cher), (bkz: britney spears), (bkz: lady gaga), (bkz: mariah carey) vs. yanında bu tarz işler çok komik duruyor kanımca.

sırf kankalarım var ve ben hepsini klibimde oynatıyorum modası da azalarak biter umarım. çünkü çok ezikce duruyor. boktan şarkılar yapıp kanka kontenjanıyla bir yerlere de varamazlar umarım. biraz farkındalılık sevgili lgbti+ dostlarım. onlar da buraya gelip benim entrymi okuyup "hımö tamam" diyeceklerdi zaten. kendi kendime atarlanıyorum işte.

azericede silah

şaka olsa gerek dediğim olay kelime. cidden öyleymiş. "azerbaycan yaraklı birlikleri" falan diyor google'da. ay bir yaşıma daha girdim. ulan ya*

az takipçili yakışıklı erkek

sosyal medyadaki takipçi sayısıyla paralı parasız ayrımı yapılan bir dönemde olduğumuzu gösteren erkektir.

kimseyi eleştirmiyorum. günümüzde sosyal medya gerçekten buna evriliyor. ama cok sosyal medyayla alakası olmayabilir de. belki hayatın anlamını biraz keşfetmiş sosyal medaynın hayatlarımıza bir pislik gibi yapışıp saatlerimizi aldığının farkına varmıştır.

ama bir "acaba ulan" dedirtmiyor değiller bir yandan da. güzelse, yakışıklıysa neden kimse takip etmiyor ? fake mi acaba ? bizi bunları düşünmeye itiyorlar. zorluyorlar.

gay üzgünlüğü

mutsuz olmak iyi bir şey değil arkadaşlar. çok mutlu, pozitif bir ibne gibi görünmek istemiyorum ama bende olmayan burukluk, üzgünlüktür.

neden mutlu olduğum anları yaşarken birden cinsel yönelimim için üzüleyim? deli miyim ben? hani bir şey olur üzülürsün ama ortada bişey yok. kendimize eziyet etmemiz dışında.

kendi kendimize bile sırf gay olduğumuz için mutluluğu reva görmüyoruz. bize başkaları neler neler yapar. o yüzden biraz daha olumlu bakabilmek lazım.

fatih melek

vasfının ne olduğunu anlamadığım, kerem bursin'e benzeyen adam. %100 gay.

bana öyle bakma

gereksiz depresyon, gereksiz melankoli, gereksiz drama kokan şarkı.

tamam hiç birimiz özgür hayatlar yaşamıyoruz, birçok baskı var üzerimizde. ama şunu unutmamak lazım, "en büyük baskı, insanın kendisine yaptığıdır!"

sevginin gücü öyle büyük ki, insanı öyle güçlendiren bir şey ki eğer gerçekten seversen "kim ne demiş? anlamış mı?" çok da gözünde olmuyor insanın. sadece kendinize iyi davranın ve sevin yeter. korkacak, saklanacak bir şey olmadığını göreceksiniz zamanla.

kadir ezildi

abi titreşim falan değil, madilikten yıkılıyor eleman. ağzı koca avratlar gibi valla. programın yabancı versiyonunu da izlerdim, bize uyarlaması da çok keyifli. kadir de tatlı bir adam ama okb olup da öyle temizlik yaptığına ben de inanmıyorum. biraz piyasa yapmak için ×10 madilik ve abartı temizlik kombinasyonu bir şeyler işte.

bitch i’m madonna

madonna'nın ölüm fermanıdır.

babalar günü

anneler günü yanında sönük kalan gündür. anneler günü vasıtasıyla bir çok yerde indirim, reklam, etkinlikler olurken babalar gününde bu oran neredeyse 1/10 a falan düşer.

dün biraz gezeyim dedim. anneler gününde talan edilen mağazaları vs gördüm. babalar günü diye ellerinde kalan eski malları gömlekleri tshirtleri ikili ikili paketleyip insanlara yüksek fiyattan kakalamaya çalışan mağazalar gördüm.

yazık yani. ben gönülden içten bir kutlamanın daha samimi olduğunu düşünürüm hep.

taylor swift

amerika'nın ebru gündeş'i. başarılı ama aynı zamanda yılanın tekidir kendisi. nefret de etseniz popüler şarkıları dilinizde ezberinizdedir. öyle bir kadın işte.

spotify ile yaşadığı saçma sorundan bile anlayabilirsiniz problemli biri olduğunu ama bütün herkesin bu denli üstüne gitmesini de anlamıyorum.

scooby-doo

hanna-barbera yapımı 69-86 yılları arasında yayınlanan orjinal diziden sonra günümüze kadar çeşitli varyasyonları çıkan çizgi dizi. asıl ismini baş roldeki konuşabilen köpek "scooby"den alır.

çizgi dizinin ana olayı "scooby" ve diğer dört arkadaş "fred", "daphne", "welma" ve "shaggy"nin "mystery machine" dedikleri araçları ile yaşadıkları gizemli maceralardır. her bölümün sonunda mutlaka canavarların olayın başından beri tanıdıkları insanlar çıkması ile de "dünyada insandan daha tehlikeli hiç bir varlık yoktur." mesajı verirler.

yeni versiyonları eskisinin tadını vermese bile mecburen arada bakarım. ama saçma bir şekilde eski versiyona baya hastayım. bazen bu d&r gibi mağazalarda 3-5 liraya bulursam dvd lerini alıp topluyorum. o derece de severim yani.

ayrıca bence bir sürü çizgi filmle yarışacak efsanelikte güzel bir introya sahiptir.

hoşlanılan çizgi film karakterleri

(bkz: scooby-doo) (bkz: fred) hep ilgimi çekmiştir. böyle bir çekicilik yok kesinlikle*

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

eurovision 2019

gecenin olayı kesinlikle madonna'nın sahne alması vs değildi. izlanda'lı anti-kapitalist, distopik-tekno, bdsm grubu hatari'nin televote oylarını aldıktan sonra filistin atkıları açmalarıydı. ekrandan o kadar hızlı gitti ki görüntüleri ne olduğunu şaşırdık. kesinlikle gecenin önüne geçen bir olaydı.onun dışında yarışmaya gelirsek italya'ya baya üzüldüm. ama işte anadilde katılan şarkılarda hep böyle oluyor. ki italyanca olmasına rağmen akılda kalan bir nakaratı ve alkışlı ritmi vardı. mahmood kalp kalpgelelim isviçre'ye. aslında birincilik beklemedim ama çok keyifliydi şarkı. bence hak ettiği sırayı kazandı. ne fazlası ne azı. ayrıca luca hanni oldukça sempatik ve tatlı bir adamdı.bir diğer güzel adam da azerbaycan'ı temsil eden chingiz. şarkı kesinlikle çok iyiydi. ayrıca robotik kollarla yapılan showa bayıldım. şarkısı da sesi de çok güzeldi. dinlerken seneye azerbaycan'da mı yoksa demedim değil. ama yine hak ettiği puanı alamayan bir şarkı oldu.bana göre en en güzel şarkıya sahip olan ülke kıbrıs'tı. geçen sene eleni foureira ile 2. olan kıbrıs bu sene çok benzer bir şarkıyla katılmıştı. geçen sene de favorim kıbrıs'tı bu sene de öyle oldu. aslında tam kıbrıs da denemez çünkü hepsi yunan şarkıcı ama yine de en başarılı şarkılar hep onlardan çıkıyor. bu şarkı sanki şey gibydi kanka ödevini alabilir miyim? al ama biraz değiştir belli olmasıngenel olarak organizasyon çok başarılıydı. çok güzel ev sahipliği yaptılar bence. şarkılardan önce şarkıcıların da dahil olduğu küçük tanıtım videoları çok güzeldi. şarkılardan çok "acaba ne çıkacak sırada?" diye merakla onları bekledim. birinci olan hollanda'nın şarkısına vasat diyebiliriz. ama belki dinledikçe güzelleşir bilemiyorum.

yazmaya değer görmediğim ama yine de beğendiğim ülkeler ise; malta, rusya, estonya, belarus,fransa, ispanya.

kim kardashian

instagram'da paylaştığı postu saniye başına "bin" rakamla #1000# beğeni alan über ünlüdür ayrıca.

kim kardashian

yeni çocuklarına koydukları "psalm" hz. davut'a gönderilen 4 büyük kitaptan birisi olan zebur demekmiş. ilginç bir isim seçimi yapmışlar.

kim kardashian

eveet merakla beklenen haber geldi. taşıyıcı anne ile doğan 4. çocuklarına "psalm" ismini vererek beni çok şaşırttılar. anlamı nedir ne değildir şimdilik bilmiyoruz.

haberi instagramdan kanye west'in attığı anneler günü mesajını screenshot alarak paylaştı. daha güzel bir yol bulmalıydın kim screenshot ne*

keeping up with the kardashians'ın bir bölümünde çocuklarına hemen isim vermek istemediğini, doğumdan sonra bir süre sadece "girl" "boy" diye seslendiğini söylemişti. ismini sonradan seçiyormuş. bence mantıklı bir hareket ama "psalm??" bilemedim bu sefer. umarım "chicago" da olduğu gibi sonradan pişman olmaz.

  • /
  • 68

eski yazarların sözlükten uzaklaşması gerekliliği

sözlükteki naftalin beyinli yazarlarımızın artık yazmamaları gerekiyor. sözlüğün eski zamanların beri yazan bu yapışkan insanlar bir sülük gibi sözlüğün kanını emiyor. yeni olan her yazara düşmanlık besleyip sözlükte gergin bir hava yaratıyorlar.

lütfen bi salın artık. gençlerin önünü açın. sizin vaktiniz geçti.

aldatan sevgiliye bir şans daha verir miydin

akıllara özlem tekin ablamızın "aşk her şeyi affeder mi?" şarkısını getiren başlık olmuştur. aldatmanın altında yatan sebepler de gözden geçirilmeli misal bağlanmaktan kaçmak gibi skdkdh. neyse şarkı sözümüzü iliştirelim.

çok üzgünüm istemeden
seni dün gece aldattım
kim olduğu mühim değil
sana bağlanmaktan kaçtım

çok üzgünüm istemeden
bir bakışa aldandım
inan bana bütün sabah
pişmanlıktan ağladım

aşk herşeyi affeder mi
dersin zamanla geçer mi
güzel günlerin hatrına
aşk herseyi affeder mi.

tuhaf şeyler

sigarayı bırakmak

eskiden içenleri hep küçük gördüğüm bu arkadaşı yaklaşık 8 ay kullandım. az az içtim. günde 5, 6’yı geçmedi. sonra baktım günde 10 sigara içmeye başlıyorum, bırakma psikolojisine girdim ben de.

sigara güzel bir arkadaş. kim ne derse desin. hele yalnızsanız, sokaklarda boş boş yürüyorsanız, kafede tek başınıza oturuyorsanız hayatınıza eşlik ediyor işte. ciğerlerinizi gıdıklıyor ve bir eylemle meşgulmüşsünüz hissi veriyor. şahsen ben bir zararını görmedim çünkü az bir süre içtim. en tatlı zamanlarında bırakma kararı almamın sebebi kendisine zamanla daha çok bağlandığımı hissetmemdi. hiç sevmem bağlanmayı, arada takılalım yeter değil mi?

geçenlerde iki gün sigarasız kalıp yeniden başlamıştım. bu sefer bir haftayı devirebildim. sigaranın insana ne kadar etki ettiğini onu bırakınca anlıyor insan. 2. gün kendimi çok kötü hissettim ve beynim bahaneler uydurmaya başladı. “sonra bırakırsın, şimdi zamanı değil, çok sıkılıyorsun, zaten bir sürü derdin var” gibi şeyler düşünerek kendimi kandırırken marketin yolunu tutuyordum ki arkadaşım engelledi. bu açıdan bırakmaya çalıştığınızı çevrenize yaymanız iyi bir seçenek sanırım.

bir hafta geçti, çok da sigara istemiyorum artık. sadece boş zamanlarımı hep sigarayla doldurduğum için yerine bir şey koyamama hissi yaşıyorum. kahve içerken, dışarıda laflarken, yemek yedikten sonra hep bir sigara içme isteği oluyor. sanki o olmadan bu anlardan keyif almayacakmışım gibi hissediyorum. sonra, sigaraya başlamadan önce bu anları nasıl değerlendirdiğim aklıma geliyor. bunu düşünmek bana iyi geliyor. eskiden kahve içerken yanına sigara ekleme gereği duymazdım. bu psikolojiye sokmaya çalışıyorum kendimi. iyi geliyor. arada akciğerlerim o hissi yaşamak istiyor, derin derin nefes alarak doyuruyorum ciğerlerimi o hisse.

bir şekilde oluyor yani. tabi yıllardır içen, her gün bir paket içen biri gibi hissedemem. azıcık zorlansam da devam ettirmeye çalışıyorum. umarım bir daha başlamam.

20. yüzyılda yaşadaydık rahat rahat içerdik anasını satayım. hep bu 21. yüzyıl sağlıklı yaşam trendi hayatı sıkıcılaştırıyor, peh!

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

kitap okuyan enstrüman çalan yabancı dil bilen kariyerli gay

buyurun, nasıl yardımcı olabilirim?

kürtçe küfürler

bunlardır:
kuna tenım = zütünü gibeyim
hırrım = yannanım
kuze tenım = dıbını gibeyim
serevi = kafası
ca tenım = ananı gibeyim
mittekıro = gibtiğim
dev kuzo = amcık ağızlı ( erkek için )
dev kuze = amcık ağızlı ( kızlar için )
ez tenım = seni gibeyim
ez harbum = azdım
bi kutimte = sana sokayım
ez ji te = bende seni
ez ji tennim = bende seni gibiyim
kuzete gelek şerine = amın çok tatlı
serokvezir ca tekute = başbakan ananı gibsin
mıxtar tekute = muhtar gibsin seni
tirba tenim = mezarını gibiyim
riya tenim = yolunu gibiyim
deve kuze tenim = amcık ağzını gibiyim
kokaxenyo = kendi kökünü gibesin
şuğulewe kutim = işinizi gibeyim
kula kunate maçkim = züt deliğini öpüyüm
ceyrane berdim kuzete = dıbına elektrik vereyim
fıkre tennim = tipini gibiyim
serewe kutim = kafanızı gibiyim
di gora bave tenim = babanın sıfatını gibiyim
devetedi tıra bıkım = ağzına osurayım
zotka ca tenım = annenin dıbının dibini gibiyim
carna ca tenım carna xeşka tenım = bazen anneni bazen kızkardeşini gibiyim
kuna bave tenım = babanın zütünü gibeyim
kuze ca tenım = ananın dıbını gibeyim
bela ca te be malame = annen bizim eve gelsin
goga tenim = topunu gibiyim
goga tu bilize et we gokenim = senin oynayacağın topu gibiyim
bavemi ca te kute = babam ananı gibsin
te şilbikim dura bikutim te = seni ıslatıp sonra gibiyim
cile tenım = elbiseni gibeyim
hestiye tenim = kemiklerini gibiyim
hestiye bave tenim = babanın kemiklerini gibiyim
bevla bave tenım = babanın burnunu gibeyim
tim dinya te kute = tüm dünya seni gibsin
tim dinya cate kute = tüm dünya ananı gibsin
ez memike ca tenın = annenin memelerini gibiyim
kiremi bux = yarağımı ye
kiremi xaro = yarağımı yiyen adam
wer kiremi biliz = gel yarağımla oyna
keçikno kiremi buxun = kızlar gibimi yiyin
denge tenim = sesini gibiyim
guhe tenim = kulağını gibiyim
sere tenim = başını gibiyim
kırka tenim = gırtlağını gibiyim
kirete orta kuze catekım = gibini ananın tam ortasına sokayım.
kunate wek şebeşa = zütün karpuz gibi
kuzeteyi şerin şerbet = tatlı amın şerbet gibi
şekama kunatexim = zütünü tokatlıyım
kiremi tex kunaxe = gibimi zütüne sok
kiremi tex kuzexe = gibimi dıbına sok
çiçike tenım = göğüslerini gibeyim
çiçike ca tennım = annenin göğüslerini gibeyim
devetenim = ağzını gibeyim
deve kuze tenim = dıbının ağzını gibeyim
deve kuze ca tennım = annenin dıbının ağzını gibeyim
deve te kutim = ağzını gibiyim
kuze kere = eşeğin amı
kuze kere çend perçe = eşeğin amı kaç parça
kuze kere peremperçe = eşeğin amı paramparça
dara texim kuze cate = ananın dıbına sopa sokayım
alikariya te kutim = edeceğin yardımı gibiyim
peyamık mı heyi ji bo kuzete = dıbına bir mesajım olacak
kuzeteyi spi xeşik tennım = beyaz güzel olan dıbını gibeyim
devetedi mizkim = ağzına işiyim
zımanexu texim kuzete = dilimi dıbına sokayım
zımanexu texim kunate = dilimi zütüne sokayım
ka carke bit mi = bi kere ver bana
ax mı carke kutabate = ahh bir kere gibebilseydim seni
tiliketenim = parmaklarını gibeyim
texim kunate ji kuzexude gu bik = seni zütünden giberim amından sıçarsın
linge tenim = ayağını gibeyim
muye kula kuna tenim = züt deliğindeki kılları gibeyim
milyon deynemi heba ew kuzete amıba = milyon borcum olsaydıda o amın benim olaydı
pora tenim = saçlarını gibeyim
listika tenim = oyununu gibiyim
keziye pore tenim = saçındaki kıvrımları bukleleri gibeyim
por zera kutim = sarışınları gibeyim
dondurma texim kunate = dondurma sokayım zütüne
behna kuzeteyi xweş = dıbının kokusu çok güzel
kuze cate çırando = ananın dıbını yırtıyım
kirexu texim kula bevlate = yarağımı burun deliklerine sokayım
mitte firkando = sana sürtüyüm
pirka tennim = nineni gibiyim
xweşka tenyo = kız kardeşini gibiyim
kuze xweşka tennim = kızkardeşinin dıbını gibeyim
kuna xweşka tenyo = kızkardeşinin zütünü gibeyim
rıha bave tenım = babanın sakalını gibeyim
xaltika tennim = teyzeni gibeyim
metka tennim = halanı gibiyim
kalke tennim = dedeni gibiyim
mixaletiye tennim = kuzenini gibiyim
ape tennim = amcanı gibiyim
jinapa tennim = yengeni gibiyim
çave tennim = gözünü gibiyim
mejiye tenim = beynini gibiyim
mejiyetego tineyi ez bikutime = olmayan beynini gibiyim
dest u linge tekutim = elini ayağını gibiyim
bizivır carke tennim = dön bi kere gibiyim seni
dıbını yalıyım = kuzete balisim
dıbını öpeyim = kuzete maçkim
devete rue tennim =ağzını yüzünü gibeyim
şense xwe kutim = şansımı gibeyim
bergil te kute = at gibsin seni
kuçik tenne = köpek gibsin seni
cehnamatekiri = cehenneme git
kuçik laye kuçika = köpek oğlu köpek
mı hez baveteji nedikir = babanı da sevmezdim
jehher = zıkkım
kuz = am
kun = züt
çiçik = göğüs meme
ağız = dev
dudak = lev

kürtçe hakaretler

ma wun zilamin = siz adam mısınız ?
wallah wun ne zilamin = vallaha adam değilsiniz
kuçike be haysiyet = haysiyetsiz köpek
kuçike heram = haram köpek seni

siyasetçilere küfürler

serokvezir kutim = başbakanı gibiyim
şaredar kutim = belediye başkanını gibiyim
mıxtar kutim = muhtarı gibiyim
şaredare belediye kutim = belediye başkanını gibiyim

bayanlar açısından kendisine edilmesini istenen ciks sırasındaki küfürler

bikutmi = gib beni
tex devemi = ağzıma ver
tex kunamı = zütüme ver
bikut kunamı = zütümü gib
bikut kuzemi = amımı gib
kuzemı balis = amımı yala
ez harbum = azdım
xurt bi kutmı = hızlı gib beni
dest kuzemi bit = amımı elle
kuzemi bifirkin = amımı okşa
tilikaxu tex kunamı = parmağını zütüme sok
çi hebe tex mı = ne varsa sok bana
tehma kirete xweşe = gibinin tadı çok güzel

erkeklerin kadınlara söylemek istedikleri

kiremi rabu = gibim kalktı
ez harbum = azdım
ez dinbumi ji bo te = sana deliriyorum
ka kuzexu vek = dıbını aç
ka kunaxu peşmik = bana zütünü göster
kirexu texim kunate = gibimi zütüne sokayım
kiremi maçk = yarağımı öp
dilemi kutane dixaze = canım gibişmek istiyor
ez divim go tekutim te = istiyorumki seni gibeyim

istek üzerine eklenen küfürler

her gibtirbip = gibtir git.
laye orospiya = huur çocuğu
kire bergila = at yannanı
pezewenk = pekekent (değişmiyor sadece w ile okunuyor)
bin (bekes) = bin (değişmiyor ama bekes yetim anldıbına geliyor anne babası olmayan yada belli olmayan)
kuzete u kuna tennim = dıbını dübürünü gibeyim

lovewins

tüm mücadeleyi sadece "aşk"a indirgemesinden ötürü yanlış bulduğum slogan

2019 istanbul lgbti+ onur haftası ve gay pride

nasıl da yanlış tanıtıyoruz kendimizi, "ekonomi ne ayol?" diye belirlenen tema bir tarafa, posterde kullanılan görsel ayrı bir tarafa.

press

(bkz:cardi b)'nin 2 dakikalık şarkısı. klibinde türbana girmişti.

Toplam entry sayısı: 1357

kitap okumayan biriyle sevgili olmak

ilk olarak boşluk bırakmadan, gözü yoran uzun destanlar yazarsanız kimsenin okuyası gelmez zaten. bunun kitap okumakla alakası yok bence.

herkesin kitap okuma şekli farklı olabilir. evet bir kitabı eline alıp sayfaları çevirerek okuması hoş bir duygu ancak artık teknolojinin pik yaptıgı bir çağdayız. kindle veya tablet gibi cihazlarda milyonlarca e-booka ulaşılabiliyor.

son zamanlarda çıkan "dostoyevski okumayan insanla konuşmak" yok "hegel'i bilmeyen insanla sevgili olmak" gibi türeyen başlıklardan gına geldi. belki o adam senin hakkında bir kelime edemeyeceğin bir konu üzerinde master yapacak kadar bilgili. belki her gün atom fiziğiyle ilgili makaleler okuyor.

kendi standartlarına uymayan insanlara "cahil" demek de yeni moda oldu sanırım. genelleme yapıp insanları bu genelleme havuzunda yargılamadan önce çok kitap okuyarak geliştirdiğiniz beyninizi kullanıp bir düşünün bence.

istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçiminin iptali

an itibari ile ysk denen sözde kurumun kararı ile gerçekleşen olaydır. millet iradesinin ve demokrasinin yok sayıldığı, onlarca insanın aptal yerine konulduğu korkunç bir olay.

gelecekte utançla hatırlanacak bu karar için, cb ve akp sokakta mız mızlanan bir çocuk gibi yenilgiyi kabul etmemiş, "tek adam rejimi" nin gücünü kullanarak seçimleri iptal ettirmiştir.

artık gerçekten hiçbir şeye inancım kalmadı. lanet olsun böyle işe ya. günlerce ysk merkezlerinde çuvalların üzerinde oylar çalınmasın, bir şey olmasın diye uyuyan insanların emekleri her şey bir anda yok oldu. sırf hırs için. hırsınızda boğulursunuz inşallah.

yazarlardan bear fotoğrafları

kim kardashian

1 dakikada kazandığı parayı ömrü boyunca çalışsa kazanamayacak yazarları rahatsız etmiş celebrity.

eurovision 2019

gecenin olayı kesinlikle madonna'nın sahne alması vs değildi. izlanda'lı anti-kapitalist, distopik-tekno, bdsm grubu hatari'nin televote oylarını aldıktan sonra filistin atkıları açmalarıydı. ekrandan o kadar hızlı gitti ki görüntüleri ne olduğunu şaşırdık. kesinlikle gecenin önüne geçen bir olaydı.onun dışında yarışmaya gelirsek italya'ya baya üzüldüm. ama işte anadilde katılan şarkılarda hep böyle oluyor. ki italyanca olmasına rağmen akılda kalan bir nakaratı ve alkışlı ritmi vardı. mahmood kalp kalpgelelim isviçre'ye. aslında birincilik beklemedim ama çok keyifliydi şarkı. bence hak ettiği sırayı kazandı. ne fazlası ne azı. ayrıca luca hanni oldukça sempatik ve tatlı bir adamdı.bir diğer güzel adam da azerbaycan'ı temsil eden chingiz. şarkı kesinlikle çok iyiydi. ayrıca robotik kollarla yapılan showa bayıldım. şarkısı da sesi de çok güzeldi. dinlerken seneye azerbaycan'da mı yoksa demedim değil. ama yine hak ettiği puanı alamayan bir şarkı oldu.bana göre en en güzel şarkıya sahip olan ülke kıbrıs'tı. geçen sene eleni foureira ile 2. olan kıbrıs bu sene çok benzer bir şarkıyla katılmıştı. geçen sene de favorim kıbrıs'tı bu sene de öyle oldu. aslında tam kıbrıs da denemez çünkü hepsi yunan şarkıcı ama yine de en başarılı şarkılar hep onlardan çıkıyor. bu şarkı sanki şey gibydi kanka ödevini alabilir miyim? al ama biraz değiştir belli olmasıngenel olarak organizasyon çok başarılıydı. çok güzel ev sahipliği yaptılar bence. şarkılardan önce şarkıcıların da dahil olduğu küçük tanıtım videoları çok güzeldi. şarkılardan çok "acaba ne çıkacak sırada?" diye merakla onları bekledim. birinci olan hollanda'nın şarkısına vasat diyebiliriz. ama belki dinledikçe güzelleşir bilemiyorum.

yazmaya değer görmediğim ama yine de beğendiğim ülkeler ise; malta, rusya, estonya, belarus,fransa, ispanya.

istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçiminin iptali

an itibari ile ysk denen sözde kurumun kararı ile gerçekleşen olaydır. millet iradesinin ve demokrasinin yok sayıldığı, onlarca insanın aptal yerine konulduğu korkunç bir olay.

gelecekte utançla hatırlanacak bu karar için, cb ve akp sokakta mız mızlanan bir çocuk gibi yenilgiyi kabul etmemiş, "tek adam rejimi" nin gücünü kullanarak seçimleri iptal ettirmiştir.

artık gerçekten hiçbir şeye inancım kalmadı. lanet olsun böyle işe ya. günlerce ysk merkezlerinde çuvalların üzerinde oylar çalınmasın, bir şey olmasın diye uyuyan insanların emekleri her şey bir anda yok oldu. sırf hırs için. hırsınızda boğulursunuz inşallah.

istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçiminin iptali

ayrıca akp bu kararın verilmesinde başrol oynayarak, asıl tek dertlerinin halka hizmet falan değil hırs olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

zararlı çıkacaklar bu hareketlerinden. inşallah bir kez daha o sandığa gömülürsünüz. bu sefer daha ezici bir farkla. tek dileğim bu.

reynmen

bomboş kıro bir adam. bir içerik de üretebildiği yok. iki gözü renkli diye ergenleri düşürüyor işte. "yeteneksizlik is the new trend" akımının öncüsü olabilir bu şahıs o derece boş.

16 mayıs 2019 namusuma dil uzatılması rezaleti

entrylerine eksi yemeyi hazmedemeyen 30'lu yaş bunalımındaki boş insanların, dil uzatması kalkışması olayıdır.

namus ve şeref gibi kavramlar alışık olamayan bünyelerde mide bulantısı ve baş dönmesi etkileri yaratabilir. o yüzden şaşırmadık bu olanlara.

simcity 4

bu zamana kadar başlık açılmamasına çok şaşırdığım efsane ötesi bir simülasyon oyunu. the sims'in yapımcıları maxis ve electronic arts* tarafından 2002'de piyasaya sürülen şehir simülasyonu oyunu. serisinin en başarılı oyunu.

üstünden yıllar geçse de bir çok üst versiyonu çıksa da bu oyun şehir simülatörü ve tanrı oyunları alanında bir mihenk taşıdır. çıkan hiç bir oyun bu kadar ayrıntı içermemiş ve oyuncuya bu kadar kontrol sağlamamıştır.

şehrinize mayor olarak başlıyorsunuz. zorluk seviyenize göre belli bir bütçeniz var ve şehir kurulumundan sorumlusunuz. şehriniz büyüdükçe bütçe kontrolleri, vergiler ve ticaret gibi bir çok alanı kontrol ederek şehrinizi kontrol etmeniz lazım.

grafikler ilk olarak ilkel gelse de sonradan gelen eklenti paketleri ile ve bat sistemleriyle oyun cok renklenmiştir.

ayrıca doğayı ve topoğrafyayı kontol edip istediğiniz gibi bir araziyi oluşturma şansı da tanıyor oyun size. bu cok önemli bit özellik çünkü her zaman için şehir simülatörlerinde ya çok küçük bir alana sıkışıp kalırsınız ya da hazır haritalar üzerinden oynamak zorunda kalırsınız.bana göre oyunun artıları şöyle;
1. topoğrafya ve iklim kontrolü
2. alan genişliği(simcity 5 in en büyük problemi!)
3. bina ve mimari tarz çeşitliliği
4. "bat" eklentileri
5. metro, tramvay, tren, monorail seçenekleri
6.en ufak detyların bile sizin kontrolünüzde olması
7. mükemmel soundtrack playlisti
8. şehir içi görevler
9. ayrıntılı bütçe kontolü

suriyeli mülteciler hakkında doğru bilinen yanlışlar

https://www.facebook.com/turannotagi/vi...

allah kimseyi aç gezerken, evine et süt alamazken suriyelileri savunacak kadar rezil bir konuma düşürmesin. yazık.

edit: hiç bir zaman giremeyeceğimiz ab'ye yaranmak için suriyelileri kendi ülkemizde tutmak da ayrı bir rezillik. "omo poroyo ab veroyo" amk babasının hayrına vermiyor heralde. suriyelilerin pislikleri kendilerine bulaşmasın diye veriyor.

edit 2: bazı yazarlarımızın (bkz: pollyannacılık) oynamayı çok sevdiğini gösteren başlık.

ayı sözlük itiraf

bugün 10 km yürüdüm. asla çikolata yememem lazımdı ama tutamadım kendimi ne olacak şimdi aq.

edit: ne istedin lan itirafımdan.

evrene bir mesaj gönder

yakamı bırak artık.

edit: benim evrene olan mesajımın nesi seni rahatsız etti eksi veren arkadaş ? benim mesajım benim dileğim sanane amk.

kim kardashian

1 dakikada kazandığı parayı ömrü boyunca çalışsa kazanamayacak yazarları rahatsız etmiş celebrity.

jay z

beyonce kezbanının çirkin suratlı kocası. bir de bu tipiyle gidip karısını aldatmıştı falan. maymun resmen. ıyk.