özdemir

Durum: 333 - 0 - 0 - 0 - 05.12.2020 21:08

Puan: 4562 - Sözlük Kezbanı

3 yıl önce kayıt oldu. 10.Nesil Yazar.

0
  • /
  • 17

hopelesstwink

ben böyle durumu olmayan bir çocukla konuşmuştum. telefonunda yer olmadığı için texting app indiremiyorum demişti. sonra hangouts diye düşük boyutlu bir uygulama buldum onu kurmasını söyledim oradan konuştuk.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

platonik aşk

bu şarkı ve klip çok güzel anlatır.

şükrü erbaş

şiir normalde sevmem ama instagramda paylaştıklarımın altına yazmak için google dan aratırım bazen bir kere bu kişinin bir satırını yazmıştım. şöyleydi:

(bkz:gökyüzü de olmak isteyebilirdim değil mi kim ne diyebilir ki)

bence saçma ama daha çok like gelsin diye işi kitabına göre oynamak lazım. haksız mıyım?

ayı sözlükte büyük harf olmaması

demin ulu önderimizin adını yazarken fark ettim. gönder butonuna bastıktan sonra huyumdur entrimi bir kere daha okurum. okuyunca kalbim cız etti. ne olursa olsun atamızın adının küçük harfle yazılmaması gerektiğini düşünüyorum. bundan sonra kendisinden he who must not be named şeklinde bahsedeceğim sözlükte.

en yakındaki kitabın 45. sayfasının 5. satırı

trabzon hakkında gönderdiği 9 haziran 1919 tarihli şifreden (vesika: 21):
nutuk - ulu önder mustafa kemal atatürk

sözlüğün eski tadının kalmaması

her ayıcıya bir görev düşüyor. daha önce ayı sözlüğe hiç girmemiş ilkokuldaki 5 arkadaşını bulacaksın. ortaokuldan 5 arkadaşını bulacaksın. askerliğinizi yaptığınıza göre 5 asker arkadaşınızı bulacaksın. mahalleden 5 arkadaşını bulacaksın, sokaktan da 4 arkadaşını bulacaksın. toplayın 24.
şu an 22 online yazar var 22x24=528 yapar onların da bu formülü uyguladığını düşünürsen exponansiyel bir artış ile türkiyenin en büyük sözlüğü olur burası.

redkid23

iyi yazıyor!
özellikle müzik zevkini beğeniyorum. daha fazla şarkı paylaşsa diyorum bazen.

serçe

mao zedong'un iyice fıttırması ile savaş açtığı hayvan türü. tahıllardan otlanıyorlar diye 2 milyar serçeyi öldürünce ortalık haşere doluyor ve 3 yıl süren kıtlıkta 20 milyon kişi hayatını kaybediyor.
ekolojik dengeye cahil cesareti ile çomak sokma eğilimi diktatör egolarının bir ortak noktası galiba.
(bkz:kanal istanbul)

actual proof

sözlükteki en misafirperver yazarlardan biri. beni biriyle karıştırmış. olabilir ben de kendisini john gemberling e benzetmiştim.ne dersiniz benzemiyor mu ?

the devil all the time

filmleri kolay kolay yarıda bırakmam ama din fobim yüzünden bir buçuk saat tahammül edebildim. klostrofobi oluştu resmen bu soğukta pencere açtım.

gamlı_baykuş

sana sadece şunu söyleyeceğim
(bkz:teyzesi defterdar olan faytonla damda dolaşır) anlayana bu laf çok şey anlatır.

buraları boş görünce çakallar aslan olmuş bakıyorum lafın yıllar önce seren serengil'in gülben ergen'e ettiği lafa benziyor. peki yıllar içinde ne oldu? gülben ergen kitap yazdı köşe yazarı oldu yani aldı başını gitti türkiyenin sayılı entelektüellerinden ama seren hala ucuz bir magazinci.

magical girl

birbiriyle kesişen öyküler barındıran filmlerden ve kitaplardan biraz sıkılmaya başlamış, uzun zamandır izlememiştim ama bu fena olmamış.acıklılık seviyesi de hoşuma gitti öyle vıcık vıcık filmleri sevmem çünkü.
bu film türkiyede çekilse nasıl olurdu acaba diye düşündüm. ülkesi ile ilgili tespitler sunan tekerlekli sandalyedeki adamın repliklerini ben yazmak isterdim çünkü başkası yazsa mutlaka klişe ve bayağı bulurdum. ispanyol olsam belki o sahneyi de beğenmezdim gerçi.

spotify

yılın özeti olayında en çok dinlediklerim gülşen ve ayşe hatun önal dışında hiç cool değil ya :/
instada story atardım diyordum ama listede bir yabancı şarkıcı bile yok. şu an internetten başkalarının paylaştığı havalı bir liste bulmaya çalışıyorum story atmak için. elinde olup yollayan olursa sevinirim.

9 kere leyla

valla ben de daha izlemedim. hep beraber aynı anda izlemeye ne dersiniz.
(bkz:ayı sözlük eşzamanlı netflix zirvesi)

bana güvenebilirsin

dating app lerde beş dakika önce tanışılan insanların yaygın olarak kullandıkları bir laf.
harika bir fikir artık sana güveniyorum şeklinde cevap veririm genellikle.

kanka ayağı göt ayağı

beğenmediğim insanlarla arkadaşlık kurmam. beğendiğim kişilerle de neden yatmayayım ki?

blutv

2 gün belki bişeyler izlerim diye göz gezdirdim ama izleyecek doğru dürüst içerik yok gibi geldi.

seri eksi oy veren ezik

atanamamış seri katil. iş başında gene jdfskl

gamlı_baykuş

hiç havalı olmayan yazar.
dam deyince benim aklıma rooftop festival geliyor mesela. adamın aklına kavruk köyünde bütün gün güneşten cehenneme dönen dandik evinin mecburiyetten damında uyuduğu geliyor. ben de klimalı evde büyümedim. rooftop festivale de gitmedim ama cool görünmek için illa cool olmaya gerek yok ki.
şu başlığa bir göz at kendini yeter rezil ettiğin: (bkz:havalı görünmek için yapılabilecekler)
  • /
  • 17

özdemir

gerçek hayatta nasıldır bilemem ama bence sözlüğe karşı çok dürüst bir yazar.

özdemir

what the tuck! reis burada neler olmuş böyle. belli ki actual proof beni hiç anlamamış. ben de onu anlamamışım. bu üzdü şu anda. ağbi, öyle bir çağda yaşıyoruz ki at izi iti izine karışmış. (bkz: bıyık büküle büküle gaytan,insan sikile sikile şeytan olurmuş ) ne diyeyim daha bilemedim. şeytan olmuşsunuz hepiniz.

seren ve gülbene gelince, ünlü olma serüvenine üçüncü sınıf iç çamaşırı defileleriyle başladığın gerçeklerin ne olacak. neydin ki ne oldun canısı. geldiğin yeri unutma gülben hanım. benim tecrübelerim senin muhafazakar ruhuna ağır gelir tatlım.

özdemir

ben ve ekibimin yaptığı araştırmalar neticesinde:

- kendisi gamlı baykuş değildir.
- gamlı baykuş'un aşireti ile uzaktan yakından alakaları yoktur.
- uşaklı triportör sahibi bdsm severler derneği asil üyesidir.
- yakın gözlüğü 1.50 uzak ise 3.00'dır. astigmat 0.50'dir
- hafif ülser, eser kaşıntı, şöyle böyle sinüziti vardır.

gözlerimiz üstünde. (robert de niro takibi)

entelllllektüel

özdemir

'you don't know me' ki. buraları boş görünce çakallar aslan olmuş bakıyorum. rooftop festival dediğin de çatıkatı şenliği. bu özentilik ne zaman havalı oldu amk. özünüze dönünüz. klimasız evde büyüdüysen lütfen öyle davran. kavruk yaz dediğin yerde geceleri götümüzü buz keserdi. klimalı gibi olurdu her yer. ateş yakar üzerinden atlardık ısınmak için. bilmezsin. mecburiyetten damda yatma lafın da güldürmedi değil.

9 kere leyla

sinemalar kapanınca netflixte bugün gösterime giren; ezel akayın yönettiği haluk bilginer, demet akbağ ve elçin sangunun başrollerinde olduğu film. henüz izlenmedi. cumartesi izler yorumlarım.

anna madrigal

üstteki yazar

yazar sayesinde özdemir asaf aklıma geliyor.
ruhu şâd olsun.

d&r

öncelikle dnr diye başlık açan, ardından da 'ulan bunun doğrusu d&r'dı' diye bakınız veren (bkz:özdemir)'e teşekkür ediyorum.

bildiğiniz üzre doğan holding bünyesinde bir oluşumdu d&r. dergi, kitap ve kırtasiye kısmı renkli ve çeşitliydi.

doğan holding medya ayağından el çektirilince d&r turkuvaz medya'ya geçti. onlar da hemen istedikleri kitapları satıp satmamaya başladılar. neyse zaten tüm bunlar olana kadar internetten alışverişe başlamıştım. şimdilerde avm'lere de gittiğim yok. d&r benim için eski hayalet bir mağaza gibi.

covid-19

aşıların koruyuculuk yüzdesi aşının kaç kişide bağışıklık kazandırdığını gösterir. yüzde kaçının öleceğini değil. bu nedenle %65 bağışıklığın üzeri kabul edilebilir bir değerdir. çünkü sürü bağışıklığını kazandırmış olursunuz, bulaş zincirini kırar ve hastalığın bitmesini sağlarsınız.

bu da tek etken değildir. siz toplumu aşılayana kadar grip virüsünde olduğu gibi hızlı mutasyonların da gerçekleşmemesi gerekir. aksi takdirde her çıkan mutasyon için halkı sık aralıklarla aşılamanız icap eder.

hastalık geçirmek aşı kadar uzun süre bağışıklık sağlamıyor. bir defa geçirmiş olmanız ikinci defa daha hafif yada daha ağır geçirip geçirmeyeceğinizi belirlemez. "ben geçirdim yeaa birşey olmaz" mantığıyla hareket edenler ikinci defa yakalandıklarında yoğun bakımlık olabiliyor. tedbiri elden bırakmamak lazım.

lgbti+ haklarını savundukları için 2019'dan beri yargılanan odtü'lüler

1996'da kurulan odtü lgbti+ dayanışması 2011'den beri her yıl onur yürüyüşü yapıyorlardı. 2019'da yürümelerine izin verilmedi. oturma eylemi yaptılar. 22 kişi gözaltına alındı. melike balkan ve özgür gür hala yargılanıyorlar.
uluslararası af örgütü serbest bırakılmaları için imza kampanyası başlattı.

https://amnesty.org.tr/icerik/lgbti-hakl...

Toplam entry sayısı: 333

kayganlaştırıcı kullanmadan yapılan seks

kayganlaştırıcı çok pahalı zaten böyle şeylere zırnık koklatmam.

neden yalnızsınız

bir anket başlık.
benim bu konuda hissettiklerim:

actual proof

sözlükteki en misafirperver yazarlardan biri. beni biriyle karıştırmış. olabilir ben de kendisini john gemberling e benzetmiştim.ne dersiniz benzemiyor mu ?

sevgili tarafından tecavüze uğramak

ilişkilerin çoğunda yaşanan yaygın bir şey aslında bu ama çoğu zaman dile gelmez veya inkar edilir. ama bunun çizgisinin nerede çekileceği konusunda emin değilim.
mesela ben dün sevgilimle buluştum. seks yaparken ona çok acıyor çıkar dedim. o "dur geliyorum zaten" diyerek 3-5 saniye daha ilişkiye devam etti. bu durumda bana tecavüz etmiş olduğunu söyledim ona ama kabul etmedi kesinlikle.
tecavüz illa ilişkinin başından itibaren olacak bir şey değil bence. dur dendiği zaman durulmalı diye düşünüyorum.

straight

kayganlaştırıcı kullanmadan yapılan seks

kayganlaştırıcı çok pahalı zaten böyle şeylere zırnık koklatmam.

istanbul sözleşmesi

aydın diye geçinen kesimden iyice tiksinmemi sağlayan sözleşme.
biliyorsunuz bir süredir tartışılıp duruyor. geri kafalılar tarafından nasıl eleştirildiği ortada ama sözleşmeyi savunanların argümanlarına baktıkça deliriyorum.
sözleşmenin sadece kadına şiddete yaptırımı olduğunu, lgbti bireyleri kapsamadığını söyleyip duruyorlar. resmen hep bir ağızdan lgbti bireylere uygulanan şiddeti normalleştiriyorlar ve bir allahın kulu da kalkıp demiyor kardeşim olay şiddete karşı korunmaksa neden lgbti leri kapsamasın diye. hepsi hemfikir olmuş lgbti bireylere şiddet uygulanabileceği konusunda.

soğan çorbası

bugün pişirdim uzun zaman sonra. çok severim. fransız kültürünü çok severim zaten. bugün french night yapayım diye düşündüm. aslında şampanya içecektim ama bütçemi aştığı için soğan alıp çorba kaynattım. babam soğandan çorba mı olur tavuk koysaydın bari dedi ama ne anlasın allahın köylüsü.
bide kruvasan aldım kahvaltıda reçelle yicem yarın.

bodrum'da gündüz vakti seks yapan dayılar

halbuki hetero çiftler sahillerde el ele diz dize takılırken bizim eşcinsellerin sevgilisi ile rahat rahat takılabilmesi için geceyi beklemesi lazım değil mi?
başlıktaki gündüz vakti lafına takılmaktan çok dayılar lafına takıldım. bana biraz itici geldi. homofobik topluma yakalanan eşcinselleri mizah konusu yapanların kullandığı sığ ve bir o kadar klişe laf!
(bkz:alışın her yerdeyiz)
dünyanın her yerinde nudist beachler veya eşcinsellerin takıldığı cruising arealar var. ama tabi orta doğu cehenneminde azıcık nefes almak isterseniz allahın unuttuğu koylara gitmeniz gerekir ki orada bile sizi bulup şikayet ederler homofobik devletlerine.

turgut özal

turgut özal bu ülkede asimile olarak kürt kimliğinizle her konuma erişilebileceğinizin bir örneği.

son entrideki "asimile olamamış" ibaresi aslında her şeyi açıklamıyor mu? kürtler asimile edilmeye çalışmasa belki de pkk olmayacaktı. devletimizin sağladığı tüm imkanlara rağmen asimile olmamaları şaşılacak şey jdfskls

kaçak elektrik olayı zaten hassas noktamız. kürtlere olan nefretin en büyük sebebini inceleseniz ödenmeyen faturalar olur cevap emin olun. kovaladıkları ermenilerin mülklerini gasp eden, rumların mallarını yağmalayan bir neslin torunlarının en büyük kaygısının maddi olması şaşılacak şey değil.

çocukken tacize uğramamış olmak

aslında güzel bir durum tabi ama uzun zamandır bu konuda kafam biraz karışıktı. hiç tacize uğramadım çocukken.

daha önce kuzenim ve bir süre önce de yakın bir arkadaşım çocukken tacize uğradıklarını paylaşmışlardı benimle. onlar adına çok üzüldüm ama bir yandan da aklıma şu soru geldi. çok sempatik tatlı bir çocuktum ben neden hiç tacize uğramadım acaba. sonuçta kuzenim ile hep aynı ortamlardaydık.

başta saçma bir düşünce olsa da uzun süre kafamı kurcalamaktan kendimi alamadım. çocukluk fotoğraflarıma baktım. daha sonra kuzeniminkilere baktım. allah affetsin çok çirkin bir çocuktu. daha sonra arkadaşıma da çoccukluk fotoğrafını görmek istediğimi söyledim ama saçma bir tepki verdi. göstermedi. ama o da zaten yakışıklı biri değil çocukken de tatlı bir çocuk olmadığına eminim. belki de ben de tacize uğradım ama bastırdım hatırlamıyorum diye teselli ettim kendimi.
daha sonra konuyu terapistime açtım. meğer pedofililer hedef olarak kendilerine tatlı çocukları değil zayıf çocukları seçiyorlarmış kolay hedef olarak gördükleri için.
yani çocukken tacize uğramadım diye canı sıkılan varsa diye paylaşmak istedim. kendinizi kötü hissetmenize gerek yok.

düşün ki o bunu okuyor

düşünmeme gerek yok demin covid testimin sonucunu eski sevgilime yolladım. altına da ağır geçiriyorum. belki de atlatamıcam seni son kez görmek isterdim ama kıyamam sana bulaştırmaya yazdım. whatsapp dan engellediği için mail attım bakalım okuyunca merak edip engeli kaldıracak mı? aslında hiç semptomum yok ama can çekişiyor gibi yapıcam bakalım napıcak planım işe yararsa barışabiliriz belki. en son beni saçma sapan şeyler için arama deyip engellemişti şimdi pişman olsun biraz bakalım.

durumumuz yoktu okuyamadık kardeş

işsizler tarafından yazılan içi boş upuzun entrilere verilen komik bir bakınız *

iş yerinde başıma gelen kötü olay

geçen hafta bir iş arkadaşımın telefonuna tinder bildirimi geldiğini gördüm. çok şaşırdım çünkü evli. hatta karısı yeni doğum yaptı. üstelik hiç gizleme gereği bile duymuyordu. bildirim gelip duruyordu tinderdan.
ben bunu ofiste samimi olduğum birkaç kız arkadaşıma anlattım. dedikodu sevmediğim için kimseye söylememeleri konusunda tembihledim. onlar da çok şaşırdılar. emin misin falan diye. gözümle gördüm dedim.

bu hafta bu olay bir şekilde karısının kulağına gitmiş. iş yerine öfkeyle geldi. "orospu çocuğunun teki bana iftira atmış karımla aramı bozmaya çalışıyorlar bulursam ağzını burnunu kırıcam" şeklinde bağırıp çağırdı. baya korktum açıkçası sonuçta dayak yemek istemem. kızları sıkıştırdım. söylemedik biz falan dediler ama yetiştirmişler hemen. benim adımı vermeyin dedim inşallah vermezler baya korktum açıkçası dayak yemekten ama asıl olay ondan sonra oldu.
ben baya tırstım çocuktan güçlü de bir çocuk çünkü. bir yandan gözüm hep üstünde. bir baktım hala tinder bildirimi geliyor. şok geçirdim hem suçlu hem güçlü diye düşünürken daha dikkatli bakınca hata yaptığımı farkettim. bildirim gelen şey meğer tinder değil vodafone muş. simgeleri çok benziyor. ben de yıllardır turkcell kullandığım için unutmuşum.
simgeleri gerçekten çok benziyor bakın:şimdi ne yapacağım bilmiyorum. kızlara en son belki de ben yanlış görmüşümdür kapatalım bu konuyu sonuçta küçük bebekleri var karısı böyle bilmesin falan dedim. umarım karısıyla konuşup ikna ederler. tek isteğim konunun kapanması. ama olur da çocuk öğrenirse ne derim bilmiyorum veya beni döver mi. insan kaynakları ile konuşsam yanlış anlaşılmayı anlatsam kesin beni haksız bulurlar. ne yapacağımı bilmiyorum. unutulur gider umarım.

sikici vs ful aktif

ful aktifler sevişmez öpüşmez, poposunu ellettirmez sadece aktif olurlar. sikiciler ise genelde sadece gender discriminationa karşıdır. aslında her türlü ayrımcılığa karşıdır türcü değillerdir. hayvanlarla da beraber olurlar. hatta nesnelerle bile beraber olabilirler. * ilk bakışta daha açık fikirli, iyi insanlar gibi görünseler de beraber oldukları hayvanların rızası olmadan ilişkiye girdikleri için tacizci kategorisine girerler.
Henüz takip ettiği biri yok.