özdemir

Durum: 39 - 18 - 4 - 3 - 21.09.2020 14:55

Puan: 514 - Sözlük Kezbanı

3 ay önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

0
  • /
  • 2

benim de söyleyeceklerim var

pek cool bulmadığım yazar.
uğraşsa olabilir aslında.
bir entrisinde demişki "çok soğuk bir yere mesela erzurum"
onun yerine çok soğuk bir yer mesela "montreal,stavanger,stockholm..." yazılabilir ama yazar burada özellikle erzurum demiş. aklıma bir şehir gelmiyorsa bile çok soğuk bir yer der geçerim erzurum demem be ne olursa olsun. bide benim yazdığım şeylere şaşırıyormuş. ben de senin yazdıklarına hayret ediyorum.
hele dadaş hoşmusan
dolu musan boşmusan
ayakların yan basir
yoksa sen serhoşmusan
ay sinirlerim bozuldu...

bilişsel çelişki

(bkz:cognitive dissonance )
bunca yıldır enayi yerine konmuşum ama bunu farkettikten sonra da bir süre hiçbir şey yokmuş gibi de davranabilirim bazen. zor bir durum.

kayganlaştırıcı

fiyatları o kadar fahiş ki bundan alanları keriz olarak görüyorum. hayvan doğumlarında veya suni döllenmelerde veterinerlerin kullandıkları kayganlaştırıcı jeller var. kokusu dışında aynı malzeme. ben onlardan sipariş ediyorum. kilo ile satılıyor ve çok ucuz. eski sevgilim merkeze bağlı bir köyde veterinerdi. ineklere doğum yaptırıyordu. ondan öğrenmiştim. ahrda falan az sevişmedik. yanlış anlaşılmasın çok şükür yerimiz vardı ama fantazi işte. neyse bunların konuyla alakası yok zaten. özet olarak çok daha ucuza aynı malı alabilirsiniz kerizlik etmeyin.

sevgili tarafından tecavüze uğramak

ilişkilerin çoğunda yaşanan yaygın bir şey aslında bu ama çoğu zaman dile gelmez veya inkar edilir. ama bunun çizgisinin nerede çekileceği konusunda emin değilim.
mesela ben dün sevgilimle buluştum. seks yaparken ona çok acıyor çıkar dedim. o "dur geliyorum zaten" diyerek 3-5 saniye daha ilişkiye devam etti. bu durumda bana tecavüz etmiş olduğunu söyledim ona ama kabul etmedi kesinlikle.
tecavüz illa ilişkinin başından itibaren olacak bir şey değil bence. dur dendiği zaman durulmalı diye düşünüyorum.

aralıklı oruç

günün sadece 8 saatinde bişeyler yeyip geri kalan 16 saatte sadece kalori içermeyen sıvılar tüketiyıorsunuz.
kahvaltıyı etmedik tamam ama akşamında bira, şarap vb. içilmemesi gerektiği için uygulayamadığım diyet türü.
(bkz:intermittent fasting)

tarikatlara emanet edilen çocuklar

bugün bir imam daha 9 yaşında bir çocuğu istismar etmiş.
her yeni vaka için bu başlığa uğrayacağım ki ne sık yaşandığı görülsün.
https://www.birgun.net/haber/9-yasindaki...

bide ne tesadüf(!) ki bugün böyle bir olay daha yaşanmış: https://t24.com.tr/haber/kendini-hoca-ol...

dating amber

i <3 90s kafasında daha bir güzel.gerçi biz onların 90 larını şu an yaşıyoruz. o açıdan bakınca açılma öyküsü bize çok nostaljik gelmez sanırım.

gece okunan şiirler

küçücük gecemde benim, ne yazık
rüzgârın yapraklarla buluşması var
küçücük gecemde benim yıkım korkusu var

dinle
karanlığın esintisini duyuyor musun?
bakıyorum elgince ben bu mutluluğa
bağımlısıyım ben kendi umutsuzluğumun

dinle
karanlığın esintisini duyuyor musun?
şimdi bir şeyler geçiyor geceden
ay kızıldır ve allak bullak
ve her an yıkılma korkusundaki bu damda
bulutlar sanki, yaslı yığınlar misali
yağış anını bekliyorlar

bir an
ve sonrasında hiç.
bu pencerenin arkasında gece titremede
ve yeryüzü giderek durmada
bu pencerenin arkasında bir bilinmez
seni ve beni merak ediyor
ey baştan aşağı yeşil!
yakıcı anılar gibi ellerini,
bırak benim aşık ellerime
ve dudaklarını
varlığın sıcak duygusunu
benim sevdalı dudaklarımın okşayışına bırak
rüzgâr bizi götürecek
rüzgâr bizi götürecek.

çocukken tacize uğramamış olmak

saçma bir dert olduğu çok bariz zaten * ama insanlar saçma sapan şeyleri dert edinebilen canlılar. saçma bişeyi kafasına takan bir insana derdini sikeyim butonu koymak veya derdin saçmalığını yazmak güzel olağan tepkiler ama pedofiliyi hafife almakla veya övmekle yok eşcinsellikle bağdaştırmakla suçlanmam linç eğilimi bence.

tarikatlara emanet edilen çocuklar

cinsel istismara uğrama ihtimalleri oldukça yüksek olan çocuklardır.
aileler bunu bile bile neden hala çocuklarını bu tarikat şeyhlerinin kucağına bırakır? sebep dinin afyon etkisi olsa gerek!
daha önce pek çok münferit(!) olay yaşanmıştı. bugün bir yenisi eklenmiş.
https://t24.com.tr/haber/ussaki-tarikati...

çocukken tacize uğramamış olmak

bu başlığın biraz tepki çekebileceğini tahmin ettim açıkçası ama ne hissettiğim konusunda kendime ve topluma karşı dürüst olmaya çalıştığım için yazmaya karar verdim hissettiklerimi.

bakın hayatta her şey ya tam siyah ya da tam beyaz değildir. mesela babanız ölür %99 üzülürsünüz %1 de mirasa konduğunuz için sevinirsiniz. ama bunu kolay kolay kimse itiraf etmez. itiraf ederlerse hoş karşılanmayacaklarını bilirler.

ben ne pedofiliyi övdüm ne de küçük gördüm. başıma gelmediği için kendimi totalde şanslı hissettiğimi, başına gelenlere de üzüldüğümü belirttim. ama %99 üzülsem de içimde istemsiz oluşan %1 lik tercih edilmeme sebebi sorusuna da karşı koyamadım. bunu dürüstçe yazınca linç edileceğimi de az çok tahmin ettim.

buraya kadar yapılan eleştirileri yine de anlıyorum sonuçta pedofili şu an özellikle ortadoğu milletlerinin en büyük problemi.
ama en son eleştiri de pedofiliyi eşcinsellikle birlikte ele almak olayına da girmek isterim.
öncelikle kuzenimin veya arkadaşımın ne kadın erkek olduklarına dair ne de cinsel eğilimlerine dair bir şey söylemedim. bunun yanında kendilerini taciz eden insanların da kadın veya erkek olduklarını, cinsel yönelimlerini söylemedim. nereden baksan ortaya çıkabilecek en az 6 varyasyon içinde bunu eşcinsellik olarak algılayıp bundan rahatsız olma durumunu da içselleştirilmiş homofobiye bağlıyorum.

çocukken tacize uğramamış olmak

aslında güzel bir durum tabi ama uzun zamandır bu konuda kafam biraz karışıktı. hiç tacize uğramadım çocukken.

daha önce kuzenim ve bir süre önce de yakın bir arkadaşım çocukken tacize uğradıklarını paylaşmışlardı benimle. onlar adına çok üzüldüm ama bir yandan da aklıma şu soru geldi. çok sempatik tatlı bir çocuktum ben neden hiç tacize uğramadım acaba. sonuçta kuzenim ile hep aynı ortamlardaydık.

başta saçma bir düşünce olsa da uzun süre kafamı kurcalamaktan kendimi alamadım. çocukluk fotoğraflarıma baktım. daha sonra kuzeniminkilere baktım. allah affetsin çok çirkin bir çocuktu. daha sonra arkadaşıma da çoccukluk fotoğrafını görmek istediğimi söyledim ama saçma bir tepki verdi. göstermedi. ama o da zaten yakışıklı biri değil çocukken de tatlı bir çocuk olmadığına eminim. belki de ben de tacize uğradım ama bastırdım hatırlamıyorum diye teselli ettim kendimi.
daha sonra konuyu terapistime açtım. meğer pedofililer hedef olarak kendilerine tatlı çocukları değil zayıf çocukları seçiyorlarmış kolay hedef olarak gördükleri için.
yani çocukken tacize uğramadım diye canı sıkılan varsa diye paylaşmak istedim. kendinizi kötü hissetmenize gerek yok.

alitalia

6 ay önce iptal ettikleri uçuşumun ücretini hala iade etmeyen italyan havayolu şirketi.
her kanaldan attığım mesajlarıma ve maillerime sadece "your case is currently being managed by our colleagues, so we kindly ask you to be patient" şeklinde cevap veriyorlar.
sürekli türk havayolu şirketlerinden şikayet ederdim ama onlar paramı çoktan iade ettiler. nereye şikayet edeceğimi ne yapacağımı bilmiyorum.
lütfen akıl sağlığınız için bu firmadan uzak durun.

hatıra olarak sakladığınız en garip şey

ya en son onun aldığı magnumları sakladığımı yazmıştım. onları yiyip çekilişten magnum kazandım diye mesaj atmayı düşünüyorum çatlasın iyice.
ama ya çıkarsa bu sefer mahkemeye falan gider diye çekindim sonra. ispat edemez ama mesaj atarsam kayıtlara geçer. en iyisi yüz yüze görüşmek. ama görüşelim diye mesaj atsam da sanki barışmak istiyorum gibi anlayıp kıçı da kalkabilir.
2 gündür bu magnumlarla ne yapacağımı düşünüyorum lanet olsun nereden çıktı bu başlık karşıma ya!

slowly

farklı coğrafyalardan mektup arkadaşı bulmanızı sağlayan bir uygulama.
mektuplaştığınız kişinin konumuna göre mektubun size ulaşması zaman alıyor. mesela hindistanda yaşayan birinin mesajı size 14 saatte ulaşıyor.

hatıra olarak sakladığınız en garip şey

buzlukta 2 tane magnum var. geçen yaz ayrıldığımız gün getirmişti.
yeni sevgilim olursa onla yerim artık :p

kadının islam dininde yeri

islam alimleri şu videoda değerlendirmiş.
gerçek islam bu değil diyen ılık su müslümanlarına mı inanalım yoksa bu güleryüzlü ilahiyat profesörlerine mi?

takip edilesi youtube kanalları

corona aşısı üretimi çok basit

muhtemelen patenti falan olur her önüne gelen yapamaz. patent olmasa bile karışık çerez gibi içindekilerin söylenip kolayca hazırlanabilecek bir şey değil aşı.

kürk mantolu madonna

hayatından farketmeden geçip gittiğimiz kendi halinde sessiz, sakin insanların ne kadar değerli olabileceği ihtimalini hatırlatan kitap.
teması umutsuz olsa da o açıdan biraz umut aşılıyor galiba.
  • /
  • 2

yazarların yapmak istediği çılgınca şeyler

bir kış ayında işi gücü bırakıp erzurum gibi çok soğuk bir şehirde ev kiralayıp internet, netflix bağlayıp, bi dolu alışveriş yapıp bir ay hiç evden çıkmamak.

çocukken tacize uğramamış olmak

başında da sonunda da ortasında da saçma gelen dert.

Toplam entry sayısı: 39

hatıra olarak sakladığınız en garip şey

buzlukta 2 tane magnum var. geçen yaz ayrıldığımız gün getirmişti.
yeni sevgilim olursa onla yerim artık :p

psikoloğumun ailemle aramı açması

bu sözlüğe biraz içimi dökmek için kaydoldum aslında.
bundan 6 ay kadar önce çoğumuzun eşcinsel olmamızdan dolayı yaşadığı benzer problemler üzerine psikoloğa gitmeye başladım.
aslında ailem pek fena insanlar değiller. hatta eşcinsel olduğumu söylediğimde muhafazakar insanlar olmalarına rağmen başta üzülseler de kabullendiler durumu.

fakat ben psikoloğuma ne anlattıysam her problemi annemle, babamla olan ilişkime bağladı sonunda. eşcinsel olduğumu kabul etseler bile bir seks hayatım olduğunu kabul etmeleri gerektiğini. 27 yaşında bir birey olarak bunun normal olduğunu onlara kabul ettirmem gerektiğini bana bir şekilde empoze etti. annemle babam bu konuyu doğrudan konuşmaktan kaçındıkları için onlara dolaylı olarak bir seks hayatım olduğunu göstermem gerektiğini ifade etti.
pek çok kez konuşmaya çalışsam da ailem konuyu hep kapattı. ben de en son dildomu ve kayganlaştırıcımı odamda masamın üzerinde bırakmaya başladım. kapımı da açık bırakıyordum. annem önce yanlışlıkla orada unuttuğumu sanıp çekmeceme koymuş. ben tekrar oradan alıp masamın üzerine bırakıyordum.
psikoloğum da beni her seferinde takdir ediyordu bu davranıışlarımdan dolayı.
babam da masamın üzerindekileri görünce evde baya bir kıyamet kopmuş. o gün eve gittiğimde televizyon kırılmış annemi ağlarken buldum. babam etrafı kırıp dağıtıp gitmiş.
anneme bir seks hayatım olduğunu kabullenmedikleri için bunu yapmak zorunda kaldığımı söyleyince. abimin ve ablalarımın da seks hayatı olduğunu ama onlarla konuşmadıklarını. burunlarına sokmadıklarını söyledi. eşcinsel olduğumu kabullendiklerini fakat bunun eşcinsellikle alakalı bir şey olmadığını fark ettim. resmen psikoloğum tarafından gaza getirilerek beni olduğum gibi kabul etmiş, desteklemiş ailemle aramı bozdum.
bunun üzerine psikoloğumun ne kadar yetkin olabileceğini sorguladım. eşcinselliğin hastalık olduğunu düşünen psikologlar kadar muhafazakar insanlardan nefret eden psikologlar da var galiba. olayı danışanının probleminden çıkarıp kişiselleştirenler de var belli ki ve bunu zamanla beyninizi yıkıyarak yapıyorlar. psikoloğunuzu seçerken dikkatli olun!

istanbul sözleşmesi

aydın diye geçinen kesimden iyice tiksinmemi sağlayan sözleşme.
biliyorsunuz bir süredir tartışılıp duruyor. geri kafalılar tarafından nasıl eleştirildiği ortada ama sözleşmeyi savunanların argümanlarına baktıkça deliriyorum.
sözleşmenin sadece kadına şiddete yaptırımı olduğunu, lgbti bireyleri kapsamadığını söyleyip duruyorlar. resmen hep bir ağızdan lgbti bireylere uygulanan şiddeti normalleştiriyorlar ve bir allahın kulu da kalkıp demiyor kardeşim olay şiddete karşı korunmaksa neden lgbti leri kapsamasın diye. hepsi hemfikir olmuş lgbti bireylere şiddet uygulanabileceği konusunda.

psikoloğumun ailemle aramı açması

sanırım bir yanlış anlaşılma var.
psikoloğum bana dolaylı yoldan eşcinsel olduğunu göster demedi. bir sex hayatın olduğunu göster dedi. ailem zaten benim eşcinsel olmamı kabullenmiş. o konuda bir sıkıntı yok. sadece 27 yaşında bir yetişkin olarak bir seks hayatımın olduğunu onlarla konuşmamı söyledi. benimle bu konuda konuşmak istemedikleri zaman da dolaylı yoldan anlat dediği zaman o eylemi gerçekleştirdim.
ben psikoloğumu kusurlu gördüm. başkaları da beni kusurlu görmüş olabilir. belki de en iyisi kusur aramamak.
başlığı hem iç dökmek hem de benzer problemlerle bir ümit psikoloğa koşabilecek lgbti bireyler için açtım. psikolog seçiminde dikkatli olmaları açısından.

hatta ben ilk seansta eşcinsel olduğumu söylememiştim. konu kendi kendine açılsın diye. ama kendisi sanki büyük bir bilmece çözmüş gibi eşcinsel olduğumu anladığını söylemişti. bunu söylerken de büyük bir takdir bekler gibi bir hali vardı. bravo diyip alkışlasam yadırgamayacak. aslında orada bile saçma gelmişti hareketi. bir psikolog nasıl böyle davranır diye düşünmüştüm. seanslar sırasında da sanki sağdan soldan eşcinsellerle ilgili okuduğu şeyleri bana satıyormuş gibime geldi hep. keşke yol yakınken ayrılsaydım.
neyse umarım birilerinin işine yarar yaşadığım kötü tecrübe. fikrini paylaşan herkese de teşekkür ederim dayanışmadan ötürü.

hatıra olarak sakladığınız en garip şey

ya en son onun aldığı magnumları sakladığımı yazmıştım. onları yiyip çekilişten magnum kazandım diye mesaj atmayı düşünüyorum çatlasın iyice.
ama ya çıkarsa bu sefer mahkemeye falan gider diye çekindim sonra. ispat edemez ama mesaj atarsam kayıtlara geçer. en iyisi yüz yüze görüşmek. ama görüşelim diye mesaj atsam da sanki barışmak istiyorum gibi anlayıp kıçı da kalkabilir.
2 gündür bu magnumlarla ne yapacağımı düşünüyorum lanet olsun nereden çıktı bu başlık karşıma ya!

istanbul sözleşmesi

aydın diye geçinen kesimden iyice tiksinmemi sağlayan sözleşme.
biliyorsunuz bir süredir tartışılıp duruyor. geri kafalılar tarafından nasıl eleştirildiği ortada ama sözleşmeyi savunanların argümanlarına baktıkça deliriyorum.
sözleşmenin sadece kadına şiddete yaptırımı olduğunu, lgbti bireyleri kapsamadığını söyleyip duruyorlar. resmen hep bir ağızdan lgbti bireylere uygulanan şiddeti normalleştiriyorlar ve bir allahın kulu da kalkıp demiyor kardeşim olay şiddete karşı korunmaksa neden lgbti leri kapsamasın diye. hepsi hemfikir olmuş lgbti bireylere şiddet uygulanabileceği konusunda.

corona aşısı üretimi çok basit

muhtemelen patenti falan olur her önüne gelen yapamaz. patent olmasa bile karışık çerez gibi içindekilerin söylenip kolayca hazırlanabilecek bir şey değil aşı.

psikoloğumun ailemle aramı açması

bu sözlüğe biraz içimi dökmek için kaydoldum aslında.
bundan 6 ay kadar önce çoğumuzun eşcinsel olmamızdan dolayı yaşadığı benzer problemler üzerine psikoloğa gitmeye başladım.
aslında ailem pek fena insanlar değiller. hatta eşcinsel olduğumu söylediğimde muhafazakar insanlar olmalarına rağmen başta üzülseler de kabullendiler durumu.

fakat ben psikoloğuma ne anlattıysam her problemi annemle, babamla olan ilişkime bağladı sonunda. eşcinsel olduğumu kabul etseler bile bir seks hayatım olduğunu kabul etmeleri gerektiğini. 27 yaşında bir birey olarak bunun normal olduğunu onlara kabul ettirmem gerektiğini bana bir şekilde empoze etti. annemle babam bu konuyu doğrudan konuşmaktan kaçındıkları için onlara dolaylı olarak bir seks hayatım olduğunu göstermem gerektiğini ifade etti.
pek çok kez konuşmaya çalışsam da ailem konuyu hep kapattı. ben de en son dildomu ve kayganlaştırıcımı odamda masamın üzerinde bırakmaya başladım. kapımı da açık bırakıyordum. annem önce yanlışlıkla orada unuttuğumu sanıp çekmeceme koymuş. ben tekrar oradan alıp masamın üzerine bırakıyordum.
psikoloğum da beni her seferinde takdir ediyordu bu davranıışlarımdan dolayı.
babam da masamın üzerindekileri görünce evde baya bir kıyamet kopmuş. o gün eve gittiğimde televizyon kırılmış annemi ağlarken buldum. babam etrafı kırıp dağıtıp gitmiş.
anneme bir seks hayatım olduğunu kabullenmedikleri için bunu yapmak zorunda kaldığımı söyleyince. abimin ve ablalarımın da seks hayatı olduğunu ama onlarla konuşmadıklarını. burunlarına sokmadıklarını söyledi. eşcinsel olduğumu kabullendiklerini fakat bunun eşcinsellikle alakalı bir şey olmadığını fark ettim. resmen psikoloğum tarafından gaza getirilerek beni olduğum gibi kabul etmiş, desteklemiş ailemle aramı bozdum.
bunun üzerine psikoloğumun ne kadar yetkin olabileceğini sorguladım. eşcinselliğin hastalık olduğunu düşünen psikologlar kadar muhafazakar insanlardan nefret eden psikologlar da var galiba. olayı danışanının probleminden çıkarıp kişiselleştirenler de var belli ki ve bunu zamanla beyninizi yıkıyarak yapıyorlar. psikoloğunuzu seçerken dikkatli olun!

slowly

farklı coğrafyalardan mektup arkadaşı bulmanızı sağlayan bir uygulama.
mektuplaştığınız kişinin konumuna göre mektubun size ulaşması zaman alıyor. mesela hindistanda yaşayan birinin mesajı size 14 saatte ulaşıyor.

özdemir

ya çok mutsuzum. kullanıcı adı yerine soyadımı yazmışım yanlışlıkla :(((

çocukken tacize uğramamış olmak

aslında güzel bir durum tabi ama uzun zamandır bu konuda kafam biraz karışıktı. hiç tacize uğramadım çocukken.

daha önce kuzenim ve bir süre önce de yakın bir arkadaşım çocukken tacize uğradıklarını paylaşmışlardı benimle. onlar adına çok üzüldüm ama bir yandan da aklıma şu soru geldi. çok sempatik tatlı bir çocuktum ben neden hiç tacize uğramadım acaba. sonuçta kuzenim ile hep aynı ortamlardaydık.

başta saçma bir düşünce olsa da uzun süre kafamı kurcalamaktan kendimi alamadım. çocukluk fotoğraflarıma baktım. daha sonra kuzeniminkilere baktım. allah affetsin çok çirkin bir çocuktu. daha sonra arkadaşıma da çoccukluk fotoğrafını görmek istediğimi söyledim ama saçma bir tepki verdi. göstermedi. ama o da zaten yakışıklı biri değil çocukken de tatlı bir çocuk olmadığına eminim. belki de ben de tacize uğradım ama bastırdım hatırlamıyorum diye teselli ettim kendimi.
daha sonra konuyu terapistime açtım. meğer pedofililer hedef olarak kendilerine tatlı çocukları değil zayıf çocukları seçiyorlarmış kolay hedef olarak gördükleri için.
yani çocukken tacize uğramadım diye canı sıkılan varsa diye paylaşmak istedim. kendinizi kötü hissetmenize gerek yok.

psikoloğumun ailemle aramı açması

bu sözlüğe biraz içimi dökmek için kaydoldum aslında.
bundan 6 ay kadar önce çoğumuzun eşcinsel olmamızdan dolayı yaşadığı benzer problemler üzerine psikoloğa gitmeye başladım.
aslında ailem pek fena insanlar değiller. hatta eşcinsel olduğumu söylediğimde muhafazakar insanlar olmalarına rağmen başta üzülseler de kabullendiler durumu.

fakat ben psikoloğuma ne anlattıysam her problemi annemle, babamla olan ilişkime bağladı sonunda. eşcinsel olduğumu kabul etseler bile bir seks hayatım olduğunu kabul etmeleri gerektiğini. 27 yaşında bir birey olarak bunun normal olduğunu onlara kabul ettirmem gerektiğini bana bir şekilde empoze etti. annemle babam bu konuyu doğrudan konuşmaktan kaçındıkları için onlara dolaylı olarak bir seks hayatım olduğunu göstermem gerektiğini ifade etti.
pek çok kez konuşmaya çalışsam da ailem konuyu hep kapattı. ben de en son dildomu ve kayganlaştırıcımı odamda masamın üzerinde bırakmaya başladım. kapımı da açık bırakıyordum. annem önce yanlışlıkla orada unuttuğumu sanıp çekmeceme koymuş. ben tekrar oradan alıp masamın üzerine bırakıyordum.
psikoloğum da beni her seferinde takdir ediyordu bu davranıışlarımdan dolayı.
babam da masamın üzerindekileri görünce evde baya bir kıyamet kopmuş. o gün eve gittiğimde televizyon kırılmış annemi ağlarken buldum. babam etrafı kırıp dağıtıp gitmiş.
anneme bir seks hayatım olduğunu kabullenmedikleri için bunu yapmak zorunda kaldığımı söyleyince. abimin ve ablalarımın da seks hayatı olduğunu ama onlarla konuşmadıklarını. burunlarına sokmadıklarını söyledi. eşcinsel olduğumu kabullendiklerini fakat bunun eşcinsellikle alakalı bir şey olmadığını fark ettim. resmen psikoloğum tarafından gaza getirilerek beni olduğum gibi kabul etmiş, desteklemiş ailemle aramı bozdum.
bunun üzerine psikoloğumun ne kadar yetkin olabileceğini sorguladım. eşcinselliğin hastalık olduğunu düşünen psikologlar kadar muhafazakar insanlardan nefret eden psikologlar da var galiba. olayı danışanının probleminden çıkarıp kişiselleştirenler de var belli ki ve bunu zamanla beyninizi yıkıyarak yapıyorlar. psikoloğunuzu seçerken dikkatli olun!

çocukken tacize uğramamış olmak

bu başlığın biraz tepki çekebileceğini tahmin ettim açıkçası ama ne hissettiğim konusunda kendime ve topluma karşı dürüst olmaya çalıştığım için yazmaya karar verdim hissettiklerimi.

bakın hayatta her şey ya tam siyah ya da tam beyaz değildir. mesela babanız ölür %99 üzülürsünüz %1 de mirasa konduğunuz için sevinirsiniz. ama bunu kolay kolay kimse itiraf etmez. itiraf ederlerse hoş karşılanmayacaklarını bilirler.

ben ne pedofiliyi övdüm ne de küçük gördüm. başıma gelmediği için kendimi totalde şanslı hissettiğimi, başına gelenlere de üzüldüğümü belirttim. ama %99 üzülsem de içimde istemsiz oluşan %1 lik tercih edilmeme sebebi sorusuna da karşı koyamadım. bunu dürüstçe yazınca linç edileceğimi de az çok tahmin ettim.

buraya kadar yapılan eleştirileri yine de anlıyorum sonuçta pedofili şu an özellikle ortadoğu milletlerinin en büyük problemi.
ama en son eleştiri de pedofiliyi eşcinsellikle birlikte ele almak olayına da girmek isterim.
öncelikle kuzenimin veya arkadaşımın ne kadın erkek olduklarına dair ne de cinsel eğilimlerine dair bir şey söylemedim. bunun yanında kendilerini taciz eden insanların da kadın veya erkek olduklarını, cinsel yönelimlerini söylemedim. nereden baksan ortaya çıkabilecek en az 6 varyasyon içinde bunu eşcinsellik olarak algılayıp bundan rahatsız olma durumunu da içselleştirilmiş homofobiye bağlıyorum.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.