özdemir

Durum: 282 - 126 - 28 - 2 - 30.11.2020 13:33

Puan: 3888 - Sözlük Kezbanı

5 ay önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

0
  • /
  • 15

ella wheeler wilcox

amerikalı bir yazar ve şair.

ayı sözlük dertleşecek insan veritabanı

ella wheeler wilcox'ın çok sevdiğim bir sözü vardır.
gülün ve dünya da sizinle gülsün. ağlayın ama yalnız ağlayın.

o yüzden kimseye derdimi anlatmam ancak hoşbeş ederim.

ayı sözlük günlük

normalde yarın karantinam bitiyor ama fenalaşıp ambulans çağırdığımı abartarak iş arkadaşlarıma anlatınca yöneticim arayıp bu hafta evden çalış dedi. çok mutluyum ya 1 hafta daha çalışmayacağım anlamına geliyor bu. yalnız çok alıştım çalışmamaya. geri dönüşümde adapte olmam zor olacak. çalışmaktan nefret ediyorum!

iade-i itibar

bir iftira veya yanlış anlaşılma sonucu olur genelde bu kayıp. sonra da ay pardon size iade ediyoruz itibarınızı derler. başıma geldi birkaç kere ama iade eden olmadı.

vodafone

kırsalda neden buna kendi aralarında anlaşmış gibi modofon diyorlar acaba diye merak ettiğim gsm operatörü.

havalı görünmek için yapılabilecekler

böyle laf arasında ağzınızdan kaçırmış gibi yardım yaptığınızı söyleyebilirsiniz. ben yapıyorum bunu. kime yardım ettiğimi ise prensip gereği gizli tuttuğumu hatta yardım ettiğim insanların bile adımı bilmediklerini falan söylüyorum.
sonra biraz da yardım kuruluşlarına güvenmediğinizi o yüzden yardımları bizzat yaptığınızı söyleyebilirsiniz. her ay maaşımın belli bir kısmını ayırıyorum diyorum. şimdi yalan iyi bişey değil diyeceksiniz belki ama bunda bir kötülük yok ki hem havalı görünüyorsunuz hem de insanları yardım etmeye özendiriyorsunuz. kim bilir benden özenip gerçekten yardım edenler oluyorsa da böyle şeye vesile olmak içten içe mutlu ediyor beni. iyiliği yaymak için illa iyilik yapmaya gerek yok.
bu yalanı da ilk defa iş yerinde yardım toplanırken aniden uydurmuştum "zaten benim her ay ayırdığım bir bütçe var bu iş için" diye.

schitt's creek

ne biçim ibnesiniz ya!
başrolünde gay bir çocuk olan ve tüm emmy ödüllerini silip süpüren bu diziyi bir ben mi izledim sözlükte? kritiğini kimseyle yapamadım bu dizinin pff.

yazarların şu anki ruh halleri

10 güne yakın oldu evden çıkmıyorum. bugün ambulansla hastaneye de götürüldüm bir o eksikti.
şu an bu haldeyim:

yumuklusucurta

test sonucu merakla beklenen yazar. umarım negatiftir. zaten ailede tüm ilgi abime gidiyor burada bari tek pozitif ben olmak istiyorum.

covid-19

semptomlarım artınca dün 8 tane kullanılan ilaçtan aldım ama bende alerji yaptı. bütün vücudum şişti. japon balığına döndüm. sabaha karşı ambulans çağırmak zorunda kaldım. ambulans eve hemen geldi. iğne yaptılar hastanede ama eve geri bırakmadılar. bilsem arabamla giderdim. dönüşte otobüse taksiye binsem insanlara bulaştıracam. en son hastane arabasıyla bıraktılar ama hastanede 2 saat beklettiler beni.
hiç ambulansa binmemiştim daha önce. onu da denemiş oldum bu vesileyle. doktora sordum şimdiye kadar böyle bir alerjik reaksiyonu görmemiş. kendimi çok özel hissettim <3

tek sıkıntı zaten karantinadayım diye 10 gündür falan duş almıyordum. tüm hastanenin burnunun direği kırılmıştır muhtemelen. dönünce duş alıp bu deneyimi de bitirmiş oldum.

cüneyt özdemir

ne yapsam da iktidara yaransam diye kafa yoran kıç yalayıcı. sanki ülkeyi ekrem imamoğlu yönetiyormuş gibi kafayı ona takmış.
https://streamable.com/jg4kog

açtığım başlığın yayınlanmaması

açılan başlığın yayınlanmaması değil de yayından kaldırılması gibi bir durum var sanırımç
arkadaşa yetkili bir pasif lütfen. kırbaçlı olsun jdfskl

kıllı pasifler sakın yapmayın

peki kıllı aktifler?
göbeği kıl yumağı aktifler sikinin üst kısmını tıraşlayınca nasıl bir görüntü oluyor önce onu düşünsünler.

kuran kursunda 3 çocuğa taciz

öncelikle link: https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/sule...

neden hiç resim kursunda, gitar kursunda ne biliyim ingilizce kursunda falan böyle haberler çıkmaz? gören de yüce kitabımız çocuk sikmeyi övüyor zanneder. ay böyle bişe yok demi? valla okumadım ama sanmıyorum milyarlarca insan inanıyor sonuçta.
gerçi peygamber efendimiz aişe annemizle şaaptığında kendisi 50 küsur yaşında hz. ayşe annemiz 8 yaşındaymış ama evlenip yaptığı için istismar sayılmaz.

(bkz:gerçek din bu değil)

gönlünüzden geçen cumhurbaşkanı adayı

(bkz:canan kaftancıoğlu)
gelse keşke de ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan getirse. o zaman görürsünüz liderlik vasfı nasıl oluyormuş çomarlar.

diego armando maradona

bugün hayatını kaybeden gelmiş geçmiş en büyük futbolculardan biri.

entelektüel görünmek için yapılabilecekler

ben filmi çıkan kitapların filmlerini izleyip ortamlarda mutlaka okunması gerektiğini söylüyorum.
onun filmi de var diyenlere ise "hadi ya bilmiyordum. umarım katletmemişlerdir güzelim kitabı" diye cevap veriyorum. sonra da cidden endişelenmiş gibi bir yüz ifadesi ile uzaklara dalıyormuş gibi yapıyorum.

yalnız göründüğü kadar kolay değil söyleyeyim. geçen mesela orhan kemal'in bereketli topraklar üzerinde kitabının filmini izledim. allahım nasıl bir işkence. allah bilir kitabı ölümdür. ama ortamlarda türk edebiyatının başyapıtı okumuyorsan yaşama daha iyi diye kakalıyorum ahahah. lafımı dinleyip okuyan varsa yazık valla acıyorum hiihihih.

var mı sizin böyle yaptığınız şeyler? varsa öneriniz güzel olur.
benim bir tane daha var ama yazmaya utandım şimdi. belki sonra editlerim.

hornete de tr/en/de yazdım. almanca bilmiyorum ama zaten kimse bilmiyor. bilen çıkarsa da uymaz başka kapıya de geç kim bilicek.

yonca evcimik

geçen sene homofobik açıklamalar yapmıştı.
dün de kadına şiddeti eleştireyim derken kadını ötekileştiren saçma sapan bir şarkı yapmış. ruh hastası bunak.

sıçtığı şarkı:bu da homofobik açıklamaları: https://www.milliyet.com.tr/cadde/yonca-...

polis

kesinlikle iyi ve kibar davranılmaması gereken memur tipi. biraz dişinizi göstermezseniz tepenize çıkarlar.
şu abla gibi olun:
https://fb.watch/1_0IZztPbJ/

dnr

  • /
  • 15

d&r

öncelikle dnr diye başlık açan, ardından da 'ulan bunun doğrusu d&r'dı' diye bakınız veren (bkz:özdemir)'e teşekkür ediyorum.

bildiğiniz üzre doğan holding bünyesinde bir oluşumdu d&r. dergi, kitap ve kırtasiye kısmı renkli ve çeşitliydi.

doğan holding medya ayağından el çektirilince d&r turkuvaz medya'ya geçti. onlar da hemen istedikleri kitapları satıp satmamaya başladılar. neyse zaten tüm bunlar olana kadar internetten alışverişe başlamıştım. şimdilerde avm'lere de gittiğim yok. d&r benim için eski hayalet bir mağaza gibi.

covid-19

aşıların koruyuculuk yüzdesi aşının kaç kişide bağışıklık kazandırdığını gösterir. yüzde kaçının öleceğini değil. bu nedenle %65 bağışıklığın üzeri kabul edilebilir bir değerdir. çünkü sürü bağışıklığını kazandırmış olursunuz, bulaş zincirini kırar ve hastalığın bitmesini sağlarsınız.

bu da tek etken değildir. siz toplumu aşılayana kadar grip virüsünde olduğu gibi hızlı mutasyonların da gerçekleşmemesi gerekir. aksi takdirde her çıkan mutasyon için halkı sık aralıklarla aşılamanız icap eder.

hastalık geçirmek aşı kadar uzun süre bağışıklık sağlamıyor. bir defa geçirmiş olmanız ikinci defa daha hafif yada daha ağır geçirip geçirmeyeceğinizi belirlemez. "ben geçirdim yeaa birşey olmaz" mantığıyla hareket edenler ikinci defa yakalandıklarında yoğun bakımlık olabiliyor. tedbiri elden bırakmamak lazım.

lgbti+ haklarını savundukları için 2019'dan beri yargılanan odtü'lüler

1996'da kurulan odtü lgbti+ dayanışması 2011'den beri her yıl onur yürüyüşü yapıyorlardı. 2019'da yürümelerine izin verilmedi. oturma eylemi yaptılar. 22 kişi gözaltına alındı. melike balkan ve özgür gür hala yargılanıyorlar.
uluslararası af örgütü serbest bırakılmaları için imza kampanyası başlattı.

https://amnesty.org.tr/icerik/lgbti-hakl...

yumuklusucurtadaha önce de söylediğim gibi meslektaşlarımda çıkınca tarama amaçlı oldum. hiç bir belirtim yoktu. maskesiz hiç bir yerde bulunmadım. bundan sonra da hayatıma önlemlerle devam edeceğim. soran tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim, hasta arkadaşlarıma acil şifalar dilerim.

cumartesi anneleri

818. hafta yapılan açıklamaları şu şekilde:
''bu topraklarda yaşanan gözaltında kaybetme gerçeğine dikkat çekiyoruz. 818 haftadır, devletin kayıp yakınlarını görmezden gelme, suçun faillerini koruma politikasını anlatıyoruz. 818 haftadır, kayıp yakınlarının kuşaklar boyunca karşılaştıkları inkâra, adaletsizliğe, baskıya rağmen gerçeğe ve adalete ulaşmak için yürüttükleri ısrarlı mücadeleyi görünür kılmaya çalışıyoruz. 818 haftadır, devleti yönetenlere ve kamuoyuna sesleniyoruz: maruz kaldıkları zalimane uygulamalar karşısında kayıp yakınlarının korunması, desteklenmesi, hak arayışlarına ortak olunması hukukun üstünlüğü ilkesinin ve vicdanın gereğidir"

akıbeti merak edilen isim 1994 yılında mardin'in midyat ilçesinde bağlı doğançay köyünde evi basılarak gözaltına alınan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 39 yaşındaki nihat aydoğan'dı.

kaynak ve ayrıtı: https://www.gazeteduvar.com.tr/cumartesi...

yüreğim seni çok sevdi

bursa’yı güzel tasvir etmişti canan tan bu kitabında.

entelektüel görünmek için yapılabilecekler

kemik çerçeve gözlük. türkiye'de yeterli seviye budur.

hoşlanılan erkeğin motor çıkması

bunu keşfedenlere yönelik şunu söyleyebilirim:iyi seyirler.

anna madrigal

kirli geçmişimi döken özdemir'e teşekkür etmek istiyorum, zira geçmişi ile yüzleşemeyen geleceğe yönelemez.

evet trans kadınım, yaptıklarımın bir kısmından pişmanım ama biraz daha detaylı bir dedektifçilik beklerdim kendisinden, zira geçmişimde yaraladığım insanları ziyadesiyle ihya ettim ömrümün kalan kısacık süresinde.

kendisine de buradan ufak bir tavsiye:

the hell of it is, ı know the answer. the answer is that you never, ever, rely on another person for your peace of mind. ıf you do, you're screwed but good. not right away, maybe, but sooner or later. you have to -- ı don't know --you have to learn to live with yourself. you have to learn to turn back your own sheets and set a table for one without feeling pathetic. you have to be strong and confident and pleased with yourself and never give the slightest impression that you can't hack it without that certain goddamn someone. you have to fake the hell out of it.

ayı sözlük check-in servisi

Toplam entry sayısı: 282

straight

kuran kursunda 3 çocuğa taciz

öncelikle link: https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/sule...

neden hiç resim kursunda, gitar kursunda ne biliyim ingilizce kursunda falan böyle haberler çıkmaz? gören de yüce kitabımız çocuk sikmeyi övüyor zanneder. ay böyle bişe yok demi? valla okumadım ama sanmıyorum milyarlarca insan inanıyor sonuçta.
gerçi peygamber efendimiz aişe annemizle şaaptığında kendisi 50 küsur yaşında hz. ayşe annemiz 8 yaşındaymış ama evlenip yaptığı için istismar sayılmaz.

(bkz:gerçek din bu değil)

kıllı pasifler sakın yapmayın

peki kıllı aktifler?
göbeği kıl yumağı aktifler sikinin üst kısmını tıraşlayınca nasıl bir görüntü oluyor önce onu düşünsünler.

kilolu olmanın kötü tarafları

kilonun tamamen kisinin oz iradesinde oldugunu anladigindan beri bu konuda merhametli olamayan dangalaklara bir soru sormak lazım
senin merhametine ihtiyacı olan kim?
minnacık beyninle oluşturduğun önermeden bilim adamlarının haberi var mı?
bakın bunun eşcinsellik tercihtir diyenlerden hiçbir farkı yok. tercih se de sana ne gerizekalı dediğimiz adamlara söz konusu kilo olunca da sessiz kalmamalıyız yoksa bu dangalaklar haddini aşmaya çok meyilli ve ben haddini aşmanın kişinin tamamen öz iradesinde olduğunu anladığımdan beri merhamet gösteremiyorum bu iq mahrumlarına. uzun bir cümle oldu ya iq nuzun yettiği parçalara bölüp parça parça sindirebilirsiniz.

kilo vermek isteyenlere tavsiyeler

biri gelip sormadıkça kimseye tavsiyede bulunmuyorum. herkesin kendine yetecek aklı vardır bakış açısı ile yaklaşıyorum tanımadığım insanlara.

istanbul sözleşmesi

aydın diye geçinen kesimden iyice tiksinmemi sağlayan sözleşme.
biliyorsunuz bir süredir tartışılıp duruyor. geri kafalılar tarafından nasıl eleştirildiği ortada ama sözleşmeyi savunanların argümanlarına baktıkça deliriyorum.
sözleşmenin sadece kadına şiddete yaptırımı olduğunu, lgbti bireyleri kapsamadığını söyleyip duruyorlar. resmen hep bir ağızdan lgbti bireylere uygulanan şiddeti normalleştiriyorlar ve bir allahın kulu da kalkıp demiyor kardeşim olay şiddete karşı korunmaksa neden lgbti leri kapsamasın diye. hepsi hemfikir olmuş lgbti bireylere şiddet uygulanabileceği konusunda.

bodrum'da gündüz vakti seks yapan dayılar

halbuki hetero çiftler sahillerde el ele diz dize takılırken bizim eşcinsellerin sevgilisi ile rahat rahat takılabilmesi için geceyi beklemesi lazım değil mi?
başlıktaki gündüz vakti lafına takılmaktan çok dayılar lafına takıldım. bana biraz itici geldi. homofobik topluma yakalanan eşcinselleri mizah konusu yapanların kullandığı sığ ve bir o kadar klişe laf!
(bkz:alışın her yerdeyiz)
dünyanın her yerinde nudist beachler veya eşcinsellerin takıldığı cruising arealar var. ama tabi orta doğu cehenneminde azıcık nefes almak isterseniz allahın unuttuğu koylara gitmeniz gerekir ki orada bile sizi bulup şikayet ederler homofobik devletlerine.

soğan çorbası

bugün pişirdim uzun zaman sonra. çok severim. fransız kültürünü çok severim zaten. bugün french night yapayım diye düşündüm. aslında şampanya içecektim ama bütçemi aştığı için soğan alıp çorba kaynattım. babam soğandan çorba mı olur tavuk koysaydın bari dedi ama ne anlasın allahın köylüsü.
bide kruvasan aldım kahvaltıda reçelle yicem yarın.

straight

kuran kursunda 3 çocuğa taciz

öncelikle link: https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/sule...

neden hiç resim kursunda, gitar kursunda ne biliyim ingilizce kursunda falan böyle haberler çıkmaz? gören de yüce kitabımız çocuk sikmeyi övüyor zanneder. ay böyle bişe yok demi? valla okumadım ama sanmıyorum milyarlarca insan inanıyor sonuçta.
gerçi peygamber efendimiz aişe annemizle şaaptığında kendisi 50 küsur yaşında hz. ayşe annemiz 8 yaşındaymış ama evlenip yaptığı için istismar sayılmaz.

(bkz:gerçek din bu değil)

çocukken tacize uğramamış olmak

aslında güzel bir durum tabi ama uzun zamandır bu konuda kafam biraz karışıktı. hiç tacize uğramadım çocukken.

daha önce kuzenim ve bir süre önce de yakın bir arkadaşım çocukken tacize uğradıklarını paylaşmışlardı benimle. onlar adına çok üzüldüm ama bir yandan da aklıma şu soru geldi. çok sempatik tatlı bir çocuktum ben neden hiç tacize uğramadım acaba. sonuçta kuzenim ile hep aynı ortamlardaydık.

başta saçma bir düşünce olsa da uzun süre kafamı kurcalamaktan kendimi alamadım. çocukluk fotoğraflarıma baktım. daha sonra kuzeniminkilere baktım. allah affetsin çok çirkin bir çocuktu. daha sonra arkadaşıma da çoccukluk fotoğrafını görmek istediğimi söyledim ama saçma bir tepki verdi. göstermedi. ama o da zaten yakışıklı biri değil çocukken de tatlı bir çocuk olmadığına eminim. belki de ben de tacize uğradım ama bastırdım hatırlamıyorum diye teselli ettim kendimi.
daha sonra konuyu terapistime açtım. meğer pedofililer hedef olarak kendilerine tatlı çocukları değil zayıf çocukları seçiyorlarmış kolay hedef olarak gördükleri için.
yani çocukken tacize uğramadım diye canı sıkılan varsa diye paylaşmak istedim. kendinizi kötü hissetmenize gerek yok.

düşün ki o bunu okuyor

düşünmeme gerek yok demin covid testimin sonucunu eski sevgilime yolladım. altına da ağır geçiriyorum. belki de atlatamıcam seni son kez görmek isterdim ama kıyamam sana bulaştırmaya yazdım. whatsapp dan engellediği için mail attım bakalım okuyunca merak edip engeli kaldıracak mı? aslında hiç semptomum yok ama can çekişiyor gibi yapıcam bakalım napıcak planım işe yararsa barışabiliriz belki. en son beni saçma sapan şeyler için arama deyip engellemişti şimdi pişman olsun biraz bakalım.

iş yerinde başıma gelen kötü olay

geçen hafta bir iş arkadaşımın telefonuna tinder bildirimi geldiğini gördüm. çok şaşırdım çünkü evli. hatta karısı yeni doğum yaptı. üstelik hiç gizleme gereği bile duymuyordu. bildirim gelip duruyordu tinderdan.
ben bunu ofiste samimi olduğum birkaç kız arkadaşıma anlattım. dedikodu sevmediğim için kimseye söylememeleri konusunda tembihledim. onlar da çok şaşırdılar. emin misin falan diye. gözümle gördüm dedim.

bu hafta bu olay bir şekilde karısının kulağına gitmiş. iş yerine öfkeyle geldi. "orospu çocuğunun teki bana iftira atmış karımla aramı bozmaya çalışıyorlar bulursam ağzını burnunu kırıcam" şeklinde bağırıp çağırdı. baya korktum açıkçası sonuçta dayak yemek istemem. kızları sıkıştırdım. söylemedik biz falan dediler ama yetiştirmişler hemen. benim adımı vermeyin dedim inşallah vermezler baya korktum açıkçası dayak yemekten ama asıl olay ondan sonra oldu.
ben baya tırstım çocuktan güçlü de bir çocuk çünkü. bir yandan gözüm hep üstünde. bir baktım hala tinder bildirimi geliyor. şok geçirdim hem suçlu hem güçlü diye düşünürken daha dikkatli bakınca hata yaptığımı farkettim. bildirim gelen şey meğer tinder değil vodafone muş. simgeleri çok benziyor. ben de yıllardır turkcell kullandığım için unutmuşum.
simgeleri gerçekten çok benziyor bakın:şimdi ne yapacağım bilmiyorum. kızlara en son belki de ben yanlış görmüşümdür kapatalım bu konuyu sonuçta küçük bebekleri var karısı böyle bilmesin falan dedim. umarım karısıyla konuşup ikna ederler. tek isteğim konunun kapanması. ama olur da çocuk öğrenirse ne derim bilmiyorum veya beni döver mi. insan kaynakları ile konuşsam yanlış anlaşılmayı anlatsam kesin beni haksız bulurlar. ne yapacağımı bilmiyorum. unutulur gider umarım.

sikici vs. ful aktif

ful aktifler sevişmez öpüşmez, poposunu ellettirmez sadece aktif olurlar. sikiciler ise genelde sadece gender discriminationa karşıdır. aslında her türlü ayrımcılığa karşıdır türcü değillerdir. hayvanlarla da beraber olurlar. hatta nesnelerle bile beraber olabilirler. * ilk bakışta daha açık fikirli, iyi insanlar gibi görünseler de beraber oldukları hayvanların rızası olmadan ilişkiye girdikleri için tacizci kategorisine girerler.

özdemir

hepimiz ilişkilerini kurtarmak adına masum yalanlar söylüyoruz ama bunu dürüstçe yazdığım için hedef tahtasına konuyorum. ilk taşı masum olanınız atsın desem ben daha masumum diye birbirine girecek adamlar...
edit: böyle yazarlar diye kategorize edildim demin. ben hiçbir entrimi silmedim silmem. ökaryot beyniniz yazdıklarımı beğenmeyecek diye gocunsam daha ilk baştan yazmam dürüstçe. o yüzden herkes rahat olsun. biliyorum ağır işsizsiniz ama yine de screen shot falan uğraşmayın.
Henüz takip ettiği biri yok.