salaş meyhanedeki yorgo

Durum: 174 - 127 - 52 - 11 - 21.02.2019 22:58

Puan: 3088 - Sözlük Kezbanı

2 ay önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

Dikkat! Hayal kırıklıklarım var batmasın bir yerinize.
  • /
  • 9

üstteki yazar

ayı sözlük hug buddy aranıyor ilanları

hug bug ne la diye kafamda şimşekler çakıyor.
la yeni icat hep yeni icat bunlar.

alttaki yazara soracaklarım var

alttaki yazara soracaklarım var

gelmiyor. her şeyi geçtik birde türü mü ayrıştıracağız.
hadi bize en komik anını anlat.

çok güzel hareketler bunlar 2

kötü gerçekten çok kötü. aslında tek istediğim biraz doğal oyunculuk devamı gelecek zaten. lütfen sahnede mimikler, duruş, oyunculuk abartı olur klişesine girmeyin.
lütfen.

seri eksi oy veren ibne

benim anlamadığım seri eksi alan arkadaşlar neden bu kadar sıkıntılı bu konuda.
insanların hakkınızda çok güzel düşünmesi neden bu kadar çok ilginizi çekiyor. bırakın eksilesin, artılasın ne önemi var. eksiledi diye girdilerinizin değeri düşmüyor.
sevmesinler onlar sizi ben sizi seviyorum -boşverin.

biseksüel

o kadar uzun yazılar içinde o kadar saçmalıklar var ki.
her biseksüeli aynı sanıp kesin yargıyla konuşmak aymazlıktan öte değil. nefretinizde boğulmanız dileğiyle.

satranç

ayı sözlük içerisinde yakın zamanda online bir turnuva yapmak istediğim oyun.

cüzzam

kronik bir enfeksiyon hastalığı.
solunum yoluyla insandan insana bulaşabilmekte. aynı zamanda hastalığa sahip olan insanları çirkinleştirdiği için lepra adıda kullanılmaktay-mış.
tarih kitapların muhakkak karşımıza çıkan, büyük trajedilere yol açan bir hastalık cüzzam. nedense orta okul ve lise yıllarımda çok ilgimi çekerdi.
ortaçağ avrupasında cüzzam hastalığına sahip olanlar lanetlenmiş olarak kabul edilirdi. bir dönem hastalığa sahip olanlar cadı diye nitelendirilmiş ve avları yapılmıştır.
daha sonrasında bu sapkın durum farklı bir hal almaya başlamış, cüzzamlı kişiler çesitli ayinlerin öznesi olmuşlardır.
bunun sebebi dünyada çok fazla acı çektiği için isa ile özleşdirmeleridir. son olarak hayvandan insana geçmediği düşünülmüş daha sonra armadillolardan bulaşabildiği anlaşılmıştır.

anime

kalmadı izlenilcek anime efenim.
tavsiyeler için bir yeşillendirin.

biseksüel

burada ki bir kaç entryleri okudum kanım dondu.
ne iğrenç, pislik, rezil insanmışım ben haberim yokmuş.
vay be..

erkeklerin en hassas yeri

başlığı her gördüğümde kahverengi gözlerii diye söylenmeye başlıyorum :)

pisuvara işeyememe sorunsalı

öncelerde çektiğim sorundur.
tek yapamama sebebim yan gözle bakılması, yanımdaki birisiyle aynı anda işemek vs gibi etmenler vardı.
anladım sonra yiğidin malı meydandadır.

diriliş ertuğrul

tam rezillik.
gerçekten acaba kendilerini izleyip "ulan biz ne yapıyoruz" diyorlar mıdır acaba?
oyunculuk yok, konu berbat. abi kurgu sizin neyinize tarihi olduğu gibi verin daha çok aksiyon vs çıkar.
yazık ki devlet bütçesinden böyle filmler ve diziler çıkıyor.

futbol ve gay olmak arasındaki bağ

bana kalırsa gay olup futbolu sevmemek arasında bir ilinti yoktur.
şahsi olarak hem oynama hemde izleme noktasında sevdiğim aktiviteler arasındadır futbol.
futbol ile erkeklik arasındaki yaklaşım ne kadar doğru olsa da çocukluk yıllarındaki izlenilen duygusal yollar ilerleyen zamanlarda yerini mantığa bırakacağından bu sav çok doğru gelmiyor bana.
yalnız şöyle bir durum söz konusu -her şey mantıkla çözülecek değil elbette. yaşanılan bu travma inkar sürecini doğurabilir-

diğer üstünde düşündüğüm nokta ise futbol ve gladyatör ilişkisi.
kısaca bahsetmek gerekirse futbol sahası bir gladyatör arenası futbolcular ise savaşan gladyatörler, değişmeyen tek şey izleyiciler. toplum bu arenada baskıladığı şiddet ve öfkesini açığa çıkartıyor, meşrulaştırıyor.
burada gay olmakla ilintisi ise "bana" kalırsa gaylerin daha ılımlı olması. tabii bu tümevarım ne kadar doğrudur tartışılır ama karşılaştığım insanların genel yapısı bu yönde. haliyle bu gibi öfke ve şiddet unsurları (bkz:holiganizm) gaylerin ilgisini çekmiyor.
(kelime seçimlerin ne kadar kesin yargılar ifade etse de hepsi bencedir efenim)

sevgilisinden yeni ayrılanlara tavsiyeler

-acını yaşa.
-geriye kalan ne varsa çöpe at.
-nefret etme, nefretinin bile ona karşı beslediğin bir duygu olduğunu unutma.
-elinden geleni yaptıysan vicdanın rahat olacaktır. pişmanlıklar onda kalacak inan bana.
-eğer gerçekten çok kötü durumdaysan yaz bana bir kahve ısmarlar derdine ortak olurum.
-ha her kimsen kendini sev olur mu?

akdamar adası

güzel ülkemde ne güzel hikayeler, yerler var. ülkemizde o kadar çok bilinmezlik var ki.. insanlarimiz daha kendi ülkesini bilmezken tutuşmuşlar yurt dışı sevdasına.
gidip, görünüz hatta doğu turu yapınız. hayran kalacaksınız.

toplu taşımada gerilim yaratmaya yatkın fevri insan modeli

bunlar ilgi budalası tiplerdir.
iş hayatinda beyaz yakası hayalarını yakalamış, patronu tarafından mobing yiyip, azılan sıçılan looser insanların eylemidir.
metrobüste, otobüste kendinden daha fizikce ezik, looser tiplere saldırır bunlar. bunlar dışında insanlara bulaşamaz, götleri yemez genelde. sosyal, iş hayatında sıçılan hayatlarına karşı bir genel bir tepkidir. karşılaşılan durumda sabırlı olunuz, ilk başta huyuna gitmeye çalışınız baktınız olmuyor dövünüz.

babanız hakkındaki acı gerçekler

pamuk gibi insandır babam. kolay kolay sinirlenmez, aşırı anlayışlıdır. hep beraber aktivite yapmayı sever, hiç bencillikleri yoktur.
oğlunu istediği hayatı yaşasın diye büyütmüştür bla bla bla.

yalanı bile yazılmıyor. yalanın yalanı olur ya bu da onlardan işte.

sermiyan midyat

doğulu olmanın verdiği bir güzellik var bu adamda.
evet midyat okuyorsun biliyorum. hoşlanıyorsam ne olmuş yani?
  • /
  • 9

lavaj

gereksizdir. bir insanın temiz olup olmadığını koltuk altı leş gibi ter kokan biri söyleyemez. anal seks de çok gerekli değildir. eşcinsel ilişkiler aktif tarafı memnun etmek üzerine kurulu değil. çok istiyorlarsa kendi kendilerini siksinler. pasiflerin tek hatası aktiflerin isteği doğrultusunda hareket edip yalnızca onların zevkini düşünmek. ama adam akıllı insanlar da var. sizin bu zihniyetiniz beni sizden soğutuyor. çok istiyorsan sabah akşam lavman yap. yok duş başlığını çıkarıp, bağırsağa su basacakmışsın. bu ne lan, çok arzu ediyorsan cinsel ilişkiden 24 saat önce yemek de yemeyelim. hatırlatayım kondom diye bir şey icat edilmiştir, hiv'in bulaşmasını bile engeller. 10 cm'lik çükünüz nereye kadar ulaşabilir ki zaten*.

toplumun en dejenere olmuş kesimi

emniyet teşkilatı. elde tespih, saçlar jöleli anla(ya)madığım bir ego patlaması. neticede 657'ye tabi sıradan bi memursun! ah be rıza baba sen gittin neler geldi başımıza.

neden eksilendiği anlaşılamayan entryler

#397329: sadece sevmediğim yemekleri yazmışım, neyini eksiledin bunun? a nasıl sevmezsin seni hadsiz mi demek bu?

#398030 : bu da yazar hakkındaki düşünceme katılmadığınız ya da yazarı yahut beni sevmediğiniz için sanırım. çünkü epey aramış olsam da kendimce başka mantıklı bir sebep bulamadım.
edit : çok tatlısın, iyi varsın.

toplu taşımada gerilim yaratmaya yatkın fevri insan modeli

sabahın köründe car car kavga çıkaran, akşam herkes yorgunluktan geberirken son sürat sesle cıyak cıyak ortalıkta feryat eden; kadın erkek, yaşlı genç tanımadan çevreye saldırmaya meyilli sıkıntılı tipler. ortak noktaları sudan sebepler sikkodan gerekçelerle bunu yapmaları.

ortada haklı sebep varsa elbette tepki göstermek bir haktır ancak yoktan yere "bir sebep olsa da şurda birine sataşsam" kafası yaşamak yorucu ve normal değil.

babanız hakkındaki acı gerçekler

gerçek olanı değil beklentileriyle yarattığı bir erkek çocuğunu seviyor olması, hayat görüşlerimizin farklı olduğunu bir türlü anlayamayip beni küçücük bir dünya olarak gördüğüm bir düzenin içine sokmaya zorladikca dunyalarimizin birbirinden uzaklastigini farkedememesi. yine de verdiğin emekleri ve bana değil yarattığın o erkek çocuk imajına da olsa gösterdiğin sevgi, şevkat ve değeri hissediyorum. ben üstüme alınmam gerekenleri alınıyorum, gerisi mühim değil. seni anlıyorum, seni seviyorum ve seni affediyorum baba.

sermiyan midyat

bilişsel davranışçı terapi

kaygı durumlarında kişinin kaçması yerine o durumlarla nasıl mücadele edebileceğini hastaya aktaran bir psikoterapi şeklidir. çocukluk çağından itibaren karşılaşılan deneyimler neticesinde kendimiz ve diğer insanlarla ilgili bir takım sarsılmaz inançlarımız oluşur, bu inançlar hayatımızın sonraki dönemlerinde de karşılaştığımız her bir durumda nasıl düşüneceğimize ve ne şekilde davranacağımıza etki ederler. bunlar zamanla sistem halini alırlar. dünyayı ve insanları algılama şeklimizi bu yerleşik inanç sistemimiz belirler. terapide yapılacak olan en önemli şey olumsuz otomatik düşüncelerin yanlışlığını ortaya koymak ve bireyin düşünce sistemini değiştirmektir. anksiyete bozuklukları, okb gibi nevrotik bozuklukların tedavisinde sıklıkla kullanılır. tedavi süresinin kısa olduğu söylenir. oldukça verimli bir terapi yöntemidir.

bir erkeğin en güzel yeri

cevabı soruda gizli

bir erkeğin en güzel (yer)i.

ayı sözlük yazarlarının gün ışığına çıkmayı bekleyen fantezileri

ha bir de küçüklüğümden beri bir fantezim var. iki heteroyu bir odaya hapsedip günlerce oradan çıkarmamak ve her öğünde yemeklerine afrodizyak atmak. acaba ne kadar dayanırlar diye hep merak etmişimdir.

ayı sözlük itiraf

son defaymış gibi,kaybederken kendimi,en ucuz şaraplarda.
günler boyunca kafamın içinde çaldı,teoman'ın duş şarkısı.

duş alınca temizlenecek mi bütün geçmişimiz? unutabilecek miyiz her şeyi? akan suyun altında neyi düşüneceğiz? su düşünmeyecek,su bırakacak kendini.su akıp yolunu bulacak,peki ben yolumu bulabilecek miyim?

itirafım neydi?unutmadan yazayım. su gibi olmak isterdim.

Toplam entry sayısı: 174

ysb223

kendisinin biraz sorunlu olduğunu düşünüyorum.
fazla ilgiye aç birisi. devamlı fark edilmek, birileri ile konuşma gereksinimini her entrysinde çitirdan dile getiriyor. bir kaç kere fotoğraflarını paylaşmış fiziği, tipi beni zerre ilgilendirmez, yorum da yapacak haddi kendimde bulmam ama attiğin fotorağraflar aklıselim insanları etkilemez belirtmek isterim.
evet seri eksileyen bendim.
büdüt: kendisine benim tarafımdan bir eleştiri yapıldı. eleştiride hakaret yok, nefret söylemi yok gerçekten boş duyar kasmaktan bıkmadınız mı?
bir suser 18 yaşında demiş. zaten 18 yaşında olduğu için bu entryi girdim ben. belki eleştiriye maruz kalan kişi kendi içerisinde bir öz eleştiri yapacak?
ama yok linç toplumu olmak bunu gerektirir değil mi? komiksiniz.

9 şubat istanbul ayı sözlük zirvesi

katılmayı çok istediğim zirve.
yeni yazar olduğumdan şuanda tam bir aidiyet duygusu hissedemiyorum sanırım bundan dolayı geri adım atacağım.

uygarlık din ve toplum

freud un toplumsal kurum ve normlarını psikolojik açıdan ele aldığı bir eser.
klise, din ve dogmatik görüşlerin bilim aracılığıyla nasıl sonlanacağını bu kavramlar arasında kişisel nevrozların nasıl devinime ugradığını başlıklar halinde ele almıştır.
gerçekten okurken kendinizle ilgili kolaylıkla benzerlik gösteren noktalar bulabilirsiniz.

hayatı güzelleştirme yolları

kitap okumak.
haftada 1 gün tek başına tiyatroya gidebilmek.
hayvan beslemek.
hobi edinmek.
ve sevmek bir vazoyu, köpeği, insani bir şeyi sevebilmek.

ayı sözlük itiraf

yabancılaşıyorum sözlük.
kendime, aileme, arkadaşlarıma yani tüm sevdiklerime.
önceki ben boşluklarımdan tutunmayı ne iyi biliyordu. sahi ne oldu bana? ara ara aynaların içinde kayboluyorum, kalabalık ortamlarda dahil dalıp gidiyorum uzaklara kendi nefesimi duyar gibi oluyorum. kendimi hep bir duvarın köşesinde sinmiş gibi hissediyorum. sağının, solunun, arkanın kapalı olduğu ama kötülüğün önden geleceği korkusunu bile bile yaşamaya çalışıyorum.
sonra parmakların arasından çıkan bi şık sesi hızıyla toparlanıyorum. gayet normal bir şekilde hayatıma devam ediyorum. hatta o kadar normal ki tüm arkadaşlarım çok mutlu olduğumu sanıyor. mutluculuk oynama devam etmekten epey yoruldum.
bu aralar bir de sinestezik duyumlarım çok keskinleşti. her yemeğin tadı mor olmaya başladı bu hiç hayra alamet değil.

aslında hayatımda her şey çok olağan ve yolunda. neden böyleyim diye sorguluyorum kendimi. bana ne oluyor la?

ysb223

kendisinin biraz sorunlu olduğunu düşünüyorum.
fazla ilgiye aç birisi. devamlı fark edilmek, birileri ile konuşma gereksinimini her entrysinde çitirdan dile getiriyor. bir kaç kere fotoğraflarını paylaşmış fiziği, tipi beni zerre ilgilendirmez, yorum da yapacak haddi kendimde bulmam ama attiğin fotorağraflar aklıselim insanları etkilemez belirtmek isterim.
evet seri eksileyen bendim.
büdüt: kendisine benim tarafımdan bir eleştiri yapıldı. eleştiride hakaret yok, nefret söylemi yok gerçekten boş duyar kasmaktan bıkmadınız mı?
bir suser 18 yaşında demiş. zaten 18 yaşında olduğu için bu entryi girdim ben. belki eleştiriye maruz kalan kişi kendi içerisinde bir öz eleştiri yapacak?
ama yok linç toplumu olmak bunu gerektirir değil mi? komiksiniz.

ayı sözlüğün gay date sitesi olduğu gerçeği

kuruluş gerekçesinin bu olmadığını bilsem de gerek formatın olmamasi gerekse de girilen entrylere müdahalede bulunulmaması bu fikre sahip olmama vesile oldu.
sözlükten arkadaşlar, ilişkiler kazanılabilir fakat sol framede bu kadar seks içerikli entrylerin olması böyle güzel ve özenle hazırlanılmış bir sitenin içini boşalttığını düşünüyorum.
aynı zamanda bu tarz sitelerin homofobiye karşı etkili bir bilinç ve kamuoyu oluşturma gücü olduğundan bu amaçla kullanmak yerine bizler daha çok kendi dünyamızın boşluklarında savruluyoruz.
bu bir duyar ve format kasma girdisi değil. sadece kendi örneği içerisinde tek olan böyle bir girişimi daha verimli kullanılması hakkında bilinç oluşturmak istedim.
boş fantezler, date oluşumu yerine daha aktivist girdiler olsa en azından kendi kitlemizden çıkıp diğer kitlere ulaşabileceğimizi, derdimizi anlatabileceğimizi düşünüyorum.

büdüt: çoğu kişi başlağı okuyup altındaki entryi okuma zahmetine girmemiş. yazık.

feminenlere ilgi duymayan gay

la benle batak oynamayacak adamı ne yapam.
edit: batak oynayamayan birisi eksilemiş. kudur.

kuran incil ve tevrat'ın sümer'deki kökeni

bir muazzez ilmiye çığ kitabi.
bu büyük kutsal olarak nitelendirilen kitabın sümer tarihi ile ilişkisi ortaya koyduğu eserdir. ortaya o kadar şaşırtıcı bilgiler koymuş ki inanın şaşırmamak elde değil.
özellikle gılgamış ve nuh tufanı destanları arasındaki ortaya koyduğu benzerlikler çok etkileyicidir.
her sayfasında yeni bir şeyler keşfedilen bir kitap.

uygarlık din ve toplum

freud un toplumsal kurum ve normlarını psikolojik açıdan ele aldığı bir eser.
klise, din ve dogmatik görüşlerin bilim aracılığıyla nasıl sonlanacağını bu kavramlar arasında kişisel nevrozların nasıl devinime ugradığını başlıklar halinde ele almıştır.
gerçekten okurken kendinizle ilgili kolaylıkla benzerlik gösteren noktalar bulabilirsiniz.

feminenlere ilgi duymayan gay

la benle batak oynamayacak adamı ne yapam.
edit: batak oynayamayan birisi eksilemiş. kudur.

ysb223

kendisinin biraz sorunlu olduğunu düşünüyorum.
fazla ilgiye aç birisi. devamlı fark edilmek, birileri ile konuşma gereksinimini her entrysinde çitirdan dile getiriyor. bir kaç kere fotoğraflarını paylaşmış fiziği, tipi beni zerre ilgilendirmez, yorum da yapacak haddi kendimde bulmam ama attiğin fotorağraflar aklıselim insanları etkilemez belirtmek isterim.
evet seri eksileyen bendim.
büdüt: kendisine benim tarafımdan bir eleştiri yapıldı. eleştiride hakaret yok, nefret söylemi yok gerçekten boş duyar kasmaktan bıkmadınız mı?
bir suser 18 yaşında demiş. zaten 18 yaşında olduğu için bu entryi girdim ben. belki eleştiriye maruz kalan kişi kendi içerisinde bir öz eleştiri yapacak?
ama yok linç toplumu olmak bunu gerektirir değil mi? komiksiniz.

ayı sözlük yazarlarının seviştikleri en ilginç mekanlar

kokpitte (old story)
özdilek'in wc de (bi anlık oldu en kötü anım)
arkadaşımın ofisinde patron masasinda (masa büyüktü :) )

nike

apple vs samsung un versusta samsung un yerinde olan marka.
daha çok kitleye hitap eder. fiyat-performans ürünleri boldur tabii buna oranla kalitesi de yerle yeksan olmuştur.
200 lira fazla verip adidas alınmasi daha mantiklidir. uzun soluklu gider en azindan. bir başka konu ise.
(bkz:tüketim toplumu)

milliyetçi eşcinsel

içinde olduğum topluluktur.
nasyonalist düşünen bir insanım. içinde yaşadığım ülkenin dilini, kültürünü ve üst yapısı seven, destekleyen ve bu sevgimi ideoloji olarak belirlememin cinsel yönelimimle ne alakası var.
burada olan sıkıntı cinsel bir olguyu ideoloji olarak atfetmeniz ya da stk ların bu cinsel kimliği ideoloji olarak sizlere servis etmesi.
bence eşcinselliği daha minimal seviyede hayatınızın merkezine koyun. kendi içimizde normaleştirmemiz gerek önce.
Henüz takip ettiği biri yok.