the last of us

playstation sahibi olmadığımdan film izler gibi youtube'dan izleyip bitirdiğim oyun. the walking dead the game'e benzer şekilde karakter dramı ağırlıklı. çöp bir dram değil tabi ki çok sağlam bir senaryosu var oyunun, ağla ağla bir hal oldum izlerken. ellie'nin geçmişini anlatan dlc'de hele...
özetle kaliteli oyundur. taş gibi oyundur. fırsatınız varsa oynayın, yoksa izleyin film gibi zaten.
birkaç ay sonra oynayabileceğim(iz) oyun. ps4 var da oyun yok. bekliyoruz şimdilik. ama sağlam bir hikayesi var, ondan eminim. naughty dog işini iyi biliyor.
gaymer'lığımı sorgulatmış oyun. karakteri yönetmekte zorlanıyorum daha. nasıl bitireceğim ben bu oyunu? bu arada hoşuma gitti, oynadıkça oynayasın geliyor.
aynı adlı oyundan uyarlanan hbo dizisi.oldukça iddialı olan ilk iki bölüm sonrası amerikan gay lobisinin gücünü gösteren iki ayının aşkı temalı üçüncü bölümüyle sevindirmiştir.gerçek hayatta en yakın arkadaşlarından birinin gay olduğunu bilmeden yaşayan ve homofobik söylemlerle hayatına devam eden insanlarda dizilerde bile iki erkeğin öpüşmesine tahammül edememeye devam etsinler.
3. bölümün ibne lobisi tarafından parlatılarak güzel reklamı yapılmasına karşı rezalet olması rağmen en azından ellie nin zenci olmaması sevindirici bir unsurdur. sezon sonu bu başlığa tekrar döneceğim.
oyunu için konuşursak harika bir deneyim sundu bize.

lakin bunu gölgelememek adına kesinlikle dizisine bakmayağım. bazı şeyler anılarda daha güzel.
oyununu oynamak istediğim için dizisine başlamamayı düşünüyorum. gerçi assasin's creed oyun ile film arasında doğrudan bir bağ yoktu ama riske edemem.