edmond kirsch

Durum: 70 - 1 - 0 - 0 - 31.12.2019 04:31

Puan: 1092 - Sözlük Kezbanı

2 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

- Henüz bio girmeye vakti olmamış.
  • /
  • 4

ayı sözlük itiraf

yeter bu kadar ibnelik. bakalım karşı tarafta ilişkiler nasıl yürüyor. (bkz:bi-curious)

la vie en rose

bir dönem ülkedeki ukulele satışlarını arttıran şarkı.

toshiro

uygulamada tanıdık görmek

bu şarkıyı asıl şundan dinleyeceksin abiciler

o değil de "odalarda ışıksızım" ı ceylan ertem'den dinleyeceksin.

evrencan gündüz

alttaki yazara soracaklarım var

bu yaz kuzenimle bir araya geldik tekrar ve çocukken yaptığımız bütün yaramazlıkları tekrarladık neredeyse. gün sonunda gülmekten karnımıza ağrılar girmişti.

sessiz, huzurlu ve güvenli bir hayat bulmuşsun. eşin ailen herkes sana değer veriyor ve seviyor ama yine de duramıyorsun rahat batıyor. kendini durdurmak için ne yapardın?

seks için sözlüğe gelmek

bira

gerçekten seven insanın buz gibi alıp buz gibi bitireceği elinde starbucks bardağı gibi oyuncak etmediği alkollü içecek.

aktifim ben gay değilim

beni evinin kadını yap diyen kaynakçı abi aklıma geldi. neyse. herkes mutlu olduğu gibi yaşasın.

overwatch

lise döneminde açılmak

tehlikeli gördüğüm durum. sonuçta çocuksun etrafındakilerde. bilmeden fazla acımasız olabilirler. sonrası travmalar, takma adlar vs.

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

kredi kartı extresi ve sugardaddyler

alttaki yazara soracaklarım var

hırslı biriyim. kötü düşünceler kurabilecek hatta kurmuş fakat eyleme geçiremeyecek kadar vicdanlı biri olduğumu düşünüyorum.

her şey bitti dediğin bir an oldu mu? oldu ise nasıl toparlayıp şuan hala buradasın?

müslüm

yıllarca hor görülen bir değer, insanlar bir haber hayatlarının sonuna kadar yaşayacakken bir anda çok fazla ön planda olan yapım. ya hu aynı olay şuan (bkz:bohemian rhapsody) ye yapılıyor. queen ve freddie mercury den bir haber insanlar aynısını bu film içnide yapıyor. popüler kültürü sevsem de zaten değerli olan şeyleri böyle tekrar pişirip insanların önüne bu şekilde hype yaparak koymaları aşırı komik. neyse ikisi de hep iyiydi hep iyi kalacaklar. *

borderline kişilik bozukluğu

ben borderline ım şekerim bana bulaşmayın. hastalığım bile cool diyen insanlar gördüm. neyse dualarım sizlerle değil tabiki.

eşcinsellerin sürekli seks düşünmediğini iddia eden eşcinsel

(bkz:eşcinsellerin sürekli seks düşünmediğini iddia eden eşcinsel) türü sanırım bütün erkekler aynıdır. hatta bütün eşcinseller aynıdır düşüncesinden çıkamayan eşcinselle kankadır.

hornet'i trollemek

gönlüce eğlen yarında seninle * geçerler o zamanda sen söversin.

kanka olmak istenen ünlüler

lezbiyen pornosu izleyemeyen gay

yani discovery chanel etkisi yaratır. bir kalkış iniş yok. bide bilgimde yok. gayler fazla rahat lezbiyenler yok gibi bişey.
  • /
  • 4

erkekler bir günlüğüne kadın olsaydı

artık her gün kadınım. yani en azından görüntü olarak benziyorum. yine de 1.74 boyum ve 42 numara ayaklarım erkek olduğum günlerden hatıra.

kürtçe küfürler

kürtçenin kendisi küfür gibi zaten.

suriyelilerin türkiye'ye katkıları

netflix blutv ve puhutv'nin rtük'e bağlanması

her kuşu s*ktiniz de, kalan leyleğe sırayı getirdiniz dedirten karardır.

uluslararası işleyişi geliştirilmiş ve oturmuş her uygulama ve sistem bizde hep yasaklanıyor, kısıtlanıyor. vikipedi, uber, booking.com vs. netflix türevi internet kanallarına da sansür getirdiler en nihayetinde.

sizin geri kalmış beyinlerinizde oluşmuş ahlak kalıplarınıza ve uygun gördüğünüz şeylere indirgenmiş içeriklere kanaat etmek zorunda mıyız?!

dengini veya daha iyisini üretemediğiniz gibi dünya geneli kabul gören ve çalışan sistemleri engelleyecek kadar da despot bir yapıya sahipsiniz.

neyin gerekli neyin gereksiz olduğuna herkes adına karar verme haddini kendinde gören baskıcı bir hükümet anlayışınızdan da gına geldi. insanlar sizin yüzünden ülkesine soğumuş halde kurtulma hayalleriyle yaşıyor. sizin de halk tarafından sansürlendiğiniz günleri bekliyoruz.

netflix blutv ve puhutv'nin rtük'e bağlanması

ne kadar eşcinsel teması içerek dizi varsa sansürlenecektir bence. kanal d, atv gibi izleriz artık netflixi. araya da 30'ar dakikalık reklamlar koyarsınız oh mis. tebrikler.

seks yaptıktan sonra pişman olmak

patnerlerimin benimle seks yaptıktan sonra düştüğü durumdur. *

ayı sözlük erotik erkek fotoğrafları kampanyası

şişkolara benden bir artı bir favori garantisi, ilk fotoğrafa özel nickaltı yorum, beşinci günün şafağına kadar günaydın mesajı, paylaşımı takip eden ilk cumaya özel hayırlı cumalar mesajı.

league of legends

9. sezonu baslayali bir hafta falan olmustur sampiyonlara cikan kostumler ve yapilan etkinlikler sayesinde oyunculari tutmayi basariyor sahsen ...

league of legends

kanser eden oyun şeysi.
sakin bir insanımdır, klavyeden kimseye küfür etmem, toxiclemem ama takımına öyle birisi geldi ki kanser etti onun yüzünden ban yedim.
ya adam feedliyor sonra 2 3 kill alıyor sonra feedliyor, üstüne gelip crep, xp çalıyor, totemlerin yerini söylüyor 6 yıllık oyuncuyum böylesi ilk defa geldi. o geldi beni banladılar kafası yeni geliyor.
napcam ben sözlük?

yok silmek gerekir baştan

öyle silmek gerekir baştan, hiç bir şey olmamış gibi, her şeyi silmek gerekir, yoksa nemalananlar var, bunu önlemek mahiyetinde, eğer ki silersek her şeyi sıfırlarsak, gerçek anlamda sıfırladığımızda, belki de daha güzel ve daha düzenli bir yaşam olur, belkide hayal görüyorum, ama en azından çabalıyorum..

Toplam entry sayısı: 70

eşcinsellik

eşcinsellik evet... eşcinsel olarak doğduğumuz andan itibaren hayatımızın en güzel yıllarını çoğu zaman yalnız geçiriyoruz. sosyal çevremiz ve aile yapımızın izin verdiği kadar eşcinsel olabiliyoruz. hislerimiz bastırılıyor. hatta cüretkâr çevreler hasta olduğumuzu ima ediyor bize. ki gerçekten hasta olduğumu düşünmeye başladığım dönemlerde otizm aklıma geliyordu. yani bu şekilde doğduysam ve herhangi bir kalıcı tedavisi yoksa neden bize de iyi davranılmıyor diye düşünürdüm? eğer hastaysam neden bana da iyi davranılmıyor? ve zaman içerisinde birçok insanla tanıştım farklı hayat hikayeleri anlayışlı aileler, olayı namus meselesine çevirenler... hatta ve hatta eşcinsel olmasına rağmen hislerimizi ötekileştiren, durumumu sadece yatak odası muhabbetinden daha ileriye götüremeyen insanlar ilede tanıştım. bir eşcinsel olarak bende baskı ile büyüdüm ve hetero olarak yaşadım yıllarca yada bunun taklidini yapmak zorunda kaldım. bunun bana ileride bir sürü eksi getireceğini düşünerek daha çok kendimi geliştirmeye çalıştım çünkü eşcinselleniz insanllar cahilliğini size nefret ve öfke olarak çeviriyordu. ben gerke yabancı dil gerek genel kültür olarak o kadar iyi olmalıydımki mesleki veya sosyal hayatımda kimsenin altında kalmamalıydım. burada daha çocukluktan kafama yerleşen düşünceler yıllar içerisinde beni acımasız bir insan yaptığı kanısına vardım. evet ben bir yerlere gelmiştim, iyi kazanıyordum konserler, tiyatro modern sanat, bilgisayar oyunlarına kadar... herşeyi öğrendim her konuda kendi fikrime sahiptim ama dediğim gibi benim gibi olan insanları önemsememeye onların duygularını hiçe saymaya başlamıştım. "eşcinsellik" olarak adlandıran ve doğduğumdan beri içimde yaşayan hem cinsimin kollarında bulduğum huzur sapkınlık olarak adlandırıldı ve ben bunu bencilce berbataraf etmeye çalışmıştım. bugün bu eşcinsellik konusunun aklıma gelme sebebi hayatımda artık büyük değişikliklere imza atıyor olmam. üniversite yıllarımdaki gibi yaşamıyor ve insanlığa karşı bir sorumluluk hissediyor olmam.

yakın zamanda askere gitmeye karar verdim. ben eşcinselim diye ortalıkta gezinmesem de sorana söyleyen cinsten biriyim. aile hedimime bunu paylaştığımda beni tabiki psikiyatriye yönlendirdiler. hikaye gerçekten çok uzun ama kısaca şundan bahsetmek isterimki hetero görünüşüm ve cocukken hiçbir şekilde etek giymek veya makyaj yapma isteklerim bulunmadığı için eşcinsel kategorisine giremeyeceğimi öğrenmiş bulunmaktayım. aslında hiçbir zaman vatani görevimden kaçma isteiğim olmamıştı fakat bu yapılan saçma sapan tespitler beni yıkamasada benimle aynı şeyleri yaşayan birçok eşcinsele zarar verebileceğini zaten hayatının en güzel dönemlerinin çoğunda yalnız olduğu için intahara sürüklenen birçok gence zarar verebileceğini düşünmeye başladım.

değerli yazar arkadaşlarım, aramızda eşcinseller, heterosekküller ve transeksüel arkadaşlarımızda bulunmakta en azından öyle varsayıyorum. döndükten sonra artık daha somut adımlar atmak istiyorum. bugün hepinizinde bildiği gibi bir app i açtığınızda 16-17-18 yaşıdna arkadaşlarımızın normal bir date i nasıl gerçekleştireceğini bilemediği gibi veya bir sokakta bir cafede kimseyle oturup konuşamadığı için kendi geliştirdiğimiz yanlışlarıda onlara aktarıyoruz ve sadece sonuç olarak mutsuzluk üretiyoruz. insanlar demek öyleymiş diyip birbirlerinin kalplerini kırmaya devam ediyorlar.

evet eşcinselliğin ülkemizde tam olarak bu şekilde korkunç bir yere gittiğini düşlünüyorum. gün gelirde herşey yasalar ile korunan hale gelse bile evliliklerimiz bu güzel ülkemizin toplarında resmi hale gelse bile birbirimize karşı nefret ve güvensizlik tophumları ekiyoruz sürekli.sonuç olarak böyle doğduk ve eşcinsel olarak devam edeceksek ki ben kendimde artık herhangi bir sorun göremiyorum, daha duyarlı tanımlamalar yapmamız gerektiğine inanıyorum. geçmişte yapılan hataları acımasızca eleştirme yerine. (bkz:evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi) gibi daha yapıcı olmamız gerekiyor veya gidin "adam gibi" askerliğinizi yapın şeklinde yorumlarda bulunurken kişinin orada az uyuyacağı veya fiziksel olarak zorlanacağından çok aşağılanma ve hor görülme korkuları yaşayabileceğini varsayarak yorum yapın.

eşcinselliğin şuan ülkemizde çok yanlış tanımlara sahip olduğunu ve bunu düzeltmek adına yapıcı yorumlarla yorulmadan ilerleyebileceğimizi düşünüyorum.

evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi

düşünün 60lı yaşlarınızdasınız. 20li yaşlarda toplum baskısı ile evlenmişsiniz cocuklarınız var sorumluluklarınız... ve bir yanda da hisleriniz insanı ihtiyaçlarınız var. evlisiniz ama sevildiğinizi hissetmiyorsunuz. cocuklarınız var evlat gibi seviyorsunuz gözünüzü kırpmadan canınızı verirsiniz ama bir aşk değildir. partnerinizin göğsünüzde uyumasına izin vermek gibi bir sevgi değildir bu. yani haksızlık mı değil mi bunu eğer siz yaşamıyorsunuz buna şerefsizlik ve aldatma gibi yakıştırmalar yapamazsınız.

ap'lerin asıl amacı

ikilem yaratmaktır. başlarda ben ikisinede uyarım derler. sonra bir bakmışsın aktifim diye kasılan herif her gece dayıyor sana.

tanrı erkekte delik yarattıysa eşcinsellik normal demektir

delik? kulak burun boğazcıların işi cidden zor bu düşünce tarzıyla

lise döneminde açılmak

tehlikeli gördüğüm durum. sonuçta çocuksun etrafındakilerde. bilmeden fazla acımasız olabilirler. sonrası travmalar, takma adlar vs.

eşcinsellik

eşcinsellik evet... eşcinsel olarak doğduğumuz andan itibaren hayatımızın en güzel yıllarını çoğu zaman yalnız geçiriyoruz. sosyal çevremiz ve aile yapımızın izin verdiği kadar eşcinsel olabiliyoruz. hislerimiz bastırılıyor. hatta cüretkâr çevreler hasta olduğumuzu ima ediyor bize. ki gerçekten hasta olduğumu düşünmeye başladığım dönemlerde otizm aklıma geliyordu. yani bu şekilde doğduysam ve herhangi bir kalıcı tedavisi yoksa neden bize de iyi davranılmıyor diye düşünürdüm? eğer hastaysam neden bana da iyi davranılmıyor? ve zaman içerisinde birçok insanla tanıştım farklı hayat hikayeleri anlayışlı aileler, olayı namus meselesine çevirenler... hatta ve hatta eşcinsel olmasına rağmen hislerimizi ötekileştiren, durumumu sadece yatak odası muhabbetinden daha ileriye götüremeyen insanlar ilede tanıştım. bir eşcinsel olarak bende baskı ile büyüdüm ve hetero olarak yaşadım yıllarca yada bunun taklidini yapmak zorunda kaldım. bunun bana ileride bir sürü eksi getireceğini düşünerek daha çok kendimi geliştirmeye çalıştım çünkü eşcinselleniz insanllar cahilliğini size nefret ve öfke olarak çeviriyordu. ben gerke yabancı dil gerek genel kültür olarak o kadar iyi olmalıydımki mesleki veya sosyal hayatımda kimsenin altında kalmamalıydım. burada daha çocukluktan kafama yerleşen düşünceler yıllar içerisinde beni acımasız bir insan yaptığı kanısına vardım. evet ben bir yerlere gelmiştim, iyi kazanıyordum konserler, tiyatro modern sanat, bilgisayar oyunlarına kadar... herşeyi öğrendim her konuda kendi fikrime sahiptim ama dediğim gibi benim gibi olan insanları önemsememeye onların duygularını hiçe saymaya başlamıştım. "eşcinsellik" olarak adlandıran ve doğduğumdan beri içimde yaşayan hem cinsimin kollarında bulduğum huzur sapkınlık olarak adlandırıldı ve ben bunu bencilce berbataraf etmeye çalışmıştım. bugün bu eşcinsellik konusunun aklıma gelme sebebi hayatımda artık büyük değişikliklere imza atıyor olmam. üniversite yıllarımdaki gibi yaşamıyor ve insanlığa karşı bir sorumluluk hissediyor olmam.

yakın zamanda askere gitmeye karar verdim. ben eşcinselim diye ortalıkta gezinmesem de sorana söyleyen cinsten biriyim. aile hedimime bunu paylaştığımda beni tabiki psikiyatriye yönlendirdiler. hikaye gerçekten çok uzun ama kısaca şundan bahsetmek isterimki hetero görünüşüm ve cocukken hiçbir şekilde etek giymek veya makyaj yapma isteklerim bulunmadığı için eşcinsel kategorisine giremeyeceğimi öğrenmiş bulunmaktayım. aslında hiçbir zaman vatani görevimden kaçma isteiğim olmamıştı fakat bu yapılan saçma sapan tespitler beni yıkamasada benimle aynı şeyleri yaşayan birçok eşcinsele zarar verebileceğini zaten hayatının en güzel dönemlerinin çoğunda yalnız olduğu için intahara sürüklenen birçok gence zarar verebileceğini düşünmeye başladım.

değerli yazar arkadaşlarım, aramızda eşcinseller, heterosekküller ve transeksüel arkadaşlarımızda bulunmakta en azından öyle varsayıyorum. döndükten sonra artık daha somut adımlar atmak istiyorum. bugün hepinizinde bildiği gibi bir app i açtığınızda 16-17-18 yaşıdna arkadaşlarımızın normal bir date i nasıl gerçekleştireceğini bilemediği gibi veya bir sokakta bir cafede kimseyle oturup konuşamadığı için kendi geliştirdiğimiz yanlışlarıda onlara aktarıyoruz ve sadece sonuç olarak mutsuzluk üretiyoruz. insanlar demek öyleymiş diyip birbirlerinin kalplerini kırmaya devam ediyorlar.

evet eşcinselliğin ülkemizde tam olarak bu şekilde korkunç bir yere gittiğini düşlünüyorum. gün gelirde herşey yasalar ile korunan hale gelse bile evliliklerimiz bu güzel ülkemizin toplarında resmi hale gelse bile birbirimize karşı nefret ve güvensizlik tophumları ekiyoruz sürekli.sonuç olarak böyle doğduk ve eşcinsel olarak devam edeceksek ki ben kendimde artık herhangi bir sorun göremiyorum, daha duyarlı tanımlamalar yapmamız gerektiğine inanıyorum. geçmişte yapılan hataları acımasızca eleştirme yerine. (bkz:evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi) gibi daha yapıcı olmamız gerekiyor veya gidin "adam gibi" askerliğinizi yapın şeklinde yorumlarda bulunurken kişinin orada az uyuyacağı veya fiziksel olarak zorlanacağından çok aşağılanma ve hor görülme korkuları yaşayabileceğini varsayarak yorum yapın.

eşcinselliğin şuan ülkemizde çok yanlış tanımlara sahip olduğunu ve bunu düzeltmek adına yapıcı yorumlarla yorulmadan ilerleyebileceğimizi düşünüyorum.

evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi

düşünün 60lı yaşlarınızdasınız. 20li yaşlarda toplum baskısı ile evlenmişsiniz cocuklarınız var sorumluluklarınız... ve bir yanda da hisleriniz insanı ihtiyaçlarınız var. evlisiniz ama sevildiğinizi hissetmiyorsunuz. cocuklarınız var evlat gibi seviyorsunuz gözünüzü kırpmadan canınızı verirsiniz ama bir aşk değildir. partnerinizin göğsünüzde uyumasına izin vermek gibi bir sevgi değildir bu. yani haksızlık mı değil mi bunu eğer siz yaşamıyorsunuz buna şerefsizlik ve aldatma gibi yakıştırmalar yapamazsınız.

sözlük yazarlarının depresyon nedenleri

ap'lerin asıl amacı

ikilem yaratmaktır. başlarda ben ikisinede uyarım derler. sonra bir bakmışsın aktifim diye kasılan herif her gece dayıyor sana.

edmond kirsch

dan brown'un origin/başlangıç adlı kitabından bir karakter. fütürist, dahi ve kaliteli bir sanat tüketicisi.

(bkz:aynı benim gençliğim)

evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi

düşünün 60lı yaşlarınızdasınız. 20li yaşlarda toplum baskısı ile evlenmişsiniz cocuklarınız var sorumluluklarınız... ve bir yanda da hisleriniz insanı ihtiyaçlarınız var. evlisiniz ama sevildiğinizi hissetmiyorsunuz. cocuklarınız var evlat gibi seviyorsunuz gözünüzü kırpmadan canınızı verirsiniz ama bir aşk değildir. partnerinizin göğsünüzde uyumasına izin vermek gibi bir sevgi değildir bu. yani haksızlık mı değil mi bunu eğer siz yaşamıyorsunuz buna şerefsizlik ve aldatma gibi yakıştırmalar yapamazsınız.

anal seks yapmaktan hoşlanmadığı için dışlanan eşcinsel

illa olacak diye bir şart koymuyoruz elbette, ama illa olmayacak diye yaptığım sex i herhangi bir şekilde sınırlıyorsa dışlanır hatta afaroz bile edilebilir.

ap'lerin asıl amacı

ikilem yaratmaktır. başlarda ben ikisinede uyarım derler. sonra bir bakmışsın aktifim diye kasılan herif her gece dayıyor sana.

lezbiyen pornosu izleyemeyen gay

yani discovery chanel etkisi yaratır. bir kalkış iniş yok. bide bilgimde yok. gayler fazla rahat lezbiyenler yok gibi bişey.

borderline kişilik bozukluğu

ben borderline ım şekerim bana bulaşmayın. hastalığım bile cool diyen insanlar gördüm. neyse dualarım sizlerle değil tabiki.
Henüz takip ettiği biri yok.