edmond kirsch

Durum: 72 - 5 - 0 - 0 - 04.10.2021 14:53

Puan: 2232 - Sözlük Kezbanı

4 yıl önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

-_-
  • /
  • 4

en iyi oyun müzikleri

sabaha bir şarkı bırak

ilişkilerde hep veren taraf olmak

olmaz öyle şey. en başta öyle ilişki olmaz. he sürekli veren tarafta olarak kendini görüyor hatta ihtiyaç duyuyorsanız sorunu kendinizde arayabilirsiniz.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

online yazarlar şu an ne yapıyor sorunsalı

9.1.5 * e kadar lol bataklığında

ayı sözlük yazarlarının kullandıkları parfümler

18 eylül 2021 ayı sözlük kadıköy zirvesi

sakaryadan aktarmalı katılacağım zirve.

sabaha bir şarkı bırak

eşcinsellerin seks dışında muhabbet edememesi

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

tadıldığına pişman eden şeyler

alttaki yazara soracaklarım var

2-2.5 yaşlarında ümraniye de cok guzel bir aile apartmaninda yaşıyorduk, evlerin kapilari hep açık olurdu. bende sürekli üst kat komşumuz hülya teyzeye çıkardım yemek icin sanki bizim evde yokmuş gibi.

soru: sence siyah lacivert mi yoksa siyah kırmızı mı yan yana daha güzel görünüyor.

açılan başlıklara saçma bir şekilde müdahale eden yönetim

aynen çin kerhanesine çevirin sözlüğü sonra soçmo bor şokoldo modohala ettolor

yorganın içine osurup derin derin koklamak

ayı sözlük'teki kısır döngülü başlıklar

bir yazar başka bir yazarla şakalaşır sonra laf sokuşurlar sonunda her zaman türk kürt meselesine bir şekilde konuyu getirip bazı yazarların ucurulması ile sonuçlanan başlıklar.

gamlı_baykuş'un sözlüğü karıştırmaya çalışması

her 3 ayda bir aynı terane.

üstteki yazar

acaba şimdi kimin hakkında başlık açacak düşündüren yazar. *

ayı sözlük yazarlarının hayat fonunda çalan şarkılar

keşke

keşke gerçekten tüm renkler burada olsa.

çaycımızın kupamı kırması

hazır özdemir uçurulmuşken sallamak serbest di mi? (bkz:başlık sıçmak)
  • /
  • 4

yalnızlıktan sürekli şikayetçi olup elindeki fırsatları tepen mal

olayı tek taraflı okuduğumuz için yorum yapamadım. tam kafa dengi olduğunuzu, birbirinizin tipi olduğunu sen düşünüyorsun. belki de ona uygun değilsin gerçekten. bunu nasıl bilebilirsin. insanların seçimleri için onlara mal yaftası yapıştırmak da biraz yakışıksız olmuş.
ekleme: doepytoha'nın eksicisi bana musallat oldu galiba.

ses yarışmasına katılacak olsan hangi şarkıyı söylersin

ayı sözlük karaoke zirvesi

eskiden zirveler hep karaoke barda olurdu. olursa katılırım. yalnız şan dersi alanlar beni sesi ile yenebileceklerini düşünüyorlarsa sahne şovumu izleyip hayal kırıklığına uğrayacaklardır.

evlat edinmek

öyle büyüsün de size baksın diye değil. insan neslinin dünyayı değiştirebileceği, dünyaya bir şeyler katabileceği, sizi hatırlayacağı, hatırlatacağı ve ona fayda sağlayacağınız, daha iyi/mutlu bir hayat sürmesine yardımcı olabileceğiniz ümidiyle edinilebilir.

halihazırda ihtiyaç sahibi olan, siz evlat edinmeseniz hayat yolculuğu muhtemelen çok daha zorlu geçecek biri ile yollarınızı birleştirmek, ihtiyaçlarını karşılamak, büyümesine şahitlik edip bir nevi beraber büyümek yol göstericisi olabilmek bir fikir olarak hoşuma gitmiştir hep.

yanı, öylesine ciddiye alacaksın ki yasamayı,
yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin,
hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil,
ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için,
yaşamak, yani ağır bastığından.
1947 nazım hikmet - yaşamaya dair

(bkz:ölüm korkusu)

benim de söyleyeceklerim var

hakkımda pek çok entry girilmiş, koşarak geldim bi heyecan bi heves. bir de ne göreyim…oysa sanatımla, entrylerimle gündeme gelmek isterdim…

18 eylül 2021 ayı sözlük kadıköy zirvesi

zirvede olanlar zirvede kalır. merak edenlere bir sonraki zirveye katılmalarını tavsiye ediyorum. hadi öptüm bye

18 eylül 2021 ayı sözlük kadıköy zirvesi

gelecem deyip gelmeyenlerin hepsini not aldım. çok ilginç planlarım var. *

kafam güzel katıldığım için katılıp da bu kadar sessiz kaldığım ilk zirve olabilir. smellycat ve benim de söyleyeceklerim var çok uğraştıysa da olmadı, olamadı. bambaşka dünyalarda arzı endam etmekte idim sjdjkdkd.

ayık olduğum bir gün tekrar görüşmek dileğiyle balalarım.

celal şengör

ilgilendiği bilim dalında üretken olsa da canlı yayında bir kadının adını da vererek eteğini kaldırıp şaplak attığını, kadının dehşete düştüğünü söylemiş.

hukuki açıdan değerlendirilmesini bilir kişiler yapar, ben empati kurunca bile son derece nahoş hissettim. belki cinsel amaçlı değil, belki kimse de şikayetçi değil ama bunu çıkıp bir canlı yayında isim vererek anlatmazsın bir marifet gibi.

kaldı ki akademik kadrolarda bilim ve kariyer adına ömrünü, yıllarını veren yada vermeye gönüllü genç insanların bu tip muameleler görmesi caanım ülkede bilimin bu denli geri kalmışlığının bir başka sebebidir. yani dear şengör "okuyun öğrenin bilim yapın" derken bu tavrıyla "eteğinizi kaldırıp şaplak atan insanları da göz ardı edin" lafını da eklemiş oluyor.

hadi varsayalım ki hanımefendi bundan hiç rahatsız olmadı bizim kalkıp bu hareket için dava açmaya hakkımız var mı? hayır. kaldı ki biz karar mercii de değiliz. ama gördüklerimize tepki göstermek bu muhtemel haksızlığa uğrayan yada uğrayacak insanlara güç olur.

sözlükçülerin nick hikayeleri

1- samsunluyum plakamız 55.
2- adım bir ile başlıyor
3- boyum 1,55
4- babam 55 yaşında aramızdan ayrıldı.

kısaca 55 hayatımın her alanında. benim hikayem bir ellibeş hikayesi.

18 eylül 2021 ayı sözlük kadıköy zirvesi

@doepytoha pardon canım espressolab ve simit sarayı o gün hizmet vermiyormuş :(

@skywanker yaaaaaa keşke gelseydin tatlım :( tşkler.

@akin1984

Toplam entry sayısı: 72

eşcinsellik

eşcinsellik evet... eşcinsel olarak doğduğumuz andan itibaren hayatımızın en güzel yıllarını çoğu zaman yalnız geçiriyoruz. sosyal çevremiz ve aile yapımızın izin verdiği kadar eşcinsel olabiliyoruz. hislerimiz bastırılıyor. hatta cüretkâr çevreler hasta olduğumuzu ima ediyor bize. ki gerçekten hasta olduğumu düşünmeye başladığım dönemlerde otizm aklıma geliyordu. yani bu şekilde doğduysam ve herhangi bir kalıcı tedavisi yoksa neden bize de iyi davranılmıyor diye düşünürdüm? eğer hastaysam neden bana da iyi davranılmıyor? ve zaman içerisinde birçok insanla tanıştım farklı hayat hikayeleri anlayışlı aileler, olayı namus meselesine çevirenler... hatta ve hatta eşcinsel olmasına rağmen hislerimizi ötekileştiren, durumumu sadece yatak odası muhabbetinden daha ileriye götüremeyen insanlar ilede tanıştım. bir eşcinsel olarak bende baskı ile büyüdüm ve hetero olarak yaşadım yıllarca yada bunun taklidini yapmak zorunda kaldım. bunun bana ileride bir sürü eksi getireceğini düşünerek daha çok kendimi geliştirmeye çalıştım çünkü eşcinselleniz insanllar cahilliğini size nefret ve öfke olarak çeviriyordu. ben gerke yabancı dil gerek genel kültür olarak o kadar iyi olmalıydımki mesleki veya sosyal hayatımda kimsenin altında kalmamalıydım. burada daha çocukluktan kafama yerleşen düşünceler yıllar içerisinde beni acımasız bir insan yaptığı kanısına vardım. evet ben bir yerlere gelmiştim, iyi kazanıyordum konserler, tiyatro modern sanat, bilgisayar oyunlarına kadar... herşeyi öğrendim her konuda kendi fikrime sahiptim ama dediğim gibi benim gibi olan insanları önemsememeye onların duygularını hiçe saymaya başlamıştım. "eşcinsellik" olarak adlandıran ve doğduğumdan beri içimde yaşayan hem cinsimin kollarında bulduğum huzur sapkınlık olarak adlandırıldı ve ben bunu bencilce berbataraf etmeye çalışmıştım. bugün bu eşcinsellik konusunun aklıma gelme sebebi hayatımda artık büyük değişikliklere imza atıyor olmam. üniversite yıllarımdaki gibi yaşamıyor ve insanlığa karşı bir sorumluluk hissediyor olmam.

yakın zamanda askere gitmeye karar verdim. ben eşcinselim diye ortalıkta gezinmesem de sorana söyleyen cinsten biriyim. aile hedimime bunu paylaştığımda beni tabiki psikiyatriye yönlendirdiler. hikaye gerçekten çok uzun ama kısaca şundan bahsetmek isterimki hetero görünüşüm ve cocukken hiçbir şekilde etek giymek veya makyaj yapma isteklerim bulunmadığı için eşcinsel kategorisine giremeyeceğimi öğrenmiş bulunmaktayım. aslında hiçbir zaman vatani görevimden kaçma isteiğim olmamıştı fakat bu yapılan saçma sapan tespitler beni yıkamasada benimle aynı şeyleri yaşayan birçok eşcinsele zarar verebileceğini zaten hayatının en güzel dönemlerinin çoğunda yalnız olduğu için intahara sürüklenen birçok gence zarar verebileceğini düşünmeye başladım.

değerli yazar arkadaşlarım, aramızda eşcinseller, heterosekküller ve transeksüel arkadaşlarımızda bulunmakta en azından öyle varsayıyorum. döndükten sonra artık daha somut adımlar atmak istiyorum. bugün hepinizinde bildiği gibi bir app i açtığınızda 16-17-18 yaşıdna arkadaşlarımızın normal bir date i nasıl gerçekleştireceğini bilemediği gibi veya bir sokakta bir cafede kimseyle oturup konuşamadığı için kendi geliştirdiğimiz yanlışlarıda onlara aktarıyoruz ve sadece sonuç olarak mutsuzluk üretiyoruz. insanlar demek öyleymiş diyip birbirlerinin kalplerini kırmaya devam ediyorlar.

evet eşcinselliğin ülkemizde tam olarak bu şekilde korkunç bir yere gittiğini düşlünüyorum. gün gelirde herşey yasalar ile korunan hale gelse bile evliliklerimiz bu güzel ülkemizin toplarında resmi hale gelse bile birbirimize karşı nefret ve güvensizlik tophumları ekiyoruz sürekli.sonuç olarak böyle doğduk ve eşcinsel olarak devam edeceksek ki ben kendimde artık herhangi bir sorun göremiyorum, daha duyarlı tanımlamalar yapmamız gerektiğine inanıyorum. geçmişte yapılan hataları acımasızca eleştirme yerine. (bkz:evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi) gibi daha yapıcı olmamız gerekiyor veya gidin "adam gibi" askerliğinizi yapın şeklinde yorumlarda bulunurken kişinin orada az uyuyacağı veya fiziksel olarak zorlanacağından çok aşağılanma ve hor görülme korkuları yaşayabileceğini varsayarak yorum yapın.

eşcinselliğin şuan ülkemizde çok yanlış tanımlara sahip olduğunu ve bunu düzeltmek adına yapıcı yorumlarla yorulmadan ilerleyebileceğimizi düşünüyorum.

eşcinsellerin seks dışında muhabbet edememesi

eurovision 2021

sorbe

şerbet bazlı çeşitli meyveler ile kıvam verilen dondurma kıvamlı tatlı.

resident evil village

açılan başlıklara saçma bir şekilde müdahale eden yönetim

aynen çin kerhanesine çevirin sözlüğü sonra soçmo bor şokoldo modohala ettolor

eşcinsellik

eşcinsellik evet... eşcinsel olarak doğduğumuz andan itibaren hayatımızın en güzel yıllarını çoğu zaman yalnız geçiriyoruz. sosyal çevremiz ve aile yapımızın izin verdiği kadar eşcinsel olabiliyoruz. hislerimiz bastırılıyor. hatta cüretkâr çevreler hasta olduğumuzu ima ediyor bize. ki gerçekten hasta olduğumu düşünmeye başladığım dönemlerde otizm aklıma geliyordu. yani bu şekilde doğduysam ve herhangi bir kalıcı tedavisi yoksa neden bize de iyi davranılmıyor diye düşünürdüm? eğer hastaysam neden bana da iyi davranılmıyor? ve zaman içerisinde birçok insanla tanıştım farklı hayat hikayeleri anlayışlı aileler, olayı namus meselesine çevirenler... hatta ve hatta eşcinsel olmasına rağmen hislerimizi ötekileştiren, durumumu sadece yatak odası muhabbetinden daha ileriye götüremeyen insanlar ilede tanıştım. bir eşcinsel olarak bende baskı ile büyüdüm ve hetero olarak yaşadım yıllarca yada bunun taklidini yapmak zorunda kaldım. bunun bana ileride bir sürü eksi getireceğini düşünerek daha çok kendimi geliştirmeye çalıştım çünkü eşcinselleniz insanllar cahilliğini size nefret ve öfke olarak çeviriyordu. ben gerke yabancı dil gerek genel kültür olarak o kadar iyi olmalıydımki mesleki veya sosyal hayatımda kimsenin altında kalmamalıydım. burada daha çocukluktan kafama yerleşen düşünceler yıllar içerisinde beni acımasız bir insan yaptığı kanısına vardım. evet ben bir yerlere gelmiştim, iyi kazanıyordum konserler, tiyatro modern sanat, bilgisayar oyunlarına kadar... herşeyi öğrendim her konuda kendi fikrime sahiptim ama dediğim gibi benim gibi olan insanları önemsememeye onların duygularını hiçe saymaya başlamıştım. "eşcinsellik" olarak adlandıran ve doğduğumdan beri içimde yaşayan hem cinsimin kollarında bulduğum huzur sapkınlık olarak adlandırıldı ve ben bunu bencilce berbataraf etmeye çalışmıştım. bugün bu eşcinsellik konusunun aklıma gelme sebebi hayatımda artık büyük değişikliklere imza atıyor olmam. üniversite yıllarımdaki gibi yaşamıyor ve insanlığa karşı bir sorumluluk hissediyor olmam.

yakın zamanda askere gitmeye karar verdim. ben eşcinselim diye ortalıkta gezinmesem de sorana söyleyen cinsten biriyim. aile hedimime bunu paylaştığımda beni tabiki psikiyatriye yönlendirdiler. hikaye gerçekten çok uzun ama kısaca şundan bahsetmek isterimki hetero görünüşüm ve cocukken hiçbir şekilde etek giymek veya makyaj yapma isteklerim bulunmadığı için eşcinsel kategorisine giremeyeceğimi öğrenmiş bulunmaktayım. aslında hiçbir zaman vatani görevimden kaçma isteiğim olmamıştı fakat bu yapılan saçma sapan tespitler beni yıkamasada benimle aynı şeyleri yaşayan birçok eşcinsele zarar verebileceğini zaten hayatının en güzel dönemlerinin çoğunda yalnız olduğu için intahara sürüklenen birçok gence zarar verebileceğini düşünmeye başladım.

değerli yazar arkadaşlarım, aramızda eşcinseller, heterosekküller ve transeksüel arkadaşlarımızda bulunmakta en azından öyle varsayıyorum. döndükten sonra artık daha somut adımlar atmak istiyorum. bugün hepinizinde bildiği gibi bir app i açtığınızda 16-17-18 yaşıdna arkadaşlarımızın normal bir date i nasıl gerçekleştireceğini bilemediği gibi veya bir sokakta bir cafede kimseyle oturup konuşamadığı için kendi geliştirdiğimiz yanlışlarıda onlara aktarıyoruz ve sadece sonuç olarak mutsuzluk üretiyoruz. insanlar demek öyleymiş diyip birbirlerinin kalplerini kırmaya devam ediyorlar.

evet eşcinselliğin ülkemizde tam olarak bu şekilde korkunç bir yere gittiğini düşlünüyorum. gün gelirde herşey yasalar ile korunan hale gelse bile evliliklerimiz bu güzel ülkemizin toplarında resmi hale gelse bile birbirimize karşı nefret ve güvensizlik tophumları ekiyoruz sürekli.sonuç olarak böyle doğduk ve eşcinsel olarak devam edeceksek ki ben kendimde artık herhangi bir sorun göremiyorum, daha duyarlı tanımlamalar yapmamız gerektiğine inanıyorum. geçmişte yapılan hataları acımasızca eleştirme yerine. (bkz:evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi) gibi daha yapıcı olmamız gerekiyor veya gidin "adam gibi" askerliğinizi yapın şeklinde yorumlarda bulunurken kişinin orada az uyuyacağı veya fiziksel olarak zorlanacağından çok aşağılanma ve hor görülme korkuları yaşayabileceğini varsayarak yorum yapın.

eşcinselliğin şuan ülkemizde çok yanlış tanımlara sahip olduğunu ve bunu düzeltmek adına yapıcı yorumlarla yorulmadan ilerleyebileceğimizi düşünüyorum.

eurovision 2021

sorbe

şerbet bazlı çeşitli meyveler ile kıvam verilen dondurma kıvamlı tatlı.

edmond kirsch

dan brown'un origin/başlangıç adlı kitabından bir karakter. fütürist, dahi ve kaliteli bir sanat tüketicisi.

(bkz:aynı benim gençliğim)

eşcinsel arkadaş bulma sorunsalı

(bkz:#435604) burada da olduğu gibi,

arkadaş oluyorum ama acaba homofobik biri mi? sorunun cevabı zaten seninde bildiğin üzere homofobik olan hetero "arkadaşların" ile gerçekten "arkadaş" olamayı becebiliyorsan asıl mutluluk sana ait hayatın sırrını çözmüş olabilirsin.

"sakın bana aşık olma!" veya "benden hoşlandın mı lan hiç?" diye bir cevap almak istemiyorum. ve evet benim arkadaşlarım bana bu şekilde tabiki takılıyorlar çünkü bende onlara defalarca 250gr için yapmacağın şey kalmadı diyebiliyorum. arkadaşız çünkü.

ayrıca hollanda da yaşamıyor olmamız veya kısmen bir azınlık olmamız bu şekilde zırlayıp aman bizimde kaderimiz bu demek olmamalı. bok çukuru olan horneti de bu zihniyet bu hale getiriyor. siz sana slm yazana slm aryş ne diyene aryş ne diye cevap verip bunu benimsediğin sürece üzgünüm ama (bkz:neden yalnızsınız) (bkz:ayı sözlük yazarlarının depresyondan kurtulma taktikleri)ve (bkz:sözlük yazarlarının depresyon nedenleri) gibi başlıkların altına birşeyler yazıp durmaya devam edebilirsiniz. gerçekten sayfalarca uzayacak bir konuyu benim tarafımdan bir daha cevap verilmeyecek şekilde sonlandırmak istiyorum. hiçbir şey için zo-run-da de-ği-liz.

eşcinsellerin seks dışında muhabbet edememesi

sevgiliyi başkası ile yakalamak

bütün sadık ponçiklerde buraya gelmiş. kimse kendi hayallerini dayatmamış, ilgi arsızlığı yapmamış veya neden diye sormadan yapıştırmış geçmiş. neyse sadık olanlar hakan muhafızın size ihtiyaci var.

eşcinsel arkadaş bulma sorunsalı

arkadaş kavramını eşcinsel olanlar ve olmayanlar olarak ikiye ayıran herkes için sorunsal olarak kalacak durum.

telefonunuza gelen son mesaj

ulan biliyosun sen bu işi hacı abi