edmond kirsch

Durum: 59 - 9 - 5 - 0 - 30.07.2021 21:25

Puan: 1842 - Sözlük Kezbanı

4 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

-_-
  • /
  • 3

yorganın içine osurup derin derin koklamak

ayı sözlük'teki kısır döngülü başlıklar

bir yazar başka bir yazarla şakalaşır sonra laf sokuşurlar sonunda her zaman türk kürt meselesine bir şekilde konuyu getirip bazı yazarların ucurulması ile sonuçlanan başlıklar.

gamlı_baykuş'un sözlüğü karıştırmaya çalışması

her 3 ayda bir aynı terane.

üstteki yazar

acaba şimdi kimin hakkında başlık açacak düşündüren yazar. *

ayı sözlük yazarlarının hayat fonunda çalan şarkılar

keşke

keşke gerçekten tüm renkler burada olsa.

çaycımızın kupamı kırması

hazır özdemir uçurulmuşken sallamak serbest di mi? (bkz:başlık sıçmak)

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

yazarları derinden etkileyen şarkılar

dreamer

keşke gelse de tekrar yazsa.

sözlük yazarlarının alerjileri

palyaço

sözlükteki birkaç yazarın tam birkaçının da part time olarak icra ettiği meslek. *

euphoride

negativecreep

sevgiliyle falan olacak iş değil. gerçekten bu yazarı olduğu gibi sevecek bir sosyal çevreye ihtiyacı var.

gelen kuryeye kapıyı üstsüz açmak

(bkz:#435911) senin de böyle uzun uzun saçmalayacağını bildiğim için 5. dakikasında kaldırmıştım ama geç kalmışım meğerse başlığın başında biri benimle ilgilensin diye bekliyormuşsun.

ayrıca ilgi arsızı arkadaşımızın alıntı yapmak istediği ve kaldırdığım yazım da yine arkadaşın ilgi açlığına ve birilerinin kendisini ciddiye alması için çırpındığını anlatan bir paylaşımdı. ki sen eşcinselliğini sosyal hayatından ayırmak zo-run-da olduğun için böyle şeyleri mazur görmek lazım.

eski sevgilinin hediyesini kullanmak

bir zamanlar çok sevmemiş gibi davrandığınız sürece size hayat boyu sıkıntı yaratacak durum. yaşadığınız güzel şeylere saygı duymak gerekir.

telefonunuza gelen son mesaj

sözlükte son girdiğin entry ye eksi atan yavşak kim?

telefonunuza gelen son mesaj

ulan biliyosun sen bu işi hacı abi

sakalları kesince 10 yaş gençleşmek

bi bende ters işliyor herhalde. sakalsız ve gömlekle şirket yöneticisine dönüşüyor 40 lı yaşlara paralel geçiş yapıyorum.

sözlükte sosyolojik deney yapmak

son zamanlarda daha çok denk gelir oldum. nasıl depresyona girilir, girilirse nasıl çıkılır hadi çıkıldı araya bir kaç itiraf sıkıştıralım. sözlükten sevdiğim bir arkadaş da şey demişti
(bkz: insanlar aç aç)
  • /
  • 3

ayı sözlük’ün gay ayılarla dolu olduğu gerçeği

pkk'nın orman yakması

https://www.instagram.com/p/CR6g5g4qdSd/...

işin bu kısmı sorgulanmasın diye orman yangınlarına uydurulan bahanelerde biri.
nedense pkk da tam bu uçaklar satılınca orman yakmaya karar verdi. öncesinde de hiç yaz sıcağında orman yangının olacak şey değil. pis teröristler bi bırakmıyorlar ki ülke gelişsin...

guild wars 2: end of dragons

gw2 nin 2022 de çıkacak son ek paketidir. ejderha hikayesine son verecek ve yeni bölge olan cantha dünyasına bizleri sokacak olan ek pakettir. detayları tam açıklanmasada yeni elite özellikler ve yeni ırk geleceği söylenmektedir. cantha dünyası ise çin kültürüne yakın özellikleri taşıyan mimari ve armor dizaynlarına sahip bir yerdir. son ejderhamız ile jade denizinde neler yaşayacağımızı göreceğiz artık.

ayı sözlük birinci tenis turnuvası

masa tenisi olursa rakip takımın vay haline...
öbür türlü kim koşturacak o kadar...

ilişki nasıl bitirilir

ben bitti demeden bitmez.

eşcinsel yaşamı bırakmak

olgun erkek genç erkek ilişkisi

hazinecinin saçma değerlerine göre hastalıklı olabilen ilişki. kriteri de kendisi koymuş. fark en fazla 8 yaş olmalıymış. kusura bakma hasta olan senin zihniyetin. iki yetişkin insanın cinsel ve sosyal ilişkilerine hakaret etme hakkını nereden buluyorsun.

kim kimden para alıyor, kim kimi besliyor sana ne amk. 18'ini geçtikten sonra isterse 60 yaşında birisi ile de olabilir birisi ve bu hastalıklı değildir. iki yetişkin insanın karşılıklı bedensel menfaatlerinin buluşmasıdır.

hem sen yaşıtın ile olurken baban ve annenle olan çatışmaların ilişkiye yansımadığını falan mı düşünüyorsun? her ilişkide, erken dönem kurulan ilişki paterninin yansıması bulunur. az veya çok. götüm.

ayı sözlük yazarlarının hayat fonunda çalan şarkılar

ayı sözlük itiraf


ceza’nın bu holocaust şarkısını ezbere biliyorum.
yerli plaka şarkısını da çok sevmiş olacağım ki ilk mail adresimin içinde yer alıyordu. ne kafaysa baya da kullandım o mail adresini.

allahtan etrafımda kimse cesaret vermedi de yetenek sizsiniz’e falan çıkartıp söyletmediler.

teşekkürler canım düşük özgüvenim.

ayı sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

lan şunu yapıyorsanız bari profil fotonuz olsun ya. hornette fotoğrafsız profille mesaj atanlardan ne farkınız var şu an?

boy kilo yaş falan yazıyorlar onun yerine sjsjjskd nihat doğan da o boy ve kiloda abi. uyar mı?

Toplam entry sayısı: 59

eşcinsellik

eşcinsellik evet... eşcinsel olarak doğduğumuz andan itibaren hayatımızın en güzel yıllarını çoğu zaman yalnız geçiriyoruz. sosyal çevremiz ve aile yapımızın izin verdiği kadar eşcinsel olabiliyoruz. hislerimiz bastırılıyor. hatta cüretkâr çevreler hasta olduğumuzu ima ediyor bize. ki gerçekten hasta olduğumu düşünmeye başladığım dönemlerde otizm aklıma geliyordu. yani bu şekilde doğduysam ve herhangi bir kalıcı tedavisi yoksa neden bize de iyi davranılmıyor diye düşünürdüm? eğer hastaysam neden bana da iyi davranılmıyor? ve zaman içerisinde birçok insanla tanıştım farklı hayat hikayeleri anlayışlı aileler, olayı namus meselesine çevirenler... hatta ve hatta eşcinsel olmasına rağmen hislerimizi ötekileştiren, durumumu sadece yatak odası muhabbetinden daha ileriye götüremeyen insanlar ilede tanıştım. bir eşcinsel olarak bende baskı ile büyüdüm ve hetero olarak yaşadım yıllarca yada bunun taklidini yapmak zorunda kaldım. bunun bana ileride bir sürü eksi getireceğini düşünerek daha çok kendimi geliştirmeye çalıştım çünkü eşcinselleniz insanllar cahilliğini size nefret ve öfke olarak çeviriyordu. ben gerke yabancı dil gerek genel kültür olarak o kadar iyi olmalıydımki mesleki veya sosyal hayatımda kimsenin altında kalmamalıydım. burada daha çocukluktan kafama yerleşen düşünceler yıllar içerisinde beni acımasız bir insan yaptığı kanısına vardım. evet ben bir yerlere gelmiştim, iyi kazanıyordum konserler, tiyatro modern sanat, bilgisayar oyunlarına kadar... herşeyi öğrendim her konuda kendi fikrime sahiptim ama dediğim gibi benim gibi olan insanları önemsememeye onların duygularını hiçe saymaya başlamıştım. "eşcinsellik" olarak adlandıran ve doğduğumdan beri içimde yaşayan hem cinsimin kollarında bulduğum huzur sapkınlık olarak adlandırıldı ve ben bunu bencilce berbataraf etmeye çalışmıştım. bugün bu eşcinsellik konusunun aklıma gelme sebebi hayatımda artık büyük değişikliklere imza atıyor olmam. üniversite yıllarımdaki gibi yaşamıyor ve insanlığa karşı bir sorumluluk hissediyor olmam.

yakın zamanda askere gitmeye karar verdim. ben eşcinselim diye ortalıkta gezinmesem de sorana söyleyen cinsten biriyim. aile hedimime bunu paylaştığımda beni tabiki psikiyatriye yönlendirdiler. hikaye gerçekten çok uzun ama kısaca şundan bahsetmek isterimki hetero görünüşüm ve cocukken hiçbir şekilde etek giymek veya makyaj yapma isteklerim bulunmadığı için eşcinsel kategorisine giremeyeceğimi öğrenmiş bulunmaktayım. aslında hiçbir zaman vatani görevimden kaçma isteiğim olmamıştı fakat bu yapılan saçma sapan tespitler beni yıkamasada benimle aynı şeyleri yaşayan birçok eşcinsele zarar verebileceğini zaten hayatının en güzel dönemlerinin çoğunda yalnız olduğu için intahara sürüklenen birçok gence zarar verebileceğini düşünmeye başladım.

değerli yazar arkadaşlarım, aramızda eşcinseller, heterosekküller ve transeksüel arkadaşlarımızda bulunmakta en azından öyle varsayıyorum. döndükten sonra artık daha somut adımlar atmak istiyorum. bugün hepinizinde bildiği gibi bir app i açtığınızda 16-17-18 yaşıdna arkadaşlarımızın normal bir date i nasıl gerçekleştireceğini bilemediği gibi veya bir sokakta bir cafede kimseyle oturup konuşamadığı için kendi geliştirdiğimiz yanlışlarıda onlara aktarıyoruz ve sadece sonuç olarak mutsuzluk üretiyoruz. insanlar demek öyleymiş diyip birbirlerinin kalplerini kırmaya devam ediyorlar.

evet eşcinselliğin ülkemizde tam olarak bu şekilde korkunç bir yere gittiğini düşlünüyorum. gün gelirde herşey yasalar ile korunan hale gelse bile evliliklerimiz bu güzel ülkemizin toplarında resmi hale gelse bile birbirimize karşı nefret ve güvensizlik tophumları ekiyoruz sürekli.sonuç olarak böyle doğduk ve eşcinsel olarak devam edeceksek ki ben kendimde artık herhangi bir sorun göremiyorum, daha duyarlı tanımlamalar yapmamız gerektiğine inanıyorum. geçmişte yapılan hataları acımasızca eleştirme yerine. (bkz:evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi) gibi daha yapıcı olmamız gerekiyor veya gidin "adam gibi" askerliğinizi yapın şeklinde yorumlarda bulunurken kişinin orada az uyuyacağı veya fiziksel olarak zorlanacağından çok aşağılanma ve hor görülme korkuları yaşayabileceğini varsayarak yorum yapın.

eşcinselliğin şuan ülkemizde çok yanlış tanımlara sahip olduğunu ve bunu düzeltmek adına yapıcı yorumlarla yorulmadan ilerleyebileceğimizi düşünüyorum.

eurovision 2021

sorbe

şerbet bazlı çeşitli meyveler ile kıvam verilen dondurma kıvamlı tatlı.

recaptcha

60 ıq insanların geçemediği basit güvenlik önlemi.

resident evil village

eşcinsellik

eşcinsellik evet... eşcinsel olarak doğduğumuz andan itibaren hayatımızın en güzel yıllarını çoğu zaman yalnız geçiriyoruz. sosyal çevremiz ve aile yapımızın izin verdiği kadar eşcinsel olabiliyoruz. hislerimiz bastırılıyor. hatta cüretkâr çevreler hasta olduğumuzu ima ediyor bize. ki gerçekten hasta olduğumu düşünmeye başladığım dönemlerde otizm aklıma geliyordu. yani bu şekilde doğduysam ve herhangi bir kalıcı tedavisi yoksa neden bize de iyi davranılmıyor diye düşünürdüm? eğer hastaysam neden bana da iyi davranılmıyor? ve zaman içerisinde birçok insanla tanıştım farklı hayat hikayeleri anlayışlı aileler, olayı namus meselesine çevirenler... hatta ve hatta eşcinsel olmasına rağmen hislerimizi ötekileştiren, durumumu sadece yatak odası muhabbetinden daha ileriye götüremeyen insanlar ilede tanıştım. bir eşcinsel olarak bende baskı ile büyüdüm ve hetero olarak yaşadım yıllarca yada bunun taklidini yapmak zorunda kaldım. bunun bana ileride bir sürü eksi getireceğini düşünerek daha çok kendimi geliştirmeye çalıştım çünkü eşcinselleniz insanllar cahilliğini size nefret ve öfke olarak çeviriyordu. ben gerke yabancı dil gerek genel kültür olarak o kadar iyi olmalıydımki mesleki veya sosyal hayatımda kimsenin altında kalmamalıydım. burada daha çocukluktan kafama yerleşen düşünceler yıllar içerisinde beni acımasız bir insan yaptığı kanısına vardım. evet ben bir yerlere gelmiştim, iyi kazanıyordum konserler, tiyatro modern sanat, bilgisayar oyunlarına kadar... herşeyi öğrendim her konuda kendi fikrime sahiptim ama dediğim gibi benim gibi olan insanları önemsememeye onların duygularını hiçe saymaya başlamıştım. "eşcinsellik" olarak adlandıran ve doğduğumdan beri içimde yaşayan hem cinsimin kollarında bulduğum huzur sapkınlık olarak adlandırıldı ve ben bunu bencilce berbataraf etmeye çalışmıştım. bugün bu eşcinsellik konusunun aklıma gelme sebebi hayatımda artık büyük değişikliklere imza atıyor olmam. üniversite yıllarımdaki gibi yaşamıyor ve insanlığa karşı bir sorumluluk hissediyor olmam.

yakın zamanda askere gitmeye karar verdim. ben eşcinselim diye ortalıkta gezinmesem de sorana söyleyen cinsten biriyim. aile hedimime bunu paylaştığımda beni tabiki psikiyatriye yönlendirdiler. hikaye gerçekten çok uzun ama kısaca şundan bahsetmek isterimki hetero görünüşüm ve cocukken hiçbir şekilde etek giymek veya makyaj yapma isteklerim bulunmadığı için eşcinsel kategorisine giremeyeceğimi öğrenmiş bulunmaktayım. aslında hiçbir zaman vatani görevimden kaçma isteiğim olmamıştı fakat bu yapılan saçma sapan tespitler beni yıkamasada benimle aynı şeyleri yaşayan birçok eşcinsele zarar verebileceğini zaten hayatının en güzel dönemlerinin çoğunda yalnız olduğu için intahara sürüklenen birçok gence zarar verebileceğini düşünmeye başladım.

değerli yazar arkadaşlarım, aramızda eşcinseller, heterosekküller ve transeksüel arkadaşlarımızda bulunmakta en azından öyle varsayıyorum. döndükten sonra artık daha somut adımlar atmak istiyorum. bugün hepinizinde bildiği gibi bir app i açtığınızda 16-17-18 yaşıdna arkadaşlarımızın normal bir date i nasıl gerçekleştireceğini bilemediği gibi veya bir sokakta bir cafede kimseyle oturup konuşamadığı için kendi geliştirdiğimiz yanlışlarıda onlara aktarıyoruz ve sadece sonuç olarak mutsuzluk üretiyoruz. insanlar demek öyleymiş diyip birbirlerinin kalplerini kırmaya devam ediyorlar.

evet eşcinselliğin ülkemizde tam olarak bu şekilde korkunç bir yere gittiğini düşlünüyorum. gün gelirde herşey yasalar ile korunan hale gelse bile evliliklerimiz bu güzel ülkemizin toplarında resmi hale gelse bile birbirimize karşı nefret ve güvensizlik tophumları ekiyoruz sürekli.sonuç olarak böyle doğduk ve eşcinsel olarak devam edeceksek ki ben kendimde artık herhangi bir sorun göremiyorum, daha duyarlı tanımlamalar yapmamız gerektiğine inanıyorum. geçmişte yapılan hataları acımasızca eleştirme yerine. (bkz:evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi) gibi daha yapıcı olmamız gerekiyor veya gidin "adam gibi" askerliğinizi yapın şeklinde yorumlarda bulunurken kişinin orada az uyuyacağı veya fiziksel olarak zorlanacağından çok aşağılanma ve hor görülme korkuları yaşayabileceğini varsayarak yorum yapın.

eşcinselliğin şuan ülkemizde çok yanlış tanımlara sahip olduğunu ve bunu düzeltmek adına yapıcı yorumlarla yorulmadan ilerleyebileceğimizi düşünüyorum.

eurovision 2021

sorbe

şerbet bazlı çeşitli meyveler ile kıvam verilen dondurma kıvamlı tatlı.

edmond kirsch

dan brown'un origin/başlangıç adlı kitabından bir karakter. fütürist, dahi ve kaliteli bir sanat tüketicisi.

(bkz:aynı benim gençliğim)

sözlükte sosyolojik deney yapmak

son zamanlarda daha çok denk gelir oldum. nasıl depresyona girilir, girilirse nasıl çıkılır hadi çıkıldı araya bir kaç itiraf sıkıştıralım. sözlükten sevdiğim bir arkadaş da şey demişti
(bkz: insanlar aç aç)

eşcinsel arkadaş bulma sorunsalı

(bkz:#435604) burada da olduğu gibi,

arkadaş oluyorum ama acaba homofobik biri mi? sorunun cevabı zaten seninde bildiğin üzere homofobik olan hetero "arkadaşların" ile gerçekten "arkadaş" olamayı becebiliyorsan asıl mutluluk sana ait hayatın sırrını çözmüş olabilirsin.

"sakın bana aşık olma!" veya "benden hoşlandın mı lan hiç?" diye bir cevap almak istemiyorum. ve evet benim arkadaşlarım bana bu şekilde tabiki takılıyorlar çünkü bende onlara defalarca 250gr için yapmacağın şey kalmadı diyebiliyorum. arkadaşız çünkü.

ayrıca hollanda da yaşamıyor olmamız veya kısmen bir azınlık olmamız bu şekilde zırlayıp aman bizimde kaderimiz bu demek olmamalı. bok çukuru olan horneti de bu zihniyet bu hale getiriyor. siz sana slm yazana slm aryş ne diyene aryş ne diye cevap verip bunu benimsediğin sürece üzgünüm ama (bkz:neden yalnızsınız) (bkz:ayı sözlük yazarlarının depresyondan kurtulma taktikleri)ve (bkz:sözlük yazarlarının depresyon nedenleri) gibi başlıkların altına birşeyler yazıp durmaya devam edebilirsiniz. gerçekten sayfalarca uzayacak bir konuyu benim tarafımdan bir daha cevap verilmeyecek şekilde sonlandırmak istiyorum. hiçbir şey için zo-run-da de-ği-liz.

sevgiliyi başkası ile yakalamak

bütün sadık ponçiklerde buraya gelmiş. kimse kendi hayallerini dayatmamış, ilgi arsızlığı yapmamış veya neden diye sormadan yapıştırmış geçmiş. neyse sadık olanlar hakan muhafızın size ihtiyaci var.

eşcinsel arkadaş bulma sorunsalı

arkadaş kavramını eşcinsel olanlar ve olmayanlar olarak ikiye ayıran herkes için sorunsal olarak kalacak durum.

telefonunuza gelen son mesaj

ulan biliyosun sen bu işi hacı abi

euphoride