edmond kirsch

Durum: 62 - 0 - 0 - 0 - 02.02.2019 02:27

Puan: 988 - Sözlük Kezbanı

1 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

- Henüz bio girmeye vakti olmamış.
  • /
  • 4

aktifim ben gay değilim

beni evinin kadını yap diyen kaynakçı abi aklıma geldi. neyse. herkes mutlu olduğu gibi yaşasın.

overwatch

lise döneminde açılmak

tehlikeli gördüğüm durum. sonuçta çocuksun etrafındakilerde. bilmeden fazla acımasız olabilirler. sonrası travmalar, takma adlar vs.

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

kredi kartı extresi ve sugardaddyler

alttaki yazara soracaklarım var

hırslı biriyim. kötü düşünceler kurabilecek hatta kurmuş fakat eyleme geçiremeyecek kadar vicdanlı biri olduğumu düşünüyorum.

her şey bitti dediğin bir an oldu mu? oldu ise nasıl toparlayıp şuan hala buradasın?

müslüm

yıllarca hor görülen bir değer, insanlar bir haber hayatlarının sonuna kadar yaşayacakken bir anda çok fazla ön planda olan yapım. ya hu aynı olay şuan (bkz:bohemian rhapsody) ye yapılıyor. queen ve freddie mercury den bir haber insanlar aynısını bu film içnide yapıyor. popüler kültürü sevsem de zaten değerli olan şeyleri böyle tekrar pişirip insanların önüne bu şekilde hype yaparak koymaları aşırı komik. neyse ikisi de hep iyiydi hep iyi kalacaklar. *

borderline kişilik bozukluğu

ben borderline ım şekerim bana bulaşmayın. hastalığım bile cool diyen insanlar gördüm. neyse dualarım sizlerle değil tabiki.

eşcinsellerin sürekli seks düşünmediğini iddia eden eşcinsel

(bkz:eşcinsellerin sürekli seks düşünmediğini iddia eden eşcinsel) türü sanırım bütün erkekler aynıdır. hatta bütün eşcinseller aynıdır düşüncesinden çıkamayan eşcinselle kankadır.

hornet'i trollemek

gönlüce eğlen yarında seninle * geçerler o zamanda sen söversin.

kanka olmak istenen ünlüler

lezbiyen pornosu izleyemeyen gay

yani discovery chanel etkisi yaratır. bir kalkış iniş yok. bide bilgimde yok. gayler fazla rahat lezbiyenler yok gibi bişey.

beni taşıyabilmeli

taşımaları çok gördükte beraber tepe aşağı yuvarlanabildiğim bir kişi oldu. o da iyi ki oldu.

sezen aksu aleyhine konuşanlara verilen ilk tepki

konu muziğiyse laf yokta banane sezenden ya kimin eli kimin neresinde belli değil.

yazarların şu an ihtiyacı olan şeyler

sevgilimin kıskanmayacağı bir gay arkadaş. makara muhabbet falan fıstık

veda etmek zorunda kalmak

veda etmek zorunda kalmak, yani için için biri beni durdursun diye haykırmak sanırım. birilerinin gitme demesini duymaya çalışmak. yoksa amaaaan kimse hiçbir şey yapmak zorunda değil sonuçlarına katlandığı sürece

ilişkisi yakın zamanda sonlanmış kişiyle flört etme

yani bana denk gelmedi ama ben başkalarına denk gelmiştim o dönemler. imkansız yani. lanet gelsin hepsi benim gibiyse. yükleme app iletişime geçme arkadaşım kimseyle.

en sevdiğin şarkının radyoda çalması

alttaki yazara soracaklarım var

bir zamanlar sevdiysen tekrar sevebilirsin. zordur yani söylemesi sevmek yetmez beraber olmak için. tekrar seviyorum dersen tekrar canın yanan diye korkarsın yani evet dediğim gibi çok zor olabilir onu söylemek.

sevdiğin insana evlenme teklif edecek olsan nasıl ederdin?

ayı sözlük yazarları tekrar dünyaya gelse eşcinsel olmak istermiydi

kişiden kaynaklı. gözleri gülen adam. 1 milyon kere daha gelsem sana aşık olmak için yine eşcinsel olmak isterdim.

kalp mi önemli yoksa beyin mi

beynimiz ile karar veririz fakat kalbimiz attığı sürece hayattayiz, temiz bir kalp karşılık beklemeden verir kararları aciyida o çeker sonra zamanla iyileştirir kendini. kalp iyidir ya hayattır, bazense hayat verir kalbinize güvenin.
  • /
  • 4

seks yaptıktan sonra pişman olmak

patnerlerimin benimle seks yaptıktan sonra düştüğü durumdur. *

ayı sözlük erotik erkek fotoğrafları kampanyası

şişkolara benden bir artı bir favori garantisi, ilk fotoğrafa özel nickaltı yorum, beşinci günün şafağına kadar günaydın mesajı, paylaşımı takip eden ilk cumaya özel hayırlı cumalar mesajı.

league of legends

9. sezonu baslayali bir hafta falan olmustur sampiyonlara cikan kostumler ve yapilan etkinlikler sayesinde oyunculari tutmayi basariyor sahsen ...

league of legends

kanser eden oyun şeysi.
sakin bir insanımdır, klavyeden kimseye küfür etmem, toxiclemem ama takımına öyle birisi geldi ki kanser etti onun yüzünden ban yedim.
ya adam feedliyor sonra 2 3 kill alıyor sonra feedliyor, üstüne gelip crep, xp çalıyor, totemlerin yerini söylüyor 6 yıllık oyuncuyum böylesi ilk defa geldi. o geldi beni banladılar kafası yeni geliyor.
napcam ben sözlük?

yok silmek gerekir baştan

öyle silmek gerekir baştan, hiç bir şey olmamış gibi, her şeyi silmek gerekir, yoksa nemalananlar var, bunu önlemek mahiyetinde, eğer ki silersek her şeyi sıfırlarsak, gerçek anlamda sıfırladığımızda, belki de daha güzel ve daha düzenli bir yaşam olur, belkide hayal görüyorum, ama en azından çabalıyorum..

eşcinsellik metropolde yaşanır

metropollerde kim kime dum duma bir hayat yaşandığından ve elinizdeki seçenek bolluğundan dolayı doğru dürüst ilişki bulmak, yürütmek, sadık kalmak gibi durumlar çok zor olabilir. görece çok küçük ve baskıcı yerlerde ise zaten birini bulmak zor olduğundan, bulduğunla yetinmek ve iyi geçinmeye çalışmak, birbirine kol kanat germek, ilişkilerin daha sıkı olması durumları da yaşanabilir. görevi nedeniyle türkiye'nin en doğu ucunda, iran sınırında yaşayan bir arkadaşım, orada çok güzel bir eşcinsel ortam yaratmıştı kendine, hayret ediyordum.

bence eşcinsellik, sizin eşcinsel kimliğinizi, yanınızdaki sevgilinizi dürüst şekilde kabul edebilecek insanların olduğu yerde en güzel yaşanır. metropollerde de kendi kafasının veya yakın çevresinin mentalitesinin içinde hapsolmuş nice eşcinsel insanlar var bu ülkede.

eşcinsellik metropolde yaşanır

hayatımın ilk 30 senesini istanbulda yaşadım. 30 yıldan sonra ilk kez istanbul dışında yaşamak ve çalışmak için bulunuyorum. van gibi doğunun en uç noktasında, istanbulda tanıdığım eşcinsellerden kat be kat kaliteli (bu eğitimle alakalı değil) eşcinselleri burada tanıdım. o nedenle eşcinselliğin metropolde yaşandığına inanmıyorum.

yaşadığım yerin nüfusu 500binlerde.

eşcinsellerin sürekli seks düşünmediğini iddia eden eşcinsel

kimse kimsenin kalıplarına uymak zorunda değil. bir birey sürekli seks düşünebilirken, diğeri düşünmeyebilir. düşünce özgürlüğü zaten bu nedenle var. sorun daha çok, bir insan sürekli seks düşünmediğini söylediği zaman ona inanılmaması ya da seks düşündüğünü söylediği vakit yargılanması nedenlerine dayanıyor. bu durum rahatsız edici/zarar verici bir boyutta olmadığı sürece, insanların düşünceleri hatta konumuz dahilinde hisleri, sırf başka insanların ön yargıları ya da dar bakış açıları nedeniyle kısıtlanmamalı.
dolayısıyla evet sürekli seks düşünmeyen eşcinseller var. eğer bu sizin için problemse de, sorunu kendinizde aramanız gerekir.

neden en popüler yazar sen değilsin

söyleyeyim sana; sözlük beni konuşsun diye değil, ben konuşabilmek için sözlükte varım.

sevgilinizin sizinle cinsellik için mi birlikte olduğunu anlama rehberi

ya ne için birlikte olacak mk emzirmek için mi?

Toplam entry sayısı: 62

eşcinsellik

eşcinsellik evet... eşcinsel olarak doğduğumuz andan itibaren hayatımızın en güzel yıllarını çoğu zaman yalnız geçiriyoruz. sosyal çevremiz ve aile yapımızın izin verdiği kadar eşcinsel olabiliyoruz. hislerimiz bastırılıyor. hatta cüretkâr çevreler hasta olduğumuzu ima ediyor bize. ki gerçekten hasta olduğumu düşünmeye başladığım dönemlerde otizm aklıma geliyordu. yani bu şekilde doğduysam ve herhangi bir kalıcı tedavisi yoksa neden bize de iyi davranılmıyor diye düşünürdüm? eğer hastaysam neden bana da iyi davranılmıyor? ve zaman içerisinde birçok insanla tanıştım farklı hayat hikayeleri anlayışlı aileler, olayı namus meselesine çevirenler... hatta ve hatta eşcinsel olmasına rağmen hislerimizi ötekileştiren, durumumu sadece yatak odası muhabbetinden daha ileriye götüremeyen insanlar ilede tanıştım. bir eşcinsel olarak bende baskı ile büyüdüm ve hetero olarak yaşadım yıllarca yada bunun taklidini yapmak zorunda kaldım. bunun bana ileride bir sürü eksi getireceğini düşünerek daha çok kendimi geliştirmeye çalıştım çünkü eşcinselleniz insanllar cahilliğini size nefret ve öfke olarak çeviriyordu. ben gerke yabancı dil gerek genel kültür olarak o kadar iyi olmalıydımki mesleki veya sosyal hayatımda kimsenin altında kalmamalıydım. burada daha çocukluktan kafama yerleşen düşünceler yıllar içerisinde beni acımasız bir insan yaptığı kanısına vardım. evet ben bir yerlere gelmiştim, iyi kazanıyordum konserler, tiyatro modern sanat, bilgisayar oyunlarına kadar... herşeyi öğrendim her konuda kendi fikrime sahiptim ama dediğim gibi benim gibi olan insanları önemsememeye onların duygularını hiçe saymaya başlamıştım. "eşcinsellik" olarak adlandıran ve doğduğumdan beri içimde yaşayan hem cinsimin kollarında bulduğum huzur sapkınlık olarak adlandırıldı ve ben bunu bencilce berbataraf etmeye çalışmıştım. bugün bu eşcinsellik konusunun aklıma gelme sebebi hayatımda artık büyük değişikliklere imza atıyor olmam. üniversite yıllarımdaki gibi yaşamıyor ve insanlığa karşı bir sorumluluk hissediyor olmam.

yakın zamanda askere gitmeye karar verdim. ben eşcinselim diye ortalıkta gezinmesem de sorana söyleyen cinsten biriyim. aile hedimime bunu paylaştığımda beni tabiki psikiyatriye yönlendirdiler. hikaye gerçekten çok uzun ama kısaca şundan bahsetmek isterimki hetero görünüşüm ve cocukken hiçbir şekilde etek giymek veya makyaj yapma isteklerim bulunmadığı için eşcinsel kategorisine giremeyeceğimi öğrenmiş bulunmaktayım. aslında hiçbir zaman vatani görevimden kaçma isteiğim olmamıştı fakat bu yapılan saçma sapan tespitler beni yıkamasada benimle aynı şeyleri yaşayan birçok eşcinsele zarar verebileceğini zaten hayatının en güzel dönemlerinin çoğunda yalnız olduğu için intahara sürüklenen birçok gence zarar verebileceğini düşünmeye başladım.

değerli yazar arkadaşlarım, aramızda eşcinseller, heterosekküller ve transeksüel arkadaşlarımızda bulunmakta en azından öyle varsayıyorum. döndükten sonra artık daha somut adımlar atmak istiyorum. bugün hepinizinde bildiği gibi bir app i açtığınızda 16-17-18 yaşıdna arkadaşlarımızın normal bir date i nasıl gerçekleştireceğini bilemediği gibi veya bir sokakta bir cafede kimseyle oturup konuşamadığı için kendi geliştirdiğimiz yanlışlarıda onlara aktarıyoruz ve sadece sonuç olarak mutsuzluk üretiyoruz. insanlar demek öyleymiş diyip birbirlerinin kalplerini kırmaya devam ediyorlar.

evet eşcinselliğin ülkemizde tam olarak bu şekilde korkunç bir yere gittiğini düşlünüyorum. gün gelirde herşey yasalar ile korunan hale gelse bile evliliklerimiz bu güzel ülkemizin toplarında resmi hale gelse bile birbirimize karşı nefret ve güvensizlik tophumları ekiyoruz sürekli.sonuç olarak böyle doğduk ve eşcinsel olarak devam edeceksek ki ben kendimde artık herhangi bir sorun göremiyorum, daha duyarlı tanımlamalar yapmamız gerektiğine inanıyorum. geçmişte yapılan hataları acımasızca eleştirme yerine. (bkz:evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi) gibi daha yapıcı olmamız gerekiyor veya gidin "adam gibi" askerliğinizi yapın şeklinde yorumlarda bulunurken kişinin orada az uyuyacağı veya fiziksel olarak zorlanacağından çok aşağılanma ve hor görülme korkuları yaşayabileceğini varsayarak yorum yapın.

eşcinselliğin şuan ülkemizde çok yanlış tanımlara sahip olduğunu ve bunu düzeltmek adına yapıcı yorumlarla yorulmadan ilerleyebileceğimizi düşünüyorum.

evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi

düşünün 60lı yaşlarınızdasınız. 20li yaşlarda toplum baskısı ile evlenmişsiniz cocuklarınız var sorumluluklarınız... ve bir yanda da hisleriniz insanı ihtiyaçlarınız var. evlisiniz ama sevildiğinizi hissetmiyorsunuz. cocuklarınız var evlat gibi seviyorsunuz gözünüzü kırpmadan canınızı verirsiniz ama bir aşk değildir. partnerinizin göğsünüzde uyumasına izin vermek gibi bir sevgi değildir bu. yani haksızlık mı değil mi bunu eğer siz yaşamıyorsunuz buna şerefsizlik ve aldatma gibi yakıştırmalar yapamazsınız.

ap'lerin asıl amacı

ikilem yaratmaktır. başlarda ben ikisinede uyarım derler. sonra bir bakmışsın aktifim diye kasılan herif her gece dayıyor sana.

tanrı erkekte delik yarattıysa eşcinsellik normal demektir

delik? kulak burun boğazcıların işi cidden zor bu düşünce tarzıyla

lise döneminde açılmak

tehlikeli gördüğüm durum. sonuçta çocuksun etrafındakilerde. bilmeden fazla acımasız olabilirler. sonrası travmalar, takma adlar vs.

eşcinsellik

eşcinsellik evet... eşcinsel olarak doğduğumuz andan itibaren hayatımızın en güzel yıllarını çoğu zaman yalnız geçiriyoruz. sosyal çevremiz ve aile yapımızın izin verdiği kadar eşcinsel olabiliyoruz. hislerimiz bastırılıyor. hatta cüretkâr çevreler hasta olduğumuzu ima ediyor bize. ki gerçekten hasta olduğumu düşünmeye başladığım dönemlerde otizm aklıma geliyordu. yani bu şekilde doğduysam ve herhangi bir kalıcı tedavisi yoksa neden bize de iyi davranılmıyor diye düşünürdüm? eğer hastaysam neden bana da iyi davranılmıyor? ve zaman içerisinde birçok insanla tanıştım farklı hayat hikayeleri anlayışlı aileler, olayı namus meselesine çevirenler... hatta ve hatta eşcinsel olmasına rağmen hislerimizi ötekileştiren, durumumu sadece yatak odası muhabbetinden daha ileriye götüremeyen insanlar ilede tanıştım. bir eşcinsel olarak bende baskı ile büyüdüm ve hetero olarak yaşadım yıllarca yada bunun taklidini yapmak zorunda kaldım. bunun bana ileride bir sürü eksi getireceğini düşünerek daha çok kendimi geliştirmeye çalıştım çünkü eşcinselleniz insanllar cahilliğini size nefret ve öfke olarak çeviriyordu. ben gerke yabancı dil gerek genel kültür olarak o kadar iyi olmalıydımki mesleki veya sosyal hayatımda kimsenin altında kalmamalıydım. burada daha çocukluktan kafama yerleşen düşünceler yıllar içerisinde beni acımasız bir insan yaptığı kanısına vardım. evet ben bir yerlere gelmiştim, iyi kazanıyordum konserler, tiyatro modern sanat, bilgisayar oyunlarına kadar... herşeyi öğrendim her konuda kendi fikrime sahiptim ama dediğim gibi benim gibi olan insanları önemsememeye onların duygularını hiçe saymaya başlamıştım. "eşcinsellik" olarak adlandıran ve doğduğumdan beri içimde yaşayan hem cinsimin kollarında bulduğum huzur sapkınlık olarak adlandırıldı ve ben bunu bencilce berbataraf etmeye çalışmıştım. bugün bu eşcinsellik konusunun aklıma gelme sebebi hayatımda artık büyük değişikliklere imza atıyor olmam. üniversite yıllarımdaki gibi yaşamıyor ve insanlığa karşı bir sorumluluk hissediyor olmam.

yakın zamanda askere gitmeye karar verdim. ben eşcinselim diye ortalıkta gezinmesem de sorana söyleyen cinsten biriyim. aile hedimime bunu paylaştığımda beni tabiki psikiyatriye yönlendirdiler. hikaye gerçekten çok uzun ama kısaca şundan bahsetmek isterimki hetero görünüşüm ve cocukken hiçbir şekilde etek giymek veya makyaj yapma isteklerim bulunmadığı için eşcinsel kategorisine giremeyeceğimi öğrenmiş bulunmaktayım. aslında hiçbir zaman vatani görevimden kaçma isteiğim olmamıştı fakat bu yapılan saçma sapan tespitler beni yıkamasada benimle aynı şeyleri yaşayan birçok eşcinsele zarar verebileceğini zaten hayatının en güzel dönemlerinin çoğunda yalnız olduğu için intahara sürüklenen birçok gence zarar verebileceğini düşünmeye başladım.

değerli yazar arkadaşlarım, aramızda eşcinseller, heterosekküller ve transeksüel arkadaşlarımızda bulunmakta en azından öyle varsayıyorum. döndükten sonra artık daha somut adımlar atmak istiyorum. bugün hepinizinde bildiği gibi bir app i açtığınızda 16-17-18 yaşıdna arkadaşlarımızın normal bir date i nasıl gerçekleştireceğini bilemediği gibi veya bir sokakta bir cafede kimseyle oturup konuşamadığı için kendi geliştirdiğimiz yanlışlarıda onlara aktarıyoruz ve sadece sonuç olarak mutsuzluk üretiyoruz. insanlar demek öyleymiş diyip birbirlerinin kalplerini kırmaya devam ediyorlar.

evet eşcinselliğin ülkemizde tam olarak bu şekilde korkunç bir yere gittiğini düşlünüyorum. gün gelirde herşey yasalar ile korunan hale gelse bile evliliklerimiz bu güzel ülkemizin toplarında resmi hale gelse bile birbirimize karşı nefret ve güvensizlik tophumları ekiyoruz sürekli.sonuç olarak böyle doğduk ve eşcinsel olarak devam edeceksek ki ben kendimde artık herhangi bir sorun göremiyorum, daha duyarlı tanımlamalar yapmamız gerektiğine inanıyorum. geçmişte yapılan hataları acımasızca eleştirme yerine. (bkz:evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi) gibi daha yapıcı olmamız gerekiyor veya gidin "adam gibi" askerliğinizi yapın şeklinde yorumlarda bulunurken kişinin orada az uyuyacağı veya fiziksel olarak zorlanacağından çok aşağılanma ve hor görülme korkuları yaşayabileceğini varsayarak yorum yapın.

eşcinselliğin şuan ülkemizde çok yanlış tanımlara sahip olduğunu ve bunu düzeltmek adına yapıcı yorumlarla yorulmadan ilerleyebileceğimizi düşünüyorum.

evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi

düşünün 60lı yaşlarınızdasınız. 20li yaşlarda toplum baskısı ile evlenmişsiniz cocuklarınız var sorumluluklarınız... ve bir yanda da hisleriniz insanı ihtiyaçlarınız var. evlisiniz ama sevildiğinizi hissetmiyorsunuz. cocuklarınız var evlat gibi seviyorsunuz gözünüzü kırpmadan canınızı verirsiniz ama bir aşk değildir. partnerinizin göğsünüzde uyumasına izin vermek gibi bir sevgi değildir bu. yani haksızlık mı değil mi bunu eğer siz yaşamıyorsunuz buna şerefsizlik ve aldatma gibi yakıştırmalar yapamazsınız.

ap'lerin asıl amacı

ikilem yaratmaktır. başlarda ben ikisinede uyarım derler. sonra bir bakmışsın aktifim diye kasılan herif her gece dayıyor sana.

edmond kirsch

dan brown'un origin/başlangıç adlı kitabından bir karakter. fütürist, dahi ve kaliteli bir sanat tüketicisi.

(bkz:aynı benim gençliğim)

sözlük yazarlarının depresyon nedenleri

evli erkeğin evli erkekle eşcinsel ilişkisi

düşünün 60lı yaşlarınızdasınız. 20li yaşlarda toplum baskısı ile evlenmişsiniz cocuklarınız var sorumluluklarınız... ve bir yanda da hisleriniz insanı ihtiyaçlarınız var. evlisiniz ama sevildiğinizi hissetmiyorsunuz. cocuklarınız var evlat gibi seviyorsunuz gözünüzü kırpmadan canınızı verirsiniz ama bir aşk değildir. partnerinizin göğsünüzde uyumasına izin vermek gibi bir sevgi değildir bu. yani haksızlık mı değil mi bunu eğer siz yaşamıyorsunuz buna şerefsizlik ve aldatma gibi yakıştırmalar yapamazsınız.

anal seks yapmaktan hoşlanmadığı için dışlanan eşcinsel

illa olacak diye bir şart koymuyoruz elbette, ama illa olmayacak diye yaptığım sex i herhangi bir şekilde sınırlıyorsa dışlanır hatta afaroz bile edilebilir.

ap'lerin asıl amacı

ikilem yaratmaktır. başlarda ben ikisinede uyarım derler. sonra bir bakmışsın aktifim diye kasılan herif her gece dayıyor sana.

borderline kişilik bozukluğu

ben borderline ım şekerim bana bulaşmayın. hastalığım bile cool diyen insanlar gördüm. neyse dualarım sizlerle değil tabiki.

hiç sevgilisi olmamış ayı sözlük yazarları

çıkar ilişkilerini çıkartırsak evet hiç sevgilim olmamış sanırım.