oturup ciddi ciddi survivor izleyen insan

hiç bir zaman anlamayacağım insandır. izlemesin demiyorum tabi ki, bildiğin hiç bir samimiyeti olmayan ve geneli insanların sözde sosyal ilişkilerini gözler önüne seren para kazanmak amaçlı yapılan yarışma. ve bu yarışmacıları savunanlar var ya ne desem bilemedim.
bu prodüksiyonun da televizyon'da yayınlanan diğer prodüksiyonlar gibi para amaçlı yapıldığını ve seyircilerin tepkisiyle şekillendiğini bilen insandır. oyuncuların ingiliz aksanıyla konuşup yüzyıllar öncesinin kostümlerini giyerek yaptıkları entikaları izlemekle survivor daki entikaları izlemek bana göre aynıdır. sen nasıl game of thrones izleyip joffrey ye sinir olup entry giriyorsan bende survivor izleyip sahra ya sinir oluyorum onun hakkında entry giriyorum. tabiki de yapımların kalitesini kıyaslamıyorum ama sürekli yabancı dizi seyredip onun hakkında entry girmek zorunda mıyız? bunda anlaşılmayan gücünüze giden ne bende onu anlamıyorum. süper ligde de şike var. maç izleyip yorum da yapmayalım o zaman..hiç samimi değil.
beterin beteri var idi, biri bizi gözetliyor. (bkz: oturup ciddi ciddi biri bizi gözetliyor izleyen insan) hatta bunun 24 saat yayınlanan ayrı bir kanal gibimsi bir şeyi vardı. ** * *
survivor diğer ülkelerde seneden seneye reyting sayısı azalarak giden bir yarışmadır, türkiye'de nasıl olduysa her yıl reytingi arttırarak gittiler, bu da türkiye'de yaşayanlar halkın veya ki halkların ne kadar boş ve amaçsız olduğunu gösterir, izlediğiniz herhangi bir şey size bir özellik katsa bari.
insanlar ne isterlerse yaparlar ve başkalarının bunu yargılama hakkı yoktur. kime ne ne izlediği? sanki izlemeyenlerin kuantum mekaniği çalışıyorlarmış imajı da ayrı bir komiklik.kabul edin yozlaşmış bir çağdayız ve artık genel kabul edilir bir norm kalmadı...
izlemeyenleri, insanlar ne isterlerse yaparlar ve başkalarının bunu yargılama hakkı yoktur deyip yargılayanları da vardır. bir insan olarak ne istiyorsam onu yapıyorum işte asdfsf kısır döngüye soktum olayı sanırım. ha bu arada resmen ötekileştirildiğimi de düşünmüyor değilim hani. zaten asıl olay izlemesinler değil, eğlenmek için tabiki izlenir de ciddi ciddi izleminin ne anlamı var? sanki atom parçalıyor amk.
oturup ciddi ciddi survivor izleyen insanlardan biriyim , mutluyum. kesin bilgi yayalım.
7 yıldır ekseriyetle televizyon izlemiyorum ancak bu sene 102. yaşına basmış anneannemin tek zevki survivor izleyip mavililerle kırmızılılar arasında beğendiği insanları bana anlatmak, onun minnoş kalbi çıt etmesin diye senede 2-3 defa bile olsa oturup onunla ciddi ciddi izliyorum
eski ada hayatıyla harmanlanmış değişken oyun yapısıyla kafa dağıtmak için ara sıra izlenebilirdi .artık sadece parkur atış kombinasyonu ağırlıklı sürekli birbirini tekrar eden oyun yapısı ,aşırı derecede kavga kaos üzerinden reyting peşinde koşulması nedeniyle izlenilemez duruma gelmiş.