actual proof

Durum: 515 - 0 - 0 - 0 - 28.07.2016 16:52

Puan: 5846 - Sözlük Kezbanı

9 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

adım actual göbek adım proof. actual proof'tan girdiler okumuştunuz bir vakit. teşekkürler zeki müren.
  • /
  • 26

gözlerimin artık lazeri gelmiş gibi duruyor. fakat beleşçi ve ucuzcu biri olduğum için (ki bu konuda daha başarılı olamadım) merdiven altı bir göz doktoru arıyorum. mutlaka bulurum diye düşünüyorum. yakında buralara yazamazsam bilin ki kör oldum.

sarı fırtına

koşun kara kartallar, gelin beşiktaş'a gönül verenler; işte bir beşiktaş başlığı daha. metin tekin'in namı olan sarı fırtına şimdilerde ntv'lerde filan esiyor. gönlüm bir gün o efendiliğini, modern beynini beşiktaş'ta göstermesinden yana.

sikip bırakmak

her ne kadar olayda sex unsuru über seviyede olsa da aslında işin aslı farklıdır. becerilemeyen bir iş sonucu ya da bir çuval incirin berbat olması gibi durumlarda söylenen bir sözdür. söyleyenlerin mazisinde apartman önünde kadrolu olarak beklediği görülmüştür.

facebook dislike butonu

başta boku çıkacaktır. örneğin youtube'da olduğu gibi. daha sonra rayına girer ve postlar hak ettiğini alır.

kadir mısıroğlu

murat bardakçı kendisine fesli tanzimat soytarısı diyor. belli kesimin ilber ortaylı'sı gibi olmuş durumda. hastalıklı '2023'te lozan sona erecek' gibi düşüncelerin de çıkış noktası bu zat. inönü savaşları hiç yapılmadı, yedi düvelde neymiş, atatürk'e saygı duymam (tabi saygı duymayabilirsin, o da bir özgürlük) gibi fikir bile olamayacak nöron ziyanlarının da sahibi bu kişi. üstad diye anılıyor. kaçaksaray'a da hatırlarsanız davet edilmişti. nedense zatın huzurunda fesini çıkarmıştı. daha da fazla yazacağım da kendimi tutmalıyım; şeker var, tansiyon var, dalak var, böbrek var.

nşa

yanılıyorsam düzeltin; normal şartlar altında diye açılıyordu galiba. kimya ve türevi olan derslerde sıkça geçen bir tanımdı. hoca sorduğu sorunun kıçına ekletirdi bunu. anormal şartlar altında bile çözemezdim zaten soruyu; normalini nasıl çözeyim...

cinsel seks sırasında erken boşaldığı için özür dileyen acemi erkek seksiliği

oglak dışında cinsel seks de ne ulan denmeyip doldurulmaya devam edilen girdi. arkadaşlar sizin seks nasıl bir seks çok merak ediyorum.

tansiyon aleti

iki türlü oluyor birincisi manuel yani fısfıslı steteskoplu olan diğeri ise mutlaka braun markalı olan. gerçi braun'dan sonra envai çeşit marka girdi evlere tansiyon aleti olarak.
bana kalsa bu aletin zararı büyük. evdeki yaşlı zevat ilk alındığı zaman deli gibi sarılıyor bu aletlere. hastalık hastası filan da değiller bence bu arkadaşlar. nedense çok sevilen şarkıyı sömürene kadar dinlemek gibi bir şey bu yaptıkları. sonrasında ise bir köşeye atılıp kalıyor boynu bükük cihazlar.
unutmadan, kahvelerde tansiyon ölçen amcaları gören kaç kişi kaldık?

türk kızı yerde sürükleyip tekmeleyen pkk'lı

videonun kendi açımdan şu ışid'in insanlık dışı videolarından farkı yok. neden izledim sonuna kadar onu da anlamadım gitti. şunlar bunlar diye ayırmıyorum. lanet olsun. diğer bir gerçek ise yurtdışındaki vatandaşların her türlü duyguyu bizden daha yoğun yaşadığı gerçeği. öyle böyle bir yoğunluk değil ama bu yoğunluk. yazın tatilde göreceğiniz bir alamancıyla bunu tecrübe edebilirsiniz. başka bir türkiye'de yaşıyorlar sanki.

kuytu köşe

buluşma mekanı. sanki en masumu gibi duruyor.

tekin aral

oğuz aral'ın kardeşi, arap kadri'nin yaratıcısı rahmetli karikatürist. sanırım ölmeden önce hürriyet'te bir köşesi vardı. politi karikatür yapanların hatır sayılır yer alanlarındandı.

ayı sözlük yazarlarının sevdiği içkiler

güzel mezelerle rakı, sağlam bir çikolatayla viski ve iyi meyvelerle vodka... ulan bu gece bişi içsek denildiği zaman da bira. sıralama böyledir.

maya kokusu

sürekli ahlak dersi veren insan

din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni. haftada düzenli olarak veriyordu en son.

antalya

turizmin başkentidir bence. doğusuna değil de batısına doğru ilerlenmeli ve oralarda tatil yapılmalıdır. ruslar azalmış ya da artık tam pansiyon tatil köylerine hücum etmiştir. çarşı pazar hep mutsuzdu bu sene. eski 'çok da skimde' tipinde esnaflar pek kalmamış. size de bakmıyorlar, kendilerine de... ayrıca belediye başkanı (menderes türel) bir a-acayiptir. halihazırda muğla yolu üzerinde karayollarının yaptığı tüm tamir, kavşak vb. şeylere ben yapıyorum demekte, algı yaratmaya çalışmaktadır. kemer tarafına gidenlerin kemer belediye başkanı ile olan pankart atışmasını görmeleri bile bir turistik gezi sebebi olabilir. neyse halk yine de yiyor bu numaraları.

fransız erkeklerinin ekseriyetle çekici olması

ekseriyetle kelimesinden dolayı buralara geldim. fransız tanıdığım yok, gençlerini de bilmem, fakat rahmetli dedem 'ekseriyetle, ekseri' filan derdi. dedem yakışıklı biriydi, fransızları halen bilmiyorum.

kurban bayramı

eeyyy kurban bayramında danaya girenler, koça tek dalanlar! o parayı bir kredi kartı mağduruna, sokağında bulunan gariban bir aileye ya da eğitimle ilgili bir vakıfa filan bağışla da mideyi değil gönülleri ve beyinleri şenlendir.

ayı sözlük'ten sevgili yapacak yazarlara tavsiyeler

sevgili yapmayın. ulan sevgili yapılır mı hiç!

cizre belediye başkanı leyla imret'in görevden alınması

yabancı bir haber ajansına şöyle bir açıklama yapmıştır:

“bir söz vardır barış olacaksa cizre'den başlayacaktır ve savaş da olacaksa o da cizre'den başlaycaktır. türkiye'de bir iç savaş yürüttüğümüzü söyleyebiliriz”

bu başlı başına görevden alınmaya yeter mi, elbette yetmez ki görüşünü bildirmiş başkan. aslında geçen yıllarda neler neler oldu da halen görevdeler.

ben anlamadım bu işi sayın seyirciler.

namuslu gay

namussuz insan mı olur, ama oluyor. kategorilendirmeyin milleti!
  • /
  • 26

sözlük nicklerinden meslek tahmini yapmak

horizonmersin - sahil güvenlik

birellibeş - beden eğitimi öğretmenli

redkid23 - matador

danstes - dans koreografi uzmanı

ekose etekli kutup ayısı - halk pazarında tezgahın üstüne çıkıp sattığı etekleri giyen pazarcı

bölge müdürü - kendisi itiraf etmiş zaten ama ben detay vereyim fanta satıyor

crowdthatsinging - kilise koro sanatçısı

sevdiğinin düğününde göbek atan adam - dansa, göbek atmaya düşkün bir esnaf

skywanker - kapadokya’da balon uçurma görevlisi

clicheguevra - che tişörtlü nargile getiren kafe elemanı

finn the human - adıyaman tütüncüsü

edmond kirsch - taksici

arguman'ın sakalı - fantastik edebiyat seven berber

nstrgt - straight bireylerle çalışmayı sevmeyen model / fotoğrafçı

paulo coelho - çello sanatçısı

borderline - psikiyatrist

suadade - suavi fanı

palantir - çiftçi

anna madrigal - pedikürcü

euphoride - yurtdışı eğitim danışma şirketi çalışanı

sarosbalik - “şok içiyorsun vre” diyen meyhane sahibi

smellycat - veteriner

myjudas - en favori eseri kola “only allah can judge me” yapmak olan dövmeci

actual proof - dedektif

xalocum - çiğköfteci

tonbalıklıpizza - pizzacıda kurye

naringergedan - hayvanat bahçesi çalışanı

nakhar - hattat

ayimsi - ilaç mümessili

pufidik - puf koltuk üreticisi

kocaayi - düğün, nişan organizatörü

gamlı_baykuş - öğrenci

özdemir - künefeci

alttaki yazar - pideci

actual proof

aa, uzun süredir yoktu. hoşgelmiş. ben de hayırsız çıktım hiç yazmadım ona ama iyidir umarım*.

ali babacan

köprüyü geçene kadar şirin gözüküyor işte. gözünüzü boyamasın hiç bir siyasal islamcı.

suriyelilerin türkiye'ye katkıları

katkıları taciz, tecavüz, gasp, hırsızlık, çocuk gelinler, ülkede bulunmayan hastalıkların hortlaması, türkiye vatandaşlarının alması gereken hizmetlerin sömürülmesi, islami terörizm, eğitimsizlik, gericilik diye gider.

ülkeden götürdükleri ise güvenlik, huzur, refah, stabilite, laiklik...

çok değil yüz yıl önce para uğruna 'türkün karnında altın var' diye halepi savunan türk askerinin karnını deşenlere üzülmem mi gerekiyor? araplar her zaman vahşi ve geri kafalı bir halktı, yüz yıl geçmiş olması bunu değiştirmiyor. eden bulur, inleyen ölür.

suriler türkiyede kalsın geyiğinin tek önemi kuzey suriyede yapılan etnik temizlik geri çevrilemesin diyedir aslında. kürtlerin bölge halkını sürüp burası 281181 yıldır bizimdi deme politikası taa hamidiye alaylarına dayanıyor, suriler kalsın diyen herkesin aslında bir beşinci kol olması hiç de şaşırtıcı değildir bu yüzden.

homofobik eşcinseller

ne zaman toplumda gay karşıtı bir olay olsa hemen "ehi ehi gizli eşcinseller" denilir, toplumumuz çok kabullenici olduğu için düşman bulamayan eşcinseller birbirini yiyormuş gibi davranılmaya devam edilir.

bu muhabbet, ılık su muhalifi olup söylem ve davranışları ile homofobik olan ama bir yandan da modern takılan çevir kazı yanmasıncı kitle tarafından söylenir. amaç, kendisini yapılan eylemden uzaklaştırmaktır. yani homofobinin kaynağı kendisi gibi heteroseksüeller değil, eşcinsellerdir.

bu gibi söylemler aslında çok büyük bir türkiye gerçeği olan heteroseksüel şiddetini maskelemekte ve düzgünce konuşulmasının önüne geçmekte. çünkü homofobi, heteroseksüelleri tepeye koyan ve onları yücelten bir sistemdir. yani yarın bütün eşcinseller homofobik olarak uyansa bile bundan karlı çıkacak tek grup heteroseksüellerdir.

herhangi bir homofobik olayı açın ve yorumları okuyun. herkes "hımıfıbık ıscınsıl" yazmayı bilir. kaç heteroseksüel içinde bulunduğu ve kazanç sağladığı sistemi yermekte, buna karşı bir önlem almak istemekte? sıfır.

çünkü homofobiye karşı çıkıyormuş gibi görünürken ezildikleri için eşcinselleri suçlamak, paha biçilemez.

pufidik

asla böyle bir tepki vermesini beklemediğim birinin genelgeçer bir doğru eyleme tepki göstermesi çok üzdü beni.
birkaç gün sonra “baymadı mı ya bu lgbti+ draması” dediklerinde neye karşı durduğunu daha iyi anlarsın. her şeyi geçtim birinin kendini savunmuş olmasına da müdahale etmeye gerek duymazsın en azından. kusura bakmayın ama sadece bir topluluğun hakkını savunuyorsunuz diye insan haklarına önem göstermiş olmuyorsunuz. o da içinde bulunuyorsunuz diye zorunlu bir savunma şekli muhtemelen. bence asıl baymış olan, kişinin olduğu şey ile suçlaması ve her girdisinde birilerine laf sokma çabası. yemiyoruz artık bu demokrat toksikliğini de yandaşlığını da. hiçbir boka sesiniz çıkmıyorsa çıkaranlara da salça olmayın bir zahmet.

pufidik

benim ideolojimi savunmayan ırkçıdır******
münazara yarışmalarında bayağı bir başarılı olabileceğini düşündüğüm bir yazar. zira konuları istediği yerlere çekmeyi çok iyi başarıyor.

pufidik

yılda bir uğradığım sözlükte yaşadığım çirkefliğe bak, iki entryni eksileyince seri eksici mi olunuyor yani?

düşük bir egon var, topla yerlerden.

actual proof

kendisi beni faşist olarak nitelendirmiş ekleme olarak. kendisinin resmi ideolojiye dokunacak pek çok konudaki sessizliği ve alttan alta iğneleyici tavrı aslında onun nasıl birisi olduğunu gösteriyor.

sözlükte "resmi ideoloji ve devletçi görüşü" arkasına alıp ülkede cayır cayır yanan başka konulara tek laf edemeyen ve malum bir siyasi görüşün reklamını yapmak için çırpınan bir yazar için çok eğlenceli bir suçlama olmuş. gerçi bu yazar gibileri faşistleri de çok sever malum. faşizm ancak senin gibilerin zihniyetinden ve davranışlarından öğrenilebilir.

actual proof

kendisi bana sizli bizli laf sokayım derken görmek istemediği yorumları görmemiş sözlükte. olabilir. işine ne gelirse öyle davranan insanlar dolu.

peçe ile derse girmek isimli başlığı açan bu yazar altına "peçe" konusuna girmeden önce siyasi görüşünü "yazarlara inkılap tarihi vermeye gerek duymamak" adı altında belirtip, ardından kendisinin rahatsız olduğu bir kesim yazardan bahsetmiş ve onlara faşist demiş. ben de yazarın bahsettiği o faşistler kimmiş diye sordum. ve altına da kendisinin çok iyi anladığına emin olduğum sorularla örnekleri sıraladım. bu çok basit soru ve devamı da yazarı rahatsız etmiş. benim sorularımın yanıtı belli. bunu yazar da biliyor. sadece cevap vermek işine gelmiyor.

Toplam entry sayısı: 515

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

seksten hemen sonra başlar. 'bir büyü vardı hani, skype'ta ne de güzel cilveleşiyorduk oysa ki' dersiniz, ama iş işten geçmiştir.

etimek tatlısı

acaba arasına ince bir afyon kaymağı mı konulmalıdır, yoksa prenses tatlısından da konulabilir mi? hadi bunlar olmadı n'olur krem şanti koymayın, darılıyorum.

biz 4 kişiyiz gardaş

biz de 5 kişiyiz gardaş, kapışak mı diyorum kendilerine buradan. elbette ses gelmiyor. sadece boşlukta koca bir tın.

moskova

zannedersin sokakta herkes veriyor.

yok öyle bir şey.

güzel, düzenli fakat tekin olmayan rus şehri.

metrosunu bir görün, mutlaka görün.

erdil yaşaroğlu

komikaze'nin yaratıcısı karikatürist. en sevdiğim karakteri marlon'u sanırım artık çizmiyor.

hayvanlara takışından fabl çizeri gibi gelmektedir bana.

cinsel seks sırasında erken boşaldığı için özür dileyen acemi erkek seksiliği

oglak dışında cinsel seks de ne ulan denmeyip doldurulmaya devam edilen girdi. arkadaşlar sizin seks nasıl bir seks çok merak ediyorum.

süleyman soylu

akp'ye bugüne kadar birçok kişi türlü sebeplerden geçti ama soylu gibisi görülmedi.

ideolojisi filan hiç önemli değil soylu'nun, zira böyle bir ideoloji yok; çünkü bir zamanlar (belki) var olan ideolojisi yağdan kayıp üzerinden düşmüştür.


ask.fm

üşengeç bir arkadaşımız 'n'olur bu başlığı sen aç, ben açamıyorum' dedi.


sorular sorular, cevaplar cevaplar; olay bu. eski formspring gibi.

bu da bendenizin hesabı: ask.fm/onaoyledemezler

kadına ibneye orospuya küfretme

kadının kadına acımadığı bir ülkedeyiz... toplumsal olaylardaki galeyanımız, heyecanımız dillere destan. ne demeli bilemiyorum.

kıza ev atmak

kız yola gelmemektedir. çünkü finli ya da isveçli değildir. zira olsaydı kolayca eve gelirdi. evet kızımız bir türk.

teklif edildi, limonata içildi, hadi eve geçelim denildi. yok dinlemiyor, olmaz diyor gitmem diyor. bu durumda erkek tarafı tüm mal varlığını ortaya koyacak ve tam teşekküllü bir sitede olan 3+1 evi kızın üzerine atacak.

bunun yolu budur. teşekkürü bir borç bilin.

led zeppelin

hard desem değil, metal desem değil... pop rock bence. ama ne güzel, ne güzel, en güzel.


gitara başlayan gençler bu abilerin bir parçasını çalmazlarsa asla diplomayı alamazlar. kimden? benden.

göt

ne onunla ne de onsuz.

korkuyor,
yemiyor,
sıçıyor,
geliyor,
veriyor,
alıyor,
lale olabiliyor...


sen neymişsin sevgili göt!

puslu kıtalar atlası

eğer fazla film izlememişseniz, popüler kültür iliklerinize işlememişse, tarih merakınız da yoksa bu kitap size enteresan gelebilir.

onun dışında dönüp duran aynı cümleler, birkaç filme fazlasıyla benzeyen olaylar, mecralar. elbette bir nobel alamaz.

ayı sözlük ikinci ankara yeni yıl zirvesi

toplananlara selam olsun...

ankara'yı severim bir istanbullu olarak. sanki ankara buluşulmak ve oturup boşluğa bakılmak için yaratılmış. ne gözel.

izel

izel önce slikon taktırdı. o tutmadı. bu sefer yüzünde bir şey oldu. neler neler yaptı olmadı. genç sevgili yaptı. o da gitti. arkadaş bir türlü bu izel tutunamadı. olmadı olamadı. 2000'lere 2023 hedefiyle dalamadı. kolaylık dilerim. magazin servisi gibiyim maşallah.