actual proof

Durum: 2198 - 7 - 0 - 0 - 31.03.2024 23:19

Puan: 29352 - Sözlük Kaşarı

12 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 110

ekrem imamoğlu

son girdimde 'dur bakalım daha ne numaralar var sende' demişim.

son numarasını yaptı ve istanbul'da seçimi tekrar kazandı.

her anlamda başkanlığını ve söylemini * pekiştirdi. önümüzdeki günlerin liderlik yarışında en güçlü adayların başında imamoğlu gelmektedir.

mansur yavaş

%20'nin üstünde bir oy farkıyla ankara'nın yeni ve yeniden belediye başkanı.

seçim zaferi geleceğe, anadolu seçmenine güçlü bir mesaj vermektedir.

başkanlık sistemi

31 mart 2024 yerel seçimlerinin sonucu sisteme elveda demeye hazırlandığımızı gösteriyor.

bu macera da burada bitti.

murat kurum

beton kaybetti,halk kazandı.

gençlik, play station, sempatik filan derken hiçbiri yetmedi; kurum kaybetti.

31 mart 2024 yerel seçimleri

31 mart 2024 yerel seçimleri

çekirdek elimizde bekliyoruz. son saatler.

murat kurum

son yapılan anketler kurum'un yüzde 1'lik bir farkla öne geçtiği yönde.

sosyal medyada sakar ama şirin imajı ile yayınlar yapılıyor. tutuyor gibi.

kibarlık

nbc'nin son zamanlarda pek meşhur mütevazılık bizde şöyle böyle olmamıştır sözüne alternatif olarak kibarlığı da eklemeliyiz.
bırakın alçakgönüllü olmayı kibar olduğunuzda sizi hiç önemsemeyecek, hatta üzerinize gelmeyi bir hak gibi görecek çok insan var.
bilemiyorum... bizi hep 'kibar ol' diye büyüttüler. sanırım büyük yanlış yapmışlar. kraliyet ailesinden filan da değildik oysa. kibar olmak belki prim yapıyordu bizimkilerin gözünde. neyse...
ha bu arada kibarlık filan yapıyorum burada bazılarınıza, alttan alıyorum. 13 senedir alttan alıyormuşum. çok uzun bu süre. itinayla s.çarım ağzınıza. öyle kalırsınız ekran karşısında. uyarmadı demeyin.

enflasyon canavarı

80'lerde enflasyon canavarının her halini gördüm. gördüm diyorsam paradan puldan o yıllarda ne anlayacağım; benim gördüğüm gazetelerdeki haliydi.
2-3 günde bir gazeteler bir köşesine bu canavarı kondururdu. genelde bu arkadaş ejderha dinazor arası bir yaratığa benzetilirdi. emeklinin, işçinin peşinden koşar ağzından ateşler saçardı.
şimdi bu canavar unutuldu. enflasyon ise baki. o istisnasız hep bizimle. hımını mıdığımın enflasyonu.

kızılay

unutulanlar

yalnızlık

'neden allahım'dan 'acaba böyle daha mı iyi?'ye doğru yolculuk halindeyim.

oyum yalnızlığın iyi bir şey olduğu yönde ağır basmaya başladı. beni kimse çekmez, kimseyi de çekecek durumda değilim açıkçası.

arrivederci!

esir şehrin insanları

kemal tahir'in meşhur roman üçlemesinin ilki. bu üçleme şunlar: esir şehrin insanları, esir şehrin mahpusu ve yol ayrımı.

dönemin paşazadesi kamil bey'in avrupa'dan işgal altındaki istanbul'a geldikten sonra başından geçenleri anlatır.

zenci penisi

ayı sözlük yazarlarının 2024 hedefleri

koca bir saçmalık

twitch

sizlere ömür.

periyodik olarak bir şeyler yasaklanıyor, daha sonra açılıyor. bazı şeyler de sonsuza dek kapalı kalıyor. varlığını unutuyoruz. girilememesi beni üzdü. arada bakardım. ne hallere düştük...

giriftar

tutulmuş, yakalanmış.

farsça.

nerde okusam, duysam bu kelimeyi pek hoşuma gider.

1 kelime 1 işlem

trt'nin en uzun soluklu programlarından biri. ona yaklaşan da pek gibi.

kelime sorusunda verilen 8 harf + 1 joker ile en uzun kelimeyi bulmaya çalışırsınız. işlemde ise 6 rakam ile belirlenen sayıya ulaşmaya çalışılır. 1 yaklaşık sayılar, en yakın sayılar da değerlendirmeye alınır.

ayrıca yarışma sırasında bilinemeyen olursa, daha iyi kelime filan bulunursa seyircilere dönülür ve onlara da çeşitli hediyeler dağıtılır-dı.

bu yarışmanın ilk çıktığı zamanlar maaile elde kağıt kalem harıl harıl uğraştığımızı biliyorum. ayrıca bu yarışmayı trt stüdyolarında canlı izlemiş biriyim. arkadaşımız ikinci olmuş ama iyi de bir para almıştı. sonra gidip bir güzel o parayı sulamıştık.

ben aptal mıyım

  • /
  • 110
  • /
  • 33

kibarlık


enflasyon canavarı


unutulanlar


esir şehrin insanları


giriftar


1 kelime 1 işlem


ben aptal mıyım


platoon


v. murad


sarabande


spotify blend


çokokrem


bepanthol derma


13 şubat 2024 istanbul üniversitesi görüntüleri


31 mart 2024 yerel seçimleri


adnan


never there


the distance


arif susam


eti browni gold


  • /
  • 33

kendinden büyük erkekleri sevmek

uzun zamandır yazmak istediğim başlık. kısmet bugüneymiş. konu erkekler olunca tipim yok. genç-yaşlı-ten rengi-zayıf-şişman-kaslı demeden çoğundan hoşlanıyorum, kısacası bir tipim yok. birlikte oluğum erkeklerin yaşı 17-72 arasında boy 150-210 arasında kilo 50-200 arasında, pasaport 50'den fazla şekline. hayatımın bir kısmını da tam bir slut olarak yaşadığım da bir giz değil. neyse, konu bu değil, gel-git 30lu yaşlarımın sonunda kendimden 20 yaş büyük bir adama aşık oldum, hadi bu yetmedim, herifin evlenme teklifine de salya sümük evet dedim. burada yazacamayacağım kadar özel bir teklifti.
eşime 2016'da montreal'de geçirdiğim kısa 3 günde tanıştığımızda aşık olmadım. kinky yanlarıma iyi geliyordu. neyse. hayatımın en güzel yılı olan 2016'dan sonra en zorlu yıllarından 2017'in geleceğinden hiç haberim yok. rené ben hiç bırakmadı. o zorlu zamanımda hep yanımda oldu. mozambik'te yaşadığım 1.5 yıl boyunca hep bir telefon uzağımdaydı. beni dinledi. neyse gel zaman git zaman kanada'ya geldim yerleştim. covid oldu falan. adam beni yavaş yavaş kendine aşık etti. onun olmadığı bir hayatı, ona sarılıp uyumadığım bir geceyi hayal bile etmek istemiyorum.
ancak bir gerçek var, benden 20 yaş büyük. tip 1 diyabet hastası. 61 yaşında. benimle ne kadar birlikte olacak? neyse ki sağlığı 55 yıldan uzun süredir tip 1 diyabet hastası olan biri için çok iyi olsa da, iç organları 61 değil belki 81 yaşında biri kadar tahribat görmüş. bunlar yadırgayamayacağım gerçekler. onu o kadar çok seviyorum, ona o kadar çok bağımlıyım ki... minicik bir adada, dağ başında yapayalnız yaşıyoruz. şu an ondan başka kimsem yok. en yakınmdaki ablam, arkadaşlarım toronto'da benden 2000 km uzakta. ha bu adaya taşınma fikri tamamen benim, yavaş yavaş kafasına işleyip de ikna ettim. hayatı yavaşlattım. çünkü onunla geçireceğim zaman maalesef sonsuz değil. toronto'nun saçma sapan hayhuyuyla, aptal şehir kaosuyla onunla geçireceğim kısıtlı zamanı katletmek istemedim. cennet parçası bir yere aldım getirdim, kısacası pamuklara sardım.
bu entari istediğim gibi olmadı. kafamda beylik paragraflar kurmuş olsam da, olduğu gibi parmaklarıma geleni yazdım onlar yerine.
özetle. kendinizden büyük bir herifi sevin, beraber olun, ama o herifin, o hiç istemese de bir gün sizi bırakıp gideceği gerçeğine, 50'li yaşlarınızda yalnız kalacağınız gerçeğine kendinizi hazırlayın.
hayat, ilişkiler, sürprizler. kimin ne zaman öleceği hiç belli değil, kiloluyum, bakarsın yarın ben kalp krizi geçirip onu yalnız bıramışım. olur mu olur.
o yüzden eğer seviyorsanız arkanıza bakmayın. öününüze bakın ve o adamla birlikte olun. ama önünüzdeki yılların yaşıtınız biriyle olacağından çok daha kısa olduğunu bilincinde, hayatı her anının dolu dolu yaşayarak onunla birlikte olun.
benim için dolu dolu yaşamak, uzak bir adaya taşınıp doğayla iç içe sessiz bir yaşamı seçmek oldu, siz kendinizin ve onun ne istediğini düşünerek yapın seçimlerinizi.

message to bears

o hizmetimiz de var kardeşim, o hizmetimiz de var... lâkin burası yeri değil, ortalığa salkım saçak dökülmeyelim şimdi.

sözlükteki üniversiteli ayılar

aga üniversiteli ve ayı değilseniz üzerinize alınıp neden burada duyar kasıyorsunuz ki?

bak kapı orada

can atalay

can atalay’ı gezi davası üzerinden cezalandırdılar. fakat cezalandırmalarının tek sebebi gezi direnişi değil. soma’da ve ermenek’te hayatını kaybeden madencilerin, çorlu’daki tren faciasında ölenlerin, aladağ’daki cemaat yurdunda yanarak ölen çocukların avukatıydı. ülkede mağdur edilen insanların avukatıydı. hükümetin canını sıkan olaylarda karşı avukattı hep. onu ve onun gibileri bu yüzden cezalandırıyorlar. anayasa hiçe sayılıyor, ülkede hukuka dair hiçbir şey kalmadı artık.

ayı sözlük

koca bir medfen burası, yazdıklarımız da hüve’l-bâkīli mermerler. bir gün bakıp ya işeyecekler ya da papatya ekecekler. "artık senin mekânın servilik altında bir yermiş" dedirtelim.

femboy

sivilcelerden kurtulma yolları

sadece sivilcilerden kurtulmak değil az ve öz ürünle harika bir cilde sahip olmak da mümkün. influencerların bol bol gözünüze soktukları ürünleri sallayın. 4 adım yeterli güzel bir cilt için.
1) temizle
2) nemlendir
3) güneş kremi (spf) sür.
4) gece yatmadan haftada 3 gün retinol kullan.

sadece bu aşamaları yaparak glass skin'e ulaşmış biri olarak pazarlanan onlarca ürünü ve rutini reddediyorum. tabii ki bu 4 ürünü de güzel ürünlerden seçmek şart.

1) temizlik için dermabien'in hassas ciltler için olan yüz yıkama jeline bayılıyorum, şu kırmızı olan. daha ucuz olsun isterseniz skinmaster jelleri de efsanedir. cilt tipinize göre birini seçebilirsiniz. koyu mavi olanı -antiacne olarak geçiyordu galiba- bence en güzeli. yine hassas bir cildiniz varsa turkuaz olanı alın.

2) nemlendir: bunun için birkaç ürün var. ben dermabien diyeceğim yine burada. hydrating serumundan çok memnunum. daha ucuz yollu ama yine çok işe yarayan bereketli bir diğer ürünse luv it!'in 8d nemlendirici hyaluranic asidi. bunu ben saç diplerimde de kullanıyorum.

3) güneş kremi: bununla ilgili birçok marka var ama ben hem en garantisini hem en iyi koruyanını hem de yağlı yapış hissettirmeyinini önereceğim: holika holika'nın güneş kremi. ben tek bunu kullanıyorum. hayatım boyunca da sadece bunu kullanacağım gibi duruyor.

4) retinol: bunu kullanırken dikkatli olmakta fayda var. abartmayın ve sadece gece yatmadan sürün. benim retinolde de önerim dermabien olacak. melacure serisinden boost txa retinol. özellikle cildinde koyu leke olanlar için çok iyi gelecektir.

ben sadece bu 4 adımı kullanıyorum. geri kalan her şeyi lüks ve gereksiz görüyorum.

ek: sevgili actual proof'un * katkısıyla, elbette ki beslenme düzenini doğru ayarlayabilmek de var.

ege akersoy

yıldız teknik üniversitesi elektrik mühendisliği 4. sınıf öğrencisi. başarılı bir öğrenci, tam burslu, tubitak'tan projesi kabul görmüş ve destek almış. ayrıca emekli bir subayın oğlu. arkadaşları tarafından da çok sakin, hiçbir siyasi hareketin içinde bulunmayan ileriye dönük çok ciddi kariyer planları yaptığı anlatılan bir genç arkadaş. filistin için destek yürüyüşünde hilafet bayrağı açan birine yumruk attığı için önce gözaltına alınan, sonrasında hızlıca tutuklanıp cezaevine gönderilen genç. yumruk yiyen kişi ismail aydemir'in atatürk düşmanı, türkiye cumhuriyetinin yıkılıp şeriatın getirilmesine yönelik pekçok paylaşım yaptığı ortaya çıktı. olay anında polisin yanında ege'ye tokat atan bir şahıs var, hakkında hiçbir şekilde işlem yapılmadığı bilgisi geliyor, ülkedeki yönetimin değişmesi ve hilafetin gelmesini isteyen kişi için de hiçbir şekilde işlem yapılmadığı (hukukçu arkadaşlar daha iyi bilirler, tck 309 a göre müebbet hapis cezası alması gerekiyormuş) söz konusu. ülke yönetimi arap sevicileri koruyor, şeriat isteyenleri yüceltiyor, cumhuriyeti savunanları cezalandırıyor gibi bir durum hakim. 2024 iyi gelsin hepimize, ancak pek iyi gelmiyor gibi geliyor bana. filistin'e destek mitinglerinin altından şeriat ve hilafet pohpohlaması yapılıyor.

28 mayıs 2023 cumhurbaşkanlığı 2. tur oylaması

2=1

bir eşitliğin olduğu iki deklem aşağıdaki gibi;

burada a2 olan ifade a kare aslında, burada gösterimi olamadığı için, bunu belirtmek isterim

a2 – a2 = a2 – a2

eşitliğin bir tarafını ortak çarpan ile a parantezine alıyoruz eşitliği diğer tarafını ise iki kare farkı olan a - a , a + a şeklinde çarpanlarına ayırıyoruz,

a(a – a) = (a – a)(a + a)

yukarıdaki ifadede farklı yöntemlerle çarpanlara ayrılmış bir ifade bulunmakta,

çarpanlarına ayrıldıktan sonra eşitliğin her iki tarafındaki aynı ifadeler sadeleştirilir, matematikteki sadeleştirme kuralından, (a – a ) ifadesi sadeleştirilir.

a(a – a) = (a – a)(a + a)
(a – a) (a – a)

a = a + a

1a = 2a

Toplam entry sayısı: 2198

yine buluşuruz

korhan futacı ve kara orkestra'ya yasemin mori eşlik ediyor. seviyorum bu parçayı lakin babayı diyorum. aslında parça da size babayı diyor. kısmet diyoruz. yine buluşuruz.

yine buluşuruz günler geçer
aldıklarımız yeter
yine karmaşık geceler bekler beni
bekler bekler yine varoluş
dimdik yokuş yıldızlar ağlıyor kıyılar boyunca
dalgalarla avunuruz sığmıyor aklıma
çekip alsam seni ıssız rüyalarıma
günlerim sensiz düne düşüyor
yine buluşuruz yine amansız
kor ateşler cepheler bekler
zırhını parlatıyor zaman
delip geçmemi bekler
simsiyah atlar çekiyor arabamı
sapsarı ayçiçek tarlaları mızraklar deliyor
okyanus burada bitiyor

bir zaman sonra not: buluşamazsınız. geçin o işi!

çok zaman sonra: ulan acaba o buluşmayı beklediğiniz bir başkası mı? hadi bakalım.

göğüs kılı

birkaç tane beyazlarım oldu. hadi bakalım.

28 mayıs 2023 cumhurbaşkanlığı 2. tur oylaması

malumunuz cb seçimi 2'inci tura kaldı. başlığımızı açıp siz değerli yazarlarımızın isabetli yorumlarını alalım derim.

ayrıca bugünün bir özelliği var sayın okuyucular. 28 mayıs 2013, gezi parkı direnişinin başlangıcıdır. şimdi tam 10 yıl sonra bizi bir sınav daha bekliyor. hadi bakalım!

özdemir

ben ve ekibimin yaptığı araştırmalar neticesinde:

- kendisi gamlı baykuş değildir.
- gamlı baykuş'un aşireti ile uzaktan yakından alakaları yoktur.
- uşaklı triportör sahibi bdsm severler derneği asil üyesidir.
- yakın gözlüğü 1.50 uzak ise 3.00'dır. astigmat 0.50'dir
- hafif ülser, eser kaşıntı, şöyle böyle sinüziti vardır.

gözlerimiz üstünde. (robert de niro takibi)

entelllllektüel

4 mart 2023 kayserispor fenerbahçe maçı

il güvenlik kurulu kararıyla seyircisiz oynanacaktır. nedeni 'hükümet istifa' sloganını kayseri gibi bir ilde duymaya tahammülün olmadığıdır.

bu utancı tarihimize altın harflerle yazdırdık yine. daha neler olacak diye düşünmek bile istemiyorum.

taleyna iilki

bir entry'de anne olurken diğerinde baba olabiliyor. mutlaka 2 çocuğu var. şimdilik gay gibi göründüğü ve 18 cm alete sahip olduğu da söylenebilir. allah şifa versin. az pide bol su.

berberlerin kapalı olması

berberler federasyonu açıklama yaptı:

sosyal mesafeyi koruyacağız, dayamayacağız!

5 ay önce herkes grip aşısı olsaydı coronaya yine de yakalanır mıydık

kamyoncu'nun bu hastalığa yakalanacağını düşünmüyorum. korona o vücuda girdiği anda kamyoncu'ya has antikorlar tarafında s.k.lerek bertaraf edilirler.

miacaba vs green apple

2 mart 2016 itibariyle (kıvılcım 1 mart 2016'da atılmıştır aslında) atışmaya başlayan ikili, eğitim sistemi üzerinden ilerliyor şimdilik.

araya troll ve trollük kavramları sokuşturularak kavga çeşitlendiriliyor. miacaba green apple'ı sığ ve gerici olmak ile suçluyor ve özelde atıştıklarını alenen ortaya dökmekle itham ediyor. (modlar göreve de dedi)

green apple'ın karşı atakları beklenmekte.

editler editi: green apple dün kendisine salvo yapmış zaten nickaltından. atanamayan öğretmenlerden kadrolu öğretmenlere kadar geniş bir yelpazee çakmalar olmuş. samimiyetsizlikle miacaba suçlanmış ve aman derdinizi filan anlatmayın oradan size çakar denmiş.

miacaba editi: miacaba tdk şubesi gibi çalışıyor. sağlı sollu noktalı virgüllü yapıştırıyor. güzel türkçemiz mahvolmasın diyor (yazar burada acaba mahfolmasın mı diye de düşünüyor)

yazar editi: arada da bana kaynamasalar bari.

göt bolluğunda parayla ilişki arayanlar

kamyoncu seni tanıdım kardeş. sen bizim kahveden nuri'sin.

sende eskiden 250'lik dodge vardı, pazarcılık yapıyordun. sonra bir travego aldın elden düşme. parayı da nerden bulduysan artık.

arkadaşlar tamam kamyoncu bizim kahveden arkadaştır. iyi tutun, hoş tutun.

kırmızı 7 okey nuri ona göre.

ask olsn

sözlük yeniden açıldıktan sonra yazan çok az kişi var. belki de yazma motivasyonunu bulamıyorlar bilemiyorum.

ask olsn'u tanımam etmem. fakat gözüme çarptı seri eksilenmiş. ne bok yedi diye baktım. bir halt yediği de yok. fikir belirtmiş ki bu arkadaş 8 senedir hemen hemen aynı şeyleri yazıyor.

mütedeyyin biri; inanan biriyim demiş bir yazısında. akp'yi övmüş ve bunu geri durmaksızın çeşitli mecraları örnek göstererek yapmış; bu da olabilir beni ilgilendirmez.

benim durduğum yer ile ask olsn'un durduğu yer çok farklı. e mübarekler sizin de öyle muhakkak. ask olsn arkadaşımız seneler önce bu kadar göze batmamışken, sözlük içinde bir renk olup gitmişken bu tahammülsüzlük neden? iktidarın hıncını ask olsn'u eksileyerek mi çıkarıyorsunuz? relax!

eksileyen dostlar: kendinizi sevin. kendinizle ilgilenin. ne bileyim gidin ağaca filan sarılın.

yere sabun düşürmek

sizi anlıyorum ve derhal hollywood filmlerinden uzak durmalısınız diyorum. ayrıca artık ilkokul arkadaşlarınızla bu muhabbetleri yapmayın, coin filan konuşun.


oo belalım gelmiş. yoktun kanka kokumu mu aldın? hoş geldin.

a bridge too far

1977 yapımı 2. dünya savaşı konulu film. yönetmeni richard attenborough ( kardeşi david attenborough).

market garden operasyonunu konu alan film yıldızlar geçididir. james caan, michael caine, sean connery, elliott gould, anthony hopkins, gene hackman, laurence olivier, ryan o'neal, robert redford filan allah ne verdiyse filmdedir.

evet dedem de militarist filandı. eksileyin.

eksileyenler köprüye uzak olanlar. hasetlenmeyin be kardeşim.

ido tatlıses dinleyerek intihar etmek

youtube'daki önerilen videolarda ido çıktı karşıma. 20-25 cm'den kendisine bakıyorum. 4 küsur milyon kişi izlemiş. bu 4 milyonun en az 500 - 1 milyon arası tekrara girmiştir. diyorum kendi kendime 'ulan toplu ölüm olması lazım şimdiye kadar. olsa duyardık yani'. 4 küsur milyon artı 1 ben mi olayım derken kendimi serdar ortaç'ta buluyorum. bunun izleyen sayısı beni daha ürkütüyor. dna'mdaki yapı taşları lise 2 fen bilgisiyle çatışıyor. ölüyorum ulan kurtarın beni.

not: lan mal bunun neyini beğenmedin? ido ya da serdar ortaç fanı mısın?

ayı sözlük

hatrı sayılır online yazar görünüyor orada. acaba off olmayı mı unuttular. kim bilir? eskiden gak deseniz eskiyi basan bir ekip vardı. onlar da yok, özledim cidden. arkadaşlar arada hayat belirtisi gösterin. sex yine yaparsanız, ben yapmayın demiyorum. fakat sözlüğü de canlı tutalım yahu.