sekülergundi

Durum: 60 - 4 - 0 - 0 - 19.05.2024 22:34

Puan: 832 - Sözlük Kezbanı

6 ay önce kayıt oldu. 14.Nesil Yazar.

anyways so...
  • /
  • 3

vnl 2024

bizim oyunumuz hiç iç açıcı değil ya. vnl heyecanını kanada brezilya polonya japonya ile yaşıyorum. bizimkilerin maçlarını izlemek için özel çaba sarfetmem gerekiyor. ama bunun şu anlık form durumu olduğunu unutmamak lazım. takımda formda 3 kişi falan var, o yüzden telaşlanmaya gerek yok. büyük ihtimalle vnl son haftası büyük oynayıp kürsüde oluruz.

hit me hard and soft

billie eilish'in yeni albümü. billie eilish yakın zamanda biseksüel olarak açıldı (ve şu aralar bir kızla çıktığı iddia ediliyor çok araştırmadım idk). bu albümün içinde de hemcinslerine yönelik şarkılar var. özellikle lunch.

albüm genel olarak çok billie bir albüm farklı bir şey yok ama yine de güzel. birds of a feather, the greatest ve wildflower favorilerim oldu. the greatest vokallleri inanılmazdı. listeme yeni şarkılar eklemiş oldum thank you billie <333

asker eğlencesi

yıl 2024 ve bu olayın hâlâ devam etmesi??bravo en asker sizsiniz.

vnl 2024

kanada turnuvaya çok güçlü başladı. brezilya'ya 3-1 yenildi ama son set hariç verdikleri iki sette de 2 farkla kaybettiler. bu sabahki maçta da dominik gibi yüksek ve güçlü oynayan bir takımı 3-0 yendiler. yaklaşık 1 saat sonra da çin ile önemli bir maç oynayacaklar. eğer ki kazanırlarsa dünya sıralaması için iyi puan almış olucaklar. izleyelim bakalım. burayı güncellerim. umarım turnuva sonunda kanada olimpiyat bileti almış olur.

1 mayıs emek ve dayanışma günü

emekçi ve işçi sınıfın günü kutlu olsun. bugün istanbul'da yürüyüşleri engellemek amacıyla neredeyse toplu taşıma kalktı. unkapanı önünde yüzlerce polis memuru yolu kapatmış şekilde duruyor. bir hükümetin işçisinden bu kadar korkması akıl alır gibi değil. son kısıtlamalarınız, halkından korkan bir hükümet olarak tarihe adınız bir kere daha geçti.

eczacıbaşı dynavit vs fenerbahçe opet 2024 sultanlar ligi final serisi

go hande fuckin baladin go!!! o kupayı almadan milliye gitmek yok!!!

vnl 2024

şu ana kadar yapılan en önemli vnl olucak. kalan 5 olimpiyat bileti dünya sıralamasına göre dağıtılıcak ve dünya sıralamasının belirlenmesinden önceki son turnuva vnl 2024.

italya, çin ve japonya 2023'de yapılan elemelerden bilet alamamış büyük takımlar aynı zamanda bu takımlar dünya sıralamasından gelmeye yakın olan takımlar.as gelecekleri için büyük ihtimalle alacaklardır.kalan 2 bilet için tayland, almanya ve belçika gibi diğer takımlar mücadele edecek.

vnli her zaman çok severim ve çok renkli bulurum. zaman buldukça izlemeye çalışırım.çünkü genç yeteneklerin ve tayland gibi farklı oyun kurgusu olan takımların korkusuzca çıkıp oynadığı, görece daha önemsiz bir turnuva. chill maçlar da keyifli benim için.

bu yıl işin içine bu kadar önemli bir şey girince çok farklı bir atmosfer bizi bekliyor olucak. vnl havasıyla eleme havası güzel şeyler ortaya koyucak gibi. merakla bekliyorum.

bugün günlerden pembe

sanırım bugün oluyor. acil pembe giyip slaylemem lazım. hemen bulcam bir şeyler.

tyla

güney afrikalı pop ve r&b'ci. amapiano tarzında şarkıları var inanılmaz havaya sokuyor. geçtiğimiz yaz boyunca "water" ile inanılmaz bir etki yarattı. listeleri yıktı tiktok vs ne varsa hep dinledik.ayrıca vücuduna çok hakim, izlemesi çok keyifli. daha bir sürü dans akımı yaratıcak gibi duruyor.

geçen haftalarda "tyla" adıyla ilk albümü çıktı. genel anlamıyla eğlenceli bir albüm olmuş. 1-2 tanesi hariç hepsini beğenerek dinledim.favorilerim safer, jump ve becky g ile olan collab. ispanyolca duyunca kafayı yediğim doğru...

yolu daha çok uzun, büyük ihtimalle uzun yıllar boyunca dinlemeye devam ediceğim biri olucak.farklı kültürler!!!

erkeği yönetmek

yazı silindiği için bu şeklide konuşmak kolay. sadece submissive-dominant ikililiğinden bahsedilmediğini ikimiz de çok iyi biliyoruz.

100 tane errrkek tarafından yapılan ve erkeği övmek dışında bir şeye yaramayan bilimin toplumda geçerliliği yok.

takılan sıfattaki insan grubuyla çok fazla ortak noktanız olduğu için kendimi alıkoyamadım mlsf.

mantıklı ve aşağılıyıcı olmayan tavsiyeye ihtiyaç duyulduğu takdirde kimsenin lafı olmaz ama sizinki bundan çok uzak idi.
asıl yazılan şeylerin tavsiye olduğunu söylemek korkunç ve bir o kadar komik.

erkeği yönetmek

ben silmiyorum. hiçbir sosyoloji okuryazarının yapmayacağı çıkarımlar yapıp korkunç düşüncelerinizi sosyolojiye iteleyemezsiniz.

hâlâ aynı şeylere devam mı? kadının biyolojisi erkeğe itaat değildir. erkek özel değildir, kimse erkeği tatmin etmek zorunda değildir. erkeğe itaat edip mutlu eden kadınları övmek de tam olarak kadın düşmanlığıdır.

olay sadece sex ve fantezi olarak yazılsaydı benim zaten umrumda olmazdı. ancak kadının doğasına ilişkin atıp tutmak ve sonra öyle demedim demek tam bir fecaat. ne yazık ki gay inceller de varmış.

erkeği yönetmek

korkunç bir yazı. kadınlar hakkında yapılan çıkarımların bir tanesi bile doğru değil. dünyanın en kötü gözlemleri.

aklı başında, kendinin farkında ve idealleri olan hiçbir kadının kendini erkekle denk görmek gibi bir amacı yok. kadınların ataerkil toplumda hak talep etmesi eğer eziklik ise bu da tekrardan ne kadar korkunç bir yazı olduğunu kanıtlar.

kadınları sadece doğuran bir varlık olarak kabul etmek... o da gidiyormuş yakında tüh. iyi o zaman kadınları tekrardan gömmeye başlayalım.?

erkeğin hormonları yüzünden tanrısal bir varlık olduğunu düşünmek wtf? en güçlü hormon erkeklerde aynen boomer.

ayrıca kadınların menstruasyon sonucuyla kendinden geçtiği falan da yok. evet ani duygu değişiklikleri yaşanıyor ama bahsedildiği kadar kadını alçaltan bir olay değil. kadının doğasına bile saldırmazsın.

erkek cinsiyetine submissive olma zorunluluğu da varmış. "mutluluğun yolu erkeğe itaatten geçer." wow. şoklar içindeyim. eşek siken bir cinsiyete göre fazla iddialı laflar.

gay olunca hetero kadınlarla aynı cinsiyetten hoşlandığınız için kadınları aşağılık görmeniz gerekmezdi. genellikle lgbt+ insanların en büyük destekçisi (aklı başında olan) kadınlardır. çok yazık, içler acısı düşünceler.

euphoria

lanet olası dizi. o kadar iyi ki sahneleri sürekli aklımda canlanıyor. karaktlerler, olaylar, müzikler her şey inanılmaz bu diziyle alakalı. ikonik sahneleri hâlâ etrafta dönüp duruyor. maddy fav karakterim. latina mommy.

dizinin üçüncü sezonu yönetmenin gidip dünyanın en kötü dizisini* çekmesi ve sanıyorum ki boykot yüzünden bayağı bir gecikti. 2025'te çıkarsa şükredicem. eğer daha geç çıkarsa bu dizi artık nostaljik olucak. zaten karaktlerler 30 yaşına girdi of of.

dizinin içeriği teen drama ama daha ciddi daha renkli. aile ilişkileri, madde bağımlılığı, arkadaş kazığı temel temalar.oyunculuklar ve yazılan diyaloglar büyük fark yaratıyor.

son olarak dizideki glitterla yapılan efsane makyajlara değinmek istiyorum. ilk gördüğüm andan beri inanılmaz etkilendim bu makyaj şeklinden. mor ve mavi glitter karışımını elmacık kemiğinin hemen üstüne sürüyorsun harika bir şey. zaten tek beğenen ben olmamalıyım ki "euphoria make up" trendi oluşmuştu.

uykuda sevişmek

herhalde parça parça uyuduğum için yaşandı. konusu yavaş yavaş gelişti ve ateşliydi. sonra olan oldu, devamında da olaylar farklı bir yere evriliyordu ki rüya olduğunu anladım... neyse ki payıma düşeni aldım.

bu arada bunu yaşamayanlar varmış. herkes yaşıyor zannediyodum.

ayı sözlük yazarlarının favori dolmaları

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

insanın kendisini kliplerde hayal etmesi

modum yerindeyken yürüyorsam sürekli bunu yaşıyorum. bunun için playlist yaptım çok zevkli. yokuşları nasıl inip çıktığımı anlamıyorum. yukarıda yazıldığı gibi podyum oluyor yollar bi anda. arabadaki insanlara bakış atıyorum arada :) tam bir main character hissi,,,

19 mart 2024 fenerbahçe opet vs vero volley milano

well, that's volleyball. ve egonu sana hayranım <3

20 şubat 2024 vakıfbank vs imoco volley conegliano

2 haftadır beklediğim maç. umarım uzun, güzel bir maç izleriz bi de vakıf yenerse tadından yenmez. vakıf kağıt üstünde favori değil ama "vakıf mentality" diye bir gerçek her zaman var. takıma güveniyorum, bu turu geçeceğiz. go vakıf!

tıraş olmak

  • /
  • 3

kendinden nefret etmek

yalnız kalamayan insan derdidir bir yerde. kendini çok seven iğrenç pislik bir megaloman olarak şu siktirik öğrenci yurdunda sahip olmayı istediğim meziyettir aynı zamanda, gider habire insanlara yılışıp yapışırdım. özel alan, mesafe vırt zırt diye zırlamazdım.

17 mayıs uluslararası homofobi ve transfobi karşıtlığı günü

bugündür. hüloğğğğğğğğğğ.

eczacıbaşı dynavit vs fenerbahçe opet 2024 sultanlar ligi final serisi

o gün bugün, hadi kızlar! yıllardır süren o hasret bitecek, çok emek verdiniz eczacıya, meyvesini toplama zamanıdır!

nova norda

taze, vurucu, düşündürücü. nova norda son dönem kadın sanatçılar içinde benim aklımda kalan en nevi şahsına münhasır sanatçılardan. çizgisini asla bozmayacağını tahmin ettiğim nova norda daha da güzelleşecek gibi.

(bkz:beteri yok uslanmaktan)

(bkz:lin pesto)

sekülergundi

genç, çevik, zeki, akıllı birey. alıglar açık, efendi. kapanın elinde kalır. yürü be koçum kim tutar seni!

telefonda kendini polis asker savcı olarak tanıtan kişi

tanıttığı an taş gibi oldu valla. sanal seks sandım. ne safım. meğer dolandırıcıymış. üzerinde şu an üniforma mı var diyorum terör örgütüne adınıza para aktarılmış diyor. kaç cm diyorum başınız dertte diyor.
hmm demek başım dertte... şimdi yanımda olsan ne yapardın? bir şaplak atar mıydın deyince en son suratıma kapattı. valla ağız tadıyla sanal seks de yaptırmıyorlar.

sekülergundi

hangi tasranin gayisin kecha gunda? bixer hatiye.

cenazemde çalınmasını istediğim şarkılar

alizade - estafurla

"estağfirullah ne anlama gelir?
bu kelime, bağışlanma dilerim ve allah'ın merhametine sığınırım manasına gelir."

tam bir cenaze marşı.

sude belkıs

belkıstv'nin ceo'su, yayında ve yapımda başı çeken sosyal medyada görünürlüğü "sandık müteahiti" videosuyla artan son dönem ünlülerinden.
biri şey yazmıştı hakkında:"evcilik oynar gibi yaşıyor" o kadar haklı ki... gerçekten yaşamıyor eğleniyor kız, oyuncakları da biziz.
kazıklı maria'nın özellikle ege fitness videosundan sonra incellerce iyice marjinalleşmesinden sonra "kafa kız" kontenjanından kendine yer bulmuştu sosyal medyada ancak incel götü yakan "erkeklere gülmüyorum" lafı sonrası o da gittikçe uçsallaştırıldı. twitterda sürekli dönüyor yayın kesitleri. kudurtmaya devam kraliçe. severek izliyoruz.


ayı sözlük'e destek kampanyası

başlığı okuyunca kendimi gördüm. ne emekler verilmiş site için zamanında. duugulandım. şimdi o emeği verenlerin çoğu yok nedense.

Toplam entry sayısı: 60

eczacıbaşı dynavit vs fenerbahçe opet 2024 sultanlar ligi final serisi

go hande fuckin baladin go!!! o kupayı almadan milliye gitmek yok!!!

cenazemde çalınmasını istediğim şarkılar

the white lotus

omgg başlık açılmadığını görünce hemen başlık açtım. hbo max dizisi. 2 sezon yayınladı 3.sezon bu yıl geliyor inş.dizi bir otel ortamında geçiyor ama karakterler ve mekanlar sezon sezon değişiyor.ilk sezonu hawaii'de bir otelde geçiyor. ikinci sezon sicilya'da, gelecek sezon ise tayland'da geçecek.türüne komedi diyebiliriz ama farklı bir havası var.über zenginlerin mallıkları,etrafta olan bitene tepkileri, otel çalışanları ile etkileşimleri derken çok eğlenceli bir iş çıkmış ortaya. 2.sezonda aubrey plaza inanılmaz oynamıştı hayran bırakmıştı kendisine. ve sicilya hayranlığım pekişmişti bu sezonla. jennifer coolidge her ikisi sezonda da var ve diva olduğunu tekrar kanıtladı.aşırı beğeniyorum bu diziyi. trde de izlensin isterim.çok ikonik bir dizi.mike white abime teşekkür ediyorum burdan.

edit:dizinin müziklerine değinmeyi unutmuşum.tropik ve eğlenceli duruma göre gerilim katan şarkılar yapmışlar bayılıyorum.introdaki müzik... introsunu geçmediğim bir dizi. dekor mekan müzik oyuncular her şey efsane bu diziyle alakalı.

sevişme müzikleri

son zamanlarda keşfettiğim kali uchis şarkısı aklıma bu başlığı getirdi. o nasıl ritim çok fena oldum. sex için mükemmel olabilir. şöyle bırakıyorum...

4 şubat 2024 conegliano milano voleybol maçı

artık milano yensin ve egonu şov yapsın. conegliano galibiyetlerinden sıkıldım. tüm zor rakipleri kolayca yendiler. bu sefer egonu bir şeyler yapar da yenerler umarım.777 egonu şov yapsın 777

alizade

halk ozanı.kafiye ve mani ustası. yaşanmışlıkları ve yaşanmamışlıkları* en güzel hâliyle betimleyen sanatçı. aynı zamanda halkı için hapis yattığı sırada alaturka tuvalete bile razı gelmiş yetenek abidesi.son yıllarda sanatçı çıkmadığına dair sözlükteki kaygıyı tek başına yok edebilecek ses görüntü ve farkındalığa sahip. herkesin mutlaka tanıyıp takip etmesi şart. ah baby şöhret ün...

vnl 2024

şu ana kadar yapılan en önemli vnl olucak. kalan 5 olimpiyat bileti dünya sıralamasına göre dağıtılıcak ve dünya sıralamasının belirlenmesinden önceki son turnuva vnl 2024.

italya, çin ve japonya 2023'de yapılan elemelerden bilet alamamış büyük takımlar aynı zamanda bu takımlar dünya sıralamasından gelmeye yakın olan takımlar.as gelecekleri için büyük ihtimalle alacaklardır.kalan 2 bilet için tayland, almanya ve belçika gibi diğer takımlar mücadele edecek.

vnli her zaman çok severim ve çok renkli bulurum. zaman buldukça izlemeye çalışırım.çünkü genç yeteneklerin ve tayland gibi farklı oyun kurgusu olan takımların korkusuzca çıkıp oynadığı, görece daha önemsiz bir turnuva. chill maçlar da keyifli benim için.

bu yıl işin içine bu kadar önemli bir şey girince çok farklı bir atmosfer bizi bekliyor olucak. vnl havasıyla eleme havası güzel şeyler ortaya koyucak gibi. merakla bekliyorum.

gusül abdesti alan geyler

sude belkıs

2020'de izlemeye başlamıştım. hep aynı kalitede yayın yapıyor. kafası inanılmaz birisi.çok yaratıcı ve yenilikçi biri. hiç sıkılmadan takip ediyorum.son dönemlerdeki popülerliğine de çok sevindim çünkü hak ettiği buydu umarım daha fazlası olur.sbfc <3

beyrut

iç savaştan ve patlamadan sonra her ne kadar kötü ve zor zamanlar yaşasa da bu şehir gidip görmek istiyorum. ortadoğu içinde kanımın ısındığı tek şehir diyebilirim. erkekleri de çekici geliyor. gidip 2-3 gün eğlenip dönmek isterim.

erkeği yönetmek

korkunç bir yazı. kadınlar hakkında yapılan çıkarımların bir tanesi bile doğru değil. dünyanın en kötü gözlemleri.

aklı başında, kendinin farkında ve idealleri olan hiçbir kadının kendini erkekle denk görmek gibi bir amacı yok. kadınların ataerkil toplumda hak talep etmesi eğer eziklik ise bu da tekrardan ne kadar korkunç bir yazı olduğunu kanıtlar.

kadınları sadece doğuran bir varlık olarak kabul etmek... o da gidiyormuş yakında tüh. iyi o zaman kadınları tekrardan gömmeye başlayalım.?

erkeğin hormonları yüzünden tanrısal bir varlık olduğunu düşünmek wtf? en güçlü hormon erkeklerde aynen boomer.

ayrıca kadınların menstruasyon sonucuyla kendinden geçtiği falan da yok. evet ani duygu değişiklikleri yaşanıyor ama bahsedildiği kadar kadını alçaltan bir olay değil. kadının doğasına bile saldırmazsın.

erkek cinsiyetine submissive olma zorunluluğu da varmış. "mutluluğun yolu erkeğe itaatten geçer." wow. şoklar içindeyim. eşek siken bir cinsiyete göre fazla iddialı laflar.

gay olunca hetero kadınlarla aynı cinsiyetten hoşlandığınız için kadınları aşağılık görmeniz gerekmezdi. genellikle lgbt+ insanların en büyük destekçisi (aklı başında olan) kadınlardır. çok yazık, içler acısı düşünceler.

asker eğlencesi

yıl 2024 ve bu olayın hâlâ devam etmesi??bravo en asker sizsiniz.