ayı sözlük'e destek kampanyası

burda birçok insan paylaşım için bulunuyor. ve bu paylaşımlarıda kimse kimseyi aşağılamadan, yermeden gerçekleşiyor. bunların dışında yalnız olmadığımızı gözler önüne seren bir yerdir. bu zamana kadar bulunduğum ayı ortamlarında yakıştırmalar ve dedikodulardan çok çekmiş biri olarak burada olmak benim için ayrıca bir öneme sahip. bu anlamda kadromuzun keyfine diyecek yok. * zirvede olmamama rağmen sıkıntılardan haberdarım ve bu konuda üzerime düşen görevi yapacağımı şimdiden taahüt ediyorum. her ne kadar dark bearı tanımamış olsam da sözlük için gerekli miktarı sözlük için kullanacak kadar insan biri olarak görüyorum. bu sebepten tereddüt etmeden bunu yapmaya istekliyim.
yaşadığımız aksaklıkların ülkemizin bir gerçeği olarak görmek bir tarafa dursun; bu bütünlüğü daha anlamlı hale getirecek bir dayanışma olmasını temenni ediyorum. böylece daha sağlıklı ve sağlam bir yer edineceğimize kesin gözüyle bakabiliriz. böylece fikirleri dinlenen ve dillendirilen insanlar olabiliriz.
hepimiz üstümüze düşeni yapmalıyız.ne de olsa birnevi evimiz yuvamız oldu burası.
dark bearin "olmaz kanka! ayıp olur, yanlış anlaşılır " dediği konular için hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız... *
madem ki hepimiz burada hoş vakit geçiriyoruz; işimizden, gücümüzden sıyrılıp stressimizi atıyoruz... neden daha iyisi olmasın
bear ve bear severler neden bunu daha iyi, profesyonel yerlere tasımasın...
yarı yolda bırakırsak adama tırsak demezler mi?...derler...
yukarıda yorum yapan yazar arkadaslara tamamen katılıyorum...
asağıda yorum yapacak arkadaslardan da daha iyisini bekliyoruz...
okumadım ama çok güzel yazmışsınız arkadaşlar. üstteki yazarlara katılıyorum

modların söylemeden önce biz yazarların düşünmesi gereken bir durumdur. sözlüğü en çok sömüren yazarlardan biri olarak elimden geldiğince yardım etmeye hazırım.
(lafta kalmasın mümkünse)


edit: bu yazıya da eksi veren zihniyet ne s*kime halen sözlükte onu anlamış değilim.yazıklar olsun kardeş ne diyeyim.
henüz 3 ay oldu sözlüğümüz açılalı. bu sözlüğü açarken profesyonellerle çalışmadık. panda kendi çabasıyla öğrendiklerini benim için bu sitede uyguladı. günlerce uykusuz kaldık bu 3 ayın öncesinde, elle tutulur bir hale getirdik bir şekilde. eksikler yok mu? tabiki var. daha öğrenilecek çok şey var, bir çok hata da var yazılımımızda farkındayız. öğrendikçe çözüyoruz, zengin de değiliz ki parayı basıp hazıra konalım. olmadı. bu 3 ay içersinde çalıştığımız hosting firması olan ixirhost farklı farklı sebepler göstererek zaman zaman yayınımızı durduruyor. teknik destekte sağlamıyor. 1 yıllık ödemeyi de peşin peşin verdik, hizmet istiyoruz lakin sadece kapatıp açmayı bilmekteler. son dönemde panda bi kaç güncelleme daha uyguladı, ama o da artık sözlüğe yeni birşeyler ilave etmekten korkar oldu, devamında "yine kapanırsa" korkusu rüyalarımıza girer durumda. nette olmadığımız dönemlerde birbirimizi arayıp haber alıyoruz."kanka açık mı lan site" ve sonrasında "oh iyi neyse kapanırsa haberleşelim" görüşmelerimiz azımsanamayacak sıklıkta gerçekleşiyor. site sahibi arkadaşlarımızdan da sıkça duyduğumuz birşey var. "olm niye türk host şirketiyle çalışıyorsunuz ki, onlar ota boka kapatırlar siteleri, bi yabancı host sağlayıcısına geçin" veya "benimde başıma geldi, yabancı şirkete geçtim, kafam rahat" cümleleri. sözlüğü şuan en az 40 yazar düzenli kullanıyor. biz yine inat etmeye devam edelim bu şirket ile, en azından 1 yıllık ödememizi yapmışken devam edebilelim. 1 yıl sonrasında da yabancı şirkete geçeriz gibi. ama olurda artık sabredilemeyecek durumlara gelirse de, yazarların 1-2 bira parası miktarlarında destekleriyle çok daha rahat edebileceğimiz bir hosting şirketine geçiş yapabiliriz. bu tür konularda çok hassasım. özellikle işin içine para girdiğinde olurda birileri laf atar, çamur atar diye de korkarım açıkçası. öyle birşey olduğunda da şalter i direk indirme moduna varan takıntılarım vardır. olurda destek olmak isteyenlerin sayısı azımsanmayacak boyutta olursa, güzel şeyler yapılabileceğine eminim. ama bir müddet takip edip, feedback leri değerlendirmek gerekli. konuyu açan, önceki aylarda açmak isteyip de benim açmasına engel olduğum ve bu konuda yorum yapan görüş bildiren tüm arkadaşlara teşekkürler.
bu sıkıntılar ortak şekilde el birliğiyle halledilmeli. bu site gelir sağlayan bir yer olmadığı gibi, gideri olan bir yer olduğuna göre, minik meblalarda da olsa bende seve seve destek olmak istiyorum.
paramı alabilirsiniz, bedenime sahip olabilirsiniz ama ruhuma asla diyerek destek verdiğim kampanya. hani nerede ayı gücü!
++++ destek ++++
nerde, ne zaman, nasıl?
aklıma bir fikir geldi! dikkat çekmek adına gidelim metroda şarkı söyleyelim. sonra dayak yiyelim. ardından da ana haberlere malzeme olup kendimize bir sponsor bulalım. *

hatta şarkıda şu olsun:
*
ihtiyaç varsa kesinlikle destek sağlanmalı. öğrenci halim ile elimden geldiğince destek vermeye hazırım şahsen. yeter ki kapanmasın burası.
bunun için mesela bir organizasyon düzenlenebilir. siteden hiç kimseyi tanıdığımı düşünmüyorum , bundan dolayı kimin nerede yaşadığını da bilmiyorum. mesela çoğunluğun yaşadığı şehirde , bir organizayon ayarlansa, buluşulsa , eğlenilse , içilse , tanışılsa , o şehre gelenler ağırlansa mümkün olduğunca ve gelecek gelirde sözlüğümüze adansa fena mı olur. bence üzerinde düşünülmeli. böylece daha çok kişi tanınır ve kimlerin-maddiyat haricinde-yetenekleri doğrultusunda , çevresi doğrultusunda ne faydası olabilir bu yüz yüze oturulup konuşulur falan diye düşünmekteyim.
bence teknik bilgi yanında sosyal medya konusunda da yardımlaşılmalı ama en önemlisi planlı programlı olarak bir şeyler yapılmalıdır.
hosting şirketinin gerekçelerini konuşmak bir tarafa dursun konu ile ilgili hepimizin görüşebileceği bir zaman belirlenip, msn de veya toplu olarak nerede görüşmek uygunsa orada toplanıp, herşeyi bir tarafa bırakıp, bu konuya odaklanmış bir vaziyette faaliyete geçmenin yerinde olacağını düşünüyorum.
konuştuğumuz gibi hosting şirketini değiştirdik, ixirhost hizmet vermedi, beceremedi, her ne ise işte ödediğimiz 1 yıllık paranın da üzerine yattı. godaddy ile birlikte artık sitemizin yayını kesilmiyor, sadece düşüşler yaşıyoruz, onu da umarım yakın zamanda çözebiliriz. domain i de buraya taşımayı düşünüyoruz. ilk aylık host ücretini panda ödedi. sözlüğün devamı için minik bir desteğe ihtiyaç var. aylık 6 $ olan paketimizi yazarlardan gelen desteğe göre, 3, 6, 12, 24 ay gibi uzatma şansımız olacak ve tabiki domain i de buraya taşımamız lazım.

destek olarak belli bir mebla belirlemedik, bazı arkadaşlar hiç gönderemeyebilirler saygı duyarız, gönderenlerde lütfen 10 tl üzerine çıkmasınlar. yalnız şu da var ki, gönderecek arkadaşlar bana ulaşsınlar, mesajla isim bilgisi verebilirim, gönderilen miktarları ve gönderdiğinizin bilgisini lütfen bana özel mesaj ile bildirin, tüm gelir, gider bilgilerini bu başlıktan paylaşacağım için bu gerekli. hiç bir şekilde bu işte zan altında kalmak istemiyorum lakin, bu işle biri ilgilenmek zorunda.

destek gönderebileceğiniz iban numarası:

tr600006701000000050581317

iban a gönderemeyecek, atm ve bankalardan gönderecekler için şube ve hesap numarası:

363 50581317
banka: yapı kredi


destekte bulunanlar;

(bkz: dark bear)
(bkz: panda)
(bkz: naringergedan)
(bkz: bodurayi)
(bkz: anormal genc)
(bkz: ayininteki)
(bkz: greenday)
(bkz: wagaman)
(bkz: demirbear)
(bkz: kemanyayi)
(bkz: kardan adam)
(bkz: keremce)
(bkz: bearabeare)
(bkz: pony slaystation)
sözlüğü tamamıyla evim gibi gördüğüm için bende taşın altına elimi koyacağım. zira sözlüğe ve sözlükteki yazarlara değer veriyorum. bu bizim sözlüğümüz bu kadar emek varken yarıda bırakmak olmaz.
hesap numaraları verildikten sonraki ilgi alaka beni fazlasıyla şaşırtmıştır. konuyla ilgilenen yazar sayısı sadece 4 tür.
destekçi kullanıcı sayısı 6 ya ulaştı. sözlüğün yayınını sağlamak açısından devamını umuyoruz.
varım diyor. en kısa zamanda hesaba yatırılacaktır.
an itibariyle ayı sözlük kasasında 80 tl birikmiş, sanırım bir miktar daha destekle 1 yıllık host hizmetini uzatıp domain i de godaddy e taşıyabileceğiz.
  • /
  • 3