naringergedan

Durum: 5664 - 1 - 0 - 0 - 16.07.2021 22:04

Puan: 115996 - Sözlük Kuirellası

11 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

hepimiz aslında narin birer gergedanız.
  • /
  • 284

hornete bugün katılan 80 metredeki gizemli yakışıklı

gösterip vermeme ironisiyle uzak mesafe ilişkisine rahmet okutur.

öfke kontrolü

öfkelendiren kişi/şey ile değil, kendinle savaşmayı başarabilmektir.

ramazan davulcuları

sürpriz ve belki tek gecelik, kaldırmaya meyilli gece tokmakçıları.

fermuarın açık kalması

cesur erkek dekoltesidir. güvenildiği ölçüde açılır. açık görülse de kendini tutup bakmamak erdemdir, gelişmişlik göstergesidir.

cem yılmaz'ın yaşlandıkça seksileşmesi

siyahtan menkul kıyafetlerinin yarattığı kafa karışıklığındandır.

5 cm ile 25 cm arasındaki fark

25 cm 5 cmin- hayal bu ya- uyan(dırıl)mış halidir.

eski sevgiliyle iftar çadırında karşılaşmak

kurulan ne çadırlar tutkuyla savaşarak/sevişerek yıkılmışken bu kez açlığı yiyeceklerle geçiştirip ramazanın barışçıllığıyla çadırın bütünlüğü bozulmadan ramazan sonrasına dek sağ bırakılmalıdır.

sevgili ile cuma namazına gitmek

covid döneminde gidildiğinde aranızda en ateşli sevişmeler yaşanmıyormuşcasına numaradan mesafeli durmayı gerektirir. resmen allahın bildiğini başka dürüst kullardan saklamaktır.

kalın bacak

kucakta sıcaklığa ilave olarak güven hissini de yaratan seksi oluşum. bazen bu güven veren kalınlıklara sürpriz bir kalınlık/bacak daha eklenirse şans ile güven/güvensizlik ikilemi içerisinde hayat film şeridi gibi gözlerinizin önünden geçebilir.

zina yasaklanırsa yapmaya devam eder misiniz

hayır cevabının türkiye'de eşcinsel evliliğini yasallaştırma ihtimalini doğurup çığır açacağı anket sorusu.

doğan duru

kariyerinin ilk solo albümü epochla karantina dönemine ışık gibi doğmuş, redd grubunun solisti. duruma göre tam bir ev ya da araba albümü olmuş, bir yandan keyifle dinleniyor, diğer taraftan hayatı sorgulatıyor. söz yazarlığı, besteci kimliği ve yorumculuğuyla başarılı çizgisini hiç bozmayanlardan.

fakir ama gururlu p

elinde sadece bedeni ve ruhu kalmış, bedenini alsa da en azılı aktife asla ruhunu vermeyecek olandır.

starbucks fakiri

aynı zamanda bol kalorili karışık seçenekler yerine sade americano, filtre kahve ya da espresso tercih edip fit yaşama göz kırpandır.

diş hekimi

covid salgınının gizli maskeli aktifleridirler.

arabalı sevgili

iyi bir sürüş keyfi yaşatması umulandır.

türkiye'de biseksüel bir insana aşık olmak

türkiye'de olmak, türkiye'de aşık olmak ve türkiye'de biseksüel/eşcinsel olmaktan sonraki zor seviye. olmak ya da gizli kalmak; işte bütün mesele bu.

erkeksi heteroseksüel erkek

kendi içinde yarattığı ironi bir yana bekleneni ilk bakışta veren ve erkeksi notalardan başlayarak, yüzdüğü maskülenlik denizinde ayrı dünyaların insanıyız mesajını net şekilde veren ama tenhalarda alt notalardan farklı renkler gelmesi ihtimali bile iç gıcıklayan türdür. hani "ne kadar bilirsen bil, anlattıkların karşındakinin anlayacağı kadardır" misali insan bazen doğru aynada kırılır ancak.

şeytan

işlenen tüm sevaplarda kibirimizden elden bırakmadığımız başrolü, günahlarda devrettiğimiz dublörümüz.

tanış buluş sev seviş ayrıl

genelde buluş seviş ayrıl versiyonu kullanılır. kimsenin sevme ve sonrasında ayrılma travmalarıyla kaybedecek vakti yoktur. ayrılık dediysek de abartmayalım; engellemekten bahsediyorum.

tarikat

allahla kul arasına kimse giremeze sözde alternatif oluşumlar. yönetilmeden yapamayan toplulukların akıl ve irade kavramlarını devre dışı bırakıp yaşadığı akıl tutulmaları toplamı.
  • /
  • 284
  • /
  • 64

doğan duru


erkeksi heteroseksüel erkek


tost hayatı


dost hayatı


madonna


özlem tekin


kıç çatalı


gülşen


stüdyo daire


kredi kartı


evli gay


iç çamaşırı giymemek


pasif sözlük yazarları


aktif sözlük yazarları


tiyatro


sıla gençoğlu


romeo


faiz


google


sinan akçıl


  • /
  • 64

naringergedan

yazdığını yaşatabilen, okuturken sarsabilen kişi.
sözcüklerin efendisi olmuş bir ulu kalemşör.

naringergedan

av mevsimi filminde şener şen'in bir repligi vardir " bakış açını değiştir" diye.
sözlükte hemen hemen tüm entrylerinde bu mesajı veren yazar naringergedan'dır.
ve bunu, "kör parmağım gözüne" kabalığıyla degil, kimseyi incitmeyen, günümüzde artık neredeyse hic rastlanmayan bir incelikle yapar.
mitlerle, tabularla, yalanlarla bina edilmiş bir gerçekliğin sorgulamasını yapar, hoytratlığın ve nobranlığın talan ettigi hayatların gercekliğini irdeler. kavramlara giydirilmiş yanıltıcı giysileri soyar, çıplaklığımızın, sanılanın aksine savunmasızlık degil, belki de bizi daha güçlü kılacak bir silah olduğunu gosterir. maskelerin ardına gizlenmiş binbir türlü ayrıntının ardında kaybolmuş basit doğruların izini sürer. "sakıncalı" olduğu öğretilmiş/ögrenilmiş bir çok yanlışın doğru, erdem olarak belletilmiş bazı doğruların da, aslında bize giydirilmiş birer deli gömleği olabileceği üzerine düşünmeye iter.

"gerçeklik" denilen hapishanelerin yıkılabilmesinin ancak olaylara farklı açılardan bakabilmekle mümkün olabileceğini anlatır. hem, daha insani bir hayata yönelik umutlarışnı yitirmeyen, iflah olmaz bir romantikdir, hem de ikiyüzlü olmayan, basit, temiz, ve oyunsuz bir dünyadan yana olan bir realisttir.


(bkz: düş hekimi)

duygusal açlık

birçok eşcinselin yaşadığı duygu durumu. millet aç aç! evet açız. ben bu fikirle kendimi kabul ettim artık. önceden bir zavallı gibi hissederdim. artık alıştım. ne yapayım anasını satayım, ben de böyle olmuşum yani. kendime kızamam.

içinde olduğun düzenin aykırısı olmanın nasıl bir duygu olduğunu anlamıyor bazı insanlar. yoksun olunca, dalgaya vuruyoruz biz de işte.

aşkı küçümseyen insanlar oluyoruz, evliliklerle dalga geçiyoruz. sadece seks yazıyoruz profillerimize. ama biz sadece seks değiliz. kimse sadece seks değildir. o sadece seksin altında hep farklı anlamlar yatar. aşk böceği de değiliz tabi ama, her şey bu kadar eksikken, duygusal olarak bu denli yalnız bırakılmışken... bilemiyorum.

hoşlandığım kişiye karşı birlikte olma hayali kurarken bile utanmama, çekinmeme sebep olan kim varsa, bir bok olmayacak ama, kendileri de mislini yaşar umarım.

prezervatif

derler ki "prezervatifsiz seks yapan erkek kalkansız gladyatöre benzer, ya kılıcını çok iyi kullanıyordur yada ölümüne susamıştır."

Toplam entry sayısı: 5664

2018 trans güzeli didem akay'ın intiharı

ya maskeyle gezmek, ya gizlenmek, ya yok sayılmak, ya öldürülmek, ya intihara sürüklenmek, baskılar, hedef gösterilmeler, hasta olmakla itham edilmeler, erkek sandım kadın çıktılara yaslanmalarla örülü hayatımızda bir savaşın daha kaybedeni. gün ışığı görmeden halının altında kalsan bi dert, halının üstüne çıkıp gün ışığından mahrum edilsen ayrı; hangisi tercih, hangisi yönelim? kendimizle savaşmak, toplumla barışmak mı? kendimizle barışmak, toplumla savaşmak mı?

eşcinsel terapisi

gıcır gıcır bir ekmek kapısı. önce eşcinseller kabul edilmeyip dışlanıyor, gerek sindirerek, gerekse öldürerek toplumdan soyutlanıyor. sonra birden bu istenmeyen eşcinseller üzerinden kafalarda bir ışık yanıyor, topluma yeniden kazandırma düşüncesi oluşuyor; hem de normalleştirerek. yani bildiğiniz eşcinseller heteroseksüel oluyor. hadi ya!

sen kalk bastırılmış duygularını yaşayamayan binlerce eşcinsele bu duygularını yaşaması adına yardım etme de, o duyguları gömüp üzerinden heteroseksüel kimlik filizlendir. ne kadar da etik bir değişim-dönüşüm programı. aile baskısı, din baskısı, toplum baskısı altında iyice ezilmiş eşcinselleri seç, onları tedavi et, sonra onların sahip olacağı bedensel/ruhsal/hormonal karmaşa, kimlik bunalımı üzerinden sonuçları yayınla. sonrasında olacaklarsa belli; mutsuz insanlar, mutsuz evlilikler, penisismus, tecavüzler. sonra da al sana yeni bir ekmek kapısı. vay canına!

burnuma daha çok yeni türeyecek eşcinseller arası şiddet eğilimi kokusu geliyor. tedavi olanların eşcinselleri reddi, hadi hayırlısı!

karantina günlerinde aşk

o tukaka edilen tek gecelik ilişkilere bile hasret kalındığından hayallerde yaşatılandır. kendimizden bile şüphelendiğimiz şu dönemde bırakın birine dokunmayı birine güvenmek bile büyük cesaret. ancak “ ben ele aşık, el bana “.

eski sevgiliyle iftar çadırında karşılaşmak

kurulan ne çadırlar tutkuyla savaşarak/sevişerek yıkılmışken bu kez açlığı yiyeceklerle geçiştirip ramazanın barışçıllığıyla çadırın bütünlüğü bozulmadan ramazan sonrasına dek sağ bırakılmalıdır.

güne growlr ile başlamak

yeni kıl tarama trendleri neler, hangi ayılar kış uykusunda doğru kucak, göbekte doğru sınır ne, pençe savaşlarında son durum, yazın da göbeği bol kaloriyle desteklemek mümkün mü, kıl ektirip iki göbek şişirip gerçek ayı olunabilir mi gibi sorulara cevap bulunabilecek, dünya gündeminden uzaklaşmamak için faydalı bir çalışma. çünkü sabah beyin aktifken/ayaktayken algılama daha kolay oluyor.

full aktif

insan kılığına girmiş penis.

yemekteyiz ayı sözlük

bedava yemek var gel yiyelim denen ayıların diğer zirve tekliflerini elinin tersiyle en havalı tarzda itmesine rağmen koşa koşa* katılacağı, ünlü gurmelerin masada şıklıkla beraber el emeği, göz nuru, ağız tadıyla yemeklerini sergileyeceği ve elbette ki kavgalarıyla da çok konuşulacak yemekteyiz programı.

yemekte, yedirmekte, göbekte, yatakta iddialıyım diyen gurmeler gurmesi wagamanın evindeyiz. *

geceye ilk önce ayı postundan mamul ihtişamlı kürküyle dark bear* gelir ve kürkünü salonun ortasında ev sahibi yetişemeden yere havalı şekilde bırakır ve bol kıl dekolteli, malzemeden çalınmış kıyafetiyle yürek hoplatır. ikinci konuğumuz lost soul, tıngır mıngır müziklerinden oluşan devasa arşivini yüklediği kulaklığını çıkartmadan, kimseleri takmadan eve giriş yapar ve salondaki yerini alır. bu rahat tavırlarının geceye damgasını vuracağına kesin gözüyle bakılmaktadır. antalyadan atladığı uçağıyla eve havalı bir giriş yapmak isteyen keremcenin wagamanın özel dizaynı pırlanta kaplı camlarında oluşturduğu hasar yine keremcenin sıcak gülüşüyle geçiştirilse de olay yaratacak cinsten bir hareket olarak hafızalara kazınacaktır.

greendayin o hep konuşulan atletik vücudunu görmek isteyen bazı adını vermek istemediğimiz gaylerin camlarda nöbet tuttuğu da dikkatli gözlerden kaçmamıştır. icimdeki ayinin en son çıkan iddialı porno arşiviyle geleceği haberleri duyulduğunda yemek telaşına düşen wagamanın yemeğin dibini tutturduğu da çok konuşulan haber başlıklarından biri olmuştur. anormal gencin davetli listesinde olmadığı halde zirvelerde yaptığı gibi sürpriz gelişi suratların asılmasına sebep olsa da getirdiği ayı fotoğraflarını gören ayılarda gergin hava dağılmaya başlamıştır. tunatuanın aktifler aktifi partnerinden zar zor kaçıp kendini ayıların arasına atışı da kapalı kapılar arkasında yeni bir kıskançlık krizinin yolda olabileceği söylentilerini doğurmaya yetmiştir.

jackkkin o hep aradığı aşk acaba burada mı diye süslenip püslenmeden paldır küldür içeri dalışı gülüşmelere yol açmıştır. topakbearın limuzin yerine bisikletle gelişi ucuza kaçmış söylentilerini doğursa da dağ bisikleti kostümü yürekleri hoplatmıştır. jan xwenin klasik ve hafif sıkılgan tarzıyla gelmesi genç adam üzerindeki ilgiyi azaltmadı. ve gecenin assolisti her zamanki gibi yemek başladıktan sonra korumaları nezaretinde gelen bear sikertir olmuştur. genç adamın uzun boyundan dolayı kapıdan iddialı giriş yapmak isterken yaşadığı minik kaza masada boy herkeste var anacağım fısıldaşmalarına ve sinsi gülüşmelere yol açmıştır. koyuyazarınsa davete bilinçli olarak katılmayıp tırabzan kenarlarında gelen davetlileri bir parmağı deklanşörde karşılaması sözlükteki magazinelliğini buraya da yansıtıyor imasıyla karşılandı. okan okanlinin muzipliğini elinden bırakmayıp yemek yiyenlerin döke saça yemek yemesine neden oluşu da önemli ayrıntılardan biri oldu.

geceden çok zor koşullarda ele geçirilen diğer detaylar ise şöyle;

- dark bearın masadan sık sık kalkıp mutfakta ne* yediği çok konuşuldu.
- bear sikertirin iştahla masadakileri silip süpürürken sarfettiği yediğim önümde yemediğim arkamda sözleri yanlış anlaşıldı.
- wagamanın masaya servis yaparken fazla eğilip göğüs dekoltesini sergilemesi sırasında düşürülen çatallar, ağızdan akan sular masa altında haklı bir birikim yaptı.
- pisuvardaki siyah kil ve pisuvardaki siyah kil 2nin ne zaman pisuvardaki siyah kil 3* ve ileri versiyonlarıyla geri döneceği de masada dönen dedikodulardandı.

tüm ayılar doymadığı gerekçesiyle başka bir davete akmaya karar vererek kavga dövüş evi terkettiler.

(bkz: yemekteyiz somali)

bu entry tamamiyle yazarın kendi götünden uydurduğu hayal ürünü gerçeklik içermeyen bir entrydir

ayı sözlük magazin

şok şok şok... pisuvardaki siyah kil 2 kendisini eksileyenlerin popülaritesini gün geçtikçe arttırdığını itiraf etti.
dark bear en fazla entry giren 3 yazara soyunamayacağı, ancak en iyi yazan 3 yazara soyunabileceği açıklamasıyla çıtayı yükseltti.
kardan adamın kartopu zirvesini bizim oralarda yapalım teklifinin altında üşüyünce yazarları kahve içme adı altında eve atabileceği söylentileri kulisleri epeyce meşgul etti.
koyuyazarın ispanyol erkeklere olan düşkünlüğünün altında küçükken antalyanın bir sahil kasabasında bir ispanyol amcanın şeker teklifiyle elinden tutup,.. neyse. evet son yapılan araştırmaya göre koyuyazarın çocukluğu çok renkli geçmiş. tabii ki kimsenin özel hayatı bizleri ilgilendirmez ama bizden de kaçmaz.
greendayin özellikle koyuyazar ve diğer yazarlar tarafından düzülen methiyeler karşısında şişen egosunun spor salonlarında özenle şişirilen kaslarına paralellik gösterdiği iddiaları bu hafta gündeme bomba gibi düştü.
keremcenin katıldığı zirvelerde antalyanın havasına güvenerek sürekli bol dekolteli kıyafetler giymesi tüm yazarların yüreklerini hoplatmaya devam ediyor. ve hatta son alınan haberlere göre bunu kasıtlı yaptığı da konuşulmakta. neyse bizi yine ilgilendirmez. sıcak detaylar az sonra.
bankacibearın takım elbiseli, resmi havasının altında 10 kaplan gücünde başka bir adam yattığı ve bunun parayla değil dokunmayı bilmekle açığa çıkabileceği açıklaması manşetlerden yansıdı. bakalım bu manevi yönü yüksek açıklama genç adamın kapısını ne kadar aşındırabilecek. kapı dediysek gönül kapısı herhalde.
tunatuanın zirvelere katılabilmek adına kendi güzelliğini yansıtabilecek, kendisi kadar şehvetli olabilecek bir dublör aradığı ve aktif kocasını oyalaması adına yüksek rakamlar verebileceği iddiası bomba etkisi yarattı. nolur beni de alın zirvelere derken gömlek düğmelerini biraz daha gevşetmesi ise herzamanki gibi ilgi uyandırdı. ve daha neler uyandırdı neler. tövbe tövbe.
bodurayinin zirvelere katılmamasının yüzünün eskimemesi adına geliştirdiği bi strateji olduğu iddia edildi. genç adam kıskanıldığını belirtirken haberleri doğrulamak zorunda kaldı.
seda sayanın kokulu öpücüklerinin neslinin tükenmekte olduğu açıklaması,
nihat doğanın götte çıkan sivilce gibiyim, görmeden patlatsan da yine çıkarım açıklaması,
bülent ersoyun genç sevgililerimle her geçen gün daha fazla güzelleşiyorum açıklaması,
ajda pekkanın gergin yüzümle değil de bacaklarımla anılmak hoşuma gitmiyor açıklaması ve daha neler neler...
bizden ayrılmayın anacığım.

heteroseksüel arkadaşı teselli etmek

- naber mehmet?
- hiç sorma ya çok kötüyüm.
- ah canım benim.
- napıyorsun ya?
- teselli ediyordum.
- daha yukarılara çık istersen, orası kıçım.

maskeli ahlakçılık

azınlık olan eşcinseller arasında da beklenmedik bir yüzdeyle görülen korkunç tutum. dini, milli ve geleneksel motiflerle işlenmiş ahlaki normları en katı ve soğuk haliyle toplumun geneline yayma düşüncesi. maskeli olmasından kastedilense özde dışlayıcı tavırla sunulan bu anlayışın kendiyle yüzleşme cesareti olmayanlar tarafından gerçekleştirilmesidir. daha çok kendi ahlaksızlıklarının üzerini örtmeyle beslenen bu zihniyet, sergilediği ikiyüzlülüğün ötesinde sütten çıkmış ak kaşık misali ahkamını keser, yargılar hatta kelle ister. linç kültürünün gelişimine zemin hazırlaması ise yaranın kanadığının, gün yüzüne çıkarak somutlaştığının delilidir.

tecavüzün adını duyar duymaz yerinden fırlayan ancak gizli çekilmiş seks görüntülerinin- tecavüz olanları da dahil- internet dolaşımında izlenme rekorları kırmasına katkı sağlayan ve arkadaş muhabbetlerine meze eden, travestilerin toplum ahlakını bozduğu gerekçesiyle yok edilmesini talep edip- hatta travesti cinayetleriyle somutlaştıran- tek gecelik ilişki yaşamak için uçkurunu tutamayan, eşcinselleri içine sindiremeyen ancak deliksel yalnızlıklarında tutunacak dal olarak gören, dini nedenlerle giyim tarzından dolayı taşlamayı layık görüp, izlerken ağzının suyu akanların hep tanıdık çıkması tesadüf olmasa gerek. belki bu maske yaşanılarak elde edilen kirlerle oluşmuştur ve aynaya bakıldığında bile gerçek yüzümüzü göremeyecek kadar katılaşmıştır, tıpkı başkalarının hayatına biçilen değerlerin keskinliği kadar.

dark bear

zaman zaman sözlüğün başındaki kişi olduğunu gereksiz sitemler ve kırıcı tavırlarla hatırlatma gereği duyan, sürekli altını çizdiği ayrımcılıkla mücadelenin kendisi söz konusu olduğunda üstünü bir çırpıda çiziveren, sözlükten ayrılmak isteyenin tanımlarının silinmesine izin vermeyen ama canı istediğinin tanımlarını bir çırpıda siliveren sözlük admini. oysa ki adminin sözlükte negatif tavırlarla bu kadar ön planda olması gerekmez. sözlüğün sahibi olup yazarlardan medet umarken- sözlüğü kuran bir kişi olsa da sözlük yazarlar sayesinde vardır- ve '' çok yazar çok tanım '' felsefesini güderken '' astığım astık, kestiğim kestik '' tavırları hiç yakışık almıyor.

horizonmersin

ciddi üslubu ve bozulmayan çizgisiyle sözlüğe farklı bir hava katan yazar. yazılarındaki olgun, görmüş geçirmiş hava sıcak yaz günlerinin serinleticisi niteliğinde taze ve kendine getiren cinsten.

kuru göt

ne emmeye, ne gömmeye gelen, küçüğü makbuldür dense de dümdüz oluşuyla kot pantolonu ya da avucu doldurmayan, işe yaramaz göt türü.

the bear from far

sözlük yazım kurallarını anlamamakta/uygulamamakta direnen/gayret gösteren yazar.

evlerinde zorla tutulan yüzde elli

kimyasal silahlar- mesela biber gazı, kokusu burnunuzdan fazla uzağa gitmiş olamaz- yetmiyormuş gibi sokağa salınsalar hepsi birer tayyip askeri/polisin fiziksel silah kolu olarak savaşın hükümet kanadında yerlerini alacak olan kimliği belirsiz yüzde ellidir. bedava bulunca sıka sıka soyu tükenme tehlikesiyle kalan biber gazının alternatifi olan bu gizli yedek ekipman tayyip erdoğanın muhteşem çözüm stratejisi olarak kayda geçmiştir.