naringergedan

Durum: 5753 - 2 - 0 - 0 - 28.09.2021 22:19

Puan: 117730 - Sözlük Kuirellası

11 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

hepimiz aslında narin birer gergedanız.
  • /
  • 288

aşk adamı

aşk kalmadı ve adam mı kaldı iddialarından hareketle bir araya gelmeleri boş küme oluşturan tamlama. ama seks insanı kavramına dönüştürürsek hem cinsiyetlerden bağımsız düşünmüş oluruz, hem de günümüzün politik doğruculuğu ve gerçekçiliği açısından da alan memnun satan memnun bir portre çizmiş oluruz.

penis travması

en sık görüleni çıkarıp masaya vurulduğunda masada ve karşısındaki insanda yarattığı incinmişlik hissidir.

sekste aktif rolde olma anlamına gelen kelimeler

full artı full artı full artı full artı full artı full artı full artı full çarpı full çarpı full,.. aktif. herhalde bundan da etkilisi yoktur.

spartacus

göte göt, sike sik, alkole alkol, memeye meme demiştir. adeta yasak elmayı yememiş yutturmuştur.

başlıkları alt alta okumak

- yazarların şu an yaptığı şeyler
- göt deliğine nutella sürüp yalamak
- ters ilişki

ters ilişki

oturarak işeyen erkek

kadınlar tarafından kıskanılan yanlarına ihanet eden erkektir.

akşam yemeği önerisi

sağlıklılık, iştah açıcılık, göz doyuruculuk vs düşünülürse gözün, kalbin, beynin ve midenin ayrı ayrı oynacağı durum.

cenaze merasiminde hornette alıkmak

ölüyü dirilten seksapelitesi olanların milleti dinden imandan çıkaracağı sürpriz çıkış.

sözlükteki doktorlara dayanışma çağrısı

dayanışmaktan anladığımız ancak ve ancak am yapıp sikmek olur. amını veren götünü kaptırır. o yüzden her şeyin gizlisi makbuldür.

başım bağlı

nedense toplum gözünde kadınların durumunu çağrıştıran ifade. daha çok elim kolum bağlı gibi de algılanabilir. erkeklerin hep gözü açık, karnı aç ama kadınların başı bağlı, gözü kapalı vs; ne ala.

tatil

öncesi ve sonrasında benzer sebeplerle çalışmayı gerektiren ironik kavram. birinde tatil için para biriktirilir, diğerinde yeni tatil için çalışılır.

göt deliğine nutella sürüp yalamak

kendi kendine oral seks yapabileni gördüm ancak bu tatlı ama imkansız bir fantezi. covid döneminde sıfır temas diye diye penise sabun, göt deliğine nutella.

birlikte işemek

su israfı yapıp sadece tüketmeye alışmış bizleri birikimlerimizi birleştirmeye davet eden çağrı. herkes en yakınındaki hortuma asılsa ve ıslandıkça güzelleşse dünya ne kuraklık kalır, ne stres.

iç güzelliği

iç çamaşırlarının gölgesine mahkum edilmiş güzellikler. herkes bilir ki; o güzelliklere ulaşıp dokununca en solmuş çiçek bile nasıl da canlanıp meyve verecek.

erkeğin tesettürü göz kapaklarıdır

doğal ve vegan bir seçenek asma yaprağı varken başka kıyafete gerek yoktur. bulunamadığında baraj kurulabilir.

türkçe pop dinlemeyen gay

derhal ceza olarak bir kulağından madonnaya, diğer kulağından britney spearsa maruz bırakılmalıdır.

morhipo'da satılan gay ceket

bazı iddialı erkeklerin ceketimi atsam hamile kalıyor iddiasından hareketle gökkuşağının renklerinin gücü adına giy(diril)eni gay yapıp yapmayacağı merak edilen ceket.

cinsel seks

akla uyuşturucu ve para arasında değiş tokuş yapan ticareti getiren tamlama. her iki tarafın tüm malvarlığını ortaya döküp tatmin edici bir alışveriş yaptığını düşünebiliriz. bu arada her ticarette olduğu gibi taraflar ateş etmeyi ihmal etmezler.

nişanlı birisi ile birlikte olur muydunuz

evlilikten önceki son çıkışı kaçırmaması, doğru yer, yanlış zaman, farklı insan prensibinden hareketle ve içine gireceği küçük kuru deliğin ona yeni ve büyük bir dünyanın kapılarını açacağını keşfetmesi adına herhalde yani diye cevaplanacak soru. o gece belki de türkiye'de nişan atılırken hollanda'da düğün hazırlıkları başlayacak, cesareti olan beklenir.
  • /
  • 288
  • /
  • 64

iç güzelliği


sen bana fazla ayısın


instagram dışı hayat


epoch


bekarlık


ağız hijyeni


diş taşı


julia kent


amasra


amasra salatası


celeste


doğan duru


erkeksi heteroseksüel erkek


tost hayatı


dost hayatı


madonna


özlem tekin


kıç çatalı


gülşen


stüdyo daire


  • /
  • 64

oturarak işeyen erkek

dışarıdaysam pisuvar, başkasının evindeysem ayakta, kendi evimdeysem de oturarak işiyorum. özellikle gece yarısı uyku sersemi işemeye kalktığımda deliği tutturamama potansiyeli olan biriyim. ha klozet üzerinde uyuyakalmışlığım da var mıdır, çok vardır. o sebeple küveti sıcak suyla doldurup keyif yapmaya cesaret edemem çünkü uyuyakalır boğulur ölürüm diye korkarım. masaja gittiğimde de bir gider gelirim zaten rüya alemine.

penisin taşa değmesi olayı da küfür sebebi cidden. hatta şu üstüne oturduğumuz klozet halkasının önü olmayanları oluyor yurtdışında, en güzeli o bence. ama yurtdışında da klozetin içindeki su musluğu olmuyor genelde. sırf bu sebepten dolayı yurtdışındaki kişilere karşı cinsel bir yakınlık duyamadığım oluyor çünkü abi sonuçta sıçmış ama yıkamamış diyorum.

dışarıda zaten klozetin pis olmasını geçtim, bazen de hangi hastalığı kapacağın belli değil. ha bi de şöyle oluyor bazen, giriyorsun zaten pis. senden sonra girecek kişi orayı senin öyle pis bıraktığını düşünecek diye de zaten pisuvar varsa hiç kabine mabine girmiyorum. başkasının evinde de pisuvar olmadığı için ancak ayakta yapıyorsunuz. ama bence işemelerin en keyiflisi duşta yapılan işeme. hem normale göre daha farklı bir keyif veriyor bana, hem de sidikteki üre ve ürik asit eğer varsa ayak mantarlarına iyi geliyormuş. hem de doğa dostu.

ebrar karakurt

milli takım forması ile çıktığı oyunlarda yüreğini ortaya koyması ile tanıdığımız başarılı sporcumuz. şimdi de yüreğini sevgilisi için ortaya koymuş ve kimseden korkmadan, gelecek tepkilerden çekinmeden ilânı aşk ederek bir kere daha ne kocaman yürekli bir kadın olduğunu cümle aleme göstermiştir. mutluluğunuz daim olsun.

naringergedan

kendisi ile geçirdiğiniz her vakti durdurmak isteyebilirsiniz. ince zevkleri, olaylara 360 derece açıyla bakabilme yeteneği ve tatlı mı tatlı diliyle başınızı döndürür. bazen madilik yapıp sizi kızdırdığı olur ama sonra düşünüp tartınca kendinizi utanmış ve günlüğünüze, ağlayarak ben ne yaptım diye yazarken bulursunuz.

alkol

of öylesine karmaşık, öylesine ikileme sürükleyen ve öylesine sofistike bir doğal madde, bir ürün ve/veya bir icat.
öncelikle, doğal olarak doğada zaten oluşabilen türleri de var. onların bazılarını bira ve şarap üretimi için zaten kullanıyoruz. fakat, metil alkol gibi daha karmaşık ve etkili olanların gücü ve sonuçları daha şiddetli olabiliyor. sonuçta, "insan" öğesi bir üretim faktörü olarak işin içerisinde olduğuna göre yaratıcılık, damak zevki, yaşam tarzı, dini inançlar,...vb. birçok faktör de işin içerisine karışmış oluyor.
işte, zurnanın zart dediği nokta burada maalesef.
dünyanın en güzel bitkilerini, meyvelerini, yemişlerini leziz bir sanayi ürününe dönüştürme yolculuğu burada başlıyor veya burada bitiyor. çünkü, tarımsal üretimden sanayiye geçişe büyük katkısı olan alkol üretim süreçleri ve buna bağlı yan sanayi kollarının gelişimi de bunlara bağlı olarak ya var ya da yok oluyor.

örneğin, insanoğlunun en eski icatlarından ve "katık"larından olan "şarap" gibi ürünleri günah veya kötü sayan bir dünya görüşünüz varsa, hem birey hem de toplum olarak, insan uygarlığının hem geçmişindeki büyük bir mirası reddetmiş hem de günümüzdeki sanayileşme mücadelesinde önemli bir tetikleyiciyi, çarpanı veya bileşeni yok saymış oluyorsunuz.
yazıktır...

müstakil ev

yaklaşık 4 yıldır, bahçeli bir evde özgürce yaşayan biri olarak, beş yüz katlı apartman dairelerinde yaşayan/yaşamak zorunda olan herkese sabır diliyorum. insanın barınma ihtiyacını giderecek en uygun konut tipinin müstakil ev olduğunu düşünüyorum. varsın manzara olmasın, bahçesindeki ıhlamur ağacının, üzüm asmasının gölgesi vursun cama. çatıların gök yüzüyle buluştuğu yerler yeter hayal kurmaya. krallığınızda kimseye hesap vermez, kimseyle sahte ilişkiler kurmak zorunda kalmazsınız. sizi çıkarsız sevecek can dostlarınızı bahçenizde ağırlar günün yorgunluğunu başlarını okşayarak atarsınız.

sigara içen erkekle öpüşmek

pasif içiciliğin farklı bir alt türü.

doğal afet

yöneticilerimizin, doğal afetlere karşı önlem alması için o işten rant elde etmesi lâzım. bu rant, özellikle inşaat sektöründe olursa %100 başarı sağlanacaktır. sanıyorum ki, yöneticilerimiz henüz kâr marjında anlaşamadılar. yoksa çoktan kolları sıvamışlardı.

haram ifadesinin hukuk sistemine girmesi

laik hukuk sisteminin altını oyma girişimleri yeni değil.
bakınız;
*resmi gazetede yayınlanan faizsiz bankacılık sisteminin işleyişi ile ilgili izahın kur'an-ı kerim referans verilerek yapılması.
*müftülere verilen nikâh kıyma yetkisi.
*helâl gıda sertifikasyonu için kurulan kamu akreditasyon kurumu.
kim bilir? belki bir gün çok eşlilik savunucularına da güneş doğar.

türk feminen gay vs alman feminen gay

ikisiylede yatak tecrübem olduğu için ve bir den fazla olduğu için iyi bir analiz yapabilme fırsatı buldum. evet başlayalım;
türk (cd) : başta aşkçıdır,
alman (cd) : aşkçı değildir.
türk (cd) : narin olduğunu söyler
alman (cd) : istediğin gibi davranabilirsin der.
türk (cd) : aşk ile başladığını söyler yatağı görünce domalır.
alman (cd) : aşk ile başlamaz bacağı iki yana öyle bir açarki kendini teslim eder.
türk (cd) : ne seversin der. onu yapmam bunu yapmam der.
alman (cd) : ne seversin sorar. denemedim der deneriz der.
türk (cd) : kadın iç çamaşırı giyer ama yatak için değil.
alman (cd) : iç çamaşır giyer yatakta sikerken uğraştırmaz. sikilecek yerleri açıktır.
türk (cd) : her seferinde zamanım olmuyor der.
alman (cd) : ne zaman istersen yaz gel der.
türk : (cd) : yatakta ateşli dir. deliği yanar iyi hisettirir.
alman (cd) : siz evirip çevirip sik eniz gerekir. fazla keyif vermez.
bu son kriteri bir almanda bulmanız zordur. bulursam fena olur. :)

naringergedan

yazdığını yaşatabilen, okuturken sarsabilen kişi.
sözcüklerin efendisi olmuş bir ulu kalemşör.

Toplam entry sayısı: 5753

2018 trans güzeli didem akay'ın intiharı

ya maskeyle gezmek, ya gizlenmek, ya yok sayılmak, ya öldürülmek, ya intihara sürüklenmek, baskılar, hedef gösterilmeler, hasta olmakla itham edilmeler, erkek sandım kadın çıktılara yaslanmalarla örülü hayatımızda bir savaşın daha kaybedeni. gün ışığı görmeden halının altında kalsan bi dert, halının üstüne çıkıp gün ışığından mahrum edilsen ayrı; hangisi tercih, hangisi yönelim? kendimizle savaşmak, toplumla barışmak mı? kendimizle barışmak, toplumla savaşmak mı?

eşcinsel terapisi

gıcır gıcır bir ekmek kapısı. önce eşcinseller kabul edilmeyip dışlanıyor, gerek sindirerek, gerekse öldürerek toplumdan soyutlanıyor. sonra birden bu istenmeyen eşcinseller üzerinden kafalarda bir ışık yanıyor, topluma yeniden kazandırma düşüncesi oluşuyor; hem de normalleştirerek. yani bildiğiniz eşcinseller heteroseksüel oluyor. hadi ya!

sen kalk bastırılmış duygularını yaşayamayan binlerce eşcinsele bu duygularını yaşaması adına yardım etme de, o duyguları gömüp üzerinden heteroseksüel kimlik filizlendir. ne kadar da etik bir değişim-dönüşüm programı. aile baskısı, din baskısı, toplum baskısı altında iyice ezilmiş eşcinselleri seç, onları tedavi et, sonra onların sahip olacağı bedensel/ruhsal/hormonal karmaşa, kimlik bunalımı üzerinden sonuçları yayınla. sonrasında olacaklarsa belli; mutsuz insanlar, mutsuz evlilikler, penisismus, tecavüzler. sonra da al sana yeni bir ekmek kapısı. vay canına!

burnuma daha çok yeni türeyecek eşcinseller arası şiddet eğilimi kokusu geliyor. tedavi olanların eşcinselleri reddi, hadi hayırlısı!

sen bana fazla ayısın

sevgiliniz kıllarıyla, göbeğiyle katıksız bir ayı portresi çizse de fazla sarıp sarmalamasıyla, sıcacık yün dokulu göğsünde mışıl mışıl uyutmasıyla ve yan bakanlara karşı pençeleriyle sizi savunmasıyla sıktığını belirten ayrılma cümlesi. kırıcı olsa da ortamlarda sen bana fazla iyisinin yerini almaya aday.

karantina günlerinde aşk

o tukaka edilen tek gecelik ilişkilere bile hasret kalındığından hayallerde yaşatılandır. kendimizden bile şüphelendiğimiz şu dönemde bırakın birine dokunmayı birine güvenmek bile büyük cesaret. ancak “ ben ele aşık, el bana “.

hayatında hiç murat isminde biriyle sevişmemiş eşcinsel

- kadın eşcinsel olabilir.
- kişi sahne adını farklı söylemiş olabilir.
- adını soracak fırsat olmamıştır.

full aktif

insan kılığına girmiş penis.

yemekteyiz ayı sözlük

bedava yemek var gel yiyelim denen ayıların diğer zirve tekliflerini elinin tersiyle en havalı tarzda itmesine rağmen koşa koşa* katılacağı, ünlü gurmelerin masada şıklıkla beraber el emeği, göz nuru, ağız tadıyla yemeklerini sergileyeceği ve elbette ki kavgalarıyla da çok konuşulacak yemekteyiz programı.

yemekte, yedirmekte, göbekte, yatakta iddialıyım diyen gurmeler gurmesi wagamanın evindeyiz. *

geceye ilk önce ayı postundan mamul ihtişamlı kürküyle dark bear* gelir ve kürkünü salonun ortasında ev sahibi yetişemeden yere havalı şekilde bırakır ve bol kıl dekolteli, malzemeden çalınmış kıyafetiyle yürek hoplatır. ikinci konuğumuz lost soul, tıngır mıngır müziklerinden oluşan devasa arşivini yüklediği kulaklığını çıkartmadan, kimseleri takmadan eve giriş yapar ve salondaki yerini alır. bu rahat tavırlarının geceye damgasını vuracağına kesin gözüyle bakılmaktadır. antalyadan atladığı uçağıyla eve havalı bir giriş yapmak isteyen keremcenin wagamanın özel dizaynı pırlanta kaplı camlarında oluşturduğu hasar yine keremcenin sıcak gülüşüyle geçiştirilse de olay yaratacak cinsten bir hareket olarak hafızalara kazınacaktır.

greendayin o hep konuşulan atletik vücudunu görmek isteyen bazı adını vermek istemediğimiz gaylerin camlarda nöbet tuttuğu da dikkatli gözlerden kaçmamıştır. icimdeki ayinin en son çıkan iddialı porno arşiviyle geleceği haberleri duyulduğunda yemek telaşına düşen wagamanın yemeğin dibini tutturduğu da çok konuşulan haber başlıklarından biri olmuştur. anormal gencin davetli listesinde olmadığı halde zirvelerde yaptığı gibi sürpriz gelişi suratların asılmasına sebep olsa da getirdiği ayı fotoğraflarını gören ayılarda gergin hava dağılmaya başlamıştır. tunatuanın aktifler aktifi partnerinden zar zor kaçıp kendini ayıların arasına atışı da kapalı kapılar arkasında yeni bir kıskançlık krizinin yolda olabileceği söylentilerini doğurmaya yetmiştir.

jackkkin o hep aradığı aşk acaba burada mı diye süslenip püslenmeden paldır küldür içeri dalışı gülüşmelere yol açmıştır. topakbearın limuzin yerine bisikletle gelişi ucuza kaçmış söylentilerini doğursa da dağ bisikleti kostümü yürekleri hoplatmıştır. jan xwenin klasik ve hafif sıkılgan tarzıyla gelmesi genç adam üzerindeki ilgiyi azaltmadı. ve gecenin assolisti her zamanki gibi yemek başladıktan sonra korumaları nezaretinde gelen bear sikertir olmuştur. genç adamın uzun boyundan dolayı kapıdan iddialı giriş yapmak isterken yaşadığı minik kaza masada boy herkeste var anacağım fısıldaşmalarına ve sinsi gülüşmelere yol açmıştır. koyuyazarınsa davete bilinçli olarak katılmayıp tırabzan kenarlarında gelen davetlileri bir parmağı deklanşörde karşılaması sözlükteki magazinelliğini buraya da yansıtıyor imasıyla karşılandı. okan okanlinin muzipliğini elinden bırakmayıp yemek yiyenlerin döke saça yemek yemesine neden oluşu da önemli ayrıntılardan biri oldu.

geceden çok zor koşullarda ele geçirilen diğer detaylar ise şöyle;

- dark bearın masadan sık sık kalkıp mutfakta ne* yediği çok konuşuldu.
- bear sikertirin iştahla masadakileri silip süpürürken sarfettiği yediğim önümde yemediğim arkamda sözleri yanlış anlaşıldı.
- wagamanın masaya servis yaparken fazla eğilip göğüs dekoltesini sergilemesi sırasında düşürülen çatallar, ağızdan akan sular masa altında haklı bir birikim yaptı.
- pisuvardaki siyah kil ve pisuvardaki siyah kil 2nin ne zaman pisuvardaki siyah kil 3* ve ileri versiyonlarıyla geri döneceği de masada dönen dedikodulardandı.

tüm ayılar doymadığı gerekçesiyle başka bir davete akmaya karar vererek kavga dövüş evi terkettiler.

(bkz: yemekteyiz somali)

bu entry tamamiyle yazarın kendi götünden uydurduğu hayal ürünü gerçeklik içermeyen bir entrydir

ayı sözlük magazin

şok şok şok... pisuvardaki siyah kil 2 kendisini eksileyenlerin popülaritesini gün geçtikçe arttırdığını itiraf etti.
dark bear en fazla entry giren 3 yazara soyunamayacağı, ancak en iyi yazan 3 yazara soyunabileceği açıklamasıyla çıtayı yükseltti.
kardan adamın kartopu zirvesini bizim oralarda yapalım teklifinin altında üşüyünce yazarları kahve içme adı altında eve atabileceği söylentileri kulisleri epeyce meşgul etti.
koyuyazarın ispanyol erkeklere olan düşkünlüğünün altında küçükken antalyanın bir sahil kasabasında bir ispanyol amcanın şeker teklifiyle elinden tutup,.. neyse. evet son yapılan araştırmaya göre koyuyazarın çocukluğu çok renkli geçmiş. tabii ki kimsenin özel hayatı bizleri ilgilendirmez ama bizden de kaçmaz.
greendayin özellikle koyuyazar ve diğer yazarlar tarafından düzülen methiyeler karşısında şişen egosunun spor salonlarında özenle şişirilen kaslarına paralellik gösterdiği iddiaları bu hafta gündeme bomba gibi düştü.
keremcenin katıldığı zirvelerde antalyanın havasına güvenerek sürekli bol dekolteli kıyafetler giymesi tüm yazarların yüreklerini hoplatmaya devam ediyor. ve hatta son alınan haberlere göre bunu kasıtlı yaptığı da konuşulmakta. neyse bizi yine ilgilendirmez. sıcak detaylar az sonra.
bankacibearın takım elbiseli, resmi havasının altında 10 kaplan gücünde başka bir adam yattığı ve bunun parayla değil dokunmayı bilmekle açığa çıkabileceği açıklaması manşetlerden yansıdı. bakalım bu manevi yönü yüksek açıklama genç adamın kapısını ne kadar aşındırabilecek. kapı dediysek gönül kapısı herhalde.
tunatuanın zirvelere katılabilmek adına kendi güzelliğini yansıtabilecek, kendisi kadar şehvetli olabilecek bir dublör aradığı ve aktif kocasını oyalaması adına yüksek rakamlar verebileceği iddiası bomba etkisi yarattı. nolur beni de alın zirvelere derken gömlek düğmelerini biraz daha gevşetmesi ise herzamanki gibi ilgi uyandırdı. ve daha neler uyandırdı neler. tövbe tövbe.
bodurayinin zirvelere katılmamasının yüzünün eskimemesi adına geliştirdiği bi strateji olduğu iddia edildi. genç adam kıskanıldığını belirtirken haberleri doğrulamak zorunda kaldı.
seda sayanın kokulu öpücüklerinin neslinin tükenmekte olduğu açıklaması,
nihat doğanın götte çıkan sivilce gibiyim, görmeden patlatsan da yine çıkarım açıklaması,
bülent ersoyun genç sevgililerimle her geçen gün daha fazla güzelleşiyorum açıklaması,
ajda pekkanın gergin yüzümle değil de bacaklarımla anılmak hoşuma gitmiyor açıklaması ve daha neler neler...
bizden ayrılmayın anacığım.

heteroseksüel arkadaşı teselli etmek

- naber mehmet?
- hiç sorma ya çok kötüyüm.
- ah canım benim.
- napıyorsun ya?
- teselli ediyordum.
- daha yukarılara çık istersen, orası kıçım.

maskeli ahlakçılık

azınlık olan eşcinseller arasında da beklenmedik bir yüzdeyle görülen korkunç tutum. dini, milli ve geleneksel motiflerle işlenmiş ahlaki normları en katı ve soğuk haliyle toplumun geneline yayma düşüncesi. maskeli olmasından kastedilense özde dışlayıcı tavırla sunulan bu anlayışın kendiyle yüzleşme cesareti olmayanlar tarafından gerçekleştirilmesidir. daha çok kendi ahlaksızlıklarının üzerini örtmeyle beslenen bu zihniyet, sergilediği ikiyüzlülüğün ötesinde sütten çıkmış ak kaşık misali ahkamını keser, yargılar hatta kelle ister. linç kültürünün gelişimine zemin hazırlaması ise yaranın kanadığının, gün yüzüne çıkarak somutlaştığının delilidir.

tecavüzün adını duyar duymaz yerinden fırlayan ancak gizli çekilmiş seks görüntülerinin- tecavüz olanları da dahil- internet dolaşımında izlenme rekorları kırmasına katkı sağlayan ve arkadaş muhabbetlerine meze eden, travestilerin toplum ahlakını bozduğu gerekçesiyle yok edilmesini talep edip- hatta travesti cinayetleriyle somutlaştıran- tek gecelik ilişki yaşamak için uçkurunu tutamayan, eşcinselleri içine sindiremeyen ancak deliksel yalnızlıklarında tutunacak dal olarak gören, dini nedenlerle giyim tarzından dolayı taşlamayı layık görüp, izlerken ağzının suyu akanların hep tanıdık çıkması tesadüf olmasa gerek. belki bu maske yaşanılarak elde edilen kirlerle oluşmuştur ve aynaya bakıldığında bile gerçek yüzümüzü göremeyecek kadar katılaşmıştır, tıpkı başkalarının hayatına biçilen değerlerin keskinliği kadar.

dark bear

zaman zaman sözlüğün başındaki kişi olduğunu gereksiz sitemler ve kırıcı tavırlarla hatırlatma gereği duyan, sürekli altını çizdiği ayrımcılıkla mücadelenin kendisi söz konusu olduğunda üstünü bir çırpıda çiziveren, sözlükten ayrılmak isteyenin tanımlarının silinmesine izin vermeyen ama canı istediğinin tanımlarını bir çırpıda siliveren sözlük admini. oysa ki adminin sözlükte negatif tavırlarla bu kadar ön planda olması gerekmez. sözlüğün sahibi olup yazarlardan medet umarken- sözlüğü kuran bir kişi olsa da sözlük yazarlar sayesinde vardır- ve '' çok yazar çok tanım '' felsefesini güderken '' astığım astık, kestiğim kestik '' tavırları hiç yakışık almıyor.

horizonmersin

ciddi üslubu ve bozulmayan çizgisiyle sözlüğe farklı bir hava katan yazar. yazılarındaki olgun, görmüş geçirmiş hava sıcak yaz günlerinin serinleticisi niteliğinde taze ve kendine getiren cinsten.

evlerinde zorla tutulan yüzde elli

kimyasal silahlar- mesela biber gazı, kokusu burnunuzdan fazla uzağa gitmiş olamaz- yetmiyormuş gibi sokağa salınsalar hepsi birer tayyip askeri/polisin fiziksel silah kolu olarak savaşın hükümet kanadında yerlerini alacak olan kimliği belirsiz yüzde ellidir. bedava bulunca sıka sıka soyu tükenme tehlikesiyle kalan biber gazının alternatifi olan bu gizli yedek ekipman tayyip erdoğanın muhteşem çözüm stratejisi olarak kayda geçmiştir.

kuru göt

ne emmeye, ne gömmeye gelen, küçüğü makbuldür dense de dümdüz oluşuyla kot pantolonu ya da avucu doldurmayan, işe yaramaz göt türü.

the bear from far

sözlük yazım kurallarını anlamamakta/uygulamamakta direnen/gayret gösteren yazar.