kredi kartı

paralıymış gibi geçinmenin en güzel aracı. herkesin rahat ve lüks hayat beklentisini yerine getirişiyle göz dolduran, taksitleri erteleyerek hayatı ertelemeye müsaade etmeyen, bir taraflarımız düşmesin, bir yerlerimiz incinmesin diye her modayı üzerimize geçirme olanağı sunan, beni yaşatacak kart diye sarıldığımız. ve o meşhur ödeme günleri geldiğinde hayatı taksit taksit, kiralayarak yaşadığımızı gözler önüne seren manyetik zımbırtı.

(bkz: taksilerde pos makinesi bulunması)
adam gibi kullanmasını bilirsen gerçekten inanılmaz güzel bi araçtır. en olmadık anda yardımına koşar.
adam gibi bilinçli kullanıldığında, geliri gideri dengeleyecek şekilde kullanıldığında çok fazla yararı olan araç.
yılbaşı, doğumgünü, okulların açılması,yazın başlaması, kışın başlaması, aylık alışveriş... gibi bitmeyen ihtiyaçların neticesinde kullanılan ve kurtulunamayan bir tür harcama alışkanlığını tetikleyen araçtır. ekstreler birikir, birikir ve sonunda ocağınıza incir ağacı diker. bu nedenle kullanırken milyon kere düşünmekte fayda vardır.
eskiden taşıması statü göstergesi sayıldığı,banka sayısı çok olduğu,kart aidatı gibi bir bela olmadığı ve de asgari ödemesi %10 olduğu için hedef baskısıyla bankalarım leblebi gibi dağıttığı, müşterilerin de bedava gibi kullandığı bir ürün. biz de geçtik o yoldan, şimdi 2ye indirdim diye mutlu oluyorum, onları da sadece kart aidatı yansıtmayan bankalardan seçtiğim için.

kredi kartı kullanmamak, en azından taksite girmeden tek kartla ve maaşını aşmadan para harcamak bu çağın özgürlük tanımıdır diyebilirim.
bankaların en büyük para kazandığı gelir kapısı yıllık faizler %60larda ilave olarak eğer taksitli nakim çekim yapar ve %25 düzeyinden asgari ödemeyi yaparsanız başka bir yerden kredi almadan zor kapatacağınız borçlanmanızın olmaması için limiti çok dikkatlı kullanmanız gereken plastik para limitli kart.
olmayan parayı harcamaktır.
adının kredi kartı yerine borç kartı olarak değiştirilmesi gereken hede. " kredi" deyince, asıl işlevinin yeterince iyi algılanamadığını düşünüyorum; onun yerine " borç" desek belki daha iyi algılanır toplum tarafından.

(bkz: borç yiğidin kamçısıdır)
(bkz: kredi kartı borcu)
a101 aktüel ürünleri ve içerikleriyle cebinizin dostu olmaya ve güvenilir alışverişin adresi olmaya devam ediyor. aktüel güncel anlamına geliyor ve a101 gerçekten güncel ürünleri hesaplı bir şekilde ayağınıza getiriyor. her hafta yayınladığı katalogu ile adından söz ettirmeyi başaran a101 müşterilerin beğenisini topluyor. kataloglarda bulunan kaliteli ürünleri ve geniş yelpazesiyle aradığınız her şeyi bulmak da mümkün. her hafta vatandaşlara fırsatlar sunan a101 bir de indirim günü olan perşembe günlerinde gerçekten dev avantajlarla vatandaşları mağazalarına akın ettirmeyi başarıyor. en hesaplı alışverişin mekânı olmakla kalmayıp müşteri memnuniyeti de veriyor diyebiliriz. a101 market kampanyaları, aktüel fırsatları aradığınız indirimli ürünlerine kataloglardan ve a101 marketlerden ulaşabilirsiniz.

bim aktüel karşınıza fırsat ürünleri sunmaya devam ediyor. gerçekten geniş ürün yelpazesi ve kaliteli içerikleriyle yerli bir mağaza olan bim uygun fiyatlarla da insanların bütçe dostu diyebiliriz. bim her hafta bir katalog yayınlıyor ve bu kataloglarda oldukça indirimli ve hesaplı ürünler bulunuyor. bu ürünlere bim marketlerinden rahatlıkla ulaşabiliyoruz. ayrıca aklınıza gelen hemen her ürün bim marketlerde bulunuyor. oldukça avantajlı teklifler sunması insanlarda büyük ilgi uyandırıyor. aktüel yani güncel ürünler, çoğu zaman kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. bazen öyle ürünler oluyor ki bim açılmadan önünde metrelerce olan kuyruklar oluşuyor. hesaplı ve güvenilir bir alışveriş için en çok tercih edilen marketlerden birisi olan bim sürpriz indirimlerle hizmet veriyor.

hepimiz, var oluşumuzun getirdiği ihtiyaçlar ve diğer insani isteklerimiz nedeniyle paraya ihtiyaç duyuyoruz. kimi zaman bu ihtiyaç, elimizdekinden fazla oluyor ve dışarıdan yardım almamız gerekiyor. bu aşamada, krediler devreye giriyor. fakat her istediğimizde, kredi alabilme şansımız yok. bankalar, sürekli olarak krediler üzerinde çalışıyor ve farkı farklı kampanyalar yaratıyorlar. bu yüzden de, kredi haberleri kredi almak isteyenler için büyük bir önem taşıyor. kredi haberlerinde, tüm bankaların kredilerle ilgili yaptığı yeni kampanyalar, düzenlemeler ve devletin kredilerle ilgili çıkardığı ya da çıkaracağı yasalarla ilgili bilgiler yer alıyor. kredi haberlerini takip ederek, bu konuda sürekli olarak en güncel bilgileri almak mümkün oluyor ve bu durum da kredi almak isteyenler için çok daha avantajlı oluyor.
kolay bir şekilde kredi almak için uygun bir yoldur. bunun yanı sıra 18 yaş altındaki bireylere kredi kartı almak için bazı işlemler bulunmaktadır. bunun çeşitli belgeler bulunmaktadır. bu belgeler tamamladıktan sonra kredi hesabı açılmaktadır. bu belgelerin içerisinde ebeveyn ve kimlik belgeleri de istenmektedir. bu sayede 18 yaş altındakilere kolaylıkla kredi kartı hesabı açılabilir.
telefona düşen her bildirim ile soğuk duş etkisi yaratandır.
büyük güç,büyük sorumluluk gerektirir...
kredi kartını yatay olarak ağzına sokup yanağına vurulması gereken insanlar var keza diğer taraftan dertten başka bir şey değil