detat

Durum: 98 - 1 - 0 - 0 - 23.10.2017 05:06

Puan: 632 - Sözlük Kezbanı

1 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 5

blog

sosyal medyanın çok kullanımlasının sonucu olarak insanlar artık blog sitesi de açmayı düşünmeye başlıyor. bu nedenle de internet kullanıcılarının blog açmak için arayışa girdiğini söylemek çok da yanlış olmasa gerek.
https://www.blogacmak.com/

türkçe

türk dili ve edebiyatı, türkçe dersleri için açıklayıcı, bol örnekli konu anlatımlarına kolayca ulaşabilirsiniz. ayrıca yks türkçe konu anlatımı ile yks türkçe testlerinin yer aldığı sitede kolayca sınava hazırlık yapabilirsiniz.
okul müfredatına uygun konu anlatımlarıyla okul sınavlarına da kolayca hazırlanabilirsiniz.
http://www.edebiyatciyim.com/zamir-adil-...

kapadokya

ana başlık olarak ikiye ayrılır; yurt içi ve yurt dışı. geçenlerde stolk'ta gördüğüm (sanırım reklam) bir video da 18 günde 20 ülke gezmekten bahsediyordu. hem dil bilme zorunluluğu da yokmuş. rehberlerle geziliyormuş, ingiltere'de kuruvasan yeniyormuş falanmış filanmış. güzelmiş.
https://www.eyewitnessturkey.com/

su

evlerde oluşan bu kaçaklar çok can sıkıcı olur. tüm günü berbat eder, ortalığı batırır, temizlemesi rezalettir. kaçak olduktan sonra temizlemek zulüm, parasını verp temizletsen en az 100-150 tl temizliğe paran gider.
(bkz:https://sukacagitespitisultangazi.com/)

namik ziya mescioğlu

inşaat müteahhitleri sanayici ve işadamları derneği (`imsiad`) yönetim kurulu başkanı.

toner

bir aradaşım bilgisayar tamircisinde işe girmişti. orda toner dolumunu öğrenmiş, on gün sonra birisi ile tartıştı işten çıktı. bana gelmiş "kanka toner dolumu öğrendim bunla ne iş yapılır" diye sormuştu.
https://www.texttoner.com/muadil-toner

gümüş

gümüşün en çok kullanıldığı alanlar sanırım takı ve aksesuar olsa gerek. özellikle yeni nişanlı yada nişanmanla evresinde olan gençler gümüş yüzük, gümüş kolye, gümüş küpe gibi bir çok aksesuarı kuyumcudan alıyorlar.
(bkz:https://www.gumusdunyasi.com/kategori/27-gumus-kolye.html)

sosyal

son zamanlarda internette sosyal içerik platformları yükselişe geçmiş durumda. sosyal içerik açısından en bilinen site şuan için onedio ve ofpof var e tabi facebook'u da yabana atmamak lazım.
http://onebunesune.com/

anahtar

oto anahtar sanırım artık isim olarak akıllarda kalacak sadece. çünkü artık araçlarda anahtar diye bir şey yok. bluetooth ile araçları kilitleyen ve açan, aracı çalıştıran veya durduran anahtar sistemleri mevcut.
http://www.otoanahtari.web.tr/oto-anahta...

medyum

bir zamanlar televizyonarda boy boy medyumları görüyorduk. özellikle son furyanın da patlamasının ardından medyum memiş'in medyum keto'ya attığı tokatın ardından bu furyada bir anda buhar olup gitti tabiri caizse.
https://www.medyum24.com/

kredi notu

öğrencilerin üniversite yaşamları boyunca birçok gereksinimi oluyor. bu gereksinimlerin karşılanması için gerekli ekonomik şartlar bazen elverişsiz hale geliyor. bu durumu düzeltmek için birçok öğrencinin yardımına kredi kartı koşuyor. öğrenciye kredi kartı veren bankalar sayesinde durum rahatlıkla kurtarılabiliyor
https://www.kredionline.net/

ders

adalet bakanlığı ve diğer bakanlıklara ait görevde yükselme sınavları için online denemeler, soruların hazırlandığı ve üyelerin kendilerininde soru üretip paylaştığı kaynak bir site.

bu metin geliştirilebilir arada görevde yükselmenin kesin geçmesi gereklidir.
https://www.guncelders.com/

resim upload

istenilen resimlerin saklanması ve daha sonra paylaşılması için tercih edilen bir sitedir. kolay resim yüklenerek çok fazla resim depolanmaktadır. aynı zamanda bu resimler ömür boyu saklanmaktadır. .jpg, .jpeg, .gif ve .png uzantılı resimler yüklenmektedir. resimlerde düzenleme yapılmamaktadır. müzik ve video eklemesi de yapılmamaktadır. sadece görsel yüklenerek daha sonrasından paylaşılabilmekte ve saklanmaktadır.
bhttps://kolayresim.com/

kitap değişimi

kitaplara para verme özellikle öğrenciler açısından sıkıntılı olabilmektedir. son çıkan kitaplar ateş pahası olabiliyor ya da ünlü yazarların kitapları oldukça pahalı olabiliyor. bireylerin daha çok kitap okuyabilmesi ve kitap bulma konusunda yardımcı olmak adına kitap değişimleri yapılmaktadır. bu sayede istenilen kitap kolaylıkla ulaşılmakta ve kitap değişimi ile daha fazla kitap okuma imkânına sahip olunmaktadır.

http://www.kitapdegisimi.com/

facebook sayfası: bhttps://www.facebook.com/kitap

mac

maç izleme taraftarların ve özellikle erkeklerin en büyük keyfidir. özellikle heyecanın dakikası dakikası yaşanması adına canlı maç seyretmek onlar için tutkudur. tuttukları takımların maçlarını hiç kaçırmayan taraftarlar, maça gidemeseler de canlı olarak izleyerek bu heyecanı yaşamak isterler. televizyonlar bazen bu imkanı sunmaz. bunun için maç siteleri bireylere canlı imkanı sunmaktadır.

vodafone

vodafone dünyada en büyük mobil şirketleri arasındadır. müşteri hizmetleri 7-24 saat açık olup kolaylıkla ulaşılabilmektedir. istenilen saatlerde aranılarak yardım alınabilmekte ve hizmetlerden yararlanılabilmektedir. her türlü soru, öneri, görüş, şikâyet müşteri hizmetlerine bildirilebilir. bu sayede kurumsal profesyonellik ile kullanıcılara sağladığı kolaylıklar oldukça fazladır. tüm müşteri hizmetlerinin numaralarına numarasıkac’dan kolaylıkla ulaşılabilir.
http://numarasikac.com/

game of thrones

genç neslin sürekli takip ettiği yabancı dizileri izlemek için çok fazla site bulunmaktadır en çokta got yani game of trones izleniyor.. bazı sitelerin kalitesi iyi olmamakla birlikte hızlı yüklenmeme problemi de oluşmaktadır. her sitede her dizi de bulunmayabilir. aynı şekilde bazı siteler dizileri hemen yükleseler de konuşmaların çevrilmesi uzun sürmektedir. bunun için iyi bir site bulup diziler takip edilmelidir.
http://www.diziclub1.com/

bebek arabası

bebeklerin rahatlıkla gezdirilebildikleri araçlardır. bir yerden bir yere bebekler kucakta taşınmakta zorlanır. bu yüzden bebek arabaları bu konuda yardımcı olur. bebeklerin kucakta zor bir şekilde taşınması yerine bebek arabasında taşınması büyük kolaylık sağlamaktadır. çeşitli boyutlarda ve özelliklerde bebek arabaları satışa sunulmaktadır. her bütçeye uygun bebek arabaları annelere kolaylık sağlar.
https://bebekduskunu.com/

telefon

günümüzde ortamların kötüleşmesi ile ailelerin çocuklarını merak etmesini ortadan kaldıran sistemdir. bunun ile aileler çocuklarının nerede olduklarını, hangi sitelere girdiklerini, kimlerle buluştuklarını ve neler yaptıklarını kolaylıkla öğrenebilmektedirler. bunun için özel yazılım programları geliştirilerek kolaylık sağlanmakta ve ailelere sunulmaktadır. her telefona bu yazılım yapılarak kullanıma sunulmaktadır. eski telefonlarda daha bu yazılımlar yapılmıştır
www.casus-bocek.com

yedek parça

araç tamiratlarında veya bakımların yedek parçalar lazım olmaktadır. bu yedek parçaların hızlı bir şekilde bulunması için internet sitesi geliştirilmiştir. bu sayede aranan yedek parça kategorilerden kolayca bulunarak alınabilmektedir. her parçayı her yerde bulmak mümkün olmamaktadır. buradan kategorilere göre bulmak oldukça kolay olmaktadır. araba tamiratlarında kolaylık sağlar, yardımcı olur.

https://www.parcafilosu.com/
  • /
  • 5
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 98

amcık olsaydınız adınız ne olurdu

pıtık olurdu sanırım.

sözlük

sözlük geçmiş senelerde okullarda kullandığımız ingilizce - türkçe veya türkçe ingilizce çeviriden ibaret olan yahut imla sözlüğü gibi sözlükleri günümüz şartlarında interaktif olarak kullanıcının katıldığı sözlük formatına dönüşmüş durumdayız. bu şekilde kullanıcı kendi bildiği konu hakkında yazarak diğer kullanıcıların da teyitinden geçiyor. örnek sözlük: http://www.sarisozluk.com/

araç kullanırken çekirdek çitleyen sürücü

dalaman, muğla’ya bağlı bir ilçedir. doğal güzellikleri ve sunduğu eşsiz manzarasıyla, her sene hem yerli hem yabancı çok sayıda turisti misafir ediyor. dalaman’da konaklama ve ulaşım imkanları gelişmiş durumda. muğla’nın en çok sevilen ve en çok turist çeken ilçelerinden biri olan dalaman’da araç kiralama hizmetleri oldukça yaygın. çünkü ilçeyi ziyaret edenler, ilçeyi gezerken bireysel araç kullanmayı tercih ediyor. dalaman araç kiralama, rent a car firmaları tarafından sağlanıyor. firmalar, istenilen gün kadar, istenilen arabayı kiraya veriyor. tabi bu hizmetlerin bazı koşulları da var. ehliyeti olmayan kişiler araç kiralayamıyor ve her aracın kirası, birbirinden farklı olabiliyor. lüks araçların kirası, diğerlerinden daha fazla oluyor. dalaman’da daha çok küçük ve konforlu otomobiller tercih ediliyor.

dalaman, muğla’ya bağlı bir ilçe olup, sahip olduğu doğal güzellikleri nedeniyle oldukça fazla turist çeken bir bölgedir. dalaman, yalnızca yabancı ülkelerden gelen turistlere değil, ülkemizin insanlarına da ev sahipliği yapmakta. eşsiz bir manzaraya sahip olması ve tam manasıyla bir tatil yeri olması, dalaman’ı çok cazip kılıyor. dalaman’da konaklama imkanları ise oldukça iyi. birçok otel ve apart ev var. üstelik her bütçeye uygun fırsatlar da bulunuyor. dalaman’da gezilesi pek çok yer var. bu nedenle de, dalaman’ı ziyaret eden insanlar araç kiralama hizmetlerinden faydalanıyor. dalaman araç kiralama, dalaman rent a car firmaları tarafından yapılıyor. ehliyeti olan ve diğer koşulları sağlayan müşterilere, istediği araç istediği zaman kadar kiralanıyor.
http://www.akmcarrental.com/

öğrenci yurdu

gittiğiniz bir öğrenci yurdunun ortamı, bulunduğu şehir ya da çevreyle ilgili olabilirken, bazı zamanlarda ise tam tersi bir durumla karşılaşmak mümkündür. bu nedenle hırsızlık, insanlardan tiksinme, toplumdan uzaklaşma gibi olumsuz vakalarla karşılaşabilir, yine bunun tam tersi olarak çok sıkı dostluklar edinerek, ilerleyen senelerde dostlarınızla eve çıkabilirsiniz. eğer güzel bir ortam varsa, her gün şen şakrak ve kahkaha dolu geçebilir. artık bu ortam, sizin yeni aileniz sayılabilir ve kısa süre içerisinde bu aileden hiç kopmak istemeyebilirsiniz.
http://www.istanbulgazikizyurdu.com/y/gazi-aksaray-erkek-ogrenci-yurdu/8/

ders çalışma isteği

konu çalıştıkça ve öğrendikçe gelen istektir. eğer internetten yada mobil uygulmadan da yaptığınız netleri kaydeder, hangi konularda eksik olduklarınızı fark ederseniz üstüne giderek geliştirebilir ve daha iyi sonuçlar elde ettikçe ders çalışma isteğiniz mutlaka artacaktır. çalışın çalışın çalışın. para? para ileride.
https://www.guncelders.com/

istanbul

avantajlı konumu ile kentin en hareketli noktalarından birinde bulunan ödül istanbul, yaşa-yanlarına huzurlu, ferah, konforlu ve kaliteli bir yaşam sunuyor. bulundurduğu sosyal alanlar, gezi bahçesi, çocuk parkları ve yeşil alanları ile içinizi ferahlatıyor. yürüyüş alanları, fitness salonları, futbol sahası ve tenis kortu spor yapmanıza imkân vererek sağlıklı yaşamı ayağınıza getiriyor. yetişkin ve çocuklara ayrı yüzme havuzları ve oyun alanları ile tatili ayağınıza getiri-yor. bunlar haricinde parti salonunda özel günlerinizi kutlama olanağı vermesi de tercih edilebilirliğini arttırıyor. ayrıca kontrollü geçiş noktaları ve görüntülü kameralarla 7/24 üst düzey güvenli sağlanıyor bu durum emniyet açısından oldukça avantajlı bir durum. her an ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mağaza ve dükkânlar da mevcut. istanbul’un en başarılı konut projeleri arasında yer alan bu proje, fazlaca talep görüyor.

şehrin en canlı noktalarından birinde kurulan ödül istanbul özyurtlar projesi çok konuşuluyor. bu proje ile sadece bir ev değil, her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yuva sıcaklığı yaratmak amaçlanmış. huzurlu ve konforlu yaşamı, spor imkanlarını, alışverişinden tatile birçok aktiviteyi bünyesinde topluyor. ödül istanbul, kullandığı malzemeler, uzman çalışanlar ve karşılaşabileceğiniz durumları özenle belirleyip çözümler bulan yenilikçi yapılar ile başarı elde ediyor. uzun süredir bu projeyi bekleyenlere "ödül" olarak verilen bu proje, özyurtlar holding'in istanbul'daki değişim-dönüşüm sürecine hizmetinin bir parçası. özyurtlar holding, ödül istanbul ve daha birçok yeni girişimiyle ekonomiye değer katmaya devam ediyor. istikrarlı yükselişini, ödül istanbul projesiyle devam ettirip kalitesini gösteriyor.
http://odulistanbul.com/
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.