moda

temeli gaylik olan bi sitede nası olurda bu başlık açılmaz ben size kızmıyım kime kızıyım ayı sözlük ahalisi,ayrıca kelime anlamı insanın kendine yakışanı giymesi,halkın kendi kendini yönetim biçimi falandır
moda = köpeğin kuyruğuna teneke kutu bağlamışlar moda diye. herkes yakışsada yakışmasada o teneke kutuları arkasına takmış.
asıl moda; insana yakışanı giymektir...
tarihi iskelesi, mükemmel sahili, çay bahçeleri, balık restorantlarıyla gidilip görülesi, aynı zamanda rahmetli barış mançonun ikamet ettiği, saint joseph fransız lisesinin bulunduğu kadıköyün en güzel semtidir.
dondurmacı ali ustası * ve ergen metalcilerin * fütursuzca içtiği topkapı manzaralı kaldırım taşında en akıl almaz muhabbetlerin döndüğü; doğup büyüdüğüm süründüğüm yıldığım ve 30lu yaşlarıma yaklaştığım dönemde uzaklaştığım granit küp taşıyla *döşenmiş semt.
okul hayatımın geçtiği muhteşem kadıköyün en sevimli yerleri, diğer taraftan da insanların giyim kuşam ve aksesuar bazında uydukları toplu akımlara verilen isim. ülkemizde moda ve sokak akımı genelde karıştırılır bunun güzel örneği 2000 li yılların başında özellikle cadde gençlerinin kızılay dağıtımı yapılmış gibi timberland bot, barbour kaban giyerek caddenin başından sonuna bir o yana bir bu yana pinpon topu gibi git gel yapmaları gösterilebilir, burada yaşanan onlara göre moda olsada moda sadece bir caddeden ibaret değildi, bu hatunlar ve beyler o caddeyi milano podyumları ile karıştırmıştı onları komedi fotokopi bir sokak trendiydi hemde sadece bir kaç kilometrelik bir sokağın akımı. günümüz sokak akımı faciası içinde ugg denilen o korkunç botlar iyi bir örnek.
günün gerisinde kalmadan kendi çizgini yaratmaktır. ama çizgi derken çizgidışı olabilmektir aslında. vintage denince eskiyi alıp giyinmek olsa olsa demodedir.
"moda; insanın, elbisesini etine iliklemesidir." deniyor psikolog videolarının birinde.
kadınların yakından takip ettiği
kişinin gelir düzeyıne bağlı olarak, yasam tarzını belirleyen,parayla doğru orantılı olarak gelişen kişisel tarz yada stil olayı.
istanbul'un en sevdiğim semti. az bir zaman sonra yerleşeceğim semt.
giyimin bir gereksinim,ihtiyaçtan öteye geçmesi,nedense hep geriye doğru gider.
modayla ilgili aklıma gelen bir iki ilginç şey;
-15yy. bekar kadınlar kendilerini hamile gibi gösteren belden destekli kıyafetler giyermiş.
-isviçreli askerler savaş sırasında parçalanan kıyafetlerine yaptıkları yamalar,askerler savaş bitip yurtlarına döndüğünde halk tarafından çok beğenilmiş ve bir dönem yama moda olmuş.
araştırarak, okuyarak ve görerek takip edilebilen. tabi bir de hiç bir referansınız olmadan kendi başınıza moda yaratabiliyorsunuz. öylesine geniş bir terim ki bu canlı-cansız her şeyin bir modası var.
modaya değer veren ayılar için ne buldum hanııımmmmm

http://www.zet.com/urun/roki-266681
içli dışlı olduğum, tekstil sektörüne yön veren akımdır.
yaptığımız ve yaşadığımız herşeydir bazen; bazılarının öncülüğünü yaptığı herşeydir aslen!

(bkz: naringergedan ın moda ötesi kolyesi)
kalamış'a bakan banklarında usulünce öpüşüp koklaşabilirsiniz. tabi hala orada bu banklar duruyor mu bilemiyorum.
kadıköy'ün sahile bakan semtlerinden birisi. istanbul'da en rahat ettiğim ve kendimi ait hissettiğim yer. tabi o beni kendine ait hissetmiyor, astronomik ev fiyatları ve kiralarıyla bunu dile getirir adeta. sahili, çay bahçeleri, bar ve cafeleri, etkinlikleri ve tabiki halkı ile göz doldurur. yaz akşamları sahilinde arkadaşlarla sohbet ederken, hoplayıp zıplayan kedi ve köpekleri izlemek, son zamanlarda moda olan ip cambazlarını seyretmek insana yaşadığını hissettirir. tabi meşhur rexx sineması da buradadır.
dikkat ettiğim kadarıyla son zamanlarda yerini "trend" kelimesine bırakan kavram.
özlenenlerin geri getirilmesi.
re-trend.
  • /
  • 2