yapay zeka

amerikalı yönetmen steven spielberg'ün muhteşem bir gelecek tasviri. ama halk arasında kısaca film diyoruz ona. 22. asrı anlatsa da kendisi 2001 yapımıdır. **


--- kilosu on iki rupiden yarım kilo bamyalı gözyaşı---

- pinokyo gerçek olabildiyse ben de geçek olabilirim anne
- o bir masaldı
- ama neler olduğunu anlatan bir masal
- masallar gerçek değildir
- anne lütfen anne!
....
-neden bırakıyorsun beni neden? geçek olmadığım için çok üzgünüm.

--- kilosu on iki rupiden yarım kilo bamyalı gözyaşı ---

yukarıdaki sahnenin kendisi içün:
ilk entry'de söylendiği üzere cud law abimizinde boy gösterdiği güzel bir film olmakla birlikte üniversitede derslerimden birinin adıdır. olmaz olasıca bir derstir dersi cud law verse olabilirdi. aslına nick frost tipi insan modeli benim için daha makbul olsa da cud law abi bu cud law. isme bak benim adım kazım derebeyliklioğlu adamın adı cud law. ismi bile karizmatik. (bu arada ismi uydurdum tüm kazım derebeyliklioğullarından özür diliyorum)
beni televizyonun karşına çivilemiş filmlerden biridir. steven spielberg'ün dehasına bir kere daha derin bir hayranlık duymamı sağlayan, ezber bozan ve hayata, geleceğe dair derin sorgulamalar yapmamı sağlayan filmdir. bir kez izledim beş on kere daha izlerim. izledikçe tadına varılacak, yeni ayrıntılar keşfedilecek bir filmdir.
sonundaki soundtrack ile öküz gibi ağladığım film,size kısa sürede çok fazla şey verir bu film ve bittiğinde öyle alışmışssızdır ki onlara, ayrılmak zor gelir ve yapabileceğiniz tek şey ağlamaktır
alt dallarından biri üzerinde çalışıyor olmamın yanında,aynı zamanda beni çok etkileyen ve düşündürten filmin adı.
aslında bir stanley kubrick yapımı olacakken ömrü yetmediği için steven spielberg can vermiştir filme, bana göre çokta iyi etmiştir. haley joel osment o yaştaki başarılı oyunculuğu ile gönüllerde taht kurmuştur ama kendisi o tahtı elinin tersiyle itmiştir* bu da ayrı bir mevzudur.
sarışın hatunların saçlarını siyaha boyaması
psikoloji, bilgisayar mühendisliği, felsefe, dil bilim vb baba disiplinerin çözmeye çalıştığı büyük problem.