istanbear uluslararası ayı festivalleri

istanbear sonbahar uluslararası ayı festivali 2013 kapsamında chianti bar'da dün geceden notlarım:

1. dudak uçuklatan içki fiyatları: ki dünya genelinde festivallerde teşvik amacıyla fiyatlar makul olur.

2. 100 kişilik mekana 500 kişiyi doldurmanın yarattığı kargaşa: nefes alamadık adeta risk satın aldık.

3. sigara içilebilen balkonun aşırı darlığı: mekanın içi gibi balkonu da hayli dardı, öyle ki sigara içmeye gelenler bile vazgeçip ayakta dikilmeyi tercih ediyordu.

4. eski kolileri ile pişti olanların yarattığı dram kargaşası: arada basılan çığlıklar ve ayy eski kolimmmm cıyakkk bağrışları her şeyin delili idi.

5. yabancı bear'ların her zamanki gibi ölçülü, tatlı ve sevimli oluşu: hayretle olana bitene anlam vermeye çalışıyorlardı.

6. mekana eğlenmek yerine kesmece karpuz arar gibi yatımlık bear aramaya gelenlerin yarattığı bakıp çıkıcaktım kargaşası: en çok bu illallah dedirtti.

sonuç: 7 dakika kalabildim ve astronomik fiyata aldığım içkiyi boş bulduğum bir köşeye bırakıp mekandan ayrıldım.
türkiye 'de sırf para uğruna bir tarafını vermeyen insan kalmadı ?
abicim adamlar dolar kazanıyor e? biz tl kazanıyoruz ee ? where is the adalet ? lütfen bu organizatörlüklere yapanlara
lütfen işinizi adam gibi yapında bizde bir zevk alalım .
öncelikle seçilen mekanlar hiç uygun değil. sen kalk tüm dünyadan bir sürü ayıyı davet et sonra sıkış sıkış bir barın içine tık. açık alanda bir gece festivali düzenlense çok daha keyifli olur, yada kocaman bir mekan tutulabilir. illaki gay bar olması gerekmiyor.

tekne organizasyonunda tekne her festivalde 2-3 saat geç gelir. yani seni iskeleye saat 12 de dikerler, ayakta beklersin saatlerce. ha birde her zaman aynı senaryo, "çok kalabalık olduk, tuttuğumuz tekne küçüktü, bizi almazdı, o yüzden yeni tekne ayarlıyoruz." tabi tekneye bindikten sonra bence bu festivalin en eğlenceli kısmı geliyor. ciddi anlamda katılmak için ideal ve keyifli. hava güzelse denize girilir, mangal yapılır, karınlar doyurulur. müzik eşliğinde dans edilir, ayak üstü öpüşülür, sevişilir. dansçılarla desteklenen etkinlikte artık 30-40 tl ile aldığınız biletten bir içki içme hakkınız falan olur.

evvet şimdi gelelim hamam etkinliğine. en vahim faaliyetlerden biridir. vahim olan tabiki hamamda seks yapılıyor olması veya darkroom da milletin tuttuğunu sikmesi olayı değil. zaten hamama giden terler yani, hamama giden insan az çok orada neler yaşanacağını bilip buna hazır olarak gidiyordur. en azından bunlara hazır bir şekilde gitmelidir. "ben sadece yıkanıp çıkıcaktım" mantığı biraz fazla cahilce olur. en azından gider çıplak adamları ve sevişenleri keser, bir köşede oturur izlersin yada 31 çekersin. yada bi darkrooma girer sperm kokusunu burnunun derinliklerine kadar alır çıkarsın. vahim durum aslında yine hamamlara olan yoğun ilgi ve hamamların bu kalabalığı karşılayamıyor olması. saatlerce bir dolap boşalsa da soyunup girsem diye bekleyebilir, beklemekten yorulduysan bir çöp poşetine eşyalarını koyup, ağzını bağlayıp poşetin üzerine adını yazıp içeri dalarsın. dikkat çekilecek bir hususta hamamın havularının, içinin temizliği. gidenlere iyi eğlenceler diliyorum ve korunun diyorum. sizinle ilişkiye giren biri o gün sizden önce bir çok kişiyle seks yapmış olabilir. tur bindirenler oldukça çok. yerim yok diyenler için ideal.

bir etkinlik festival yapılıyor olması gayet de güzel ve desteklenmeli. bir yandan da 10-15 kişi bir araya gelip bir etkinlik düzenleniyorsa bunun için daha çok kafa yorulmalı ve daha güzel bir iş ortaya çıkarılmalı diye düşünüyorum.
yeni fikirlerle etkinliklerin zenginleştirilmesi gerek. alternatif etkinlikler. hamama gidip seks yapmak isteyen yine gitsin tabiki ama bir sinema, müzik, konser, marketing, spor gibi faaliyetlerde gündeme getirilmeli. programlara dahil edilmeli. bir basketbol turnuvası olsa yabancı ayılarla kesin maç yapmayı isteyebilirdim. ayılar arasındaki müzisyenleri dinlemek isterdim. ayılarla ilgili bir film veya belgeseli izlemek isterdim. ürünler satın almak isterdim, rozet, küpe, bileklik, bayrak, t-shirt vs. halı saha maçında önemli pozisyonları fotograflamak isterdim gibi gibi. yine de bir emek var ortada tebrik ediyorum ve tabiki daha iyilerini de gerçekleştirmelerini yürekten diliyorum.
bu sene 3 eylül'de başlayıp 10 eylül'de bitecek. bu sene diğer senelerden farklı olarak sergi flan yapacaklarmış.

geçtiğimiz sene iki üç gün boyunca leman kültür'deki akşam partilerine katılmıştım. göt gibi herkesin sıkışmasına rağmen leman kültürün güzel ortamıyla iyi geçti, ancak sıkıldım yalnız olmam sebebiyle. bu sene de 7,8,9 eylül'deki etkinliklere katılmayı düşünüyorum. eğer buradan da katılmayı düşünen varsa mesaj kutumu yeşillndirsin.
işte biz gidemiyoruz böyle yerlere.
gitsem de yaş ortalaması 30-45 olucağı için bana pek yaramaz dediğim aktivite.
kalitesizliğin ve vizyonsuzluğun tavan olduğu festival. konusu ve yapılması düşünülen şey hoş evet, ayılar toplansın eğlensin evet ama;

neden teknede yelekli amcalar halay çekiyor her sene? afedersiniz ama adında "uluslararası" geçen bir etkinlikte halay çekmek vizyonsuzluktur.

neden açılış kapanış partilerinde o koca kıçlarını kaldırıp dans etmeyip duvarda bekliyorlar? bildiğin, bi ara, mekanın ortasında ben ve 2 arkadaşım vardık sadece dans ediyoduk. oysa mekan kalabalık hani...

peki hamam zirvesinin kime neye entellektüel bir katkısı olacak? adı üstünde festival, eğitici eğlenceli bir şey olmalı. ıslak ıslak sikişmek istemek neden bir festivalin konusu olsun?

içki fiyatlarından bahsetmiyorum, anladık ücretsiz festival ama bunun acısını içkilerden çıkarmak neden?

neyse, umarım kaliteli içerikler ve etkinlikler çıkarabilirler ileride, sayelerinde growlr'da yabancı yüzler görüyoruz. bu da bir artısı tabi.