filenin sultanları

türk milli bayan voleybol takımının lakabı.
ülkemizdeki milli takımların en iyisi,en başarılısı... (bkz: daha iyisini yapabiliyorsanız buyrun siz yapın)
takimin son halinden bihaberim ama en son brazilya ile yapılan maçı izleyen bir arkadaşım türk takımının brezilyayı güzellikte yendiğini söyledi. o gün bugündür merak ediyorum takıma yeni kim girdi diye. oturduğum her binada illaki bir milli kadın voleybolcu komşum olurdu ve takım arkadaşlarını da yakından görme şansım vardı. hepside gayet hoştu. ayrıca ''3 voleybolcu ve ben asansörde'' diye fıkra gibi başlayan bir sürü anım var ama hiçbiri komik değil.
2023 milletler liginde bugün ilk maçlarına çıktılar. ilk maçın güney kore gibi zayıf bir takım ile olması büyük avantajdı. 3 - 0 kazandık. daniele santarelli'nin milli takım başında koç olarak ilk maçında pasör çaprazı olarak vargas'ı ebrar'a teecih etti. vargas'ın da ilk milli maçında görevini yerine getirmesi takdire şayandı. 2. set itibariyle ebrar'ı da sahaya sürerek antalya seyircisini de mutlu etti. millet ligi çok keyifli maçlara sahne oluyor. yarın son dünya şampiyonu sırbistan ile oynuyoruz.
dünya sıralamasında bir dönem 4. sıra, şuan 6. sırada olan kadın voleybol takımımız. vargas'ın da takıma katılmasıyla iyi bir ivme yakaladılar. milletler liginde maç eksiği ile 5. sırada. bugünkü dominik maçını 3-0 veya 3-1 gibi bir skorla kazanırlarsa milletler liginde 2. sıraya yükselecekler. izleyip göreceğiz.
2. haftanın ardından sıralamada polonya ve abd'nin ardından 3. sırada yer alıyoruz.
3. hafta sonunda amerika'daki finallere 3. sıradan katılıyoruz. 13-17 temmuz tarihlerinde oynanacak finallerde çeyrek final rakibimiz çin, brezilya, italya veya almanya'dan biri olacak.
an itibariyle milletler ligi finalinde çin i 3-1 yenerek şampiyon oldular.
dünya sıralamasında 1. sıradaki kadın milli voleybol takımımız. dünyanın ilk sırasında olduktan sonra ve milletler liginde altın madalya aldıktan sonra artık olimpiyatlarda da madalya bekler durumdayız.
milletler ligi şampiyonluğu sonrası 15 maç üst üste galibiyet ile avrupa şampiyonu oldular. bu avrupa şampiyonluğu takım sporlarında ülkemizin aldığı ilk şampiyonluk, ülkemizin 100. yılında tarihe altın bir imza attılar. kocaman tebrikler.
maç öncesi moralleri bozulsun ve kazanamasınlar diye önce ebrar karakurt'u sonra takımı sonra da voleybol federasyonunu hedef gösterenlerden bir kesit: :
melih gökçek, mücahit birinci (akp) esra elönü, özlem doğan (milat gazetesi), melih güler (yeniden refah partisi) ve bir kısım perinçekçi vatan partililer.

o smaçlar bunların ve tüm lgbt karşıtlarının bir yerine girdi çıkmıyor.
burada özellikle ilgimi çeken bir durum var, kadın voleybolcular hiç bu kadar politikanın konusu haline gelmemişti, ama bu gerçek bir politik konu, çünkü burada sadece kadın voleybolcular değil, onların milli maç yaptığı sahanın arkasında toplumsal güçler de kültürel bir görünümün arkasında çarpışıyor. islamcıların kendilerini en güçlü ve rakipsiz gördüğü yerde farklı bir türkiye'nin mümkün olduğuna inanan ya da bunu arzulayan hemen hemen herkes farklı bir coşkuya kapılıyor, yani burada iktidar alanının dışında gerçek bir toplumsal alan ve bir başka türkiye var, bastırsalar da vurup kırsalar da böyle böyle açığa çıkıp duruyor işte, bunun korkusu hepsine yeter!

asıl mesele bu ruhu refleksif bir hal olmaktan çıkarmak ve aktif bir politikanın meselesi haline getirmek ve mümkünse maddi anlamda ete kemiğe büründürmek. çünkü varız ve buradayız, kim olduğumuz noktası ise kısaca şimdilik islamcı olmayan ve farklı bir türkiye'nin varlığını arzulayanlar, ama işte bunu daha da sınırları belli bir noktaya getirmek ya da bu dağınıklığı aşmak lazım, çünkü karşıdaki tek ve bütün bir mekanizma kalanlar ise dağınık, aslında hemen hemen aynı yerlere çıkma potansiyeli taşıyorlar (en genel anlamda laik, demokratik, özgür ve adil bir ülke) ama bu dağınıklık bunu görünür kılamıyor.

ülkenin sosyal demokrat partisinin ise ölü taklidi yaptığı yerde tarih resmen birilerine "yürü ya kulum" diyor, bakalım o birileri bunu görebilecek mi?
içimizdeki paranoyak deliler bi yana koskocaman sırbistan cb'sini delirtmişlerdir.


https://onedio.com/haber/sirbistan-cumhu...

zaaaaaa xd