filenin sultanları

türk milli kadın voleybol takımının lakabı.
ülkemizdeki milli takımların en iyisi,en başarılısı... (bkz: daha iyisini yapabiliyorsanız buyrun siz yapın)
takimin son halinden bihaberim ama en son brazilya ile yapılan maçı izleyen bir arkadaşım türk takımının brezilyayı güzellikte yendiğini söyledi. o gün bugündür merak ediyorum takıma yeni kim girdi diye. oturduğum her binada illaki bir milli kadın voleybolcu komşum olurdu ve takım arkadaşlarını da yakından görme şansım vardı. hepside gayet hoştu. ayrıca ''3 voleybolcu ve ben asansörde'' diye fıkra gibi başlayan bir sürü anım var ama hiçbiri komik değil.
olimpiyat oyunlarında, ilk maçta, bugün, son olimpiyat şampiyonu çin'i 3-0 gibi net bir skorla yenerek deyim yerindeyse tarih yazmışlardır. bu başarıları umuyorum ki tüm hızıyla devam edecektir. tebrikler filenin sultanları, başarılar.
baştan sona kopmadan, nasıl başlandı ise o enerji ile bitirilen, seyir zevki çok yuksek bir maçtı. takımın teknik trektörü giovanni guidetti, türkiye'de evlenmiş ve buna vurgu yaparak, türkiye'ye minnet duygusu ile hizmet ettiğini belirtmiştir. bu bir takım işi ve çok iyi bir takım oldukları açık. başarılarınız daim olsun.
bir sonraki maçları, rusya'yı 3-0 deviren italya ile salı günü (27 temmuz) tsi saat 10.20'te oynanacaktır.
italya'ya 3-1 yenildiler. sonraki maç fena. amerika ile oynanacak maç 29 temmuz perşembe günü sabah saat 15:45te. son yıl oynanan maçlara göre dünya sıralamasında birinci sırada amerika, ikinci sırada çin, üçüncü sırada brezilya ve dördüncü sırada da türkiye yer alıyor. olimpiyat oyunlarında kadın voleybol takımları arasında en genç yaş ortalamasına sahip olan takım türkiye, takımın da ilk olimpiyatları. dolayısıyla çok da şeyetmemek lazım.
amerika maçı 3-2 bitti. kazanmak işten bile değildi, fakat 2-0 dan 2-2 yapmaları bile çok keyifli bir maç izlememize vesile oldu, neyse. kaybetmiş olsalar bile 1 puan çok işe yarayacak. çünkü amerika diğer maçlarda rakiplerine set vermedi, 3-0 kazandı. tokyo olimpiyatlarındaki 4. maç arjantin ile cumartesi günü saat 08:20'de. kazandığımız takdirde grupta ilk 4 garantilenmiş olacak, bu da çeyrek finaller demek.
tokyo'da çeyrek finalde güney kore'ye 3-2 yenilerek olimpiyatlara veda etmişlerdi. tabi türkiye için bu da bir ilk, ilk kez olimpiyatlarda çeyrek final görmüş olduk.

şuan da avrupa şampiyonası devam ediyor, grup maçlarında 5 maçı da kazanarak son 16ya kaldılar. sonrasında çekya ve polonyayı yenerek yarı finale yükseldiler. yarı finalde ev sahibi sırbistan'a 3-1 yenildiler. yarın üçüncülük maçı için hollanda ile karşılaşacaklar.

avrupa şampiyonaları iki yılda 1 düzenleniyor, 2015 yılında 4., 2017 yılında 3., 2019 yılında ankara'da 2. oldular. bu yıl şampiyonluk yakışırdı fakat olmadı.
her maçından önce abdest alıp hatim indirme totemim sırbistan ile oynadığı son maçında işe yaramamıştır.

(bkz: üzdü)
bir araya geldiklerinde ortaya cikan enerji televizyon ekranindan bile hissediliyor. iyi ki varsiniz.
hollanda'yı 3-0 yenerek avrupa şampiyonasında üçüncü oldular. şimdi gözler filenin efeleri'nde.
kadın voleybol milli takımımıza verilen abartılı destek türk erkeğinin ne kadar abaza olduğunu gösteriyor.yorumlar çok fena.biri yazmış hangisine aşık olacağımı şaşırdım diğeri yazmış ıslanmadan bir maçını bile izleyemiyorum.yorumların çoğu bu yönde.sadece ofsayt ve frikik peşinde koşan bir voleybol izleyici kitlesi mevcut smaçla,servisle pek ilgilenen yok maalesef.