eman

Durum: 575 - 78 - 3 - 0 - 30.09.2022 13:19

Puan: 6778 - Sözlük Kezbanı

3 ay önce kayıt oldu. 12.Nesil Yazar.

0
  • /
  • 29

ahmet davutoğlu'nun lgbti derneklerinden oy istemesi

doğrudur. kendisi seks cumhuriyetten bahseder de demiştir.

ahmet davutoğluadam da nasıl bir yüzsüzlük var ise görüntüleri kendisini yalanladığı halde hala konuşuyor. inkar edebiliyor.

cem uzan


şuana kadar izlediğim en iyi bölümdü.

26 eylül mersin polisevi saldırısı

mersin ili mezitli ilçesi tece beldesinde bulunan polisevi yakınlarında meydana gelmiş uzun namlulu silahlar ve bombalarla terör saldırısı gerçekleştirilmiş.

olayın meydana geldiği yer deniz kenarı insanların yürüyüş yapıp yuzdukleri çok hoş bir ortamdı.hic böyle birsey tahmin edemezdim

bir kere kaldığımda nizamiyeyi ve beton blokları gereksiz bulmuştum ama görünüşe göre gayet gerekliymis. can kaybı olduğu söyleniyor umarım yoktur .

beni korkutan güneydoğu ve doğu anadoluda bu sekilde eylemlerin tektikleyicisi olmasa bari.

mersin akdeniz bölgesinde. bu saldırı ile bütün kontrol noktaları daha dikkatli dün diyarbakır batman treni raydan çıktı ayrıca diyabakır a gelmeden üçyol mevkisinde polisler v jandarma aramalı uygulama yapıyordu. bilemiyorum yeni istihbaratlar mi var.

allah tekrarını yaşatmasın 2016 gibi olmasın herhalde herkesin tekrar tetikte olması gerekiyor.

kusura bakmayın otomatik düzeltme başlığı halletmiş 26 eylül 2022 mersin polisevi saldırısı olması gerekiyor

şarap

kalecik karası hele hiç anlaşılmıyor bi tane geçirip nakavt ediyor anfora kalecik karası


bu arada kalecik karasından rakı da yapılıyor ama bilemiyorum o nasıldır

kadıköy

balıkesir edremit ilçesinde de kadıköy isimli bir yer bulunmaktadır

psikolog

psikiyatri daha bilimsel geliyor bana

sadecegay sözlükte seviliyor mu

hani bir şahin vardır trafiğe açık alanda drift yapar gazlar frenler bir de akışında gidenler. bu akışında giden arabalar bana çarpmasin simdi uğraşmayalım diye durur bakarlar ne yapıyorsa yapsın da öyle biz de devam edelim diye.

iste senin durum biraz yanlayan şahin e benziyor. biraz sakin olursan biz de ne oldugunu anlayıp iletisim kurabiliriz. sevip sevmeme durumu degil. sevilmedigini düşünme.

kolay gelsin

hibe

bu aralar sıkça duyduğum sözlerden biri hibe servisçiler hibe ister şehirlerarası otobüsler hibe ister sübvanse adı altında turizmciler ister inşaatına ister ama kimsenin aklına çıkıp da yanlış politikaları eleştirmek gelmiyor. hibe destek alınca hersey kaldığı yerden devam ediyor ağıza bir parmak bal çalınıyor.

2000 tl altı icra borçları siliniyor daha doğrusu vergi indirimi olarak yansıyacak bunu kim ödeyecek acaba tabiki hazine tabiki biz.

eşcinsel çocuğundan utanmak

utandırmak istemediğinden ki utandirdigini tahmin edersin şunu törpüleyeyim iyi olayım başarılı olayım kurallara uyayım dersin. ama insan öyle bir noktaya geliyor ki zaten biliyorsun ne yapsan olmayacak o yüzden bu sefer zemberek kırılıyor barajların kapakları açılıyor.

öyle degil böyle utandırılır.

temizlik

kaynar suyla yapması güzel oluyor mikropların ölmesi hususunda farklı bir tatmin sunuyor.

lezbiyen yazarlar nerede

sözlük bir kaç kere kesintiye uğramıştı yeniden açılınca kendilerine celp gitmemiş bence, yoksa gelirlerdi.

tofaş şahin

bir kere sürmek nasip olmadı kuş serisi merak ediyorum.

tcdd

kimsenin gelmediği gelip de göremediği görüp de ulaşamadığı küçük yerlerde özellikle kırsaldan şehre göç ile birlikte kıyıda köşede kalmış durakları pek bir tatlıdır. insan düşünmekten kendini alamaz. mesela balıkesir-çukurhüseyin mesela bismil-çöltepe mesela kütahya-alayunt ( ki alayunt kongresinin yapıldığı yer burasıdır.) özelikle kışın daha iyi oluyor camdan bakıp geçilen yerleri seyretmek ve bir yandan kitap okumak.

https://tr.foursquare.com/v/%C3%A7ukurh%...
https://tr.foursquare.com/v/alayunt-tren...

koltukları rahatsız, wcleri hijyensiz, restoranları da alkolsüzdür. konfor anlamında çok çok geride tabi can güvenliği anlamında da.

cumhuriyet döneminde yapılan ufak hatların bir kısmı da kapatılmıştır.

demiryolu kazaları ile ilgili vikipedi sayfasını da buraya iliştiriyorum.
https://tr.m.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCr...

2004 teki kazayla ilgili yapılmıştı bu şarkı doğru hatırladıysam

çok severek dinlerdim sonra grup dağıldı onurr pop kariyerinde ilerledi.

tuğçe kazaz

birkaç kere din değiştirdi, görüş değiştirdi, imaj değiştirdi. değiştirsin bizi hiç ilgilendirmez ama bu kadar gri bir bölgedesin ve hayatın siyah ve beyaz olmadığını biliyorsun hem yaş olarak hem de tecrübe olarak. haklıyım dediğin yerde birçok kere yanılmışsın e bacım sorarım sana hala bileylenip milleti doğraman nedendir? belki birkaç yıla bell olmaz birkaç aya queer olacaksın ya da daha doğrusu farkedeceksin o zaman ne olacak ?

kendisini yaşam enerjisi ve azminden dolayı tebrik ediyorum bu boş işlerle ugrasmasina yetecek enerjiyi nerden buluyor acaba? tek tahminim para .

18 eylül 2022 büyük aile buluşması

bakmakla yukumlu oldugunuz lgbti birey başına para alacaksınız deseler yemin ederim kimse gitmezdi böyle eylemlere hersey parada bitiyor birçokları için .

böyle de birey başı deyince hayvan sayar gibi oldu ama anlayacakları dil bu kusura bakmayın ifade için.

meyve salatası

ilk defa canım meyve salatası çekti bugün spor sonrası iyi giderdi. birine meyve salatası yapmak da bir sevgi dili ayrıca aklıma gelmişken iki maytap alayım da arada yanarlı dönerli meyve salatası yapayım. sonucta burası gerçek hayat ve bugüne kadar yan masadan böyle bir ikram da gelmedi şahsıma

körkütük

danimarka yapımı bir film dancası druk herhalde.

doğumgünü kutlayan ortayaşlı ve tukenmislik hisseden 4 lise ögretmeninin 0.5 promil alkolün hayat standartlarını yükselteceğine dair bir araştırmaya rastlamalarının üzerine, bunu kendi hayatlarında test etmelerini konu alıyor bir dram filmi.

fena degil. mads mikkelsen tanıdığım tek oyuncu filmde.

şarap

yine sevilenin çilek şarabını denedim ve güzel buldum. yalnız buram buram çilek beklememek lazım hafiften bir çilek kokusu geliyor baya hafif.icimi de aynı şekilde hafif yüzde 10 abv bir şişe de anca guzel bir an yaşanabilir diye düşünüyorum. ayrıca baya da tatlı, tatlı sevmeyen almasın. rengi şeffaf turuncumsu.

içimi hafif olduğundan hızlı icmemenizi tavsiye ederim.insan anlamıyor

eman

el cevap hayır tanımıyorum.

entrylerinizi artılıyoruz favoriliyoruz, beğeniyoruz daha ne olsun sanki entryler akıyor da sizinkiler sonda kaldı. klavyenize sağlık :)
  • /
  • 29

heteroseksüellerden hoşlanan homoseksüel

ya acı çeker, ya da dayak yer. her iki şekilde de tavsiye etmiyorum.

eman

ay her konuyu kütahya'ya bağlıyor. kardeşim sen ask olsn'un kütahyadan arkadaşı misin bak doğru söyle jddskl
hem çok entri girdiği için benim bilgi dolu, aşırı faideli entrilerim altlara düşüyor hep ;(

murat boz

sesini, şarkısını, canlı performansını falan bilmem. tek bildiğim şarkısı özledimdir. o da dinlenesidir.

eğer burayı okuyorsa kendisine birkaç kelamda bulunmak istiyorum.

murat sana aşığım. bak ciddiyim aşığım. fotoğrafını her gördüğümde kalbim hopluyor, çıplaklarda başka yerlerimde hopluyor tabiki. şaka bir yana gerçekten idealimdeki adamsın. yerine göre ağırbaşlı, yerine göre soğukkanlı, yerine göre esprili, yerine göre cool. cinsel tercihin hakkında bilgi sahibi değilim ama gay olsan bile bana bakmayacağını biliyorum. burayı okursan senden tek isteğim yüzünde ufak bir tebessüm oluşsun. çünkü ben senin her fotoğrafını gördüğümde seviniyorum.

dipnot : fazla ergence oldu, aslında bunları söylemek istememiştim ama neyse. başka bir entry'de daha güzel şeyler söylerim.

barcelona

yıllar sonra geçen hafta tekrar gittim. ve bu yıllar boyunca hayalini kurduğum tek şey la rambla'da bir sürahi sangria yanına paella yemek, dostlarla sohbet etmek. şehrin kalabalığını mutluluğunu izlemek. akşama doğru havlunu alıp barceloneta plajına gitmek.
bizim de böyle bir hayatımız olabilirdi türkiyede. ama olmuyor. bunu yaşamak için aynı denizin başka ülkedeki kıyı şehrine gitmek zorunda kalıyoruz. bir haftalık huzur sonrası türkiye simülasyonuna girer girmez havaalanında bir adamla kavga ettim. nefret ediyorum bu ülkeden de insanlarından da. döndük yine bok çukuruna!

buhar odası

dün akşam girip ulan ne güzel şey bu buhar odası diyip ertesi sabah sözlükte başlığını gördüm.

sırbistan

kimlikle seyahat başladı uçak biletleri 3-4 kat zamlanarak 20bin seviyesine dayanmıştır.

velvele.net

okuyucuların velvele olarak da andıkları, velvele.net adresinden ikamet eden, lgbti+ kültür sitesi. çok değerli yazılar, çeviriler yayımlamalarının yanı sıra yeryüzü ağacı ve eflatun koza adlı köşelerinde daha önce adlarını duymadığımız ya da başka edebiyat platformlarında kendilerine yer bulamamış şair ve öykücüleri lgbti+ topluluğuna ve edebiyata kazandırıyorlar.

türkiyeli lgbti+ topluluğu için devasa bir arşiv oluşturmaya da başladılar. bu nedenle takip edip, desteklemek gerekiyor ki daha fazlasını yapabilsinler.

https://twitter.com/velvelemelvele
https://www.instagram.com/velvelenet/

ayşe hatun önal

katakulli şarkısı ile yine tepelere çıktı, son klibinde bolca lubunya oynatmasıyla bir kez daha kalbimi çalmıştır.

düşün ki o bunu okuyor

okuyorsun ama anladığından emin değilim. neredeyse üç yıl oldu ülkeni terk edip türkiye'ye bir mülteci olarak geleli, ama sen türkçeyi hâlâ iyi konuşamıyorsun. nereden çıktın karşıma, neden girdin hayatıma ve neden kendine bapladıktan sonra aldattın. bak altı ay oldu sen gideli ama yüreğimde yaktığın ateş sönmedi, acım ilk günkü kadar taze. her zabah sana lanet okuyarak uyanıyorum uykudan. bu yaşıma kadar beni hiç kimse sevmemişti, hiç kimseden tatlı bir söz duymamıştım. ta ki sen çıkana kadar karşıma. ama söylediğin o sözlerin hepsinin yalan olduğunu anlayamadım ey zalim suriyeli! biliyorum şimdi sen pasif türklerle gününü gün ediyorsun ve ben hiç umurunda değilim.

düşün ki o bunu okuyor

bir adım daha at...ben adım atmayı beceremem

Toplam entry sayısı: 575

eman

el cevap hayır tanımıyorum.

entrylerinizi artılıyoruz favoriliyoruz, beğeniyoruz daha ne olsun sanki entryler akıyor da sizinkiler sonda kaldı. klavyenize sağlık :)

petek dinçöz

beautiful and sexy. here ı am beybi:)

turkish accent ın dadına varabileceginiz bir eserdir.

bir diğeri için


will ı be pretty will ı be rich?
key sera seraaa...

ünvan kurum yer ve bölge isimlerinin şehit olarak değiştirilmesi

persepolis isimli kitapta da devrim ile birlikte böyle bir eğilimin olduğu söyleniyordu sokaklar parklar hep şehit ismiyle anılmaya başlanmış

tabiki görevi gereği vatanı savunurken ölen insanlar onore edilmeli ancak bunun yolu her yere isim vermek değildir.

bu arada kitap tavsiyesi arıyorsanız persepolis çok süper bir tercihtir. şuan ki durumumuzu net bir şekilde görebilirsiniz

ahmet davutoğluadam da nasıl bir yüzsüzlük var ise görüntüleri kendisini yalanladığı halde hala konuşuyor. inkar edebiliyor.

muazzez ersoy

bu kadının bir nostalji serisi var tövbeler tövbesi

böyle 3 lü kaset kutuları vardi sanki 20 ye kadar gidiyordu başka kaset de dinlenmiyordu bu nedenle şarkılarını bilirim ama benim gözümde sadece bir yorumcudur belki yanılıyor olabilirim ama hiç biri kendisine ait değildir şarkıların

ünvan kurum yer ve bölge isimlerinin şehit olarak değiştirilmesi

persepolis isimli kitapta da devrim ile birlikte böyle bir eğilimin olduğu söyleniyordu sokaklar parklar hep şehit ismiyle anılmaya başlanmış

tabiki görevi gereği vatanı savunurken ölen insanlar onore edilmeli ancak bunun yolu her yere isim vermek değildir.

bu arada kitap tavsiyesi arıyorsanız persepolis çok süper bir tercihtir. şuan ki durumumuzu net bir şekilde görebilirsiniz

yemek hazırlamanın çok uzun sürmesi

hayat dediğin kısa metraj ömrümü sarma sararak mi geçireceğim?

eman

el cevap hayır tanımıyorum.

entrylerinizi artılıyoruz favoriliyoruz, beğeniyoruz daha ne olsun sanki entryler akıyor da sizinkiler sonda kaldı. klavyenize sağlık :)

kpss 2022

çanak çömlek patladı

sorun ülkede fakirlik yoksulluk olması değil kesinlikle sorun salak yerine konulmak emeklerinin birtakım sığırlar tarafından heba edilmesi

az değil yıllar veriliyor ve bir kere yaşıyoruz.

türkiye de sınava gireceksen takmayacaksın takarsan sen ruh hastası oluyorsun o yüzden bosverin

arabuluculuk sınavı 6 ay ertelendi mesela ama neden olduğu belirsiz benim tahminim kıdemi yetmeyen insanlar var ve paralı kurs veren kuruluşlar daha çok kazanmak istiyor

onların umrunda olmuyor kendinize yazık etmeyin

bırakın da yaşayalım be

zamir

her/him/they/them ? çok şükür ki biz de eril disil ayrımı olmuyor o de geç yani tabiki de senin için önem arz edebilir ama her insanın zamirini ezberleyeceksek işimiz var hele hele yeni bir dil öğreniyorsak

o yüzden "o" zamirine bir kurtarıcı olarak bakıyorum kolay basit

ha öte yandan çeşitli zamirlerin detaylı olarak irdelenmesi de yeni ufuklar açabilir herkese saygımız vardır.

suudi arabistan

ülkede dinlenme tesisi diye bir kavram yok dini turizmin gelişmiş olduğunu göz önünde bulundurursak taharet konusu sıkıntılı şehirde ne bir insan görünüyor ne bir hareket hayalet gibi bir çok yer

çölleri ve hiçliği görünce insan beni buralara bi yerlere gomebilirler kimse de bulamaz diyor insan

acayip de gamsızlardır benzin istasyonlarında sigaralar kül dökmeler otobüs sürerken direksiyonu bırakıp otobüsün başka bi yerine gitmeler

gamsızlık sinir edici olduğu kadar bulaşıcı bi süre sonra sen de rahatlıyorsun kadercilik gamsızlık arabalarda da görülebilir çarpık çurpuk ama yeni arabalar görebilirsiniz adamların umurunda değil yeni bi tane alıyorlar


insan hayatı önemli değil burada dini vecibelerinizi yerine getirirken ölürseniz apar topar gömerler dönmeyi dusunmeyin

velhasıl gidince anayasamızın ilk 4 maddesini öpüp koklayabilirsiniz.

kadınların böyle şeriat düzenine ozenenlerini buraya getirmek lazım gerçi anlarlar mi bilinmez

kadınlara bazı şeyler cabalamadan verildiği için değer kıymet bilmiyorlar kan gözyaşı ile alınsaydı bazı haklar daha farklı olabilirdi

michael sikkofield

gerçek adı cemre demirel iki tane kitap çikartmistir

başka bir din tasavvuf
piyon

bazı noktalardaki görüşlerine katılmamakla beraber bugün gördüğüm isyan videosu beni benden almıştır

siirt fıstığı

antep fıstıgından daha güzeldir kuruyemis olarak yani kabukları açıktır ve daha dolgundur. ama baklavalara katılmaz sanırım yağ oranının az olması ve renginin solukluguyla alakali

ama özellikle ana çatlak siirt fıstığı yiyen antep fisitigina dönmek istemez.şuan fiyatları geçen seneye göre 2 kat arttı