türkiye'nin eurovision'a katılmaması

polonya; portekiz; slovakya; yunanistan; kıbrıs rum kesimi; bosna hersek ten sonra ülkemizinde katılmayacağı yayıncı kuruluş trt tarafından duyurulmuştur.
her sene sonlarda gezmesine rağmen yüzsüz yüzsüz yarışmaya katılanlar var niye biz katılmıyoruz! ali ağaoğlu bir farklılık yaratıp parasıyla yolluyabilir, bekliyorum.
bence yarışmaya gönderecek adam bulamadılar. isteyen isimleri de kabul etmediler. parasızlık olamaz bence tek sebep. geçen seneden farkımız ne?
trtden gelen açıklamaya kargalar bile gülmüştür.
çok yersiz bir karar olarak dikkat çekmektedir.bu durum yarışma sırasında düzenlenen toplantılarda daha çarpıcı bir şekilde dile getirilecekken böylesine sığ bir kompleks göstergesi gibi yapılması talihsizlik olarak görülmektedir. muhtemelen birisi bir daha da eurovisiona gitmem bizde kendi eurovisionumuzu yaparız demiş. avrupada türkiyenin son zamanlarda daha agresif ve olumsuz algılanmasının da etkili olduğu tartışılmaktadır.
zaten uzun zamandır favori şarkım o ülkeden çıkmadığı için çok üzülmediğim haberdir. *
yaaaaa olamaaaaz bütün sene beklediğim müzik etkinliğiydi.... çok kızdım sayın seyircileeerrr
evelden ezelden ülkelerin siyasi politik çıkar ilişkisine bağlı bir oy sistemi vardı zaten. artı kazanacak ülke de yarışmadan günler önce belli oluyordu falan. isabet olmuş.
çokta önemli olan birşey değil.
katılmamak yerine nihat doğan'ı yollayaymış keşke trt... daha absürd olmazdı katılmamaktan...
trt'nin kendine "la bu resmen bi eşcinsel event'iymiş, yıllardır nasıl oldu da fanatikçe bu terbiyesizlikte yer aldık?" diye sormasının ardından alınmış olması muhtemel karar.
tek heyecanımız vardı. coşkuyla milli maç, milli savaş olarak gördüğümüz, etrafımızdaki komşularımızdan bile çoğu zaman oy alamayıp yalnız kaldığımız, kutsal gördüğümüz eurovision'da bu sene yokuz. teşekkürler trt heyecanımı aldığın için...
kararı verenleri allah ıslah etsin inşallah.
beni hatta tüm vatandaşları çokta ırgalamayan durum
ulan senede bir eğleniyorduk, mk. alışmıştık biz sana. çok ayıp oldu avrupa'ya.
trt yönetimi puanlama sistemini bahane göstererek yarışmaya bu sene de katılmayacağımızı açıkladı. * ulan adam gibi çıkın söyleyin, kadın şarkıcıların götü başı açılıyor, eşcinseller şov yapıyor cesaret edemiyoruz diye. hem o beğenmediğin yarı jüri, yarı telefon sistemiyle çok iyi dereceler de yaptık... neyse rabia müzik yarışması yapsınlar bence. tüm islam alemini davet edip, ilahi söylerler. yakışır!
avrupa da ki tüm ülkeler yas içinde , kan ağlıyorlar.türkiye katılmıyor , düşünebiliyor musunuz?

eğer arabicvision falan olsaydı büyük ihtimalle koşa koşa katılırdık.din insanların para kazandığı ve pazarladığı bir şey çünkü günümüzde.dini kullanamadıkları , çıkar elde edemeyecekleri hiç bir şeyi yapmıyorlar.sürekli ''benim baş örtülü kardeşlerim'' diye hitap etmeyi bilip olimpiyat videosunda gayet modern görünümlü başı açık ''ahlaksız'' kadınları koymayı da biliyorlar.para nerdeyse ordalar yani , para yoksa din de yok. * *

gerçi katılmamamız daha iyi oldu.boşuna enerji ve para.
7 yıldır katılmıyoruz. 2019 yılında da katılmayacakmışız. trt genel müdür ibrahim eren türkiye'nin yarışmaya katılmama sebebini açıklamış. gerekçe olarak 2014 yılı birincisi conchita wurst’u kastederek “sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, 'aynı anda hem erkeğim hem kadınım' diyen birini saat 21:00'de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki” demiş.

https://asdi-lgbti.com/2018/08/07/trt-ge...
daha yarışmanın tsi 22.00de başladığını bile bilmiyor andaval.
  • /
  • 2