doladamon

Durum: 1095 - 0 - 0 - 0 - 18.05.2015 02:21

Puan: 14694 - Sözlük Kaşarı

10 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 55

ölüm

ölmek ölmektir.yaşlanmanın diğer adı ölememektir.buda çok acizcedir.ölüm yaşlanmanın yanında ödül gibidir. yok olmak, ve sonsuza kadarda hiçlik duygusu çok güzel olsa gerek.

onlarca yazarın online olduğu halde entry oranının düşüklüğü

kenan evren'in ölümü

türkiye'ye belkide en çok zarar veren kişinin ölümü.ülkenin her anlamda bu hale gelmesinin mimarının gebermesi durumu.birisi yazmış:
"kenan evren ölmüş. şimdi kendisine bir sağdan sorarlar, bir soldan"

hekim destekli intihar

tam olarak ötenazi sayılmayan,kişinin kendisini öldürmesi için doktor tarafından gerekli şartların oluşturulmasıyla oluşan durum.intihar eden kişi zaten bir şekilde deneyecek.olası başarısız denemeler sonucu sakatlıklar v.b çok daha ağır sonuçlar yerine acısız ve kesin çözüm olarak desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.bu işi destekleyen uluslararası sivil toplum kuruluşu da var imiş.
http://exitinternational.net/
bu konu hakkında bilgisi olan ayı dostlarım varsa mesaj atmalarını rica ederim.

kırmızı elma sözlük

kobani

yakında yeniden hareketlenecek gibi görünen, halkı için zor günlerin bitmediği şehir.

trans kadın

ayı sözlüktede görülmeyen .

hillary clinton

abd'nin müstakbel başkanı.cumhuriyetçiler karşı atak yaparak clinton gibi ilk kadın başkan ayrıca siyahi kadın başkan olabilecek neocon condoleezza rice'ı aday yapsalar çok güzel olurdu.

2015 genel seçim tahminleri

akp : %44
chp : %26
mhp : %17
bdp : % 9

mursi'ye idam mübarek'e beraat

halkın %20 den az oyuyla seçilen mursinin erdoğan gibi davranmaya kalkması
dünya tarihindeki en kalabalık miting (13 milyon) ile birlikte mursiyi istifaya çağıran halk,kabul etmeyen mursi
mursiyi indiren ordunun aynı zamanda mübarekide indirmiş olması
mısır politikası realite ve ahlaktan çok uzak.ancak türkiyede 12 yıldır empoze edilen "sandık namusu" saçmalığından bakmakta bir o kadar saçma

kara uzum habbesi lgbt canim

güzel bir şarkı sözü olabilcek aynı zamanda uludağ sözlükte bir nick

travesti

transseksüellerden farklı olan ancak aynı algılanan insanlar

mehmet pişkin

über kişi.kendisi intihar eden kişi profilini yerle bir etmiştir.intihar eden kişi ya alkol,uyuşturucu müptelasıdır,ya asosyalir.ya başarısızdır.ya cinsel hayatı istediği gibi değildir.ama mehmet pişkinde bunların hiçbirisi yok.kendisi videoda belirtiyor zaten.facebook hesabınada baktım.gayet efendi iyi birisi.umarım mutlu olmuştur hiçliğe kavuşarak

katy perry

kobane için sokağa eylemleri

kobane için ancak kobane sokaklarına gidilir.sanırım gezi sürecinde yaşanılanlar kürtçülerin içinde kalmış.sanal alemde belli ediyorlar.ayrıca kürtçü ikiyüzlülüğüne binayen bu tür başlıklarda ısrarla hatırlatacağım üzere (bkz: ayn el-arap)

ışid

arapların kuva-i milliyesidir bir bakıma.evet terör örgütüdür ve yaptıkları vahşettir.tıpkı 100 yıl önce anadolu da olan "kurtuluş savaşı" gibi.bu örgüt aynı zamannda kürtçü iki yüzlülüğünüde gösterdi.uzunca da yazarım belki ama ışide katılan ciddi kürt populasyonu tatlı su kürtçüler neden görmezden gelir.beyoğlundaki marjinal grup açıklaması bu örgütlede bağlantılı.kısacası terör tanımını kökten değiştiren örgüttür.

ayı sözlük'ün kapatılması

başka lgbti sözüklerin önünü açması muhtemel olay.hayırlısı

gerçek islam ışığa tutunca anlaşılabilir mi

gerçek islam muhammed peygamberdir.buda sadece kuran ve hadislerdir.kim ne dese desin gerçek islamı yaşayan vahhabi/selefi/ışid zihniyetidir.gerçeğini bir kenarı bırakırsak kuran ve hadislerin peygamberden epey sonra yazıldığı düşünülürse islamın var olup olmadığı tam olarak ne olduğu konusu daha önemlidir.

kobani

27 eylül 2014 istanbul yağmuru

sadece istanbulu deil tüm türkiyeyi etkilemesi beklenen.haftasonu özellikle cumartesi günü sele sebebiyet verebilecek yağmur.2009 daki gibi can kayıpları dahi olabilir.
  • /
  • 55
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 1095

keşke penisim olmasaydı denilen anlar

sünnetçiyi gördüğün an.

anne

sözlük yazarlarının meslekleri

günlerce dışarı çıkmayan yazar

yazarın asosyelleştiğini,karamsarlaştığına,yüksek ihtimal işsiz olduğuna delalet eder.biran önce şeytanın bacağını kırmalı yalnız bile olsa dışarı çıkmalı,insanlarla karışmak istemese bile bunu yapmalı,elleri cepte tenha sokaklarda yürümeli temiz havayı içine çekmelidir.

42 kez yaptığı mastürbasyondan ölen genç

en acısız intihar etme yöntemide olabilir.

keşke penisim olmasaydı denilen anlar

sünnetçiyi gördüğün an.

kemalist kişilik bozukluğu

ekşi sözlük başlığı.ekşide genellikle trollerin girdiği bir başlık.o yüzden düşüncelerimi yazıp yazmama konusunda kararsızım.ama kısaca söylemek gerekirse gözlemlerime göre ortak nokta küfürdür.konuda geçen kişiler en ufak eleştiriye karşın eleştiri sahibine küfür ediyor.eleştirmeyı bırakın övdüğüm bir tartışmada bile karşımdaki kişi eleştiri olarak algılayıp terslemişti bir kere.tabi eğitim sisteminin katkısı aşikar.bir de nedense bu tür konularda aklıma hep kuzey kore gelir.

ermeni soykırımı

yok siyerek,sözde diyerek inkar etmenin acı gerçeği değiştirmeyeceği trajedi,soykırım.aslında dünyada bu tür ağır acılar malesef ki maktullerin gücü ile doğru orantılıdır.bir cezayirli,bir ermeni,bir süryani,boşnak yada benzeri soykırımı yaşamış milletler fiili uygulayan fransa,osmanlı,sırbistan gibi ülkelerden daha güçsüz olduğu için yaşadıkları mağduriyeti uluslararası arenada dile getiremezler.getirirlersede çıkarlar devreye girer.abd,avustralya gibi kimi ülkelerde katlettikleri yerlilere özür ve birtakım tazminatlarla olayı bir boyut öteye taşımışlardır.bu konuda tek istisna almanya örneğidir.dünya tarihinde en bilinçli ve organize kırımlardan birisini deneyen ama başaramayan almanya abd işgaliyle birlikte soykırımla "yüzleştiriliyor" almanlar uzun yıllar soykırımın olmadığını iddia etmeye devam ediyor.ama farklı bir eğitim sistemiyle yeni nesiller bunu kabul ediyor veya zorunda kalıyor.
aslında olay çok basit.ülke toprakları elden gidiyor ve balkanlar,kafkaslardan gelen müslümanlarla birlikte anadoluda "müslüman ülke"kurulması planlanıyor.bunun için anadolunun en az %20 si eden şehirlerin pekçoğunda çoğunluk olan gayrimüslim ahalinin yokedilmesi gerekiyor.ermeni süryani katlediliyor.yunan,yahudi ülkeden kovuluyor.
ayrıca soykırımın tarihi 2.abdülhamid dönemine kadar gider.24 nisan bir milletin beyni,sesi olan yetişmiş insanları,siyasetçileri,gazetecileri,işadamlarının toplatılarak bir milletin savunmasız hale getirildiği tarihtir ve pek tabi ki tehcirin dönüm noktasıdır.

ermeni soykırımının 98. yıldönümü

"tarihi tarihçilere bırakalım" uyanıklığına inat dile getirilmesi vicdani olan yıldönümü.binlerce yıldır bu topraklarda varolan bir halkın biranda yokolduğunu görmek için binlerce boş ve harabe haline gelmiş kiliselere,hristiyan yetimhanelerine bakmak yeterli.bunun için tarihçi olmaya gerek yok.var ise şahsen birkaç sene sonra kazanacağım tarihçi sıfatı ile bunları yine dile getirebilirim.bu zihniyet eminim ki 6-7 eylülüde sonuna kadar inkar edecekti ama teknoloji sağolsun.
"ermenilerde kendi tarihiyle yüzleşsin" buna itirazı yok ama burada iç tairihle hesaplaşan mağrurlar ve mirasçıları yani bizler (türkler,kürtler) sözlükte ermeni üye var ise bunu kendilerine söyleyebilirsiniz

"beğenmeyen ermenistana gitsin" bu sözü lgbt çevresinden birisinin söylemesi güldürdü.hala şaka mı gerçek mi kestiremiyorum.neyse cevab olarak mantıklı birşey yazmaya gerek yok. gitmiyorum ! * )
bu konu sayesinde potansiyel ülkücü bıyıklı * eşcinsel olabileceğinide öğrenmiş oldum.bu bile yeter.

kokoreç

acılı ve yanında ayran olanı makbuldür.

taksim meydanı yayalaştırma projesi

desteklediğim proje.taksim ve çevresi yeni istanbula ve yeni türkiyeye uymamaktadır.umarız en kısa sürede çalışmalar biter ve yeni meydanı tüm istanbullular beğenir ve kullanır.

kobani

şahika koçarslanlı

bir burhan altıntop değil.

yeşiller ve sol gelecek partisi

yeşiller ve sol gelecek partisi

tabela ve slogan partisi *