kenan evren'in ölümü

şampanya açtırmıştır.
türkiye'ye belkide en çok zarar veren kişinin ölümü.ülkenin her anlamda bu hale gelmesinin mimarının gebermesi durumu.birisi yazmış:
"kenan evren ölmüş. şimdi kendisine bir sağdan sorarlar, bir soldan"
türkiye'de binlerce kişinin hayatından sorumlu olan, 82 anayasası gibi bir hukuksuzluğa zemin hazırlayan, yasakları getiren, özgürlüğü götüren, yağ kuyruklarına ekmek kuyruklarına sebep olan, sayısı bilinmeyen dava ve idamlara sebep olan kişinin artık yaşamıyor olması durumudur.

o değil de nü tabloları ne olacak başgan?

(bkz: siklenmeyen ölüm olarak tarihe geçmek)
hem kötü hem gamsız olunca 90'larına merdiven dayamıştır ve yaşamının son yıllarını aldığı ahların ızdırabıyla mı geçirdiği merak konusudur. çünkü kendisi ve kendi gibileri bu topraklarda hep iyi ve masum insanların genç yaşta canını almıştır, fakat ne hikmetse kendileri bir türlü geberememiştir. 'ölmesin, uzun yıllar yaşayarak acı çeksin' düşüncesine malesef ki çoğu kişi gibi ben de katılıyorum ve öyle olduğunu umuyorum, lakin gamsızlık ona bunu getirmiş midir onu bilemeyiz. ne de olsa adaletin neredeyse 30 yıldır hiç olmadığı bir coğrafyada yaşıyoruz.
havai fişek işi yapanları sevindirmiş ölümdür. bir hafta kutlamalarla devam edecektir.
sıradaki kurban yükleniyor.
sağcısından solcusuna, dindarından ateistine, ülkücüsünden travestisine kadar kimsenin sevmediği zatın ölümüdür. nasıl başarmış bu kadar nefret kazanmayı gerçekten şaşılır. zamanında istanbul'daki travestileri de eskişehir'e sürmüştür. sonuç itibarıyla ölümüne kimsenin üzülmediği ve çoğu insanın her daim nefretle hatırlayacağı bir kişilik olarak yerini almıştır.
atilla taş ın dediği gibi "her zulmedeni 98 yaşına kadar bekleyeceksek işimiz var."
zamanında tüm translar gibi bülent ersoy da kenanzedelerdendir. aynı yasaklar zeki müren e uygulanmamıştır, çünkü o erkekti ve paşaları mutlu ediyordu !

http://gzone.com.tr/kenan-evrenin-transfobisi-bulent-ersoyu-yakmisti/
hiçbir kurumun, vefatı nedeniyle taziye mesajı yayınlamadığı ilk lidermiş sanırım...
ne kadar trajik ve ibretlik bir son!

sadece dsp bir mesaj iletiyor, o da abd büyükelçiliğine!
"adamınızı kaybettiniz, başınız sağolsun" babında taşı gediğine koymuşlar! helal olsun, iyi düşünülmüş ve türkiye'deki cahillere mesaj dolu bir hiciv-taziye olmuş!

evet, bunu bugün öğrendiğimde cidden acıdım herife...ders alsın insanlık suçu işleyen tüm yaratıklar...