smellycat

Durum: 1065 - 0 - 0 - 0 - 04.09.2018 16:46

Puan: 19066 - Sözlük Kaşarı

5 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

Ben seni fazlatamam.
  • /
  • 54

sözlükçülerin favori yemeği

iskender, patates kızartması ve biber dolması. aralarından birini seçmek zor olduğu için sıralama yapamam. üçü de orgazmik bence.

town of salem

şerefsizliğin, yalancılığın, itliğin oyunu.

bursa

en sevdiğim yemeğin memleketi. daha gezip görmek kısmet olmadı ama çok da zor değil.

her mahallede bulunan tipler

keeping up with the kardashians

ilk sezonu henüz bitirdiğim reality show. en baştan başlamak istememin sebebi kim dışındaki aile bireylerini pek tanımıyor oluşumdu. şimdilik favorilerim kris ile khloe. tahminimce kolay kolay da değişmeyecek. khloe aşırı temiz kalpli, kris de zeki bir momager. izlerken çok eğlendiğimi söyleyebilirim. son sezondaki kourtney kim kavgasına kadar başından kalkabileceğimi sanmıyorum.

sigaranın zararları

fiyatı.

edit: umurumda mı? tabii ki hayır.

sözlük yazarlarının en seksi yerleri

dudaklarım. doğuştan dolgulu.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

nil karaibrahimgil - iyi ki**

ayı sözlük itiraf

westworld'ün 2. sezonunu dün bitirdim. insanlığımı sorgulamak yetmiyormuş gibi bayramı ve doğum günümü** yalnız geçireceğim gerçeği malum arkadaş gibi** kafama sıkma isteği uyandırmıyor değil. kronik bir yalnızlık olmasa da yalnızlığı iliklerime kadar hissedeceğim iki gün var önümde.

gaga bulut

eskiden komik bulduğum ama prim kasmak için bunları yaptığını söylediği günden beri bize zarar verdiğini düşündüğüm youtuber. biz lgbti bireylerin yaşadığı hayatlar onun izlenme alabilmesi için malzeme olamaz. eğer bunu kullanacaksa gerçekten varoş ve basit bir insandan fazlası olamaz. ister eşcinsel isterse homofobik olsun o talihsiz açıklamayı yaptığı günden beri kendisini izlemiyorum. bence trollük bu değil.

yazarların şu anki ruh halleri

hande erçel'in yastığı.

hayvanları sevip insanları sevmemek

doğru olandır. hayvanlar içgüdüleriyle hareket eder ve genelde verdiği tepkilerde haklıdır. mesela bir hayvan kime güvenip kime güvenemeyeceğini çok iyi bilir. bunun dışında insan gibi daha fazlasını istemez, garibandır. biz insanlar o kadar doyumsuzuz ki daha fazlası için yapmayacağımız kötülük yok.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ayı sözlük dertleşecek insan veritabanı

hesabıma 30 tl yatırmak karşılığında kahve falınıza bakarım. yapmanız gereken şey çok basit. fincanınızın çeşitli açılardan fotoğraflarını çekin ve mail adresime gönderin. ben de size dertlerinizin çözümlerini teker teker söyleyeyim*.

ayı sözlük itiraf

inanılmaz huzursuzum. nasıl bir gece bu böyle? içimde bir sıkıntı var. bugün dünya yok olabilir öyle bir sıkıntı.

ancak çok zengin insanların kurabileceği cümleler

24 temmuz 2018 yunanistan yangını

kurtuluş savaşı'nda birinci ağızdan* dinlediğime göre yunanlılar manisa'da öyle büyük bir yangına sebep olmuşlar ki insanlar akın akın dağlara kaçmış. ki manisa dağların ortasında çukur gibi bir şehir ve haliyle can kaybı da olmuş. şu an babaannem yaşasaydı eğer dünkü yangından zarar görmüş her bir canlıya üzülürdü eminim. çünkü yaşanan acıların ırkı, dini, dili olmaz ki. hayatını kaybedenler genelde küçücük çocuklar. çocuğun ne günahı olabilir ki oh olsun diyorlar anlayamıyorum. sanki 10 yaşındaki çocuklar işgal etti ülkemizi. okuması yazması olmayan babaannem bile bunu düşünebilecek bir insandı. bugün oh olsun diyenler boş yapmaktan başka bir şey yapmıyorlar.

lgbti bireyleri için giyim tarzı önerileri

gay gibi yap ne yaparsan. en iyisini yap sen ne yaparsan.

ben vergimi sikilerek ödemek istiyorum

videodaki arkadaş vergi rekortmeni olur valla.

kemal kılıçdaroğlu

koltuk sevdalısının ağa babası. kendisine giren çıkan bir şey olmadığı için bence iktidar falan olmak istemiyor. belki de danışıklı dövüştür bilemeyiz. gitsin de kurtulalım artık.
  • /
  • 54

ayı sözlük lol team

killingmoon nikimle katıldığım takım. baştan söyleyeyim orta seviye bottan hallice oynuyorum.

düşün ki o bunu okuyor

sevgiden de öte bir bağım var sanki sana. çok sıcak, çok içten. keşke dün akşam o koltukta kalsaydık öyle. uzak olmayı hiç sevmiyorum çünkü.

kedi sözlük

kediler, kediciler, kediseverler için yayına alınan yeni sözlük klonu. kedici yazarları bekliyorlar.

https://kedisozluk.com

akın köse

eşcinsel olduğu için yıllar önce babası tarafından reddedilen, daha sonra da babası tarafından gönderilen mesaj ile destek gören ankara ikametli arkadaşımız.
kendi twitter sayfasında babasından gelen mesajı paylaşarak mutluluğunu sevdikleriyle paylaşmak istemiş. yıllar önce kendi ayaklarının üzerinde durmak amacıyla ankara'ya yerleşmiş ve kafasına koyduğunu gerçekleştirmiş.
belki herkese değil ama bir çok genç arkadaşımıza ilham verici bir hikayesi olduğunu düşündüm. belki bize de. kim bilir?
babasından gelen son mesaj;

https://onedio.com/haber/cinsel-yonelimi...
belki buradan tanıyanlar da vardır.
belki de sözlükte yazardır.
kim bilir...

ayı sözlük'te en popüler yazar olmak

ya ben alışkınım zaten. böyle başlıklar açmanıza gerek yok bebişlerim. muckmuck <3.

ben vergimi sikilerek ödemek istiyorum

devlet baya bi' vergi geliri elde edecek desenize... hadi gözümüz aydın.

ben vergimi sikilerek ödemek istiyorum

türkiye'de eşcinsel evliliğin yasal olduğu gün

cennet olmayacak muhtemelen de şu anki duruma göre daha fazla kabullenildiğimizin bir işareti olacak. lgbti mücadelesi ve kazanımlarının başta kadın mücadelesi olmak üzere demokrasi mücadelesiyle el ele geliştiğini düşünüyorum. o yüzden daha yaşanılabilir bir dünyadan bahsetmek mümkün olabilir o gün. bir de eskiden evlilik olayı saçma geliyordu bana bütün çiftler için . eşcinseller bari kurtulsunlar bundan diyordum ama evliliğin sağladığı haklardan mahrum kalındığını gördüğüm bir kaç örnek ve şu video ile fikrim değişti açıkçası .
söz konusu video
https://www.google.com.tr/amp/s/www.izle...

vega

ilk albümlerini 1999 yılında çıkarmış olan, iki mühendis ve bir mimar tarafından kurulan, bu formasyon ile iki albüm çıkarıp sonra yoluna karı koca devam eden, türkiye'nin en iyi müzik oluşumlarından biridir. çıktıkları seneden bu seneye 18 sene geçmiş olmasına rağmen henüz 4. albümlerini piyasaya sürmüşlerdir. şaka gibi değil mi? neyse bu konuya daha sonra döneceğim.

o zaman başlayalım 1999'dan. 90'lı yılların kapanış senesi, gerisinde bırakılan müzik açısından efsane 10 senenin şanına yakışan, muhteşem bir özeti ve geldiği son noktaydı adeta. o yıl bugün klasik sayılan bir çok albüm çıktı. tamam sustum albümü de bunlardan biri hatta bence en iyilerinden biriydi.
çıkış şarkıları tamam sustum. herkes için gerçek bir soğuk duş etkisi. mırıl mırıl bir vokal, cayır cayır gitarlar, dönemine göre üst düzey bir altyapı ve konsept şarkı sözü. şimdi bu şarkıyı ilk çıktığı günden itibaren seven ve hala dinleyen ben diyorum ki, kitlelere hitap açısından olabilecek en kötü çıkış şarkısı. belki, mayakovski'nin şiirinin yeniden yorumu olan sözleri, türkiye'nin görmüş olduğu en özgün vokal tekniklerinden biri bir grup müzikseverin takip listesine girişlerini sağlamış olabilir vega grubunu, ama genel olarak insanlara bebek gibi konuşan, kedi gibi mırlayan bir vokal, temelini bilmediğinizde garip hatta uçuk gelen şarkı sözleri, güzelim müziğin önüne geçerek büyük bir antipati topladı. o zamanlar sosyal medya olmadığından, tepkileri sadece lise sıralarından bildiriyorum ki o dönem bu yönleriyle epey dalga geçildi şarkının. insanın “sen kim köpek mayakovski'nin şiiri ile dalga geçiyorsun, bu konsept vokali komik komik taklit ediyorsun” diyesi geliyordu aslında lise arkadaşlarına... neyse biz dinledik albümü hatmettik. dalga geçenlerin hepsi gerçi alışamadım yokluğuna'nın patlamasıyla dumur oldular ve açıkça dinlediklerini söylemekten çekindiler. eğer çıkış şarkısı alışamadım yokluğuna olsaydı şu anda türkiyenin en büyük rock yıldızı olan bir grup olabilirdi sanki vega. bu durumdan hoşnutsuz muyum? daha çok para kazansınlar, bilinsinler isterdim elbet ama bu haliyle çok daha özel oldukları kesin. iki süper klip çekildi bu albüme ve dönemi kapatıldı.

yıl 2002, deniz, tuğrul yanlarında mert koral ile ikinci albümleri tatlı sert'i yayınladılar. albümün çıkış şarkısı olarak bi haber'i seçtiler ve bu sefer de olabilecek en kötü klibi çektiler. gerçekten çok kötü. eğer bulursam eklerim bu yazıya videoyu, ama eklemezsem de siz izlemeyin, kötü çünkü. sonra yine kocaman bir hit haline gelen bu sabahların bir anlamı olmalı'yı gayet eli yüzü düzgün bir kliple yayınladılar.
tatlı sert ilk albüme göre daha az melankolik, daha iyi bir prodüksiyon. hangi albümün şarkıları daha güzeldir? bu tamamen sizin anılarınıza ve zevkinize bağlı olsa da tatlı sert albümünde grubun daha iyi müzisyenler haline geldiğini söylemek zor değil. çok daha iyi enstrüman partisyonları, düzenlemeler ve yine muhteşem bir vokal. albüm iki kliple dönemi kapatsa da, iz bırakanlar unutulmaz daha sonra manga tarafından büyük hit haline geldi zaten. ama bu albümde daha da fazlası vardı. desem de inanma, zat-ı ali, ısınamazsın ağlarken çok büyük potansiyeli olan şarkılardı. kitleler? hala açıktan söylemeseler de takdir etmeye başladılar bu albümü.

2003'te albümün genişletilmiş versiyonu çıkarıldı. miyav sesi ile başlayan kedi mix favorimdir bu albümden.
3. albüme geçmeden önce yine 2003 te yayınlanan teoman şarkısından bahsetmek istiyorum. kupa kızı ve sinek valesi. bu şarkının imzasında teoman ve deniz özbey gözükse de bu şarkının gerçek bir vega şarkısı olduğu aşikar. net bir şekilde de bence teoman diskografisinin en iyi şarkısı. bu şarkının deniz'in sesinden bir demo versiyonu vardır ki her yeni albümde koyarlar mı acaba stüdyo versiyonunu diye bekler dururum. çok ama çok güzeldir. bilgisayarımda bir yerlerde olması lazım mp3 olarak. bulursam yayınlarım belki.

2005 yılında ise tüm gönülleri fetheden, herkesin sanırım en favori vega albümü olan hafif müzik geldi. artık yola karı koca devam eden vega grubu, türkiye'de kalite adına yakalaması çok zor olan bir albüm ile çıkageldiler. her şarkı ayrı ayrı çalışılmış, arka vokaller, enstüman düzenlemeleri ve tabii ki sözler bakımından çok çok iyi bir iştir. favori seçmenin en zor olduğu albüm, her şarkısının hit potansiyeli olan, insanları vega'nın dinleyiciyi bir yerinden yakalayıp bambaşka yere götürme duygusunu en net yaşattığı albümleri. türkçe rock müziğin geride kalan şaşalı günlerine rağmen adının aksine epey sert bir albüm. gitarlar tam anlamıyla cayır cayır. muhteşem. 12 yıl sonrasında hala iyi, hala güzel. albüm'ün çıkış parçası ilk defa tam anlamıyla doğru bir seçim olarak serzenişte oldu. sonra ise elimde değil kliplendi. bu albümün de promosyon dönemi kapanmış oldu böylece.

peki 2017'ye kadar vega ne yaptı? nerdeyse hiç birşey. bizi tv'de reklam kovalatan toyota reklamı, 2011 yılılnda seslendirdikleri bir avuç deniz filminin bir şarkısı ve 2013 yılında kargo grubu ile düet yaptıkları beni bırakma ve yine aynı sene nilüfer'in düet albümün en iyisi olan ta uzak yollardan. evet 12 sene boyunca bir reklam ve 3 şarkı. biraz sitemkarım aslında. ömür kısa ve kendileri bahsettikleri üzere ellerinde onlarca şarkı varken bizi bunlardan mahrum etmelerine çok üzülüyorum. siz söylemiyorsanız diğer gruplara verseniz onlar da iyi müzik söylemiş biz de iyi müzik dinlemiş oluruz en azından.
yeni şarkıyı sıfırdan prodükte etmek zor ve uzun zaman alıyorsa o zaman ne bilim muhteşem şarkılarınızın mix versiyonlarını veya bir akustik albüm gibi konsept fikirlerle bu kadar sene bizden uzak kalmasaydınız keşke.

ve 2017 eylül. sonbaharın henüz geldiği memleketimde yeni bir vega albümü. 12 yıl aradan sonra yepyeni, sadece vega'nın olan 10 yeni şarkı.
genelde artık şablon haline gelmiş olan hareketli bir şarkı ile çıkış yapıp, ki bence büyük ihtimalle arzuhal olur bu sonrasında ölümcül darbeyi vuran damar şarkıyı mı kliplendirirler bilmiyorum. ama delinin yıldızı şarkısı kafamı karıştırıyor, hem albüm ismi hem de ilk şarkısı olarak çıkış şarkısı olarak seçilebilir. her türlü farketmez artık vega'nın kendine ait bir kitlesi var zaten, tanınma, kitlelere ulaşmak çok da umurlarında değil zaten. deniz bu sayıda hayran ile bile zor başediyor. hatta daha fazlasını istemediğini bile düşünüyorum.
albüme gelecek olursak;
albüm aslında önceki 3 albüme de benziyor. hatta bence en fazla tatlı sert'e benziyor. prodüksiyon kalitesi ise hafif müzik ile daha çok benziyor. hafif müzik kadar sert bir albüm değil, tatlı sert kadar mutlu bir albüm değil, tamam sustum kadar da melankolik bir albüm değil. ama bunların üçünden de parçalar var.

delinin yıldızı; albümü açmak için bundan daha iyi seçim olamazdı. hem yeni hem de tam bir vega şarkısı. sözleri çok güzel ve deniz'in sesine şarap kelimesi ne denli yakışıyor. hem hızlı tempo hem de damar olabilen, üzebilen çok iyi bir şarkı. keşke biraz daha şımarık söyleseydi deniz bu şarkıyı. hala bir albümün en iyi açılış şarkısı benim için k9'dur.

isim şehir; deniz'in vokalini en beğendiğim şarkılardan biri oldu. tatlı sert albümünün tadın kaldı'yı hatırlattı bana biraz.onun kadar akustik olarak düzenlenseydi de çok yakışırdı sanki. bu albümün öldürücü ikinci hiti olarak çıkan slow olabilir.

arzuhal; albümün serzenişte'si. çıkış parçası olarak çok güzel olabilir. deniz'in çok samimi ve kişisel bulduğum sözleri. bize kalbini açtığını hissettiğim şarkısı.

sevgilim: yine hafif müzik zamanından bir şarkı gibi. yok'a benzetiyorum ben biraz. onun kadar sert değil. yok, bir önceki albümün en favori şarkılarımdan biri olduğu için bunu da mutlulukla kucaklıyorum.

dertler iri kıyım; ilk albümden oyun'u, ikinci albümden zat-ı ali'yi ve üçüncü albümden yalnızca ben yüzlerce sen'i hatırlattı bana. melankolik sözler, gayet vega tınısı ile düenlenmiş bir şarkı. arka vokallerdeki mırıldanmalara bayıldığımı söylemeliyim. hınzır ve seksi sözler.

komşu ışıklar; tatlı sert albümünden çıkmış gelmiş gibi. keyifle dinlenecek bir şarkı.

dünyacım; albümün çıkış şarkısı olartak seçilse çok güzel olabilecek diğer şarkı. bana yine tatlı sert'ten fırlamış gelmiş gibi hisettiren bir şarkı. poh poh perisi ile benzettim. onun gibi keyifli ve mutlu bir melodisi var. arkada acaba ceylin'in vokali mi var emin olamadım, çok yakışmış mmmlamalar.

sonunu söyleme bana; bu albüme ait bir şarkı. tamamen yeni. gayet güzel.

man-yak-lar; herkes gibi bana da sokaklar tekin değil'i hatırlattı pek tabii. onun kadar sever miyim bilmiyorum. ses olarak albümün en keyifli şarkılarından biri.

ve tekrar; albümün kapanışı için muhteşem bir şarkı. bunun da yeni ve bu albüme ait bir şarkı olduğunu düşünüyorum. düzenlemesi ve vokali alışılagelmiş vega şarkılarından farklı. vega'nın bu sabahların bir anlamı olmalı ile birlikte en bu topraklara yakışan şarkısı olabilir. son nakarata girmeden konuşma kısmına ayrıca bayıldığımı söylemeliyim.

epey uzun bir yazı oldu. hala söyleyecek, yazacak çok şeyimin olması da başka mevzu. işte öyle bir grup.

trt'nin metroseksüel imamı

gayet kaşlarını alan, yanağına epilasyon veya ağda yaptıran bakımlı imamdır, hafızdır. bir yandan da kaslı biri, lumberseksüel metroseksüel de diyebiliriz aslında. bir fotoğrafını yaydılar ve sosyal medyada linç ettiler çocuğu bir anda. imam olmak metroseksüel olmaya engel mi ablacım yha! ayrıca da beden eğitimi öğretmeniymiş.instagramda da çok hoş fotoları var.
https://www.instagram.com/hfzmustafa.off...

bir kaç fotoğrafına yorum yaparsanız hemen sizi engelliyor. bir fotosunda göze sokar gibi saatini göstermiş, insanı bakışlarından anlarsınız iyi mi kötü mü vs bir yazı yazmış. birinde dua eder gibi ellerini açmış, göğüs teşhiri yapmış. başka bir fotosunda mekke mi medine mi şu gidilen bir yer vardı ya, sanırım orada, çünkü beyazlar sarmış vücuduna, sırt omuz ve kol kaslarını teşhir ettiği bir fotosu var. bir de uzaklara bakıp elini çenesine koyduğu, o esnada da kol kaslarını sergilemeye çalıştığı fotosu var, ona da üzgün kaslı yazdım. yani bu fotolara yorum yaptım. tam dudaklar silikon mu diye soracaktım ki engelledi.

aslında bu kadar kasmasa kendini, yapmacık olmasa, doğal olsa, ulan bak derdik ki artık böyle hafızlar, imamlar da var. ama işte samimiyetsiz pozlar, videolar falan, oldukça eğreti duruyor.

adı da (bkz:mustafa özyılmaz)

Toplam entry sayısı: 1065

ayı sözlük altı yaşında izmir zirvesi

pierrot ile eğlenceli bir gece geçirdik. buluştuk ama kimse gelmedi bizim dışımızda. katılımcı sayısının düşük olacağı bir zirvede haber verselerdi bu kadar ayıp olmazdı diye düşünüyorum. hafıza veya bilinç kaybı yaşamış olmalılar. koskoca adamların böyle davranmasının başka bir açıklaması yok çünkü. neyse biz de baş başa kutlamış olduk. önce sözlüğe sonra kendimize kadeh kaldırdık.* izmir'in lgbt ortamını beğendik açıkçası. herkes kendi kafasını yaşıyor ve kimse kimseyi rahatsız etmiyor. sonuç olarak değişik ve keyifli bir gece geçirdik. bunun yanında kurtlarımızı da epey döktük.

modern çağın hastalıkları

bilgisayar oyunu bağımlılığı. bazen bu hataya ben de düşüyorum. hikayesi olan oyunlar belki bir şeyler katabilir ama online oyunlara bağımlı olmak kesinlikle zaman geçirme amaçlı boş bir eylem.

pierrot

bir buçuk senedir yanımda olan tatlı yazar. eksik yanımı kapatan adam. patates kızartması kadar çok seviyorum*.

ayı sözlük gay pride zirvesi 2018

sonunda istanbul'da olduğum bir vakte denk gelen zirve. kesinlikle uğrayacağım.

ayı sözlük'te ayı olmayan yazarların dışlanması

ayı sözlük itiraf

bence kudurmuş alışmıştan beterdir. çünkü alışmış insan görgüsüzlük yapmaz, daha cool davranır. ne yaptığını bilir. ama kudurmuş insanın ne yapacağı belli olmaz ki. ben böyle düşünüyorum yani.

ayı sözlük itiraf

hiç realist bir ibne değilim. hayallerde yaşıyorum.

saykodelik türk klipleri

türklerin bu konuda ne kadar başarılı olduğunu gösteren kliplerdir.

örneğin;

gofrettin in ertuğrul tulpar olduğu gerçeği

girdiği girdilere bakarsanız teoriden daha fazlası olduğunu göreceksiniz. ertuğrul tulpar'ın 'eşcinsel evliliklere hayır' sloganıyla çıkıp ama aynı zamanda youtube'da kaslı erkeklerin kanallarını beğendiğini gördük. son zamanlarda gofrettin adlı yazarın da benzer davranışlar gösterdiğine şahit oluyoruz. gay olduğu halde gayleri ötekileştiren yazıları bizimle paylaşması buna bir kanıt. sizce de bu gofrettin'in ertuğrul tulpar olduğu gerçeğini işaret etmiyor mu?

(bkz: baran 14 yaşında ve arkadaşları ona einstein diyor)

17 şubat dünya kediler günü

tüm kedilerin kediler günü kutlu olsun. insan böyle aktivist, duyarlı, şapşik bir canlıya nasıl kıyar?

modern çağın hastalıkları

bilgisayar oyunu bağımlılığı. bazen bu hataya ben de düşüyorum. hikayesi olan oyunlar belki bir şeyler katabilir ama online oyunlara bağımlı olmak kesinlikle zaman geçirme amaçlı boş bir eylem.

onur yürüyüşünde iki kadının çırılçıplak soyunması

son derece şık bir eylem. toplum biz ne yaparsak yapalım bize hazır değil. biz zaten onlara göre ahlaksızız.

ayı sözlük itiraf

herkesten iğreniyorum. hepiniz yeterince iğrenç ve iticisiniz. teşekkürler.

ayı sözlük itiraf

victor hugo sizi görse sefilleri en baştan yazardı.

abdullah gül

en sevdiğim gül, abdullah gül.