nstrgt

Durum: 838 - 3 - 0 - 0 - 07.06.2021 21:51

Puan: 15512 - Sözlük Kaşarı

5 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

Instagram : gereksizfotograflar (amatör fotoğrafçılık) Instagram : leafy.sea.dragonn (şahsi)
  • /
  • 42

tespih sallayan erkek çekiciliği

deneyimlerim doğrultusunda hoşlanmadığım özellikler ile başlıktaki bahsi geçen erkek tipinin arasında paralel ilerleyen bir bağ olduğuna yemin edebileceğim ama kanıtlayamayacağım erkek tipidir.

eşcinsel arkadaş bulma sorunsalı

kendi güruhumuz içinde diğer bir eşcinsel bireye cinsel birliktelik niyetinden başka bir yaklaşımı olmayan eşcinsel bireylerin yaşayacağı ve yaşatacağı sorundur.

bahsi geçen uygulamalar dating app denilen flört uygulamaları olduğu için arkadaşlık girişiminizin boşa çıkması gayet olasıdır. insanlar ile bir yerde sürekli bulunarak arkadaş olabilirsiniz. mevcut arkadaşlarınızin tamamı sürekli gittiğiniz, bulunduğunuz yerlerde olmaya devam ettiğiniz için arkadaşınız haline geldi, azıcık bunun üzerine düşünün hak vereceksiniz.

eşcinsel arkadaşlar edinmek için de gay mekanlarında sosyalleşmeye çalışın. sizin gibi oraya sürekli giden birisi ile illaki bir sohbet başlatacaksiniz.

fake kadın hesabı açarak abaza işletmek

sanal dolandırıcılıktır. hatta kategorilemeye bile gerek kalmadan dolandırıcılıktır çünkü nerde yaptığınızın önemi olmaksızın öyledir.

masumane ve eğlenceli bir şey gibi anlatılmış olması yapılanın esasında bir suç olduğunu değiştirmemektedir.

yatarak kitap okumak

asla yapamadığım eylemdir.

yatırınca göz kapakları kapanan oyuncak bebekler gibi otomatik olarak gözkapaklarım kapanmaya başlıyor ve okuduğumu anlamamaya başlıyorum çünkü dediğim gibi odağım uyumaya kayıyor.

dile dolanan reklam şarkıları

şarkı olarak olmasa da slogan anlamında örnek verebileceğim konudur.

-beyaz tül bembeyaz tül... a aaağğhh! (vanish kosla)
-bu benzersiz lezzete asla hayır diyemiyorum!(nutella)

ayı olmayanın kendine ayı demesi

çizili sınırları olmayan bir kavram için fazlasıyla dışlayıcı olan bir tutımdur.

birisi kendisini ayı hissediyor ve beyanı ayı olduğu yönünde ise o kişi ayıdır.

ayı topluluğu içinde sürekli o,şu,bu sebepten dolayı kendine ayı diyemezsin diyerek piyasayı domine etmeye çalışmak gerçekten sıkıcı bir durum haline gelebiliyor.

-kilolu olmayı şart görenler, yeterince kilolu olmamayı
-kıllı olmayı şart görenler, kılsız olmayı ya da yeterince kıllı olmamayı
-göbekli olmayı şart görenler, göbeksiz olmayı
.
.
. vs vs şeklinde örneklerle uzayan liste ile sürekli ayı olduğunu düşünen kişileri, olmadığına ikna etmeye çalışıyor.

hiçkimse sizin üç beş maddelik listenize uyan tanımlarla kendini tanımlamak zorunda olmadığı için o kişinin ben buyum dediği tanıma dahil olduğunu kabul etmekten başka bir opsiyon aramayınız lütfen.

üstteki yazarın gerçek adını tahmin etme oyunu

şişmanların en çok kullandığı cümle

benimki 1.5 porsiyon olsun.
bazen de duble...

recep tayyip erdoğan

sayın rte, siz allah değilsiniz. sizin yok demeniz koskoca bir topluluğu, kültürü, var oluşu yok kılmaz. bulunduğunuz mevki sizi ülkenin ve içindeki insanların sahibi yapmadığı için o insanların var olmak için sizin onayınıza da ihtiyaçları yoktur.

#aşağıbakmayacağız

bizler sadece siz ve zihniyetinizdekilerle muhatap olurken olduğunuz yöne doğru, yani aşağı doğru bakmaktayız. onun dışında istikbal göklerdedir diyen atamızın işaret ettiği yere bakar ilerleriz.

#asagibakmayacagiz

ünlü homofobikler

türk toplumu.

dünyaca üne sahip lgbt+ bireyleri ve yaşamları hakkında sahip oldukları gericiliği ve geriliği vesilesi ile tanıniyorlar kendileri.

ayı sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

açlık oyunları : kuşların ve yılanların şarkısı (ballad of songbirds and snakes) / suzanne collins

serinin yeni kitabı olup haraçlara ilk defa akıl hocası atanan 10. açlık oyunlarını anlatmaktadır.

birinden soğumak için nedenler

sorulmadığı halde hakkımda fikir beyan etmesidir.

kamyoncuya popo dövmesi tavsiyeleri

çatalının üzerinde aşağı yöne bakan bir ok ve o okun üzerinde neon efektiyle yazılı kamış garajı yazdırmasını tavsiye ettiğim dövmedir.

hem estetik hem pratik.

alınabilecek en güzel hediye

manevi olanı, şu sayılı nefesli dünyada, sevilmektir. sevilmek en güzel hediye gerçekten. vermesi de bedava.

maddi olanı, kişinin ilgi alanlarını, hobilerini, sevdiği şeylerin detaylarını içeren bir hediyedir. o kişiye onu ve onun sevdiği, değer verdiği şeyleri bildiğinizi , onu tanıdığınızı hissettirir, mutlu ederseniz.

xalocum

çukurova gibi gamzeleri olan yazardır. güzel güler, hoş sohbet eder, dinler, anlar, hal hatır sorar, insanın modunu yükseltir. asansör gibi ayıdır yani. binen bilir, hak edeni yukarı çıkartır etmeyeni aşağıya indirir. hangi tuşuna basacağını bilmek yeter.

sözlüğün en yakışıklı ayısı

cevabı pas geçtiğim kategoridir.

var bizim de kendimize göre adaylarımız ama soyleyip de tottik kaldırmayalım durduk yere.

hetero ortamlarında lgbt konusunun geçtiği an

konuşmaların yönü negatif ise sizin eşcinsel olduğunuzu bilmeden konuşan bu insanların sizi arkadaşlığınız bakımından yol ayrımına soktuğu durumdur.

böyle bir durumla karşılaştığı zaman nstrgt ne yapar?:
öncelikle konu başlığı kendisini kapsadığı için konuşma nefret içerdiği takdirde onu sevgiye dönüştürme isteğiyle muhakkak şansını denemek isteyecektir. bunun için de ;

1. öncelikle konuşulanları tartarım. kim ne şekilde düşüncelerini aktarıyor bunu izlerim. eleştiriye kapalı,sabit fikirlerinden ötürü farklı bakış açısını kabul etmeyen, kapsayıcılıktan uzak bir zihniyet olduğunu düşünürsem "oldukça kısıtlı ve eski çağlardan kalma bir düşünce yapısı " olduğunu dile getirmekten öte bir şey yapmam. en azından düşüncesinin başkaları tarafından yanlış bulunduğunu bilsin isterim. böylece belki yanlış olan o fikirlerinin doğrusunu bulmaya yönelir.

2. dinlemesini ve farklı fikirlerle usulunce tartışmasını becerebilecek biri olduğunu düşünüyorsam muhakkak bilinç kazandırmak adına açıklamalarda bulunur bakış açısı kazandırmaya çalışırım. bilmediği,anlamadığı için yargılamam, küçümsemem, dışlamam. belki öğreteni olmamıştır çünkü. hem bunları yaparsam bizim gördüğümüz muameleyi onlara yapmış olurum. kurtulmaya çalıştığımız haksızlıkları başkalarına da yaparsak anlamsız bir savaş başlatmış oluruz. bu yuzden ona anlayabileceği yeni fırsatlar sunmuş olmayı tercih ederim.

sonuç olarak her şekilde susmayıp konuşup anlatmayı, anlaşılmayı beklerim. çünkü yanı başımda nükseden nefrete ses çıkarmamam o nefreti kabul etmem anlamına geliyor. ve ben nefretlerini kabul etmiyorum!

profil fotoğrafı en çok merak edilen yazarlar

genç ve diri bedenimin tepesinde yer alan ay gibi parıldak, güneş gibi ışıldak yüzüm, halihazırda profil fotoğrafımda görülebildiği için böyle bir şeye mahal vermediğim durumdur.

yazarlarımızı merak ettirmem, çünkü fazla merağın ne getirdiğini ben çok iyi bilirim.

geceye bir şiir bırak

değdi mi gittiğine?

elin…
gözün…
tenin…

değdi değil mi gittiğine?

-yunus emre gökçe

bir modern zaman şairi olan yeg, kelime oyunlarını seven bir şair olup ara sıra okumaktan keyif aldığım bir şairimizdir.
  • /
  • 42

valorant

laf sokma sanatı

maharet, sabır gerektiren kasten rötarlı verilmiş sözlü tepki.

laf sokulacak kişiye ait mazi bilgisini ve kullanılacak kelimelerini çok ağır yada hakaretvari olmaması açısından sosyal ve sözlü beceri gerektirir.

etkin olması için çok tahrik edicidir olmaması ve sürekli yapılmaması gerekir kanımca

negativecreep

ağzı bozuk biri. sürekli seksist küfürler ediyor. anne sikmek şu bu. hiç hoşlanmadığım yazar tipi. homofobinin temeli seksizmdir. seksist küfürler etmeyi bırakın artık! format ne allah aşkına format ne ?

ay diyen erkek

ay diyen erkek

ay derim oy derim ıy derim ıh derim ayol derim sikerim derim am derim sesli sesli iç çekerim canım ne istiyosa içimden beni yansıtacak ne geliyosa onu söylerim ay bi de kalıplara sokmaklamı uğraşacaz, hayat zaten ıvır zıvırla uğraştırıyor bir iki kelimeyede takılamam. kendini hissettiği gibi twnımlayan erkektir özel değildir.

maskülen olup videolarda feminen çıkmak

videolarda ses genelde farklı çıkar, nedenini zamanında araştırmıştım:

kulağımıza ulaşan ses dalgaları kulak kanalı boyunca ilerler ve iç kulaktaki koklea olarak isimlendirilen salyangoz şeklindeki yapıda bulunan tüy hücreleri tarafından algılanır. tüy hücreleri ses dalgalarını sinir iletilerine dönüştürür. bu sinyaller sinir hücreleri tarafından beyne iletilir ve böylece ses duyulmuş olur.

kendi ses kaydımızı dinlediğimizde çoğunlukla duyduğumuz sesten rahatsız olur ve kayıttakinin kendi sesimize benzemediğini düşünürüz. çünkü normalde kendi sesimizi iki şekilde algılarız. konuştuğumuzda oluşan ses dalgaları diğer dış kaynaklı sesler gibi havada yayılırken kulağımıza ulaşır ve kokleadaki tüy hücreleri tarafından algılanır. ancak ses dalgalarını oluşturan ses telleri titreştiğinde bu titreşimler boynumuzdaki ve başımızdaki kemikler tarafından da iletilir. kokleaya ulaşan bu titreşimlerin frekansı havada yayılan sesin frekansından daha düşüktür. kendi sesimizi bu iki farklı yoldan ulaşan ses dalgalarının birleşimi şeklinde algılarız.

ses kayıt cihazları sadece havada yayılan ses dalgalarını algıladığı için sesimizin vücudumuzun içinde iletilen bileşenini duyamamış oluruz. dışarıdan gelen sesleri engelleyen kulaklıkları taktığımızda ise sadece “kendi iç sesimizi” algılarız.
kaynak:https://bit.ly/2R9bFkD*

veya senin durumun şey de olabilir (bkz:maskülen olduğunu zanneden feminen)

fake kadın hesabı açarak abaza işletmek

acaba amaç ne olabilir, diye düşünerek ilk mesajı birkaç defa okudum.
seninle hiç alakası olmayan birini, seni hiç ilgilendirmeyen sebebi üzerinden, bu kadar uğraşıya girip "işletmek" için nasıl bir amaç güdülür, hala da bulabilmiş değilim.

mars

roma mitolojisinde baş tanrı jüpiter'in oğlu olan savaş tanrısıdır mars; yunan mitolojisindeki karşılığı zeus'un oğlu savaş tanrısı ares'tir. mars gezegeninin osmanlı türkçesi'ndeki karşılığı merih'tir.

tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak

tüm evrenden ve sözlü-yazılı tüm tarihten silinmesi gereken söz. bu başlığa bkz. verdiğiniz tüm entryleri de siz silin lütfen (yazma sebebim bu). başlığın ilerde kendisini silebilmesini de istiyorum hatta, mümkün olsa keşke. bence tecavüz ne 'kara mizah' ögesi olabilir ne de bdsm kapsayıcılık altında ifadesi yaygınlaştırılabilir. alakasız konseptler içerisinde normalleştirmeyin lütfen.

tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak

tecavuzun ruhta nasıl derin yaralar bıraktığını bilmeyen, duşunceden yoksun, eril sistemin kolesi olup her durumda erkliği haklı çıkartmaya çalışan gavatların beyanıdır. yani itibar etmemek gerek.

Toplam entry sayısı: 838

yazarların hatırladıkları en eski anıları

4-5 yaşlarındayım, aile dostlarımızla pikniğe gitmişiz, diğer ailenin çocuklarıyla yani arkadaşlarımla oynuyoruz, ağız dolusu kikir kikir gülüyorum, koştukça mutluluk yükleniyor sanki, öyle gülüyorum, kısacık şort var altımda,rengarenk bir şort,çok seviyorum o şortumu. saçım yine arkadan kalkık, inmiyor zaten hiç, kafamın köşesinden saçım hep dikiliyor. rüzgarı hissediyorum o kalkık saç tellerimde koşarken.

etrafta umarsızca koştururken otların içine dalıyorum, yeşili hep sevmişimdir çünkü, yeşillerin içinde olmak istiyorum, biraz da yeşiller içinde koşayım istiyorum, hissetmek istiyorum dünyanın yüzeyinden yükselen bu yeşilliği açıktaki bacaklarımda. sonra bir bağırış duyuyorum annemden, dur diyor gitme oraya çabuk gel buraya. ama özgür bir çocuğum ben, koşuyorum durmadan. hem neden gelecekmişim ki zaten yanına? yemeğimi yemişim zaten, gidip oynayabilirsiniz de denmiş bir kere! olmaz diyorum kıkırdayarak.

sonra bir kaşıntı tutmaya başlıyor beni, bacaklarım kaşınıyor hafiften yanarak. annem yanına gideyim diye sihir yaptı zannediyorum. sonra annemin babama bir şeyler dediğini görüyorum ve babam bana doğru koşmaya başlıyor. oğlum ne yaptın sen diyor ısırgan otlarının içine girmişsin kabaracak her yerin diyerek içine atlıyor yeşili çok seven beni sırtından vurarak ısıran bu yeşilliğin içine, kucaklayıp çıkarıyor beni. kahraman babam nasıl da kurtarıyor beni bu tuzağın içinden!

dedikleri oluyor sonra babamın, beni haince ısıran o ısırgan otları yüzünden kabarıyor bacaklarım, deli gibi kaşınıyorum,kaşınıyorum,kaşınıyorum. kolonyalar sürülmüş şekilde kaşıntı geçene kadar bekliyorum sonra. geçiyor da sonrasında kaşıntı . mutluyum ama yine de babam gelmiş kurtarmış beni, annemse şevkatli elleriyle iyileştirmiş beni, ablamlar gülüyor bana şapşal oğlan diye. herkes gülüyor işte, ben, ailem, aile dostlarımız ve onların çocukları... herkes mutlu .


kurulu salıncak görüyorum sonra karşıda. hiç bir şey olmamış gibi gidiyorum atlıyorum üstüne. çok severim çünkü salıncağı, salıncaklar hep kesiyor ayaklarımı dünyanın yüzeyinden. astronot gibi hissediyorum çünkü astronatlar da yere basmadan havada sallanıyorlar. günü bir astronot olarak sonlandırıyorum.

pasif bir direnis

yukarıdakilerin tamamına ters düşecek ama ben yazar arkadaşımıza nedense kayıt olduğum günden beri en çok önyargı topladığım kişi diyerek başlayacağım. altını çiziyorum kendisini tanımadan bende oluşan önyargılar yığını var bunlar sadece teorik iddialar olarak sıralanacak. dolu dolu yazdığını düşünmüyorum bu yüzden fırtına öncesi sessizlik savının üzerini çizdim, çok aktif olduğu doğru ama sürekli kendi açtığı başlıklarda yazıyor gibi geliyor, başlıklara bakıyorum devamını getiren kimse yine çoğu zaman yok, getiren üç beş kişi de yine karşılıklı pohpohlaştığına inandığım sabit yazarlar. alternatif yazdığı çok şey göremedim çünkü yazdıkları hep aynı tonda ilerliyor ve çizgi olarak çoktan tekrara düşmüş gibi geliyor. girdisini görünce kesin yine okunacak bir şey yazdı demeyi çok istiyorum ama şimdilik bu sefer önyargılarım yıkılacak mi acaba diye okuyorum ki bu negatif bir yaklaşım dahi olsa sonuç olarak merakla takip ediyorum. bu kesinlikle karalama kampanyası değil dediğim gibi kim olduğuna dair hiçbir fikrim yok. iletişim dahi kurmadık, bu yazdıklarım belki çok eksi tepki alacak bilemiyorum ama dediğim gibi bende istemsiz oluşan önyargıları belirtmek istedim ki içimde kalmasın. nefret etmediğim ama sevmeyi çok istediğim bri yazar. başarılar diler saygılar sunarım.

ayı sözlük'te yaşanan kutuplaşma

içi boş, çürük girdilere sahip yazarlık kariyerine sahip yazar arkadaşların sıkan paylaşımları beğenilmeyince, dışlandıklarını düşünerek kutuplaşma savlarıyla duyar kastıkları durumdur. bi sakin olup "ben ne yaptım da bir kutuplaşma meydana geldi?" diye düşünmeleri tavsiye olunur. yazdıklarınızın anlamı olmalı ki zıtlaştığınız düşündüğünüz kişilerle bir şeyler konuşabilesiniz ve ortak bir paydada buluşabilesiniz. karşısında boş ve anlamsız şeyler gören bir insan sizinle tartışıp haklı çıkmaya değer görecek bir şey bulmadıkça niye sizi taksın ki? hal böyleyken tabiki aynı değil zıt kutuplarda bulursunuz birbirinizi.

18 mayıs 2019 ayı sözlük eurovision zirvesi

kızlaaaar yeni bir zirve ile yine karşınızdayım. kesin katılacağını bildirenlerin sayısına göre olur diyorum. kalabalık bir sayıya ulaşırsak bir mekan belirlenir şuan için neresi bilemiyorum ama halledilir. üç beş kişiyle kalırsak da birimizin evinde falan olur en kötü ihtimal. benim kapılar sonuna kadar açık. evin kapıları yani. bence bi düşünün ona göre hareket edelim derim.

(bkz:eurovision 2019)

kesinleşmiş mekan: rosso cafe ve karaoke bar
katip mustafa çelebi mahallesi, ayhan ışık sk. no:8, 34435 beyoğlu/istanbul

saat :19:00'da orada olalım, 20:00 da başlıyor diye biliyorum. netlesince yine guncellerim bakarak olun.

aşık olmak

adam game of thrones dizisindeki night king gibi ölüyü diriltti be daha ne yapsın!

sevgi neydi? sevgi emmekti. aman emekti. bütün emeklerim feda olsun sana.

18 mayıs 2019 ayı sözlük eurovision zirvesi

kızlaaaar yeni bir zirve ile yine karşınızdayım. kesin katılacağını bildirenlerin sayısına göre olur diyorum. kalabalık bir sayıya ulaşırsak bir mekan belirlenir şuan için neresi bilemiyorum ama halledilir. üç beş kişiyle kalırsak da birimizin evinde falan olur en kötü ihtimal. benim kapılar sonuna kadar açık. evin kapıları yani. bence bi düşünün ona göre hareket edelim derim.

(bkz:eurovision 2019)

kesinleşmiş mekan: rosso cafe ve karaoke bar
katip mustafa çelebi mahallesi, ayhan ışık sk. no:8, 34435 beyoğlu/istanbul

saat :19:00'da orada olalım, 20:00 da başlıyor diye biliyorum. netlesince yine guncellerim bakarak olun.

pasif bir direnis

yukarıdakilerin tamamına ters düşecek ama ben yazar arkadaşımıza nedense kayıt olduğum günden beri en çok önyargı topladığım kişi diyerek başlayacağım. altını çiziyorum kendisini tanımadan bende oluşan önyargılar yığını var bunlar sadece teorik iddialar olarak sıralanacak. dolu dolu yazdığını düşünmüyorum bu yüzden fırtına öncesi sessizlik savının üzerini çizdim, çok aktif olduğu doğru ama sürekli kendi açtığı başlıklarda yazıyor gibi geliyor, başlıklara bakıyorum devamını getiren kimse yine çoğu zaman yok, getiren üç beş kişi de yine karşılıklı pohpohlaştığına inandığım sabit yazarlar. alternatif yazdığı çok şey göremedim çünkü yazdıkları hep aynı tonda ilerliyor ve çizgi olarak çoktan tekrara düşmüş gibi geliyor. girdisini görünce kesin yine okunacak bir şey yazdı demeyi çok istiyorum ama şimdilik bu sefer önyargılarım yıkılacak mi acaba diye okuyorum ki bu negatif bir yaklaşım dahi olsa sonuç olarak merakla takip ediyorum. bu kesinlikle karalama kampanyası değil dediğim gibi kim olduğuna dair hiçbir fikrim yok. iletişim dahi kurmadık, bu yazdıklarım belki çok eksi tepki alacak bilemiyorum ama dediğim gibi bende istemsiz oluşan önyargıları belirtmek istedim ki içimde kalmasın. nefret etmediğim ama sevmeyi çok istediğim bri yazar. başarılar diler saygılar sunarım.

ürkek

ay korkarım ben diye iki adımı gelmeye erinen yazarlara rağmen, urkmezsem gelicem dedi ve taaaa zonguldaklardan kalkıp geldi sağolsun zirveye. başta biraz ürkütüydü ama sohbetimizle biz oksaya oksaya sakinlestirdik. sempatik sessiz sakin yazar.

edit : sabaha karşı dönerken usudum diye verdiği boyunluk bende kaldı. emanetin ben de ürkek, bir sonraki görüşmede teslim edeceğim.

13 nisan 2019 ayı sözlük ankara zirvesi

-keşke istanbul'da da yapılsa dediğim zirvedir.
-istanbulda olduğumdan katılamayacağım zirvedir.
-neden hiç istanbul'da zirve düzenlenmiyor?
-ankara'da olsam kesin katılırdım dediğim zirvedir.

(bkz: kullanmak için can atılan replikler)

hep ankaralılar istanbul zirve başlıklarına yazıyordu, özeniyordum. oohhh, rahatladım.

ayı sözlük'te yazar engellemek

parası neyse verelim destek olalım gelsin artık şu özellik ya, dediğimdir. and olsun başkasının ruh hastalığının cefasını çekmekten yıldım.

başlıklara ben benimdir o ben oluyorum diye yazıp duran yazar

bir özellik belirten her başlığa, kendi cümlelerini kullanarak özgün anlatımıyla tanım girmek veya konuyu yorumlamak yerine kendini dünyaya tanıtmaya ant içmişçesine o başlıkta bahsi geçen özelliğin onda da olduğunu herkes bilsin isteyen yazardır. üç girdisinden birisi içinde "ben de bu kişilerden biriyim, biliyor muydunuz?" anlamı taşıyan"ben","bkz:ben","ben oluyorum", "bu benim" benzeri bilumum örneklere denk geleceğiniz, dolayısıyla ben merkezli, muhtemelen de ilgi orospusu olan yazardır.

berber dayaması

oldukca hoş olan berberimin, traşı gereğinden fazla uzatarak elimin olduğu yeri hizalayarak alenen bastırarak yaptığı eylemdir. elim koltukla berberin bastırdığı yerinin arasında baya baya sıkıştığı için çekemediğim ama çekmeyi de beğenim doğrultusunda istemediğim için hoşuma giden küçük aksiyondur.

evli bir erkekle ilişki yaşamak

kalede kaleci var diye gol atmayacak mıyız?

bir bear'la sevişirken altında kalarak can vermek

döl-le-ri-nin akışına ööööölürüm bearım, öööölürüm bearım, öööölürüm bearım oyh.

salaş meyhanedeki yorgo

açtığı başlıkların aşırı spesifik konular olmasının inanilmaz hoşuma gittiği yazardir. her gün yeni bir bilgi sayfaları gibidir adeta. yazdıkları da fena değil. okunur bu okunur.