nstrgt

Durum: 461 - 34 - 18 - 1 - 13.12.2018 21:20

Puan: 6766 - Sözlük Kezbanı

2 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

Instagram : gereksizfotograflar
  • /
  • 24

sürekli eksileyen beyni gelişmemiş depresif bir mal değneği olmak

her gün girip eksi verme kotasını dolduruyor işte bir zavallı arkadaş dediğimdir. genel eleştirilerimden bir tanesi ona dokundu sanırım, bir haftadır bana da dadandı. içindeki çöp gibi kokuşmuş ruhunu dayanaksız, ard arda verdiği eksilerle dışa vurmaktadır.

göçebe

anlatılanları resmen gözümün önünde canlanıp yaşanıyor gibi, şahit olurmuşcasına hissettiren bir anlatım diline sahip kitaptır. lise yıllarıydı tabi, şimdi okusam aynı his oluşur mu bilemem ama 700 800 sayfalık kitap iki günde bitmişti.

naif

naif olmak genellikle güçsüz veya zayıf olmak ile karıştırıldığı için türkiye'de kendini açıkça ifade etmeyi beceremeyen birisi iseniz kesinlikle arka planda tutmanız gereken özelliktir.

gelmiş geçmiş en salakça sorular

sizi neden işe almalıyız? / neden sizi işe almalıyız?/ sizi işe almalıyız, neden?/ neden almalıyız sizi işe?/ almalıyız işe neden sizi? / neden? almak? işe? sizi?....

30 yaş

mentalite olarak erkeklerin çekilmeye başlanabildiği yaştır. 30 yaş altına fiziksel, üstüne zihinsel olarak ıslanırım.

karşı cins tarafından kesilmek

gün içerisinde olup olmadığı / ne sıklıkla olduğunu bayağı merak ettiğim durumdur. hayır yani kızlar bakıyorsanız pas vereceğimden değil, hemen umutlanmayın, giderimi ölçmek için merak ediyorumdur.

poşetlerin parayla satılacak olması

serdar ortaç'ın ne kadar öngörülü olduğunun kanıtıdır. "seni çöpe atacağım poşete yazık!" dediği şarkısında, âdeta poşetin paralı olacağı sinyallerini vermiş. yani diyor ki "poşet ilerde parayla satılacak, seni koysam içine de atsam, verdiğim paralar ziyan olur ziyan!" falans. tüyo ver, varımızı yoğumuzu basalım serdar amca.

eşcinsel olunmaz eşcinsel doğulur

meslek mi yahu bu? nasıl olalım? denilesidir.

neden goril değil de ayı

çünkü gorilin ayı dediğimiz gruba istinaden benzerlik gösterebileceği tek özellik iri yarı ve kıllı olması. ancak ayı türlerine baktığımızda çoğu türde insanı temsil edebilecek özellikteki tür kartelasına sahip.yaş aralığından tutun, kıl ve ten rengine kadar benzerlik gösteren kategoriler mevcut. mesela olgun ve kılları beyazlamış ayılara "polar bear" denir, kutup ayısının beyaz kürkü ile özdeşleştirilir. siyahi ırktaki ayılar ise "ursus americanus" olarak adlandırılan siyah kürklü amerikan kara ayısı ile özdeşleştirilir. gibi gibi nedenler... bayrağında ki renkler ise ayı türlerinin kürk renklerinden oluşmaktadır ve her biri ayrı bir eşcinsel ayı kategorisini temsil etmektedir. işte goril bu kadar geniş temsil kapasitesine sahip olmadığı için goril değil de ayıdır.

playstation4 oyun önerisi

ps kültürüne 25 yaşında yeni adım atmış bir ps cahili olarak ihtiyaç duyduğum önerilerdir. bildiğim bir oyunun önerisini ben yaparak başlayayım.
online oynanan overwatch.

sözlükte çok yazanın işsiz zannedilmesi

çok konuşan boş konuşur savı düşünüldüğünde işsizliği en son dert edilmesi gereken yazarın endişe uyandıran durumudur.

sabun

temizlik hastası olmasam da protex sıvı sabunun esansı neyse onunla yıkayınca gelen kokuyla gerçekten temizlenmiş, mikroplardan arınmış hissettiren üründür. ya reklamlarıyla oluşturdukları algıya tav oldum ya da harbiden iyi bir sabun üretiyorlar.

götle kavanoz kırabilmek

etme cahille sohbet küstürürsün, silme cam kırığıyla götün kestirirsin sözünü kanıtlayan videonun içeriğidir. travmatik sonucları olabilir uyarısını göz ardı etmemek gereklidir.

siktin formatı eyledin viran

okumaktan aciz insanların gelip ironik bir şekilde yazar olması sebebiyle ortaya çıkan sorundur. kayıt olduğu sözlüğün formatını ve kurallarını dahi okumamış insanın, özgürlük zannettiği fütursuzca çerçevesiz yazma eylemi yüzünden sözlük formatına ve kurallarına uymadan başlık açması, girdiler yayınlanması, durum güncellemesi gibi tanımdan uzak paylaşımları, kimseye güzel bir dokunuşu olmayacak, etkisi olmayan içerikleri ile yapısı belli olan bir alanın darmadağın edildiği üzücü hadisedir. onu yazmayın bunu yazmayın denmiyor, kimse de diyecek haddi kendisinde bulmasın ama oyunu da kurallara göre oynayın be arkadaş. uymayınca havalı ve populer yazar olunmuyor. aksine yol yordam bilmeyen, yazma konusunda cahil, uyumsuz, bir işi bile layıkıyla yapamayan, beceremeyen bir profil çiziyorsunuz.

ayı sözlük'te yaşanan kutuplaşma

içi boş, çürük girdilere sahip yazarlık kariyerine sahip yazar arkadaşların sıkan paylaşımları beğenilmeyince, dışlandıklarını düşünerek kutuplaşma savlarıyla duyar kastıkları durumdur. bi sakin olup "ben ne yaptım da bir kutuplaşma meydana geldi?" diye düşünmeleri tavsiye olunur. yazdıklarınızın anlamı olmalı ki zıtlaştığınız düşündüğünüz kişilerle bir şeyler konuşabilesiniz ve ortak bir paydada buluşabilesiniz. karşısında boş ve anlamsız şeyler gören bir insan sizinle tartışıp haklı çıkmaya değer görecek bir şey bulmadıkça niye sizi taksın ki? hal böyleyken tabiki aynı değil zıt kutuplarda bulursunuz birbirinizi.

fethullah gülen'e sorulacak tek soru

evlerine ateş salma büyüsünü harry potter kitaplarından öğrendiğiniz doğru mu?

kadınlar tarafından beğenilmek

benim limanımdan sana gemi kalkmaz diyerek kalplerini kırmadan sıyrılabileceğiniz durumdur .

sözlükteki yakışıklılar

başı çektiğim listedir. iyi ki varım.

ayı sözlük yazarlarının oy verme özrü

tüm yazarların en temel biçimde yazılarını okuyanların beğenisine sunduğu düşünülürse okuyan kişilere beğeniyorlarsa artı oylarını,beğenmiyorlarsa da eksi oylarını verebilmelerinin mümkün olduğu bir ortamda olduğumuzu hatırlatmak, bu kadar basit bir eylemi dile getirmek insanı üzüyor. okunmadığını düşünen bir yazar yazmaya neden devam etsin sevgili yazar arkadaşlar? etkileşim sağlanmalı ki iyi olan devam etsin ve kötü olan da kendini geliştirmesi gerektiğini görsün. yazar olarak yazdığınız sözlüğe, gerekliliklerden birisi olduğunu düşündüğüm bu katkıyı da yapamıyorsanız daha fazla ne diyebilirim bilemiyorum. gerçi 5-6 satırdan fazla bir girdi görünce okuduğunuza emin olduk da ona oy vermeniz kaldı ...

haftaiçi daha çok uyumak isterken haftasonu erkenden uyanmak

erken saatte başlayan bir derse gidecek öğrencilerin yahut erken saatte başlayan işlerine gidecek olan çalışanların uyanınca 5 dk daha uyuyabilmek için birisini vurmayı kabul edebilecek kadar uyumayı çok istedikleri haftaiçi günlerine rağmen, uyanmaları için hiçbir sebep olmayan cumartesi pazarları yine o erken saatlerde kendi kendilerine uyanmaları sebebiyle bu defa kendilerini vurmak istemelerine neden olan durumdur.

sen kim oluyorsun da beni sabahın 7'si 8'inde uyandırıyorsun diye insanı bedeniyle, beyniyle kavga ettirir, kendine küstürür. sonraki yarım saat belki de bir saat boyunca belki uyayabilirim tekrar umuduyla gözler kapalı,bilinç açık şekilde çaresizce yatarsınız. ama gitti o uyku! nah uyursunuz!
  • /
  • 24

kurda sorulacak alternatif sorular

kurda sormuşlar boynun neden eğri?
sen yanlış gelmişsin kardeş demiş.

kurda sorulacak alternatif sorular

içimize niye düşüyosun?

kurda sorulacak alternatif sorular

bazı milliyetçi türkler senden türediklerini sanıyor, bu konuda ne diyeceksin?
cevap: grrr, hrrrr, grrr....hrrrr....

önce kadın olan sonra lezbiyen olan adam

milliyet'in kafasına yatmamış demek ki, hayretler içine haber yapmış. transseksüel olup aynı zamanda da eşcinsel olan birçok insan tanıyorum. cinsiyet kimliği ile cinsel yönelim birbirinden farklı şeyler sonuçta. trans kadın olup lezbiyen olarak hayatına devam eden, trans erkek olup gay olarak hayatına devam edenler elbette var. tüm trans bireyler heteroseksüel olacak diye bir kaide yok.

playstation4 oyun önerisi

god of war serisi
red dead redemption 2
horizon: zero dawn
uncharted serisi
türü sevenlere bloodborne
the last of us
pc'de oynanmamış ise arkham knight
pc'de oynanmamış ise witcher 3
pc'de oynanmamış ise ff15

bir lezbiyenle anlaşıp çocuk yapmak

gereksiz bir şey bence. onun yerine evlat edinmesi daha mantıklı.

siktin formatı eyledin viran

formata aykırı başlık açanlar için verilecek bakınız'dır. kişisel sorunlara cevap bulma amacı güden konular için başlık açılarak sözlük yer yer forum sitelerine dönüştürülmekte. çoğu başlıkta tanım bile olmuyor, yani başlık sahibinin entry'sinde tanım olmuyor. ekşi sözlük'te olsa çoktan uçurulurlardı. burada yazar sayısı az olduğu için hoş görüldüğünü düşünüyorum ama zamanında sırf fikirleri farklı diye sözlükten ihraç edilmiş yazarları düşününce, sözlüğe herhangi bir katkısı olmayan yazarların niçin tutulduğunu anlayamıyorum. bence biraz daha adil olunmalı. farklı fikirlere tahammül edip, format bozanlara tahammülsüzlüğümüzü göstermeliyiz.

islamınızı sileyim

dinlemek istememe özgürlüğü başkalarının değerlerine küfür etme hakkı vermez.kendi inanç sistemini norm gibi anlatan muhatabimiz konumuzla ilgisi yok demek daha çabuk çözer meseleyi.

islamınızı sileyim

herkes inanmak zorunda değil elbette ki. farklı görüş ve inançlara saygılı olunması yeterli. empoze etme gibi bi trend çıktı şu günlerde. inanan inancını yoğun bir şekilde empoze etmeye kalkarken inanmayan da görüşlerini empoze etmeye çalışmakta ve kutuplaşma artmakta. biri inanıyor diye, öbürü inanmıyor diye bir birini silmeye * kalkarsa toplumsal huzuru bulamayız diye düşünüyorum.

tanrıya sorulacak ilk soru

bu kıyafet beni şişman mı göstermiş?

derken tuğba ekinci aniden sahneye dalarak mikrofonu elimden alır ve o malum soruyu sorar: neden okul yaptırmadın?

Toplam entry sayısı: 461

pasif bir direnis

yukarıdakilerin tamamına ters düşecek ama ben yazar arkadaşımıza nedense kayıt olduğum günden beri en çok önyargı topladığım kişi diyerek başlayacağım. altını çiziyorum kendisini tanımadan bende oluşan önyargılar yığını var bunlar sadece teorik iddialar olarak sıralanacak. dolu dolu yazdığını düşünmüyorum bu yüzden fırtına öncesi sessizlik savının üzerini çizdim, çok aktif olduğu doğru ama sürekli kendi açtığı başlıklarda yazıyor gibi geliyor, başlıklara bakıyorum devamını getiren kimse yine çoğu zaman yok, getiren üç beş kişi de yine karşılıklı pohpohlaştığına inandığım sabit yazarlar. alternatif yazdığı çok şey göremedim çünkü yazdıkları hep aynı tonda ilerliyor ve çizgi olarak çoktan tekrara düşmüş gibi geliyor. girdisini görünce kesin yine okunacak bir şey yazdı demeyi çok istiyorum ama şimdilik bu sefer önyargılarım yıkılacak mi acaba diye okuyorum ki bu negatif bir yaklaşım dahi olsa sonuç olarak merakla takip ediyorum. bu kesinlikle karalama kampanyası değil dediğim gibi kim olduğuna dair hiçbir fikrim yok. iletişim dahi kurmadık, bu yazdıklarım belki çok eksi tepki alacak bilemiyorum ama dediğim gibi bende istemsiz oluşan önyargıları belirtmek istedim ki içimde kalmasın. nefret etmediğim ama sevmeyi çok istediğim bri yazar. başarılar diler saygılar sunarım.

sözlük yazarlarının durum güncellemeleri

bu başlığı ortaya çıkarmak istedim çünkü sözlük içinde en görmeyi sevmediğim şey ; hayatlarındaki ve günlük yaşamlarındaki otu boku başlık halinde durum güncellemesi gibi buraya sıçan yazarlar. değerlendirme yapabilen yazarlardan ricam son zamanlarda girilen başlıklara içeriklerine ve girilen girdi sayısına baksınlar. adeta kişi veya kişilerin can sıkıntısını giderme, içini boşaltmak için kullandığı bir kap görevi gören,çoğunlukla bel altı olup anlam barındırmayan, kalabalık oluşturan adeta çöplük yerine dönmüş bir hali var başlıkların. editör olarak çalıştığım süre boyunca sadece başlıklar ve girdilerdeki yazım hatalarını düzeltmek,benzer başlıklar açıldıysa oraya yönlendirip tekrara düşmemizi önlemeye çalışmak, gelen şikayet mesajlarını kontrol etmek istemedim. sözlüğe ziyarete gelenlerin heteroseksüel ve homoseksüel bireyler olarak bir araya gelerek oluşturduğu bu platformda bel altı zırvaların çoğunlukta olup sadece bir iki girdi ile sayfa dolduran başlıklardan ibaret olduğunu düşünmelerini istemiyorum.bizi sadece cinsellikten ibaret detaylar olarak görmelerini istemedim. başlıkların bir iki girdi ile kalmayarak, herkesin bir şeyler yazmak isteyeceği,paylaşabilecek bir şeyler bulabildiği içerikler üretilsin istiyorum. kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlamak niyetinde değil,olamaz,olmamalı da. ama burası da beynimizin tuvalet alanı olmamalı, akıp başka beyinlerle karıştığı yer olmalı. her şeyin bir usulu vardır.yemenin,içmenin,oturup kalkmanın,gülmenin eğlenmenin hatta ağlamanın. her şeyin.... sözlüğün de sözlükte yazar olmanın da.... bunu bilmiyorsak önce bunu öğrenelim lütfen.

ayı sözlük'te yaşanan kutuplaşma

içi boş, çürük girdilere sahip yazarlık kariyerine sahip yazar arkadaşların sıkan paylaşımları beğenilmeyince, dışlandıklarını düşünerek kutuplaşma savlarıyla duyar kastıkları durumdur. bi sakin olup "ben ne yaptım da bir kutuplaşma meydana geldi?" diye düşünmeleri tavsiye olunur. yazdıklarınızın anlamı olmalı ki zıtlaştığınız düşündüğünüz kişilerle bir şeyler konuşabilesiniz ve ortak bir paydada buluşabilesiniz. karşısında boş ve anlamsız şeyler gören bir insan sizinle tartışıp haklı çıkmaya değer görecek bir şey bulmadıkça niye sizi taksın ki? hal böyleyken tabiki aynı değil zıt kutuplarda bulursunuz birbirinizi.

neden goril değil de ayı

çünkü gorilin ayı dediğimiz gruba istinaden benzerlik gösterebileceği tek özellik iri yarı ve kıllı olması. ancak ayı türlerine baktığımızda çoğu türde insanı temsil edebilecek özellikteki tür kartelasına sahip.yaş aralığından tutun, kıl ve ten rengine kadar benzerlik gösteren kategoriler mevcut. mesela olgun ve kılları beyazlamış ayılara "polar bear" denir, kutup ayısının beyaz kürkü ile özdeşleştirilir. siyahi ırktaki ayılar ise "ursus americanus" olarak adlandırılan siyah kürklü amerikan kara ayısı ile özdeşleştirilir. gibi gibi nedenler... bayrağında ki renkler ise ayı türlerinin kürk renklerinden oluşmaktadır ve her biri ayrı bir eşcinsel ayı kategorisini temsil etmektedir. işte goril bu kadar geniş temsil kapasitesine sahip olmadığı için goril değil de ayıdır.

eşcinsellerin sürekli seks düşünmediğini iddia eden eşcinsel

eşcinselleri geçtim herhangi bir insan sürekli cinsellik düşünüyor ise bu bir sorun gibi geliyor bana. bir şeyi sürekli düşünmek onu takıntı haline getiriyor olmakla neredeyse aynı gibi geliyor. takıntı ise o tatlış beynimizi çeşitli duygu ve davranışlar açısından yönetememek olduğuna göre dolaylı da olsa bi bir sorun oluşturuyor. seks dünyanın en güzel şeylerinden birisi elbette. bunu düşünmek, konuşmak, tartışmak ya da yaşamak utanılacak bir şey olmaktan çok uzak, ama sürekli düşünmek... herhangi cinsel kimlikten birisi için eksi bir durum değilse bu süreklilikle ona kolaylıklar dilerim.

pasif bir direnis

yukarıdakilerin tamamına ters düşecek ama ben yazar arkadaşımıza nedense kayıt olduğum günden beri en çok önyargı topladığım kişi diyerek başlayacağım. altını çiziyorum kendisini tanımadan bende oluşan önyargılar yığını var bunlar sadece teorik iddialar olarak sıralanacak. dolu dolu yazdığını düşünmüyorum bu yüzden fırtına öncesi sessizlik savının üzerini çizdim, çok aktif olduğu doğru ama sürekli kendi açtığı başlıklarda yazıyor gibi geliyor, başlıklara bakıyorum devamını getiren kimse yine çoğu zaman yok, getiren üç beş kişi de yine karşılıklı pohpohlaştığına inandığım sabit yazarlar. alternatif yazdığı çok şey göremedim çünkü yazdıkları hep aynı tonda ilerliyor ve çizgi olarak çoktan tekrara düşmüş gibi geliyor. girdisini görünce kesin yine okunacak bir şey yazdı demeyi çok istiyorum ama şimdilik bu sefer önyargılarım yıkılacak mi acaba diye okuyorum ki bu negatif bir yaklaşım dahi olsa sonuç olarak merakla takip ediyorum. bu kesinlikle karalama kampanyası değil dediğim gibi kim olduğuna dair hiçbir fikrim yok. iletişim dahi kurmadık, bu yazdıklarım belki çok eksi tepki alacak bilemiyorum ama dediğim gibi bende istemsiz oluşan önyargıları belirtmek istedim ki içimde kalmasın. nefret etmediğim ama sevmeyi çok istediğim bri yazar. başarılar diler saygılar sunarım.

başlıklara ben benimdir o ben oluyorum diye yazıp duran yazar

bir özellik belirten her başlığa, kendi cümlelerini kullanarak özgün anlatımıyla tanım girmek veya konuyu yorumlamak yerine kendini dünyaya tanıtmaya ant içmişçesine o başlıkta bahsi geçen özelliğin onda da olduğunu herkes bilsin isteyen yazardır. üç girdisinden birisi içinde "ben de bu kişilerden biriyim, biliyor muydunuz?" anlamı taşıyan"ben","bkz:ben","ben oluyorum", "bu benim" benzeri bilumum örneklere denk geleceğiniz, dolayısıyla ben merkezli, muhtemelen de ilgi orospusu olan yazardır.

eşcinsellerin intihar nedenleri

yalanlar sayesinde yaşamayı kendine yedirememek, olmadığın birisi gibi davranmak zorunda kalmak, reddedilmek, kabul görememek, dışlanmak, saklanmak zorunda olmak, saygı duyulmamak, sevgi görmemek, itilmek, kakılmak, ezilmek, aşağılanmak, hor görülmek, kınanmak, kötü gösterilmek, ahlak dışı olarak itham edilmek diye uzayıp gidebilecek bir liste oluşturan, insanlığa kayıp yaşatan nedenlerdir. bunlar yaygın ve genel olarak bilinen nedenlerdir ayrıca herkesin kendi hayatı özelinde sonucu yürek burkan milyonlarca çeşidi olan nedenler de vardır.

çevrimiçi üyelerden eksi oy vereni tespit etmek

bununla uğraşacak kadar boş vaktimin olduğu ve bunun derdim haline gelip kaygilandirebilecek kadar önem arz edebileceği bir dünya nasıl olurdu merak ettim.

trt'nin metroseksüel imamı

başlıklara ben benimdir o ben oluyorum diye yazıp duran yazar

bir özellik belirten her başlığa, kendi cümlelerini kullanarak özgün anlatımıyla tanım girmek veya konuyu yorumlamak yerine kendini dünyaya tanıtmaya ant içmişçesine o başlıkta bahsi geçen özelliğin onda da olduğunu herkes bilsin isteyen yazardır. üç girdisinden birisi içinde "ben de bu kişilerden biriyim, biliyor muydunuz?" anlamı taşıyan"ben","bkz:ben","ben oluyorum", "bu benim" benzeri bilumum örneklere denk geleceğiniz, dolayısıyla ben merkezli, muhtemelen de ilgi orospusu olan yazardır.

sözlük yazarlarının durum güncellemeleri

bu başlığı ortaya çıkarmak istedim çünkü sözlük içinde en görmeyi sevmediğim şey ; hayatlarındaki ve günlük yaşamlarındaki otu boku başlık halinde durum güncellemesi gibi buraya sıçan yazarlar. değerlendirme yapabilen yazarlardan ricam son zamanlarda girilen başlıklara içeriklerine ve girilen girdi sayısına baksınlar. adeta kişi veya kişilerin can sıkıntısını giderme, içini boşaltmak için kullandığı bir kap görevi gören,çoğunlukla bel altı olup anlam barındırmayan, kalabalık oluşturan adeta çöplük yerine dönmüş bir hali var başlıkların. editör olarak çalıştığım süre boyunca sadece başlıklar ve girdilerdeki yazım hatalarını düzeltmek,benzer başlıklar açıldıysa oraya yönlendirip tekrara düşmemizi önlemeye çalışmak, gelen şikayet mesajlarını kontrol etmek istemedim. sözlüğe ziyarete gelenlerin heteroseksüel ve homoseksüel bireyler olarak bir araya gelerek oluşturduğu bu platformda bel altı zırvaların çoğunlukta olup sadece bir iki girdi ile sayfa dolduran başlıklardan ibaret olduğunu düşünmelerini istemiyorum.bizi sadece cinsellikten ibaret detaylar olarak görmelerini istemedim. başlıkların bir iki girdi ile kalmayarak, herkesin bir şeyler yazmak isteyeceği,paylaşabilecek bir şeyler bulabildiği içerikler üretilsin istiyorum. kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlamak niyetinde değil,olamaz,olmamalı da. ama burası da beynimizin tuvalet alanı olmamalı, akıp başka beyinlerle karıştığı yer olmalı. her şeyin bir usulu vardır.yemenin,içmenin,oturup kalkmanın,gülmenin eğlenmenin hatta ağlamanın. her şeyin.... sözlüğün de sözlükte yazar olmanın da.... bunu bilmiyorsak önce bunu öğrenelim lütfen.

berber dayaması

oldukca hoş olan berberimin, traşı gereğinden fazla uzatarak elimin olduğu yeri hizalayarak alenen bastırarak yaptığı eylemdir. elim koltukla berberin bastırdığı yerinin arasında baya baya sıkıştığı için çekemediğim ama çekmeyi de beğenim doğrultusunda istemediğim için hoşuma giden küçük aksiyondur.

evli bir erkekle ilişki yaşamak

kalede kaleci var diye gol atmayacak mıyız?

laf ebesi

laf ebesi olmak ile hazır cevap olmak baya bir karıştırılmış gibi duruyor. çok konuşan, her halta karışan, ha bire laf yetiştiren birisi iseniz tebrikler siz tam bir ebesiniz, laf ebesisiniz yani. gerektiğinde ve tam yerinde cevaplar veren kişi iseniz hazırcevap bir arkadaşımızsınız demektir ve genellikle hiçbir lafın altında da kalmıyorsunuzdur. zaten lafın altında kalmayın, altında kalınacak daha güzel şeyler var.