nstrgt

Durum: 539 - 65 - 39 - 0 - 15.02.2019 19:49

Puan: 8546 - Sözlük Kezbanı

2 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

Instagram : gereksizfotograflar Instagram : cubby______
  • /
  • 27

ıslak burger

her seferinde önden beş tane alayım gerisine duruma göre bakarım deyince yanimdakilerin sanki onlara kufretmisim gibi bir tavırla yargilayarak bakmasına sebep olan yiyecektir.

sözlük yazarlarının düğün şarkıları

110 kilo olup ben seçilmem seçerim diyen ayı

seçme ve seçilme hakkının kiloya göre verildiğini düşünen yazar başlığıdir. lakinki öyle değildir.

kürt böreği

küt böreğidir o, kürt böreği olsa duramazdiniz.

seks deyince akla gelmeyen 3 şey

1- istanbul trafiği
2- işten eve dönünce pisirecegim yemek
3- acun ılıcalı

tarihine sahip çıktığını iddia ederken yurdun bugününü siklemeyen muhafazakar

dünde yaşayan insandır. yarini düzeltmek adına bugün bir şeyler yapmak yerine (ki istesede yapamaz çünkü donanım sahibi olmak yerine,kendini geliştirip yapılsın dediği şeyleri başkasına bırakmayıp kendim yapayım demek yerine geleni geçeni eleştirmeyi tercih etmistir ve boş peynir tenekesi niteliğinde bir kafa sahibi olmuştur ) mevcut olan çoğu şeyden daha iyisini yapabilecekmis de izin vermemisler gibi memnuniyetsizligini dile getirip birilerinden bir şey beklemektedir.

adı akla gelince yüzde tebessüm oluşturan insanlar

burhan altıntop karakteri ile engin günaydın.

inşaattan kuma atlayan efsanevi nesil

böyle manyakca bir şeyi yaptığımı hatırlıyorum. o göt bende yoktur oysa ki . yükseklik korkum var benim. kim gaza getirdi lan beni?

görkem han

you were there,somewhere isimli parçası listemde her çıktığında tekrarla seçeneğini açık bıraktığım müzisyendir. o çok sevdiğim tiz erkek sesini çokca kullanır.

seks yapınca kaybedilen şeyler

yatakta vasat olduğunu keşfettiğiniz birisiyle yapılan seksten sonrasi icin : zaman

eski başlıkları hortlatmak

yazmak isteyeceğim bir başlık görmediğimde, başlıklar beni cezbetmediginde, konusu hakkında fikrim olmayan başlıklarla karşılaşınca ne varsa eskilerde var klişesiyle hiç acimam dönerim geçmişe diyerek sık sık gerçekleştirdigimdir. görüyorum ki tozunu aldığım başlıklarin çoğuna muhakkak benden başkalari da yazıyor. insanların katılım sağlayacağı şeyleri bulmak hoşuma gidiyor, maksat sözlüğe katkı olsun buralar girdi dolsundur.

hamamdan adam kaldırmak

urfalı tellak ve aşiret reisinin hikayesi

asla bu kategoriye giremeyecek olandır :(bkz:keşke ben yazsaydım denilen entryler)
'olmasaydı diye girdi girebilecegim başlıkta bkz vereceğim' bir başlık olarak belirteceğim :
(bkz:ayı sözlük yazarlarının keşkeleri)

yıldız tilbe

bir röportaj esnasında,konu bu şarkıyı söylemeye nasıl geldi bilmiyorum ama iyi ki gelmiş, ayrılık adlı şarkıyı çıplak sesle söylemiş. ayaküstü de olsa çıplak sesle bile o kadar içten ve güzel söylemiş ki acı bir his geçiyor bana ve ağlayasim geliyor. bu acıyı tek başına yaşayamam. alın siz de dinleyin.

ufak bye

-ananın evinde de mi büyük vardı?
-ananın evinde de hep büyük yerdin sanki!

çok seks yapan kaşar mıdır

ıs hayatında bilirliği arttırmak ve bu sayede daha iyi yerlere gelebilmek için tecrübe isteniyorken, ilişkide iyi seks yapabilen ve bu vesileyle ilişkinin özel ihtiyaçlarını eksiksiz karşılaybilmek için tecrube sayısını arttırmak gibi düşünemez miyiz bu durumu? sonuçta o kişiye söylenen her şey dış kapının mandali olanlarin söylediği şeyler olarak kalacak. siz kapının ardında keyfinize bakın.

leşcinsel

eşcinsel tanışma programlarında sadece çiftler yazsın diye tutturanlardir. leş bir mantık içermesi sebebiyle leşcinsel diyebiliriz bunlara.

değecek biriyle yatmak

siz yine de yatin, her zaman değecek bir şey bulacağınıza garanti veririm .

dün gece hiç tanımadığım bir erkeğe

merhaba naber nasılsın tanışabilir miyiz acaba? dedim. çünkü beğendim ve tanımıyorum. bu böyle devam edemezdi.

şeyma subaşının çıkaracağı kitaba alternatif isim önerileri

son dönem en realist roman önerisi nafaka sevdası.
hatıra kitabi olarak şeymaname.
batılı teknikteki en karlı ilk boşanmayi anlatan acun-u memnu.
kadının erkekler tarafından bir meta gibi alınır satılır bir varlık olduğu fikrine karşı çıkan taaşşuk-i acun ve şeyma.
bir makale dizisi olarak tercüman-i acun.
boşanma sozlugu olarak acun-u lugat-it nafaka.
türkçe nafaka alma sozlugu : kamus-i acun.
boşanma davasında acunun adının geçtiği kitap için : acun abideleri( gökacun kitabeleri)
ilk boşanma destanı : alp er acun destanı
acunun ödediği nafakayi anlatan eser : ateşten gömlek 2
  • /
  • 27

fransa'dan eşcinsel çiftlere güzel haber

fransa meclis genel kurulu, eşcinsel çiftlerin heteroseksüel çiftlerle aynı haklara sahip oldukları gerekçesi ile okullardaki öğrenci formlarında yazan anne-baba terimlerini ebeveyn 1, ebeveyn 2 olarak değiştirme kararı aldı.
haberin linki: http://www.hurriyet.com.tr/amp/dunya/fransa-anne-ve-baba-terimlerini-ebeveyn-1-ve-ebeveyn-2-olarak-degistirecek-41119116

ayı sözlüğün gay date sitesi olduğu gerçeği

kuruluş gerekçesinin bu olmadığını bilsem de gerek formatın olmamasi gerekse de girilen entrylere müdahalede bulunulmaması bu fikre sahip olmama vesile oldu.
sözlükten arkadaşlar, ilişkiler kazanılabilir fakat sol framede bu kadar seks içerikli entrylerin olması böyle güzel ve özenle hazırlanılmış bir sitenin içini boşalttığını düşünüyorum.
aynı zamanda bu tarz sitelerin homofobiye karşı etkili bir bilinç ve kamuoyu oluşturma gücü olduğundan bu amaçla kullanmak yerine bizler daha çok kendi dünyamızın boşluklarında savruluyoruz.
bu bir duyar ve format kasma girdisi değil. sadece kendi örneği içerisinde tek olan böyle bir girişimi daha verimli kullanılması hakkında bilinç oluşturmak istedim.
boş fantezler, date oluşumu yerine daha aktivist girdiler olsa en azından kendi kitlemizden çıkıp diğer kitlere ulaşabileceğimizi, derdimizi anlatabileceğimizi düşünüyorum.

ıslak burger

bir tane bomonti filtresiz bira açılır. buzlu bardağın yarısına kadar bira köpurterek dökülür. kalan yarısı şise içinde 60 derecelik açıyla dairesel şekilde hafifçe sallanıp bardağa aktarılır.
ve yanında 3 tane ıslak burger hunharca gömülür.
can çekendir.

saçma sapan yetenekler

her uykumda kesinlikle rüya görüyorum. sabah uyandığimda ortalama 4 5 rüyamı hatırlıyorum.
ilginç olan kısmı rüya gördüğüm anda rüyada olduğumun bilincinde olmam ve arada rüya güzelse hafızama kodlamam.
evet lanetim lucid dream.

nstrgt

entrylerini takip ettiğim 2 yazardan birisi.
kalemine sağlık. bu arada instagram sayfasını biraz stolkladım gerçekten güzel enstantaneler yakalamış, takip ediniz.

sözlük yazarlarının düğün şarkıları

sarılmandan belli kırcan mı belimi? ...... ama ayılık var senin hamurunda....

sözlük yazarlarının düğün şarkıları

benim düğünümde şarkı falan olmayacak

(bkz: çalmadan oynar bizim ayılar )

110 kilo olup ben seçilmem seçerim diyen ayı

böyle bir konunun var olması üzücü. ''ben seçilmem seçerim diyen ayı '' değilde neden ''110 kilo'' diye bastırma gereği duyulmuş anlamadım. konu bu sözü söylemekten çok kilolu kişileri rencide edici bir konu olmuş. sadece fit, kaslı, ya da zayıf insanların mı böyle bir hakkı var anlamadım. isteyen istediği şekilde düşünmekte özgür, bunun sonucuna zaten kendileri katlanır.

*

yeni anne olan kadınla aynı ofiste çalışmak

insanı çocuklardan nefret edecek duruma getiren durumdur. sanki çocuk sahibi olmadan önce başka bir hayatı yokmuş gibi sürekli çocuğundan bahseder. hastalığından, kusmasından, sıçmasından, sıçamamasından, uyumasından kısacası çocukla ilgili tüm gereksiz detayları sanki siz sormuşçasına anlatır da durur. gün boyunca bakıcıya veya duruma göre anneanneye açılan 20 telefondan bahsetmiyorum bile.

kürt böreği

bir ayı için vazgeçilmez besin maddelerinden biri . en azından benim için. en sevdiğim kahvaltı.

5 yıl sonra edit: artık sevmiyorum. ağır geliyor.

Toplam entry sayısı: 539

pasif bir direnis

yukarıdakilerin tamamına ters düşecek ama ben yazar arkadaşımıza nedense kayıt olduğum günden beri en çok önyargı topladığım kişi diyerek başlayacağım. altını çiziyorum kendisini tanımadan bende oluşan önyargılar yığını var bunlar sadece teorik iddialar olarak sıralanacak. dolu dolu yazdığını düşünmüyorum bu yüzden fırtına öncesi sessizlik savının üzerini çizdim, çok aktif olduğu doğru ama sürekli kendi açtığı başlıklarda yazıyor gibi geliyor, başlıklara bakıyorum devamını getiren kimse yine çoğu zaman yok, getiren üç beş kişi de yine karşılıklı pohpohlaştığına inandığım sabit yazarlar. alternatif yazdığı çok şey göremedim çünkü yazdıkları hep aynı tonda ilerliyor ve çizgi olarak çoktan tekrara düşmüş gibi geliyor. girdisini görünce kesin yine okunacak bir şey yazdı demeyi çok istiyorum ama şimdilik bu sefer önyargılarım yıkılacak mi acaba diye okuyorum ki bu negatif bir yaklaşım dahi olsa sonuç olarak merakla takip ediyorum. bu kesinlikle karalama kampanyası değil dediğim gibi kim olduğuna dair hiçbir fikrim yok. iletişim dahi kurmadık, bu yazdıklarım belki çok eksi tepki alacak bilemiyorum ama dediğim gibi bende istemsiz oluşan önyargıları belirtmek istedim ki içimde kalmasın. nefret etmediğim ama sevmeyi çok istediğim bri yazar. başarılar diler saygılar sunarım.

9 şubat istanbul ayı sözlük zirvesi

bir kaç fire dışında herkes geldi hatta yazmayıp gelenler ayrıca sevindirdi. kalp kalp kalp. gelmeyenler kudursun.

ayı sözlük'te yaşanan kutuplaşma

içi boş, çürük girdilere sahip yazarlık kariyerine sahip yazar arkadaşların sıkan paylaşımları beğenilmeyince, dışlandıklarını düşünerek kutuplaşma savlarıyla duyar kastıkları durumdur. bi sakin olup "ben ne yaptım da bir kutuplaşma meydana geldi?" diye düşünmeleri tavsiye olunur. yazdıklarınızın anlamı olmalı ki zıtlaştığınız düşündüğünüz kişilerle bir şeyler konuşabilesiniz ve ortak bir paydada buluşabilesiniz. karşısında boş ve anlamsız şeyler gören bir insan sizinle tartışıp haklı çıkmaya değer görecek bir şey bulmadıkça niye sizi taksın ki? hal böyleyken tabiki aynı değil zıt kutuplarda bulursunuz birbirinizi.

ufak bye

-ananın evinde de mi büyük vardı?
-ananın evinde de hep büyük yerdin sanki!

9 şubat istanbul ayı sözlük zirvesi

geliyorum, çok acim inşallah doyurucu bir 17 cm dir hediye.

edit: dürüm gibisinden yani yanlış anlaşılmasın.

pasif bir direnis

yukarıdakilerin tamamına ters düşecek ama ben yazar arkadaşımıza nedense kayıt olduğum günden beri en çok önyargı topladığım kişi diyerek başlayacağım. altını çiziyorum kendisini tanımadan bende oluşan önyargılar yığını var bunlar sadece teorik iddialar olarak sıralanacak. dolu dolu yazdığını düşünmüyorum bu yüzden fırtına öncesi sessizlik savının üzerini çizdim, çok aktif olduğu doğru ama sürekli kendi açtığı başlıklarda yazıyor gibi geliyor, başlıklara bakıyorum devamını getiren kimse yine çoğu zaman yok, getiren üç beş kişi de yine karşılıklı pohpohlaştığına inandığım sabit yazarlar. alternatif yazdığı çok şey göremedim çünkü yazdıkları hep aynı tonda ilerliyor ve çizgi olarak çoktan tekrara düşmüş gibi geliyor. girdisini görünce kesin yine okunacak bir şey yazdı demeyi çok istiyorum ama şimdilik bu sefer önyargılarım yıkılacak mi acaba diye okuyorum ki bu negatif bir yaklaşım dahi olsa sonuç olarak merakla takip ediyorum. bu kesinlikle karalama kampanyası değil dediğim gibi kim olduğuna dair hiçbir fikrim yok. iletişim dahi kurmadık, bu yazdıklarım belki çok eksi tepki alacak bilemiyorum ama dediğim gibi bende istemsiz oluşan önyargıları belirtmek istedim ki içimde kalmasın. nefret etmediğim ama sevmeyi çok istediğim bri yazar. başarılar diler saygılar sunarım.

9 şubat istanbul ayı sözlük zirvesi

bir kaç fire dışında herkes geldi hatta yazmayıp gelenler ayrıca sevindirdi. kalp kalp kalp. gelmeyenler kudursun.

ürkek

ay korkarım ben diye iki adımı gelmeye erinen yazarlara rağmen, urkmezsem gelicem dedi ve taaaa zonguldaklardan kalkıp geldi sağolsun zirveye. başta biraz ürkütüydü ama sohbetimizle biz oksaya oksaya sakinlestirdik. sempatik sessiz sakin yazar.

edit : sabaha karşı dönerken usudum diye verdiği boyunluk bende kaldı. emanetin ben de ürkek, bir sonraki görüşmede teslim edeceğim.

başlıklara ben benimdir o ben oluyorum diye yazıp duran yazar

bir özellik belirten her başlığa, kendi cümlelerini kullanarak özgün anlatımıyla tanım girmek veya konuyu yorumlamak yerine kendini dünyaya tanıtmaya ant içmişçesine o başlıkta bahsi geçen özelliğin onda da olduğunu herkes bilsin isteyen yazardır. üç girdisinden birisi içinde "ben de bu kişilerden biriyim, biliyor muydunuz?" anlamı taşıyan"ben","bkz:ben","ben oluyorum", "bu benim" benzeri bilumum örneklere denk geleceğiniz, dolayısıyla ben merkezli, muhtemelen de ilgi orospusu olan yazardır.

9 şubat istanbul ayı sözlük zirvesi

geliyorum, çok acim inşallah doyurucu bir 17 cm dir hediye.

edit: dürüm gibisinden yani yanlış anlaşılmasın.

başlıklara ben benimdir o ben oluyorum diye yazıp duran yazar

bir özellik belirten her başlığa, kendi cümlelerini kullanarak özgün anlatımıyla tanım girmek veya konuyu yorumlamak yerine kendini dünyaya tanıtmaya ant içmişçesine o başlıkta bahsi geçen özelliğin onda da olduğunu herkes bilsin isteyen yazardır. üç girdisinden birisi içinde "ben de bu kişilerden biriyim, biliyor muydunuz?" anlamı taşıyan"ben","bkz:ben","ben oluyorum", "bu benim" benzeri bilumum örneklere denk geleceğiniz, dolayısıyla ben merkezli, muhtemelen de ilgi orospusu olan yazardır.

bir bear'la sevişirken altında kalarak can vermek

döl-le-ri-nin akışına ööööölürüm bearım, öööölürüm bearım, öööölürüm bearım oyh.

sözlük yazarlarının durum güncellemeleri

bu başlığı ortaya çıkarmak istedim çünkü sözlük içinde en görmeyi sevmediğim şey ; hayatlarındaki ve günlük yaşamlarındaki otu boku başlık halinde durum güncellemesi gibi buraya sıçan yazarlar. değerlendirme yapabilen yazarlardan ricam son zamanlarda girilen başlıklara içeriklerine ve girilen girdi sayısına baksınlar. adeta kişi veya kişilerin can sıkıntısını giderme, içini boşaltmak için kullandığı bir kap görevi gören,çoğunlukla bel altı olup anlam barındırmayan, kalabalık oluşturan adeta çöplük yerine dönmüş bir hali var başlıkların. editör olarak çalıştığım süre boyunca sadece başlıklar ve girdilerdeki yazım hatalarını düzeltmek,benzer başlıklar açıldıysa oraya yönlendirip tekrara düşmemizi önlemeye çalışmak, gelen şikayet mesajlarını kontrol etmek istemedim. sözlüğe ziyarete gelenlerin heteroseksüel ve homoseksüel bireyler olarak bir araya gelerek oluşturduğu bu platformda bel altı zırvaların çoğunlukta olup sadece bir iki girdi ile sayfa dolduran başlıklardan ibaret olduğunu düşünmelerini istemiyorum.bizi sadece cinsellikten ibaret detaylar olarak görmelerini istemedim. başlıkların bir iki girdi ile kalmayarak, herkesin bir şeyler yazmak isteyeceği,paylaşabilecek bir şeyler bulabildiği içerikler üretilsin istiyorum. kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlamak niyetinde değil,olamaz,olmamalı da. ama burası da beynimizin tuvalet alanı olmamalı, akıp başka beyinlerle karıştığı yer olmalı. her şeyin bir usulu vardır.yemenin,içmenin,oturup kalkmanın,gülmenin eğlenmenin hatta ağlamanın. her şeyin.... sözlüğün de sözlükte yazar olmanın da.... bunu bilmiyorsak önce bunu öğrenelim lütfen.

berber dayaması

oldukca hoş olan berberimin, traşı gereğinden fazla uzatarak elimin olduğu yeri hizalayarak alenen bastırarak yaptığı eylemdir. elim koltukla berberin bastırdığı yerinin arasında baya baya sıkıştığı için çekemediğim ama çekmeyi de beğenim doğrultusunda istemediğim için hoşuma giden küçük aksiyondur.

insanın kendi götünü görememesi

+(bkz:insanın kendi götünü sikememesi)

(istisnalar kaideyi bozmaz. buraya yapabilen insan videosu linki atıp insanın canını sikmayin)