sözlük yazarlarının durum güncellemeleri

sosyal ağlarda yer alan sahip olunan hesaplardaki durum güncellemelerinin sözlüğe yansıtılmasıdır. *

son yaptığım motor kazasının artından facebook hesabımda;

''bana kim beddua ediyorsa çok sağlam tutturuyor amk. şu an sol bacağımın üzerinde çömelmiş, sağ bacağım ileri doğru uzanmış şekilde sıçmayı öğrendim.''
"uykum uyuyor ben uykusuz." *
durum: yıkık fildişi kulemin enkazında 22. yy.´ı arıyorum.*
"gökyüzü, kirli siyah; soğuk ve temiz.."
hayalim; uyuyakalmak kurarken uyuyakaldığın ömrünce yatıyakalan hayallerinde. *
bu başlığı ortaya çıkarmak istedim çünkü sözlük içinde en görmeyi sevmediğim şey ; hayatlarındaki ve günlük yaşamlarındaki otu boku başlık halinde durum güncellemesi gibi buraya sıçan yazarlar. değerlendirme yapabilen yazarlardan ricam son zamanlarda girilen başlıklara içeriklerine ve girilen girdi sayısına baksınlar. adeta kişi veya kişilerin can sıkıntısını giderme, içini boşaltmak için kullandığı bir kap görevi gören,çoğunlukla bel altı olup anlam barındırmayan, kalabalık oluşturan adeta çöplük yerine dönmüş bir hali var başlıkların. editör olarak çalıştığım süre boyunca sadece başlıklar ve girdilerdeki yazım hatalarını düzeltmek,benzer başlıklar açıldıysa oraya yönlendirip tekrara düşmemizi önlemeye çalışmak, gelen şikayet mesajlarını kontrol etmek istemedim. sözlüğe ziyarete gelenlerin heteroseksüel ve homoseksüel bireyler olarak bir araya gelerek oluşturduğu bu platformda bel altı zırvaların çoğunlukta olup sadece bir iki girdi ile sayfa dolduran başlıklardan ibaret olduğunu düşünmelerini istemiyorum.bizi sadece cinsellikten ibaret detaylar olarak görmelerini istemedim. başlıkların bir iki girdi ile kalmayarak, herkesin bir şeyler yazmak isteyeceği,paylaşabilecek bir şeyler bulabildiği içerikler üretilsin istiyorum. kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlamak niyetinde değil,olamaz,olmamalı da. ama burası da beynimizin tuvalet alanı olmamalı, akıp başka beyinlerle karıştığı yer olmalı. her şeyin bir usulu vardır.yemenin,içmenin,oturup kalkmanın,gülmenin eğlenmenin hatta ağlamanın. her şeyin.... sözlüğün de sözlükte yazar olmanın da.... bunu bilmiyorsak önce bunu öğrenelim lütfen.
-geçmişimi çöpe attım. karıştırın özentiler…
-bana hava atacam diye kendini fazla kasma, damarındaki kanın bile bana hasta.
-gözümü boyamaya çalışma olum, benim dünyam zaten rengarenk.
-ben tükürdüğümü yalasaydım şu anda yanımda çok köpek olurdu.
-varsa atarım, cezamı yatarım.
-ne alayına giderim ne de kralına.
-alayı da ayağıma gelsin kralı da.
-kırdım diyorsun zincirlerimi. evet, köpekte çeker koparır zincirini, kaçar gider ama halkalarını hep boynunda taşır.
atarlı giderli ruh halimi yansıtan "status"larımdan bir seçki ile karşınıza çıkmak istedim, ama @nstrgt'in değindiği şey yıllardır sözlükte dile getirdiğim durum, bu gün nerede ne sıçtım başlıkları sözlüğü allak bullak eder duruma gelmiş durumda..

korku ile izliyoruz..