biseksüel erkeklerin gayleri seks aracı olarak görüp kadınlara aşık olması

toplum neyse sen de osun. bu ülkenin biseksüeliysen, bu ülkenin gayiysen bu ülkeye göre şekillenirsin. biseksüellerimizin yaşadığı şey de bu. kadınla evlenen eşcinsellerin bile azımsanmayacak derecede fazla olduğu bir ülkede biseksüel birinin kadınlarla duygusal ilişki yaşamayı tercih etmesini yadırgamak mantıksız. öte yandan biseksüel bir erkek kadına aşık olmayı seçmez. kadınla ilişki kurmayı seçer. bu farklıdır. çünkü aşk seçilecebilecek bir şey değildir. biseksüelliğin tanımı, her iki cinse cinsel ve duygusal açıdan ilgi duyabilmekse eğer yukarıda anlatılan biseksüel erkeklere de gayet aşık olur, ki öyle. gel gelelim toplum yapısından dolayı “ilişki yaşamak için” kadını tercih etmesi de onun suçu değildir. bu bilince kodlanan bir şeydir. iki erkek arası duygusal ilişki yaşama olayı bu ülkede çok nadir olan bir şey. çünkü bir sürekliliği ve destekleyicisi yok. onaylanmıyorsun ve sürekli gizleniyorsun. başka bir yere gidiyorsun ve sevdiğini yanında götüremiyorsun. bu denli sorunlu bir ilişki türüne insanların çekimser davranması doğal değil mi? kimse “yakarım dünyayı hiçbir şey umurumda değil” gibi şeyler düşünmez. bu açıdan, en duygusal eşcinselin bile zaman geçtikçe daha umursamaz hale gelmesi ve cinselliği ön plana çıkarması gayet olağanken biseksüellere dil uzatmak?

pasif eşcinselleri aşk böceği mağdurlar olarak göstermek de mantıksız. full p denen tiplerin malesef çok da güzel bir profil çizdiği de söylenemez. önüne gelenle yatıp yatıp birine aşık olunca ve yüz görmeyince hemen duygusala bağlamanın bir alemi yok. eşcinsellerin davranış ve düşünce açısından daha feminen olanlarının çoğunda görülen kolayca bağlanma ve duygusal beklenti içine girme olayı da oldukça sağlıksız bir davranış ama bu hiç tartışılmıyor. gayet de yaygın.

kimselerle birlikte olmamış, kendini gizleyen ama duygularını masumca yaşayan biseksüeller tanıdığım gibi o sevilmeyen aktiflerin fotoğraflarını orada burada ifşa eden birsürü eşcinsel de görüyorum.

iş aktif, pasif, gay ya da biseksüel olmakla değil belli bir dürüstlüğe sahip olmakla alakalı. dürüstsen, karşındakine saygılıysan için rahat olsun. bu ülkede bu kadar olabiliyoruz, yapabileceğimiz bir şey yok.
toplumun homofobi anlayışına uyup aynı zamanda cinsel ihtiyaçlarını doyurmaktır amacı. üzgünüm ama bu tipler bana eşcinsellikten daha çok homofobik olmaya adaymış gibi geliyor.
evliler evlilerle, biseksler bisekslerle ve gaylerde gaylerle görüşşün şartlar eşit olsun kimse üzülmesin en iyisi.
şuan yaşadığım kavram karmaşası bambaşka.
bu konuda albertcamus bey sana hak veriyorum. özellikle yorucu bir sorundur bu,biseküsel bir erkekseniz toplumun normunda da yaşayabiliyorsanız ona yönelirsiniz.şu an bir erkekle çıkıyorum ancak onla gelecek ne yazık ki göremiyorum,onu seviyorum ancak sadece sevgi karın doyurmuyor.o etrafımdayken ondan daha az hoşlandığım ve daha uzun sürecek bir kadınla ilişkim olmasını tercih ediyorum ve evet erkekler ne yazık ki one night stand durumuna düşüyorlar.keşke dünya özgür olsa ancak belli kurallar var ve onlara göre oynuyoruz.özür dilerim
bunlarin bir de pissing fantezisi olanlari vardir... ah bi bulusupta şeedeydik... ama artik gecti... kapattim kendimi
çünkü her biseksüel biromantik değildir heteromantik de olabilir. homoromantik biseksüeller de var tabi. bu yüzden biseksüellik çokça maske olarak kullanılır eleştirisine maruz kalmıştır. ben romantik ve seksin ortak kümesi şehvet yani sensual kelimesini kullanmayı tercih ederim. yani biseksüel biromantik'im bisensual'ım.

bazı cahil arkadaşlar tercih yapamamış arada kalmış derler. tercih değil yönelim.
yalnız burda kendi aramızda bile birilerini genelliyor olmak ne kadar üzücü. lezbiyenler maskülen, gayler feminendir stereotypeından farksız bu genelleme.
katılıyorum.2 yıldır ekşiciyim ekşide bile dolu bunlardan
nedir bu her şeyi anlamsallaştırma çabamız anlamış değilim.
ulan millet ağaçla seks yapmaktan hoşlanıyor niye diye soramıyorsun. sunulacak her argüman sana zaten saçma gelecek.
bu durumla ilgili sunulacak her argümanda yine saçma geleceğinden dolayı. tek yol sevmek, sevilmek ve sevişmek diyor, çekiliyorum.
"aktifim...sadece aktif...aktifsen yazma...kılsız pasif arıyorum...aktiffff...aktifiiiimmm...sadece kılsız pasif travesti yazsın...en aktifim çok aktif bak bol bol aktif benim"ciler genelde bu kategoriden çıkıyor.
bi kac kere okudum ama başlığı anlamadım :<
allah cezalarini versin
bunu yapan bir sürü gay var. biseksüellere has bir durum değil.