yeni akit

gazete oldugunu iddia eden paçavra. insan, götünün sagligini düsünerek tuvalet kagidi olarak kullanmaya bile
ımtina eder. maazallah mikrop kaparsiniz.

askeri vesayet dönemlerinde katil devletin borazanligina her daim gönüllü, apoletli medyanin amiral gemisi olmak için full-time tencere tava pazarlamaciligi, part time provakatif habercilik yapan zürriyet, zilliyet, zabah, ztar gibi "gazeteler" vardi. simdi bunlarin yerini yeni safak, yeni akit, zaman gibi kendilerini "dindar" diye adlandiran kindar tetikçiler aldi.

bu tetikçilerin yeni hedefi siyasi tutsaklarin açlik grevleri. "biz kuzu kebabina, siz açlik grevine" mansetiyle yayinladiklari bir habere, bdp milletvekillerinin bir dügün yemegindeyken çekilmis fotograflarini koyarak, güya eylemi itibarsizlastirmaya çalisiyorlar. bdp'liler o fotagrafin 17 temmuz tarihinde yani eylemlerin baslamasindan 2 ay evvel, mardinde bir dügünde çekildigini söyleyerek mumlarini yatsiya kalmadan söndürdü.

simdi o zehirli dilleri ve kalemleri nerelerine kaçar bilmem. ama huylu huyundan vazgeçmez. yarin hedeflerine alevileri mi, kürtleri mi, kadinlari mi, escinselleri mi, yezidileri mi alacaklari belli olmaz bu kiralik kalemlerin. götü kollamakta ve bunlari heryerde teshir etmekte fayda var.
matbaası bombalanmış. üzüldüm desem samimiyetsiz olacağım. yine de bu tip foseptik kuruluşların, demokratik yollarla ve gerçek hukuk yoluyla cezalandırılmasından yanayım. nefret söylemi nin en büyük kalelerinden biridir bu '' şey ''*

http://www.aktifhaber.com/yeni-akit-gazetesine-bombali-saldiri-718635h.htm
alın size, bu da son manyaklıkları. türkiye de iki yumuşak karın vardır. birisi eşcinsellik, diğeri de bölücü, vatan haini vs. diye damgalanmak. ve çoğu zaman bir arada dahi kullanılabilir bu iki durum. kürt meselesiyle ilgili sistemin alışageldiğinden farklı bir sözünüz de olsa tehlikeye girersiniz, cinsel kimliğinizi açık ettiğinizde de. böyle foseptikler de kendilerince yine hedef gösteriyorlar. çok garipsememek lazım. yıllar önce lgbtt derneklerinin pkk nin alt kuruluşu olduğunu söyleyenler de çıktı bu ülkede, cephane sakladıklarını ya da geyleri sattıklarını söyleyenler de. boktan bir sarmalın içinde yaşıyoruz memlekette.

http://www.habervaktim.com/haber/306176/ocalana-ozgurluk-talebi.html12 ocak 2013 cumartesi 11:09

''terör örgütüne yakın bir ajansın verdiği habere göre, filipinler’in cordillera bölgesinde faaliyet gösteren 'ilerici gay örgütlerinin’ genel sekreteri, abdullah öcalan’ın özgürlüğünü talep ederek, uluslararası alanda yürütülen kampanyalara da aktif olarak katılacaklarını açıkladı.''

haberin bir kısmı bu.

bizlere " sapkın" diyen gazete. bununla ilgili ağır ceza mahkemesi bu gazetenin haberine karşı "dava açılmalıdır" şeklinde karar verdi.

(bkz: eşcinsellere hakaret etmek)
listag'ın benim ve kewashe'nin isteğimizi kırmayıp giresun'da da göstereceği benim çocuğum belgeseli için yapılan haber burada'dır. saygı değer gazetecilerin yazarlığını üstlendiği bu haber'de bahsedilen zırvalar, kullanılan kelimeler, insanlara yapılan hakaretleri görün.
http://www.yeniakit.com.tr/aktuel/sapkin...
enteresan başlıkları, alenen suç teşkil eden manşetleri; kin gütme düşmanlığa sevk etme, ayrışma ve bölüşme yaratan subjektif yazıları ile aklıma kazınan; hükümet destek ve kontrolündeki yazılı mevkude. normal olmaktan uzak olma anlamında bu denli bir iddia, insani boyutu da köreltiyor haliyle.

gazetenin hedefinde bugünkü isim van idi. van'ın gürpınar ilçesinde hastalık sonucu hayatını kaybeden 3 yaşındaki muharrem taş'ın ailesi tarafından çuvalla taşınmasına yönelik dehşetengiz bir manşet atılmış. "çuval mizanseni" adıyla servis edilen haberde; ölüme dair herhangi bir kayıt ve açıklama yok sadece suç ve ceza sorgusu türünden aile ile yapılan saçma bir röportaj var. tabi röportaj ne kadar objektif olarak verilmiş o da ayrı bir başlık ve tartışma konusu. tıbbı destek eksikliği ve sağlık koşullarının yetersizliği alaşağı edilip, sanki "ölümden ölen sorumludur" gibisinden bir mesaj var. aileyi çelişkiye düşürüp, ortaya elinden gelse "yalandan ölüm" haberi koyacak olan gazete, ciddi manada korkutucu hatta korku filmi türünde.
adamların atatürk'ü rte'ye giydirilen capsler karikatürler giflere karşılık kendi çaplarında tabiki debelenecekler.ancak gerçekten mizahi zekaları çük kadar olunca çok da eğlenceli olmuyor yaptıkları.
türkiye'nin acı yüzünün medyatik pozu.
adı üstünde olan gazete (bkz: ak-it)
itlere kurban olsun! itin bile bir şerefi ve vicdanı vardır...
özgecan aslan vahşetiyle ilgili yaptığı yorum şöyledir:

" uğur dündar ve soner yalçın'ın istediği yaşam tarzı bir yerde tecavüz bir yerde ölüm getirdi"

alakaya bak, kafaya bak, mantığa bak, yaklaşıma bak, bak bak diyeceğiz ama, bakılacak ve ele alınacak bir kafa ve beyin ürünü de yok ki ortada!
eşcinsellerden ne çok ekmek yiyen gazete. adeta tanrının avukatlığını yaparak lut kavmi misali eşcinsellerin sözde helak edilmesi için ellerini ovuşturuyorlar, hem de yok saydıkları halde. eğer o çok inandığınızı söylediğiniz tanrınız sizin '' ilahi kompozisyonlar '' başlığı altında yaptığınız sapkınlıklara henüz bir ceza vermediyse emin olun bize dokunmaz. bizle ilgili kökten bir çözüm arıyorlarsa çözümü basında değil yatak odasında; korunmak.

(bkz: dünyada tanrılaşmak)
sık sık arap dünyası ve iran modeline göndermeler yaparak şeri dünya düzenine olan özlemini dile getiren ancak 7 haziran 2015 genel seçimleri sonrası iran ile israil"i aynı kefeye koyarak koy artık dedirten gazete.

hükümetin zabıt katipliğini yapan gazete, inandığı şeyleri bile çöpe atacak kadar ilkesizse; inanmadığı ve hoşlanmadığı her şeye neler neler yapar bir düşünün.

(bkz: iran'ın seçimler sonrası akp ile dalga geçmesi)
aklıma grima wormtongue'ı getiren gazetedir, her yazı zehir gibi bu gazetede
onur yürüyüşünü de paralel yapı ve fethullah gülenle ilişkilendirmeyi başararak ilk kez gerçekten güldürmüş ve düşündürmüştür. tamam her konuda yalandan bir eşleştirme yapabilirsin de bizi hangi dini/dinci yapı desteklesin allahaşkına.
oy ve ötesi gönüllüleri için hapis cezası çağrısı yapmış olan mal grubu.

http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/ali-...
gündemde kalabilmek, misyonunu sürdürebilmek, insan ve uygarlık düşmanı bir zihniyeti temsil ettiğini bir defa daha kanıtlayabilmek adına, bugün yine kendine yakışanı yapmış bir paçavradır.
tv ayağının 10 kasımda zulüm 1938'de son buldu şeklindeki altyazı ve haberiyle ilgili kanal yetkilileri savcılığa ifade vermişler. ifadede inanılmaz bir kıvraklık gözler önüne sunulmuş, "atatürk 1935 yılından 1938 yılına kadar çok zor bir hastalık dönemi geçirdi, 1938 de bu acılardan kurtuldu" şeklinde ifade etmek istedikleriini belirtmişler. bu kıvırma ancak size yakışırdır, yakışmıştır.

http://www.dirlig.org/iste-akitin-savcilik-ifadesi-ve-aldigi-ceza/
  • /
  • 2