aşık olmak

baharı görmüş danalar gibi bayır çimen hoplaya zıplaya gezme durumları..
2 gündür salakça kapılma eğilimde olduğum duygu, salakça çünki insanın makatında patlayan türden bir olaya bulaşmış bulunuyorum.
"bir gül kokar, tüm çiçekler ezilir"
en hareketli şarkının bile gözleri doldurmasının kareköküdür. hiç gerek yoktu oysaki. şimdi işin yoksa 1 sene komada yaşa!!!
genel yargının aksine hiç de kötü bir şey değildir. gayet de güzeldir. aşka küfürler hakaretler saydırarak bi karış ilerleyemezsiniz, o korkunç egonuzu tatmin edersiniz ancak (bkz: eğri oturup doğru konuşmak). belki de bu dünyadaki duyguların en güzeli, hatta en gerçeğidir....
+sana bir sır vereyim mi?
- nedir?
+gerçek aşk hiç bitmez?
- hımm neden ki? ben öyle olduğunu düşünmüyorum.
+insanlar genelde aşık olduklarını düşünürler, ama çoğu zaman aşık olmazlar. aşık olduklarını sanarlar ancak...
-aşık olduğumu sanmakla, gerçekten aşık olmam arasındaki fark ne? nasıl anlayacağım peki bunu?
+aşkın dokunduğu yer ne yıpranır, ne de eskir... * * *
nefes alıp verilen tüm zamanlarda akıldan çıkmaması durumu.
yaşanılan süre boyunca yanında olmasını , mümkünse hiç gitmemesini istersiniz , hatta bir odada sonsuza kadar onunla sarılıp yatıp uyumak bile korkutmaz insanın gözünü, aksine insan böyle bir ütopyayı ister hayattan. gerekirse dünya dönmeye devam etsin ama hep benle olsun diye hayal ettirir. ancak mümkün değildir. bu yüzden birbirimizi tüketmeden aşk yaşayalım diye asıl mantıklı yolu öğrenirsiniz. iyi ki varsın aşk!
acı çekmek, bilinçli delilik hali
artik ask eski siddetini gostermiyor acikcasi bende ya ben buyudum yada insanlari taniyorum saf ve temiz asklar yuzyillar oncesinde kalmis..ilkokuldaki gibi icimi titreten bir ask istiyorum.. cok mu sey istiyorum...asik olmak ta gunumuz post modern cagina ayak uydurdu biraz tatsiz biraz sevimsiz...

adamına göre değişir.
hayatta her zaman zaman sıralaması yapmak iyi olduğundan bu duruma da öyle bakalım.
eğlenceli bir hayatın vardır. az şeyi ve az kimseyi umursayarak hayatına devam edersin. az üzülürsün bu sayede. güvenli limanlarda yüzer, istediğin zaman tehlikeye atılırsın. onun da tadı başkadır. her gün bir başkasıyla flört eder ve gününü gün edersin. istediklerinle yatıp zevkini de aldıktan sonra, sana dokunan eden olmadıktan sonra hayat sana güzeldir.

derken bir gece.. hatta gece yarısı o çıkar karşına.. önemsemezsin.. nasıl olsa senin için sadece 1 gün sürecek bir hikayedir.. en fazla iki gün o da çok iyiyse..

bundan sonrası klasik gider. mesajlar ve flörtleşmeler..

sonra görüşürsün.. hayatın boyunca dalga geçtiğin o duygu çarpar seni.. insanları aptallıkla suçladığın o anı sen yaşarsın.. zamanın durduğunu ve dünyanın onun etrafında döndüğünü görürsün. içkiden zanneder ve bir adım geri gidersin ama o geri gitmez. aksine yaklaşır sana. ellerini tutar. ellerini kenetler sana.. gitsin istemezsin.. günler geçer.. nefesini ezberlersin.. uykunda sana sarılmıyorsa bozulursun gecenin bir yarısı.. uyanırsın ki uyurken onu izlemeye vaktin kalsın..

bu sefer sen kaybedersin.. hızlı başlayan hızlı biter.. onun için kolay olduğunu düşünürsün.. bu daha da üzer seni..

paramparça olursun.. her bir parçan bir yana dağılır. toparlamak istesen de toparlayamazsın.. gecenin bir yarısı uykundan mutsuzlukla uyanmak ne demek öğrenirsin.. en güvenli yer evin sana dar gelir.. yatağında uyumak işkence olur.. tek mutluluk onun yanında olmaktır.. sabahları uyandığında burnuna kahve dayamasını özlemektedir. artık kahve içmezsin sabahları.

dayanmak zorundasın.. ellerini unutmak zorundasın.. elini kestiğinde yaranı öptüğünü unutmak zorundasın.. zorundasın..
artık olmak istediğim durum.yeter kuruduk yeminle.
en ufak bir gerginliği bile kafanda büyütüp büyütüp bunun sonu ya ayrılığa giderse diye düşündürten, bu yüzden mide ağrısına sebebiyet veren olgu.
sevmek sevilmek; gönülden bağlanmak
en etkili zayıflama yöntemi.
zuhal olcay a göre ankara'da olanı daha zordur iki gözüm.
bana bir armut kadar uzak olan durum.
bahsettiğim gerçek armut, şakası yok. 3 aya yakındır karşılıklı olarak birbirimizin sınırlarını tartarak sürdürdüğümüz ilişkinin,
hoşlanmak ile aşık olmak arasındaki ısınma evresinin sonunu temsil ediyor konubahsi meyve. rutin buluşmalardan biri, baktım elinde bir torba. "bu ne ki?" diye sordum, "sen geleceğini söyleyince gittim arkadaki bahçeden sana topladım, bilirim ki hafif kızarmış seversin. iki tane de tam olmuş var onları da kendime topladım" diye bir cevap çıktı karşımda oturmuş melul melul bana bakan yaşlı başlı adamdan. sesindeki "acaba doğru mu yaptım garip mi kaçtı" tarzı titreme ve şüpheden gelen komedi imaj ve bakış, ben o saçma sapan meyveyi yerken suratına oturan mutluluk ifadesi derken bir bakmışım olaylar farklı bir evre almış.

hem neymiş, armudun iyisini ayılar yermiş.
çok güzel bir duygu, insanı iştahtan etse de, bazen özlem yaksa bazen de acı verse de dostlar başına bir duygu.
insan karar vererek aşık olmaz, sadece bir bakar. olmuş. en güzel özeti aşağıdadır.

sevgiyi, üzüntüyü, neşeyi, hüsranı, mutluluğu, paylaşmayı, ayrılığı ve bir çok duyguyu insana yaşattirabilen özel bir durumdur
o kadar büyük bir acısı vardır ki,o kadar...mutlu yada mutsuz olmak ilgilendirmiyor pek bu hastalığı.biyolojik olarak seratonin salgılamasının sağlamasını isterler vücudunuzdan.ağlatır,güldürür,nefesinizi keser,hiç olmadığınız gibi olursunuz.ama bile bile yakalanırsınız bu hastalığa.
  • /
  • 3