bv bear

Durum: 1851 - 0 - 0 - 0 - 14.03.2018 22:58

Puan: 35462 - Sözlük Kaşarı

8 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

göte giren şemsiye açılmaz!!!
  • /
  • 93

iphone kullanmayanlara yapılan ayrımcılık

sevgilim ve çevremdeki tüm arkadaşlarım + apple çalışanı en yakın arkadaşım tarafınfan şahsıma yapılan ayrımcılıktır. zerre kadar umursamıyorum. androidin kullanım kolaylığı ve paylaşım rahatlığı varken aralarında 1 tl fark bile olsa hiçbir kuvvet bana bir i phone aldıramaz.

ayta sözeri

sinema yazarları derneği (siyad), 2017 yılı türkiye sineması ödüllerinde “en iyi yardımcı kadın oyuncu” ödülüne layık görülmüştür biblom benim. ödülün anons edildiğindeki sevinci görülmeye değer. lgbt görünürlüğü adına verdiği mücadelede kazandığı bu ödül çok önemli bence. tebrikler biblom...

ayı sözlük yazarları tekrar dünyaya gelse eşcinsel olmak istermiydi

daha önce de sanırım benzer bir söylemim olmuştu hetero olarak tekrar dünyaya gelsem çok renksiz bir hayatım olacağını düşündüğümden tekrar dünyaya gelecek olsam çekeceğim tüm sıkıntıları bile bile renklerimden vazgeçmem yine gay olarak doğmak bu sefer kendimi biraz daha genc yaşta kabullenmek isterdim.

bankacibear

kendisi gayet kanlı canlı bir şekilde hayatına devam etmektedir.

ayı sözlük ankara sinema zirvesi

filmi gormeyi çok istiyordum ben de malesef saatleri çalışma saatime denk geldiği için katılma ihtimalim olmadığı için iç geçirerek bir kenarda bekleyeceğim sanırım...

ufak tefek cinayetler

salı akşamlarını evde annemin dizinin dibinde geçirmemin sebebi olan çok uzun zamandır beklediğim kara melek tarzı entrikaların döndüğü severek takip ettiğim son dönemde çekilen en keyifli türk dizisi

hasret

dinlediğiniz zaman sizi alıp uzaklara götüren, muhteşem sözlere müziğe sahip 90'ların gizli kalmış güzelliklerinden bir tanesi...

söz: rengin
beste: ilker yurtcan
düzenleme: attila özdemiroğlu

alnım ak benim
pirüpak tenim
telli duvaklı çocuk gelin gittiğim
yaram çok derin
dermanım ilk sevdiğim
isyanım göklere
neden terk-i yâr eyledin
çok yalnızım
yalnızlık benim alın yazım
kimseler görmeden karanlıkta ağlarım
anladım bitmiyor
bitmez büyür ıstırabım

sen bile bilmezsin
usul usul ağlarım

uyan da gel dayanılmıyor
deli hasretin savurur beni
yeter bu çektiğim, ben neyledim
ne günah ettim
çok mu istedim
son sözü söylemedim
gün be gün
dayanılmıyor deli hasretin
savurur beni
yeter bu çektiğim, ben neyledim
ne günah ettim
çok mu istedim
son sözü söylemedim

senseisplinter

zirvede ilk kez karşılaştığım ama sanki kendisini daha önce* kesin gördüm diye düşündüğüm, sözlüğün genç yeni nesil yazarı, zirvede biraz uzakta kaldık ama çatı cafede bir kahvaltı zirvesi organize edersen daha çok* sohbet etme fırsatımız olur diye düşünüyorum.*

simdireklamlar

zirve sonrasında sözlüğe katılman ve yazman çok sevindirdi, hoş geldin aramıza...

coco

hey gidi heye kendi aramızda taktığımız lakap*

sözlükten kanka kaldırmak

belki de sözlüğün hayatımdaki en büyük artısı olan olay, 2 tane kanka ve bir o kadar da ömürlük dost kazandığım için çok şanslı hissediyorum kendimi...

hazineci

zirveye katılacağımı söyledikten sonra hemen mesaj atarak fikir alışverisinde bulunma nezaketini gösteren, kısa bir sohbetin ardından sanki uzun zamandır tanıyormuş gibi samimi hissettiren yazarcan. nickini ilk gördüğümde benim de aklıma elinde metal dedektörü ve haritayla hazine arayan birisi canlanmış olsa da, işini söyledikten sonra ne kadar fantastik düşündüğümü kendisiyle paylaşmaktan çekinmedim. kalabalık bir ortam olduğu için yeterinde sohbet edemedik* ama o samimiyeti ikimiz de hissettik diye düşünüyorum.

ayı sözlük altı yaşında ankara zirvesi

biraz geriden gelsem de zirvenin anahtardan sonra 2. ağır topu olarak benim de zirve ile ilgili yorumlarımı yazmadan geçeceğimi düşünmediniz herhalde...

öncelikle zirvenin organizasyonunu sağlayan sevgili hazineciye çok teşekkür ederim uzun zamandır böyle keyifli bir zirveye katılmamıştım çok iyi geldi.

mekana kadim dostum anahtarla birlikte buluşup geldik, mekanın üst katına çıktığımızda bir portatif yazı tahtasında birşeyler anlatan birisi ve dinleyen bir grup gördük ilk olarak doğal olarak biraz şaşırdık zirveler artık sunum tarzı mı yapılıyor diye birbirimize anlamsız bir bakış attıktan sonra en köşedeki masada oturan eski bir tanıdığı* aknarazı gördüm selamlaşmak için yanına gittiğimde kendisinin de sözlükte yazdığını ve zirve için geldiğini öğrendiğimde kısa süreli bir şaşkınlık* yaşadıktan sonra masaya oturup sohbete başladık. kısa bir süre sonra çekingen bir tavırla masaya * yaklaştı ve daha önceki zirveye ilk katılımdaki çekingenliği bildiğimden "evet düşündüğün kişiler biziz dedik ve sohbete devam ettik. daha sonra senseisplinter ve pena da aramıza katıldı* ve çok keyifli, vaktin nasıl geçtiğini anlamadığımız bir zirve daha geçti. katılan herkese çok teşekkür ederim, keyifli ve mutlaka en kısa sürede tekrarlamamız gereken bir akşam oldu...

ayı sözlük altı yaşında ankara zirvesi

iş yerinden erken kaçabilirsem birkaç eski yazar arkadaşımla gelmeyi düşünüyoruz. çok uzun zaman oldu güzel olacak tekrar ankarada bir araya gelmek.

yan benimle

geçen hafta radyoda duyduğum günden beri arabaya her bindiğimde artık refleks olarak otomatik olarak açtığım sılanın mürekkep albümünde yer alan muhteşem slovu.

sözleri ;

yalan sevinçle oyalandım
aklın tuzağında dolandım
kusuruma bakma zil zurna geldim
sabahın beşi kapına dayandım

erbabım aşk madem
madem yasaklar namahrem
kafeste sözler susuyor şimdilik
uçurur zaman hele dur bakalım

sırtımda uzun hırka gibi gece
yarenlik etmez kaytarır hece
hatıra oturmuş kalkmaz halden anlamaz
derya deniz düşünce

gezdim seni sokak sokak
valla yok hesap kitap
içimde avaz avaz yan yan yan benimle
uzun yola gider gibi
bakma öyle yüzüme
aman can cazım etme

2016

sanırım sadece benim için değil birçoğumuz için berbat geçen ve bir an önce defolup gitsin dediğim sene... kısa özeti 2016 nın ilk günlerinden başlayan lanet sonuna kadar devam etti. umarım 2017 herkesin beklediği güzel bir yıl olur *

george michael

dün gece evinde ölü olarak bulunmuş ingiliz şarkısı. şarkılarının ve top sakalının hayatımda her zaman çok özel bir yeri olacak. rip.

nino

online olduğunu görünce çok şaşırdığım but kankam benim.

bankacibear

özlediğim adamdır şöyle oturup iki lafın belini kırmayı nasıl isterdim keşke bi ankaraya gelse de oturup hasret gidersek...

octoberer

dün akşamki güzel organizasyonun ev sahipliğini yapan, halen kampüs kahvaltımızı yapamamış olsak da dün gece sevgilisiyle 1. senesini kutlamak yerine bizimle birlikte olmayı tercih eden * ve gecenin sonunda 1. senelerine özel bir dans şovuyla bizi evinde ağırlayan sakalını ve kedilerini sevdiğim yazarcan dün ateş almaya gelmis gibi oldum davetinizi büyük bir keyifle kabul ediyor ve en kısa zamanda ev buluşmamız ve kahvaltımızı yapmak üzere esen kalın diyorum... *
  • /
  • 93

ankara

yaşadığım şehir.
son beş yılda çok yara aldı bu gri şehir.
peş peşe patlayan bombalardan yaka silkti. yüksel caddesinde, güvenpark'ta polisin saldırganlığından illallah etti. gezi parkı zamanında gaz bombaları ile darbe yedi, sisin pusun altına gömüldü.

yine de bozmadı düzenini.
trafik yine aynı saatlerde kilitlenmeye devam etti,
insanlar yine tandoğan'dan kızılay'a yürümeyi tercih etti.
ve ben, ne olursa olursun cuma akşamları kızılay'da bir kafede oturup kahve içmeyi ve ankara'nın kalbini izlemekten vazgeçmedim.

katılmak isteyen?

durduk yere ayı sözlük yazarlarına koyan şarkılar

(bkz:kurşuni renkler) babam gelir aklıma hep. (bkz:fikrimin ince gülü) babam hastayken bu şarkıyı televizyonda gördüğünde ağlamıştı. bi hastalığın bi insanı nasıl çaresiz hale getirdiğini gördüm. içim parçalandı. belki de yaşadığı yılları, geçmişte yaptıklarını, yapmak isteyip yapamadıklarını düşündü. bu iki şarkıyı duyunca içim gidiyo. gözlerim yaşarıyor. kendimi bi garip hissediyorum.

(bkz:we found love) üsteki kadar beni etkilemesi imkansız olsa da bunu duyunca da italyanın teki geliyor hala aklıma. bi adam 1 haftada nasıl bu kadar derine kazınır anlamam.

ayı sözlük altı yaşında ankara zirvesi

en kısa zamanda tekrar edilip güzel ortamın yeniden sağlanmasını teklif ediyorum.. özledik

grace and frankie

4. sezonuyla netflix semalarında süzülen şeker dizi. izlerken ister istemez yaşlanınca ne yapacağım sorgusuna neden olur. izlenmesi tavsiye olunur.

ufak tefek cinayetler

2 bölümünü de izlediğim dizi. televizyondan olsa hayatta izlemem. türk dizisini televizyonda izleyen arkadaşlara da helal olsun diyorum. 3 saat boyunca imkanı yok oturamam bi dizi için. youtubeda açıyorum, saçma sapan yerlerini geçerek 1 saatte bitiriyorum. yabancı dizi tadında izlemek bu olsa gerek.

neyse gelelim dizinin konusu ve oyuncularına.
gayet kaliteli bi ekip var görünürde. tek tek anlatacak olursak ( of be ne yazasım varmış ha)

(bkz:gökçe bahadır) : (oya) benim taaaa hayat bilgisi zamanından sevdiğim oyuncudur kendisi. insanlar o dizide barbie denen kızı severken ben hep törpü törpü derdim. oyunculuk olarak gerçekten çok beğeniyorum ama o da benim yaşlarda olduğunu belli etmiş. ne kadar makyaj olsa da kırışıklıklar belli oluyor. sorun yok gayet güzel bir kadın, iyi bir oyuncudur.

(bkz:bade işçil): karşımıza pelin olarak çıkan sarışın güzelimiz. ezelde şebnem olarak izlemiştim. ben nedense bu hatuna kısa saçı daha çok yakıştıranlardanım. gayet güzel oynamaktadır.

(bkz:aslıhan gürbüz): merve karakterine hayat veren bu hanımefendi dizinin yılanı, pelinin en yakın arkadaşıdır. uzak durulması gereken psikopat hatun profili. serhanı nasıl kafeslemiş benim için bi muamma. gerçek hayatta serhan gibi bi karakterin böyle bir kadınla evlenmesinin imkanı yok.

(bkz:tülin özen) şirin arzu karakteri. ben bu kadına meryemce zamanı hastaydım. mehmet günsüre mustafam deyişleri kulaklarımda çınlardı. nasıl naif, güzel ve tatlı bi kadınsa artık, heteroseksüel bi ilişkiye resmen gıpta etmiştim. yeniden bi dizide görmek fazlasıyla mutlu etti beni.

şimdi bu kadınlar çok iyi arkadaşlar lisede. pelin ve merve aşırı kıskanç tipler ve oyayı kıskanıyolar. 96 yazında pis bi iftirayla hem oyanın hem edip öğretmenin başını yakıyolar. 20 yıl sonra filan oya büyüdüğü mahalleye geri dönüyor ve olaylar olaylar.

bu sene bu dizi ve çukur izleyeceğim sanırım.

(bkz:işsizlik)

Toplam entry sayısı: 1851

ayı sözlük altı yaşında ankara zirvesi

biraz geriden gelsem de zirvenin anahtardan sonra 2. ağır topu olarak benim de zirve ile ilgili yorumlarımı yazmadan geçeceğimi düşünmediniz herhalde...

öncelikle zirvenin organizasyonunu sağlayan sevgili hazineciye çok teşekkür ederim uzun zamandır böyle keyifli bir zirveye katılmamıştım çok iyi geldi.

mekana kadim dostum anahtarla birlikte buluşup geldik, mekanın üst katına çıktığımızda bir portatif yazı tahtasında birşeyler anlatan birisi ve dinleyen bir grup gördük ilk olarak doğal olarak biraz şaşırdık zirveler artık sunum tarzı mı yapılıyor diye birbirimize anlamsız bir bakış attıktan sonra en köşedeki masada oturan eski bir tanıdığı* aknarazı gördüm selamlaşmak için yanına gittiğimde kendisinin de sözlükte yazdığını ve zirve için geldiğini öğrendiğimde kısa süreli bir şaşkınlık* yaşadıktan sonra masaya oturup sohbete başladık. kısa bir süre sonra çekingen bir tavırla masaya * yaklaştı ve daha önceki zirveye ilk katılımdaki çekingenliği bildiğimden "evet düşündüğün kişiler biziz dedik ve sohbete devam ettik. daha sonra senseisplinter ve pena da aramıza katıldı* ve çok keyifli, vaktin nasıl geçtiğini anlamadığımız bir zirve daha geçti. katılan herkese çok teşekkür ederim, keyifli ve mutlaka en kısa sürede tekrarlamamız gereken bir akşam oldu...

otomatik vitesli araç kullanmak

ehliyetimi aldığım ilk yıllarda "şeytan icadı bunlar otomatik araba mı olur" diye çok kınadığım, sonraki dönemlerde ilk otomatik vitesli arabamı almamla bir daha kimse beni manuel araba kullanmaya zorlayamaz* diye söylemde bulunduğum, özellikle trafiği yoğun olan büyük şehirlerde tapılması gereken bir aktivitedir. şirket aracım yenilenirken patronuma aradaki farkı kendim karşılayıp otomatik vites alalım önerisinde bulunacağım. kabul edecek mi peki ? asla...

ayta sözeri

sinema yazarları derneği (siyad), 2017 yılı türkiye sineması ödüllerinde “en iyi yardımcı kadın oyuncu” ödülüne layık görülmüştür biblom benim. ödülün anons edildiğindeki sevinci görülmeye değer. lgbt görünürlüğü adına verdiği mücadelede kazandığı bu ödül çok önemli bence. tebrikler biblom...

tunatuan

zirvenin bir gün öncesinde kocasından korktuğum için çektiğim anlamsız mesajları anlamamış sevimli adam. sen nasıl birşeysin ya o enerji, o sıcaklık, o 90lar bilgisi herşeyinle seviyorum seni canım benim. iyki geldin iyki tanışma fırsatımız oldu... ankaraya geldiğinde uzun uzun muhabbet edeceğiz bunu saymıyorum 90lara dair pek birşey konuşamadık içimde kaldı...

ayı sözlük yazarları tekrar dünyaya gelse eşcinsel olmak istermiydi

daha önce de sanırım benzer bir söylemim olmuştu hetero olarak tekrar dünyaya gelsem çok renksiz bir hayatım olacağını düşündüğümden tekrar dünyaya gelecek olsam çekeceğim tüm sıkıntıları bile bile renklerimden vazgeçmem yine gay olarak doğmak bu sefer kendimi biraz daha genc yaşta kabullenmek isterdim.

babanız hakkındaki acı gerçekler

yalan dünya zerrin

19. bölümde tülayın selahattin çakaler'e söylemesi için yaptığı şu benzetmelerle beni benden alan yalan dünya karakteri.

- sen insanı silikon askısı kopan sutyen gibi yarı yolda bırakan bir tipsin de...
- sen adeta yaz başı beyaz bıngıl vücuda bikini denediğimde yaşadığım hayel kırıklığı, ümitsizliksin de...
- basen genişleyince small beden külotun yanlarda bıraktığı iz gibi sadece bende geçici bir iz bıraktın de...
- selülit gibisin, senden kurtulmak istiyorum de...

oğlunun gay olduğunu fark eden homofobik baba

herşeyi bir kenara koyup bu çocuk benim deyip çocuğunun yanında olabilir. *
(bkz: hayallerle yaşıyor bazı ibneler)

asansörde yiyişen dayılar

tutkulu aşklarını kıskandığım dayılardır. lan bu kadar senelik gayim hiçbir sevgilim beni böyle tutkulu öpmedi ya la.*

yeşilçam replikleri

ah nerede filmi tarık akan, adile naşitin belalı abisi tarafından kaçırılır, zorla nikah kıyılacaktır.

nikah memuru: bu adamı kocalığa kabul ediyor musunuz?
adile naşit:nasıl etmem memur bey, biz şevişiyoruz

imessage

i phone'un bir blackberry olamayacağının canlı kanıtı.

sözlükten soğumak

zaman zaman başıma gelen hadise. sanırım çevresel koşullardan ziyade kendi iç meselelerimle ilgili oluyor bazen bana da. ama "her zaman söylüyorum sözlükte kimseyi zorla tutmuyoruz, kimseye "nooolur kal" demiyoruz. birileri daha iyisini yapana kadar şuan en iyisi budur yavrular. susun ve yalamaya devam edin. daha iyi bir sözlük kurucusu ortaya çıkana kadar da benimkiyle idare edeceksiniz, yada çekip gideceksiniz. net." olayın tam olarak ne olduğunu bilmemekle birlikte tarzında bir yaklaşımın bir sözlük admini tarafından düşülmüş ve dile getirilmiş olması beni çok üzdü. iyi günlerim de kötü günlerim de oldu burada paylaştığım... bu kadar...

ensest ilişki

az önce gazetede gördüğüm sibel canın kızı melissanın* babası hakan uralla dudak dudağa öpüşürken resimleri ile tekrar tiksindiğim iğrenç ötesi olay.

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/21229722.asp

adam gibi adam

bu cümleyi düzgün insan olarak algılamıştır her zaman benim beynim. düzgün insandır, içi dışı bir olandır, özverili olandır, sevebilme kabiliyeti olandır, önemseyendir, sorumluluklarını bilendir... bu liste böylece uzar gider...

yeni yazılım sonrası ayı sözlük

cep telefonundan kullanmak biraz daha kolaylaşmıştır. en azından eski yazılımda mesajlara cevap veremiyordum şimdi bu problem çözülmüş.

edit : düzelmemiş sabah mesaj gönderemedim sözlükle alakalı değil sanırım allah belanı versin blackberry