zagor

Durum: 2247 - 0 - 0 - 0 - 27.04.2017 23:09

Puan: 24240 - Sözlük Kaşarı

3 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 113

arnavut kaldırımı

biten sevgilerin ardından
ağlayamam ben böyle yas tutamam
her sözde her gözde şefkat aramam
kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa

giden aşklarımın ardından
ağlayamam ben böyle yas tutamam
her sözde her gözde şefkat aramam
kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa

dün seni gördüm rüyamda
arnavut kaldırımlı taş sokakta
ah bir dili olsa da bir konuşsa
anlatırdı masumca seni bana

öpsem bebek gözlerinden çok ağlatırlar
sarsam seni kollarımdan bir gün alırlar
sevsem seni doyasıya yıpratırlar
bir sürü kuru gürültü parçalar sevgimizi ey kader

böyle mi olmalı solmalı sevgililer...

demet sağıroğlu'nun hafızalara kazınmış unutulmak bilmeyen şarkısıdır. klibi ayrı güzeldi, zaman zaman açıp izlerim.

hello

hala ilk günkü tazeliğini koruyan adele şarkısı, maşallaa

referandumdan umutlu olan insan

hayat dolu, geleceği pembesi fazla kaçmış gözlükleriyle görebilen ve özenilesi insandır. referandum tarihi yaklaştıkça güzel gülüşleriyle bunu belirten insanlar oldukça artmaktadır. onları dinlerken o anın durmasını ve ağızlarından dökülenlerin o anlık gerçekmiş gibi olduğunu düşünüyorum.

her sandık başında aynı temennileri edip oy kullanmış biri olarak; bu defa da bir değişiklik olmayacağını düşünüyorum. dilerim bu seferlik tersi olur...

büyü

bu sıra gündemle alakalı sanırım takılı kaldığım grup yorum şarkısı, her şey bitti çocukları öldürerek arşa erecek bir insanlığın şüphesiz en iyi betimlemesi;

büyü de baban sana
büyü de büyü
acılar alacak yokluklar alacak
büyü de baban sana

büyü de baban sana
büyü de büyü
bitmez işsizlikler açlıklar alacak
büyü de baban sana

büyü de baban sana
büyü de büyü
baskılar işkenceler kelepçeler gözaltılar
zindanlar alacak

büyü de baban sana
büyü de büyü
büyüyüp de on yedine geldiğinde baban sana
idamlar alacak

dipteyim ben

sözlüğün alevli hanımağası, attığı gargamel tınılı kahkahaları ile sözlükte kılı kırk yaran yazardır. en güzel itiraflar bu yazardan çıkar. yaşadığı dilemmaları takip eden var mıdır bilmem ama birinin kendisini acilen birisiyle tanıştırması gerekiyor.

eğer ki eksi oy verdiyseniz, ki ne haşa kendisi olduğu gibi dosdoğru yazar asla eksilenmeyi haketmez, okları size yöneltmekte hiç geri kalmaz.

pisuvardaki siyah kil 3

sezen'den "su gibi" sana gelsin canısı

sensiz de buraların zerre tadı varsa ilhan hoca beni s*ksin

istanbul kırmızısı

izlediğim en iyi türk filmleri arasında yerini almıştır. yapılan yorumlara aldırmadan izleyiniz. oyuncu seçimlerini izledikten sonra anlayabiliyorsunuz.

aile ve sosyal politikalar bakanlığı

bünyesinde bulunan meslek elemanlarının hiçbir şekilde görev ayrımı yoktur. allah ne verdiyse hepsi de standart uygulamalar içinde çalışıyor. sosyolog, öğretmen, sosyal hizmet uzmanı vb. hepsi de standart hizmetleri icra ediyorlar. belki de en amatör bakanlıktır..

dipteyim ben

insanın yüzünde tebessüm oluşturan yazar, nasıl canı çekiyorsa eğlensin köşesinde eksi vermeyin yanlışlıkla veya bilerek.

dipteyim ben

bir düzeltme yapayım kafam nasıl güzelse artık hatırlamıyorum bir şeyi, çok bilmiş dark uyardı da son 2 entrynin eksisi bana aitmiş hiç hatırlamıyorum abla, elim kaymış olmalı diye düşündüm. niden neye eksi verdim acaba bir tahminin var mı?

forumlaşmış sözlüğü sen de seversin itiraf et.

dipteyim ben

ablacım dün gece ne içtiysen bana da gönder lütfen, belli ki nickleri karıştırmışsın. çok nadiren eksi oy butonunu kullanan ben; kalitesi paçalarından akan bir 1.nesil sözlük yazarı olan çok değerli dipteyim ben'e 1 defa bile eksi oy vermemiştir. hele ki mesajlarımızda da belirttiğim gibi yılın en iyi entrysini girdiğini yüz defa söylememe rağmen eksi oyları benden şüphe ettiysen pes pes pes.. sevgilerimi sunarak seni saygıyla selamlıyorum.

ayı sözlük itiraf

ne bilyim ya
bildiğin bok gibi

lgbti'lerle sosyal hizmet

ilk çalışmalarını ankara'daki kaos gl ve ardından shuder yapmaya başlamıştı. kaos bu konuda broşürler bastırmıştı yanlış hatırlamıyorsam, sunumlarında da kurucuları kullanmıştı. shuder ise üyeleriyle beraber çeşitli toplantılarında müdahale planları hazırlamıştı. sanırım derneğinki literatüre katkı sağlamaktan öte geçemedi..

pisuvardaki siyah kil 3

kuma'nın kanıtıyla gittiğine inandığım yazar, giden yazarlarla epeyce sohbetimiz paylaşımımız olmuştu mutlaka hepsi birbirinden değerli insanlardı, konuya da hiç hakim değilim bu arada, olmak da istemiyorum. ama psk benim için özeldi, kıt aklımla yazdıklarından muhakkak bir şeyler çıkarabiliyordum kendime ya da yüzümde tebessüm oluşturabiliyordu. muhteşem zekası basit cümlelerinden aşikar şekilde belli oluyordu. arkasından konuşuyorum o yüzden -dili geçmiş zaman anladıın?

hatta geçen hafta saygı duyduğum(sadece saygı duyduğum) mesleğinden olan insanlarla uzunca bir masada oturup rakı içip türküler söyledik. kadıköy'de çok elit bir mekandı ama meslek elemanları en az psk kadar varoş olduğundan kürtçe şarkılara kadar gittiler. napiyim ben de newroz'dan girip zılgıt çektim uyum sağlayım dedim uğraşılmaz bunlarla, ankara'dan gelen çok bilmiş hocalarımla sohbet hararetlenince ortalardan biri "yeteeaaarr!" diye çığlık attı aha dedim bu psk hem varoş hem çığırtkan hem de takmış takıştırmış cümbüş-ü alem içinde, kalbim hızlı hızlı atmaya başladı. sigarayı bırakmadığım geçen hafta sigara içmek için dışarı çıktık varoş psk benzetmesi de yanımıza gelince heyecan yaptım. nerden girsem nasıl sorsam sözlüktü psk'ydı diye içim içimi yedi. adam zaten eşcinselliğin tarihçesinden lubuncadan başhekiminden soruşturmalarını vs her şeyini döktü ortaya, emin olmaya başladığım an adam ismini soyismini söyledi ve o an yıkıldım. o psk olamazdı.

neyse niye böyle gereksizce uzattım onu da bilmiyorum. psk ile son paylaşımımım olabilir düşüncesiyle sanırım, sinsi sinsi bunları okuduğuna inanarak kendisine çok iyi bakmasını ve sevgiyle kalmasını dilerim.

pisuvardaki siyah kil 3

sözlükte yazılarını hayranlıkla okuduğum tek yazar, eğer ki gittiyse ciddi ciddi çok üzülürüm..

ayı sözlük itiraf

gündemle dalga geçen mizah anlayışına malzeme yapan insanlardan ciddi ciddi rahatsız oluyorum. her şey herkes eleştirilir eyvallah.. ölümlerle, terör saldırılarıyla, ülkenin içinde bulunduğu kaosla cümle mühendisliği yapıp best of yorum ve espri sahibi olma çabası içinde olanlar, aynı zamanda bu durumu insan haklarına aykırı olarak algılıyorum.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

ümit sayın & emel müftüoğlu- çal beni

tunatuan

kanımca tek özlediğim yazar olsa gerek, artık yazmıyor olması benim için üzücü bir durum..

white winee'nin kardeşleri

arabesk müzik dinleyen insan

benim için baştacı insandır. varoş olduğumdan mıdır bilmem ama arabesk müzik dinleyen insan hep çekici gelmiştir bana, o yalın sade ve acı dolu sözleri herkesin kabul edip sindiremediğini çoğu kez gördüm. dolayısıyla arabeski seven insan dipten destek alıp sıçrayışta olan insandır.

dipte kalan dipteyim ben ablamıza da selam olsun.
  • /
  • 113
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 2247

hayatı boyunca sobalı ev görmemiş insan

dert değil ey yazarlar bir miktar para ayırıp kış tatili için böyle dağ evleri var, şömineli sobalı fln alın yanınıza sevgilinizi elinize de 1 kilo kestane ohh..

tunatuan

kanımca tek özlediğim yazar olsa gerek, artık yazmıyor olması benim için üzücü bir durum..

tunatuan

ne zaman harun kolçak'la yaşar'ın düetini dinlesem kulağını çınlattığım yazardır. şarkıyı albümün en iyi düeti olarak görsem de sevgili yazarcan nasıl değerlendirdi hep merak etmişimdir. dilerim sağlığı keyfi yerindedir de sadece zaman ayıramıyordur.

sevgiliyle birlikte yaşamak

bir ilişki için varacağı noktadır benim için. en azından güvenlik soruları yanıtlandıktan, duygu ve düşüncelerden emin olunduktan sonraki aşama sevgili ile aynı çatı altında beraber yaşamak olmalı. bir ilişki aynı evde beraber yaşanmadığı zaman kanımca herhangi bir ciddiyeti-resmiyeti yoktur benim gözümde. hala ülkemizde homofobi şiddetli bir şekilde vardır ve evlilik söz konusu değildir.

uzun bir süre beraber olup da ilkokul aşıkları edasıyla cafe-sinema-fasıl-tatil faaliyetleri hakkaten tatmin edici mi? sanmıyorum..

oral sekste üç numara tıraşlı saçı okşamak

hoşçakal yerçekimim!

iki kelimesinden biri ay ayol olan kadınsı pasif eşcinsel erkek

onur yürüyüşünde iki kadının çırılçıplak soyunması

gayet de güzel olmuş. arabada köşede sokak ortasında bir kadını para verip sikerken iyi, eylemde çıplak görmek kötü. hayırlı işler türkiye!
femen neden feministlerin marjinal insanların eşcinsellerin hoşuna gidiyor da türkiye vatandaşı insanların aynısını yapması hoşunuza kaçmıyor? neyini beğenmedin canım? gelinlik giymiş gay, maskülen kıyafetli lezbiyen, makyajlı insanlar güzel duruyor da çıplak olan hayat kadınları veya lezbiyen her ne ise bu mu çirkin durdu.

herşey el altından yürüsün gitsin nasılsa bilinmiyorum mantığı midemi bulandırdı nasıl bir ikiyüzlülükse bu.

akp'nin tek başına iktidar olması

dünyaya bir defa geliyorum onda da akp dönemine denk geldim.

doğduğum günü sikiyim başka bir şey değil...

pkk

son zamanlarda liderlerinin ünvan değişikliğine giderek "bebek katili"nden "barış elçisi" olarak geçiş yapan bölücü terör örgütüdür. aynı zamanda gündemde büyük ölçüde yerini almaktadır, bu konuda ılımlı yaklaşan insanlara samimiyetsiz bir şekilde barışçı, hümanist, entellektüel gibi sıfatlar konmaktadır.

kürt kökenli vatandaşlarla kesinlikle bağdaştırılmaması gereken bir konu olduğunu düşünmekteyim.

ayı sözlük yazarlarının yaşadığı komik anlar

çok heyecanlı bir şekilde bu entryi yazacağım fakat kimsenin yargılamasını istemiyorum, mevzu benimle alakalı değildi. *

geçen hafta oluyor bu olay işyerinde, zagor, öğretmen, müdür yardımcısı ve bir memurla odadayız. iş gereği bikaç dosyaları hallediyoruz bilgisayardan bakıp bakıp, fakat ortam çok gergin, müdür denilen yobaz açıköğretimi bitirip cemaatten torpille bakanlığa girip yıllarını geçirmiş sığ bir insan fakat güçler savaşından da hiçbir şekilde geri durmayan bir profil. zagor zaten asi bir delikanlı müdürüyle olmuş kanka müdür yardımcısını takar mı hiç çüküne. öğretmen arkadaş da çok okumuş etmiş bilge bir adam, homofobik duruşu da yok.

neyse insanlar giriyor çıkıyor odaya, takım elbiseli insanları görünce gerilip sorulan sorulara cevaplar veriyorlar. zagor da gözlem yapıp not düşüyor. bir vatandaş geldi olabildiğince kendini gizlemeye çalışıyor fakat zagor'un radarına yakalandı abimiz gay. küpeler dövmeler kılık kıyafet birçok açıdan aslında belli gay olduğu.

ama kişinin cinsel kimliği de yaptığımız iş açısından önemli ona göre iş yapacağız. şimdi bu gözlemimi dile getirsem mi getirmesem mi çok ikilemde kaldım, kişinin yararını göz önünde bulundurmam gerektiğini düşündüm ve adam odadan çıktıktan sonra bu gözlemimi odada dile getirdim bu kişiye uygun yapalım bu işi dedim. müdür yardımcısı gözlerini kocaman açtı ve adamı memurlara söyleyerek geri getirtti. sümsük adamın nasıl rencide edici konuşacağını, benim de moralimi bozacağını bildiğim için sert bir şekilde ben görüşmek istiyorum sizin müdahalenize gerek yok dedim. neyse adam geldi.

üstü kapalı ve kibar bir uslüpla gözlemimi anlattım aynı zamanda cinsel kimliğin doğuştan geldiğini, kişinin kendisini ilgilendirdiğini, bunun bir tercih olmadığını ve bizim belirleyeceğimiz hizmet açısından en önemlisi de onun güvenliği açısından önemini vurguladım. adam bu uslüp karşılığında tam söyleyecekti gay olduğunu, ifadeleri şaşırmış ve sinirlenmiş gibi değildi. bir anda yobaz müdür yardımcımız olaya dahil oldu ve aynen şu şekilde gelişti dialog:

x: oğlum bag şimdi sen irkeksin ben de irkeğim şimdi sen benden hoşlanıyon mu onu söyle?
y: yok efendim benim öyle bir durumum yok!

x: yani gadınlardan hoşlanıyon yani irkeksin?
y: evet ben sapına kadar erkeğim bir sorunum yok.

x: eminsin değğmi? ona göre işlem yapçaz doğru söyle?
y: efendim az önce de söyledim ben sapına kadar erkeğim!

x: hayır yani ben anlamıyon argadaş irkek adam niden irkekleri tercih eder ki gadınlar dururken, ben hiç anlayamıyon.. böööle tercih olmaz olsun!
y: benimle alakalı bir durum değil, galiba yanlış düşündünüz.

adam odadan çıktı. müdür yardımcısı afalladı "alla allaa bana da ibne gibi geldi niye demediyse" diye ekledi. yani aslında komik bir an da değil güler misin ağlar mısın.. fakat homofobinin kralını bu şekilde gördüğüm için çok üzüldüm. erkekliğin delikle, sikle alakalı olduğunu düşünmeleri insanların yemin ederim zekalarıyla alakalı. tüm gün moralim bozuldu etkilenmedim desem yalan olur, al yazmalım filmindeki gibi sevgi yerine "erkeklik neydi?" deyip sorguladım durdu. bu kadar.

sözlükteki hdp düşmanlığı

heryerde bu düşmanlık olduğu gibi sözlükte de olması doğaldır.
katilime aşık olmadım hiç, ikiyüzlülüğe gerek yok. benim gözümde teröristlerin oluşturduğu bir partiden ibarettir.

ayı sözlük kandil dağı zirvesi

kene gibi insanların sırtından geçinenlerin gideceği zirvedir.

sözlük yazarlarının gösterdiği çekememezlik

ayı sözlük kandil dağı zirvesi

zirveye giderken ki elektrik su paralarını da ödesinler dediğim başlıktır.

kürdistan'da savaş var

ne öyle bir yer var
ne de her yere lanse ettiğiniz şekilde savaş vardır
yıllardır varolan hep de devam eden türkiye cumhuriyetinin terörle mücadelesi diye bahsedebilirsin

ya da o kadar satırlara döktüğün duygusal istismarını oraya gidip eyleme dönüştürebilirsin
Henüz takip ettiği biri yok.