zagor

Durum: 2356 - 0 - 0 - 0 - 11.07.2019 21:43

Puan: 32932 - Sözlük Kaşarı

5 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 118

alttaki yazara soracaklarım var

insan en iyi kendini bilir derler, gerçekten öyleyse kendimizi bu kadar iyi bilsek tanısak hayatımızda hiçbir problem olmazdı, ne istediğimizi bilir öyle hareket ederdik... kısacası “bilmiyorum” diyebilirim cevap olarak
alttaki yazar, istanbul’da vazgeçemediğin yeme içme mekanları nereler?

astral

affedersiniz ama profil fotoğrafıyla ortalığın amına koymuş.

alttaki yazara soracaklarım var

durumu farkettiğimde iletişimi kesmeye çalışırım, histerik davranışlar çok yapay ve itici duruyor

alttaki yazar, seni en çok etkileyen şarkı nedir?

mete özgencil

türkçe müzikte ölümüne özlenen kişidir, bildiğim kadarıyla en son mercan’a dile kolay isimli bir şarkı yapmıştır. yaptığı şarkıların büyük çoğunluğu baştan aşağı kalitedir. umay’a verdiği düşmedim daha şarkısı her zaman zirvededir bana göre

özlemek

çok ağır ve insanı yıpratan bir duygudur. aklı olan zaten burnunun dibinden yapar sevgiliyi, bilmem kaç km ötelere bakmaz...

madde bağımlılığı

ülkemizde madde bağımlılığı cinsiyet ve güçle ilişkilendirilir, ne kadar çok içersen o kadar erkeksin ve güçlüsündür. eğer masada kişi bir kadeh içiyorsa diğerleri onu light erkek gibi eleştirirler veya zayıf kişilik olarak kodlarlar. çok içen güçlü ve daha erkektir. aynı durum esrar içildiğinde de düşünülür veya diğer maddeler için de..
bu tamamen eğitimsizlikle alakalı, aklıma başka bir sebep gelmiyor

kedinin horlaması

bana mı çekmiş anlamadım yaşı ilerledikçe bariz horlamaya başladı. eskiden mırıl mırıl inceden sesler gelirdi şimdi burundan derinlerden bir ses geliyor bildiğin horluyor yavrum

aşık olmak

benim için taşın altına elini koymaktır, suya sabuna dokunmaktır tabiri caizse,

ramazan ayıyla ilgili en nefret edilen şeyler

insanların duş almaması! yemin ediyorum ülkede duş almak ya da kişisel bakım seksle ilişkili, yani adam seks yapacaksa duş alıyor. dolayısıyla ramazan ayında da seks yapmadığı için duş almaya gerek duymuyor ve insanlar kokuyor.
çok tepeden bakar gibi bir yorum oldu farkındayım ama dikkat edin inceleyin insanları ramazanda oruç tutanlar özbakımına dikkat etmiyor.

ilhan irem

sanki başka bir gezegenden yanlışlıkla dünyaya düşmüş. eşsiz derecede şarkıları vardır.
benim için en iyi şarkısı “son selam”dır.

game of thrones

nerdeyse 10 yıldır izliyoruz her yıl sezon bekliyoruz oyuncuların emeği var sen onları öyle her canın istediğinde öldüremezsin anladın mı yönetmen denilen beyinsiz

böyle bir finali al dür

benim gram içime sinmedi, yine beddua ediyorum

thepillars

alttaki yazara soracaklarım var

ya çok stresli bir durum, o mavi tık yandıysa artık cevap verme zorunda hissediyorum kendimi, vermeyince “el ne der” olayı giriyor devreye..

altımdaki yazar, hayatta aldığın en büyük risk nedir? ve ödülünü alabildin mi?

her şey güzel olacak

affedersiniz ama açık ara bokun içinde yüzüyoruz ve gittikçe dibe batıyoruz. neyin güzelliği hangi birinin ikiyüzlülüğü...

prozac

kesinlikle iyi bir antidepresan, bırakması da kolay bıraktığınız zaman üç beş gün tansiyon oynaması baş dönmesi dışında başka bir etki göstermez. en az 6 ay kullanılması önerilir. bir görüşmecim efexoru kafasına göre bırakmıştı ve 2 hafta havada uçan kuşa sokaktaki kedilerin yalnızlığına dahi ağlıyordu, prozacla bırakması gerektiği yönündeki tavsiyem epey iyi geldi

üstteki yazar

online gördüğümde işyerine gelen kontrolör gibi kendime çeki düzen veresim geliyor.

az kişinin bildiği muhteşem şarkılar

ilhan irem- son selam

şarkı oldukça ağır anlam barındırıyor, şair eski sevgilisiyle uzun bir zaman sonra tekrar karşılaştığını ve “son selam”ı verdiği dakikaları betimliyor. konuşmaya gerek duymadan gözlerin anlaşması gibi... ve sonsuzluğa doğru son selamla uğurlayışı...

en uzun mesafe

iki kafa arasındaki mesafeden daha uzunu olduğunu sanmıyorum.

kedi yatağı

benim yavrunun yatağı dönemsel olarak değişiyor, bir dönem dolabın üstü, başka bir dönem yatağın köşesi.. hiç sabit uyuduğu yer yok bir kaç haftada bir yerini değiştiriyor.

zerrin özer

bir dönem hiç para kazanamadığını anlatmıştı sanırım ondan mütevellit hükümete çok yakın durdu.

ismi geçtiği an bünyemde bir durgunluk olur. çok derin bir sesi var ve birkaç şarkısı var ki insanı her dinlediğinde yerin dibine sokabilir. keşke tekrar ortalarda olsa
  • /
  • 118

hiç bitmesin dediğiniz an

gerçek sevginin hissedildiği an,

sezen aksu

şarap olsa da içsek dedirten şarkılara sahiptir.

panik

"almayan böyle olsun" isimli bir albümü olan, geyik şamata ve kaliteli müzik içeren bir grup. deniz yılmaz(kurban) barındırır.

kusura bakma ortalık biraz dağınık

hiç yadırgamadım yüzünü,
inan çok tanıdık.
gönlüme hoşgeldin sevgilim.
kusura bakma ortalık biraz dağınık

(bkz: incir reçeli)

yağmurdan sonra gelen toprak kokusu

"toprak sevdiklerimizi aldığı için mi böyle güzel kokar? "

mısrasi eşliğinde daha da anlamlanir sanki bu koku.

engelli eşcinsel

@xalo esra erol evlen benimledeki fikri sorulan stüdyo konuğu gibisin*

aysel gürel

hem türk müziği, hem türk sineması için dönüm noktaları yaratmış, yeni başlangıçlara vesile olmuş türkiye'nin en önemli değerlerinden biridir. kızı müjde ar'ın annesini anlattığı ntv yapımı belgeseli mutlaka izlemelisiniz.

altın gün

farkettiğim bir şey var, bu adamların coverladıkları türküleri şu sıralar ayıla bayıla dinlesem de, bunların orijinalleri neymiş, ben niye bugüne kadar keşfedememişim diye açtığımda, eski orijinal versiyonlarını dinlemeye tahammül edemediğimi farkettim. ben neşet ertaş tarzı türkü sevmiyormuşum, hatta katlanamıyormuşum. bu arkadaşlar artık batılı bir sounda mı getirmişler, ne yapmışlarsa bütün dinleyemediğim ne kadar türkü varsa hepsini dinleyebileceğim, dahası dinlemek ne kelime aşık olacağım bir kıvama getirmişler. gerçekten muhteşem bir iş çıkarıyorlar. dinlemeye doyulmuyor. işin daha ilginci, gayet anadolu'nun bağrından kopup gelmiş bu ezgileri ecnebilere dinletiyor olmaları. çok fena enteresan durumlar. bu grup sayesinde bir dünya türkü öğrendim, resmen önümde farklı bir kültürün kapısı aralandı.

en iyisi de yıllarca "piyanist şantör orgu" diye aşağıladığımız klavye enstrümanı ile harikalar yaratmaları, müthiş klavye soloları attırmaları.

vallaha müthiş.

dinleyiniz dinletiniz.

vay dünya: https://www.youtube.com/watch?v=vat6hkrbkcs

süpürgesi yoncadan

altın gün adlı grupla tanıdığım türkü. bu yeni düzenlemesinde 1 dakikalık müthiş bir outrosu var, dinlemeye doyamıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=56sjhx83duq

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

Toplam entry sayısı: 2356

astral istanbul’a geliyor zirvesi

nevizadede bira içilebilir diye düşündük aslanım’ın üst katı, saat olarak da 19:00 şeklinde belirledik. daha şiddetli bir önerisi olan varsa belirleyebilir mekan ve saat önemli değil

ayı sözlükteki ak parti düşmanlığı

olumlu düşünmeye çalıştım ama başaramadım. olmuyor olmuyor olmuyor... neresinden bakarsan bak olumlu güzel bir şey göremiyorum.

sözlüğün cansız olması

bu klişeyi yapmak istiyorum, belki bir gram farkındalık oluşur. eskiden çok güzel yazan insanlar vardı burda yazdıklarını okurken keyif aldığım okudukça öğrendiğim epey değerli insanlar.. eskiden dediğim 2-3 yıl öncesine kadar belki, daha sonra genç yazar arkadaşlar geldi kendi heyecanlarını acemiliklerini buraya yansıttılar(insan özenmiyor değil)
fakat yine de hiçbir şekilde eskilerin yerini tutmadı. birileri sinirlenecek belki beğenmiyorsan siktir git de diyebilirler yine de eski bir alışkanlık var. ara sıra bakmaktan hep keyif alıyorum buraya..

ramazan ayıyla ilgili en nefret edilen şeyler

insanların duş almaması! yemin ediyorum ülkede duş almak ya da kişisel bakım seksle ilişkili, yani adam seks yapacaksa duş alıyor. dolayısıyla ramazan ayında da seks yapmadığı için duş almaya gerek duymuyor ve insanlar kokuyor.
çok tepeden bakar gibi bir yorum oldu farkındayım ama dikkat edin inceleyin insanları ramazanda oruç tutanlar özbakımına dikkat etmiyor.

thepillars

ayı sözlükteki ak parti düşmanlığı

olumlu düşünmeye çalıştım ama başaramadım. olmuyor olmuyor olmuyor... neresinden bakarsan bak olumlu güzel bir şey göremiyorum.

onur yürüyüşünde iki kadının çırılçıplak soyunması

gayet de güzel olmuş. arabada köşede sokak ortasında bir kadını para verip sikerken iyi, eylemde çıplak görmek kötü. hayırlı işler türkiye!
femen neden feministlerin marjinal insanların eşcinsellerin hoşuna gidiyor da türkiye vatandaşı insanların aynısını yapması hoşunuza kaçmıyor? neyini beğenmedin canım? gelinlik giymiş gay, maskülen kıyafetli lezbiyen, makyajlı insanlar güzel duruyor da çıplak olan hayat kadınları veya lezbiyen her ne ise bu mu çirkin durdu.

herşey el altından yürüsün gitsin nasılsa bilinmiyorum mantığı midemi bulandırdı nasıl bir ikiyüzlülükse bu.

akp'nin tek başına iktidar olması

dünyaya bir defa geliyorum onda da akp dönemine denk geldim.

doğduğum günü sikiyim başka bir şey değil...

ayı sözlükteki ak parti düşmanlığı

ek olarak; ak lgbti kişileri de pardon kişimsileri de neyin kafasındalar? neyin iki yüzlülüğündeler?

iki kelimesinden biri ay ayol olan kadınsı pasif eşcinsel erkek

sözlük yazarlarının gösterdiği çekememezlik

hdpli sözlük yazarlarının sevimliliği

hem hdpli iticiliği hem de hdpli yazar iticiliği, double itici.
kenardan köşeden geçmeyecek önerme.

cizredesavaşsuçuişleniyor

hakkaten artık bırakın şu sanal duyarlılığınızı hiç samimi değil. bu konuyla ilgili bir eyleminizden bahsedin???

ısrarla bunu savaş olarak görmüyorum, kabul edenlere de tahammül etmeye çalışıyorum.
baya baya teröristlerin temizlendiği bir operasyondur başka bir açıklaması yok!!!

cizreye gitmedim evet. hakkında konuşabilirim çünkü vatandaşı olduğum ülkemin bayrağı orda dalgalanıyor. sikicem artık öldürülen teröristler adına tuttuğunuz yası......

ayı sözlük günlük

beynimde saatlerdir filler skşyor.. dün tam olarak 1 saatliğine derse ara vereyim taksimde arkadaşlarla kahve içeyim diye evden çıktım fakat eve dönüşüm bi hayli geç oldu sabah 6ydı yanlış hatırlamıyorsan... kahve diye çıkıp 1.5 litre rakı ne ara içildi nasıl o masaya oturdum hatırlamıyorum tek hatırladığım dansözün beceriksiz bel kıvırmasıydı.. masada ağır abiler vardı kalkamadım, yoksa o dansöze ağzının payını verirdim. verirdim inanıyorum kendime.

xalo ahretliğim de beylikdüzünde yeni saç tasarımları derdindeydi, mavi onda huymuş bilen bilir. ben bilmiyordum bunca yıldır öğrenmiş oldum.

ayı sözlükteki ak parti düşmanlığı

ek olarak; ak lgbti kişileri de pardon kişimsileri de neyin kafasındalar? neyin iki yüzlülüğündeler?
Henüz takip ettiği biri yok.