zagor

Durum: 2251 - 0 - 0 - 0 - 08.10.2018 21:54

Puan: 31122 - Sözlük Kaşarı

5 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 113

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

biraz ağır kaçacak ama derin nefesler alarak dinleyin.

ilhan irem- son selam

astral

mayısta tanışıklığımızın 3. yılı şerefine bir mete özgencil parçası dinleyerek kulaklarını çınlattığım yazar, uzun zamandır sözlüğe bakmayışımdan astral bebeğin melek oluşundan da habersiz kalmışım. benim evlatla tanışamadan uçup gitmiş.. oysa babası askerdeyken bizimle kalacaktı.. kendisine derin üzüntülerimle başsağlığı diliyorum.

aynı enerjisi ve uzun paragraflarıyla yıllara meydan okuyor. dilerim yakın zamanda sosyal medya hesapları dışında da bir araya gelip yüzyüze tdk’dayı kurcalarız. belli mi olur tanı koyarız birbirimize karşılıklı(!)

24 haziran 2018 cb seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz

astral

arnavut kaldırımı

biten sevgilerin ardından
ağlayamam ben böyle yas tutamam
her sözde her gözde şefkat aramam
kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa

giden aşklarımın ardından
ağlayamam ben böyle yas tutamam
her sözde her gözde şefkat aramam
kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa

dün seni gördüm rüyamda
arnavut kaldırımlı taş sokakta
ah bir dili olsa da bir konuşsa
anlatırdı masumca seni bana

öpsem bebek gözlerinden çok ağlatırlar
sarsam seni kollarımdan bir gün alırlar
sevsem seni doyasıya yıpratırlar
bir sürü kuru gürültü parçalar sevgimizi ey kader

böyle mi olmalı solmalı sevgililer...

demet sağıroğlu'nun hafızalara kazınmış unutulmak bilmeyen şarkısıdır. klibi ayrı güzeldi, zaman zaman açıp izlerim.

hello

hala ilk günkü tazeliğini koruyan adele şarkısı, maşallaa

referandumdan umutlu olan insan

hayat dolu, geleceği pembesi fazla kaçmış gözlükleriyle görebilen ve özenilesi insandır. referandum tarihi yaklaştıkça güzel gülüşleriyle bunu belirten insanlar oldukça artmaktadır. onları dinlerken o anın durmasını ve ağızlarından dökülenlerin o anlık gerçekmiş gibi olduğunu düşünüyorum.

her sandık başında aynı temennileri edip oy kullanmış biri olarak; bu defa da bir değişiklik olmayacağını düşünüyorum. dilerim bu seferlik tersi olur...

büyü

bu sıra gündemle alakalı sanırım takılı kaldığım grup yorum şarkısı, her şey bitti çocukları öldürerek arşa erecek bir insanlığın şüphesiz en iyi betimlemesi;

büyü de baban sana
büyü de büyü
acılar alacak yokluklar alacak
büyü de baban sana

büyü de baban sana
büyü de büyü
bitmez işsizlikler açlıklar alacak
büyü de baban sana

büyü de baban sana
büyü de büyü
baskılar işkenceler kelepçeler gözaltılar
zindanlar alacak

büyü de baban sana
büyü de büyü
büyüyüp de on yedine geldiğinde baban sana
idamlar alacak

dipteyim ben

sözlüğün alevli hanımağası, attığı gargamel tınılı kahkahaları ile sözlükte kılı kırk yaran yazardır. en güzel itiraflar bu yazardan çıkar. yaşadığı dilemmaları takip eden var mıdır bilmem ama birinin kendisini acilen birisiyle tanıştırması gerekiyor.

eğer ki eksi oy verdiyseniz, ki ne haşa kendisi olduğu gibi dosdoğru yazar asla eksilenmeyi haketmez, okları size yöneltmekte hiç geri kalmaz.

pisuvardaki siyah kil 3

sezen'den "su gibi" sana gelsin canısı

sensiz de buraların zerre tadı varsa ilhan hoca beni s*ksin

istanbul kırmızısı

izlediğim en iyi türk filmleri arasında yerini almıştır. yapılan yorumlara aldırmadan izleyiniz. oyuncu seçimlerini izledikten sonra anlayabiliyorsunuz.

aile ve sosyal politikalar bakanlığı

bünyesinde bulunan meslek elemanlarının hiçbir şekilde görev ayrımı yoktur. allah ne verdiyse hepsi de standart uygulamalar içinde çalışıyor. sosyolog, öğretmen, sosyal hizmet uzmanı vb. hepsi de standart hizmetleri icra ediyorlar. belki de en amatör bakanlıktır..

dipteyim ben

insanın yüzünde tebessüm oluşturan yazar, nasıl canı çekiyorsa eğlensin köşesinde eksi vermeyin yanlışlıkla veya bilerek.

dipteyim ben

bir düzeltme yapayım kafam nasıl güzelse artık hatırlamıyorum bir şeyi, çok bilmiş dark uyardı da son 2 entrynin eksisi bana aitmiş hiç hatırlamıyorum abla, elim kaymış olmalı diye düşündüm. niden neye eksi verdim acaba bir tahminin var mı?

forumlaşmış sözlüğü sen de seversin itiraf et.

dipteyim ben

ablacım dün gece ne içtiysen bana da gönder lütfen, belli ki nickleri karıştırmışsın. çok nadiren eksi oy butonunu kullanan ben; kalitesi paçalarından akan bir 1.nesil sözlük yazarı olan çok değerli dipteyim ben'e 1 defa bile eksi oy vermemiştir. hele ki mesajlarımızda da belirttiğim gibi yılın en iyi entrysini girdiğini yüz defa söylememe rağmen eksi oyları benden şüphe ettiysen pes pes pes.. sevgilerimi sunarak seni saygıyla selamlıyorum.

ayı sözlük itiraf

ne bilyim ya
bildiğin bok gibi

lgbti'lerle sosyal hizmet

ilk çalışmalarını ankara'daki kaos gl ve ardından shuder yapmaya başlamıştı. kaos bu konuda broşürler bastırmıştı yanlış hatırlamıyorsam, sunumlarında da kurucuları kullanmıştı. shuder ise üyeleriyle beraber çeşitli toplantılarında müdahale planları hazırlamıştı. sanırım derneğinki literatüre katkı sağlamaktan öte geçemedi..

pisuvardaki siyah kil 3

kuma'nın kanıtıyla gittiğine inandığım yazar, giden yazarlarla epeyce sohbetimiz paylaşımımız olmuştu mutlaka hepsi birbirinden değerli insanlardı, konuya da hiç hakim değilim bu arada, olmak da istemiyorum. ama psk benim için özeldi, kıt aklımla yazdıklarından muhakkak bir şeyler çıkarabiliyordum kendime ya da yüzümde tebessüm oluşturabiliyordu. muhteşem zekası basit cümlelerinden aşikar şekilde belli oluyordu. arkasından konuşuyorum o yüzden -dili geçmiş zaman anladıın?

hatta geçen hafta saygı duyduğum(sadece saygı duyduğum) mesleğinden olan insanlarla uzunca bir masada oturup rakı içip türküler söyledik. kadıköy'de çok elit bir mekandı ama meslek elemanları en az psk kadar varoş olduğundan kürtçe şarkılara kadar gittiler. napiyim ben de newroz'dan girip zılgıt çektim uyum sağlayım dedim uğraşılmaz bunlarla, ankara'dan gelen çok bilmiş hocalarımla sohbet hararetlenince ortalardan biri "yeteeaaarr!" diye çığlık attı aha dedim bu psk hem varoş hem çığırtkan hem de takmış takıştırmış cümbüş-ü alem içinde, kalbim hızlı hızlı atmaya başladı. sigarayı bırakmadığım geçen hafta sigara içmek için dışarı çıktık varoş psk benzetmesi de yanımıza gelince heyecan yaptım. nerden girsem nasıl sorsam sözlüktü psk'ydı diye içim içimi yedi. adam zaten eşcinselliğin tarihçesinden lubuncadan başhekiminden soruşturmalarını vs her şeyini döktü ortaya, emin olmaya başladığım an adam ismini soyismini söyledi ve o an yıkıldım. o psk olamazdı.

neyse niye böyle gereksizce uzattım onu da bilmiyorum. psk ile son paylaşımımım olabilir düşüncesiyle sanırım, sinsi sinsi bunları okuduğuna inanarak kendisine çok iyi bakmasını ve sevgiyle kalmasını dilerim.

pisuvardaki siyah kil 3

sözlükte yazılarını hayranlıkla okuduğum tek yazar, eğer ki gittiyse ciddi ciddi çok üzülürüm..

ayı sözlük itiraf

gündemle dalga geçen mizah anlayışına malzeme yapan insanlardan ciddi ciddi rahatsız oluyorum. her şey herkes eleştirilir eyvallah.. ölümlerle, terör saldırılarıyla, ülkenin içinde bulunduğu kaosla cümle mühendisliği yapıp best of yorum ve espri sahibi olma çabası içinde olanlar, aynı zamanda bu durumu insan haklarına aykırı olarak algılıyorum.
  • /
  • 113

Toplam entry sayısı: 2251

aşk

bir kişiye veya herhangi bir varlığa duyulan derin hisler bütünüdür. evrensel bir yara birimi olarak görülen "aşk" temelinde "sevgi"ye dayanmaktadır. kuramlar kuramı sevgi kuramının kurucusu erich fromm* sevgiyi insanlığın sorunlarına bir yanıt olan enerjiye dayandırdığı, aynı zamanda sevme eylemini de sanatla bir tutmuş ve uygulaması için de olgunluğun gerektiğini savunmuştur. ki gerçekten de sevmek bir sanat işidir.

kimileri öldürür severken, yok eder karşısındakini, eritir ve esamesi okunmaz.
kimileri iki avcunda kuş tüyü edasıyla gezinir durur, ağırlığını hissettirmez.
kimileri omuzlarında nasır tutturur
kimileri uzaktan uzaktan bakmaya kıyamaz
gibi.

bununla birlikte aşk ile sevgi iç içedir, hangisinin önce gelip yarışı kazanacağı belli olmaz. hiç belli olmaz. standart kalıplarımızın dışında gelişebilir bu durum, kriterler bütününe* ters olan kişilere de aşk duyulabilir, bu yüzden sipariş verirken veya en önemlisi de büyük konuşurken kendinizi çok da ciddiye almayın. aşk 9 canlı kedi gibidir, ölüp ölüp dirilebilir. aynı kişinin 9 veya daha fazla hakkı olabilir. menopoz dönemlerinde ısı kavramı ile tepinirken camlar pencereler üzerinize gelirken hoooopp bi bakmışsın 3. can zıplayıp gelmiş kucağına. çok da kurcalamazsın 3. veya 9. diye zaten teknik olarak aşk mantığa terstir kanki. akıllı insan aşık olur mu? olmaz. düşünsene sürekli ayılmalar bayılmalar, teknolojiden anlamazken teknolojinin en iyi kullanıcısı oluverirsin, önceliklerin değişir, sevmediğin şey'leri sevmeye ya da denemeye başlarsın, bahsi geçen* mesafe kavramı* iki kafa arasındaki* en uzun mesafe* yok olur gözünde* ya da kmler***, senelerce kendi evreninde dönen hatta yaklaşan cisimlerin olur, küçük detaylar bir dağ olur gözünde gibi tonla error veren durumlar normal gelir.

bir süre sonra bir ömrü beraber aynı yastığı çürüte çürüte geçirmeye de niyetlenmezsin artık vazgeçersin, kendi evreninde boşlukta dönüp duran cisimlerinle sevişir durursun. böyle bir şey aşk.

*

günün sözü

"kötü olan her şeyin elbet sevgiye ihtiyacı vardır."

günün sözü

"dedim afet yangın dedim kar
dedim adet aşkı vururlar"

astral

mayısta tanışıklığımızın 3. yılı şerefine bir mete özgencil parçası dinleyerek kulaklarını çınlattığım yazar, uzun zamandır sözlüğe bakmayışımdan astral bebeğin melek oluşundan da habersiz kalmışım. benim evlatla tanışamadan uçup gitmiş.. oysa babası askerdeyken bizimle kalacaktı.. kendisine derin üzüntülerimle başsağlığı diliyorum.

aynı enerjisi ve uzun paragraflarıyla yıllara meydan okuyor. dilerim yakın zamanda sosyal medya hesapları dışında da bir araya gelip yüzyüze tdk’dayı kurcalarız. belli mi olur tanı koyarız birbirimize karşılıklı(!)

tunatuan

kanımca tek özlediğim yazar olsa gerek, artık yazmıyor olması benim için üzücü bir durum..

onur yürüyüşünde iki kadının çırılçıplak soyunması

gayet de güzel olmuş. arabada köşede sokak ortasında bir kadını para verip sikerken iyi, eylemde çıplak görmek kötü. hayırlı işler türkiye!
femen neden feministlerin marjinal insanların eşcinsellerin hoşuna gidiyor da türkiye vatandaşı insanların aynısını yapması hoşunuza kaçmıyor? neyini beğenmedin canım? gelinlik giymiş gay, maskülen kıyafetli lezbiyen, makyajlı insanlar güzel duruyor da çıplak olan hayat kadınları veya lezbiyen her ne ise bu mu çirkin durdu.

herşey el altından yürüsün gitsin nasılsa bilinmiyorum mantığı midemi bulandırdı nasıl bir ikiyüzlülükse bu.

akp'nin tek başına iktidar olması

dünyaya bir defa geliyorum onda da akp dönemine denk geldim.

doğduğum günü sikiyim başka bir şey değil...

iki kelimesinden biri ay ayol olan kadınsı pasif eşcinsel erkek

köy sobası

üstünde yapılabileceklerin limiti yoktur:

- tükürünce cazır cuzur sesler çıkarır pır pır eder insanın içini.
- portakal kabuğu koyarsan, yandığında adeta portakallı mum yakmış izlenimi yaratır.
- su ısıtabilirsin.
- kestane kebap yapabilirsin.
- ekmek ısıtabilir aynı zamanda kızarmış-yanık versiyonunu seviyorsan ekmeğin belli yerlerini kızartabilirsin.
- yemek yapabilirsin.
- çamaşır için askı benzeri zımbırtı takıp çamaşırları kurutabilirsin.

altında veya içinde yapılabilecekler:

- patates közleyebilirsin.
- pizza yapabilirsin.
- fırın gibi kullanıp yemek dahil her şeyi yapabilirsin.

soba en kullanışlı bir ev eşyası oldu çıktı, kafaya gel..

cizredesavaşsuçuişleniyor

hakkaten artık bırakın şu sanal duyarlılığınızı hiç samimi değil. bu konuyla ilgili bir eyleminizden bahsedin???

ısrarla bunu savaş olarak görmüyorum, kabul edenlere de tahammül etmeye çalışıyorum.
baya baya teröristlerin temizlendiği bir operasyondur başka bir açıklaması yok!!!

cizreye gitmedim evet. hakkında konuşabilirim çünkü vatandaşı olduğum ülkemin bayrağı orda dalgalanıyor. sikicem artık öldürülen teröristler adına tuttuğunuz yası......

sözlükteki hdp düşmanlığı

heryerde bu düşmanlık olduğu gibi sözlükte de olması doğaldır.
katilime aşık olmadım hiç, ikiyüzlülüğe gerek yok. benim gözümde teröristlerin oluşturduğu bir partiden ibarettir.

ayı sözlük kandil dağı zirvesi

kene gibi insanların sırtından geçinenlerin gideceği zirvedir.

türkiye'de kürt olmanın zorlukları

sözlük yazarlarının gösterdiği çekememezlik

ayı sözlük kandil dağı zirvesi

zirveye giderken ki elektrik su paralarını da ödesinler dediğim başlıktır.
Henüz takip ettiği biri yok.