zagor

Durum: 2255 - 0 - 0 - 0 - 27.06.2018 16:08

Puan: 24416 - Sözlük Kaşarı

4 yıl önce kayıt oldu. 4.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 113

astral

mayısta tanışıklığımızın 3. yılı şerefine bir mete özgencil parçası dinleyerek kulaklarını çınlattığım yazar, uzun zamandır sözlüğe bakmayışımdan astral bebeğin melek oluşundan da habersiz kalmışım. benim evlatla tanışamadan uçup gitmiş.. oysa babası askerdeyken bizimle kalacaktı.. kendisine derin üzüntülerimle başsağlığı diliyorum.

aynı enerjisi ve uzun paragraflarıyla yıllara meydan okuyor. dilerim yakın zamanda sosyal medya hesapları dışında da bir araya gelip yüzyüze tdk’dayı kurcalarız. belli mi olur tanı koyarız birbirimize karşılıklı(!)

24 haziran 2018 cb seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz

kerimcan durmaz

umurumda olmayan kişilik... popüler kimliğini daha ne kadar taşıyacağını merak etmekteyim

bankacibear

ölmüş diyorlar... doğru mu?

astral

ayı sözlük yazarlarının profilleri

en güzel yaşımdayım.

31 yaş 76+5 kilo 15 cm de boyum var.

seks aramıyorum aşk arıyorum diyen aklı karışık insan

zaten bu sözlükte en orjinal başlıkları ya futurelavirs ya da gofrettin açar.
açtığı başlığa da ikisinden daha hakim olan yazar yoktur.

hepberabear

ok hastayım hepberabear, 2 gündür de bozuğum sana, o evi arsa rolüne girsem üstüme dahi yapsan yürür giderim almam evini. takıl kendi kendine, rezidansının camından tek başına yen istanbulu.

aşkın nur yengi'nin nazlanma şarkısındaki şişesi varya! başında paralansın.

edit 1: zirvede görüştüğümüzde kendisi uzaktan uzaktan puslu gözleriyle önce süzmüş sonra panter emel edasıyla saçlarını düzeltip "sen kimsin canım?" diye sorduğunda çekinerek zagor diye cevaplamıştım. baya baya adamın saldırgan davranış potansiyeli yüksekti. işin ruhsal boyutuna girecek kafada değilim, dua et hastayım. ondandır ki benim dipçik gibi duruşumu kıskanmıştır. hala özel mesajlar atarak (özel***) orta yaş sendromu diye çamur atmaktadır.

canım dua et de 6 ay sonra komşu olmayalım, o camdan aşağı "bak bizimkiler yine eyleme çıkmışlar gölde boğulmuşlar da ruhları gelmiş" diye camdan sarkıtıp ayaklarını kaydırmayım.

edit 2: gerçek seyhan kendisidir.

edit 3: şimdi anlıyorum bu adamın neden yalnız olduğunu. yeşil yeşil dolarlarını saçarak evinde tek kişilik partiler verse de bu adam mutsuzdur. iş kariyer okul 2 iş birden yapıp her şeyini halletse de geçimsizliği sebebiyle yalnızdır. sallanan sandalyesinde uzun tüylü basık suratlı ağlayan bir iran kedisiyle ömrünü geçirmektedir.

arnavut kaldırımı

biten sevgilerin ardından
ağlayamam ben böyle yas tutamam
her sözde her gözde şefkat aramam
kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa

giden aşklarımın ardından
ağlayamam ben böyle yas tutamam
her sözde her gözde şefkat aramam
kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa

dün seni gördüm rüyamda
arnavut kaldırımlı taş sokakta
ah bir dili olsa da bir konuşsa
anlatırdı masumca seni bana

öpsem bebek gözlerinden çok ağlatırlar
sarsam seni kollarımdan bir gün alırlar
sevsem seni doyasıya yıpratırlar
bir sürü kuru gürültü parçalar sevgimizi ey kader

böyle mi olmalı solmalı sevgililer...

demet sağıroğlu'nun hafızalara kazınmış unutulmak bilmeyen şarkısıdır. klibi ayrı güzeldi, zaman zaman açıp izlerim.

hello

hala ilk günkü tazeliğini koruyan adele şarkısı, maşallaa

referandumdan umutlu olan insan

hayat dolu, geleceği pembesi fazla kaçmış gözlükleriyle görebilen ve özenilesi insandır. referandum tarihi yaklaştıkça güzel gülüşleriyle bunu belirten insanlar oldukça artmaktadır. onları dinlerken o anın durmasını ve ağızlarından dökülenlerin o anlık gerçekmiş gibi olduğunu düşünüyorum.

her sandık başında aynı temennileri edip oy kullanmış biri olarak; bu defa da bir değişiklik olmayacağını düşünüyorum. dilerim bu seferlik tersi olur...

büyü

bu sıra gündemle alakalı sanırım takılı kaldığım grup yorum şarkısı, her şey bitti çocukları öldürerek arşa erecek bir insanlığın şüphesiz en iyi betimlemesi;

büyü de baban sana
büyü de büyü
acılar alacak yokluklar alacak
büyü de baban sana

büyü de baban sana
büyü de büyü
bitmez işsizlikler açlıklar alacak
büyü de baban sana

büyü de baban sana
büyü de büyü
baskılar işkenceler kelepçeler gözaltılar
zindanlar alacak

büyü de baban sana
büyü de büyü
büyüyüp de on yedine geldiğinde baban sana
idamlar alacak

dipteyim ben

sözlüğün alevli hanımağası, attığı gargamel tınılı kahkahaları ile sözlükte kılı kırk yaran yazardır. en güzel itiraflar bu yazardan çıkar. yaşadığı dilemmaları takip eden var mıdır bilmem ama birinin kendisini acilen birisiyle tanıştırması gerekiyor.

eğer ki eksi oy verdiyseniz, ki ne haşa kendisi olduğu gibi dosdoğru yazar asla eksilenmeyi haketmez, okları size yöneltmekte hiç geri kalmaz.

pisuvardaki siyah kil 3

sezen'den "su gibi" sana gelsin canısı

sensiz de buraların zerre tadı varsa ilhan hoca beni s*ksin

istanbul kırmızısı

izlediğim en iyi türk filmleri arasında yerini almıştır. yapılan yorumlara aldırmadan izleyiniz. oyuncu seçimlerini izledikten sonra anlayabiliyorsunuz.

aile ve sosyal politikalar bakanlığı

bünyesinde bulunan meslek elemanlarının hiçbir şekilde görev ayrımı yoktur. allah ne verdiyse hepsi de standart uygulamalar içinde çalışıyor. sosyolog, öğretmen, sosyal hizmet uzmanı vb. hepsi de standart hizmetleri icra ediyorlar. belki de en amatör bakanlıktır..

dipteyim ben

insanın yüzünde tebessüm oluşturan yazar, nasıl canı çekiyorsa eğlensin köşesinde eksi vermeyin yanlışlıkla veya bilerek.

dipteyim ben

bir düzeltme yapayım kafam nasıl güzelse artık hatırlamıyorum bir şeyi, çok bilmiş dark uyardı da son 2 entrynin eksisi bana aitmiş hiç hatırlamıyorum abla, elim kaymış olmalı diye düşündüm. niden neye eksi verdim acaba bir tahminin var mı?

forumlaşmış sözlüğü sen de seversin itiraf et.

dipteyim ben

ablacım dün gece ne içtiysen bana da gönder lütfen, belli ki nickleri karıştırmışsın. çok nadiren eksi oy butonunu kullanan ben; kalitesi paçalarından akan bir 1.nesil sözlük yazarı olan çok değerli dipteyim ben'e 1 defa bile eksi oy vermemiştir. hele ki mesajlarımızda da belirttiğim gibi yılın en iyi entrysini girdiğini yüz defa söylememe rağmen eksi oyları benden şüphe ettiysen pes pes pes.. sevgilerimi sunarak seni saygıyla selamlıyorum.

ayı sözlük itiraf

ne bilyim ya
bildiğin bok gibi
  • /
  • 113
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 2255

aşk

bir kişiye veya herhangi bir varlığa duyulan derin hisler bütünüdür. evrensel bir yara birimi olarak görülen "aşk" temelinde "sevgi"ye dayanmaktadır. kuramlar kuramı sevgi kuramının kurucusu erich fromm* sevgiyi insanlığın sorunlarına bir yanıt olan enerjiye dayandırdığı, aynı zamanda sevme eylemini de sanatla bir tutmuş ve uygulaması için de olgunluğun gerektiğini savunmuştur. ki gerçekten de sevmek bir sanat işidir.

kimileri öldürür severken, yok eder karşısındakini, eritir ve esamesi okunmaz.
kimileri iki avcunda kuş tüyü edasıyla gezinir durur, ağırlığını hissettirmez.
kimileri omuzlarında nasır tutturur
kimileri uzaktan uzaktan bakmaya kıyamaz
gibi.

bununla birlikte aşk ile sevgi iç içedir, hangisinin önce gelip yarışı kazanacağı belli olmaz. hiç belli olmaz. standart kalıplarımızın dışında gelişebilir bu durum, kriterler bütününe* ters olan kişilere de aşk duyulabilir, bu yüzden sipariş verirken veya en önemlisi de büyük konuşurken kendinizi çok da ciddiye almayın. aşk 9 canlı kedi gibidir, ölüp ölüp dirilebilir. aynı kişinin 9 veya daha fazla hakkı olabilir. menopoz dönemlerinde ısı kavramı ile tepinirken camlar pencereler üzerinize gelirken hoooopp bi bakmışsın 3. can zıplayıp gelmiş kucağına. çok da kurcalamazsın 3. veya 9. diye zaten teknik olarak aşk mantığa terstir kanki. akıllı insan aşık olur mu? olmaz. düşünsene sürekli ayılmalar bayılmalar, teknolojiden anlamazken teknolojinin en iyi kullanıcısı oluverirsin, önceliklerin değişir, sevmediğin şey'leri sevmeye ya da denemeye başlarsın, bahsi geçen* mesafe kavramı* iki kafa arasındaki* en uzun mesafe* yok olur gözünde* ya da kmler***, senelerce kendi evreninde dönen hatta yaklaşan cisimlerin olur, küçük detaylar bir dağ olur gözünde gibi tonla error veren durumlar normal gelir.

bir süre sonra bir ömrü beraber aynı yastığı çürüte çürüte geçirmeye de niyetlenmezsin artık vazgeçersin, kendi evreninde boşlukta dönüp duran cisimlerinle sevişir durursun. böyle bir şey aşk.

*

günün sözü

"kötü olan her şeyin elbet sevgiye ihtiyacı vardır."

alttaki yazara soracaklarım var

yeni nesil kıraathaneler bence sanal ortamda artık. starbucks modası geçmedi mi hala? firençpiresimi aldım kendim yapıyorum filtre kahvemi.

alttaki yazar, sözlüğe dair unutamadığın anıların var mı?

günün sözü

"dedim afet yangın dedim kar
dedim adet aşkı vururlar"

galatasaray

uğruna ölünebilecek iki renk: sarı kırmızı!

iki kelimesinden biri ay ayol olan kadınsı pasif eşcinsel erkek

onur yürüyüşünde iki kadının çırılçıplak soyunması

gayet de güzel olmuş. arabada köşede sokak ortasında bir kadını para verip sikerken iyi, eylemde çıplak görmek kötü. hayırlı işler türkiye!
femen neden feministlerin marjinal insanların eşcinsellerin hoşuna gidiyor da türkiye vatandaşı insanların aynısını yapması hoşunuza kaçmıyor? neyini beğenmedin canım? gelinlik giymiş gay, maskülen kıyafetli lezbiyen, makyajlı insanlar güzel duruyor da çıplak olan hayat kadınları veya lezbiyen her ne ise bu mu çirkin durdu.

herşey el altından yürüsün gitsin nasılsa bilinmiyorum mantığı midemi bulandırdı nasıl bir ikiyüzlülükse bu.

akp'nin tek başına iktidar olması

dünyaya bir defa geliyorum onda da akp dönemine denk geldim.

doğduğum günü sikiyim başka bir şey değil...

pkk

son zamanlarda liderlerinin ünvan değişikliğine giderek "bebek katili"nden "barış elçisi" olarak geçiş yapan bölücü terör örgütüdür. aynı zamanda gündemde büyük ölçüde yerini almaktadır, bu konuda ılımlı yaklaşan insanlara samimiyetsiz bir şekilde barışçı, hümanist, entellektüel gibi sıfatlar konmaktadır.

kürt kökenli vatandaşlarla kesinlikle bağdaştırılmaması gereken bir konu olduğunu düşünmekteyim.

ayı sözlük yazarlarının yaşadığı komik anlar

çok heyecanlı bir şekilde bu entryi yazacağım fakat kimsenin yargılamasını istemiyorum, mevzu benimle alakalı değildi. *

geçen hafta oluyor bu olay işyerinde, zagor, öğretmen, müdür yardımcısı ve bir memurla odadayız. iş gereği bikaç dosyaları hallediyoruz bilgisayardan bakıp bakıp, fakat ortam çok gergin, müdür denilen yobaz açıköğretimi bitirip cemaatten torpille bakanlığa girip yıllarını geçirmiş sığ bir insan fakat güçler savaşından da hiçbir şekilde geri durmayan bir profil. zagor zaten asi bir delikanlı müdürüyle olmuş kanka müdür yardımcısını takar mı hiç çüküne. öğretmen arkadaş da çok okumuş etmiş bilge bir adam, homofobik duruşu da yok.

neyse insanlar giriyor çıkıyor odaya, takım elbiseli insanları görünce gerilip sorulan sorulara cevaplar veriyorlar. zagor da gözlem yapıp not düşüyor. bir vatandaş geldi olabildiğince kendini gizlemeye çalışıyor fakat zagor'un radarına yakalandı abimiz gay. küpeler dövmeler kılık kıyafet birçok açıdan aslında belli gay olduğu.

ama kişinin cinsel kimliği de yaptığımız iş açısından önemli ona göre iş yapacağız. şimdi bu gözlemimi dile getirsem mi getirmesem mi çok ikilemde kaldım, kişinin yararını göz önünde bulundurmam gerektiğini düşündüm ve adam odadan çıktıktan sonra bu gözlemimi odada dile getirdim bu kişiye uygun yapalım bu işi dedim. müdür yardımcısı gözlerini kocaman açtı ve adamı memurlara söyleyerek geri getirtti. sümsük adamın nasıl rencide edici konuşacağını, benim de moralimi bozacağını bildiğim için sert bir şekilde ben görüşmek istiyorum sizin müdahalenize gerek yok dedim. neyse adam geldi.

üstü kapalı ve kibar bir uslüpla gözlemimi anlattım aynı zamanda cinsel kimliğin doğuştan geldiğini, kişinin kendisini ilgilendirdiğini, bunun bir tercih olmadığını ve bizim belirleyeceğimiz hizmet açısından en önemlisi de onun güvenliği açısından önemini vurguladım. adam bu uslüp karşılığında tam söyleyecekti gay olduğunu, ifadeleri şaşırmış ve sinirlenmiş gibi değildi. bir anda yobaz müdür yardımcımız olaya dahil oldu ve aynen şu şekilde gelişti dialog:

x: oğlum bag şimdi sen irkeksin ben de irkeğim şimdi sen benden hoşlanıyon mu onu söyle?
y: yok efendim benim öyle bir durumum yok!

x: yani gadınlardan hoşlanıyon yani irkeksin?
y: evet ben sapına kadar erkeğim bir sorunum yok.

x: eminsin değğmi? ona göre işlem yapçaz doğru söyle?
y: efendim az önce de söyledim ben sapına kadar erkeğim!

x: hayır yani ben anlamıyon argadaş irkek adam niden irkekleri tercih eder ki gadınlar dururken, ben hiç anlayamıyon.. böööle tercih olmaz olsun!
y: benimle alakalı bir durum değil, galiba yanlış düşündünüz.

adam odadan çıktı. müdür yardımcısı afalladı "alla allaa bana da ibne gibi geldi niye demediyse" diye ekledi. yani aslında komik bir an da değil güler misin ağlar mısın.. fakat homofobinin kralını bu şekilde gördüğüm için çok üzüldüm. erkekliğin delikle, sikle alakalı olduğunu düşünmeleri insanların yemin ederim zekalarıyla alakalı. tüm gün moralim bozuldu etkilenmedim desem yalan olur, al yazmalım filmindeki gibi sevgi yerine "erkeklik neydi?" deyip sorguladım durdu. bu kadar.

sözlükteki hdp düşmanlığı

heryerde bu düşmanlık olduğu gibi sözlükte de olması doğaldır.
katilime aşık olmadım hiç, ikiyüzlülüğe gerek yok. benim gözümde teröristlerin oluşturduğu bir partiden ibarettir.

ayı sözlük kandil dağı zirvesi

kene gibi insanların sırtından geçinenlerin gideceği zirvedir.

sözlük yazarlarının gösterdiği çekememezlik

türkiye'de kürt olmanın zorlukları

ayı sözlük kandil dağı zirvesi

zirveye giderken ki elektrik su paralarını da ödesinler dediğim başlıktır.
Henüz takip ettiği biri yok.