günaydın demeyen insan modeli

sevgili ise o mesaj parası neyse ben vereyim de atsın dedirtir. hala demiyorsa telefonu parçalanır edilen beddualarla..
iş arkadaşı ise çok ciddiye almamak gerek canı sıkkın olabilir.
sabah kalktığında kedin yüzüne bakıp tepki vermiyorsa, ki biz kediseverler bunu günaydın olarak algılarız, yüzüne manalı manalı bakmak gerek, geriliyorlar biliyorum. cezasız kalmamalı..
turkiye'de boldur. gunluk hayatta bir sekilde iletisim kurdugum herkesle (is yeri, okul, market, otobus, cafe, restaurant, vs) gunaydin, iyi gunler, iyi aksamlar, tesekkurler, iyi calismalar seklinde ve guler yuzle iletisim kurdugumdan geri donusunu hep almisimdir. basta biraz saskinlik oluyor ancak cabuk reaksiyon almam iyiye isaret. yanimdaki arkadaslarimin okuz kalmasi ise ayri komedi. onlarda ogrenecek kacari yok!
bu konuda gerek tüm lise-üniversite gerekse aileden epey laf yemiş olsam da, yukarıdaki entrye şiddetle katılıyorum. iş hayatı/sosyal hayatta teşekkürler, iyi günler vb söz öbeklerini kullanırken günaydın ifadesi bana samimiyetsiz geliyor. hele de sabahın köründe sıcacık yatağı bırakıp, kalkıp, işe, okula gidildiği düşünülürse (ve genelde, hatta hiçbir zaman alınan uykunun yeterli olmadığı göz önüne alınırsa).

günaydın demekle kimsenin günü aydın olmuyor, gereksiz enerji sarfiyatı. bunun yerine ortalama bir gülümseme ile el sallıyorum.
türkçe bilmiyor olabilir.
banka içi mailleşme varsa ve gereksiz bir şekilde
bankacibear,
sizde bir kredimiz vardı şeklinde gidiyorsa o mail şube müdürümfalan dinlemeden verdiğim yanıt şudur:
size de günaydın işimiz ne kadar acil ve önemli olursa olsun lütfen selam vermeyi unutmayınız. şimdi mail'inizi yeniden bekliyorum.
syg....
o günaydın , o selam verilecek arkadaş o kadar....
banka içi mailleşme varsa ve gereksiz bir şekilde
bankacibear,
sizde bir kredimiz vardı şeklinde gidiyorsa o mail şube müdürümfalan dinlemeden verdiğim yanıt şudur:
size de günaydın işimiz ne kadar acil ve önemli olursa olsun lütfen selam vermeyi unutmayınız. şimdi mail'inizi yeniden bekliyorum.
syg....
o günaydın , o selam verilecek arkadaş o kadar....
geceleri uyanıyor olabilir.
"günleriniz aydın olsundur efendim" gibi sabahın 8inde uzata uzata söyleyecek değil millet. zaten biri günaydın demek için baya neşeli olması gerekiyor bence, somurtarak esneyerek günaydın demek niye mesela? içi boş.

ayrıca sürekli, hatta her gün görüp konuştuğun birine günaydın, iyi geceler gibi terimlerin günlük bir "zorundalık" olarak görülmesi de saçma. daha dün dedim hani, her gün aynı şeyi niye tekrar ediyoruz? hergün söylersek daha da anlamsızlaşacakmış gibi bence. söyledik de apaydın mı geçti günümüz? asla. **

ya da neden dışardan eve gelen birine "hoşgeldin" denir, sürekli ve hep. hergün işten gelen bir aile bireyine mesela. 10 saat köle gibi çalıştıktan sonra 2 saatlik istanbul trafiği ve havasız halk otobüslerinden nasıl "hoş" gelebilir? sabah denilen "günleriniz bal şeker pekmez pudra şekeri baklava olsun efendim" lafları nerde? yok! *
arkadaşlar için hiç problem değil ancak sevgililerimde çok fazla tripleşmeye neden olan durum. bilmiyorum ben takığım bu konuya sanırım. o günaydın buraya gelecek!
metro istasyonunda kart dolduran kızlar ve oğlanlar.

coşkuyla günaydın diyorum, bön bön yüzüme bakıyorlar. sanki soyun geliyorum, dedim. hayret bir şey.*
tuhaf insanlardır ve genel olarak suratsız tiplerden oluşurlar.
eğer ki kendisine hitap edilen bir günaydına karşı bu şekilde bir insan modelini benimsiyorsa yaptığı şey büyük kabalıktır.
yeri geldiğinde seni seviyorumdan bile daha anlamlı.sevdiğiniz kişinin güne sizinle başlamak istemesi kadar tatmin edici bir günaydın olabilirmi.hiç olmuyorsa zaten o ilişki yürümez.
onlar demeye demeye ben de o tür insanlardan oldum sanırım ! ayh kendime gelmem lazım mi ki ? günaydın dersin hoduklere ay bi triplere falan girerler ya ben cok yasadim bu durumu ! yaklasik bir yıldır da ne apt görevlisine ne yöneticiye yan komşumu zaten tanımıyorum ne günaydın derim ne meraba ! ay triplere giriyorlar ben yaşadım gördüm ! yol ver ! bi sn ! geçiyoruz görmüyor musun ? derseniz huzurlu yılışıksız ortamlarda yaşayabilirsiniz ! alt komsumla merabalasirdim kadın nasil bir cesaret aldıysa zamanında ' merhaaaabaaa çaya geldiydiiim de ' diyecek cesareti bulabilir ! size tavsiye it gibi davranın !
ozunuzde merabalasmak istersiniz aslında ama karşıdakinin seviyesini orta ölçek şehirlerde bilemezsiniz ! vermeyin selam onlar verse de " ne mana , sana ne " bakisinizla bakın ! sizi tanıyınca şöyle derler " ya biz seni soğuk havalı kibirli sanmıştik " sizde cevaben " evet evet ben öyleyim " deyin kapıyı suratlarına kapatın ! ay cidden hiç başınız agrimaz ! gereksiz samimiyetler ve yavsamaları yasamazsiniz !
depresyondadır. unutulmuştur. aldatılmıştır.