kedi

  • /
  • 8
tapınılıp yüceltilesi bir hayvandır. bunun yavrusu da varolan en güzel şeydir.

evde kedinizin kemireceği yeşil, çimen gibi, bir şey yetiştirmeniz sindirim problemleri için rahatlatıcı olacaktır.
korktuğum ve çok saygı duyduğum hayvan. özellikle siyahlarına bayılıyorum bunların. böyle yeşil fosforlu gözleri olanlar. bir de çocukken kara kediye uğursuz bir anlam yüklenirdi. "kara kedi geldi, saçını çek" denirdi. ne manası var çözemedim.
artık evimde sayıları 10 olan sevimli tatlışlar.
bir tane uzun tüylü sarman oğlum, bir tane beyaz scottish kızımla beraber deneyimlediğim ev arkadaşlığımda yolculuk ettiğim canlı türü.
bir kere hepsinin karakteri birbirinden farklı ,
özellikle tekir kedilerin , kedi türünün en kralı olduğunu düşünüyorum. aşırı hareketli , aşırı yaramaz, aşırı zeki olduğunu düşünüyorum.
bendeki iki tanesi arasındaki farklara gelirsek, say say bitmez.
sarman olan oğlan, babası tarafından tuhaf bir şekilde eğitilmiş. hayvan kedi değil, köpek gibi gerçekten. mesela iki günlüğüne iş için bir yere gideyim döndüğümde köpek gibi uluyor trip atıyor. eşyaları bırakıp salona geçtiğim anda gelip kafa atıyor suratıma. gerçekten bildiğin gelip kafa atıyor. sonra iki patisiyle sarılıp saatlerce öpüyor. gece ise sarılarak uyuyor.
kız ise kızgınlık döneminde babasına düşkün, bu ay kısırlaştırdığımızda karakterinde ne değişiklik olacağını bilmiyorum. onun dışında ben duşa girdiğimde sağa sola sallanarak ağlıyor.
genellikle dibimde.
babamız isyanlarda, köpeğimiz ve kedilerimizin düşkünlük gösterdiği kişi değiştiğinden bir miktar hüzünlü.
ama her şeye rağmen , sevgi dolu tüy topları iyi ki varlar.
bir gün iyi anlaştığım benimle yuzebilecek bir kedi bulacak ve bağır çağır kulaklarına bi tanesinden bi tanesine can tanesinden can tanesine söyleyecegim

sahiplenmeyi düşünüyorum. ilk tercihim tekir. kedi annesi/babası arkadaşlar benimle deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.
ağız şapırdatması midemi bulandırmayan, aksine bir de tatlı gelen canlı.
bir türlü sevemediğim nankör varlıklar .
  • /
  • 8