kedi

  • /
  • 8
kendimi kedilerle cok ozdestiririm.mutsuzken birinin beni kedi gibi sevmesi cok hosuma gider ruhen de mirliyorum bence.hatta uzun sure insan sevgisi gormeyince mutsuz da oluyorum.peki ya sokaktaki kediler.bugun bizim orda yeni bi yavru kesfettim onu seviyim dedim.ustume atladi hemen .bence kediler de uzun sure sevilmeyince cok mutsuz oluyordur.mumkun mertebe kedileri sevelim yemek kadar ihtiyaclari var sevgiye.
evcil değil, insanla yaşamaya alışık şirin hayvan..
uzaktan çok tatlılar. ama lütfen benden uzak dursunlar. benim gibi ne yapacağı belli olmayan başka bir yaratığın yanımda olmasına katlanamıyorum.
önceleri kedileri severdim ama teyzemin köpeğiyle vakit geçirince köpeklerin bana daha uygun olduğunu farkettim, onlar daha sıcak daha samimi.
evim olduğu zaman kendime bir adet golden alacağım ve ona sarılıp uyuyacağım çok istiyorummmm çok . :)
bi kedim olmadan önce onları çok nankör zannederdim. aksine vefalılar, sevgi dolular fakat sevdiğini çok belli etmez. bazen yaramazlar, onları eğitmek çok zor, laftan anlamazlar, kendi bildiklerini okurlar. acıktıklarında yalakalık yapmaya başlarlar. sıkıldıklarında senle oyun oynamak isterler. başka işlerle ilgilenmeni istemezler. ilginç bir dilleri var, kendi aralarında miyavlamıyorlar ama kızgınlığa girdiklerinde ortalığı inletiyorlar. bi de şu hayatta en sevdikleri şey uyumak.
iş bulup ayrı eve çıkma konusunda en büyük motivasyon kaynaklarından biri sayılabilecek evcil hayvan. arkadaş gibi bir şeydir kedi. evlat gibi de, sevgili gibi de, garip bir durum kedi beslemek.
kedimden ayrı kaldığım için artık sokakta gördüğüm kedilere daha anaç duygularla bakıyorum. laf attığım, göz kırptığım, öpücük yolladığım, pisi pisi dediğim, gülümsemekle yetindiğim, selamladığım kediler oluyor.

evde kedi bakmayı düşünenleriniz varsa, ara sıra duş kabinine falan sokup yıkamanız gerektiğini, tüylerin de ara sıra taranması gerektiğini hatırlatayım. ben bu dediklerimi yapmaya üşendiğim için evdeki diğer insanlar tüyleri bahane edip kedimi uzaklaştırdı. gerçi şimdi bahçeli bir evde, iyi bakılıyor. özlüyorum.
  • /
  • 8