zarathustra

Durum: 577 - 0 - 0 - 0 - 02.09.2021 17:48

Puan: 8298 - Sözlük Kezbanı

3 yıl önce kayıt oldu. 8.Nesil Yazar.

Umutluyum
  • /
  • 29

ayı sözlük yazarlarının patronusları

pottermore da çözülen teste göre yusufçuktur.

alternatif koleksiyon nesneleri

ilah heykelcikleri topluyorum, kitaplığım bir pagan altarı gibi olacak yakında

sevgiliyle cuma'ya gitmek

sevgilim neden secdedeki performansını yatakta da göstermiyorsun?

malum kişinin öldüğü gün

melkor'a insan kurban edeceğim.

muz

nefsimi kamçılayan meyvedir. oturup kabız olana kadar yiyebilirim

alttaki yazara soracaklarım var

memeler, memeler ve memeler

aşağıdaki bir hayvan olsaydın hangisi olmak isterdin?

seks sonrası kaçan aktif

sayın kezbanlar,
bu başlığı neden açtım niye açtım?
hikayesi şudur ki bir herifle uzun süredir görüşüyordum, kısa bir aradan sonra evime çağırdım. bu zevat eve geldi iki sohbet ettik ardından sekse başladık. herif işini bitirince toparlanarak, beklerler evden çokta yoruldum bugün diyerek kaçıp gitti evden. ulan ben orgazm bile olmadım 5 dakika sürmedi onunda orgazm olması. ayıptır günahtır laaan. herife neden devam etmiyoruz diyorum. herif bana bunu kaldırmam bir saat sürer diyor. bir şeyler yaparız o arada diyorum. herif boşaldıktan sonra huylanırım ben diyor. yeniden görüşecekmişiz ama, yakınmışız ama,
ben de mi bir sorun var diye düşünüyorum. ulan insan yakın diye daha uzun süre kalır. ailesine bakkala gideceğim diyip çıkmadıysa herhalde.

buradan okuyorsan sana el ediyorum kardeşim benim.

telefonunuza gelen son mesaj

jockstrap

götü terlemek ve götü donmak deyimleri ile bağdaşık olarak gün içerisinde rutin işlerde giyilmemesi önerilecek bir iç giyim.

bimde satılan muhteşem ürünler

karamelli hollanda waffle'ı ve mis büyük boy meyveli yoğurt, ama şeftalili olanı. film izlerken güzel bir ikili oluyorlar.

elif

ibranicedeki karşılığı alef, yunancadaki karşılığı alfa'dır

sıfır atık

hizmet verdiğim dokuz tersanemde ve bir fabrikamda sıfır atık sistemini kurdum, belgelendirmesini de aldım ama iyi denetlenecek bir altyapısı olmadığı için çok da iyi sürdüremiyorlar.
en başta biyobozunur atıkların gönderilebileceği kompost firmaları her yerde bulunmuyor. çevre il müdürlükleri de sıfır atık sisteminin yönetmelik bazında kurulamayacağının farkında ki organik atıklar için herhangi bir gönderim talep etmiyorlar.
konu kaynağında ayrıştırmaya gelince sıfır atık sistemini anlatacak kadar insanlara eğitim vermek imkansız bir noktada, 2000 personelin 3 vardiya ile çalıştığı bir işletmede ben nasıl herkesi eğitebilirim ki, hem de ayda 1 ya da 2 gün firmada bulunabilirken.
çevre izin belgesi gibi sadece belge bazında kalacak bir yeni yönetmelik kalemi ortaya çıktı sadece. 5 yıllık veriliyor bir de belge aynı çevre izni gibi.

bir firmamın dinlenme alanındaki çardağın etrafında 8 tane çöp kutusu her masada da küllük bulunuyor ama insanlar yine de çöplerini yere atıyor. bu firmada da bir ay boyunca her sabah atık yönetimi eğitimi verdim bir de.
çöpü çöpe atmayı öğretemediğim insanlara, atık türlerine göre ayrılmış geri dönüşüm kumbaralarını nasıl kabullendirebilirim.

televizyon kanalı listesi

1. show tv
2. tgrt/fox
3.star
4.kanal d
5. atv

geri kalanı hatırlamıyorum, ben kablolu tv çocuğuyum

gürcistan

amerikalıların bir kısmının, bir birleşik devletler eyaleti olduğunu sandığı kafkasya ülkesi.
türkiye gürcistan ilişkilerinin çok iyi olduğu söyleniyor. galiba iyi ilişkiler yürüttüğümüz tek komşumuzdur.
vikipediye göre gürcistan'a girmek için t.c. kimlik kartı yetmektedir. pasaport ve vize uygulaması yoktur.
çok da güzel bir ülkeye benziyor, gezmek lazım, görmek lazım.

ayı sözlük itiraf

üç gün boyunca fişimi çekeceğim, kontağı da kapatacağım. acaba meditasyon mu yapsam. nirvanaya ulaşırsam ne ala.
umarım haftasonu çalışan kimse yoktur.

elif'i hecesi

youtube'a çok hoş ve spiritüelist şarkılar paylaşan bir kanal. çekimler genellikle doğada, yeşillikler arasında, yapılmış. güzel ve huzurlu.

ölüm

dünyadaki tek adaletli kavramdır.

ayı sözlük itiraf

ölüp de kurtulmak istiyorum, işimden, işteki insanlardan, danışmanlık verdiğim firmalardan, geçim sıkıntılarından, fatura ve kiralardan, sevdiğim insanlardan uzak kalmaktan ve yalnız olmaktan, yalnız yaşamaktan. gelecekte olmak zorunda kalacağım yerden farklı bir yere gidemeyecek olmamdan nefret ediyorum. her şeyi yanlış konumlandırmış olduğumu biliyordum, bilip de önünü almadığım zamanlardan da nefret ediyorum.

en yakındaki kitabın 45. sayfasının 5. satırı

... kamaştıran bir kadın olduğunu düşlerdim. ve şimdi ansızın, bu...

semerkant/ amin maalouf

büyük iskender

makedonya kralı filip'in oğlu olarak dünyaya gelen iskender çocukluğunda bizzat filozof aristoteles'ten eğitim almıştır. tahta geçtikten bir süre sonra ülkedeki konumunu sağlamlaştırmış ve yunan şehir devletlerini egemenliğine alıp ardından da pers imparatorluğunun üzerine yürümüştür. imparatorluğu yıkıp topraklarının sınırlarını indus vadisine kadar genişleterek bilinen dünyanın tek hükümdarı olmuş, mısırlılar onu kendilerini pers egemenliğinden kurtaran bir ilah olarak selamlamıştır.

tabi dünyayı fethetmek onu yönetmekten her zaman daha kolaydır. iskender gibi kısa ömürlü bir hükümdar içinde bu imkansız bir durumdur. 32 yaşında iskender ölünce imparatorluğu komutanları arasında bölünmüş yunan şehir devletleri bağımsızlığını elde etmişlerdir.

iskender fetihlerinin ise en büyük mirası kesinlikle helenizasyondur. bu dönemde yunan kültürü ve dili, doğu dünyasıyla senkretik bir şekilde karışmıştır. yunanca orta doğuda konuşulan ortak bir dil haline gelmenin ilk adımını atmış ve yunan realizmi mısır gibi coğrafyalarda tutunmayı başarmıştır.

bununla birlikte halef devletler olarak adlandırılan iskenderin komutanları arasında bölüşülen devletler çok geçmeden iskender mirasının tek hakimi olmak için birbirine girmişlerdir. bunlardan en öne çıkanları selevkoslar ve pitolemeler olmuştur.

son halef devlet olan pitoleme mısırı, roma imparatorluğu tarafından sonlandırılmıştır. tarihteki ünlü kleopatra, mısırdaki yunan makedon hanedanının son hükümdarı olarak imparator agustus octavian'a karşı mağlup olmuş ve mısır roma egemenliğine girmiştir.

halef devletlerin çöküşü iskenderin başlattığı helenizasyonu aslında hızlandırmıştır. çünkü roma imparatorluğunun zaten fikriyat olarak arkasında durduğu yunan medeniyeti, iskenderin çarkı döndüren hamlesi ile birleşince. yunanlılaşma daha da bir hareketlenmiştir.
hatta helenizasyon hristiyanlığı da etkisi altına almıştır ve erken dönem hristiyanlıktaki iskenderiye ekolü üzerinden kilise babalarının felsefik düsturu ortaya çıkmıştır.

iskenderin kendisinin ve imparatorluğunun ömrü kısa olmuş olsa da etkisi o kadar büyüktür ki, kendinden sonra gelen her medeniyet iskenderi sahiplenmek istemekte ve bu konuda politik kahinlik yapılmaktadır.
öyle ki islam da bile yer yer bir evliya yahut nebi olarak iskender yer bulmaktadır.

aynı zamanda anadolu, iran, hindistan, afganistan ve mısırda iskenderin adını taşıyan bir çok şehir vardır.

iskender ismi dilimize arapçadan geçmiştir bu arada. skandar gibi bir kelime kullanıyordu araplar ama tam emin değilim ondan.
  • /
  • 29

alttaki yazara soracaklarım var

ay ben uzun uzun xalocum'un sorusuna yanıt yazarken üstteki arkadaş cevap vermiş bile. neyse ben sadece yazdığımı yayınlayayım soruyu üstteki arkadaş sormuş zaten.

bir tane yazmak isterdim ama hepsi çok şaşırttığından hepsini yazmak istedim:

1980'li yıllarda hzi (hafize zekeriya itil) vakfında ayhan songar ve turan itil mahkumlar üzerinde insan hakları ihlali niteliğinde deneyler gerçekleştiriyorlar. hatta ayhan songar için mamak mengelesi yakıştırması da yapılıyor. ve şimdi sıkı durun bu cetvelle çizilmiş gibi sağcı ayhan songar'ın beraber çalıştığı -insan hakları ihlallerini de müştereken gerçekleştirdiği- turan itil kişisi muazzez ilmiye çığ'ın kardeşi. itil, muazzez hanımın kızlık soyismi. hatta muazzez hanım da derneğin yönetim kurulu başkanlığını gerçekleştiriyor. ha bir de ayhan songar'ın nazi almanyasından kaçıp türkiye'ye gelen phlipp schwartz'ın öğrencisi olması var. hani hocası neyden kaçmış, öğrencisi neler yapmış? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

bülent ersoy'un gazinocular kralı fahrettin aslan ile henüz cinsiyet değiştirmemişken metres hayatı yaşaması olayı var. üstelik fahrettin aslan evli ve eşinin de olup bitenden haberi var.

yine aynı fahrettin aslan gazinosunda sahne alan zeki müren'i allah ne verdiyse dövüyor. zeki müren'in allı pullu sahne kıyafetleri yağmurlu bir havada sokaklara atılıyor. bu sahne zeki müren'in maksim'den ayrılma sahnesi oluyor. yıllar sonra sacit aslan -fahrettin bey'in oğlu, iyi parti milletvekili- bu sahnenin hala aklından çıkmadığını ifade ediyor.

abdullah öcalan'ın gençliğinde ülkücü olması hatta mit'e çalışması. bir süre sonra mit'in kendisiyle irtibatı kesmesi... ankara'da solcuların yaptığı bir yürüyüşün insicamından çok etkilenen öcalan'ın kendini birden bu yürüyüşe dahil bulması ve sonrasında da solcu hayatının başlaması.

alaattin çakıcı'nın dündar kılıç'ın kızıyla evli olması.

meral akşener'in eşinin eskiden aşırı solcu olması sonradan meral hanım'ın kendisini sağcı yapması...

rahibe teresa'nın yolsuzluk yapması, gandhi'nin ırkçı ve kadınları aşağılayan açıklamalarının olması, newton'un batıl inançlarının, edison'un icat hırsızı olması...

ibb'de zorunlu lgbt eğitimi

okullarda da görmek istediğimiz eğitimdir

havuzlu evde yapılacak en iyi parti türü

hdp

oy veren herkesin terörist ilan edildiği parti. lgbt hakları konusunda açık açık destek veren, her kesime hitap eden bir oluşum. maalesef ki 5 yıldan fazladır sistematik olarak medya ambargosuna uğruyor. televizyon programlarında hdp, hdp'siz tartışılıyor her zaman. eline fırsatlar verilse çok güzel işler başaracaklarını düşündüğüm ve oy vermekten asla pişman olmayacağım partim.

2021 yılında hala blog yazmak

çok konuşan biri için blog tutmak kadar rahatlatıcı bir şey yok. içini döküyorsun üstelik karşında oflayan poflayan kimse yok. tek başına güzel etkinlik. güzel sosyalleşme.

ayı sözlük itiraf

spotify 2020 en çok dinledikleriniz listesi yayınlandı malum. millet çarşaf çarşaf top 5'lerini storylerde gözümüze sokuyor. kylie minogue'lar, leydi gaga'lar, işte bilmediğim başka başka gey ikonası kadınlar falan milletin listelerinde (evet geyleri takip ediyorum).

benim liste ise bu sene özellikle nasıl olmuşsa çıfıt çarşısı gibi. top 5'teki şarkıcılar o kadar birbirinden alakasız tipler ki, hani bir yerde yayınlasam, bunu dinleyen bunu nasıl dinler diye hayrete düşecek millet. tam bir liseli kızlar gibi "kulağıma güzel gelen her şeyi dinliyorum" listesi olmuş. bu benim çok yönlü bir müzik zevki sahibi olduğumu mu gösteriyor (ki bu olamaz çünkü genelde pop sayılacak şeyler dinlemişim), yoksa saçma sapan şeyleri mi dinlediğimi gösteriyor bilemedim. çok sofistike durmuyor bence. yayınlamadım tabii hiç bir yerde, içimde patladı.

en kötü derdimiz de böyle olsun diyor, bir sonraki itirafa kadar hoşçakalın diyoruz.

not: o gey ikonası karılardan hiç birini de dinlememişim, kayli ablanın son albümünü de çok cheesy buldum. yedi düvel geylerden övgüsünü dinleyince açıp bir kere dinledim, hiç beğenmedim (gelsin taşlar, domatesler).

eşcinsellerin genellikle terbiyesiz insanlar olması

isa değiliz; hakkını yiyenin, arkandan laf edenin, tavuğuna kışt diyenin haddini bildirmek terbiyesizlik değil, direniştir. hak yiyenin hakkından geldiğinde, arkandan laf edenin yüzüne tükürdüğünde, kimseye zarar vermeden bildiğin yolda yürüdüğünde malûm ahlak penceresine itiveriyorlar insanı... ayrıca *

sylvanas windrunner

hayat hikayesi trajedidir maalesef, bu yaptıklarının bir nedeni vardır diyorum, katliamlar falan yapıyor ama sanki "greater good" için

maskülen adamın pasif olması

yine onlarca sterotyping havada uçuşuyor, kırılgan “erkeklik” egosunu aşamamak kadar evrimin ilkel bir aşamasında sıkışıp kalmak neleri getirir derseniz bu başlık güzel bir örnek. literatür tarafından konuşacak olursam: hayallerinizi yıkıyorum ama feminen aktifler vardır, maskülen pasifler vardır. dünya sizin gözünüzde gördüğünüz gibi sadece unicornların gökyüzünde dolaştığı bir yer değil ayrıca 2020 deyiz lol

malatyalıların ortak özelliği

hep bir elazığ ile kıyas içinde olmaları (benim tanıştığım 3-5 kişi için geçerli tüm lokalleri bilemem). hatta şunu duydum deprem günü.

ben- siz de hissetmişsiniz. merak ettim nasılsın?
malatyalı- evet elazığ'a göre daha fazla hissettik. orda 1 bina yıkıldıysa bizde 2.
içimden ben- okey.

(bu arkadaşa hava nasıl diye sor, elazığ'dan daha gelişmiş diye cevap verir)

Toplam entry sayısı: 577

kişinin eşcinsel olup olmadığını anlama yolları

ışığa tutunca gök kuşağı logosu çıkıyorsa eşcinseldir.

fairuz

kendisi aynı zamanda çok muhteşem bir şekilde hristiyan ilahileri de seslendirmektedir;

agni parthene ( 1:40'dan sonra yunanca olarak da yorumluyor bir pasaj)


ya meem reh yeh meem


ıfrahi ya bayta aniya

orospuluk

eskiden pek kutsal görülen bir meslektir. hatta tapınaklardaki kutsal kadınlar bu mesleği icra ederek orospuluk mesleğini ruhbanlık ile birleştirmişler ve yüceltmişlerdir. ardından gelen süreçlerde anaerkil toplumdan ataerkil topluma geçişte, erkek ruhbanlar ve eril tanrılar öne çıkmış, kadın ilahlar ve onların fahişe kahinleri güç kaybederek ilk önce fahişeliklerini kaybetmiştir. böylece kutsal kadınlar orospuluk mesleğinden el çektirilmiştir ve ebedi bakirelik vasfına sıkıştırılmışlardır.

semavi dinler olarak tanımladığımız ibrahimi inançlarda tanrı'ın aracısının ebedi bakire kahinlerden, eril düzende daha çok tutulan peygamberlere ve ulu babalara geçişiyle kadınlar tamamen dini öğretmenlikten uzaklaştırılmıştır.

bu dönemde orospuluk mesleğini icra edenler kutsal olanın dünyada belirmesinin aracıları olmaktan çıkıp, büyücülük ve şeytani güçler ile özdeşleşmiş hale gelmişlerdir. merak edenler için babil'in fahişesi bu kadın cinselliğinin dışlanmasının bir göstergesidir.

yaşadığımız çağda ise kutsal olana dair hiç bir şeyin gerçek olmadığı algısı ile birlikte orospuluk, büyücülükten ve cincilikten arındırılmış ama ataerkil düzenin devam etmesi, kutsalın kayboluşuna rağmen bu eski dogmatik tutumun daha bir şehvetle desteklenmesi gibi durumlar nedeniyle çok horlanan ve kötü görülen bir meslektir.

sonuç olarak tarih bize gösterir ki; orospuluğu aşağılamak, kadını ve ataerkil kalıplara uymayan tüm var oluşları aşağılamakla aynı kökten beslenir.

ekşi sözlük

gayya kuyusuna dönmüş kollektif linç başlatma platformu olmuştur. türkiye'nin agresif beyaz yakalı mastürbasyonuna yenik düşmüştür.

bizans ilahileri

esasen mevlevi ilahileriyle daha çok benzetiyorum. ayrıca sadece bizans değil ortodoks geleneğin tamamında benzer ezgiler mevcut.
aha bu da bildiğin mevlevi ayini şerifi


ayrıca ortadoğu ruhu da mevcuttur ortodoks ezgilerinde;


bu da baya ünlü bir ilahi, galiba osmanlı döneminde yazılmıştı hatırlamıyorum tam, türkçe altyazısı da var.

secde pozisyonu

koca bir cami dolusu erkeğin aynı anda yapmasıyla toplu bir doggy kalkışmasını andıran şey.

bir kaç saniyeliğine koca bir cemaatin kıçlarını kafalarından yukarıya kaldırması da denilebilir.

kişinin eşcinsel olup olmadığını anlama yolları

ışığa tutunca gök kuşağı logosu çıkıyorsa eşcinseldir.

fasulye yiyelim ete para vermeyelim birbirimizi sikelim göte para vermeyelim

öz kaynaklarla yetinme fikri taşır.

kefernahum

incil'de isa'nın lanetlediği kentlerden biri;

"ya sen, ey kefernahum, göğe mi çıkarılacaksın? hayır, sen ta ölüler diyarına ineceksin! çünkü sende yapılan mucizeler sodom'da yapılmış olsaydı, o kent bugüne dek ayakta kalırdı.

sana şunu söyleyeyim, yargı günü sodom diyarının hali, seninkinden daha dayanılır olacak!"

prostat orgazmı

düşüncesi bile dizleri titreten başka hiçbir şeyden alınamayan bir zevk kesinlikle herkesin bunu kendisine yaşatacak partnerlerinin olması gerek.
aktif kişinin penisini ya da parmaklarını pasif kişinin içine sokarken kasıkların seviyesinde aşağıya doğru baskılayarak ilerletmesi gerçekleşmesini sağlıyor, aktif kişi parmaklarını kullanırsa daha başarılı olur; seks yaparken penisle bunu başarmak zordur.
olay sırasında pasif ilişkiye giren kişi normalde salacağından daha fazla pre cum sıvısı salar. tabi farklı kişilerde farklı şeyler olabilir.

league of legends

allahım çok kötü oyun ya, çevremdeki insanlar için kalite turnusolu görevi gördüğünden dolayı minnet duyuyorum

türk kahvesi içmenin varoşluk belirtisi olması

müslüman kökenli bir ortadoğulu kişinin söylemesiyle komik duracak, kendine yabancılaşma cümlesidir.

müslüman eşcinsel

olmaması gereken durumdur. sevgili yazarlar eşcinsellik islam inancına göre günah değildir. düpedüz lanetlilik halidir yani mizanda tüm ibadetini boşa çıkaracak bir haldir. öyledir ki cezası ahiret gününe bırakılmayacak şekilde helak edilmelidirler. lütfen savunmadan önce kur'an okuyunuz. bunu sadece kur'an söylememekte aynı durum incil ve tevrat içinde de mevcuttur. hatta avesta'da bile eşcinsellik şeytanlarla birlikte olmakla, büyücülükle eş tutulur.
eşcinselliği ve müslümanlığı bir arada benimsemek çelişkilidir. kişinin bu durumda ebediyen merhametten yoksun bırakılacağını kabul etmiş olması gerekir.

edit: ayrıca lütfen imanın mantıklı olmakla alakalı bir şey olmadığını bilelim, iman mantık yürüterek elde edilecek bir şey değildir. kişinin fikri ehliyetini kendisinden daha büyük gördüğü bir sürece teslim etmesidir. aynı zamanda deist ergümanlar kullanarak islamı savunmayalım, tanrı ve yaradılış konsepti ayrı bir şey, islamın iddiasının doğruluğu farklı bir şey.
kimse de ne yaparsa yapsın olduğu şey nedeniyle sonsuza kadar dışarıda bırakılacağı bir iddianın peşinden gitmemeli.
ve lütfen kutsal kitaplarınızı ve iman akitlerinizi okuyunuz, üzülecek olsanız dahi buna hepimizin ihtiyacı var.
hitler seven yahudilerin olduğu bu dünyada boşa yazıyorum galiba.

sözlükçülerin 15 yaşındaki haline vereceği öğüt

1. bir yıl sonra yaz ortasında o çocukla evde tüm herkes varken odanda seks yapma, babana yakalanacaksın.
2. insanlara karşı daha töleranslı ol, seninle aynı şeyleri düşünmeyenlere karşı yargı oklarını germe, empati kur.
3.son sınıftaki uzun boylu çocuğu boşver ne kadar yürüsen de iş o noktaya gelince uzun bir sırıktan daha fazlası olmayacak, onun yerine yan sınıftaki kas hayvanına oyna o kesin okey.
4. türk edebiyatından daha fazla kitap oku. orada kendinden çok şey bulacaksın.
5. cinsel yöneliminden dolayı geleceğine kaygıyla bakma, ileride hayatına doğru insanları sokacaksın ve onlar seni olduğun gibi kabul edecek, hatta onların algılarını da değiştireceksin.
6. sırf eğlenmek için o kıza yürümemelisin, yaptığın çok büyük puştluk, senin yüzünden kötü bir ergenlik yaşayacak.
7. geek olduğunu fark et, sosyal mecraları daha iyi kullan.
8. sen bihter ziyagilsin aptal olma!

akp

muhafazakar görünümü taşıyan ama muhafazakar olmayan parti, felsefi olarak gerici denilebilir. çünkü işlevliliği kabul görmüş dünya görüşünü muhafaza etmekten ziyade geçmişte yaşandığını iddia ettiği hayali bir geçmiş altın dönem yaratıp sistemi ona göre dizayn etmekte, hakikatini buna ulaşma yönünde kurgulamaktadır.
bence bu noktada en muhafazakar partilerden biri de ulusalcı tabanıyla chpdir. gerçi onların da altın dönemlerinin genç cumhuriyet yılları olduğunu da düşünebiliriz. lakin akp ile olan çatışımda muhafazakarlık sergilemektedirler.