türk kahvesi içmenin varoşluk belirtisi olması

neden türk kahvesi dendiğini anlamadığım arap usulü pişirilmiş tatsız kahveye bağımlı olanların genelde toplumun alt kesimini oluşturmasıdır. bir de bunlar hava atarlar, ayy günde üç fincan içmezsem başıma ağrılar girer, tam bir müptelayım filan diye. yani şu yaptığınızı italyanlar görse diz çöküp tanrı'ya, bizi helak edin, diye dua ederler. kahve kültürü olan biri türk kahvesinin nasıl yavan bir şey olduğunu bilir, o yüzden asla içip damak tadını bozmaz. ama bu kültürel bir şey aynı zamanda. gidip nişantaşı'nda elli liraya türk kahvesi içen zengin de sonradan görmedir. varoş bir semtte büyümüştür. bunlar bir de filtre kahveyi beğenmezler.

kahvenin yanına lokum koymaları yok mu, bitiriyor beni. üstüne bir de fal bakılır ve meşhur laf duyulur, falın fallanmış amın kıllanmış kızzzz. şimdi kahveyi içip üstüne bu muhabbeti yapan kişilerin varoş olmadığını söylemeyin bana. bir de kız istemede filan tuz koyup içine kendi aralarında eğlenir bu varoşlar. bir komiklikler bir şakalar. hangi ingiliz düşes fincanda sütlü kahvesini böyle sunar müstakbel düküne, hah, söyleyin bana.

türk kahvesi seven biriyle hayatta dışarı çıkmam. gittiğimiz elit kafelerde türk kahvesi sipariş edip beni rezil etme ihtimali olabilir çünkü. elit yaşantıma leke sürdüremem.

itinayla bakınız:
(bkz:mizah anlayışı olmayan menopoz ruhlu huysuz tip)
(bkz:aşağılık psikolojisi)

not: kahve kültürüm yok, her türlü kahveden nefret ederim. nefret dolu bir hayat yaşıyorum*.
müslüman kökenli bir ortadoğulu kişinin söylemesiyle komik duracak, kendine yabancılaşma cümlesidir.
bir türk kahvesinin kültürümüzde önemli bir yeri vardır fal bakayım mı? diyipte baktırmayan yoktur yani kimse yalan atmasın.
iki "türk kahvesi içmezsem rahat olamam" güruhuna laf atıp sonra italyanları arşa çıkarıp türk kahvesinin kötü olduğundan bahsedip sonra ben zaten kahve sevmiyorum ki ihihihi demiş?
üç trollük yapmaya çalışmış sanırım arkadaş anlam veremedim.
türk kahvesini ben de severim, mesela şu “haremlique” markası var, cidden iyi, öneririm.
dışarıda da gördüğüm, insanlar genelde ucuz olduğu için içiyor. ya da kahve kültürü olmadığı ve yeni şeyler denemeyi de sevmediği için. bazı tipler değişik kahvelerin onların erkekliğinden birşeyler aldığını da düşünüyor.

ben her türlü kahveyi severim. türk kahvesi hemen bitiyor, içtiğimde birşey anlamıyorum. yemek sonrasında iyi ama.

bir diğer konu da espresso içiciler. aslında bu kahve çok acele işi olanlara yöneliktir, adam fondip yapar ve hemen çıkar gider. kusura bakmayın da bi espresso’yla bi mekanda saatlerce oturulmaz.
türk değildir,türk coğrafyasında yetişmeyendir ama birçok şey gibi türklerin hunharca kendilerine mal ettikleridir.