sylvanas windrunner

banshe queen, warchief ünvanlarıyla horde'un liderliğini yapan undead elf abla. son dönemde girdiği kötü hallerden dolayı tacı tahtı bırakıp kaçmak zorunda kaldı. hitler'den sonra en çok insan öldürmüş kişi olmaya aday. şuan yaşıyor. biz de takip ediyoruz sonu ne olacak diye. en nefret ettiği şeyler arasında umut baya önde gidiyor.
horde ve allience'ın ittifaka varıp orgrimmarı kuşatmasında yaptığı talihsiz açıklamalar sonucunda horde'un kendisine biat etmiş kısmını da aleyhine döndürdü hatun.zaten teldrassil'i ateşe veren bir dengesizden ne beklenirdi ki.

ama esasen ne kadar tehlikeli olduğunu frozen throne'da lich kingi döverek gösterdi. ben şahsen helm of domination'ı kendisi için almasını ve lich queen olmasını bekliyordum ama tuttu miğferi ortadan ikiye yardı ırıspı.

bakalım şimdi ne olacak, sylvannas'ın ortaklık kurduğu shadowlands efendisi kim? ne üzerine ortaklık kurdu? bwonsamdi'nin patronunun slvannas ile ne alıp veremediği var?
ve hepsinden de önemlisi nzoth'u neden bu kadar kolay harcadın ey blizzard, bok gibi şirketsin vallaha.
hayat hikayesi trajedidir maalesef, bu yaptıklarının bir nedeni vardır diyorum, katliamlar falan yapıyor ama sanki "greater good" için
bence tamamen bencil amaçlardan oluşan bir motivasyonu var. arthas durdurulup yeni lich king bolvar olduğunda, kendisini ıce crown'dan aşağı attığını, ardından kendini cehennemde (the maw'da) bulduğunu da hatırlamak gerek. hatunun tek motivasyonu bence asla öldürülemeyeceği bir varoluşa geçmeye çalışmak gibi geliyor.
bana biraz kraliçe azshara'yı anımsatıyor.