sedergine

Durum: 111 - 1 - 1 - 0 - 31.05.2020 01:28

Puan: 1706 - Sözlük Kezbanı

3 yıl önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 6

mamaplus

20 mayıs tarihinde numune mama siparişi verdim kedime yeni mamaya geçmem gerektiği için. ayın 31ine geldik hala hazırlanıyor yazıyor. bir de sipariş versek yandık demek ki.

numuneyi yok sayıyorum. gelirse denerim ama kedim sevse de şu saatten sonra asla burdan alışveriş yapmam.

hiv'den korkmayıp korona'dan korkan gay

gerizekalının her yerde olduğunun göstergesi konu.

not: hiv+

malatyalıların ortak özelliği

hep bir elazığ ile kıyas içinde olmaları (benim tanıştığım 3-5 kişi için geçerli tüm lokalleri bilemem). hatta şunu duydum deprem günü.

ben- siz de hissetmişsiniz. merak ettim nasılsın?
malatyalı- evet elazığ'a göre daha fazla hissettik. orda 1 bina yıkıldıysa bizde 2.
içimden ben- okey.

(bu arkadaşa hava nasıl diye sor, elazığ'dan daha gelişmiş diye cevap verir)

ayı sözlük

anahtar rumuzlu yazar sayesinde online yazarlar diye bir şey olduğunu öğrendim.

bir de hiç teşvik yok. halbuki ben bir lgbti sözlüğünün daha popi olmasını isterdim ama sonuçta herkesin popisi kendine.

homofobi

türkiye'de hep vardı, dünyada da olduğu gibi. ama bir fark var. gelişen, özgürleşen dünya ülkelerinde giderek azaldı, azalıyor. bizde ise giderek artıyor ve artması isteniyor.

en büyük sebepleri.
1- her zaman var olan sebep bu aslında ataerkil yapı (zorla evlendirilenler, gizlice erkeklerle seks yapan kesim vs)

2- akepe. yok saydıkları gibi nefret ediyorlar. buna yok özgürleştik diyen bir ak lgbt görürsem sıçarım ağzına sakın yanaşmasın! tvde vs önceden vardı lgbti+! yok sayılmıyordu! şimdi ise yok sayılıyor! lgbti+ bireyleri öldürenler cezasını da çekmiyor!
(bkz:ahmet yıldız'ın babasının yakalanamaması)

3- yeni nesil ünlümsüler. kim bunlar? "yumuşak" olup muhafazakarlığa oynayanlar. hatta direkt kendilerinden nefret eden zihniyeti destekleyenler.
gördüğüm kadarıyla kerimcan durmaz, sisi (bugün öğrendim bu şahsı), murat övüç, başkanlığa evet videosuyla tanıdığımız hakan akkaya. hem lgbti+ olup hem akepe destekleyenlerin de bir an önce tedavi olması gerektiğine inanıyorum. katiline aşık olmak normal bir durum olmasa gerek.

kusura bakmayın ama lgbti+lar görünürlüğünü arttırmadan her boku yiyip muhafazakar görünenlere bırakırsa ortalığı bu homofobi katlanarak artacak. yani ünlü lgbt bireyleri bu insanlar olan bir ülkede homofobinin artmasının önüne geçemezsiniz. az bile şuanki homofobi.

edit: eklemeden de edemiycem. bu mu yani profiller? bu nasıl bir cehalet, varoşluk falan ya. öfff! sokakta selam vermeyeceğin insanlar influencer oldu başımıza! bir de sunny side up var, hiç girmiyorum bakın o konuya.

murat övüç

gündüz birinin kocasını parti yapıyor diye linçletmiş ama aynı günün gecesinde oğlu 4-5 arkadaş buluşup boğazda doğum günü kutlamış. ne diyelim biraz akıl.

burak gacemer

"benim için" larissa'nın eşi olan şahıs.

şimdi de ınstagram'da tarifler yapıyor falan. bu adam hep mi iticiydi şimdi mi iticileşti bilmiyorum ama anlatış tarzı vs çok itici. bir de 81liymiş bilmiyorum genetik mi bana mı öyle geliyor ama yüzüne baktığımda 70 birini görüyorum ben. yüzü çok yaşlı duruyor.

beach rats

hayatımda daha fazla zaman kaybı olduğunu düşündüğüm 2. bir film daha yok.

söyleyebileceğim tek şey bu, bu filmle ilgili. ve evet eşcinsel filmi.

eşcinselliğe özendiriyor gerekçesi ile netflix yasaklansın diyen tip

gerizekalı ak lgbt burada mı? özgürleşiyordu lgbt en son nooldu? 2014ten beri onur yürüyüşü bile yok. tvlerden tamamen silindik. şimdi parayla kullanılan platforma havlıyor kitleniz. nerdesiniz karaktersizler!

kuaförüm sensin

varoş ablanın ayrıldığını görüyorum programdan.

hiv

2 yılı geçti tanı alalı.

alıştım diyorum ama aslında alışmadım. her gün bunla uyanıyorum, her gün ilaç alıyorum, her 3 ayda bir hastaneye gidiyorum. hastanelerde ayrımcılık yaşıyorum, işyerimde çok mobbing gördüm. kısacası alışmak kolay değil. bakınca tek ilaç alıyorsunuz ama o öyle olmuyor.

hele bir de tek savaşmak o kadar da kolay değil.

üstüne biriyle tanışmak çok zor. gerçekten biriyle tanışıp gelecek planları kurmak bile çok zor. nasıl söylerim, anlar mı, umursar mı, yanımda kalır mı, sever mi aklınızda bir çok soru.

ve en büyük üzüntülerimden biri. yurtdışına gidebilme konusu. gezide sanırım çok sorun yok ancak oturum izni sorun. parası olana her zaman her kapı açık ama yoksa o para işte o zaman zor.

o yüzden dikkat edin. karşınızdakinden beklemeyin, siz kendinizi korumakla yükümlüsünüz. çünkü sonrasında tüm üzüntüleri siz yaşayacaksınız.

ama şunu da unutmayın:

belirlenemeyen = bulaştırmayan

rıfat yurttaş

youtube'da nasıl kilo verdiğini anlatmış. kendisini hiç beğenmiyordum gereğinden fazla zayıf ama eskiden çok yakışıklı ve seksiymiş. hem kumral, hem baya yakışıklıymış.

çocukluk dönemi sanrıları

sıvı margarin çıkmıştı sanırım yudum marka mı ne ayağımızı yerden kesecek miydi uçuruyor muydu ne. zorla aldırmıştım bizimkilere. yedikten sonra zıpladım zıpladım ama hiç uçamadım...

üstteki yazar arkadaşın dediği şu karpuz muhabbeti. benim daha da trajik. emrah filminde üvey anneleri kardeşine zorla böcek yediriyordu o da kızın beynini yiyordu falan. bu korkumdan hep ağzım kapalı gezmeye çalışırdım. karpuz falan yersem de muhakkak çekirdeğini çıkarırdım. durduk yere kimse ölmek istemez herhalde.

emre kanik

youtube'da gezi videoları çeken bir arkadaş. okursa sevgilisi felan varsa kızmasınlar ama gördükçe dibim düşüyor. bu ne yakışıklılık! o konuşma tarzı ne! bayılıyorum sana!

koronavirüs bittiğinde yapılacaklar

1 hafta da ben uzatacağım, bu süre 1 aya kadar da çıkabilir. çekirge sürüsü gibi olacak ortalık o kesin.

seks hayatınızı iki kelime ile anlatın

istanbul

malumunuz tinder sars cov2 sebebiyle konum değiştirmeyi ücretsiz yaptı. şöyle bir bakayım dedim de herhalde istanbul'a spor yapmayan gay almıyorlar. 20 kişiden 19u spor yapıyor. ayıptır yahu çıtayı bu kadar yükseltmek...

bilim insanı

aşık olduğum grup. bu dünya üstünde bilim insanları kadar hayran olduğum başka bir kitle yok. gerçekten dünya sizin sayenizde iyi ve kötüyü deneyimliyor.

tabi gerçek bilim insanlarını diyorum 3 ay sonra ülkesine gelen virüsle baş edemeyecek kadar düşük iqlu tipleri değil.

ayı sözlük telegram grubu

keşke çat diye kapamayaydınız da gireydik.

şokopop

kim olduğunu çok merak ediyorum. umarım bir gün çatlamadan öğreniriz sen kimsin.
  • /
  • 6

mütevazi

yeni akit

lağım borusu* yeni akitin "“lgbti'li azgınlar”, “sapkınların sesi kaos gl”, “lut kavmi'nin torunları”, “sapkınlar”, “sapkın güruh” ve “onursuz ibnelerin yürüyüşü” ifadeleri ifade özgürlüğü sayılmış.

"küçükçekmece cumhuriyet başsavcılığı, “onursuz ibneler” nefret dolu ifadeleri “eleştiri” kapsamında değerlendirdi. aşağılama suçunun işlenmediğini iddia eden savcılık, kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi."

https://www.kaosgl.org/haber/savciliga-g...

evrimparis

#326120 nolu entrysinde tahminen siyasi görüşünü beğenmediği * bir kişi hakkında "yunan tohumu olmak isteyen şahıs" diye bir yorumunu gördüm. daha öncesinden hitlere övgülerini sunduğu bir başlık da açmış bu yazar. (bkz:hitlere şükretmemiz gerekiyor) ironik olarak homojen dergide de "ayrımcılık ve nefret suçu" diye yazı yazmış. yazısında bu sözlükte neden bu tip entryler girdiğini de anlatsaymış, nefret suçunun örneklenmesi açısından daha açıklayıcı olurmuş.

ayrıca (bkz:nefret suçları)

istanbul büyükşehir belediyesi

cinsel yönelimi nedeniyle işinden olan erkan altay konusunda sessizlik devam ediyor.

"işe iadem için söz verildi ancak tutulmadı"

https://t24.com.tr/haber/ibb-den-atilan-...
https://www.haber.com/yasam/ibb-deki-isi...

Toplam entry sayısı: 111

hiv'den korkmayıp korona'dan korkan gay

gerizekalının her yerde olduğunun göstergesi konu.

not: hiv+

yurtdışında yaşamak isteyenler için tavsiyeler

ne yazık ki en son durumlardan sonra beklediğim, ihtiyacım olan tavsiyeler. artık tükendim.

her gün intiharı düşünüyorum. birilerinin hak ettiğimiz hayatları hak etmeden yaşadıklarını görmek psikolojimi bozuyor. kendi ülkemizde 5. sınıf insan muamelesi görmek çok zoruma gidiyor. 5 sene önce mezun oldum, ingilizce fransızca biliyorum. 5 senedir çağrı merkezi ve avmde çalıştım. toplam 2 sene çalışamamışımdır. iş bulamıyorum. öğrenim kredimi ödeyemiyorum. param yok. her yer tecrübe istiyor kimse şans vermiyor. hiv+im. artık tükendim. ailemin yüzüne bakamıyorum, acınacak haldeyim. ne hayallerle, borç harç ha bitti ha bitecek diye diye okudum, ama birilerinin torpillileri hayallerimizi, dünümüzü, bugünümüzü çaldılar geleceğimiz de yalan oldu. onu da yediler!

bu ülkeden artık gitmem lazım. dediğim gibi param da yok üstüne üstlük hiv+im. gerçekten yardımcı olabilecek, fikir verebilecek birileri varsa çok sevinirim.

hornet

ne yazık ki alternatifi olmayan ama en azından türkiye için bok gibi olan uygulama! sebeplerine gelecek olursak:
1- önceden eşcinseller kullanırken, şimdi çoğunluk "götçü". kime yazsanız "kadınsı" arıyor. iyiden iyiye bozdu.
2- herkes çıplak fotosunu çok rahat atıyor! ama yüze geldi mi bir tripler sanırsınız kimseyle görüşmemiş, kimse onu bilmiyor!
3- transfobik değilim ama; trans sayısı ve onların götçülerinin sayısı eşcinsel sayısını abartısız 5e katlar. artık yazarken birine iki kere düşünüyorsunuz!
4- insanlar önceden ilişki ararken şimdi herkesin tek derdi seks! asla, kimseye "ilişki" bile diyemiyorsunuz! diyebildikleriniz ya bu kelimeyi "seks" olarak anlıyor, sizi anlayanlar da "hornet"in bunun yeri olmadığı konusunda size ders veriyor!

ve en önemli madde
5- birileri sizi sevmiyorsa fotoğrafınızı ya da profilinizi şikayet ettiği an uyarı alıyorsunuz. bu yüzden hesabınız silinebilir, dondurulabilir. kimse kontrol etmiyor gerçekten öyle misiniz değil misiniz diye! x birinin beyanı yeterli!

bu kadar aptal bir uygulama olamaz! olmamalı! bir dönem lezbiyenlerin uygulaması vardı yüzünüzü göstermeden kayıt olamadığınız. böyle bir kural getirilmeli ve sadece erkekler olmalı! dahası bok gibi reklam alıyorlar bir zahmet 3 kuruş verip şikayet edilen hesapları birilerine kontrol ettirsinler!

acilen düzgün bir uygulama çıkmalı! çok acil!

yeni akit

azgın - sapık güruhun sesi, lut kavminin torunlarının desteklediği, onursuz ibnelerce yazılan bir şey.

ne de olsa kendileri bu sözleri ifade özgürlüğü çerçevesinde kullanabiliyormuş sanırım bizim kullanmamızda da sıkıntı çıkmaz.
buyrun bu entryde değinilmiş:
https://ayisozluk.com/yeni-akit.html?ent...
https://www.kaosgl.org/haber/savciliga-g...

hiv

2 yılı geçti tanı alalı.

alıştım diyorum ama aslında alışmadım. her gün bunla uyanıyorum, her gün ilaç alıyorum, her 3 ayda bir hastaneye gidiyorum. hastanelerde ayrımcılık yaşıyorum, işyerimde çok mobbing gördüm. kısacası alışmak kolay değil. bakınca tek ilaç alıyorsunuz ama o öyle olmuyor.

hele bir de tek savaşmak o kadar da kolay değil.

üstüne biriyle tanışmak çok zor. gerçekten biriyle tanışıp gelecek planları kurmak bile çok zor. nasıl söylerim, anlar mı, umursar mı, yanımda kalır mı, sever mi aklınızda bir çok soru.

ve en büyük üzüntülerimden biri. yurtdışına gidebilme konusu. gezide sanırım çok sorun yok ancak oturum izni sorun. parası olana her zaman her kapı açık ama yoksa o para işte o zaman zor.

o yüzden dikkat edin. karşınızdakinden beklemeyin, siz kendinizi korumakla yükümlüsünüz. çünkü sonrasında tüm üzüntüleri siz yaşayacaksınız.

ama şunu da unutmayın:

belirlenemeyen = bulaştırmayan

hornet

ne yazık ki alternatifi olmayan ama en azından türkiye için bok gibi olan uygulama! sebeplerine gelecek olursak:
1- önceden eşcinseller kullanırken, şimdi çoğunluk "götçü". kime yazsanız "kadınsı" arıyor. iyiden iyiye bozdu.
2- herkes çıplak fotosunu çok rahat atıyor! ama yüze geldi mi bir tripler sanırsınız kimseyle görüşmemiş, kimse onu bilmiyor!
3- transfobik değilim ama; trans sayısı ve onların götçülerinin sayısı eşcinsel sayısını abartısız 5e katlar. artık yazarken birine iki kere düşünüyorsunuz!
4- insanlar önceden ilişki ararken şimdi herkesin tek derdi seks! asla, kimseye "ilişki" bile diyemiyorsunuz! diyebildikleriniz ya bu kelimeyi "seks" olarak anlıyor, sizi anlayanlar da "hornet"in bunun yeri olmadığı konusunda size ders veriyor!

ve en önemli madde
5- birileri sizi sevmiyorsa fotoğrafınızı ya da profilinizi şikayet ettiği an uyarı alıyorsunuz. bu yüzden hesabınız silinebilir, dondurulabilir. kimse kontrol etmiyor gerçekten öyle misiniz değil misiniz diye! x birinin beyanı yeterli!

bu kadar aptal bir uygulama olamaz! olmamalı! bir dönem lezbiyenlerin uygulaması vardı yüzünüzü göstermeden kayıt olamadığınız. böyle bir kural getirilmeli ve sadece erkekler olmalı! dahası bok gibi reklam alıyorlar bir zahmet 3 kuruş verip şikayet edilen hesapları birilerine kontrol ettirsinler!

acilen düzgün bir uygulama çıkmalı! çok acil!

yeni akit

azgın - sapık güruhun sesi, lut kavminin torunlarının desteklediği, onursuz ibnelerce yazılan bir şey.

ne de olsa kendileri bu sözleri ifade özgürlüğü çerçevesinde kullanabiliyormuş sanırım bizim kullanmamızda da sıkıntı çıkmaz.
buyrun bu entryde değinilmiş:
https://ayisozluk.com/yeni-akit.html?ent...
https://www.kaosgl.org/haber/savciliga-g...

recep tayyip erdoğan

dinci ve homofobik birini sevmek stokholm sendromundan başka bir şey olamaz. ak lgbt kadar gerizekalı başka bir oluşum daha yok. 2014ten beri onur yürüyüşü yasak sayın gerizekalılar! aferin katilinizi destekleyin!

aktifim ama gay değilim

"yakışıklı değilim. param da yok kadın kaldırayım. en azından beleşe delik." diyen kekoların söylediği söz. bizimkiler de aptal olduğu için bunların götünü kaldırır.

gay

en azından erkek eşcinseller için diyebilirim ki %90 feminen ancak herkes kendini "erkek", "maskülen", "heteroseksüel görünümlü" falan sanıyor. hayır kimse de demiyor mu yahu sizlere arkadaş yırtınsanız da zırılsınız diye? bir de bu tiplerdir her sitede "no fem" yazarak birilerini arayanlar. gerçekten acınası insanlar. üzülüyorum... dileğim herkes içindeki homofobiğe bir an önce dur der. önce bizler kendi içimizde lgbtnin tüm renklerini kabul etmeliyiz ki insanlardan da kabul bekleyelim...

hornet'te feminen istemiyoruz kampanyası

hornet'te olmaması gereken kitle trans bireyler ve müşterileri. sayelerinde gay bulmak samanlıkta iğne bulmaktan daha zor!

anlaşılan eskortlar ve tırcı müşterileri burayı da basmış!

recep tayyip erdoğan

dinci ve homofobik birini sevmek stokholm sendromundan başka bir şey olamaz. ak lgbt kadar gerizekalı başka bir oluşum daha yok. 2014ten beri onur yürüyüşü yasak sayın gerizekalılar! aferin katilinizi destekleyin!

suriyelilerin nargile içmesine kızmak

ben asla kızmıyorum. özgürlük diye bir şey var. ama özgürlük kendiliğinden gelmiyor. gitsin ülkesi için savaşsın, kendi ülkesinde içsin. bize ırkçı diyen cahiller 5 milyonun ne kadar büyük bir rakam olduğunu idrak edemiyorlar. adamlar bir türkten çok daha hızlı ürüyor. bir an önce kurtulmazsak ileride yandık haberiniz olsun.

gay

en azından erkek eşcinseller için diyebilirim ki %90 feminen ancak herkes kendini "erkek", "maskülen", "heteroseksüel görünümlü" falan sanıyor. hayır kimse de demiyor mu yahu sizlere arkadaş yırtınsanız da zırılsınız diye? bir de bu tiplerdir her sitede "no fem" yazarak birilerini arayanlar. gerçekten acınası insanlar. üzülüyorum... dileğim herkes içindeki homofobiğe bir an önce dur der. önce bizler kendi içimizde lgbtnin tüm renklerini kabul etmeliyiz ki insanlardan da kabul bekleyelim...

hornet

ne yazık ki alternatifi olmayan ama en azından türkiye için bok gibi olan uygulama! sebeplerine gelecek olursak:
1- önceden eşcinseller kullanırken, şimdi çoğunluk "götçü". kime yazsanız "kadınsı" arıyor. iyiden iyiye bozdu.
2- herkes çıplak fotosunu çok rahat atıyor! ama yüze geldi mi bir tripler sanırsınız kimseyle görüşmemiş, kimse onu bilmiyor!
3- transfobik değilim ama; trans sayısı ve onların götçülerinin sayısı eşcinsel sayısını abartısız 5e katlar. artık yazarken birine iki kere düşünüyorsunuz!
4- insanlar önceden ilişki ararken şimdi herkesin tek derdi seks! asla, kimseye "ilişki" bile diyemiyorsunuz! diyebildikleriniz ya bu kelimeyi "seks" olarak anlıyor, sizi anlayanlar da "hornet"in bunun yeri olmadığı konusunda size ders veriyor!

ve en önemli madde
5- birileri sizi sevmiyorsa fotoğrafınızı ya da profilinizi şikayet ettiği an uyarı alıyorsunuz. bu yüzden hesabınız silinebilir, dondurulabilir. kimse kontrol etmiyor gerçekten öyle misiniz değil misiniz diye! x birinin beyanı yeterli!

bu kadar aptal bir uygulama olamaz! olmamalı! bir dönem lezbiyenlerin uygulaması vardı yüzünüzü göstermeden kayıt olamadığınız. böyle bir kural getirilmeli ve sadece erkekler olmalı! dahası bok gibi reklam alıyorlar bir zahmet 3 kuruş verip şikayet edilen hesapları birilerine kontrol ettirsinler!

acilen düzgün bir uygulama çıkmalı! çok acil!
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.