istanbul büyükşehir belediyesi

avrasya maratonuna hazırlandığı kadar cumhuriyet bayramına hazırlanamayan belediye.
saray muhallebicisi zincirlerinin kadir topbaş adı altından gününü gün ettiği, bal tutan parmağını yalar teriminin gerçek olmuş hali.
genelde kıçımıza kadar lale dikerler, sonra o lalelere bakmazlar ve laleler kıçımıza döner diyeceğim ama kıçımız bence daha güzel.*
iki eliyle bir siki doğrultamayan, dünyadaki metropoller içinde en aciz, en yeteneksiz olan belediyedir. gey bir başkan gelirse * belki adam olur umudum vardır.
beşiktaşıma her daim kök söktüren bir futbol klübüdür.
istanbulun görülen semtlerinde. (oy zamanı) ''dostlar muhabbet te görsün'' diyerekten, oy için ! alakasız yerleri yıkıp yıkıp tekrar yapan istanbulun büyükşehir belediyesi...
ekrem imamoğlu başkanın yaptığı ulaşım reformu ile bazı hatlarda metro ve otobüs seferleri 24 saat sürecek biçimde düzenlenmiş. istanbul orospusu ay pardon beyefendisi olarak bu düzenleme için minnet duygularımı iletiyorum. evim metro dibinde akbili olan beyler eqlesin.
"istanbul büyükşehir belediyesi'nde 2019 aralık ayında işe alınan beyaz masa personellerinden erkan altay işten atıldı. altay, açık lgbti+ kimliğinin ve gördüğü yanlışları eleştirmenin cezasının verilmek istendiğini söylüyor."

https://www.kaosgl.org/haber/istanbul-bu...
dün akşam eko başkan ile nagehan karşı karşıyaydı tvde. nagehan yine bildiğimiz gibi.
cinsel yönelimi nedeniyle işinden olan erkan altay konusunda sessizlik devam ediyor.

"işe iadem için söz verildi ancak tutulmadı"

https://t24.com.tr/haber/ibb-den-atilan-...
https://www.haber.com/yasam/ibb-deki-isi...
lgbt konularında ölü taklidi yapılıyor. herkes her şeyin zamanı var akepe nasıl zamanla hak, hukuk, adaleti öldürdü ekrem başkan da her şeyi zamanla yapacak diyor. doğrudur olabilir. ama her konuda sesi çıkanlar neden bizi görmüyor? neden onur haftası, onur yürüyüşü için ses çıkmadı. şimdi ise "eğer doğru ise" bir lgbt birey işten çıkarılmış. ben ekrem başkan'a olan inancımı kaybetmek istemiyorum. kimse kusura bakmasın. bu benim kim olduğum. ve her şeyden önce insan hakları gelir benim için.

3 büyük ile bakıldığında "bence" en başarısızı tunç bey ama en azından bizi yok saymıyor. cinsiyet eşitliği konularına değiniyor. biz toplumun en çok ezilen kesimiyiz. sağcısı, solcusu, dincisi, dinsizi, dindarı, komünisti, aydını, kürdü, türkü, ermenisi hep bir ağızdan bizi aşağılıyor. ancak biz lüks istemiyoruz kendimiz olabilmek, kendimiz olarak da çalışabilmek istiyoruz.

umarım bir an önce bu konu çözülür...