seyfi dursunoğlu

televizyon ekranalrından " huysuz virjin" olarak biliriz kendisini. evveliyatı vardır ve gösterilerinin yasaklı olduğu dönemler olmuştur.
sahnede anlatımlarında müstehcen olduğu kadarda bir o kadar seviyeli bir crossdresser bir karakterle karşımıza çıkan kişidir. gerçek hayatta hamarat, görgülü, bilgili, titiz ve beyfendi olarak bilinmektedir. aynı zamanda çok marifetli bir terzidir.
eski yıllardan hatırladığım insanlara fazlasıyla takılmasıydı. son dönemde bir dans yarışması sunuyor ve eskisi gibi sarmıyor millete. üstü kapalı geçiyor.
koca koca topuklu ayakkabılar falan bu yaşta bu enerji.saygı duyulası.
görüp görebileceğim en hazırcevap ve pratik zekalı insandır kendileri, bu yaşta bu enerjiyi nereden buluyor bir türlü anlamıyorum... allah uzun ömürler versin...
15 milyon tl olan servetini türkan saylan vakfına bağışlayacağını açıklamış ve bu kararıyla beni çok duygulandırmış sanatçı.
http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/20338936.asp
doritos akademisinin rektörüdür. romeo-juliet ve beden eğitimi derslerinde birlikte oynadığı çocukla çok güzel uğraşmıştır.
sol tarafta görünce bir anda vefat ettiğini sanıp üzüldüğüm gerçek bir şov ustası. allah uzun ömürler versin.
mal varlığını türk eğitim vakfına bağışlayacağını açıklamış eşcinselliğinden utanan eşcinsel.
kendisi zeki mürenin yaptığı yanlışı tekrarlamıştır.sanat güneşimiz de ezilen,aç kalan toplumdan dışlanan ,fuhuşa sürüklenen cinsdaşlarını bırakıp kendini çürük ve hastalıklı olarak tanımlayan mehmetçik vakfına tüm mal varlığını bağışlamıştı.
kimsenin parasıyla ne halt yediği umrumda değil ama insan azıcık utanır eşcinselliğin sırtından para kazanıp eşcinseller için hiçbir şey yapamamaktan.lgbtt bireyler için çalışan bir sürü dernek var homofobik ülkemde.hadi onlara güvenmiyorsun kur bir vakıf sen yönet paranı.

hayatını anlattığı kitabı okuduğunuzda, homofobik olmadığını hemen anlayabildiğiniz kanto ve tuluat tiyatrosu sanatçısı, şarkıcı, show-man ve sunucudur.

kitabında açıkça belirttiği gibi, efendi efendi hayatını yaşayan eşcinsellere büyük saygı duyan ve kabullenen; fakat, aklı fikri bu dar konu üzerinde olanları ise benimseyemediğini söylemiştir. kimsenin kimseyi sevmediği bir toplumda, bu kadar fikrini açıkça söyleyen insan bulunmuyor. insanların düşüncesine saygı duymak gerekir. aramızdaki çoğu kimse "kocacım kocacım, s.k beni erkeğim" diyen yandan yemiş ultra kadınsı pasifleri sevmezken, kalkıp bu kadar düzgün bir yaşantısı olan kişiyi eleştirmesi gariptir.
taklidi bile yapılamayan usta komedyen
türkiye de yetişen en zeki ve en iyi showmenlerden. huysuz virjin in aksine çok efendidir, tam bir istanbul beyefendisidir. eşcinsel olduğunu hiçbir zaman açıklamadı, belki de en iyisini yaptı.
kendi biyografisini anlattığı kitabında temizlik ve titizlik konusunda öldürücü derecede takıntılı olduğunu okuduğumda bir arada yaşamanın çok zor olduğunu düşündüğüm kişi.
zeki miren'le ilgili gelen soruya cnn de verdiği cevap çok yerindedir.

seyfi dursunoğlu'nu ve bülent ersoy'u ekranlarda gördükçe "türkiye iran mı oluyor" saçmalıklarına götümle gülmeme sebep olan zatı muhteremlerden biri.
türk insanının iki yüzlülüğünü kanıtlayan kişilerden biridir. sahnede, televizyonda alkışlanan kadın, sokakta yuhlanan, dışlanan, ötekileştirilen eşcinselidir.
işini hakkıyla yapan, bunu yaparken de kendi hayatından vazgeçen özel insanlardan biri...
çakma gullümcüleri gördükçe daha bir saygı duyduğum sanatçı.
83 yaşındaki inanılmaz insan. geçen gün öldüğü haberini aldım, neyse ki isimler karışmış. o olmadığını öğrenince öyle sebepsiz mutlu oldum. eksik olmasın. türkiye için çok değerlidir. tek elden üstün çabasıyla farklılıklara alıştırmıştır ülkemizi.
  • /
  • 2