tr chaser

Durum: 394 - 0 - 0 - 0 - 04.01.2018 18:05

Puan: 6920 - Sözlük Kezbanı

12 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 20

açık ilişki istiyorum deyip kıskançlık yapan insan

chihuahua

bence kesinlikle trans birey köpeğidir. bu kadar yelloz, bu kadar cazgır, yaygaracı ve kıskanç, her şeye tepki gösteren başka bir canlı bilmiyorum. her şeye rağmen canım benim.

saad lamjarred

lm3allem şarkısı 450 milyon izlemeyi geçen, şimdilerde ise ghaltana şarkısıyla moombahton tarzını arap ülkelerine getirmiştir.

rotinda yetkiner

kendisiyle ilgili öğrendiğim ve çok üzüldüğüm hikayesini paylaşmak istedim. daha 20'li yaşlarındayken mardin'li bir çocuğa aşık olur. rotinda yetkiner de esasen dersim'lidir. o zamanlar tabi 90'lar ve güney doğu... tam birbirlerine açılırlar ve çocuk dağa çıkmaya karar verir, sonra da dağda vurulur. bu konuyla ilgili haber alan rotinda ''çi bikim'' (ne yapayım?) isimli şarkıyı yazar ve besteler. şarkının ilk satırlarında

''isterdim ki gönlün gönlümde olsun
gelişinle gönlüm şad olsun
ama sen gelmedin bugün
ben yalnız kaldım...'' demektedir.

sonra o da dağa çıkmaya karar verir aşkından. bir süre sonra yaşlandığı ve hastalıkları şiddetini artırdığından almanya'da yaşamaya başlayan ve müzikle ilgili çalışmalarına devam eden rotinda ile küçük de olsa internet üzerinden konuşmamızda bu bilgiye eriştim. lgbt camiası için oldukça önemli bir bilgi olduğundan paylaşmak istedim.

lady gaga

kendisi bugün yayınlanan tom ford'un 2016 sonbahar kış kreasyonu videosunda i want your love isimli kulüp klasiğini seslendirmekle kalmamış, aynı zamanda klipte de oynamıştır. dinlemek için: http://ayisozluk.com/lnk/lgtf

diken

söz ve müziği mete özgencil'e ait olan ziynet sali şarkısı. harbiye açıkhava'da ziynet çok güzel seslendirmiştir. sözlerini de yazayım tam olsun.

indirimden aldım sanki
eve getirmeden bozuldu
taşımaya ne gerek var ki
en başından atmalı gitmeli
ah heves deli heves
sen ne hatalar yaptırıyorsun


olmayacak duaları
olduracaz diye bezdiriyorsun

yine konar bu gönül
yine konar bir deli çalıya
çalı çırpıdan aşk taklidi
battı mı dikeni de çığlık çığlığa

mete özgencil

şimdilerde kimyası ziynet sali'yle tutmuş adamdır, ziynet sali'nin son albümü no: 6'da oldukça güzel iki şarkıya imza atmıştır, diken ve adeta müebbet. diken kendi dili gibi diken gibi bir şarkıdır. dinlenmesi tavsiye olunur.

öykü özen

kendisi yaptığı şiddet eylemlerinden dolayı lgbt derneklerinden dışlanan ve aldığı 31 yıl cezadan kaçarak brezilya'ya kaçan öykü evren yine bir şekilde lgbt gündemine oturmayı başardı. bir suçluyu kendi gazetesinde çalıştıran yurt gazetesine yaptığı haber iki tane transın çıplak şekilde soyunarak eylem yapmasını fırsat bilerek lgbt derneklerine yüklenmektedir. bir eşcinsel olarak öykü özen'in homofobisini kınıyorum. ayrıca onur yürüyüşünde iki kadının çırılçıplak soyunması başlığındaki entry'imi de okumanız dileğiyle.

onur yürüyüşünde iki kadının çırılçıplak soyunması

çıplaklıktan rahatsız olabilirsiniz. tasvip etmeyebilirsiniz. ancak iğreniyorsanız kendinize dönüp bakmanız lazım.. şener şen'in "çıplak vatandaş" filmini tebessümle izlerken, meclis önünde geçinemeyen işçiler soyunduğunda "adam artık daha ne yapsın" derken, gezi'de toma'nın önünde soyunanı simgeleştiriken, femen'in eylemlerine merakla bakarken iğrenmiyorsanız, buradaki tepkinizin iğrenme olması sadece homofobi ve transfobidir. bu homofobi ve transfobiyi arkasına alarak çoğunluğa yaranmaya çalışan, kendini kurtarıp mücadelenin diğer öznelerini hedef gösteren, derneklere çamur at izi kalsın mantığıyla sataşan, kendi şiddet pratikleri dolayısıyla hareketten dışlanan şahsı ciddiye alıp haber yapanları ciddiye almayın. yeri geldiğinde toplumsal baskıya karşı soyunarak dans etmek meşru bir eylem biçimidir!

alexa

güvenilirliğinin pek de olmadığı site analiz sitesidir.

mantık olarak kullanıcıların tarayıcılarına bir eklenti yükler. bu eklenti aracılığıyla o kullanıcının internet deneyimine dayanarak listeler ve istatistikler çıkarır.

örneğin alexa'ya göre türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri r10.net'tir. r10 bir webmaster sitesi. dolayısıyla r10 kullanan çoğu insan tarayıcılarında bu eklenti olduğu için siteyi üst sıralarda gösteriyor.

hala ikna olmadıysanız güvenilir olmadığına bir de şöyle bir şey var: yandex.metrica metrica yandex'in google analiz servisi gibi bir servis. site istatistiklerini tutuyor. metrica'nın şahane özelliklerinden biri de istatistiklerini herkese açık yapan siteleri sıralamaya tutması. bu sıralamayı ve alexa değerlerini biraz karşılaştırdığınız zaman aradaki tutarsızlıkları net olarak görürsünüz. bu nedenle sitenizi ya da siteleri karşılaştırmak isterseniz sınırlı da olsa metrica'yı kullanabilirsiniz.

"uzatma da var mı bir çözümün?" diye soruyorsunuz gibime geldi. kısacası alexa mantığı mümkün müdür?

kişisel fikrim, alexa verilerinin yüzde yüz doğru olması mümkün değildir.

"peki, niye bu kadar kötüledin?" diye sormazsanız ayıp ederseniz. efendim reklam olayında özellikle bir çok reklamveren, firma siteleri incelemeden önce alexa değerlerine bakıyor. böyle sazanların farkında olan bir çok uyanık da günde 1000 tekil hit almayan siteleri bile kolayca yükseltip reklamı bir güzel alıyor.

sonuç olarak, uzun vadede web işleriyle ilgilenen insanların önemli bir kısmı alexa takıntısından vazgeçmeyeceğe benzemediği için ben ve benim gibi bir çok insan kalitesizliğinin ne kadar farkında olsak da mecburi üst sıralara çıkmak zorunda kalacağız.

justin bieber

eski sevgilisi selena gomez'in kendisini rehabilitasyona gitmek için ikna çabaları sırasında whatsapp'tan cinsel organının fotoğraflarını gönderen şarkıcı. iç çamaşırı reklamı için çekilen fotoğrafları için photoshoplu diyorlardı ama görüldüğü kadarıyla photoshop'a pek de gerek yokmuş.

haber için buradan alalım: http://ratter.com/the-case-for-reparatio...

michael sam

şu anda nfl ligindeki tek açık eşcinsel futbolcu. kendisi oldukça tatlıdır italyan sevgilisiyle geçtiğimiz günlerde nişanlanmıştır. daha da güzeli nedir, coca cola kendisiyle #makeithappy kampanyası kapsamında bir reklam filmi çekmiştir, bu reklam filminde başına gelenleri anlatmış, homofobiyle nasıl savaştığını söylemiş, sonuç olarak sevginin nasıl galip geldiğini anlamamıza yardımcı olmuştur. iyi ki de yapmıştır.

coca cola'nın reklam filmini merak edenler için youtube linki:

irem derici

homofobinin en büyük düşmanlarından, bildiğiniz faghag olan bir kadındır, yurtdışı seyahatlerinde sürekli gey barlarda takılan, ünlü olmadan önce türkiyede de gey barlara gittiğini söyleyen özellikle düşler ülkesinin gel-git akıllısı şarkısıyla insanı başka yerlere götüren hüzünlü ve buğulu ses.

sam smith

grammy ödüllerinde tam beş ödül alarak adeta bütün ödülleri süpüren eşcinsel şarkıcı. albümünü o dönemde ayrıldığı erkek arkadaşına hissettikleri sayesinde yaptığını da ellen'ın programında açıklayan kişidir ayrıca. son klibi lay me down'da ise eşcinsel evlilik konu edilmektedir. kendisi facebook'unda bu videoyu paylaşırken "bir gün tüm dünyada eşcinsel evliliklerin yasal olduğunu düşünmekten daha büyük bir hayalim yok" notuyla paylaşarak gönüllere taht kurmuştur. iyi ki vardır, sesi de kadife gibidir. söz konusu klibi izlemek isterseniz youtube linki de aşağıdadır efendim.

sam smith - lay me down:

scruff

superbowl'daki "bizim takımımızda oyna" reklamıyla nfl ligindeki eşcinsel futbolcuların açılmasının her zaman yanında olduğunu söyleyen eşcinsel date uygulamasıdır. zamanında bekarken az erkek düşürmemiştim. bu arada reklamla ilgili haberi merak edenler newsweek'in http://ayisozluk.com/lnk/a70f77 haberine bakabilirler!

ira sachs

öncesinde keep the lights on filminin de yönetmenliğini yapan ve son filmi love is strange ile biz izleyicileriyle buluşan son derece sakin, konuların içine direk dalmayan senarist ve yönetmen. iyi ki var, iyi ki ali betil hayatımıza soktu dedirtecek cinsten bir insan.

love is strange

!f istanbul film festivali kapsamında dün gösterimi gerçekleştirilen, yapımcılığı amerika'da yaşayan bir türk olan ali betil tarafından yürütülen sevimli ve duru bir aşk hikayesi.

12 dalda ödüle aday gösterilmiş, sundance festival'de gösterildikten sonra ilk kez türkiye'de gösterilen 27 şubat itibarı ile de türkiye'de vizyona girecek artık yollarının sonuna gelen eşcinsel bir çiftin evlenme hikayesini anlatan ve izledikten sonra insanda kahve içmiş gibi bir his bırakan, kesinlikle izlenmesi gereken bir film. türkiye'de vizyona girdiğinde izlenebilmesi için destek olunması gereken filmlerden.

ali betil

love is strange filminin türk yapımcısı ve olağanüstü derecede mütevazı kişilik kendisini öncelikle onur baştürk ile hürriyet'te gerçekleştirdiği röportajda tanıdık, sonrasındaysa gaymag için verdiği röportajı geldi, dün akşam da !f istanbul film festivali kapsamında filminin türkiye'deki ilk resmi gösterimi yapıldı. ira sachs'ın sevgilisi, gönlümüzün sultanıdır kendisi.

hürriyet'te onur baştürkle röportajı için: http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/onur...
gaymag'deki röportajı için: http://gaymag.org/ali-betil-film-benim-a...

gmag

öncelikle gaymag'in tanıtım filminden bahsetmek isterim, film gaymag'in kendi çektiği bir film değil, gaymag'in turizm/seyahat bölümünü yazacak olan israilli bir şirket olan gayville isimli şirketin ortaklığımızın bir parçası olarak israil'de çekmiş olduğu bir reklam filmidir. eliad cohen vs. gibi isimler de gay ville sayesinde filmde oynuyorlar. ayrıca kiloluları tatsız olarak değerlendiren bir durumdan çok, kandırılmış olmakla ilgili bir durum söz konusu ve sadece bir espri.

ikinci olaraksa murat boz'un röportajını geri çekmiş olması sebebiyle derginin çıkışı ağustos'a ertelenmiş durumda, mariah carey ve bunun yanında türkiye'de eşcinsellerin hayatına yön veren birçok kadının da röportajının olacağı bir sayı ile çıkmayı hedefledik.

tost bildiklerim

nişantaşın'da amerikan hastanesine çok yakın orhan ersek sokakta konumlanan bir sosyete tostçusu, içeri girdikten sonra kendinizi ender saral'ın o sıcaklığında hissetmemeniz mümkün değil. daha önce lal dedeoğluyla birlikte nişantaşın'da buz barı işleten ve iflas sonrasında lal dedeoğluyla ayrı ayrı yollarına devam eden ender saral yine inanılmaz misafirperverliğiyle size kendinizi evinizde hissetmeniz için elinden geleni yapıyor.

mekandan biraz bahsetmek gerekirse iki katlı küçük bir mekan ama dekorasyonu çok güzel düşünülmüş, açık mutfağıyla vs. bayılabilirsiniz. özellikle avakadolu tost bir ölüm sebebi ayrıca enginar çorbasını da mutlaka denemelisiniz derim. eh ne diyelim deneyim konuşuyor demek ki ender saral yine harikalar yaratmış. ender saral'ında bizim oralı yani uzaylı olmasının bir etkisi yok diyemeyiz elbet.
  • /
  • 20
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 394

dilf

milf'in bir değişiği, daddies i like to fuck olarak açıklanabilir. xxx sitelerde yazdığımızda karşımıza bir yığın sonuç çıkartır özellikle de daddy bear sevenler için.

(bkz: daddy bear)

izzet çapa

beşiktaş adliyesindeki hakkındaki icra davaları bitmek bilmezken hala nasıl olur da bunca mekan, bunca para sahibidir anlamakta çok zorlandığım bir statüye sahiptir. yanında çalışanların suyunu sıkana kadar kullanır, sonrasında tekmeyi basar.

televizyon programlarına çıkıp bırakın eşcinsel olduğunu söylemek bir yana, eşcinsel evliliğin tüm dünyada yasaklanmasını bile savunan açıklamalar yapar. ama bunca şeye rağmen cahide tıklım tıklım geylerle dolar.

mekanlarında yaptığı şey çok basittir, bir mekan açar, geyleri toplar, bir de onları izlemeye gelen heteroları, hayvanat bahçesinde izler gibi heterolar özellikle academy 14'ün balkonundan geyleri izlerdi.

academy 14'de yaşanan eşcinsel cinayetinin üstünü tamamen ticari çıkarları için kapatırken hiçbir eşcinsel de dönüp sen ne yapıyorsun dememiştir.

neden bu kadar insanlar tapıyorlar izzet çapa'ya anlamış değilim açıkçası.

cem başeskioğlu

türkiye'nin en iyi senaryo yazarlarından, kedi gibi 9 canlı bir adam, bundan 5 yıl önce 6 ay boyunca aynı evde yaşadığı sevgilisi tarafından tam 17 yerinden beraber uyurlarken bıçaklanan ve artık 15 kilodan fazla ağırlık kaldıramayan, geçen sene ağır zatürre geçirdiğinde sosyal güvencesi olmadığından çok zor şartlarda haseki hastanesinde yatan, hiçbir eşcinsel dostu tarafından ziyaret bile edilmeyen, öğrencilerinin altını değiştirdiği, dahi bir adam. farklı bir bakış açısıyla sen ne dilersen gibi bir filmi ortaya çıkartmış. gece melek ve bizim çocuklar gibi pek çok filmde de görev almış inanılmaz bir insan.

pkk

eşcinsellere yaklaşımı konusunda bir hayli aşmış, bu konularda türkiye gibi hükümetlerin çok ilerisinde görüşlere sahip bazıları tarafından terörist, bazıları tarafından özgürlük savaşçıları olarak tanımlanan örgüt. bir köylü hareketi olmayan, modern anlamda tanımlanabilecek bir hareket. daha önce pkk'nin içindeyken geri dönen ve özgür gündem gazetesinin editörü yüksel genç pkk içinde eşcinselliğin serbest olduğunu, hatta eğer bir kişi kendisini kadın olarak tanımlıyorsa, kadın mangalarında onlarla birlikte yattığını anlattığında ilk başta çok şaşırmıştım bu kadar anlayışlı olmalarına. sonra rotinda'yı tanıdım, kandil basın ilişki merkezinde görev yapan rotinda pkk'ye sanatını icra ederek destek veriyor, dağlarda insanlar onun şarkılarıyla coşuyorlar. ve rotinda yetkiner açık bir eşcinsel.

kimine göre yasadışı terörist bir örgüttür (aynı hizbullah'ın da tüm dünya tarafından terörist örgüt olarak anılırken türkiye tarafından terörist örgüt olarak kabul edilmemesi gibi), kimine göre özgürlük savaşçılarıdır, öyle ya da böyle, ancak şöyle bir durum söz konusu, kadın hakları ve lgbt hakları açısından çok yol almış bir örgüttür.

yüksel genç'in 32. gün programındaki açıklaması için:

http://www.ensonhaber.com/pkkda-escinsel...

heteroseksizm

yalnızca karşıcinsel ilişkinin doğru olduğunu öneren görüştür. heteroseksizme göre, eşcinsellik yoktur, yok sayılır, eğer kafasını kaldırırsa susturulur, eğer eşcinselse de yine tarafını seçmek zorundadır, kadın olan taraf mıdır erkek olan taraf mıdır? gey, lezbiyen ya da biseksüel olmak yoktur. düzen-düzülen üzerinden ilişkiyi örgütler, düzülen tarafsan kadın gibi olmalısın, sana yenge demeliler, düzen tarafsan sana enişte demeliler, düzülen taraf kadın gibi davranmalı, kadın gibi görünmeli, düzen taraf erkek gibi davranıp, erkek gibi görünmelidir.

heteroseksizm eşcinselleri yok sayar, kimsenin eşcinsel olduğunu aklından bile geçirmezsiniz, herkes ya kadın ya da erkektir ve herkes karşı cinsinden hoşlanır.

bdp

homofobi karşıtı buluşmaların van ve diyarbakır ayaklarında yereldeki örgütlenmelerle organizasyonu için hem maddi hem manevi destek veren, vekillerinin konuşmacı olarak katıldığı parti. aynı zamanda vekillerinden sabahat tuncel hevjin lgbt dergisinin fanzini olan hebun'da zaman zaman yazar.

avcılar'daki transların evlerinden edilmesinden tutun da, diyarbakır'da ailesi tarafından öldürülen eşcinsel gençle ilgili konuların hepsinde ezilenin yanında olmuş, mecliste bu konuların konuşulmasını sağlamış parti. bünyesinde sırrı süreyya önder, sabahat tuncel gibi eşcinsel ve kadın hakları konusunda çok duyarlı vekilleri barındıran parti. aynı zamanda birçok vekili bu seneki lgbt onur yürüyüşüne listag ile beraber katılmıştır.

kadın milletvekili adaylarından aday olmaları ve adaylık sürecinde yapacakları etkinlikler için hiçbir para istemeyen, eş başkanlık sistemiyle yönetilen, geldiğimiz günde halkların kardeşliği ilkesi üzerinden hareket etmeyi başaran partilerden.

evet selahattin demirtaş ya da partinin bazı üyeleri eşcinsellik konusunda çok bilgi sahibi olmayabilir ancak şöyle bir gerçek var ki bugün lambdaistanbul ya da kaos gl birşey derse selahattin demirtaş bunun altına imzasını atar, anlamaya çalışır.

esmeray partinin genel meclis üyesidir ve önümüzdeki seçimlerde muhtemelen milletvekili adayı da olacaktır.

lubunya abartısı

ay ablaaaaaa, dün bir elektrikçi geldi, ne sor ne ben söyleyeyim, torbalar nasssıl dolu, ben diyeyim butçana bir greyfurt sen de diyarbakır karpuzu ( nakka nakinta ama suyum selim maksimumda sivrisinek olsa ne yazar)

bende böyle nasıl bir ev halimleyim, dökülüyorum anlatamam (fonda beş kat fondöten, göz kalemleri, parfümler vs.)

ay sen herif bana bir alık bir alık (altı üstü sigorta kutusunun yerini sormuştur garip)

ay beni bilirsin kal gelir böyle durumlarda (dilimi çıkardım üçer kere alt ve üst dudağımda gezdirdikten sonra)

gayet normal bir şekilde yerini gösterdim (o tarafa doğru giderken ayağım takıldı şortum kayıverdi)

neyse bir baktım bu fermuarını indirmiş elinde sallayarak ne dese beğenirsin "sen bırak şimdi onu bak tam senin kutuna göre bir sigorta var burada" (bu eski tip bir kutu yanımda yok uygun malzeme dükkandan alıp geleyim dedi)

neyse şekerim koridor duvarlarının dili olsada konuşsa bir o duvar bir bu duvar yedi bitirdi yaladı yuttu beni (gidiş o gidiş bir daha gelmedi ayol herif)

tayfun felan haltetmiş abla 1.5 litrelik içim ayranı şişesi gibiydi yeminle ayol, telefonunu verdi ne zaman istersen ara dedi (hırsımı dildomdan çıkardım)

şeklinde özetlenebilecek durumlar silsilesi, neyse abartmayı severiz.

pkk

eşcinsellere yaklaşımı konusunda bir hayli aşmış, bu konularda türkiye gibi hükümetlerin çok ilerisinde görüşlere sahip bazıları tarafından terörist, bazıları tarafından özgürlük savaşçıları olarak tanımlanan örgüt. bir köylü hareketi olmayan, modern anlamda tanımlanabilecek bir hareket. daha önce pkk'nin içindeyken geri dönen ve özgür gündem gazetesinin editörü yüksel genç pkk içinde eşcinselliğin serbest olduğunu, hatta eğer bir kişi kendisini kadın olarak tanımlıyorsa, kadın mangalarında onlarla birlikte yattığını anlattığında ilk başta çok şaşırmıştım bu kadar anlayışlı olmalarına. sonra rotinda'yı tanıdım, kandil basın ilişki merkezinde görev yapan rotinda pkk'ye sanatını icra ederek destek veriyor, dağlarda insanlar onun şarkılarıyla coşuyorlar. ve rotinda yetkiner açık bir eşcinsel.

kimine göre yasadışı terörist bir örgüttür (aynı hizbullah'ın da tüm dünya tarafından terörist örgüt olarak anılırken türkiye tarafından terörist örgüt olarak kabul edilmemesi gibi), kimine göre özgürlük savaşçılarıdır, öyle ya da böyle, ancak şöyle bir durum söz konusu, kadın hakları ve lgbt hakları açısından çok yol almış bir örgüttür.

yüksel genç'in 32. gün programındaki açıklaması için:

http://www.ensonhaber.com/pkkda-escinsel...

feminenler sakın yazmasın

lgbt arkadaşlık sitelerinde kadınsı eşcinsellerden deli gibi korkan süper erkeksi eşcinsellerin profiline iliştirdikleri cümle. birçok profilde görünür. anlamı "ben toplumun seksistçe oluşturduğu erkek ve kadın rollerini içselleştirdim, yanımda kadın gibi olan bi erkek istemiyorum".

bir de "erkeksi değil erkekler yazsın! eşcinsel olmam kırıtıp gezeceğimiz anlamına gelmez, biz sadece erkeklerden hoşlanan birer erkeğiz! öyle olsaydı gidip kadınlarla birlikte olurdum çakmasıyla değil!!!" şeklinde açıklamalı uyarılar da var, bunun bir üst leveli olur o.

milliyetçilik

çok değişik bakımlardan kutuplaşmış, yaşadığının hesabını vermeyen bir toplum için, hele siyaset yapma tarzı olarak ortaya çıktığında çok tehlikeli bir ideolojidir. milliyetçilik bir ideolojidir ve milliyeti önceler.

medyada sanki milliyetçilik ya da ırkçılık insanın kendisinden olmayan milletleri aşağılaması, kötü düşünmesi gibi tanımlanıyor. oysa milliyetçilik milli kökenini diğer kimlik kategorilerinden üstte tutmak demektir. türkiye'de milliyetçi olmak için kürtleri, ermenileri alenen aşağılamaya gerek yok. milliyetçilikle diğer kimlik öğelerinin yanında türklük önceleniyor. türk olmayanların ısrarla 'türk'üm' demeye davet edilmelerini yaratan bu değil midir?

bizimki gibi çok farklılıkları olan bir toplumda, tek bir kimlik kategorisi öncelemesi olmaz. bu durum, farklı grupların taleplerinin üstünü örtüyor ve daha baştan dışlıyor. sonuçta çoğunluğun meşrulaştırılması gerçekleşiyor. çoğunluğun çoğunluğa ait olan değerlerin, kimlik kategorilerinin çoğunluktan olmayanlara dayatılması, bu grupların eritilmeye çalışılması, ırkçılığın ve milliyetçiliğin göstergesi. toplumun yarısını dışlayan bir şey iyi olamaz.

irkçılık ve milliyetçilik gibi kavramların beşiği olan batı sosyal bilim literatürü, batı'da da bunların eski biçimleriyle hayata geçmediğini gösteriyor. ayrımcılığa karşı yasalar doğrudan ırkçılığı engelliyor; ama şimdi siyahlara, göçmenlere karşı sembolik ırkçılık yürütülüyor.

türkiye'deyse türklük değerlerini bazı grupların bozduğunu iddia etmek var. 'özümüze zarar verecek hareketler yapıyor(lar)' denerek yapılıyor bu ırkçılık. üstelik sadece kürtlere, ermenilere değil, başörtülülere, suça itilmiş çocuklara, aydınlara yönelik gerçekleşiyor. sonuçta 'bunlar bize benzemiyorlar' ya da 'aslında bizdenler ama içimizden bizi vuruyorlar', 'milli kaynaklarımız değişik nedenlerle bu gruplara harcanıyor' cümlelerine varıyor.

homojen bir toplum söylemi üzerinden 'biz' dili kuruluyor. böyle homojen bir toplum yok. bir arada ve mutlu olmak için de aynı olmaya gerek yok; birbirinin varlığını görmek ve bir arada yaşamanın yollarını bulmak gerek. herkesin ' biz' inşasının artık gerekli olmadığını fark etmesi gerek.

pkk

eşcinsellere yaklaşımı konusunda bir hayli aşmış, bu konularda türkiye gibi hükümetlerin çok ilerisinde görüşlere sahip bazıları tarafından terörist, bazıları tarafından özgürlük savaşçıları olarak tanımlanan örgüt. bir köylü hareketi olmayan, modern anlamda tanımlanabilecek bir hareket. daha önce pkk'nin içindeyken geri dönen ve özgür gündem gazetesinin editörü yüksel genç pkk içinde eşcinselliğin serbest olduğunu, hatta eğer bir kişi kendisini kadın olarak tanımlıyorsa, kadın mangalarında onlarla birlikte yattığını anlattığında ilk başta çok şaşırmıştım bu kadar anlayışlı olmalarına. sonra rotinda'yı tanıdım, kandil basın ilişki merkezinde görev yapan rotinda pkk'ye sanatını icra ederek destek veriyor, dağlarda insanlar onun şarkılarıyla coşuyorlar. ve rotinda yetkiner açık bir eşcinsel.

kimine göre yasadışı terörist bir örgüttür (aynı hizbullah'ın da tüm dünya tarafından terörist örgüt olarak anılırken türkiye tarafından terörist örgüt olarak kabul edilmemesi gibi), kimine göre özgürlük savaşçılarıdır, öyle ya da böyle, ancak şöyle bir durum söz konusu, kadın hakları ve lgbt hakları açısından çok yol almış bir örgüttür.

yüksel genç'in 32. gün programındaki açıklaması için:

http://www.ensonhaber.com/pkkda-escinsel...

diyarbakır

kürdistan'ın başkenti olması umulan şehir'dir, kürtçe ismiyle amed

rotinda yetkiner

pkk'deki bilinen açık eşcinsel ve daha çok mücadelenin sanat tarafıyla ilgilenen, dağdaki gerillalara destek olmak amacıyla bir çok şarkı yazan ozan kişilik. şu ana kadar çar stêrk 1991, kedkar 1996, sîser 1996, naygotin 2001, li te geriyam 2003, jan-ar 2006 isimlerinde 5 albüm yapmıştır. özellikle çi bikim şarkısını dinlerken kalbinizin yanacağı, o acıyı anlamasanız da hissedeceğiniz, ispanyol ya da italyan olsa şimdiye kadar çok iyi yerlere gelmiş olacak olan sanatçı.

çarçella şarkısı için:
http://www.facebook.com/video/video.php?...

kuşum aydın'ın full aktif olması

bir anektod:


malum ülkemiz gay'lerinin yurt dışı sevdaları pek bitmez. kürdüyle, laz'ıyla her biri ayrı bir penis boyuna ve koca taşaklara sahip bu topraklarda yedikleri yetmez ve ellerinden geleni ardına koymayarak kendilerini bir de hans'ların john'ların memleketine atmak için her şeyi yaparlar.

bu yurt dışına çıkış yollarından biri de genç gay'lerimiz için, bir aktivist örgüte kapağı atıp, seminer olsun konferans olsun gezme yolları kovalamaktır. işte boğaziçi üniversitesi'nde okuyan zeki bir arkadaşımız da bu yollardan biriyle kendisini amsterdam'a atmayı başarmıştır.

ilk yurt dışı deneyimi olduğu için aşırı heyecanlıdır ve içi içine sığmaz bu kızın.

konferanslar biter kızımız harçlıklarını birleştirip bir iki gün daha amsterdam'da kalıp o bar senin bu bar benim gezme peşindedir. ve en sonunda yolu kentin meşhur barlarından birine düşer. bir kaç içkiden sonra da kendini her meraklı türk gay'i gibi dark room' atar.

efendim o sike köfte, bu taşağa avuç derken en sonunda birinde karar kılar. gayet kalın, pürüzsüzdür ve kızımızın hoşuna gider ve haşince ağzına almaya başlar. fakat biraz fazla sertçe almış olacak ki ağızdaki organın sahibi beyden şöyle bir ses çıkar:

"dikkat et kıreceksin".

evet, türk türk'ü bu seferde dark room'da bulmuştur. biraz daha takılırlar sonra da sikin sahibi der ki "gel sana bir içki ısmarlayayım" genç gay kızımız kabul eder. o zaman kadar karanlıktan dolayı birbirlerinin yüzlerini henüz görmemişlerdir dark room'dan çıkmak üzerelerken sikin sahibi der ki "yalnız yukarı çıkınca şok şaşıracaksın"

dark room'dan çıkarlar barın ilk ışıkları yandığı anda boğaziçi'li gay'imiz az önce ağzına aldığı sikin sahibini görünce gerçekten şok geçirir.

çünkü karşısında olanca güzelliğiyle kuşum aydın durmaktadır.

pkk

bdp ile resmi olarak bir bağı olmayan, kürdistan işçi partisi.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.