bdp

lgbtt bireylerin diğer tüm yurttaşlarla eşit muamele görmesi için tbmm'ne yeni anayasa düzenlemelerinde chp ile ortak başvuruda bulunan partidir.
sevin ya da sevmeyin, ama kendi içinde tutarlı bir parti olduğunu inkar edemezsiniz. bir yandan hak özgürlük eşitlik bık bık bık diye bağırıp ama eşcinsellerin allah belasını versin demiyorlar en azından. takdir ettim hergeleleri.

(bkz: eşitlik ve özgürlük söylemlerinde eşcinsellik eşiği)
dth, hep, dep, hadep, dehap derken enson bdp olarak yoluna devam eden; isminde barış ve demokrasi geçmesine rağmen barış için hiçbir çaba göstermeyen demokrasi anlamında da 40 fırın yemek yemesii gereken parti. islam üzerinden; milliyetçilik üzerinden; devrimler üzerinden siyaset yapılan ülkemizden kürtçülük üzerinden propaganda yapan ve yaklaşık %6 oy alan ülkemiz %10 seçim barajı sebebiyle meclise bağımsız olarak girip grup kuran insanların oluşturduğu topluluk. * * *
homofobi karşıtı buluşmaların van ve diyarbakır ayaklarında yereldeki örgütlenmelerle organizasyonu için hem maddi hem manevi destek veren, vekillerinin konuşmacı olarak katıldığı parti. aynı zamanda vekillerinden sabahat tuncel hevjin lgbt dergisinin fanzini olan hebun'da zaman zaman yazar.

avcılar'daki transların evlerinden edilmesinden tutun da, diyarbakır'da ailesi tarafından öldürülen eşcinsel gençle ilgili konuların hepsinde ezilenin yanında olmuş, mecliste bu konuların konuşulmasını sağlamış parti. bünyesinde sırrı süreyya önder, sabahat tuncel gibi eşcinsel ve kadın hakları konusunda çok duyarlı vekilleri barındıran parti. aynı zamanda birçok vekili bu seneki lgbt onur yürüyüşüne listag ile beraber katılmıştır.

kadın milletvekili adaylarından aday olmaları ve adaylık sürecinde yapacakları etkinlikler için hiçbir para istemeyen, eş başkanlık sistemiyle yönetilen, geldiğimiz günde halkların kardeşliği ilkesi üzerinden hareket etmeyi başaran partilerden.

evet selahattin demirtaş ya da partinin bazı üyeleri eşcinsellik konusunda çok bilgi sahibi olmayabilir ancak şöyle bir gerçek var ki bugün lambdaistanbul ya da kaos gl birşey derse selahattin demirtaş bunun altına imzasını atar, anlamaya çalışır.

esmeray partinin genel meclis üyesidir ve önümüzdeki seçimlerde muhtemelen milletvekili adayı da olacaktır.
halklarin kardesligini savunduklarini iddia ederken kocalarini daga, ulke silahli kuvvetlerine kursun sikmaya gonderirler, ozerk yonetim ilan edilmesi icin birlesmis milletlerin mudahalesini talep ederler, "bolunelim biz, liderimiz apodur" derler, ulke zararina ne varsa icindedirler ama kardeslik talep ederler..

velhasil teror orgutunun siyasal uzantisidir. kck nin ankara yapilanmasidir.
resmi olarak kck ya da pkk ile organik ya da inorganik bir bağlantısı olmayan resmi siyasal partidir. zaten resmi olarak bir bağlantısı olsa, türkiye'de meclis'te temsil edilen parti olamaz. halk tarafından seçilmiş, mecliste vekilleri olan bir partidir.
daha once kucakladiklari ile iliskisinden dolayi kapatilmis partilerin isim degistirmis halleri de denebilir.
beyoğlu şubesinin tam karşısındaki kahvehaneye gittiğinizde o manzarayı gördüğünüzde inanamayacaksınız. her yerde tükaka denilen translar, o kahvede bdp'ye gelen hem yaşlı amcalarla hem de gençlerle oturup muhabbet etmekte, amcalarla beraber tavla oynamakta, dertleşmekte gündüz tüm günlerini beraber geçirmekteler. kahve sahibi de aynı zamanda bdp genel meclis üyesidir, böyle ortak bir alan yaratmak gerçekten çok başarılı.
önyargılı insanların , tek tipçilerin , örümcek kafalıların nefret ettiği partidir .
açılımı adalet ve kalkınma olan parti kadar, açılımı barış ve demokrasi olamayan partilerden sadece bir tanesi.
yeni imralı süreci kapsamında üç milletvekilini geçtiğimiz haftasonu imralı'ya, pkk lideri abdullah öcalan ile görüşmeye göndermiş, bu haliyle, çözüm sürecinin önemli bir parçası olacağını göstermiş olan partidir.