limonagaci

Durum: 568 - 0 - 0 - 0 - 24.05.2012 16:21

Puan: 9368 - Sözlük Kezbanı

14 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 29

ayı sözlük

bugün itibariyle yönetimle görüşüp kendi isteğimle ayrılmaya çalıştığım sözlüktür ; bi mesaj daha yolladım bakalım umarım olucak sabırla beklemedeyim.

türkiye sol partilerinde homofobi

azıcık düşününce hatırladığım bir ödp gerçeği var ; türkiyede sol partilerde lgbtt hakları konusunda duyarlılık ilk onlarla başlamıştır. yiğidi öldür hakkını yeme demişler.

robert smith

anglo saksonların türklerle çeliştiği en önemli temalardan olan eşcinsellik müessesesinin yegane örneklerindendir .

türkiye sol partilerinde homofobi

sağ ; sığ dimağların ekmeğine yağ sürdüren bir başka sol ezikliğidir.

eşitlik ve özgürlük söylemlerinde eşcinsellik eşiği

söylemin tıkandığı eşiktir ; o eşiğe kadar herkes marşlarla şarkılarla ; türkülerle bayram havasında yürürken o eşiğe gelince herşey unutulur düzen ne sunarsa ona yaltaklanılır .

dearbear

sabahın köründe şahsıma yazdığı şiiri göndererek gözlerimi yaşartan kişidir kendisi işte o kadar sever beni .

pulp

jarvis cocker öncülüğünde 80 lerin başlarında ingiltere sheffield da dogmuş bir topluluktur. adlarının geçtiği hiç bir kadro sönük olarak tanımlanmamalıdır ; çarpılırsın ağzın burnun yer değiştirir o derece sıkı bir topluluktur.

chp

lgbtt bireylerin diğer tüm yurttaşlarla eşit muamele görmesi için tbmm'ne yeni anayasa düzenlemelerinde bdp ile ortak başvuruda bulunan partidir.

bdp

lgbtt bireylerin diğer tüm yurttaşlarla eşit muamele görmesi için tbmm'ne yeni anayasa düzenlemelerinde chp ile ortak başvuruda bulunan partidir.

yeni anayasa

bdp ve chp nin düzenlenmesi için başvurdukları cinsel yönelim ve tercih haklarının insan hakları kapsamında değerlendirilmesi talebinin iktidar partisi ve mhp tarafından şiddetle reddedilerek geçemediği ; lgbtt bireylerinin diğer yurttaşlarla eşit olmadığını söyleyen anayasadır.

ezgi başaran

bir süredir peşindeyim daha bir tane boş yazısına denk gelmedim. düzgün kız valla. şöyle ki ;

609e

gymvet

doğru düzgün şeyler yazıyor ; kendini ispatlamak , ortam karıştırmak , ilgi çekmek gibi ergen hezeyanlarından uzak temiz yazar. genel itibariyle incelediğinde herkese birşeyler katmak için yazdığı belli ; kimsenin skinde bile olmayacak şeylerle sol frame süperstarı olma eğilimi yok gibi ki takdire şayan bir eğilim.

kim ister ki gay olmak

troller olmez ; bir gider bin geliriz...

joy division

post progressive punk ekolünde new model army ve the cure ile birlikte anılırlar ; bana kalsa the cure hadisesine ikinci dönem hariç altyazısını eklerim ama çoğunluk öyle düşünmüyor tabii. (keza its friday im in love çalışmasının post progressive punk ekolünün neresine oturtulacağı sorusunun cevabı hiç verilmedi )

lübünyalar direnişte göt göte dayanışma

homofobiyesescıkart entrysi altına bkz olarak verilmiş o kadarını biliyorum.

yaşanmış en kötü tesadüfler

bir gün yolda yürüyorum kafamda eşcinsellerin ne kadar dejenere oldukları fikri var sonra bi baktım karşımda koca bir kalabalık hepsi böyle dejenere dejenere geliyorlar biranda homofob oldum öyle bir his kapladı içimi birden .bunların aynı anda tesadüf etmeside çok kafamı karıştırdı hemen yazayım dedim sol framede görünce çok dolu bir paylaşım olsun diye.

şehiriçi otobüslerde yaşanan dumur olaylar

ben dün otobüste bi adam gördüm homofobi ile ilgili bi kitap okuyodu hemen sordum homomusunuz diye hayır dedi. çok dumur oldum ben orda.

sevgilisinden yeni ayrılanlara tavsiyeler

aç biraz oku, öğren. dünya etten götten ibaret değil.

homofobiyesescikart

homo sözlüğünde homofobiye bu kadar mı ses çıkartılıyor ? üzerinde iyice çalışılması gereken bir konu belli ki.

homofobiyesescikart

yarin homofobi gunu dolayısıyla kaos gl organizasyonuyla twitterda fırtınalar koparan başlık, sizde gelin sizde yazin.
  • /
  • 29
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 568

eşcinsel temalı romanlar


bir kısmı roman olmasa da konuya dair yazılmış eser listesi demek daha doğru olur.

1980 fena halde leman / attilâ ilhan) 1981 dersaadette sabah ezanları / attilâ ilhan) 1984 haco hanım vay / attila ilhan) 1990 bay z düşüncenin cinselliği / tufan) erbarıştıran) 1990 kılavuz / bilge karasu) 1992 leyla ile şirin / hülya serap doğaner) 1993 düşlerin şarkısı yok / veysel dikmen) 1996 şarlo, bir kara kafa için balad / ahmet haluk) ünal) 1997 cemil şevket bey - aynalı dolaba iki el) revolver / selim ileri) 1998 cahide / aysel özdemir) 1999 romantik salgın / ibrahim altun) 2000 günahsız / ibrahim altun) 2000 solmaz hanım ve kimsesiz okurlar için / selim) ileri) 2000 sıvı / turgut yüksel) 2001 hayat roman / turgut yüksel) 2002 bella / stella aciman) 2002 ben kendimi affediyorum tanrım ya sen? / tijen) kino) 2002 kilidi sırlı anahtar / baki koşar) 2002 travesti pinokyo / sibel torunoğlu) 2003 kırlangıçların ömrü / stella aciman) 2003 deniz kızı / zeynep aksoy) 2003 sığınak / sadık aslankara) 2003 üçüncü tekil şahıs / mehmet bilal) 2003 zarife / deniz kavukçuoğlu) 2003 kurtlu elma şekeri / pınar orhan küzeci) 2003 şimdilik kadın / emine saraçoğlu) 2003 jigolo cinayetleri / mehmet murat somer

açık ilişki

anlamlandırmak ya da tam tersi , kabullenmek ya da değil. şu toplumdaki en büyük nevrozlardan biri. anlamıyorsundur ve sallamıyorsundur ya da anlamıyor ve anlamadığını karşındakine anlatmak için çırpınıyorsundur. ha bi de tam tersi var ; sen anlıyorsundur kabulleniyorsundur ve karşındakine de bunu anlaması için bişeyler göstermeye çalışıyorsundur.
öyle ya da böyle anlamayan anlayanın anlattıklarından sonra anlamaya başlamaz ; anlamayanda anlayanla olan didaktik sohbetten sonra "oye oyeeee yaşasın açık ilişki hadi gönlümüze göre kucaktan kucağaa" demez.

eee ??? nedir o zaman bu anlama çabası ? bazısının mayasında yok bazısının var işte. gerisi magazin artıkın.

kim kardashian

" bunun altına ermenistandan girip toprak hakkından çıksam provokatör olur muydum acaba ? " diye düşündüren entry.

antikapitalist müslümanlar

la ilahe illallahu vahdehu la şerike leh lehü`l`mülkü ve lehü`l-hamdü ve hüve ala külli şey`in kadir. meali
allah`tan başka ilah yoktur, o tektir, o`nun ortağı yoktur, mülk o`nundur, hamd o`na aittir. o, herşeye kadirdir" sözüdür."

özellikle dikkat edilmesi gereken kısım lehu'l mülk ( mülk allahındır ) kısmı.
izahat : herşey allahındır dolayısıyla ihtiyactan fazlasını dağıt ki böylelikle sınıfsal çelişki yaratma minvalinde ki islamın emeviler ve özellikle abbasiler döneminde arap ticaret geleneğinin meşrulaştırılması adına uydurulan yaklaşık 600.00 ayet ve hadisle amacından uzaklaştıgına dikkat cekmeye çalışan insanlardır bu adamlar.
ihtiyactan fazlasını dağıtmak ve sınıfsal çelişki yaratmamak meselesine gelince ; mal mülk biriktirmekle maliklik meliklik yaratarak muhtaciyetin allahtan uzaklaştırılarak şahıslara isnad edilmesi müminleri şirke ( islamda affı olmayan tek günah ) teşvik etmektedir . onuya dair özellikle taha ve tevbe sureleri incelenebilir.
örnek : seytan paylaşımı engelleyendir / taha 120

sosyalizm mal ve mülkün eşit paylaşımı , komünizm ise mal ve mülkün devletin devletinse yurttaşın olduğu sistemler oldugundan islamiyetin özünde zaten sosyalizm oldugunu one süren adamlar.

burasının bir sözlük ve benim de bir ilahiyatçı olmadığımdan yola çıkılırsa şu an çok ciddi biçimde sallıyor da olabilme ihtimalimi dikkat alır da eren erdem ve r.ihsan eliaçık adlı yazarlara başvurursanız konuya dair resmi ve açık bilgiye ulaşırsınız. bilen bilir hiç alakam yoktur dinle metafizikle o yüzden ben olsam limona değil şu yazarlara ulaşırım.

not : son anda aklıma gelen bir başka ayette " kendilerine yardım edilir umuduyla allahtan başka ilahlar edindiler " şeklinde.

maskeler süvariler gacılar

bu kitap, 1996 tarihinde istanbul'da düzenlenen habitat ii.'nin hemen öncesindeki günlerde, cihangir'deki ülker sokak'ta travestilere ve transseksüellere karşı uygulanan şiddetin öyküsünü anlatıyor. cihangir'in bu sokağından atılarak başka semtlere taşınmak zorunda bırakılan travesti ve transseksüeller daha sonra sadece ölümlerle gündeme geldiler. bir yılı aşan bir sürede 13 kişi hayatını kaybetti.

aradan geçen zamana karşın, nisan 2006'da ankara'da eryaman'daki olayların da gösterdiği gibi, travestilere ve transseksüellere karşı şiddetin, genel olarak toplumdaki şiddetin son bulmadığı ve ülker sokağın öyküsünün bugün de anlamını koruduğu görülüyor. ülkes sokağın öyküsü bizde çok şey anlatıyor. yeni dünya düzenini ve kentlerin yeni inşasını, dışlama ve kapatılma mekanizmalarını, demokrasi seçeneğini, altkültürlerin yaşadığı sıkışmayı ve popüler kültür toprağına kazılan patikalarındaki direnme çabalarını... ülker sokak'ta olup bitenleri anlamak, bu ülkede olanları anlamak için iyi bir anahtar, çözüme atılmış bir adımdır.

"maskeler, süvariler, gacılar gerçek tarihin, ortak belleğin isyanı. şiddeti uygulayanın tuttuğu kayıtlarakarşı gerçeğin başkaldırısı. unutmamak ve anlamak için bir başkaldırı..." - yasemin öz (arkakapak)

onur ünlü

1973 izmit doğumlu senaryo yzarı ve yönetmen başlıca işleri bana göre polis ; güneşin oğlu ve celal tan ve ailesinin aşırı acıklı hikayesi ben dışında kime sorsan tek işi leyla ve mecnun.

absürd türk sineması dendiğinde aklıma bu adamın adı geliyor cahilim ben allah bilir daha kimler vardır kimler hadi biri çıkıp bilgilendirsin beni.

bu arada celal tan ve ailesinin aşırı acıklı hikayesindeki sedyede yatan babaannenin canın cennette sikin amcıkta dediği an " o an"dır hayatımda.

kürt atasözleri

atasözü sayılır mı bilemem ama nasılsınız diye sorulduğunda verdiğim cevaptır ; şöyle ki
rawşa mın weke rixa çeleka. anlam : halim keyfim baharda altına sıçan inekler gibi.

bir erkeğin en güzel yeri

sakalın bittiği boynun başladığı yer . resmen derinlik sarhoşluğudur orası. kulağa doğru bir çizgi çizilirse şeytan üçgeni.

sol framede eşcinsellere giydirme odaklı entry yarışı

sanıyorum bilinçli olarak itibarsızlaştırma , değersizleştirme amaçlı yapılan girişim , özellikle takip ediyorum belli isimler mütemadiyen bu odaklı girişleriyle gözüme takılıyor , eşcinsellerin ne terbiyesizliği kaldı , ne adiliği , değersizliği , aşağılıkları vesair , yaptıkları şeyin adı trollük müdür nedir bilemiyorum ama sözlükten soğuma nedenleri başlığı altına hiç düşmemiş bir sorundur.

eşcinsellik ve eşcinsel odaklı bir oluşum olan şu sözlükte konuya dair hiç kimsenin bir rahatsızlık içinde olmaması da başka bir muammadır ( malum yazarlarla konuya dair özelde görüşülmüşse bundan haberimizin olmaması gayet normaldir ancak yapılmış olabilirliği varsayılan görüşmelerin de bir işe yaramadığı ortadadır )

bir eşcinsel olarak bu yönlü giydirmelerin ısrarla ve ilginç biçimde hiç eleştirilmiyor olması beni rahatsız etmektedir. ayı sözlükte ısrarla translara , lezbiyenlere , lubunyalara , heterolara mesnetli mesnetsiz geçirilmesinden rahatsızım herkesin ilgisine.

black metal

deniz gezmiş

kim olduğunu ne yaptığını ne için hayatından vazgeçtiğini bilmeden , sadece orda burda adını duyup onun gibi olmak istemediğim , hatta kendisinden hoşlanmadığım , nerede oturduğunu bilsem üç beş arkadaşımı alıp gidip linç edebileceğim adam. ( kadın da olabilir gerçi deniz unisex bir isim )
her neyse işte tanımıyorum ama hakkında hiç hayırlı şeyler duymadım söyleyin karşıma çıkmasın " öldürtürüm "

ayı sözlük lezbiyen klonundan başlıklar

lezbiyen sözlük yazarlarının encüklerinin yarıçapı vs türünde ne naneye yaradığı belirsiz anketler
sol framede sürekli birbirlerine yağcılık yalakalık
lezbiyenlerin ne kadar aşağılık oldukları
lezbiyenlerin 30 yaştan sonra ne kadar sündüğü sarktığı
kim lezbiyen olmak ister ki ?
dünyanın en dejenere yaratıklarının lezbiyenler olması gerçeği
seri eksi oy veren lezzo
2 tane karşıt görüş hakkında entrysi görünce bunu propagandacılık sayıp yaygaranın feriştahının çıkması
içi dolu olması gereken ama her tıklayışında içi boş olan bkz.
dünyaya bi daha gelsem hayatta lezbiyen olmak istemem türünde son derece dişe dokunur yazılar çiziler
kendin gibi olmayan her insana çemkirip küstürüp kaçırıp ondan sonra da millet niye yazmıyo içerikli entryler

ama olmazsa olmazı kim lezbiyen olmak ister ki ?

iyi ki vermişim dediğin bir şey var mı

yazarların hatırladıkları en eski anıları

bayram harçlıklarıyla torpil alıp onu konu komşunun kedilerinin ayağına bağlayıp uçurmak.

yaşanmış en kötü tesadüfler

bir gün yolda yürüyorum kafamda eşcinsellerin ne kadar dejenere oldukları fikri var sonra bi baktım karşımda koca bir kalabalık hepsi böyle dejenere dejenere geliyorlar biranda homofob oldum öyle bir his kapladı içimi birden .bunların aynı anda tesadüf etmeside çok kafamı karıştırdı hemen yazayım dedim sol framede görünce çok dolu bir paylaşım olsun diye.