black metal

1980 lerde ortaya çıkmaya başlamış alt metal müzik kültürüdür. black metal yapan ilk grup " venom" dur. bu müzik tarzını en iyi icra eden ve ayakta tutan gruplar norveçli black metal gruplarıdır. amaç "kötülük" ve "karanlık" temasını işlemektir. ticari amaç gütmemek en belirgin özelliktir. dünyanın hemen hemen her ülkesinde olduğu gibi türkiye de de bu müziği yapmaya çaba gösteren bir çok grup bulunmaktadır.
bir ara dinlemeye çalıştım ama sonra kendime bu kötülüğü daha fazla yapamayacağımı anladım koşarak uzaklaştım
bu müzikte klip çok ayrı bir beceri, ustalık ve profesyonellik gerektirir ve bu işi başarılı bir kliple süsleyebilmek çok az grubun yapabildiği birşey. özellikle cradle of filth ve dimmu borgir klip konusunda diğer gruplara göre bir tık öndedirler.
metal müzikle yeni yeni uğraşırken tanıştığım harika ötesi alttür. beni etkileyen albüm kapakları ve sözler. araştırınca ne demek istediğimi anlayacaksınız.
çok severek dinlerdim ünideykene lakin şuan kafam kaldırmıyor bi de evde yalnız başına çekilmiyor üstadım barda dinlemek lazım böyle şeyleri metalcilerin dıptıs dıptısıdır.
metal müziğin en sağcı alt türü. ırkçı, faşist, aşırı milliyetçi metal grupları genelde metalin bu türünden çıkar. halbuki rock ve metal özünde sol tandanslıdır.
black metal demişken aynı isimdeki bu şarkı olmazsa olmaz.

...lay down your soul to the gods rock n' roll...*