onur ünlü

1973 izmit doğumlu senaryo yzarı ve yönetmen başlıca işleri bana göre polis ; güneşin oğlu ve celal tan ve ailesinin aşırı acıklı hikayesi ben dışında kime sorsan tek işi leyla ve mecnun.

absürd türk sineması dendiğinde aklıma bu adamın adı geliyor cahilim ben allah bilir daha kimler vardır kimler hadi biri çıkıp bilgilendirsin beni.

bu arada celal tan ve ailesinin aşırı acıklı hikayesindeki sedyede yatan babaannenin canın cennette sikin amcıkta dediği an " o an"dır hayatımda.
beş şehir filminin yönetmenidir.
halit ergenç ve cansu dere'nin başrolde oynadığı acı hayat filminin de senaristidir.
henüz dağıtıma çıkmamış ama çeşitli festivallerde gösterilmiş olan son filmi sen aydınlatırsın geceyi, merakla beklenendir.
yeni dönem türk sinemasının aykırı ama başarılı yönetmen/senaristlerinin önde gelenlerindendir.

ayrıca bir zamanlar afili filintalar'da şiirlerini yayınlıyordu. * mavi marmara olayından sonra israil üzerine yazdığı bir hayli küfürlü bir şiiri çok tepki toplayınca, oluşumdan kendi isteğiyle ayrıldı.

birkaç yıl önce kolon kanserine yakalanmış olduğunu üzülerek * öğrendim. sanırım tedavisi hala sürüyor. * *
kanseri atlatmıştır. leyla ile mecnun'un genel yönetmeni idi. ben de özledim'in yönetmeni ve oyuncusu. deli yürek'in umur'u.

ah muhsin ünlü'nün ta kendisi.
yeni nesil yönetmenlerin en iyilerinden biri, hikayeleri hem çok gerçek, hem çok postmodern, bilhassa celal tan ve ailesinin aşırı acıklı hikayesi... takip edilesidir. aynı zamanda dizileri de vardır.
şimdi ben de özledim'i izlerken farkettim de, epey gideri var... ayy ben o sakalları yalarım... seksi göbek...
bu zamana kadar polis , güneşin oğlu, celal tan ve ailesinin acikli hikayesi gibi filmleriyle kendi anlayışının sınırlarını oluşturan fakat seyircinin anlayışını kanırtan bir bakış açısına sahip olmasıyla eleştrilen ünlü yönetmendir. tv izleyicisi ve takipçileri kendisini en çok leyla ile mecnun ve ben de özledim dizilerinden yakından tanımaktadır. özellikle de son iki filmi olan sen aydınlatırsın geceyi ve itirazım var filmleri ile kendisine yeni doruklar yaratmıştır. her filminde olağan üstü, sıradışı olan ile olağan şeyleri harmanlamayı hep sevmiştir.

özellikle sen aydınlatırsın geceyi filmindeki bambaşka bir paralel evrenden anlattığı egeli, siyah beyaz çekilmiş aşk hikayesi eleştirmenler ararsında kendi sinematografisinin doruğu olarak olarak nitelendirilmektedir. (u. bencede)

son olarak itirazım var filminde de sıradışı bir imamın soru işaretlerini aydınlatma çabasını ve bir cinayetin izinden gidişini bambaşka güzel bir şekilde işlemiştir.
ben de özledim dizisinde oyunculuğunu tekrar görebildiğimiz yönetmen. bi sahnesi vardı uzun süre güldüğüm ama bulamıyorum .

bir insan karşılık beklemeden sevdiği işi en güzeliyle yapıyorsa o insan 1-0 öndedir. onur ünlü de o insanlardan çok başarılı ve içten. daha çok sarılsın işine biz arkasındayız.
bu ülkeye bir beden büyük yönetmen. beş kardeşe de veda ettik, var mı daha fikir sansürü ?
biraz önce gay olduğunu açıkladı instagram hesabından. ama kimse anlamadı sanırım. herkes at diyor ama bildiğin unicorn paylaşmış hem de gökkuşaklı, ve ben buyum diyor. zaten kırık kalpler bankası'nda küçük mesajları vardı. bence bu paylaşımıyla tamamen açıldı.

link burada;
https://instagram.com/p/Bfgr3cxHebj/