tekne kazintisi

Durum: 112 - 0 - 0 - 0 - 06.09.2014 02:08

Puan: 1436 - Sözlük Kezbanı

5 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 6

ben paramı alır giderim öğretmeni

bir öğretmen olarak benim şimdiye kadar aklıma gelmemiş cümledir. hımm, bundan sonra kullanıciim.

yazarların bir cümlede siyasi görüşü

bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler.

vermicem vermicem

eşek

üç beş nöbeti

kayahan'ın sabahlar uzak şarkısının sonunda okuduğu şiirimside de geçer.

"gerçekten inanıp sevseydin beni, böyle sabahları bekler miydim hiç, çoktan yanımda olurdun çoktan, gece üç beş nöbetlerine dikmezdin beni..."

terbiyesiz senin kıçını sikerim

isimlerin sonundaki 3 harfliler

as known as'in kısaltılmışı olan a.k.a. olabilir. her ne kadar iki ismin ortasında yazılıyor olsa da ilk ismin sonundaki, ikinci ismin önündeki üç harflidir nihayetinde. *

*

cem dinlenmiş

haftalık mizah dergisi penguen'de her şey olur isimli bir köşe çizen çizer. karikatürist.

yanlış numara diyalogları

dün yine 444'le başlayan bir numara aradı. bıktım "hayır, istemiyorum, yok, ilgilenmiyorum" demekten. evrenin sırrını anlatmak için, ölümsüzlük iksirinin formülünü vermek için bile arasınlar istemiyorum artık.

t.k.: alo?
444: alo, bilmemne merkezinden arıyoruz. * tekne kazintisi ile mi görüşüyorum?
t.k.: * hayır, yanlış numara.
444: aa? yanlış numara mı?
t.k.: evet, yanlış.
444: peki, iyi günler. *
t.k.: kıh kıh kıh... *

ayı sözlük yazarlarına ait sözler

ergenlik yaşta değil baştadır. *

kısa saçlıların seksiliği

benim için "güneş doğudan doğar" ya da "su ısınınca buharlaşır" ve yahut da "insan ölümlüdür" demek gibi birşey. uzun saçlıdan seksi mi olurmuş allasen?

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

neşet ertaş'tan bilimum oyun havaları. kar yüzünden eve tıkılıp kalmışken, kalkıp iki kıvırmaktan kimseye zarar gelmez.

geceleri yorgana sarılarak uyumak

kış günlerinde yorgana sarılmayı değil, yorganın bana sarılmasını sağlıyorum. böyle alttan, üstten, uyku tulumu gibi sımsıkı sarsın, aralardan hiç soğuk girmesin.

geceleri ayakları üşüyen insan

kansızlıktan kaynaklanıyor olabilir. yıllardır ayaklarını ısıtamayanlardan biri de benim. özellikle kışın hep çorapla yatıyorum. gören olunca utanıyorum biraz. sürekli çorap giymenin bir sonucu sanırım, paçalarımdaki kıllar komple dökülmüş durumda. şort giyende görenler yine dalga geçiyor, "jiletle mi alıyon la? ehe mehe" diye.

çözüm üretemediğimiz sorunlar

bunu mu demek istediniz

tıklamaya korkuyorum. baş parmağını, işaret ile orta parmağı arasından gösterip elini aşağı yukarı sallayarak, "al, bunu mu demek istedin, aha!" diyecek diye ödüm kopuyor her seferinde. *

hayalet

sabah alarmı hiç ertelemeden uyanan insan

sabah alarmı ertelemeden uyumaya devam edebilen insanların can düşmanlarıdır. hep bu dakik insanlar yüzünden icat edilmiştir "geç kalma" olgusu. halbuysi herkeşler uyumaya devam etse kimseler geç kalmayacak, kimseler biryerlerde beklemeyeceklerdir.ler. gıcıklar. pisler.

bütünün en yüksek hayrı

bütünün en yüksek hayrı için silinmesi elzem olan yazarlar

  • /
  • 6
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 112

her yer hiç kimse

zuhal akmeşenin yönettiği, 8 mart'ta izmir fransız kültür merkezi'nde ilk gösterimi yapılan, manisa'nın bir köyünde yaşayan transseksüel ihsan'ın hayatını anlatan kısa belgesel filmdir.

bilgi
http://www.sinemalar.com/film/219253/her...

facebook sayfası
http://www.facebook.com/HerYerHicKimse?r...

türkiye'nin ilk eşcinsel belediye başkanı aday adayı

türkiye'nin ilk açık eşcinsel belediye başkanı aday adayıdır muhtemelen diye düşündüğüm kişi. eminim daha önce, hatta şimdi, eşcinsel belediye başkanları/başkan adayları olmuştur/vardır ama kim bile, kim göre işte. bunun yanında, can çavuşoğlu'na başarılar.

queer tahayyül

sibel yardımcı ve özlem güçlü tarafından yazılan derleme kitaptır. kitap arkası/tanıtım yazısı alıntıdır:

" queer kelimesi türkçede garip, tuhaf, yamuk gibi anlamlara geliyor. bunun yanı sıra argoda "ibne" demek. queer kuramının merkezinde de acayip, tuhaf, yamuk, anormal, iğrenç, aşağılık olana; normatif alanın dışında kalana; bu alanın dışında bırakılana; normu ihlal edene bir gönderme ve bu "kötüyü", "anormali" yeniden anlamlandırma imkanı yatıyor.
önemli olan, queer kuramını lgbt'lere özgü bir kimlik politikası olarak okuma tuzağına düşmemektir - en azından bizim tercih ettiğimiz queer okuması buna direnmekte, daha ziyade bir kimliksizleşme önerisi olarak ortaya çıkmaktadır. "normali", normalliği kuran normların kuruluş ve işleyiş yapısını sorgularken amacı kenarda kalanın merkeze çağrılması değil, bizzat merkezin darmaduman edilmesidir.
biz bu derlemede biraraya getirdiğimiz metinlerin seçiminde, bu "kimliksizleşme" vurgusunu; hem de konu çeşitliliğini yansıtmaya çalıştık. bu sırada, alanda öne çıkan isimleri okuyucuyla tanıştırmayı amaçladık. bu vesileyle karşılaşmanın yabancı literatüre erişimi olmayan okuyucular için heyecan verici olmasını umuyoruz."

onur ünlü

beş şehir filminin yönetmenidir.
halit ergenç ve cansu dere'nin başrolde oynadığı acı hayat filminin de senaristidir.
henüz dağıtıma çıkmamış ama çeşitli festivallerde gösterilmiş olan son filmi sen aydınlatırsın geceyi, merakla beklenendir.
yeni dönem türk sinemasının aykırı ama başarılı yönetmen/senaristlerinin önde gelenlerindendir.

ayrıca bir zamanlar afili filintalar'da şiirlerini yayınlıyordu. * mavi marmara olayından sonra israil üzerine yazdığı bir hayli küfürlü bir şiiri çok tepki toplayınca, oluşumdan kendi isteğiyle ayrıldı.

birkaç yıl önce kolon kanserine yakalanmış olduğunu üzülerek * öğrendim. sanırım tedavisi hala sürüyor. * *

beş şehir

onur ünlü'nün yönettiği, ajite edilmeden çekilmiş muhteşem duygusal filmdir.*
bülent emin yarar, şebnem sönmez gibi dev oyuncular başroldeler.


--- spoiler---

yönetmen pek çok sahnede beni vur şarkısını çalarak ahmet kaya'ya bir tür saygı duruşunda bulunmuş. ayrıca bütün karakterleri öldürerek ölüme de bir güzelleme yapmış. insanın ölesi geliyor sırayla insanlar öldükçe.

--- spoiler ---

özlem tekin

kaledeki yalnızlık filminde oynamıştır. ve kendisinden soğuma sebebidir o film.

kısa saçlıların seksiliği

benim için "güneş doğudan doğar" ya da "su ısınınca buharlaşır" ve yahut da "insan ölümlüdür" demek gibi birşey. uzun saçlıdan seksi mi olurmuş allasen?
Henüz takip ettiği biri yok.