ailen seni biliyor mu

'' ailem beni biliyor da ben ailemi bilmiyorum '' denilebilecek soru.*
eşcinselliğin farklı dili... cinayet dili... sanırım böyle bir dil mevcut. yazık.
sıkça karşılaştığım heteroseksüel sorusu. ahhhh
neden bilmiyorum ama ben bu lafı genelde körpeciklerden duyuyorum. çok gerginler. huuu.
kısmen. yaşlılara anlatma çabası içine girmiyorum.
bu konuların konuşulması bile geleneksel aile yapısında tabu olduğu için genelde şüphelenilse bile yaşanan;
(bkz:bilip de bilmezlikten gelmek)
bilmiyorlar, bir ara laf arasına kadın sevgili mevzusu sıkıştırmıştım da başta gülüp sonra yüksek sesle adımı bağırmıştı son ses anacığım. daha da söylemedim. ara ara eşcinsellik ve transseksüellikten bahsediyorum ki yensin homofobi/transfobisini. biseksüelliği hiç anlatamıyorum zaten. onu üniversiteli arkadaş bile anlamayabiliyor. annem de değişecek gibi durmuyor ya neyse.
sorulmasını garip bulanları garip bulduğum soru. körpecikler sorarmış, cinayet sebebiymiş vs. nasıl bi dünyada nasıl bi hayat yaşıyorsunuz arkadaşım siz? seviştiği adama bile açılamayan insanlar var bu ülkede. can korkusundan ya da göt korkusundan ya da tamamen cahillikten artık her neyse, 'gay değilim sadece aktifim' diyenleri hepimiz görüyoruz. tabi ki aileyi soracağım, tabi ki arkadaşını soracağım. herkesin anlatmaya değer bi hikayesi var, ve o hikayeyi dinlemezsen kişiyi tanıyamazsın. tanımadığına da düşman olursun, bütün faşistler gibi.
bilmeleri mi gerekiyor? özel hayat adı üzerinde.beni kimsenin özel hayatı ilgilendirmiyorsa , kimsenin de benim özel hayatımı bilmesine gerek yok.
sorf heteroseksüellerden değil, yattığım adamlardan da gelen sorudur. duruma göre daha rahat etme ya da bulaşmama arasında ağız yoklama gibi gelir.
biliyorlar deyince karşıdakinin dehşete düşmesi beni hep eğlendirmiştir.
"nasıl hala hayattasın" sorusunu kibarlaştırarak sorulan halidir.
  • /
  • 2