zabeldogdu

Durum: 202 - 119 - 19 - 0 - 17.02.2018 01:29

Puan: 1994 - Sözlük Kezbanı

1 ay önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

Sokak Lambası.
  • /
  • 11

lgbti temalı diziler

ayı sözlük yazarlarının sevdiği içecekler

canımı turşu suyu çektiren başlık. niye öyle oldu ki?

cinsel saldırıya karşı kendini bıçakla savunan kadına 5 yıl hapis talebi

kadının ölmemesi ya da cinsel saldırıya maruz kalmaması suç demek istemişler resmen. çünkü onlar için normal olan kadının acı çekmesi ve çektiğinin acı olup olmadığına hukukun karar vermesi. kadınlar bu yüzden öz savunma haktır diyorlar işte.

5n 1k

"ben bunun okulunu okudum beeğ" diye şahika koçarslanlı övünmesi yapsam mı bilemedim.

ölmeden önce yapılması gerekenler listesi

finlandiya'ya gitmek istiyorum. bir süre orada yaşamak. hollanda'yı da görmek istiyorum. dövme yaptırmak istiyorum. tüm türkiye'yi gezmek istiyorum. paraşütle atlamak istiyorum. şimdilik bu kadar.

bloedbroeders

hollanda yapımı belgesel dizisi. izlediğim en iyi belgesellerden biri. hollandalı bir türk gazeteci ile bir ermeni tiyatro oyuncusu türkiye'de 1915'i araştırmak üzere yola koyuluyorlar. bir nevi yüzleşme çabası diyebiliriz. ermeni oyuncunun memleketi de dahil türkiye'nin pek çok şehrini -özellikle - ermenilerin yoğun yaşadığı yerleri - geziyorlar. son olarak da ermenistan'a gidiyorlar. yolculuk boyunca çeşitli görüşlerden tarihçilerle konuşuyorlar. bu da belgesel jeneriğinde geçen şarkı. belgesele dair özet görüntüler de koymuşlar.

birbirlerine aynı anda evlenme teklifi yapan lezbiyen çift

naletossun çok kıskandım lan. ben bir kadından hoşlanınca ya homofobik heteroysa da beni sapık ilan ederse diye içime göçüyorum. onların mutluluklarına başkaları da ortak oluyor. fena halde kıskandım, içime göçüyorum, bir umutla.

4 kelime ile feministler

kadınlar, eşitlik, özgürlük , farklılık. bunlardan hangisine hangi anlamı verdiğine göre, oluşturduğu bağlama göre de feminist anlayışın rengi değişiyor. liberal, sosyalist, marksist, ekofeminist vs. kadın farklılığını temel alan, eşitliği temel alan, cinsel yönelimleri temel alan vs.

yakışıklı ama göbekli erkek

göbekle yakışıklı olunmaz bence ama göbekli yakışıklı olunabilir. hafif versiyonları daha da çekici kılabilir.

halkapınar station is the tranfer station for the passengers that will take izba

kendimi bir yere yetişme derdinden uzak bulduğumda duygu durumumu ifade edermişcesine söylerken bulduğum izmir'de metroya binenlerin bol bol duyduğu söz.

e-devlet’te soy bilgisi sorgulama uygulaması

çok daha ayrıntılı bilgiler edineceğimi düşünerek ilk çıktığında epey bir zorlayıp soy belgeme ulaşabildiğim uygulama. merak ettiğim ailenin hem baba hem de anne tarafından başka şehirlerden göçmüş olduğumuz bilgisinin çıkıp çıkmayacağıydı. çıkmadı öyle bir bilgi. görünene göre 1824'te doğmuş teyze mi demeliyim büyük anneanne mi bilemedim bir kadının memletimin başka bir ilçesinden olduğuydu. geri kalan herkes aynı ilçeden gözüküyor . bizim yakın akrabalardan bir kısmı ise daha önce bu şehirlerdeki akrabalarına ait izleri bulmuşlardı daha önce. yani uygulama göçe dair hiçbir bilgi vermiyor. kimilerinin ölüm tarihi dahi yok. daha detaylı araştırmak isteyenler için uygun değil. döneme dair başka belgeleri yerelde araştırmak lazım. akraba ilişkilerine dair de bilgi yok. annemle babamın uzak akraba olduklarını bildiğim için soyisimden ben çıkardım akrabalığı. yeni hiçbir veri sunmadı yani. sadece soyuma dair gerçek isimlere ulaşmak; onların doğum tarihini, ölüm tarihini bilmek garip hissettirdi. ben de gelip geçiciyim bu dünyada hissine kapıldım.

erkek olsaydım sana aşık olurdum

çocukken "büyüyünce erkek olucam, kızlarla evlencem ben" dememe benziyor. erkek olmadan da olabileceğini bilemiyorduk tabi.

umutsuz ev erkekleri

keşke böyle bir dizi çekilse de erkeklik baskısının erkeğe ettiği zulmü görsek en komedisinden. "erkek" haliyle değil insan haliyle erkeği görmek çok güzel olabilir. izlerim ki ben.

kan verirken sevişir gibi yatan kadın

bana kan vermekten korkmamayı öğretmesi gereken kadın. artık nasıl yapacaksa ndhsosb.

duyulan en tuhaf isimler

ben herkesten farklıyım hissi

anlık olarak gelen, tadına doyamadan giden histi kendisi. lisede matematik sınavında bana zor gelen bir soruyu çözdüğümde gelirdi. sınav bitişi arkadaşlarla konuşup herkesin o soruyu yaptığını öğrenince de büyük bir hayal kırıklığı olurdu.

insanı olgunlaştıran şeyler

biraz acı, biraz iyi insanlar, kendinden farklı yaşanmışlıkları olanlar, bazı kitaplar, olumlu ve olumsuz tecrübeler, kendinle yüzleşmek. hepsi karmakarışık bir vaziyette insanı olgunlaştırıyor işte. bir anda olmuyor kesinlikle.

türkiye'deki tepkisizliğin temel sebebi

gık desen vatan haini ilan ediliyorsun. vatan ve hain kelimeleri geçince de önünü arkasını düşünmeden saldıracak tipler mevcut bu ülkede. kadın hakları diyorsun çocuk hakları diyorsun eşitlik adalet diyorsun ırkçılık olmasın diyorsun dini ayrımcılık cinsel yönelim ayrımcılığı olmasın doğa katledilmesin diyorsun vatan haini ilan ediliyorsun. sen kötülüklere işaret edip adalet aradıkça bizde böyle şey olmaz laflarıyla tekrar acı çektiriliyorsun. meselelerin konuşulduğu, çözüm arandığı bir ülkenin vatandaşları olmak yerine ensende devletin nefesini hissediyorsun. kırmızı çizgilerle harç karılıyor sürekli ve bu vatan harcıyla cezalandırılıyorsun. pek çok insan da bu yüzden sesini çıkaramıyor, kamusal alanda konuşulmak yerine evde, arkadaş ortamında konuşuluyor her şey. medya üç maymunu oynuyor, sermaye ne zaman neyi göstereceğini iyi biliyor. sesini çıkarabilecek sağlam eleştiren insanlar da umutsuzluk içinde. yine de cesur insanlar var . umarım bu cesaret hepimizi sarar. birlikte öğrenerek güçleniriz.

sevgililer günü

kapitölizminicadı demeden önce bir sevgilim olmasını beklediğim gün.

yüzükoyun düşüp ölen kafirdir

bunun bir de müslüman yüzükoyun yatmaz diyen versiyonu var. gereksiz milyon tane davranışı müslüman şöyledir diyerek piyasaya sunuyorlar. dönüp kendini değerlendirmeyen, hatasını kabul etmeyen, insanlara bir gr faydası olmayıp arada sevap diye hayırseverlik yapan insanlar türedi bu sebepten. bir de kibirleri var ki sanki yaptıkları hiçbirşey onları kötü kılamaz da allah'in seçilmişleri gibi davranıp milleti hayatından bezdirirler.
  • /
  • 11

17 şubat dünya kediler günü

bugün kutlanan minnak gün. miyok.

esra ummak

lgbti ruh sağlığı sempozyumunda tanıştığım, lgbtiler için elinden gelen herşeyi yapan, homofobiyle mücadele eden, bu ve benzer konularda eğitimler veren, verdiği eğitimleri deneysel olarak sınanmış homofobiyle baş etme grup rehberliği programı adı altında kitaplaştırılan çukurova üniversitesi psikolojik danışmanlık ve rehberlik anabilim dalın'nda doktora yapan psikolojik danışman. dünya tatlısı bir insandır.

kadın memesiyle ilgili kavramsal dizin

ampul; ayva; balkon; bodoslama; bomba; cephe; cucu; çakıl; çan; çıban; çıngırak; çunçun; elma; far; füze; füze gibi; güğüm; güverte; hepsi senin mi?; ikizler; kaçak inşaat; kristal lamba; küre; küskün; mal; mihrap; portakal; protez; şanzıman; şeftali; tampon; taret; titi; vaşington; vitrin; yedek parçalar. (kaynak: hulki aktunç,büyük argo sözlük).

benlik uyuşmazlığı kuramı

carl gustav jung'un " gölge benlik" kavramı ile harmanlanırsa tadından yenmeyecek olan* kuramdır benlik uyuşmazlığı kuramı. kuramın adı, kendini açıklar niteliktedir.
edward tory higgins tarafından geliştirilen sosyal psikoloji kuramıdır*.
kurama göre üç farklı benlik bulunuyormuş:
- gerçek benlik
- ideal benlik
-(bkz:#zorunlu benlik)
bana biraz sigmund freud'un id, ego, süperego'sunu çağrıştırmadı* değil.

çocukken uydurulan ingilizce şarkılar

1) karı kaçıyooo karı kaçıyooo pokemon

2)biytiful end seksi
hir ay em beybi
if yu luk et soroful nanananannanan
if yu luk et adır çiks 
ayvil şov yu vadıt mins vadıtvadıtvadıtvadı

3) yu vardı van yu my number one

4) dale dale don dale bagısevemole gale pati vole ale galey gangı sale opel dale

tabi bu durum hala devam ediyor da olabilir *

çayı dökmek

(bkz:spilling the tea)

rupaul's drag race'ten kafama kazınmış olan bir gey lingo'nun türkçesi. kendisini kullanmayı dün zirve sırasında keşfettim, bayağı da zevkli söylemesi.

anlamı gerçeği söylemek, (tea -> t -> truth) ama böyle bir dedikodu konteksti var.

örnek cümleler:
- bu konu hakkında farklı şeyler duydum, istersen çayı dökeyim...
- görüyor musun, kız tam çayı dökerken buluşma bitti!

edimsel koşullanmada yiyecek uğruna maymuna çevrilen ponçik fare

şu an bu sevimli ponçik fare için acayip üzüldüm. neden böyle oldum aniden duygusala bağladım. e ben de böyle bir delganlıyım işte. mangal gibi yürek var fareye bile açık. 2 kıçı kırık yiyecek uğruna manivelaya basmaması için maymuna çevirdiler cağnım hayvanı. seni çok sevdik bebeyim ait olduğun familyanın haklarını kimseye yedirmicez^^

nwanyeruwa

nijerya'da yaşamış olan, ingiliz sömürüsüne karşı 1929'da 25bin kadını harekete geçirerek 2 ay süren kadın savaşı'nı gizlice yöneterek tarihe geçen devrimci kadın. kadınlardan vergi almak isteyen ingilizler bu savaş sonrasında sadece kadınlardan değil kimseden vergi alamamışlardır.

november

estonyalı yönetmen rainer sarnet’ın filmi. estonya'nın bir köyünde pagan zamanlarında yaşanan zorlu kış koşullarının yanı sıra, kurtlarla, ruhlarla, vebayla verilen mücadeleyi konu edinmiş. ilginç bir film. izlediğimde de tekrar yorumlayacağım.

ayta sözeri

geçtiğimiz hafta her şey bu masada programına katılmış.daha yakından tanımak isteyenler için kaçırılmaması gereken bir söyleşi kesinlikle.

Toplam entry sayısı: 202

selahattin demirtaş

selahattin demirtaş, seni başkan yaptırmayacağız diyerek bugünkü ohalleri, her alana hükmetmeyi arzulayanların emellerine 2 yıl önce balta vurabileceğini gösterdiğinden yargılanan siyasetçi .

istanbul

yaşadığım, içinde boğulduğum lakin hızına, karmaşıklığına alıştığım, sevdiğim şehir. sanırım sorun bende.

erkeklerde en sevilmeyen özellikler

sert vücut hatlarına sahip olduklarinda ve yıkıcı davrandiklarinda daha erkek olduklarını düşünmeleri.

tumblr

bünyesinde farklı hayatlara sahip insanları barındırmasıyla yan yana gelmeyen ve ilgilendiğim durumlarla ilgili paylaşım yapanları birarada takip edebildiğim site. sayesinde normalde tanışamayacağım insanlarla konuşmuşluğum var. internet ve sosyal medya böyle birşey.

lip service

neden bilmiyorum ama bana the l word dizisine göre duyguları daha gerçekçi gösteriyormuş gibi geldi. amerikan tarzındaki o gevşeklik, o bağlamdan uzak anlık duygular yerine daha gerçekçi duygular sergiliyor. ve ikinci sezon ikinci bölümünde olanlar itibariyle de beni epeyce üzmüştür. devam edelim bakalım neler olacak.

selahattin demirtaş

selahattin demirtaş, seni başkan yaptırmayacağız diyerek bugünkü ohalleri, her alana hükmetmeyi arzulayanların emellerine 2 yıl önce balta vurabileceğini gösterdiğinden yargılanan siyasetçi .

istanbul

yaşadığım, içinde boğulduğum lakin hızına, karmaşıklığına alıştığım, sevdiğim şehir. sanırım sorun bende.

heteroseksüel kızların lezbiyenlere söylediği şeyler

hiç konuşulmayan cinsellik konuları açılır, ardından eşcinsellik konuşulur, hem cinsle olan ilişkiye önyargılar kırılacak gibi gözükmektedir. ardından yurtta "yakalanan lezbiyen" haberleri dolaşır, kantinci abla "bunlar hep erkek yokluğundan" der, bütün oda arkadaşları gülerler. o sıralar bir kadından hoşlanan zabeldogdu yine kendi içine döner.

dilek özçelik

kanser hastası dilek özçelik hayatını kaybetmiş. savunulamayan herşey, herkes gidiyor bir bir. sevenlerine allah sabır versin. https://www.google.com.tr/amp/s/www.cnnt...

homofobik üniversiteler

aynı zamanda eğitim kalitesi düşük üniversitelerdir. muhtemelen söylev ya da deneme yazar gibi yazılan tezlerle bir yerlere gelenlerin bolca olduğu üniversitelerdir. yani türkiye'deki pek çok üniversitedir diyebiliriz.

ufak tefek cinayetler

big little lies dizisine olan benzerlikleri esinlenmenin ötesinde olmakla birlikte çok farklı bir gidişatta olan dizi. big little lies dizisinde gördüğümüz kadın dayanışmasının yerini kadın rekabeti almış. yine de erkeklerin de mevzuya dahil olmasıyla biraz daha heyecanlanmış, yalnızca kadınları kötü göstermekten çıkmaya başlamış dizi. geriye sadece güç savaşları kalıyor. insani arka planları önemsemeden tabi. bir de sorguda konuşan tipler nasıl her ayrıntıyı biliyorlar?