pembe hayat kuirfest

pembe hayat dayanışma derneği tarafından düzenlenen festivaldir. 17-24 kasım arasında ankara da düzenlenecek. festival açılışında zenne filmi de gösterimde olacakmış.

gidenler şeyini kaldırsın. *
ankara ayıları buluşmasında gidilmesi kararlaştırılan zenne filminin ankara galasına ev sahipliği yapacak olan festival. ankaradan olan yada o dönemde ankaraya gelebilecek olan arkadaşlar özel mesaj ile bildirimde bulunurlarsa topluca gitme etkibligimize eşlik edebilirler. tabi öncesinde buluşma, sohbet ve tıkınma girişimimizede...
pembe hayat ve ankaralılara helal olsun demek istediim festival.
"o günlerde ankara da olmak vardı anasını satayım" demeden geçemeyeceğim festival.
hala iptal edilebilecek seklinde yazılar var. acaba birileri baskı mı yapıyor diye düşünmeden edemedim.
yakın zamanda internet ortamınada sunulan afişinde;

"bu festival 5224 sayılı yasa gereğince sanatsal etkinlikler komisyonundan alınan izinle düzenlenmiştir"

ifadesini barındıran festivaldir. bünyesinde 4ü kısa film olan 40 film barındıran festivalin film gösterimleri büyülü fener sineması 2. salonda gerçekleştirilecektir. özellikle içeriğindeki atölye çalışmarı zevkli geçecek gibi görünmekte

(bkz: kendi dildonu kendin yap)
zenne filmini görmek için gideceğim festivaldir efenim bu.
http://festival.pembehayat.org/
orada olan festivale katılan ayı sözlük yazarlarının festivali bize anlatmalarını diliyorum.
pembe hayatın düzenlediği 2011 yılının 17-24 kasım tarihleri arasında kanımca yalnızca ankarada gerçekleşen kültürel ağırlıklı bir etkinlik idi. oradaydık ankara ayıları olarak.
bu yıl ankara'da değil istanbul'da olacağı duyumlarını aldığımız türkiye'nin ilk queer film festivali.
bu yıl da ankara'da olacağını duyurmuş film festivali. yalnız nedense gecikmeli olmuş geçen sene kasım'da yapılan festival bu sene 2013 ocak ayında yapılacakmış. festival tarihi 17-24 ocak.
pembe hayat lezbiyen, gey, biseksüel ve trans (lgbt) dayanışma derneği'nin düzenlediği 2. pembe hayat kuirfest 17-24 ocak 2013 tarihlerinde ankara'da gerçekleşecek.

festivallerden ödüllü lgbt temalı filmleri, kuir teoriyi masaya yatıracak etkinlikleri ve drag şovlara sahne olacak partileriyle kuirfest, soğuk ankara kışına gökkuşağını yerleştirecek.

lgbt hakları mücadelesine sanat aracılığıyla ifade alanları yaratmayı amaçlayan festival, türkiye ve dünya sinemasından lgbt temalı filmlerin yanı sıra, kuir teoriyi tartışmaya açacak paneller ve sıradışı partileriyle geliyor.
gösterimlerin kızılay büyülü fener sineması ve goethe enstitüsü'nde yapılacağı kuirfest'te bilet fiyatları öğrenci 7 tl, tam 10 tl. biletler 7 ocak'tan itibaren büyülü fener sineması gişelerinde satışa sunulacak.
festival programını 4 ocak'tan itibaren festival.pembehayat.org sayfasında görebilirsiniz.

kaynak: bianet
3. kuirfest 16-23 ocak tarihleri arasinda yine ankara'da düzenleniyor.
4. pembe hayat kuirfest, 23-25 ocak tarihleri arasında, ilk kez istanbul'da başka sinema'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek!

15-22 ocak tarihleri arasında ankara’da başlayacak olan festival, 23-25 ocak tarihlerinde ise “başka sinema” ortaklığıyla istanbul’da yolculuğuna devam edecek.
  • /
  • 3