pembe hayat kuirfest

geyli lezbiyenli filmlerin festivali afedersiniz.

14-21 ocak 2016 ankara: kızılay büyülü fener, çankaya belediyesi çağdaş sanatlar merkezi, torun
22-24 ocak 2016 istanbul: pera müzesi, fransız kültür merkezi, göthe enstitüsü

http://www.pembehayatkuirfest.org/
yakın zamanda internet ortamınada sunulan afişinde;

"bu festival 5224 sayılı yasa gereğince sanatsal etkinlikler komisyonundan alınan izinle düzenlenmiştir"

ifadesini barındıran festivaldir. bünyesinde 4ü kısa film olan 40 film barındıran festivalin film gösterimleri büyülü fener sineması 2. salonda gerçekleştirilecektir. özellikle içeriğindeki atölye çalışmarı zevkli geçecek gibi görünmekte

(bkz: kendi dildonu kendin yap)
bu yıl da ankara'da olacağını duyurmuş film festivali. yalnız nedense gecikmeli olmuş geçen sene kasım'da yapılan festival bu sene 2013 ocak ayında yapılacakmış. festival tarihi 17-24 ocak.
pena octoberer ve bv bear ile çağdaş sanatlar merkezindeki kısa filmler gösterimine katıldığımız süper geyli lezbiyenli gestival, yippi!!
pembe hayat dayanışma derneği tarafından düzenlenen festivaldir. 17-24 kasım arasında ankara da düzenlenecek. festival açılışında zenne filmi de gösterimde olacakmış.

ankara ayıları buluşmasında gidilmesi kararlaştırılan zenne filminin ankara galasına ev sahipliği yapacak olan festival. ankaradan olan yada o dönemde ankaraya gelebilecek olan arkadaşlar özel mesaj ile bildirimde bulunurlarsa topluca gitme etkibligimize eşlik edebilirler. tabi öncesinde buluşma, sohbet ve tıkınma girişimimizede...
şahane bir kısa video yayınlamışlar, umarım bir sorun çıkmaz da katılabilirim.

https://www.facebook.com/video.php?v=740325822704201

(bkz: serra yılmaz)
(bkz: gonca vuslateri)
pembe hayat lgbtt dayanışma derneği’nin düzenlediği pembe hayat kuirfest beş yaşında! 14-21 ocak’ta ankara’da, 22-24 ocak’ta istanbul’da takipçileriyle buluşacak olan festival, tayland’dan isveç’e, güney afrika’dan vietnam’a yaklaşık 20 ülkeden 50’nin üzerinde filmin yanı sıra sergileri, atölyeleri, söyleşileri ve partileriyle yeni yılın festival sezonunun fitilini ateşliyor.

kuirfest yeni yaşına dün akşam kızılay büyülü fener sineması’nda gerçekleşen açılış etkinliğiyle merhaba dedi. açılış gecesine kuirfest izleyicilerinin yanı sıra, amerikan büyükelçisi john r. bass, norveç büyükelçisi janis bjorn kanavin ile belçika büyükelçiliği, meksika büyükelçiliği, alman büyükelçiliği, portekiz büyükelçiliği, goethe enstitüsü, fransız kültür merkezi, çankaya belediyesi, kaos gl, gökkuşağı koalisyonu’ndan temsilciler ile pembe hayat lgbtt dayanışma derneği yönetim kurulu üyeleri katıldı.

kuirfest’in açılış gecesinin sunuculuğunu hadsiz, kendini beğenmiş, lafını esirgemeyen tavrı ile güldüren; 60 cm’lik beli, kaşık kadar suratı, el değmemiş gonca bir gül gibi oluşu ile doğal güzellik denilince akla ilk gelen isim matmazel coco üstlendi. salonun davetlilerle dolup taştığı geceye matmazel coco’nun sunumunun yanı sıra drag queen performanslar da damgasını vurdu.

festival takipçileri, geceyi köpek (2015) filminin gösterimi ile kapattı. gösterimin ardından filmin yönetmeni esen işık, yapımcı emrah gamsızoğlu ve oyuncu çağla akalın’ın katılımıyla, sinema yazarı engin ertan’ın kolaylaştırıcılığında bir söyleşi gerçekleşti.

not: alıntıdır.
4. pembe hayat kuirfest, 23-25 ocak tarihleri arasında, ilk kez istanbul'da başka sinema'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek!

15-22 ocak tarihleri arasında ankara’da başlayacak olan festival, 23-25 ocak tarihlerinde ise “başka sinema” ortaklığıyla istanbul’da yolculuğuna devam edecek.
bu seneki etkinliklerden kendi özel sorunlarımla boğuşurken son anda sevgili mimar sayesinde haberdar oldum. bizleri ilgilendiren bu etkinlikten sözlükte daha önce bahsedilmemiş olması gerçekten üzdü beni. istanbuldaki etkinlikler 24 ocak'a kadar devam edecek imkanınız varsa etkinlikleri takip edin derim, çok keyifli vakit geçireceğinize eminim.
22-24 ocakta istanbulda düzenlenecek festival.
yalnız pera müzesi ve goethe enstitüsündeki film gösterimleri ücretsiz olacakmış.ve rezervasyon da kabul edilmiyor doğal olarak.izlemek isteyenlerin sanırım erkenden salonda olmaları gerek.salonlar fazla büyük olmadığı için yer bulma sıkıntısı olacaktır muhtemelen.
çok sevgili bv bear kardeşimin muhteşem gala gecesinde çıkıp gelerek beni o enteresan kalabalıkta yalnız bırakmadığı festival oldu. gala güzeldi müzeldi de, valla tek başıma gitmiş olsam über sıkılmış olurdum kimseyi tanımadığımdan, bv bear hem beni kurtardı hem de olayın keyfini çıkarmamızı sağladı, sağolsun.

yalnız elbette ben bunun sözlükte duyurusunu çoktan yapmıştım, yalnız pembe hayat kuirfest başlığında yaptım. daha sonra bize katılan başka yazarlar ile daha da keyifli oldu zaten. umarım bir sonraki festivalde daha da kalabalık oluruz sözlük ankara grubu olarak. saygılar sevgiler.
bu yıl ankara'da değil istanbul'da olacağı duyumlarını aldığımız türkiye'nin ilk queer film festivali.
8. kuirfestte neler var, şurada detaylıca yazmışlar. ayrıca web sitesinden de tüm filmlere ulaşabilirsiniz.

https://kaosgl.org/sayfa.php?id=27398
http://www.pembehayatkuirfest.org/
pembe hayat lezbiyen, gey, biseksüel ve trans (lgbt) dayanışma derneği'nin düzenlediği 2. pembe hayat kuirfest 17-24 ocak 2013 tarihlerinde ankara'da gerçekleşecek.

festivallerden ödüllü lgbt temalı filmleri, kuir teoriyi masaya yatıracak etkinlikleri ve drag şovlara sahne olacak partileriyle kuirfest, soğuk ankara kışına gökkuşağını yerleştirecek.

lgbt hakları mücadelesine sanat aracılığıyla ifade alanları yaratmayı amaçlayan festival, türkiye ve dünya sinemasından lgbt temalı filmlerin yanı sıra, kuir teoriyi tartışmaya açacak paneller ve sıradışı partileriyle geliyor.
gösterimlerin kızılay büyülü fener sineması ve goethe enstitüsü'nde yapılacağı kuirfest'te bilet fiyatları öğrenci 7 tl, tam 10 tl. biletler 7 ocak'tan itibaren büyülü fener sineması gişelerinde satışa sunulacak.
festival programını 4 ocak'tan itibaren festival.pembehayat.org sayfasında görebilirsiniz.

kaynak: bianet
pembe hayatın düzenlediği 2011 yılının 17-24 kasım tarihleri arasında kanımca yalnızca ankarada gerçekleşen kültürel ağırlıklı bir etkinlik idi. oradaydık ankara ayıları olarak.
istanbulda olamayışımdan ve gideceğim yere gelmeyişlerinden katılamıyorum. biri nolur benim yerime katılsın.
okuduğum kadarıyla programı gidilesi, izlenesi filmlerle dolu. geçen sene izlediklerim de rahatça bulunamayacak güzel filmlerdi. döneriz elbet demişler dönsünler tabi ankara'ya da, bizi de unutmasınlar. tadını aldık bir kere.