edie

Durum: 821 - 0 - 0 - 0 - 27.07.2013 19:09

Puan: 16274 - Sözlük Kaşarı

12 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 42

aras güngör

öteki erkekler kitabının yazarı. aynı zamanda lgbt aktivisti.

öteki erkekler

aras güngör ün sel yayıncılıktan çıkan, yedi trans erkeğin translık deneyimleriyle ilgili konuşmalardan oluşan kitabı. çocukluk, aile, okul, iş, ameliyat ve hukuk, süreçler dahil olmak üzere farklı bölgeden yedi trans erkeğin hikayesini anlatıyor. çok güzel bir giriş yazısı da var. tam bir kaynak kitap niteliğinde.

http://www.idefix.com/kitap/oteki-erkekl...

ayı sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

aras güngör-öteki erkekler
george orwell-kitaplar ve sigaralar
ernest hemingway-paris bir şenliktir

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

dıt dıdı dıt dıdı do yo want? diye sabahtan beri dinlemelere doyamadığımdır.

hamilelerin sokağa çıkması terbiyesizliktir

asıl komik olan adamın estetik kaygısının da olmasıdır. muhtemelen bu bey amcaya sorsan çirkin kadınlar da sokağa çıkmasın diyecektir, emolar falan da çıkmasın ne bileyim hippi gibi saç başla zaten çıkmayın, geyler zaten çıkmasın. yani demem odur ki böyle kafaların asıl niyeti normal görünmeyen herkesi, özellikle de her kadını eve kapatmaktır.

ayı sözlük iki yaşında zirvesi

bir aksilik çıkmazsa mutlaka katılacağım etkinlik.

severek ayrılanlar

bugüne kadar hiçbir anlam ifade etmese de, insan nasıl severken ayrılır ki saçmalık diye düşünsem de başıma gelmiş olan ayrılma şeklidir. hoş ayrılan taraf olmadığım için hala manasız gelmektedir. (bkz: seviyorsan git seviş bence)

ölmeden önce söylenen son sözler

sekizinci kattan düşen kadın, "beni kocam aşağı itti" dedikten sonra ölmüş. ölmeden önce maktulünü ele verdiğinden en manalı son sözlerden olmuştur. ha keza kocası itmemişse kendisi atlamışsa ama böyle bir şey söylemişse zaten yine katil koca değil midir?

http://yurthaber.mynet.com/detay/diyarba...

haiku

hece ölçüsü temel olduğundan çeviri yapılması en zor şiir türüdür. çevirilerde o hece düzenini tutturmak mümkün değildir çünkü.

cenaze ağlayıcısı

cenaze ağlayıcısı geleneği aslında özellikle de doğuda yüz yıllar öncesine dayanan bir gelenektir. bu kadınlar genelde oğlunu, eşini kaybetmiş ve fakir insanlardır. zengin insanların cenazelerinde parayla tutulurlar.

aslında onlar için bir ekmek kapısı olduğundan ve ağladıkları ölen kişi değil de kendi kayıpları olduğundan çok da mantıksız bir iş değildir. bu kadınlar sadece ağlamazlar elbette, ağıt da yakarlar.

öğretmenin 14 yaşındaki erkek çocuğuna tecavüz etmesi

ilk değildir son olmayacaktır. en acısı da bunu yapan adam muhtemelen evli ve çocukludur fakat söz konusu sapıklık, sapkınlık deyince akla lgbt bireyler gelmeye devam edecektir.

oysa tecavüz alan razı veren razı olunca olmuyor, anlatamıyoruz, anlamıyorlar.

bir kabir azabı suali olarak ne zaman evleniyorsun

şimdilik işsizliğim sayesinde kolaylıkla kurtulduğum ve artık daha da sık duymaya başladığım sorudur.

işleri yoluna koyduktan sonra da kendini kariyerine verdi de ondan evde kaldı şeklinde kurtulma planları yapmaya başladım bile.

çünkü bu sorumluluk sahibi teyzelerin azalarak biteceği yok bundan eminim artık.

onur haftası

direniş konseptiyle bu yıl daha da coşan etkinlikler haftası olmuştur.

pazar günü trans yürüyüşüyle ilk defa iştirak ettiğim etkinlikler silsilesi. dev gökkuşağı bayrağının altına girdim, öpüşen çiftleri gördüm, uzaktan ilişkiye bir kez daha küfürler ettim. birlikte gittiğim arkadaşlarımın hiçbiri lgbt değildi ve coşkuya hayran kaldılar. ben de onlara bu daha fragman asıl film 30 haziran'da dedim.

en güzel sloganlardan biri de "sevişe sevişe kazanacağız"dı bu sene.

ayı sözlük yazarlarının sevdiği kondomlar

lezbiyen ayı sözlük yazarları için anlam ifade etmeyen başlıktır. kondom ne ayol? *

melih gökçek

şu videosuyla da beni gülmekten kırıp geçirmiş adamdır. aslında adam değildir o ayrı. mitingde bile akıllı telefonuyla akıldan yoksun twitler atma derdine düşmüştür.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/12...

cinnet geçiren osurukçu polis

patti smith

aynı zamanda çoluk çocuk ve hayalperestler kitabının da yazarı olan güzel-çirkin kadınlardan.

vasfiye teyze

diziyi uzun süredir izleyemediğimden kimmiş bu vasfiye teyze diye youtube videolarına bakıp baktığıma pişman olduğum karakter. o nasıl bir oyunculuktur, nasıl bir dile takılmadır. bütün gün kuzenimle evde ne çektin be diye başlayan cümleler kurup yarılmamıza sebep oluyor kendisi. bizim mahallede bir güllü teyze var gülse birselin kendisini nerede tanıdı bilmem ama ondan etkilenip yarattığına emin olduğum karakter*

gupse özay

yalan dünya dizisiyle kendisini tanıdığımız oyuncu. birkaç röportajında da o kadar samimi okadar sevimliydi ki twitter'dan da takibe almıştım kendisini ama sonra tüm sayfam hayranlarının yaptığı rebloglarla dolunca takibi bırakmak zorunda kalmıştım. ama yine de severiz, çok güleriz kendisine.

ayı sözlük'e saat satan gençlerden yazar transferi girişimleri

muhtemelen her entry'nin altına yorum olarak "oyğnn lira" yazacakları için transfer için uğraşmaktansa aramızdan birini görevlendirerek kolayca halledebileceğimiz girişim.**
  • /
  • 42
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 821

lezbiyen

kadınlardan hoşlanan kadın. evet tanımın başında kadın dedik mi? şimdi gayet normal bir kadın canlansın gözünüzde, bir de onun hoşlandığı, öptüğü, aşık olduğu, seviştiği bir kadın var. yine gözünüzde normal bir kadın canlansın. canlandı mı? söz konusu bu iki kadının ilişki yaşama hali. her gayin feminen görünmesi gerektiği yanılgısı gibi* her lezbiyenin de maskülen görünmesi yanılgısı* vardır. androjenlikte bir buluşabilsek kafada hiç soru işareti kalmayacaktır kanımca.

yapmağa etmeğe

tdk'ya göre artık yazım yanlışı olarak kabul edilen yapmaya/etmeye kelimelerinin eski hali. kitaplarda karşıma çıkınca zaman yolculuğuna çıkmış gibi olurum. yazıda güzel konuşmada değildir.

çocuk sahibi olmak

her çocuk sanki hep bebek kalacak, sanki büyüyünce de mükemmel bir çocuk olacak, hiç sorun çıkarmayacak, çok zeki, çok güzel olacakmış duygularıyla yapılır. her insan en başta buna inanır. inanmasa gerçeklerin birazcık farkında olsa hiçbir aklı selim insanın çocuk sahibi olmak isteyeceğini düşünmüyorum. hayatın boyunca bir insana bu kadar bağlı, bağımlı olacak olma düşüncesi bile korkutucu. çocuk sahibi olmaktansa kafaya bir kurşun sıkmak kulağa daha mantıklı geliyor. * *

intihar etmek

yapılan deneylere göre ailesinde intihar ederek ölmüş birileri bulunan insanların diğerlerine göre daha çok meyilli oldukları durum. hem amcam hem dayım iki sene arayla intihar ederek öldükleri için benim için duble genetik ve meyyal olunması kaçınılmaz davranıştır.

lezbiyen

bir yıldır yaşadığım ilişki türü. insanların hemcinsleri dururken neden karşı cinsle birlikte olduklarını sorgulamama sebep olmuştur. tabi bu biraz da benim şansım.* lezbiyen arkadaşlardan "sana böyle güllük gülistanlık geliyor ama kız arkadaşı tarafından dayak yiyen kadın bile tanıdım ben" sözlerini de duymama da sebep olmuş ilişki türüdür. ülkemizde erkek eşcinselliğine göre daha az görünür ama daha az yaygın olmayan cinsel yönelimdir ayrıca.*

polise homofobiksiniz galiba demek

bugün gerçekleştirdiğim eylem. ales'e girmeden önce kadınlar bir tarafta erkekler bir tarafta sırayla hemcinslerimiz polisler tarafından aranıyoruz. önümde butch diye tabir ettiğimiz erkeksi görünümlü bir kadın vardı. orta yaşlarda gayet düzgün görünümlü bir polis kendisini aramadan önce şöyle bir durdu baktı ve kadına erkekler diğer taraftan dedi. kadın biliyorum ben kadınım dedi. kadın polis uzaylı görmüş gibi baktı kendisine. o sırada yanımda en yakın kız arkadaşım var ve acaba bizimki ne olay çıkaracak der gibi bana baktı. o sırada kadın çakmakla sigara var bırakıyor muyuz dedi. polis de evet deyince sıradan ayrıldı. kadın gider gitmez polis yanında kendilerine yardım eden üniversiteden olduğunu tahmin ettiğim kadına dönüp "ayy ne bileyim ben erkek gibi ekiekiekiki" diye yavşak yavşak sırıttı. içimden hadi sıçtın ablacım sus da sıvama diyorum. görevli kadın da "hoca üstelik" dedi. buna rağmen kadın hala sırıtmaya, çok şaşırmış gibi yapmaya devam ediyor. polis beni ararken aramızda şöyle bir diyalog geçti;

edie: homofobiksiniz galiba.
kadın polis: ayy şey evet. (homofobiğin ne demek olduğu hakkında hiçbir fikri yok) ne bileyim çekindim birden aramaya, dokunmaya.
edie: merak etmeyin ısırmazlar.
kadın polis: !'^+%&/(
edie: merak etmeyin diyorum rahatça arayabilirsiniz, gülünecek bir durum yok yani.
kadın polis:!'^+%&/(

kadın bozulmuş bir şekilde bana bakarken en yakın arkadaşım hadi geçelim biz o zaman dedi ve içeri girdik. ama bende tabi sınav öncesi bir sinir zıplaması ki anlatılmaz. içimden umarım kocan gizli gaydir, ya da çocukların eşcinseldir diyerek olay yerinden uzaklaştım. * *

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

sabah kahvaltıda bir tek kendim için çay demlemeyeyim şimdi sallama çay içeyim en iyisi dediğin andır. (bkz: tek başına sallama çay içmek)

heteroseksüellerin cinsel tercihlerine saygı duyuyorum

benim de heteroseksüel arkadaşlarım var. tercihinize saygı duyuyorum deyince kızdılar yönelim bir kere bu biz seçmedik dediler. ben pek inanmadım etraflarındaki hetero arkadaşlarından etkileniyorlar gibi geliyor bana, ne bileyim sanki trend bu diye böyle davranıyorlar. yoksa kaç senedir tanıyorum hiç öyle evlenip, çoluk çocuğa karışacak insanlar değiller ama anlamasam da saygı duyuyorum tabi.

acıyor

ağda yaptırırken fonda çalan şarkıdır.

acıyor acıyor acıyor
her yolu denedim bitmiyor

sözlük yazarlarının hastalıklı düşünce listesi

filmlerde olduğu gibi gerçek hayatta da güzel anlara uygun fon müzik girsin istiyorum. müzik önemli ve tanrının böyle bir hizmetinin mevcut olmamasını can sıkıcı buluyorum. hastalıklı düşünce işte naparsın.

lgbt sözlüğünde ibne nin hakaret amaçlı kullanılması

beyaz atlet

bazı erkekler beyaz atlet yerine siyah atlet giyerek daha az itici olmaya çalışsalar da kaçarı yoktur. rengi ne olursa olsun atlet yıllar yılı kıllı göğüs ile bütünleşmiş bir görüntüye sahiptir bende.

kadın-erkek fark etmez kılsız göğüs tercih etmem ise benim ne kadar istikrarlı(!) olduğumun göstergesidir.

orjinallerinden daha iyi olan coverlar

en başında ane brun'dan big in japan olan listedir.

orijinali:

cover:

hetero görünümlü gay

eşcinselliğin karşı cins gibi görünmekten ibaret olmadığını gösteren gay türüdür.

vatan sağolsun yerine vatanınızı sikeyim diyen anne

Henüz takip ettiği biri yok.